Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#23950) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen beszarás,hogy mennyivel drágábbak itthon. jaja hallgatok rád és próbálok így lesekedni vmi akciót hátha elkapok! köszönöm a tanácsokat amúgy!
érdekes irónia,hogy pont egy Klipsch sugárzót linkeltél! :D

(#23952) zsoika válasza T_Stark (#23949) üzenetére


zsoika
addikt

LPF for LFE mindíg 120 Hz-re kell állítani ,hiszen az egy dedikált csatorna és 120Hz ig szól. A többi vágást ált. 80Hz min 60 Hz szerintem.

(#23953) Mannster válasza junkpod (#23927) üzenetére


Mannster
csendes tag

Visszavittem, egy denon bluray jó volt rajta, de ott is produkált hibákat, úgyhogy visszavették és egy denon 1300-as lesz helyette. Ki is próbáltuk ott helyben és az döccenés nélkül vitte a medet.
Köszi a segítséget mindenkinek.

(#23954) zsoika válasza Mannster (#23953) üzenetére


zsoika
addikt

Ez szinte hihetetlen ,hogy 2 is rossz legyen.
A lényeg ,hogy megoldódott ,de Te ne vegyél lottót!

(#23955) T_Stark válasza zsoika (#23952) üzenetére


T_Stark
őstag

Értem. Akkor az marad 120Hz.
A front/center/surround meg 80Hz-en van.

A sub-ot -8dB-re lőtte be, ezen emelhetek kicsit, vagy inkább a sub hangerőszabályzóját vegyem feljebb?

(#23956) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Szobafelújítás előtt állok és most vettem észre, hogy ha a falba el akarom rejteni a surround hangsugárzók kábelét, akkor be kell szereznem 2x10,5m hosszúságút.

Az erősítőm egy Denon AVR 2113, a sorroundok Omnitronic C40 típusúak. Milyen kábelt vehetnék ami most a felújítás mellett nem kerül nagyon sokba, de még is jó lehet?
Jelenleg egy egyszerű, átlátszó szigetelésű, 1,5mm átmérőjű rézkábel van.

(#23957) Quetz válasza T_Stark (#23955) üzenetére


Quetz
őstag

Azt szokták ajánlani, hogy az AVR-ben a sub szintje a maradjon negatív tartományban, ezzel elkerülendő a clippinget az AVR sub kimeneten. -8 esetén én nyugodtan emelném akár -3ig is, de ez már egyéni ízlés kérdése (ez ugye már majdnem 4x teljesítményszükséglet növekedés).

(#23958) szasanyi válasza Nemir Ombe (#23943) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy történt, szvsz ez evidens. Ez az első mérési helyez: középső hallgatási pozícióban ahol a mérőmikrofon (tripodra rögzítve) fülmagasságban. A 2. a bal-., 3. pedig a kanapé jobbszélén volt + a szoba közepe a 4. (uo. magassában).

Dorian: hát, úgy elég furcsán néznék ki. :DDD De nyilván értem a lényeget, és mint írtam pontosan ennek megfelelően történt.

[ Szerkesztve ]

(#23959) Dorian válasza szasanyi (#23958) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, de csak 1 pontban, a fő helyen mérj.
Sokpontos mérés kis helyiségben csak egy középszar eredményt ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23960) trippla


trippla
tag

Pc-t cseréltem és a hangot már csak hdmi-n tudom kiküldeni az erősítőre (Harman AVR355). Az 5.1 filmek tökéletesen mennek(igaz ezt nem PC-ről használom), de a stereot csak a két fronton tudom hallgatni. Eddig RCA-n keresztül küldtem a jelet, ott sikerül 5 csatornás stereot csinálnom, így minden hangszóró szólt, most a lehetősége sincs meg. Az erősítő nem ajánlja fel az 5 csatornás lehetőséget. Mi lehet a gond?

