Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Dimitryj válasza mmdms (#750) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Kobgen átka - nincs benne hely, viszont egy papírvágó ollóval lehet szabdalni a házat :D

(#752) Hawk1979 válasza Dimitryj (#751) üzenetére


Hawk1979
őstag

Az nem a Trabant? ;]

(#753) Dimitryj válasza Hawk1979 (#752) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

ja azis ilyen, de abból lehet legalább szánkót csinálni :D

(#754) KillHates válasza mmdms (#750) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hehehe! Jó a táp rögzítése!! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#755) mmdms válasza Dimitryj (#753) üzenetére


mmdms
addikt

jelentem a 2oldalú ragasztó eddig helyén tartotta a ventit ;]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#756) Vidori


Vidori
aktív tag

Egy gyári barkács az első képen!
[link]
Egy neves gyártótól!

(#757) jhos910 válasza mmdms (#750) üzenetére


jhos910
aktív tag

ohh my god...... valaki ennyire nem szereti a számítógépét?? :(
aztamindenit :U

(#758) nygma válasza mmdms (#750) üzenetére


nygma
addikt

Szép... :DDD :DDD

(#759) mmdms válasza jhos910 (#757) üzenetére


mmdms
addikt

egyszer elhozta a gépét lanpartira, és valamiért nem indult el az első gombnyomásra, hát megértük 2-en lefogni hogy ki ne dobja az utcára (eléggé ki van gyúrva a srác)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#760) jhos910 válasza mmdms (#759) üzenetére


jhos910
aktív tag

Gondolom akkor a ház tetejére a lyukat puszta kezével vágta ki :D

(#761) Hawk1979 válasza jhos910 (#760) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lehet hogy ő Chuck Norris,aki a kezével vág lemezeket?

(#762) Dimitryj válasza mmdms (#755) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

farankó

(#763) Taitai


Taitai
csendes tag

Én ma kezdtem el átépítgetni egy régebbi szerverházat,ami a szobámban csücsült már egy ideje.
Sufnituning kezdeti lépések -ebből lesz a MODDOLT kuckó
Nem szeretnék Frankensteint játszani,úgyhogy ha adnátok egy két tippet azt megköszönném :C

(#764) Cleinor válasza Taitai (#763) üzenetére


Cleinor
tag

Egy tökéletes sufni tuning alany.
Hajrá ez már csak jó lehet :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#765) Taitai


Taitai
csendes tag

Ma folytatódott a hadművelet a ház FESTÉSÉVEL :DD .
részletek

(#766) mmdms válasza Taitai (#765) üzenetére


mmdms
addikt

alakulgat alakulgat!
nem lessz ez rossz na! csak így tovább!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#767) Taitai válasza mmdms (#766) üzenetére


Taitai
csendes tag

Próbálkozok nem annyira radikális megoldásokat találni, mint előttem egy-két kollega a befőttesgumikkal és ragasztóval.Nem piszkáláskép,azok is nagyon "egyediek" :) lettek,csak én időtállóbb megoldásokra törekszem.

[ Szerkesztve ]

(#769) nike_ válasza WiZARD (#768) üzenetére


nike_
addikt

Ez nem is gány! Szerintem szép :) Csak az a ragasztó nem kéne oda :)

De az első ventinek nincs is leragasztva az oldala.. :F

[ Szerkesztve ]

(#770) WiZARD válasza nike_ (#769) üzenetére


WiZARD
addikt

első venti még feketével van ragasztva, csak az elfogyott :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#771) nike_ válasza WiZARD (#770) üzenetére


nike_
addikt

Ja, most már látom.. :D De jó, mert úgy látszik, minthogyha az csak árnyék lenne.

(#772) mmdms válasza WiZARD (#768) üzenetére


mmdms
addikt

ez vajon működik fordítva is?
arra gondolok ha kifele fújja a levegőt a venti.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#773) WiZARD válasza mmdms (#772) üzenetére


WiZARD
addikt

??
ha kifelé tettem fel a ventit, akkor eleve nem volt hangos, szóval ahhoz gányolásra se lett volnta szükség

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#774) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e de azért felteszem a kérdésem. Adott egy tápventi. Csak az a baj, hogy csak két vezeték (piros+fekete) jön ki belőle. Valahogyan rá kéne eszkábálni a 3 vezetékes (piros+fekete+sárga) csatlakozót. Melyik vezetéket melyikkel kössem össze?
Előre köszi a válaszokért. (kérem csak az írjon aki biztos a dolgában, nem akarom hogy vmi elfüstöljön)

