Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) zsoika válasza szab13 (#23847) üzenetére


zsoika
addikt

Igen x2000-től fölfelé, ami belefér a keretbe.

(#23852) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#23850) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kicsit bagatelizaltam :D
Anno a pc sem volt rossz nekem, meg a tv player sem, de amint jöttek az igények, váltani kellett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23853) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#23852) üzenetére


tomyka74
senior tag

akkor most "rendes" blu-ray lejátszót használsz?
pedig az ember azt hinné,hogy a mai erőmű ( videókártyákra gondolok elsősorban,persze igen a hozzá illő hardverrel ) pc-k jobb minőségben játszanak le filmeket!

(#23854) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#23853) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hivhatjuk 'rendesnek' de én inkább mediaplayert használok, van egy popi 500 es egy 905 kínai kütyü, de az inkabb csak itt ragadt a nagyszobába :D

Véleményem szerint a pcvel sincs gond, belehet állítani hogy jó legyen a kép minőség, csak én a bedugod es had menjen híve vagyok, és nincs türelmem állítgatni, próbálgatni, kísérletezni.

Más, erősen off, épp a tron örökség film zenét hallgatom, eszméletlen hogy szol :C
Esetleg, ha szépen kérem, tudnatok hasonló albumokat, előadókat ajánlani, amit erdemes meghallgatni...
A végén még zenei irányzatot is váltani fogok :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23855) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#23854) üzenetére


tomyka74
senior tag

:R :D

(#23856) szab13 válasza zsoika (#23851) üzenetére


szab13
aktív tag

Már az X2000 is jó lehet ? és a 2313?

(#23857) zsoika válasza szab13 (#23856) üzenetére


zsoika
addikt

A Denonoknál valahogy így néz ki : az x520 kezdő, x1000 belépő és x2000 már a alsó közép szint....x2100, x2200 stb. már csak az évjárat.
Az X2000 is jó lehet.....viszont a 2013 -as évi ,régi sorozatszámú Denonok hangolása nem sikerült túl jól(pl.2313), de lehet neked tetszene. Ha van lehetőséged meghallgatni vétel előtt , az sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#23858) T_Stark válasza zsoika (#23857) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem ez eléggé ízlés függő.
Nekem tetszik a 1713-as Denonom karaktere.
Igaz, a “Denonosabb” hangúakat még nem hallottam, de egyszer volt egy sztereós Denonom (PMA 700AE), aminek nem tetszett a hangja, olyan fátyolos, mintha függöny mögül hallgatnám.
Ha a 2013-as sorozatot kivéve a többi Denon AVR is inkább arra hasonlít, akkor nekem meg lehet hogy pont azok hangja nem tetszene annyira.
Egyszer meg kellene már hallgatnom egyet.

(#23859) Mannster válasza Mannster (#23816) üzenetére


Mannster
csendes tag

Kicserélték egy ugyanolyanra, pont volt még 1 belőle, de persze trükköztek egyet, mert visszaadták a pénzt és a pénztárnál újra kifizettem, így buktam az elállást...
Minden ugyanaz: Xbox csak 720-ban látszik, med600-ast nem is találja. Illetve még azt vettem észre, h az xboxnál a konzol gombnyomogatására kiadott pittyegéseknél váltogatja a hangképeket (harman nsp, pcm, 5.1)
Megint cserélgettem kábeleket, portokat, de semmi változás... Valami ötlet? :W

(#23860) zsoika válasza T_Stark (#23858) üzenetére


zsoika
addikt

"Szerintem ez eléggé ízlés függő." Egyértelmű!
Lehet megvesz egy pl.x2200 as erősítőt és nem fog neki tetszeni ....pláne az Onkyo után, ami tök más. Ezért is szeretek hm cuccokból használtat venni, mert ha nem tetszik bukó nélkül el lehet adni.
A "függöny mögül" effektust én is éreztem....ezért is váltottam Onkyora(mondjuk Én nem hallgatok zenét).
Érdekes, amióta a Sony-m van folyamatosan megy a zene is. Az Onkyonál kb.10-20perc után ösztönösen kikapcsoltam, mert zavart a zene, zajként érzékeltem.

Mannster: Lövésem sincs mi okozhatja. És ha átviszed másik házba(pl.barát) ? Hol laksz?