(#23961) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok.
Árukeresőn vannak aktív hangfalak és vannak házi mozi rendszerek. Mind a kettőből van 5.1 mi a különbség?
+ vagy egy kenwood KRF-V5030D (Dolby Digital) erősítőm érdemes ebből elindulni vagy nagyon elavult ?
pc-ről szeretnék filmeket nézni meg játszani térhangzással ez hogy történik meg :D?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#23962) szasanyi válasza Dorian (#23959) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, hétfőn meg is csinálom mert addig a család miatt elég körülményes lenne. Viszont a DENON Audyssey rendszere nem akkor pontosabb ha több a mérési pozíció?

(#23963) zsoika válasza BorsóKorsodi (#23961) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
"Árukeresőn vannak aktív hangfalak" Azokra a számítógépes 5.1-es rendszerekre gondolsz ahol a sub-ra vannak kötve a többi 5.0 hangszóró? ha igen akkor az azért nem házimozi mert nem tudsz az erősítőn állítani csatornánként távolságot és gondolom nem egyforma távolságra lesz az összes hangszóró a füledtől. Ilyenkor más időpontban fog megérkezni a hang az egyikből, illetve másikból .....így nem tud kialakulni térhatás. Továbbá nem tudsz csatornánkénti hangerőt állítani sem, amire megint a nem egyforma távolságra elhelyezett hangszórók miatt van szükség. Még sorolhatnám az okokat ,de inkább hidd el hogy az ilyen szettek mozira nem valók.
Mit értesz "házi mozi rendszerek" alatt? Ha a boltban kapható (sony,panasonic,samsung..stb.) egybeszettekre gondolsz akkor az már közelít a jó megoldáshoz mivel azokon már található ilyen beállítási lehetőség ,de rendszerint csak korlátozottan. Azért sem szoktuk ajánlani az ilyen szetteket ,mert tudásukhoz és hangminőségük szerint jellemzően túlárazottak. Későbbiek folyamán az ilyen egybeszetteket nem lehet bővíteni, bizonyos elavult komponenseit kicserélni ,mivel csak így egyben működőképesek ...így vannak kitalálva, ilyenkor kompletten újat kell venni.

Valamire való hm-hoz külön AVR(erősítő) +5.0 hsz+ aktív SUB kell. Ezek a komponensek külön-külön cserélhetők és számos beállítással, bemérő mikrofonnal is segítik a jó térhatás kialakulását.

Ha és amennyiben csak magyar szinkronos filmeket szeretnél nézni/hallgatni, akkor kezdésnek, próbaképpen jó lesz az a régi erősítő is, ha van a sz.gépeden optikai(SPDIF) hangkimenet. A szinkronos filmek zöme Dolby Digital-ban van, amennyiben az DTS hangsávban van az nem fog megszólalni, ezért később ajánlott lesz egy újabb DD+DTS -t is dekódolni tudó erősítő ...ne adj isten HDMI vel is felszerelet , nem csak optikai bemenettel.
Mekkora a szoba m2 +magassága?

[ Szerkesztve ]

(#23964) BorsóKorsodi válasza zsoika (#23963) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Köszönöm a választ.
A szoba elrendezés tekintetében nem a legjobb szóval emiatt is inkább most maradok az erősítőmnél és egy esetleges elköltözésnél elgondolkozom komolyabb erősítő beszerzésében.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#23965) zsoika válasza BorsóKorsodi (#23964) üzenetére


zsoika
addikt

Hangszóróid vannak? Ha igen milyenek?
Ha nincs akkor ajánlom figyelmedbe használtan pl. Harman kardon hkts 5(kicsi, max 12m2 szoba), hkts 9, hkts 16, JBL SCS 178, Sony Pascal szettek valamelyikét. Ezeket jellemzően 30-60eFt közötti áron megveheted és kis helyigényük miatt belépő szintig elégedett is leszel.

[ Szerkesztve ]

(#23966) zsoika válasza tibi970307 (#23956) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Csak a hátsókét akarod cserélni ? :Y
Szerintem egy hm rendszerbe egyforma 5.0 kábelek kellenek.
Olyan távolságra Én 2x2,5mm2 keresztmetszetűt ajánlanék max 1000Ft/m.
Én most ezzel LAPP a kábellel szemezek .... jó vételnek tűnik.
Itt Békéscsabán van egy vill.szer bolt aki partneri kapcsolatban áll a Conraddal így ingyen lehozza a kért mennyiséget és ha jól látom 5m nél már csak 575 Ft .

