Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Lacielvtárs válasza BBéci (#24398) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igazából sztereó erősítőre gondoltam.
Első körben.
Moziban rendben van jelenleg.
Doriannak milyen erősítoje van?

Azt azért nem gondoltam volna hogy 'ennyire' korrekt dobozt sikerült szerezni...

Jigsaw04: :C
Bűnbe csábítom a belépő 'elvtársakat' :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24402) Lacielvtárs válasza PalZso (#24399) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Másik 230 voltos aljzat?
Ha boltba is produkálta, akkor miért nem csereltetted ki olyanra ami nem búg?
Amúgy búgas vagy 'alapzaj'?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24403) tomyka74 válasza BBéci (#24396) üzenetére


tomyka74
senior tag

na majd bekötöm frontoknak meghallgatom úgy milyen a hangja! de amugy igen biztos,hogy fajin lesz.

(#24404) PalZso válasza Lacielvtárs (#24402) üzenetére


PalZso
csendes tag

Volt már minden aljzat, még másik házban is :)
Ami a boltban volt az is "búgott". Így ment a szervizbe.
Csak, ami a boltban volt, az is ugyanígy viselkedett.

Ez jó kérdés: egy alapzaj jött belőle, amit már 1m-ről is hallható, ha a sarokban van.
Ha a bemeneti jel rákerült, csak felerősödött.
Ja és sztem nem is alapkategóriás: Music Style SUB 25A

(#24405) tomyka74 válasza BBéci (#24396) üzenetére


tomyka74
senior tag

ha frontoknak bekötöm akkor ugye új bemérés kell?

(#24406) VoidXs válasza tomyka74 (#24405) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nyilván.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24407) BBéci válasza Lacielvtárs (#24401) üzenetére


BBéci
titán

Valami Szabó Zoli-féle erősítő, a hangja messze túlmutat az árán. Ezt állítják róla, én még nem hallottam. Nem azt javaslom, hogy vegyél olyat, csak próbálj ki valami hangdobozaidhoz méltót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24408) Lacielvtárs válasza PalZso (#24404) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, mondjuk szubot ne rakj sarokba, semmiképp.
Erősödött ha jelet kapott.
Hát az szerviz mindenképp.
Érdekes amit mondasz , mert élből ravagtam vopna hogy galvanikus leválasztó de ha nem rajta semmi csak a táp es már akkor is búg akkor ott valami test hiba lehet, de sajnos ennyire nem értek hozzá, majd a szerviz megmondja, javítja... Szerintem :K

BBéci: mi lehet - pl, tipus -, ami méltó lehet, egyelőre csak sztereóban hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24409) PalZso válasza Lacielvtárs (#24408) üzenetére


PalZso
csendes tag

Szóval, akkor normális működés esetén, teljesen zajmentes, mint mondjuk a frontok?

Kicsit olyan érzésem volt, mintha a régi Videoton erősítőm lett volna rajta :)

(#24410) Lacielvtárs válasza PalZso (#24409) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csúnya volna a mai világban egy búgós, zajos szub, vagy bármi.
Régen a bakelit lemeznek és a magnó kazettáknak volt alapzaja.
No meg igen, a régi erősítőnek.
Szóval, csendben kell lennie, amig oda nem durrantasz neki :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24411) BBéci válasza Lacielvtárs (#24408) üzenetére


BBéci
titán

Például: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24412) Lacielvtárs válasza BBéci (#24411) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, az igen, szóval ami számomra 'ismeretlen' az lehet a megfelelő? :D
Kezdek rajonni hogy az 'igazi' hang, nem az ismert markakbol jön elő...

Köszönöm a linket :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24413) PalZso válasza Lacielvtárs (#24410) üzenetére


PalZso
csendes tag

Ha már így megemlíted, hogy ne tegyem a sarokba, mennyire vagy benne a hangfalak elrendezésében?
Eléggé "egzotikus" a nappali alakja, ahol van a rendszer. Pl. ha elküldeném neked az alakját, segítenél a legjobb elrendezés kialakításában?

Amúgy köszi az eddigi segítséget! :)

(#24414) #09634560 válasza Lacielvtárs (#24412) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen Elac-jaid vannak? Béci elég komoly erősitőt ajánlott hozzá..

