Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#1682) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus!!! :Y :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1702) Skizz


Skizz
addikt

HómMéd Memorí Kúling, VéKettőPonNulla

Ma találtam a polcomon ezt a két bordát. Olllyan szépek voltak, hogy gondoltam muszáj lesz valahova feldobni. De először a talpakat egy kissé le kellett csiszolni, mert túl durvának ítéltem meg így "gyári" állapotban. Csiszolás után jöhetett a vagdosás, utána pedig a reszelés. Az eredmény pedig: Tádámm. S1 on dö VéGéÁ.

(#1703) KillHates válasza Skizz (#1702) üzenetére


KillHates
nagyúr

No, ez már igényesebb!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1704) Dani_kp válasza Skizz (#1702) üzenetére


Dani_kp
őstag

grat. szép lett :C ...azért ez így csak jobban néz ki mint előtte :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1705) Skizz


Skizz
addikt

Kösönöm sépen mindenkinek. Most már asszem kijelenthetem, hogy van egy frankó hűtésem a HD4850-re. :C

[ Szerkesztve ]

(#1706) Stylewars_kp válasza Skizz (#1705) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:R Banda arc :D

(#1707) Stylewars_kp válasza nolika (#1699) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Előfordulhat h megmukkan a táp és magával visz valami más hardvereszközt is! Főleg azért is veszélyes ez h kevésbé intenzíven forog a venti a tápnál mert ezcsak egy codegen... Szerintem vigyáznikell vele, szerintem!

(#1708) Dimitryj válasza TESCO-Zsömle (#1692) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

:C
Amúgy ha érdekel nálam is itt feigyelget a szekrényben 3 P3as meg P2es deszka :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#1709) Akybron


Akybron
aktív tag

Na elkészült a 2,5" mobil rack.
[A csatlakozó felrakva]
[Felkábelezve]
[Az egész egyben]
[A végleges helyén]
A mini usb dugó a webkamerám kábeléről lett levágva (szerintem felesleges ötlet volt a gyártó részéről,volt, sose húztam ki), a kamerából kiszedtem az aljzatot, most fixen be van kötve a kábel. Nem tudom lefényképezni, mert azzal készültek a képek :-)
A winyó táp csati azért kellett, mert az alaplapom USB aljzatain kikapcsolt állapotban is ott az 5V, így feleslegesen fogyasztana a 2,5" winyó.

73&DX HA5OJN

(#1710) TESCO-Zsömle válasza Dimitryj (#1708) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Deszka-alapanyag már nem kell. Megnyúztam vagy 30 alaplapot.

Mostmár csak egy X48-as alaplap kéne max 5k-ért. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1711) johniee válasza Akybron (#1709) üzenetére


johniee
senior tag

Zsíroskenyér :D ;)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1712) zsák válasza Akybron (#1709) üzenetére


zsák
tag

Komolyan mondom ez nagyon zsírfeka lett, ha rászánom már végre magam egy 250Gb-os WD-re, akkor annak én is csinálok ien szépséget. :D GRAT :C

(#1713) Dimitryj válasza Akybron (#1709) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Kemény lett :DD

(#1714) Dani_kp válasza Akybron (#1709) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ki*@szott jó lett :DDD gratula hozzá :C szép és igényes munka lett. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#1715) Akybron


Akybron
aktív tag

Köszönöm mndenkinek a pozitív véleményt!

73&DX HA5OJN

(#1716) imibogyo válasza Stylewars_kp (#1698) üzenetére


imibogyo
veterán

Üdv.
Kösz mindenkinek.

Hát most pont azon gondolkodom, hogy lefestem az egészet úgy ahogy van, mert nem vagyok megelégedve a végeredménnyel (miért is lennék, hiszen ez a modding lényege, hogy mindig alakít rajta valamit az ember), és akkor fekete plusz ezüst lesz a befutó, vagy kicserélem a fát valamilyen fém borításra........

Dani_kp: hát igen a méret engem is elgondolkodtatott, lehet a magasságból és a hosszúságból is elveszek 20-20 centit, ha a vízhűtés nem fog összejönni még ez év folyamán....Ugyanakkor nagyon kényelmes, hogy bármiért be kell nyúlnom a házba mindenhez kényelmesen hozzáférek........

