Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Jegesmaci81 válasza BBéci (#23347) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Teljesen igazad van, de azt gondolom itt nem 4-500ezer Ft-os állványos dobozokról beszélgetünk.
Amúgy ha már a frekvenciaátvitelnél tartunk, mennyire lehet hinni a katalógusokban megadott értékeknek?

(#23352) Nemir Ombe válasza sixpak (#23350) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig egy ilyen zenénél (arch enemy) a dobot nem a "gyomrodban kellene érezni", hanem a dobnak a "melledet kellene csapkodni" .... ;)

.... és ezt egész friss tapasztalatból írom, épp' most hallgattam meg .... :D ;)

Jegesmaci81:

4-500e-es kisdobozok (de akár alatta is) esetenként olyan "produkciót" tudnak, hogy "leteszed a hajadat" .... jó példa erre a BBéciék által tesztelt Elac 403 vagy 263 is .... de 263 volt nálam is, semmivel nem volt rosszab (vagy hiányzott valami), mint a 267-es nagytesójánál (egymás után próbáltam a 2-őt), de jelenlegbos van nálam pl. Canton Vento 880 és 810, ahol ugyanez a helyzet, sőt(!) a "kisdobozok" pontosabbak és gyorsabbak is voltak mindegyik esetben, kicsi jobb térrel .... de tudom ez nem a "belépő kategória", de pl. a többször ajánlott Castle Knight 2 (kb. 70e/pár) is "letérdeltet" 1-2 állódobozt, pl. legutóbb pl. egy Klipsch R28F lett "szép csendben" kikötve mellette .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23353) BBéci válasza sixpak (#23350) üzenetére


BBéci
titán

Könnyen beszélek, mert sok éve olyan állódobozaim vannak, amiknek a névleges alsó határértéke 28 Hz, és a valóság ezt erősen megközelíti. De amikor tesztelés céljából olyan volt nálam, ami csak 50 hertzet tudott, akkor sem kapcsoltam be a szubládát.
Az valóban kellemes, amikor a lábdob gyomroz, Phil Collins Egyik koncertfilmje 14 perces dobolással kezdődik, nem tudom megunni. Phil indít, dupla lábdobbal, utána bejön még egy dobos, majd végül egy kongás. Amit ezek hárman művelnek, az besza... behu...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23354) BBéci válasza Jegesmaci81 (#23351) üzenetére


BBéci
titán

Szándékosan nem akarod megérteni? Pedig leírtam, azok a millió feletti állványos dobozok nem a mélytartományuk miatt qrva jók.
Sok gyártó durván csal a megadott értékekkel, ebben élen jár a Canton, Magnat, Heco, stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23355) hcs57 válasza BBéci (#23353) üzenetére


hcs57
őstag

Ez melyik koncertfilm?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23356) kukulec válasza Dorian (#23326) üzenetére


kukulec
őstag

és a lejátszók között van értelme drágábbat venni képminőség szempontjából vagy megvehetem a legolcsóbb lg-t is? mi az, hogy 4k-ra tud valami felskálázni? a tv azt nem csinálja alapból?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#23357) BBéci válasza hcs57 (#23355) üzenetére


BBéci
titán

Finally: The First Farewell Tour.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23358) claire78 válasza BBéci (#23354) üzenetére


claire78
senior tag

Ha a Canton “csal” a frekvenciaátvitel értékkel, akkor pl. a JBL mit csinál? :U JBL után váltottam Cantonra, picivel magasabb alsófreki ellenére össze nem lehet hasonlítani a kettőt.
Egyébként meg nem nevezném csalásnak, csak nem minden esetben jelölik meg, h milyen szinthez adják meg. 0dB, -3dB. ;) :)

(#23359) BBéci válasza claire78 (#23358) üzenetére


BBéci
titán

Ott az stb. abba belefér a JBL is. :K
Az én szememben csalás, mert rengeteg hozzá nem értőt megtévesztenek. Olyan, mint az autós fejegységek 4x50 wattja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23360) bigdigit


bigdigit
addikt

Kicsit off. Valaki tud ajánlani olyan hdmi kábelt amin át is megy a 4k/60p? Vagyonokat nem akarok rá költeni de a kamu kábelekből is elegem van.
On: onkyo txnr-676 mennyire ajánlott vagy épp nem? Szoba kb 30nm és egyenlőre csak régi philips alap 5.1 szett lenne rajta de idővel bővülne főleg ha kapok valami útmutatót is mi passzolna hozzá.