(#24415) Lacielvtárs válasza PalZso (#24413) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'mennyire vagy benne a hangfalak elrendezésében? '
Semennyire ;]

De ha ide teszel fel rajzot vagy fotó a többiek, tudnak érdemben segíteni, tanácsot adni.
Amit én 'tudok', az itteniektol tudom :K

Sanci38: fs 267

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24416) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24415) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig szerintem te is tudsz ebben segíteni .... mármint abban a részében, hogy hogyan ne helyezzük el a dobozokat .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24417) Dorian válasza tomyka74 (#24390) üzenetére


Dorian
félisten

Jesszus. A szobaakusztikával foglalkozz kicsit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24418) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24416) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ebben is van ráció ;]
De azért csak 'fejlődök', max visszafelé :DDD

Amúgy egy gyors kérdés?
Ha már erősítő, akkor egy Musical Fidelity m3i vagy CA cx80 az RZ900 mellé vagy egy Denon 7200 a 900 helyett?
Melyik volna életképes?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24419) BBéci válasza Lacielvtárs (#24418) üzenetére


BBéci
titán

Ha egységes hangot akarsz és csak egy erősítőt, akkor ajánlom a nagy Denont. Volt nálam pár hétig és nagyon fájt a szívem, amikor vissza kellett adni. Annál feljebb csak Arcam AVR750/850, Primare SPA23 és az elő/végfok párosok vannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24420) Dorian válasza Lacielvtárs (#24418) üzenetére


Dorian
félisten

Te is inkább a szobád tedd rendbe az újabb vásárlás helyett, már mondtam sokszor.
Tudom, azzal nem lehet úgy eldicsekedni a fórumon mégis többet érne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24421) Lacielvtárs válasza BBéci (#24419) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a véleményed.
Esetleg Pioneer LX89?
Komolyan fontolra vettem a denon meghallgatást, ha avrnel maradnék, főleg hogy a vegcel ezen ELAC tipusokkal egysegesiteni, így az avr a jobb döntés, szerintem :K

Arcam még csak olvastam, ezeknek is utana olvasok :K

Dorian : jogos a felvetesed, hidd el, amilyen balfék vagyok, azzal is el fogok 'dicsekedni' ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24422) BBéci válasza Dorian (#24420) üzenetére


BBéci
titán

Ez nagy igazság!

(#24421) ELACielvtárs
Jó az a Pioneer, de sztereózni nem választanám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24423) Vicarious1 válasza Lacielvtárs (#24421) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Dobd be a kocsi hátuljába azt a két 267-est és a város túloldalán meg tudod hallgatni egy Marantz 7011-el. Persze nem egy Denon 7200, de hang karakterben közelebb áll hozzá mint az RZ900 :)

(#24424) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#24423) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a lehetőséget :R
De ez a kettő együtt 40 kg, és a projektbol csak az autó hiányzik :D
De tényleg köszönöm a lehetőséget, nemrég majdnem osszejott a meghallgatás nálad :K

BBéci : akkor eddig a denon vagy az arcam, felirtam mint opció, köszönöm a válaszod :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24425) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Köszönöm mindenkinek az érdemleges válaszokat! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#24426) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24424) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mondjuk szerintem felveheted a listádra az új Nad 758-at is, pénteken hallottam és piszok jó mozit/koncertet csinált (jót tett neki, hogy belekerült a Dirac, beállítva már "erősen emlékeztetett" az spa-23-ra a hang) és még nem is a mefizethetetlen kategória .... bár 2.0-ban nem hallottam .... de ha jól emlékszem BBéciék tesztelték, talán tud róla v.mi bővebbet.... ;)

Hmm ....

(#24427) tomyka74 válasza Dorian (#24417) üzenetére


tomyka74
senior tag

mint például? mire gondolsz? a tv-vel szemben már csak egy ülőgarnitúra van és ennyi.
nem szeretem a bútorokat.

(#24428) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24426) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Felvettem, felirtam.
Lassan kezdenek elfogyni az erősítő típusok :D
Neked is köszönöm :R
Igazából magam sem tudom mit szeretnék, csak mindig ugy vagyok a hifi/mozival, mint kenyér - kolbász evéssel.
Vágok ki kolbaszt meg kenyeret.
Elfogyott a kenyér, maradt egy kis kolbász, vágok hozzá kenyeret, erre elfogy a kolbász, es vágok a maradék kolbászhoz kenyeret... És igy tovább :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24429) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24428) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát igen .... ez egy ilyen "hülye hobbi" .... de nyugtasson a tudat, hogy vannak még hülyébb hobbik, amik ráadásul még költségesebbek is .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24430) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Végül is, így is fel lehet fogni.
Szoval akkor nem is vagyok annyira 'elveszve'
Mondjuk kezdem érteni az autó maniakusokat, no meg a horgaszokat is... ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24431) Süvi


