Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) zsoika válasza Seedbacsi (#24949) üzenetére


zsoika
addikt

Csak szólok ,hogy ez a szett (ami nekem van) új áron 500eFt és használtan került 200eFt-ba.
Sajnos oda ezek a szatelit sugárzós szettek kevesek lesznek....mivel Kb.ez a "legnagyobb" ilyesfajta és max. 25m2-re ajánlanám (és 2,6m magasba, nem olyanba mint a tiéd).
Szóval oda minimum állványra tehető ,csúnya nevén polcsugárzónak nevezett szett kéne ,de inkább nagy álló szett.

BBéci: Kösz. Igen , de olyan mintha a centerhez lenne köze... azt emelné ,pedig nem.
Olyan érzés, mintha egy kör teret hozna létre a tV körül. Eddig az 5.1-nél csak vízszintes tér volt, hallgatási pozíció magasságban.

[ Szerkesztve ]

(#24952) BBéci válasza Seedbacsi (#24947) üzenetére


BBéci
titán

"A kanapé - tv távolság 5 méter."
Akkor az UHD felbontásból egyáltalán semmit nem látsz. Még a sima 720p-hez is túl messze vagy. 3 m széles vászon kellene oda.
TV vízszintes középvonala legyen szemmagasságban.
A front hangdobozok magassugárzójára ugyanez vonatkozik. Centersugárzónak a TV alatt van a legjobb helye.

Ha eddig nem tetted, sürgősen olvasd el a topik összefoglalóját!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24953) Dorian válasza zsoika (#24946) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem pl. van két használaton kívüli MA GS1 dobozom, a majdani 7,1 surround back-jének szánom, (most nincs elég hely mögöttem). Gondolkoztam én is feltenni magasságinak "ha már vannak" de nincs semmi értelme, inkább eltettem a szekrénybe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24954) SVLaller válasza Dorian (#24953) üzenetére


SVLaller
senior tag

az overhead verzióban nekem bejön, bár ritkán használják a filmekben igazán.

Spektor szetthez vajon jó lehet 1 pár zensor pico atmos hangszóróknak? nagyon más a hangjuk?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24955) holodp


holodp
aktív tag

Üdv!

A frontsugárzóimmal szembeni falam (egyben az ülőpozíció mögötti fal) meglehetősen "csupasz", akusztikai szempontból valószínűleg egy rémálom. Segít ezen, ha mondjuk néhány kúszónövényt fellógatnék a kanapé mögötti falra, vagy a növények nem nagyon rendelkeznek ilyen pozitív (esetleg diffúz?) tulajdonsággal?

(#24956) Dorian válasza holodp (#24955) üzenetére


Dorian
félisten

Béci szokta erre az erdőtüzet és a vízipisztolyt emlegetni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24957) VoidXs válasza holodp (#24955) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden előnyösebb egy sima falnál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24958) Beni2360 válasza Dorian (#24920) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, ez a szín most lett kész. Igaz egy kicsit sötétebbre akartam, mályva színűre de nem baj. A vászon mellett meg vadmeggy színűek az oldal falak. A valóságban nem ennyire rózsaszínű. :)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24959) Dorian válasza Beni2360 (#24958) üzenetére


Dorian
félisten

Nem akarom a véredet szívni ;]
Eszembe jut, amikor a haver lakását festettük, barackszínű hálót akart, de nem kevertette ki, mert pasztával olcsóbb. Az eredmény keményen bugyirózsaszín lett. Aztán elment, és vett kikevert festéket, kezdtük előröl :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24960) Beni2360 válasza Dorian (#24959) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én pedig kikever színt vettem de egy kis cetlin másképpen mutat a színskála neon fénynél. A lényeg nekünk tetszik és ez a lényeg. 78 éves édesanyám 10 évvel ezelőtt a hálóban még világosabb rózsaszínt kért. Eddig 30 éves cseh-szlovák barna mintás tapéta volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24961) holodp válasza Dorian (#24956) üzenetére


holodp
aktív tag

Hát erre csak a Dumb és Dumber jelenetét tudom felidézni: Tehát akkor van esély... IIiigeen! :)
Egyébként ti mit használtok diffúz, csillapító, stb. berendezésnek a csupasz falakra? Tudom, hogy a legjobb megoldás a szakember szemléje lenne, de egyrészt hangfalvásárlás után most nincs fölösleges 50-100e forintom ilyenre, másrészt meg érdekelnek a házi praktikák is erre.