[ Szerkesztve ]

(#1717) Dani_kp válasza imibogyo (#1716) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

Vagy fesd le, vagy a fém borítást nem tudom h gondoltad, de én akkor úgy csinálnám h a fa lapokra csavaroznám fel a fémet.
1. gyorsabb
2. sztem marha jól néznének ki a csavarok :))

De vízhűtéshez is kell ekkora gépház? :DDD Ha lehet még1x leírnád a paramétereit :)) mert én is gondolkoztam ebbe az utóbbi időbe, de jóval kisebb lenne mivel asztalba menne a gépház azt hiszem 20*50*55 (szél*magasság*hossz) ez a mostani házamhoz képest pont 2-2-2 centivel lenne nagyobb ami nekem bőven elég is volna :U

https://ingatlan.com/33821564

(#1718) imibogyo válasza Dani_kp (#1717) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia.

Most teljes méreteket írok (belül a zártszelvények és egyéb miatt nincs ekkora hely):

Na szóval a te méretmegadásodat követve 29x75x65 centiméter az én kicsikém... :DDD

Nem KELL az ekkora gépház, csak a kényelmes szerelés érdekében hagytam ekkorára, tehát ha a ház tele lesz a vízhűtés csöveivel, meg a szivattyúval, meg a radikkal, akkor is kényelmesen elférjek benne szerelni.

Hát a festés vs. fémborítás az majd eldől ha megyek méh telepre és megtudom mennyibe fájna ez nekem..... És én is a fára tenném rá a fémlemezeket, mert nekem is tetszenek a csavarok, nem is beszlve a fa jótéékony hangszigetelő hatásáról, bár ezt az sem zárja ki, hogy a fémre rakom elvégre oda is csavarozhatok.....

Még egy dolog amire mindenki fegyeljen oda ha egyedi házat tákol össze.... Ez pedig a zajszigetelés. Csak a táp alá felejtettem el rakni gumikorongot, és olyan hangos lett tőle a rendszer, hogy hihetetlen.

Másik (akkor már kettő dolog :D ), az a ház árnyékolása, addig amíg nemvolak a dolgok összekötve vezetékekkel a fém kerethez, addig a hangszóróim zúgtak, mert annyi zajt összeszdtek a gépház felől....

[ Szerkesztve ]

(#1719) Stylewars_kp válasza imibogyo (#1716) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerintem hagyd meg a fa borítást inkább a keretet fújd le, a fekete/ezüst szép...

(#1720) Stylewars_kp válasza Akybron (#1709) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ügyes modding... kezdheted a sorozatgyártást de előtte védesd le :D copy right jog :DDD

(#1721) Dani_kp válasza imibogyo (#1718) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ja, így már értem hogy miért kell ekkora gépház...tudtam hogy akarsz bele vízet is rakni, csak nem gondoltam hogy még úgy is kényelmesen akarsz szerelgetni :DDD ...úgy voltam vele ha bekötöd a vizet akkor már nem nagyon akarsz belenyúlkálni :D .

A kinézetét meg majd eldöntöd...pl. fogsz egy fém lemezt és oda tixózod hogy fog kinézni :DDD

Mitől lett hangos? rezonált vagy mi? :F

a másik ismerős :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#1722) KillHates válasza Akybron (#1709) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ez nagyon klasz lett!!
Gratulálok hozzá!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1723) Akybron válasza KillHates (#1722) üzenetére


Akybron
aktív tag

Köszi.

Már nem tudom kinek az ötlete volt a bugyigumis winyótartó, de valóban hatásos rezonanciamentesítő megoldás.
Eddig a gép alján kis lábakon állt, a lábak alatt szivaccsal, ez a közelébe sem ért.
A lábak a jobb hűtés miatt voltak.

73&DX HA5OJN

(#1724) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondoltam megoldom a 2600pro-m vrm alkatrészeinek baromi melegedését, mert mióta passzivizáltam, azóta a bőrt égette ujjamon:

Szilikon tartja oda, a gumi csak biztosít. Valamint egy vékony cérnaszál is tartja, hogy nehogy leessen az alaplapra...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1725) Stylewars_kp válasza CPT.Pirk (#1724) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Alaplapra nem esne le szerintem! Ügyes megoldás ;)

(#1726) MasterDeeJay

Barkácsolni szeretnék egy passzív tápot a régi letöltős gépemnem.