Süvi
őstag

Tudnátok ebben a kérdésben segíteni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#24432) arcitec válasza Süvi (#24377) üzenetére


arcitec
addikt

A felsorolt erősítők közül ezt választanám : Yamaha RX-V683 7.2 ez már egy jó közép kategóriás erősítő ..Ezt bátran megveheted .. A felsorolt igényeket bőven kielégíti .. Azt a szettet inkább ne.(nekem nem kéne). Hangfalat majd ajánlanak a többiek az már nem annyira egyértelmű, pláne nem bemondásra (mert meg kell hallgatni), max választékot fognak mondani ..

[ Szerkesztve ]

(#24433) Süvi válasza arcitec (#24432) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#24434) #09634560 válasza Lacielvtárs (#24428) üzenetére


#09634560
törölt tag

Laci, ha jó hangot akarsz (bár nem tudom mennyi a Büdzséd) ajánlom a Cambridge Audio CRX200-at, vagy Nad nagyobbik vasát, a 787-et vagy használtban 758 és crx200 mellett a 600-as Arcam is jó. A NAD 758 előnye hogy fejleszthető modulárisan, így Atmos, 4k, DTS-X képes és Dirac van benne...

[ Szerkesztve ]

(#24435) #44416768 válasza Süvi (#24433) üzenetére


#44416768
törölt tag

Nekem itthon ez a szett van, igaz, a nagyobbik (10-es) mélyládával.
Tökéletesen meg vagyok elégedve vele!
Kifejezetten házimozihoz vettem (20nm-es nappaliba), de zenéhez is használható.

(#24436) Süvi válasza #44416768 (#24435) üzenetére


Süvi
őstag

És volt előtte más rendszered is, vagy ez az első?
Nálam kb 70-30% lenne az arány a zene javára
Felveszi vajon ez a hangfalszett a versenyt az ilyen árban lévő nagy (1m feletti) fadobozos rendszerekkel?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#24437) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#24430) üzenetére


Beni2360
félisten

Mondjuk kezdem érteni az autó mániákusokat - Nos Lacielvtáse én 1987-óta 1x ültem BKV (metro) gépjárműben. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24438) #44416768 válasza Süvi (#24436) üzenetére


#44416768
törölt tag

Hkts 5 volt előtte. Ahhoz képes űrhajó...
Ez a avonline szerint is házimozi szett. Zenéhez nyilván jobbak a dobozos/álló szettek.

(#24439) Süvi válasza #44416768 (#24438) üzenetére


Süvi
őstag

Értem, nagyon köszönöm.
Nézelődök, tájékozódok még, hátha kifogok egy jó BF akciót

(#24440) Lacielvtárs válasza #09634560 (#24434) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, neked is köszönöm az ajanlasokat :R
Igazából a büdzsé eléggé 'szubjektív' , mert anno két éve magam sem gondoltam hogy ennyit tapsolok el rendszerre.
Igazából ha van/volna egy jó ajánlat, akkor nem hagynám ki,ha épp van rá lehetőségem.
De ezeket felirtam és cambridge audio topaz am10 sztereó erősítőm már volt és imadtam a hangját, igy lehet e felé fogok majd kacsingatni.
Most csak beszélgetés szinten érdeklődtem, majd látjuk mit hoz a jövő.
Magam is meglepodtem mekkora igényem van a minőségi hangra :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24441) krupiz


krupiz
csendes tag

Sziasztok!

Én is beállnék az Elac-AVR tudakozók táborába :) A napokban tettem szert egy Elac FS 247-re, és ehhez szeretnék egy passzoló AVR-t ha ajánlanátok, ill. kaptam már ajánlást (egy nagyon segítőkész, kedves fórumos kollégától) egy Pioneer SC-LX59 és Marantz SR7010-et megjelölve. Fontos volna, hogy jól szóljon 2.0-ban is. Jelenleg egy Denon X1000 hajtja, ezt váltanám. Ezzel a kis egyszerű erősítővel is nagyon tetszik a kapott eredmény. :DD Sztereóban inkább a pop/rock, jazz, és nem a tuc-tuc zenét preferálom Flac/SACD forrásból. Árban ha lehet megmaradnék az említett Pio/Marantz szintjén. Van valakinek egyéb tippje, ill. a ha nincs más opció melyiket érdemesebb a kettő közül választani? :F