(#24962) tomyka74 válasza zsoika (#24948) üzenetére


tomyka74
senior tag

de fajinak azok az htfs állványok,alig várom,hogy megjöjjenek!

(#24963) junkpod válasza zsoika (#24951) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig nekem is motoszkált a fejemben, hogy majd lövök egy párat a hkts16-osbol, szép fehéret és felrakom a tv fölé, pont ott van egy allmenyezet vegzodes sarok... De ezek szerint értelmetlen?
Akkor a 7.1 erősítő height uzemmodja csak marketing fogás?

Box's don't touch!

(#24964) tomyka74 válasza junkpod (#24963) üzenetére


tomyka74
senior tag

és tényleg nem is szólta a + frontok?

(#24965) zsoika válasza junkpod (#24963) üzenetére


zsoika
addikt

Azt nem mondtam, hogy nincs értelme...csak nem szabad sokat költeni rá.
Lehet hogy egy jobb rendszeren ront, de az enyémen nem mondanám...csak másabb. Nekem tetszik!
Hátam mögött egyből fal van, így a hátsók kizárva....csak föntre mehetne atmos.

(#24966) junkpod válasza zsoika (#24965) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam is ez a helyzet pontosan és gondoltam ha már tudja...

Tomyka: nem értem mit szeretnél mondani...:)

Box's don't touch!

(#24967) grabo33


grabo33
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni házimozi vásárlás kapcsán.
A keret 300.000 forint, a cél egy 5.1-es házimozi rendszer hobbiszintű filmnézésre, zenehallgatásra.
Egy 20 négyzetméteres, parkettás "pihenő" szobában lenne elhelyezve. Nem kell, hogy üvöltsön, inkább a részletesség, és a jó színpad a lényeg, és fontos, hogy új legyen.
Nem zárkózom el az előre összeállított szettektől sem, de jó lenne biztosra menni, és kimaxolni a vásárlást :)

Köszönöm szépen mindenkinek, aki tud segíteni!

(#24968) tomyka74 válasza junkpod (#24966) üzenetére


tomyka74
senior tag

mert nem is neked akartam feltenni a kérdést hanem zsoikának csak ugyan úgy néztek ki!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#24969) junkpod válasza tomyka74 (#24968) üzenetére


junkpod
nagyúr

És mindketten hkts-sel mozizunk:D

Box's don't touch!

(#24970) BBéci válasza tomyka74 (#24968) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanúgy! Egypetéjű ikrek. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24971) tomyka74 válasza junkpod (#24969) üzenetére


tomyka74
senior tag

háááááá, én is hkts-t "nyomom" ! :Y

(#24972) tomyka74 válasza BBéci (#24970) üzenetére


tomyka74
senior tag

:C :D

(#24973) I'am Dony válasza grabo33 (#24967) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez egy egész jó kezdő összeállítás lenne és a kábelekkel együtt is a kereten belül maradsz. A HK szett nemrég 70-80 között volt akcióban ìgy lehet érdemes felhívni égy két házimozi boltot ez ügyben...
[link]
[link]

(#24974) ideabuda.hu


ideabuda.hu
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy LG Oled55b7 és egy Yamaha v683 erősítő.
A gondom a következő: SPDIF-el minden tökéletes, viszont azt szeretném hogy a Tv hdmi arc-on nyomja ki a hangot, ez be is van állítva, az erősítőben is az összes létező hdmi-ben kipróbáltam de meg sem mukkan.

Mi lehet a gond? Hogy tudok hdmi-vel hangot varázsolni az erősítőre hogy átmenjen az Atmos hang?