(#23361) sixpak válasza BBéci (#23353) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, 28 Hz...úgy könnyű. :)
Ebből a szempontból viszonylag jó helyzetben vagyok én is, az AVO tesztben annak idején azt mondta a fiatalember a kis Polk-okra, hogy nem szükséges mellé sw, kicsit szkeptikus voltam, de igaza volt, nem feltétlen kell.

A koncertre ránézek, nagyon nagy tisztelője vagyok Phil Collins munkásságának, különösen a Genesis-es időknek, de mint dobos is zseniális, köszönöm.

(#23352) Nemir: most akkor teccett vagy nem teccett? :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23362) hcs57 válasza BBéci (#23357) üzenetére


hcs57
őstag

Megtaláltam, valóban hatalmas... más, régen volt egy film, amiben valaki előre látta mi fog történni, az úton baleset volt,, a kamion farönköket szállított, a lánc elszakadt... azt a filmet keresem.

#23360 bigdigit olyan kábelt keress, ami HDMI 2.0 szabványú...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23363) VoidXs válasza bigdigit (#23360) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 4K60-nal is nagyon szeretnek kamuzni a gyártók, ráírják szép nagy betűkkel, hogy 4K, de hogy hány Hz, azt már nem, továbbá sokszor ezek a hulladékok a 1080p-t is csak épp, hogy bírják stabilan. Innen válogass, elvileg mind jó, de én a Delock-okat ajánlom, azok mindig tudták, ami rájuk volt írva.

(#23362) hcs57: Final Destination 2.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23364) sixpak válasza hcs57 (#23362) üzenetére


sixpak
nagyúr

Final Destination 2.

Szerk: lemaradtam, mint a borravaló. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23365) BBéci válasza hcs57 (#23362) üzenetére


BBéci
titán

Olyan szabvány nem létezik, a 2.0 kizárólag csatlakozókra vonatkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23366) Nemir Ombe válasza sixpak (#23361) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz, hogy nálam "széles a skála", szinte mindent meghallgatok, de azért ez mégsem kerül a "kedvencek" közé .... :D ;)

Hmm ....

(#23367) Tombi


Tombi
senior tag

Nos nem tudom megvan-e még, de visszatért az öreg tölgy :)
Castle Knight 2 5.0 hangfalszett újra! 169.900.-
/Lincoln C1 és Lincoln S1 hangfalakkal az 5.0 szett ára 149.900,- forint!/

[ Szerkesztve ]

(#23368) ujtelefon


ujtelefon
csendes tag

Ezek valamelyikén érdemes lehet gondolkodni?

[link]

[link]

[link]

vagy esetleg tudtok ajánlani valami ár, érték arányban jobbat ? 18 nm szoba, filmezni kell, erősítő még nincs.

köszönöm.

(#23369) hcs57 válasza BBéci (#23365) üzenetére


hcs57
őstag

Erre gondoltam: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23370) bigdigit válasza VoidXs (#23363) üzenetére


bigdigit
addikt

Innen korábban már vettem igaz nem delock és megállt 4k/30p-nél. Olyanra gondoltam hátha van itt olyan aki konkrétan tud olyat mondani ilyet vettem ezen a helyen és tudja is.

(#23371) sinci01 válasza Nemir Ombe (#23291) üzenetére


sinci01
aktív tag

Tegnap 6x lefuttattam a Large 30 perces bejáratót egymás után. Gyorsan el is mentem otthonról! :)
Ma meghallgattam a rendszert kipihenten, "tiszta" fülekkel, és lehet észrevenni javulást. Tisztábbak a magasak, főleg ott vettem észre javulást, de a mélyeknek sem ártott.
Szerintem még a napokban rászánok még 1 délelőttöt, és 6-8x lejátszom. Addig megkapálom a kertet! :DD :DD

(#23372) migabi24 válasza sinci01 (#23371) üzenetére


migabi24
nagyúr

És egyébként, hogy tetszik az új rendszer?
Vagy lemaradtam az élménybeszámolórol?