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#775) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Ja és ha azt akarom, hogy hűvösebb legyen a cuccoknak a házban akkor hátulra , hogyan szereljem be a ventit? Kívülről szívja a friss levegőt, vagy inkább belülről szívja ki minél hamarabb a meleg levegőt?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#776) nike_ válasza Ricco_hun (#775) üzenetére


nike_
addikt

Attól függ, milyen meleg van a szobádban. Ha mondjuk megy klíma vagy ilyesmi, akkor befelé fújja, ha meleg van, akkor ki belőle.

Én úgy csinálnám, hogy előre rakok egy szívót, ami beviszi a házba a levegőt, hátulra pedig egy olyat, hogy vigye ki a házból a levegőt. Így mindig járni fog a gépben a levegő.

(#777) Ricco_hun válasza nike_ (#776) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Igen ám csak elől nincs hely ventinek. Egyedül a processzor ventije kapja kintről a friss levegőt a ház oldalán keresztül egy ilyen tölcséres megoldással. Így is van értelme a hátul kifújó ventinek? Mondom mindenképpen azt szeretném hogy hűvösebb legyen a házban.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#778) nike_ válasza Ricco_hun (#777) üzenetére


nike_
addikt

Jó lehet, igen, legalább a koszos levegőt kiviszi a házból.

(#779) Xathur


Xathur
csendes tag

Üdv! Tegnap összeütöttünk mi is egy kis gányolást. Hosszas kínlódás után sikerült szereznem egy Thermalright IFX 14 processzor hűtőt ( thx ohs ! ), de már előre tudtam, hogy a hátlapi ifx 10 borda nem fog elférni a házam merevítő lemezétől. A ház egy Aerocool aeroengine 2 black.

Ezen a képen az eltávolítandó felület látszik a satuban. [link]
Második képen testvérem erőszakolja meg a lemezt egy vasfűrésszel:
[link]
Látkép a szerelőasztalról:
[link]
Egy kis reszelés hogy mégiscsak dizájnos legyen :
[link]
A kívánt lyuk :
[link]
Közben én felszereltem az alaplapra az ifx 10et :
[link]
Beszerelve a házba:
[link]
Gond adódott a tápegység kábeleivel így tesa ragasztóval leszorítottam a kábeleket:
[link]
[link]
Ezek után elhelyeztünk egy áthidaló lemezt 2 db önmetszős csavar és egy furó segítségével:
[link]
[link]
[link]
[link]
A szörnyeteg beszerelve vga nélkül :
[link]
Majd teljes pompájában :
[link]
A házban van jelenleg 1 db TR ifx 14 proci hűtés , ifx 05 sli NB hűtés, HR 03 gt vga hűtés és az ifx 10 backside cooler.
Ennyi volt a mi kis gányolásunk :)

[ Szerkesztve ]

(#780) mmdms válasza Xathur (#779) üzenetére


mmdms
addikt

szemály szerint kíváncsi lettem volna hogyan kell felszerelni azt a hátsó bordát...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#781) Xathur válasza mmdms (#780) üzenetére


Xathur
csendes tag

Abban nem volt semmi gányolás azt szabályszerűen helyeztem el, egyik kezemmel tartottam az alaplapot meg a blackplatet a másikkal meg csavaroztam a proci felől de a hivatalos oldalon nagyon jó a leírás a felhelyezésről : [link]

(#782) Taitai


Taitai
csendes tag

hmm...Mostanába nem sokan fúrnak,faragnak otthon úgy látom(tisztelet a kivételnek :R ).Még én is leragadtam a festésnél :O

[ Szerkesztve ]

(#783) proci985 válasza Xathur (#779) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

üdv a klubban;>

hát, ez jó volt:) én konkrétan a cm690ben meghajtogattam az IFX10et hogy beférjen. ez egy "picit" durvább gányolás volt, ámde vágás nem volt, csak a hűtő a végére 30fokot zárt be az alaplappal és a ramok fölé hajlott.

mindenesetre lassan kiadhatnák annak az 5 háznak a listáját, amelyikbe vígan és fütyülve be lehet dobni a cuccot:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#784) Kombat


Kombat
őstag

Ez nagyon durva: [link] :C

(#785) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

Na én már írtam korűbban, hogy tervezek egy nagyobbacska pojektet, mivel szereztem egy régi nagy torony házat és a koncepció szerint egy sztereo hangszórópár lesz beleépítve egy kis erősítővel, meg hát ugye alatta a gép is benne lesz. Dizájn - hobby célokból csinálom, majd iugyekszem dokumentálni az eseményeket. Szerintem lesz mit...... :D

No majd a jövő héten elkezdem és talán jövő hétvégén már képeket is tudok felrakni, az aktuális állapotokról.