Az előző tápom lenne az áldozat, ami egy 500w-os Coolink táp.
A táp kicsit már odavan, két kondi púpos rajta, de teljesen stabil.
ITT egy kép jelenleg hogyan néz ki a dolog. És egy közellebbi kép.

- Lehet-e/Érdemes-e nagyobb uF értékű kondit rárakni? (Jelenleg mindkettő 10v 4700uF)

- Használhatom-e passzívban, ha viszonylag keveset fogyasztó gép lenne rákötve? (600-as cerka, 256mb sd ram, 1 vincsi, s3 trio...)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1727) Stylewars_kp válasza MasterDeeJay (#1726) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

szerintem neméri meg megjavítani vagyha megjavítod inkább ad el! szvsz a tápba mozognia kell a levegőnek mertha nem mozog bentmarad az a meleg levegő a kondik szinte megfőnek aztán kinyírja a tápot,ésha nincs mázlid akkor magával viszi a konfigodat is...

(#1728) MasterDeeJay válasza Stylewars_kp (#1727) üzenetére

2 kondi miatt nem adom el! Alaplapban is cseréltem már kondit, tápban is biztos simán lehet.
Egyébként asszem ilyen kell bele. 2x18Ft-t talán megér.
A gépet meg nem féltem mert van tartalék, max a vincsit. Nemtom mennyire fog melegedni, rászánok egy fél napot kitesztelem egy hasonló, de feláldozható konfiggal (P2 400) full terhelésen (prime95+3dmark99). Ha túléli és nem túl forró (szenzorokat kötök bele) akkor maradhat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1729) Speed® válasza MasterDeeJay (#1728) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy 5Vra kötött 8centist ne sajnálj belőle, annak semmi hangja jó esetben.
Púpos kondenzátort nyugodtan cseréld, de azonos kapacitásúra tanácsos.

(#1730) Dimitryj válasza MasterDeeJay (#1728) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

És a kondi névleges feszültsége sem árt ha ua (biztos hogy csak 10Vos?)

(#1731) MasterDeeJay válasza Dimitryj (#1730) üzenetére

Igen a két púpos az pont 10v-os, de a melletük lévők azok meg 16v-osak.
A gép lényege pont az lenne, hogy ne legyen benne semmilyen mozgó alaktrész, kivéve a vincsót.
Mivel 500w-os a táp, ezért gondoltam hogy egy 50w-os konfigot elvisz passzívban is > kevesebb áram folyik át akkor gondolom kevesebb hő termelődik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1732) CPT.Pirk válasza MasterDeeJay (#1731) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minek ilyen nagy tápot használni? Úgy tudom, hogy minél kevesebb terhelést kap a táp, annál rosszabb lesz a hatásfoka.
Anno használtam P3-at letöltésre, valami kis 200-as táp volt, ventire ráraktam egy szabályzó áramkört, és úgy állítottam be, hogy csak akkor induljon, ha már tényleg meleg van a tápban. Ergo szinte alig forgott, miután 10 perce ment már a gép.
Ha nem nyúlkál senki arrafelé, akkor akár burkolatot is le lehet venni a tápról, és akkor venti sem kell, meg természetesen ilyenkor gépház sem. Persze nyúlkálni sem.

Kondik feszültsége meg fölfelé eltérhet, pl 10V-s kondik helyett nyugodtan tegyél be 16V-s kondikat, csak a kapacitásuk egyezzen meg. (és persze polaritásra is figyelni, mert nagyot tudnak pukkanni :C )

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1733) MasterDeeJay válasza CPT.Pirk (#1732) üzenetére

Köszi a választ!
Tényleg nem kell ekkora táp, csak megmaradt és fel szeretném használni. Az elektronika nem rossz ötlet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1734) CPT.Pirk válasza MasterDeeJay (#1733) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézz körül a blogomon, találsz jó kis szabályzót áramkört.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1735) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Üdv moddingerek, gány mesterek! :C

Van eladó neon inverterem! Esetleg nem kell valakinek valami moddinghoz? :U

szerk.: akit érdekel dobjon privit ;) :))

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1736) kételkedem


kételkedem
addikt

Stylewars_kp :R
Dani_kp :R

Kaszaperen már sejtik, h valami készül!
Most csak 1 kép, de részletesen dokumentáltam mindent, amikor teljesen kész lesz, megkapjátok az egész sztorit képekkel!