Többiek: Valaki használ ilyen kábelt ? Vélemény ? Német minőség , nagyon szimpatikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#23967) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Erdeklodni es segitseget szeretnek kerni, most jelenleg van egy jo oreg yamaha rxv 350-es 5.1-es erositom, kulonosebb gond nincs vele... a tavja kezdi feladni, mar szetszedtem kipucoltam stb. Szoval maga az erositovel nincs kulonosebb gondom es kb az igenyeimet is kielegiti. Megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha cserelnem es hogy egyaltalan mire.... Ennek kapcsan talaltam a Yamaha htr 2071-t es az RX-V381-t. Igazabol az egyik kerdesem, hogy e ket tipus kozott mi a kulonbseg? Iletve ha kozvetlenul optikan keresztul kapcsolom ra a medialejatszot, akkor is itt minden fele uj hang tipus at fog menni, vagy csak hdmi-n keresztelu? Nem igazan szeretnem az erositot belerakni a lejatszo es a tv koze...

Koszonom!

(#23968) T_Stark válasza Gtaati (#23967) üzenetére


T_Stark
őstag

HD hangok csak HDMI-n mennek át. Optikán max DTS.

(#23969) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Belépő szintű motoros távirányítós vásznat keresek. találtam 40-50e forint körül
Acer, Bydium, funscreen

Ami fontos, hogy jó lenne ha tetején lenne 40-60 cm fekete sáv, mert plafonról lógatnám. Méretben nem kell nagy 55-75" körüli kép tökéletes lenne.

Melyiket ajánljátok? Linket megköszönök előre is!

CM

[ Szerkesztve ]

(#23970) Norbi 72 válasza coolmpi (#23969) üzenetére


Norbi 72
veterán

Fáradj át ide.

(#23971) imre123456


imre123456
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Philips 37PFL7603D/10 TV, és egy LG SJ7 hangrendszer.
A két cuccot HDMI-vel szerettem volna összekötni, de szembesültem azzal a problémával hogy a TV-n 1.3-as HDMI található ami nem támogatja az ARC-t. Viszont a TV-n nincs optikai kimenet így jelenleg meg vagyok lőve.
A összes csatlakozó itt látható (TV/LG hangszóró): google drive

Mit alakítsak mivé hogy működjön? Néztem egy ilyet, ezzel előrébb lennék? link

Köszi a segítséget!

(#23972) zsoika válasza imre123456 (#23971) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Csak szólok, hogy az optikai csatlakozót régen SPDIF nek hívták.....nézd csak meg a TV hátulját.

(#23973) bandi20 válasza imre123456 (#23971) üzenetére


bandi20
aktív tag

Szia! Sajnos nincs egyszerű megoldas ! A tv koaxalis digitális jelet ad , a Soundbar pedig optikait tud fogadni! Lehet nézni átalakítot, de lehet jobban jarnal uj tvvel!
A linkelt cuccal az a baj, hogy input az analóg es "abból csinál "digitális jelet, de szerintem gyere at a sounbaros topikba!

[ Szerkesztve ]

bandi

(#23974) zsoika válasza zsoika (#23972) üzenetére


zsoika
addikt

Hoppácska! Most nézem ,hogy az egy digitális koax lesz nem optikai ...sebaj akkor egy ilyen kell.

bandi20: A koax az digitális ! Szerintem az általam linkelt cuccal megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#23975) junkpod válasza zsoika (#23972) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az koax spdif, nem optikai:)

Bandi: nincs olyan, hogy koaxialis digitális jel:)
A tv spdif szabványú lpcm (vagy lpcm-be kódolt dd/DTS) digitalis jelet ad ki, koaxialis csatlakozón. Lehetne optikain keresztül is, a jel akkor is ugyan az lenne, csak a továbbító közeg más, ezért könnyen átalakítható a koax kimenet optikaiva, a beépített optikai csatlakozók mögött is ilyen átalakító áramkör van.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23976) zsoika válasza junkpod (#23975) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja rájöttem csak figyelmetlen voltam.