[ Szerkesztve ]

(#23861) zsoika válasza zsoika (#23860) üzenetére


zsoika
addikt

"Hol laksz?" Közben tök egyedül rájöttem ,hogy Budapesten. :B Akkor csak van itt egy kedves fórumtárs, aki közel lakik hozzád és elmegy neked segíteni ...vagy fordítva?! :F Ez távba szerintem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#23862) szab13 válasza zsoika (#23857) üzenetére


szab13
aktív tag

Köszi,
Utánaolvasva talán X2100 tetszik a legjobban +bluetooth csatlakozás lehetősége is szimpatikus .

(#23863) arcitec válasza szab13 (#23862) üzenetére


arcitec
addikt

Azt tudod ugye, hogy a bluetooth felejtős (zenére).... :Y
Lejátszásra vezetékes hálózaton, vagy közvetlen usb, DLNA-an vezérelve pl mobilról , max wifi-n akár mobilról, de a közvetlen usb a tuti .. ( vagy NAS, vagy egyéb lejátszó) ;)

[ Szerkesztve ]

(#23864) arcitec válasza Mannster (#23859) üzenetére


arcitec
addikt

A med600 megfelelő HDMI-re van kapcsolva? Az erősítőn a bemenetet ki kell választani,ha az OK, akkor már írtam a lejátszón kell konfigurálni, az erősítő sem érzékeli? Vagy csak nincs kép a TV-n? Vagy mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#23865) szab13 válasza arcitec (#23863) üzenetére


szab13
aktív tag

Persze-persze, de néha amolyan háttérzenére kényelmes teflonról átküldeni a zenét.
Amúgy USB-ről mennének a zenének. :))
De még az is lehet, hogy egy X3000 X4000 lesz, ha találok jó áron

[ Szerkesztve ]

(#23866) zsoika válasza szab13 (#23862) üzenetére


zsoika
addikt

Ha az tetszik, akkor válaszd azt és arcitec fórumtárs hozzászólásával teljesen egyetértek.

"teflonról átküldeni a zenét" : Én is szoktam telórón tárolt zenét hallgatni , de DLNA-n tedd.... ne buletooton.

(#23864) arcitec : Ezt már Én is írtam neki anno és nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#23867) arcitec válasza szab13 (#23865) üzenetére


arcitec
addikt

teflonról is wifin .. mert a"kék fog" -ban nem lesz köszönet, még arra sem .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23868) #98221312 válasza szab13 (#23862) üzenetére


#98221312
törölt tag

Én is azt a modellt használom, és nekem nagyon bejött a hangja. Hangzásjavítók nélkül Elac-okkal használom, és számomra még zenére is teljesen megfelel. Igaz jó minőségű lejátszóval használom...Az USB lejátszás viszont tényleg nem az igazi...

(#23869) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok.

Segítségetek szeretném kérni. Ps4 Pro-t hogyan tudnám rákötni régebbi erősítőmre (Technics sa-ax 530) ?

[ Szerkesztve ]

(#23870) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23868) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az USB-vel mi baj van ....??

Maxell014:
Veszel hozzá egy pl. ilyet [link] és már megy is .... ;)

Hmm ....

(#23871) #98221312 válasza Nemir Ombe (#23870) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ugyanazt a zenei FLAC fájlt kiírtam audio cd-re, és sokkal szebben szólt mint az erösítő USB bemenetéről.

(#23872) arcitec válasza #98221312 (#23871) üzenetére


arcitec
addikt

Miféle az erősítő? :U

(#23873) #98221312 válasza arcitec (#23872) üzenetére


#98221312
törölt tag

Denon 2100. Lejátszó Marantz UD7007

(#23874) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23871) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezen ne is csodálkozz.... ha analóg IC-vel van összekötve.... ;)

Hmm ....

(#23875) T_Stark


T_Stark
őstag

Megvan a sub :C

Gyorsan összedugtam, szól, de rendesen beállítani csak este vagy holnap lesz időm.
Majd abban kérnék egy kis segítséget.

(#23876) arcitec válasza arcitec (#23872) üzenetére


arcitec
addikt

Na ja, nem egy kategória az kettő. Az a lejátszó ha minden igaz az egy csúcskategóriás cucc. De NEMIR lehet többet tud ... :D Már írta is ... :D

[ Szerkesztve ]

(#23877) Lacielvtárs válasza T_Stark (#23875) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejjj, gratula hozzá :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23878) T_Stark válasza Lacielvtárs (#23877) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi! :)

(#23879) #98221312 válasza Nemir Ombe (#23874) üzenetére


#98221312
törölt tag

Analog IC?? Tudom hülye kérdés, de mit takar?