Köszönöm segítő hozzászólásotokat! :R

(#24442) BBéci válasza Vicarious1 (#24423) üzenetére


BBéci
titán

Annak nincs sok értelme, mert az SR7011 olyan kevés azokhoz a hangdobozokhoz, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. :(

(#24434) Sanci38
A NAD T758-ra is vonatkozik a fenti mondat.
Hallottad már azokat az ELAC-okat? Mondom, legalább 350-400000 forintos sztereó vas illik hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24443) BBéci válasza krupiz (#24441) üzenetére


BBéci
titán

Az FS 247-hez minimum az SR7010, de az sem fog kihozni belőle mindent. Az LX-59-et hanyagolnám.
Parci 5000 eurós Denon házimozi vassal hajtotta őket, az illett hozzájuk.

(#24424) ELACielvtárs
Házimozi erősítőből az Arcamokat aranyárban adják, az említett AVR750, ami nekem baromira tetszett, az 4800 euró. Akkor inkább Denon AVR-7200, ami csak egy picivel gyengébb hangú, de kétharmadába sem kerül és sokkal többet (Atmos, DTS:X, 11 csatorna) tud.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24444) Krisztian101


Krisztian101
tag

Olvastam itt, h nem rossz ötlet egy végfokot vagy stereo erősítőt közbeiktatni a front oldali hangfalak és az AVR közé. Ez tényleg így van? Ha így van, akkor miben változtat ez a hangképen?

[ Szerkesztve ]

(#24445) #09634560 válasza BBéci (#24442) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, volt a héten hozzá szerencsém.. bár sztem 247-es volt. primare erősitőről szóltak.. CA-Dali Opticon párossal egyetemben hallottam.de sanja a NAD 758-ot nem hallottam még, azért is irtam először a 787-est, az jobban megközeliti a tudását.. és AVR 600 van eladó az apródon is

(#24446) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Ebben tudnátok segíteni ?

Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#24447) BBéci válasza #09634560 (#24445) üzenetére


BBéci
titán

Az AVR600 nem tud Atmost, amit viszont Laci szeretne.
Sokan, sokszor szidták a Primare-ELAC párosítást, sajnos nem alaptalanul. A legtöbb országban egyazon importőr kezében vannak, azért nyomatják őket együtt, pedig mindkettőből jobbat lehet kihozni.
Nem azt kérdeztem, hogy hallottál-e ELAC-ot, hanem kifejezetten az FS 267-ről érdeklődtem. Az valahogy túl jól sikerült, a feljebb pozicionált és jóval drágább FS 407 hangját nagyon megközelíti. Ezért gondolom azt, hogy számomra is ésszerűbb választás lenne a 267, mert egy halom pénzt spórolnék. De ez csak elmélet, mert ameddig nincs dipóljuk, nem váltok ELAC-ra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24448) BBéci válasza Krisztian101 (#24444) üzenetére


BBéci
titán

Ezt komolyan kérdezed? Mégis miben lehet változás? Gondolkozz egy kicsit, rá fogsz jönni!
Azt ugye mindenki tudja, hogy egy házimozi erősítő sztereó zenei hangminőségét egy harmadába kerülő kétcsatornás általában felülmúlja. Tehát azoknak érdemes sztereó erősítővel kiegészíteni a rendszerüket, akiknek kiemelten fontos a kétcsatornás zene hangminősége.
Magától értetődően a sokcsatornás hangzás is profitálni fog a frontsugárzókból érkező jobb hangból.
Sokszor leírtuk, hogy egy félmilliós házimozi erősítővel is kompromisszumos a sztereó zene hallgatása.
De ez messze nem a belépő topikba való téma.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24449) Stehe válasza Bobolit (#24374) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi!

Black Fridayon az ára is egészen jó lesz... :-) Viszont azon gondolkodom, hogy 26-os széria jobban beférne a szobába, mert a 28-as mérete hatalmas...

(#24450) Lacielvtárs válasza #09634560 (#24445) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& BBéci:
mindkettőtöknek köszönöm az információkat :R
azért nem semmi ez az ELAC páros, majd idővel muszáj lesz avr-t fejlesztenem, mert ezekből szeretnék összerakni egy egységes mozit.
FS 267, CC 261, BS 263 .
és az általatok leírtak alapján, ehhez a szetthez lehet kevés lesz az RZ900 :B

hát ismét jó nagy fába vágtam a fejszét :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.