[ Szerkesztve ]

Használt Mac-ek, szerviz a Mammutban! www.ideabuda.hu

(#24975) zsoika válasza ideabuda.hu (#24974) üzenetére


zsoika
addikt

Az ATMOS sehogy...csak DD és DTS megy át ha a tv és az erősítőn is beállítod. Mind két eszköznek tudnia kell és a kábeleknek is.

(#24976) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, agyaltam, agyalok.
Mivel nem jött ossze sajnos a jó arasitott cc 261, ezért elnapoltam a center cserét, és elgondolkodtam hogy háttérnek beuzemelnek egy újabb pár fs 267et.
Volna értelme szerintetek?
Nem akarnék fúrni, tekintve hogy vályog fal es a kisebb 263 dobozokat nem szivesen furnam meg hogy fel tudjam rakni.
Fali konzol sem megoldás, mert a súlyát nem tudná megtartani...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24977) ideabuda.hu válasza zsoika (#24975) üzenetére


ideabuda.hu
csendes tag

Tudja, a Tv is atmos ready, az erősítő szintén. Xbox one x-hez mellékelt kábellel kötöttem össze őket, szerintem az is stimmel.

Használt Mac-ek, szerviz a Mammutban! www.ideabuda.hu

(#24978) BBéci válasza ideabuda.hu (#24974) üzenetére


BBéci
titán

Feleslegesen próbálgattad azösszes HDMI-t, kizárólag az ARC feliratúhoz csatlakoztathatod. Viszont elképzelhető, hogy LG-vel ugyanúgy nem szeretnek együttműködni a Yamahák, mint Panasonic tévémmel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24979) Nemir Ombe válasza ideabuda.hu (#24977) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Atmos-hoz ARC-n majd a (valamikor érkező) eARC lesz jó .... addig marad a "sima" 5.1 .... vagy az erősitőbe dugod az xbox-ot/mp-t és már megy is ....;)

Elvtárs:
Én még centernek is egy pár 267-et vennék, ha már nincs 261 .... a tetejükre kereszbe egy "deszka", hogy ne billegjen a TV rajtuk .... igy hanyattfekve is kényelmesebb lenne .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24980) zsoika válasza ideabuda.hu (#24977) üzenetére


zsoika
addikt

Én arra gondolok, hogy a atmos ready csak arra utal, hogy ha a tv atmos hangsávot kap akkor nem lesz néma ...hanem meg tudja szólaltatni, de nem ARC-n visszaadni. Szerintem.
Lehet az új HDMI 2.1 szabvány már igen...volt egy cikk itt a PH-n ,de még nem olvastam.

Hoppácska....Nemir megérkezett!
Mi volt veled? Napok óta nem olvastunk felőled.

[ Szerkesztve ]

(#24981) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24979) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gondoltam hogy rád szamithatok :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24982) Nemir Ombe válasza zsoika (#24980) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ja .... kicsit elvoltam, sok a meló .... mert mindig akkor kell dolgozni, amikor a munka van :DDD .... de mostmár néha leszek .... ;)

Elvtárs:
Ha ilyen kérdésed van, akkor rám mindig számíthatsz.... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24983) claire78 válasza Nemir Ombe (#24979) üzenetére


claire78
senior tag

Elvtárs: akkor már ne hanyagolja és építse ki az Atmost is ugyanezekből! ;] :))

(#24984) Nemir Ombe válasza claire78 (#24983) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt már kicsit túlzásnak érezném .... meg Elvtársunk se örülne szerintem, ha ráesne egy ilyen 20kg-s doboz az egyik éjszaka .... de végülis a "jó hangért bármit" .... :DDD ;)

Hmm ....

(#24985) BBéci válasza Nemir Ombe (#24979) üzenetére


BBéci
titán

Már nem hasonfekve házimozizik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24986) Nemir Ombe válasza BBéci (#24985) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tom'.... de majd ezentúl hanyattfekve fog, ha beállítja az "új centereket" .... meg hanyattfekve jobban látni azt is, ha pottyanik az "atmos hsz", lesz esélye menekülni .... :D ;)

Hmm ....