(#23880) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23879) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez tényleg hülye kérdés .... de elvégre ez mégicsak a "belépő topik" .... ;] :D

.... csak arra céloztam, hogy ha a Marantz DAC-ját használod (egy pár RCA kábellel, pl. a CD bemeneten keresztül, mert feltehetőleg jobb DAC-ot tettek bele, mint az AVR-be) jobb hangot kaphatsz, mint ha digit (optika/koax/hdmi) összekötést használsz .... persze az utóbbi esetben is lehet "más" a hang, mint az AVR USB-jén, bár általában kisebb különbség szokott lenni .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23881) #98221312 válasza Nemir Ombe (#23880) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hdmi-n keresztül van összekötve az erősítővel..

(#23882) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23881) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... akkor még van mit kipróbálnod.... :D ;)

Hmm ....

(#23883) #98221312 válasza Nemir Ombe (#23882) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor kérnék szépen segítséget ezzel kapcsolatban!! Pontosan mit dugja hova??! :D

(#23884) zsoika válasza T_Stark (#23875) üzenetére


zsoika
addikt

Jól néz ki! :K
Na akkor ki is tudod próbálni a kábelt is....arról is írhatnál egy pár sort . Ha nem űbergagyi akkor a belépő kategória egy igen kedvező árú darabja lehetne. Nekem eddig a 4000Ft/3m (bolti áron) Proson Crystal Smoke volt a legolcsóbb ajánlható belépő szintű SUB kábel, de ez csak 1x-es árnyékolású.

[ Szerkesztve ]

(#23885) Lacielvtárs válasza #98221312 (#23883) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az Marantz és az avr közé lehetőleg egy "normális" RCA kábelt, mondjuk a CD bemenetre :K
ez esetben nem az AVR DAC fog "dolgozni" hanem a Marantz DAC-ja

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23886) T_Stark válasza zsoika (#23884) üzenetére


T_Stark
őstag

Az a baj hogy nincs összehasonlítási alapom. Persze írhatok róla valamit, gyanús hogy ezt az árat mindenképp megéri, de nem tudom hogy szólna más kábellel.

(#23887) zsoika válasza Lacielvtárs (#23885) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, de az analógnál nem kicsit fontos a "normális" kábel.....az sokba fog fájni!

T_Stark: Hát igen, de legalább egy normális felbontású fotót (vagy kettőt) beszúrhatnál ide, hogy jobban szemügyre tudjam venni a csatlakozókat és a kábelt úgy általában. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23888) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

Cambridge Audio Azur 551r-hez keresek 5.0 szettet, olyan 200e Ft-nál nem szeretnék többet költeni, ha nem muszáj, de használt is jöhet cserében. :DDD Melyik gyártó háza táján keresgéljek? Többször volt szó már a fórumban a CASTLE KNIGHT 2 5.0 szettről, ami most nagyon akciós a Hangképstúdióban. Az passzolna hozzá vajon?

(#23889) Nemir Ombe válasza #98221312 (#23883) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ahogy "Elvtársunk" és zsoika is írta .... a Marantz hátulján az "analog out-ba" 1 pár jobb RCA, a másik vége meg a Denon-on pl. a "CD in-be" és már szólhat is "pure direct-ben".... egy pár jobb kábel viszont "pár ezresedbe" bele fog kerülni, de mit is ér az a tapasztalat ami ingyen van .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23890) Dorian válasza zsoika (#23887) üzenetére


Dorian
félisten

Ki lehet fogni viszonylag olcsón is nagyon jót. pl. a két IC páromból az egyik 12e Ft, újonan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23891) Nemir Ombe válasza Dorian (#23890) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát a "tapasztalatszerzés" miatt (első körben) tényleg nem érdemes "többtízezret" áldozni kábelekre .... pl. tele a HFP apró is viszonylag olcsó ajánlatokkal, ami még akár bukó nélkül is elpasszolható, ha nem jön be vagy jobb/más kell .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23892) zsoika válasza Nemir Ombe (#23891) üzenetére


zsoika
addikt

"tele a HFP apró is viszolnylag olcsó ajánlatokkal" Igen ,de ahhoz ismerni kell a kábeleket és hp árakat.....még annak is. (elég az AVR, hsz, sub, hsz kébel, mp használt áraival tisztában lenni)
A múltkor csak úgy érdekesség kedvéért nézegettem analóg kábel hirdetéseket és az jutott eszembe ,hogy de jó hogy digitálisat használok. Analógnál is kezdődne a kábelmizéria.