[ Szerkesztve ]

(#23373) Dorian válasza kukulec (#23356) üzenetére


Dorian
félisten

Lemezes lejátszókkal nincs tapasztalatom, de általánosságban azt gondolom, hogy belépő és közép szinten nem a lejátszó lesz a szűk keresztmetszet, ami amúgy is bitstream adatfolyamot küld ki.
A felskálázást a TV kénytelen megcsinálni, hiszen anélkül egy fekete keretben jelenne meg a kisebb felbontású kép. Az elképzelhető, hogy egyes lejátszók jobb minőségben képesek ezt elvégezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23374) Dorian válasza BBéci (#23353) üzenetére


Dorian
félisten

Érdekes téma amúgy.
A Monitor Audio GS20 névleges adatai:

Frequency Response: 32 Hz - 43 KHz
Sensitivity (1W@1M): 89 dB
Nominal Impedance: 6 Ohms

Találtam egy tesztet, ami alapján az érzékenységben nem igazán csalnak, a minimum impedancia a névlegeshez képest kiemelkedően jó, viszont a mély-frekvenciáknál: "The –3-dB point is at 47 Hz, and the –6-dB point is at 41 Hz."
Kicsit nehezen is hiszem el a teszteredményeket, mert akik hallottuk, tudjuk, milyen mélyekre képes a GS20.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23375) BBéci válasza hcs57 (#23369) üzenetére


BBéci
titán

Akkor miért kábelt írtál? Egyértelműen és világosan ott áll a cikkben, hogy "csatlakozó szabvány".

(#23374) Dorian
Műszerrel kell mérni, akkor kiderül, kinek van igaza.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23376) sinci01 válasza migabi24 (#23372) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hát nagggyon baba. Még a háttereknek kell valami konzol vagy lebegő polc hogy el tudjam forgatni és akkor tökéletes lesz a pozicionálás. Nagyon szuper sztereóban is. Olyan hangképe van mintha a center is szólna. Oda is mentem meghallgatni hogy jól hallom e. Szóval beteríti a szobát hangokkal. :)

(#23377) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egy stereo rádióerősítőnél ahol nincsen frekvenciavágás beállítás a menüben (Yamaha R-N602) annál is lehet használni a mélynyomón az LFE beállítást?
Az erősítő hátulján is csak Subwoofer PreOut van írva LFE nincs.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23378) Nemir Ombe válasza AuraSync (#23377) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Lehet csak nem érdemes .... ilyenkor a sub-ot oda/addig/ahhoz kell/érdemes állítani, ahol a frontok már "elfogynak" .... ;)

Hmm ....

(#23379) johnywalker válasza AuraSync (#23377) üzenetére


johnywalker
őstag

Az LFE hmozis rövidítés, a 120Hz-ig tartó mélyhangokat takarja.Sztereó erősítőnél a sub kimeneten 150-200Hz ig tartó mélyek kerülnek továbbításra.Ha LFE-re állítod konkrétan a mélyládád fog vágni.Manuálisan biztos tudsz még lejjebb állítani.

[ Szerkesztve ]

(#23380) AuraSync válasza sinci01 (#23371) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezeket a bejárató hangokat milyen hangerőn kell lejátszani?
Valamint honnét lehet ezeket letölteni / megvenni?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23381) Nemir Ombe válasza AuraSync (#23380) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Megvehető [link] (de kölcsönözhető is ;) ) .... szobahangerő felett mehet nyugodtan .... ;)

..... és ha végeztél vele, akkor meg pl. ezzel [link] még "finomíthatod" is a rendszert .... ha hihetünk a leírásának, (a "2-es track" már most a kedvencem, pedig még nem is hallottam, de a 4-es se lehet kutya).... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23382) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi a helpet emberek. :R
Már nagyon várom, hogy végre összeépüljön a rendszer.
Remélem nem fogok csalódni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#23383) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23381) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az a második lemez track listája, az engem meglepett :Y

Azok meg mi a szoszok? :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23384) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#23383) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahogy tovább olvasgattam mégiscsak ez a "kedvencem" .... tuti boldog lennék, ha bármi is "lemágnesezné" a PC-m .... :DDD ;)

"4. sáv Nagy felbontású, zene szerver alapú audió rendszerhez bejárató, lemágnesező adatsáv
(17,5 perc) A sáv olvasásához számítógép szükséges. "