Na majd jelentkezem!

By-by! :))

(= Zala =)

(#786) Dimitryj válasza Zalaymate (#785) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hajrá!! Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#787) Dimitryj válasza Kombat (#784) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hogy finoman fogalmazzak: Holy shit!!!
Némi kreativitás meg egy pár tekercs ipari ragasztószalag....

(#788) Temerti válasza Kombat (#784) üzenetére


Temerti
tag

Hát ez tényleg nagyon durva! :Y

(#789) jhos910 válasza Kombat (#784) üzenetére


jhos910
aktív tag

Te jó ég!
Elég morbid ötlet :D , kicsit bénán néz ki még egy Codegen házhoz képest is de azért respektáció :R

(#790) jhos910 válasza Zalaymate (#785) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sikerült vmi tanulni a nagyoktól hogy jól süljön el a géped? (volt róla szó korábban)

(#791) Zalaymate válasza jhos910 (#790) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hát nem tom milyen nagyokról beszélsz, de érdeklődtem igen, és jól állnak a dolgok.

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet (esetleg milyen anyaggal) leárnyékolni egy hangszórót?

Valakinek valami ötlete? Ha nincs megoldom, csak hátha van erre valami szakszerű cucc, amiről én nem tudok. :P

(= Zala =)

(#792) fero02 válasza Zalaymate (#791) üzenetére


fero02
veterán

Mágnessel. Értelem szerűen az ellenkező irányúval. :R

Utólag nehezen kivitelezhető, házilag szinte lehetetlen...

(#793) sgergi


sgergi
veterán

Xmodule linkelte, gondolom ide is befér:

The Silent 8800GTX project

(#794) fero02 válasza sgergi (#793) üzenetére


fero02
veterán

Áh, ez kész. De a faszi is :DDD

(#795) Dimitryj válasza fero02 (#792) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

???
azt mégis hogy gondolod? :F

Amúgy meg mágnesesen árnyékolni legobban valami ferromágneses anyaggal ( pl.: acéllemez, lehetőleg 1 darabból hajot - mágneses erővonalak vezetése) vagy para mágneses anyag ( pl.: alulemez vagy jó sok alufólia - mágneses erővonalak taszítása, árnyékolása).

(#796) Dimitryj válasza sgergi (#793) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Kicsit fura nekem hogy raknak rá egy rakás ventit hogy halk legyen.

(#797) Zalaymate válasza Dimitryj (#795) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Szóval egyszerűen körbetekerem egy rakás alufóliával a hangszóró hátulján a mágnest és annyi???? :F :F :U :F :F VAgy én ezt most nem pontosan értem! :U

(= Zala =)

(#798) Fori23 válasza Dimitryj (#795) üzenetére


Fori23
őstag

Pedig van ilyen mágnes. Pl. nekem. Házi gyártmányú a front páram, és mikor mondtam a tagnak, hogy házimozihoz lesz, közel a tévéhez, hozott négy ilyen mágnest a magas és középekhez. Kimondottan erre a célra készült- 2-3 méretben- , szépen dobozolva asszem Visaton gyártmány. Pill.ragasztó simán elég neki. Amikor az első megvolt, odatettem a tv-hez és tökéletes lett. Semmi konvergecia hiba.

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#799) Zalaymate válasza Fori23 (#798) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Esetleg meg tudnád mondani, hogy honnan szerezhetnék ilyent? :U

(= Zala =)

(#800) Fori23 válasza Zalaymate (#799) üzenetére


Fori23
őstag

Keress rá a Visatonra és hívd fel őket. Ez korong alakú egyébként, és természetesen azonos pólussal kell ragasztani a hangszóró hátuljára (amikor taszítják egymást).

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.