[ Szerkesztve ]

(#23893) szab13 válasza szab13 (#23840) üzenetére


szab13
aktív tag

100k körül találtam Denon X4000 és Onkyo TX-NR 818-at is
Ennél az Onkyonál voltak még HDMI problémák? Ti melyiket ajánlanátok?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23894) zsoika válasza szab13 (#23893) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem egyértelműen a Denon a jobb választás pedig Én nagyon Onkyo párti vagyok (mozin).
Igazából HDMI problémás bármelyiken előfordulhatnak ha nem kikapcsolt (és konnektorból kihúzott) állapotban dugdosod a HDMI kábelt. Erre kéretik odafigyelni!
2008-2012 között a pioneer-ek közt is feltűnően sok volt a HDMI panekól hiba, nem csak az Onkyo-nál ...csak Ők legalább beismerték és visszahívást adtak ki rájuk.

Nemir Ombe: Félreértettél! Persze ...igazad van! Én úgy gondoltam ,hogy per-pill lövésem sincs hogy egy használtan hirdetett analóg kábel annyiért jó vétel e(árban), vagy túl sokat kér érte az eladó. Megveszem és eladásnál akkor bukó van.... ha csak nem találok Én is egy laikust aki megveszi "drágán".

[ Szerkesztve ]

(#23895) Nemir Ombe válasza zsoika (#23892) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"ami még akár bukó nélkül is elpasszolható, ha nem jön be vagy jobb/más kell ...."

Az ""-es részt pont ezért írtam, egy "kivülálló" soha nem fogja pontosan megmondani, hogy melyiket vedd a saját rendszerdhez/ízlésedhez, max. azt, hogy "merre indulj" .... ;)

Hmm ....

(#23896) Mannster válasza arcitec (#23864) üzenetére


Mannster
csendes tag

Mit értesz megfelelő hmi-n? Kipróbáltam az 1, 2, 3, as portokon és nem volt kép. Minden próbálkozáskor vakon végignyomtam a med600 tv sys gombját ami pal, 480... 1080p ig megy kb 8 képformátum, de semmi.
A hosszú történet, h anno volt egy 720-as Pana plazmám, még ahhoz vettem a medet, azzal ugye max 720-on ment. Pár éve vettem egy W828-as Sonyt és az sem ismerte fel a Medet, a forgalmazó "van ilyennel" elintézte én meg elfogadtam, mert a Sony erősítömön (1080i-n ami a max felbontása volt, mert koros) keresztül működött, az xbox meg közvetlenül a tv-re kötve ment 1080p-ben (pár külföldi fórumon is találtam pár példát a med vs Sony problémára). Nyáron használat közben párszor elment a kép, de hang volt, rájöttem, h elkapcsolgat a képfelbontás, tehát ha megnyomom a meden a tv sys gombot kb 8x, megint van kép. Elvittem a medet a forgalmazóhoz, ahol nem tudtuk replikálni a problémát így abban maradtunk, h az erősítő a ludas. Ha az új erősítő csak a medet nem bírná, azt még valahogy megérteném, de hogy az xbox nem megy 1080-on csak 720-on az már sok egybeesés. Viszont h 2 HK erősítő is ugyanazt a problémát produkálja az vagy szériahiba vagy nálam van valami furcsa beállítás, szóval teljesen tanácstalan vagyok... (főleg, h mivel a csere gépet személyesen vettem nincs az elállás joga)

Igen, pesten lakok a Pólus Center közelében a XV kerben.

(#23897) Nemir Ombe válasza Mannster (#23896) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vagy kellene venned egy normális HDMI kábelt vagy a MP lett "csereérett" .... de szerintem kezd az olcsóbb megoldással .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#23898) Mannster válasza Nemir Ombe (#23897) üzenetére


Mannster
csendes tag

Van 3 kábelem, egy gyári xbox, egy olcsóbb és egy kácsa tipusú, cserélgettem azokat is. Mind minimum 1.4es az arc müködik is a tvvel. Most olvasom az amazonon, h nagyon sok hiba van a HK 1710-as/171-es szériájával :( Mondjuk még a dvd-t nem próbáltam, berakom azt is a rendszerbe az is hdmi-s.

(#23899) Nemir Ombe válasza Mannster (#23898) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért egy FHD jelnek illene átmenni 2017-ben .... ráadásul 2-ből 2 is rossz legyen ....?? .... de akkor nem marad más, mint a 3 napon belül vissza és (esetleg) helyszini próba, hogy nem e "júzer error" és ha nem, akkor csere .... ;)

Hmm ....

(#23900) #98221312 válasza Lacielvtárs (#23885) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tudtok mondani egy konkrét típust amit érdemes megvenni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.