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23385) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23384) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, igen, engem is érdekelne hogy egy hang tartomány hogy tudja le és felmágnesezni a hangszórókat :K
nem értek hozzá nagyon, de ez meglepett :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23386) claire78 válasza Nemir Ombe (#23381) üzenetére


claire78
senior tag

Mondjuk szobahőmérsékletről már hallottam, de szobahangerőről még nem. :D ;]

(#23387) Dorian válasza Lacielvtárs (#23385) üzenetére


Dorian
félisten

Tudod, anyag mágnesességét megszüntetni erős ütésekkel vagy hevítéssel lehet. Tehát vagy szétveri, vagy szétégeti ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23388) Lacielvtárs válasza Dorian (#23387) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

végül is :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23389) Nemir Ombe válasza claire78 (#23386) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

No .... akkor "csupa újdonság" ez a nap .... :D ;)

ELACielvtárs:
És ez még "csak fizika", hol vannak ehhez képest a (valóban) "vudu" dolgok .... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23390) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#23389) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nálam az a vudu, ha álmodok valamit, és egyszer csak itt terem, és arra bizony még várnom kell ;]
A 'szakmai vuduhoz' meg, nem értek :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23391) #98221312 válasza Dorian (#23373) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pedig van különbség képben, hangban is, még belépő szinten is. Kolléga elhozta a 25000ft-os lg lejátszóját, és 10 perc nem kellett, hogy észrevegyük a változást.

(#23392) Dorian válasza #98221312 (#23391) üzenetére


Dorian
félisten

Neked véletlenül nem egy felső-kategóriás Denon 3808 AVR-ed van? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23393) Tombi


Tombi
senior tag

Megjöttek a lovagjaim, de erősítő hiányában dobozban pihennek egyelore.
Fekete péntek johetne mar...es brutal avr áresés :K

szerk: legalabb lesz idom a szoba atrendezesere, az ajánlásoknak megfelelőre.

[ Szerkesztve ]

(#23394) #98221312 válasza Dorian (#23392) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem, 2100-am van. Nyílván egy 60-70ft-os bd lejátszónál már azért nincs ekkora különbség. Ezektöl az alapoktól mint ami a PS-ben is van attól mindenképp jobbak. Nem tudom egyébként tesztelted-e, hogy esetleg az eredeti bd lemez egy komolyabb lejátszóval okozna e változást az általad használt remux-al szemben?!

[ Szerkesztve ]

(#23395) Dorian válasza #98221312 (#23394) üzenetére


Dorian
félisten

Kizárt dolognak tartom. Remux = BD minőség, extrák nélkül
De inkább jobb lehet, mert a HTPC-m több körös full lineáris táppal hajtott, míg egy BD playernél ez nem igazán jellemző.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23396) BBéci válasza johnywalker (#23379) üzenetére


BBéci
titán

Ez így, ebben a formában nem állja meg a helyét.
Például az LFE bemenet használata esetén a jel kikerüli a szubláda keresztváltóját, éppen azért találták ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23397) junkpod válasza #98221312 (#23391) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi is volt a 2 összehasonlított eszköz, milyen tv-n, avr-en?

Box's don't touch!

(#23398) #98221312 válasza Dorian (#23395) üzenetére


#98221312
törölt tag

Próbáltad már?? Tényleg nem kötekedésből, csak kíváncsiság. Nekem sajnos nincs tapasztalatom digitális remux filmekkel.

junkpod: Marantz UD7007, a tv Sony KDL HX750, Denon2100. Az LG pontos típuszámát nem tudom, 25e-be került, továbbá PS4-el is teszteltem. Nyert a Marantz mindkét esetben....

[ Szerkesztve ]

(#23399) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23398) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vannak esetek amikor egy remux még jobb is lehet, mint egy gyári BD .... ;) .... ez nemrég "ki is volt tárgyalva" ha jól emlékszem ....

(amugy meg lejátszó vs lejátszó között simán lehet különbség, már akár a "chipkészlet(ek) sajátosságai" miatt is .... ezen kár "vitázni" .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23400) sinci01 válasza Nemir Ombe (#23399) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hát egy remux nem lehet jobb, mint az eredeti BD, mivel abból készül, a felesleges hangsávok, extrák, menü stb. eltávolításával, az eredeti kép érintetlenül hagyása mellett. Nincs újratömörítés, csak a lemez tartalmának"csonkítása".

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.