(#23977) imre123456 válasza junkpod (#23975) üzenetére


imre123456
csendes tag

Szóval akkor a zsoika által linkelt dologgal megoldható lenne?

(#23978) imre123456 válasza imre123456 (#23977) üzenetére


imre123456
csendes tag

Vagy ha veszek a TV elé egy olyan set top boxot/médialejátszót amin van optikai hangkimenet, az mehet az LG-be a tvre meg mehet a médialejátszó HDMI-n

(#23979) zsoika válasza imre123456 (#23977) üzenetére


zsoika
addikt

Igen menne csak a tvden a csatlakozót hittem optikainak(pedig koaxiális) ott voltam figyelmetlen. Az biztos, hogy 4eFt-os kütyü miatt nem cserélnék tv-t.
Tulajdonképpen mit szeretnél hallgatni ? Tv adását szeretnéd nézni vagy filmet DD,DTS hanggal?

[ Szerkesztve ]

(#23980) imre123456 válasza zsoika (#23979) üzenetére


imre123456
csendes tag

Köszi, akkor ilyet veszek, nem set top boxot

(#23981) junkpod válasza imre123456 (#23978) üzenetére


junkpod
nagyúr

Is-is, Zsoika átalakítója is jó, az ahhoz kell, hogy a tv musorok hangját rendes hangszórón hallgasd.
A média playernel amit írtál az ok , de az csak a lejátszott filmekre.
Ami vicces, hogy az átalakító árán már kaphatsz jó média playert:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23982) Beni2360 válasza T_Stark (#23875) üzenetére


Beni2360
félisten

gratula szuper lesz. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23983) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Mai napon kaptam egy LG LH-T760IA típusú DVD-lejátszót 5.1-gyel. Nem mai darab, de szépen szól.

A TV sem egy mai darab - Samsung LE32A431T2XXC

A probléma a következő:
- Szeretném a DVD-re dugott 5.1-et megszólaltatni TV-nézés közben is (egyszerű KOAX-kábeles DIGI-kábeltévé van, nincs semmi extra set-top box vagy hasonló)
- Szeretném ha az 5.1 működne akkor is, ha HDMI-vel a TV-re dugok egy laptopot/PC-t, és azon lövök be egy filmet.

Megoldható lehet ez?

Segítségképp lőttem a csatlakozókról képet, problémának én első körben azt látom h a kábeltévé KOAX kábelét nem tudom rádugni a DVD player-re, pedig ha arra menne a tévé adás akkor lehet könnyebb dolgom lenne...

De nem vagyok szakértő (nagyon nem), szóval inkább várok vmi szakértőbb tanácsot :)

TV hátul
TV oldal
DVD lejátszó

Előre is köszönöm a segítésget!

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#23984) hcs57


hcs57
őstag

Eddig szkeptikus voltam hangfal kábel ügyben, de ez a magyarázat rámutat a lényegre: [link] - erre a kábelre gyűjtök.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23985) BorsóKorsodi válasza zsoika (#23965) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Van két sony SS-h650 ezeket imádom jelenleg is őket nyúzom. Ezen kívül van még sony 1db SS-RC100 és 2 db HS9 MAMBO. Szépen szól mindegyik ,de gondolom utóbbiaknak nem vesszük hasznát

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#23986) Gigi01


Gigi01
őstag

HKTS16 alá mekkora baklövés egy Pio LX50-et rakni?Attól félek hogy,küldöm azon a napon vissza. :DDD
Ezért is nem akarok egy alap avr-t venni.Vagy legyen mellé egy új,mondjuk VSX 531?

(#23987) #98221312 válasza hcs57 (#23984) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem kábelezesénél arra kell figyelni, hogy a rendszerhez illő legyen kategóriában. Én is most fogok cserélni mindent. Táp, RCA, frontokhoz is. 30-ból megúszom, szerintem, egy alsó középhez nem kell több.

(#23988) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Szerintetek kb. 20 nm-es szobába elég a JBL Arena 100 sub? Maga a láda milyen minőséget képvisel?