A gép típusa: ORION*60 KP-2180
A KP Kaszaperre utal.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1737) Dani_kp válasza kételkedem (#1736) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönjük :R

Niceeee :C nagyon penge lesz, már most is iszonyat jó :K és milyen lesz ha teljes kész lesz? :D

A gép típusa: ORION*60 KP-2180 ez nagyon jó :C :C

a Dani_kp-ba is a kp Kaszapert jelent :D

https://ingatlan.com/33821564

(#1738) TESCO-Zsömle válasza kételkedem (#1736) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egyszerűen JUJJ!

U.I.: Nekem is van ám egy ORION nevű gépem... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1739) Dimitryj válasza kételkedem (#1736) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nagyon állat
De télleg ;)

(#1740) KillHates válasza kételkedem (#1736) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huhú! Klassz lesz! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1741) kételkedem válasza KillHates (#1740) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi mindenkinek :R
Ez még csak a béta verzió, épül-szépül.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1742) MasterDeeJay

A letöltős gépem átalakul kicsit. A betervezett P3-as ból csak P2 lett.

Most azt kell kitalálnom milyen proci legalkalmasabb torrentre és mp3/netrádió halgatásra, és persze passzívban. A mostani 500-as P3 nem egészen stabil passzívban, hiába van nagy borda rajta.
Házat meg barkácsoltatok asztalos haverommal, ha kész lesz az alkotás mindenképpen megmutatom.
Egy venti mindenképpen lesz benne, egy 12cm-es a lehető leglassabb fordulaton.
Oprendszernek DSL linux lesz vagy SLAX live cd-ről, a beálításokat meg pendrive-ra menti. A torrentnek egy USB-s rackben lévő laptopvincsi lesz.
Jelenleg összeválogatom a legalkalmasabb alkatrészeket. Eddig Így állok.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1743) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1736) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Indula mandula :D Alakul a helyzet! Szép :R

(#1744) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1741) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Azért befigyel a horogkeresztes könyv a háttérbe :DDD

(#1745) KillHates válasza MasterDeeJay (#1742) üzenetére


KillHates
nagyúr

Micsoda kicsesbánya van abban a cipősdobozban! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1746) KillHates válasza Stylewars_kp (#1744) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, vohl mein führer! :D
Én is néztem nagyot! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1747) Dani_kp válasza MasterDeeJay (#1742) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mennyi pc-s cucc :DD lehet ám gányolni errel :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#1748) 14adam válasza MasterDeeJay (#1742) üzenetére


14adam
addikt

Te igy használod azt a tápot? :Y

(#1749) MasterDeeJay válasza KillHates (#1745) üzenetére

Van még pár darab P1 és 386-486 is. Kép Meg még a hozzájuk tartozó pár lap.
Ezért írtam hogy nem számít ha megdöglik valami. Van mááásiiik! :D

14adam
Igen a táp teljes burkolata le lesz szedve és az egész megy bele egy házilag barkácsolt fa dobozba a többi cucc mellé. Annyi hogy nem nagyon szabad nyúlkálni a gépben, illetve kikapcsolt állapotban is ki kell sütni a kondikat mert az is eléggé kellemetlen lehet. A táp is ugyan olyan hardver mint a többi csak jobban tud szaporodni. (értds.: megb*szhat)

Azért lesz 1-2 szenzor hőfokfigyelésre egy darabig, amig tesztelem. Aztán ha kész akkor megy be a sarokba, és csak akkor lesz elővéve ha gond van vele.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1750) KillHates válasza MasterDeeJay (#1749) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kép: :Y

"A táp is ugyan olyan hardver mint a többi csak jobban tud szaporodni. (értds.: megb*szhat)"

Ezen kifeküdtem! :D :DD :D :DD :C :C :Y :DDD :DD :DDD ;] :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.