(#24987) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok 4 kérdésem lenne belépő szintre (talán)

-milyen hálózati elosztót javasoltok? 10k max
-milyen tápkábelt javasoltok avr-hez?
-sub tápkábel csatlakozó vége többféle lehet, adott subtól függően?
-komplett házimozit gondoltam rádugni a hálozati elosztóra,
tv-vel együtt. (ez jó gondolat?)

nem olvastam eddig ilyen tanácsokról :R

Jelenleg így állok:
AVR: Denon x1400h
HM szett: Castle Knight 5.0
Subkábel: audioquest 3m subkábel megvéve
Hangszórókábel: 30m 2.5 Oehlbach

Octogonaudióban azt hallottam,
semmiképpen ne a gyári
mellékelt tápkábelt használjam az avr-hez.

[ Szerkesztve ]

(#24988) Nemir Ombe válasza Tombi (#24987) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor sorban:

1, vegyél pl. egy kábelezhető Kontaset-et ....
2, a méterre kapható pl. Inakustuk tápkábel teljesen jó + Bals dugók (HFP apró), ue. a kábel + dugó jó az elosztóhoz is ....
3, igen ....
4, teljesen jó gondolat, ez a "szerepe" egy elosztónak általában .... ;)

Hmm ....

(#24989) BBéci válasza Tombi (#24987) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek az Octogonnal, de az X1400 nem biztos, hogy meg tudja mutatni a kábelek közti különbséget. Egy próbát mindenképpen tegyél vele.
Elosztónak Kontasetet ajánlok, de azt sem a saját, százforintos drótjával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24990) Tombi


Tombi
senior tag

Köszi:

1. oks szerelhető elosztókell, és kábelt milyet vegyek hozzá?

a többit értem, elindítom a beszerezést :)

BBéci:
:R

(#24991) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

A "tápkábelről" jut eszembe; szép lassan pótolom a kimaradt hsz-eket és vidám perceket szerzett a legutóbbi "tápkábel vita" .... ezért arra gondoltam, hogy akit érdekel, annak fel tudok ajánlani próbára egy viszonylag olcsón kivitelezhető tápkábelt - ha többeket is érdekel, akkor nyugodtan körbe lehet küldeni (de a végén azért kérném vissza :D ) - mindössze egy postaköltség az "ára", annak aki ki akarja próbálni és így több helyen is lehet személyes tapasztalat a találgatások helyett .... ;)

Hmm ....

(#24992) Tombi válasza Nemir Ombe (#24991) üzenetére


Tombi
senior tag

átnéztem a haladó topicba ezekre rákeresve, de a végén oda lyukadok majd, ki, hogy ehhez a rendszer elég egy somogyi elosztó is :D

(#24993) Nemir Ombe válasza Tombi (#24992) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért egy "minimális törődést" egy alap rendszer is megérdemel, amit felsoroltam meg összesen akár 20e-ből kihozható, ami egy gyengébben sikerült hétvégi buli költségének a töredéke és csak 1x kell megvenni .... mellesleg az a Knight szett egyel jobb AVR-t is megérdemelne, ami önmagában többet hozhatna hangban, mint a jelenlegi "kábelezgetése/elosztózgatása",
de ettől független a fenti összeg nem akkora érvágás, hogy ne lehessen rááldozni a jelenlegire is, max. ha más nem is változik, akkor is meg lesz a "megnyugtató tudat", hogy minden lehető meg lett téve az elérhető max. minőség érdekében
.... ;)

Hmm ....

(#24994) Tombi válasza Nemir Ombe (#24993) üzenetére


Tombi
senior tag

Igen, AVR kezdésnek szerintem jó lesz, tudod anyagilag is kell fejlődnőm az avr fejlesztéshez ;)

Kábel: láttam írtad elosztóhoz is jó lesz az inakustik,
de esetleg valamivel olcsóbb fajtából ajánlható valami?
Nem vagyok a magam ellensége, csupán 1-el lejjebb kategóriára kérdezek rá :K

kontasettől berendeltem egy
KS238 hálózati elosztó 7db aljzattal.