(#23989) szasanyi válasza sinci01 (#23988) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt láttad már?

(#23990) junkpod válasza Gigi01 (#23986) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem vsx521 van hkts16-al, elégedett vagyok, de tuti tud szebben is muzsikalni ez a pio. :)
De valamit valamiért, ezt nem borogatjak fel a puják:D

Box's don't touch!

(#23991) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám volna, hogy az erősítőmön csak egy kimeneti hdmi foglalat van, viszont szeretnék egy projektort és egy tv-t is összekötni vele. Tudom, hogy a legjobb megoldás az erősítő csere lenne, de egyelőre átmenetileg szeretném megoldani a jelen erősítővel a helyzetet. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mi lenne a legjobb megoldás. (A Tv és a projektor is FHD így a 4k csak opcionális. Illetve fontos lehet még, hogy a projektor egy kb 12m hosszú hmin kapcsolódik jelenleg.)

(#23992) sinci01 válasza szasanyi (#23989) üzenetére


sinci01
aktív tag

Akkor ezek szerint vállalható.

(#23993) szasanyi válasza sinci01 (#23992) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, úgy tűnik. Bár én nézelődnék a BF-s napokon (van ahol 17-ére is hirdettek BF akciókat). Mert ugye jó esetben jelentős 50% vagy akár nagyobb kedvezmények is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#23994) Beni2360 válasza brummmogo (#23991) üzenetére


Beni2360
félisten

HDSP2-M 4K 1 x 2 HDMI Splitter , nekem is ez van több mint egy éve.
Nálam 2x5 m hdmi van

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23995) zsoika válasza Worker (#23983) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A legnagyobb baj az, hogy 1db audió bemeneted van a dvd-n (av2 in) és az is csak analóg és sztereó.
Ezért 5.1 sehogy sem fog átmenni csak a tv adás/film sztereóban. Ebből a sztereó jelből esetleg dolby prologic II vel csinálhat az erősítő virtuál 5.1-et ha tudja.

(#23996) BBéci válasza sinci01 (#23992) üzenetére


BBéci
titán

Nekem tetszett, jobban szólt, mint amire számítottam, az árát megéri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23997) hcs57 válasza szasanyi (#23989) üzenetére


hcs57
őstag

Ez a JBL 40 Hz-től szól? A front hangfalaim is ... akkor mi értelme ennek? Tudom leveszi a terhet a frontról..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23998) Norbi 72 válasza sinci01 (#23988) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem.

Mondjuk kinek mi az elég.

;]

[ Szerkesztve ]

(#23999) Worker válasza zsoika (#23995) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszi!
Időközben valóban sikerült megoldani a dolgot, és egyelőre egész meggyőző a térhangzás is.

SCART-tal összedugtam a TV-t meg a DVD-t, HDMI-vel pedig a TV-t meg a laptopot, és Dolby Prol. II-t benyomtam - fasza lett! ;)

A tévére korábban volt még rádugva ("fejhallgatóként") 2 kis genius hangfal, ha azoknak is belövöm az 5.1-hez a hangerejét akkor egyedi homemade 7.1-et hallgathatok... :DDD

Az nem javíthat a dolgon (hogy ne 'virtual 5.1' legyen) ha a TV-t meg DVD-t is HDMI-vel dugom össze?
Azon keresztül gondolnám átmegy az 5.1, nem úgy mint a SCART-on... (vagy nem a SCART-tal van a baj?).
A TV-nek van 3 HDMI-je is, éppenséggel megoldható lenne.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#24000) zsoika válasza Worker (#23999) üzenetére


zsoika
addikt

Az elgondolás jó, de a te tv-den és a dvd-n a hdmi-k csak kimenetek. Ha mind a két készülék rendelkezne kétirányú HDMI vel (HDMI ARC) akkor nem csak virtuál 5.1-ed lenne. A prologic II egyébként meglepően jól szól ...szerintem is !
Valódi 5.1-re csak akkor van módod ,ha beteszel egy dvd lemezt és elindítod ...képet pedig hdmi-vel vidd a tv-be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.