(#24995) Lacielvtárs válasza claire78 (#24983) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& Nemir Ombe:
Atmos fs 267-ből? :Y
ha lesek, agyhelyen csapna :D
20kg/db, a kis egy két kilós dobozokat nem merem felrakni, nem hogy az ekkora dobozokat ;]

de látom elindult a fantázia, lehet a jövőben az ilyen kérdéseim, inkább magamban tartom :DDD

BBéci: de még mindig hason fekve mozizok, viszont hajlok arra amit Norbi mondott hogy a franciaágy középre legyen húzva.és akkor a két oldalán elférne akár álló doboz is és nem kellene a falra rakni őket :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24996) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#24995) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát én nem pont állókra gondoltam hátra,de egy jó magas állványon BS 263 rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#24997) Dorian válasza holodp (#24961) üzenetére


Dorian
félisten

"Egyébként ti mit használtok diffúz, csillapító, stb. berendezésnek a csupasz falakra? Tudom, hogy a legjobb megoldás a szakember szemléje lenne, de egyrészt hangfalvásárlás után most nincs fölösleges 50-100e forintom ilyenre, másrészt meg érdekelnek a házi praktikák is erre."

Az elsődleges "házi praktika" a szoba berendezése. Polcok, személyes dísztárgyak, emlékek, instalációk, könyvespolc a kedvenc könyvekkel, dekorfüggöny, stb, minden amitől otthon lesz a ház, nem csak a csupasz falak meg egy fekhely. Persze ez a legdrágább, nem százezerbe kerül, de mindenféle hangtechnika nélkül is alapértelmezett sztem. Ezt csak kiegészíteni kell csillapító és diffúz panelekkel, azok már a berendezés töredékébe kerülnek és így nem is néz ki vmi stúdiónak v. próbateremnek a lakás.

Elméletileg hétvégén megérkezik a mérés eredménye alapján készült panelcsaládom, utána a jelenlegi házilag készített 4 db panelemet kölcsön tudom adni, ha vki kíváncsi (és nem tépi szét őket :) ). Ezek 60x90cm-esek, rétege 5cm 40 kg/m3-es habszivacs + 2cm légrés, indonéz kendőből készült vékony szövettel bevonva.
A mérés alkalmával erre is kitértünk, meglepően jól teljesít: már 200 Hz-től hatékony, és utána spektrálisan egyenletesen csillapít. Nyilván egy tök üres szobában ekkora mennyiségtől csodát nem kell várni, hiszen felületarányosan várható el hatékony csillapítás. Ezeket elsősorban ezekre a helyekre érdemes tenni:hallgatási hely mögé, hangdoboz elsődleges visszaverődési pontjaira, tévé elé zenehallgatáskor.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24998) #98221312


#98221312
törölt tag

Érdekes dolgokat tapasztalok mostanság, bár lehet, hogy képtelenség, de azért megosztom. Szóval annyi a lényeg, hogy az utóbbi időszak a kábelezésről szólt, (táp/hangfalkábel) és azt tapasztalom, hogy a gyengébb minőségű hangkeverések esetén az esetleges hibák jobban kivehetők. Mintha a jobb kábel kiadná a bizonyos hangsávok hibáit. A beszédhangnál észrevehető leginkább. 1.5 decibelt csökkentettem is a center hangerejét.

(#24999) Nemir Ombe válasza #98221312 (#24998) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Miért lenne "képtelenség" az, hogy ha mindent "jobban" hallasz, akkor a hibákat is ....? .... teljesen normális dolog .... ;)

Hmm ....

(#25000) BBéci válasza #98221312 (#24998) üzenetére


BBéci
titán

Minél jobb minőségű egy rendszer, annál jobban hallhatóvá teszi a hibákat, nem csak a finomságokat. Például nagy pofon volt kedvenc Bocelli lemezemet (Sogno) meghallgatni ezekkel a készülékekkel, Furutech Flux kábelezéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.