Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) zsid


zsid
senior tag

Nekem a C3D Radeon 9200SE hűtője helyett funkcionált egy ilyen NB borda, szintén Asrock lapról. A furatok nem egyeztek, az egyikben volt az a rugós vacak, a másik meg 0,5ös damillal megtákolva. Ha megtalálom a képet róla akkor majd belinkelem :DDD .

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#352) shtml válasza CPT.Pirk (#350) üzenetére


shtml
őstag

A sorbakötés érdekes mellékhatásokat eredményezhet. Én egyszer próbáltam, azóta sem fogom. Az ember azt gondolná, hogy mindkét ventilátor beáll egy fix fordulatszámra, de ez nincs mindig így. Ha a ventilátorok nem tökéletesen azonosak, akkor vicces pingpongeffektus jelentkezhet, váltakozva gyorsulnak ill. lassulnak, mert a gyorsuló ventilátoron csökken a feszültség, amitől a másikon nő és az elkezd gyorsulni. Ez aztán fordított hatást eredményez majd, bizonyára a rotor és a lapátok mechanikai tehetetlenségétől is függően. Elég idegesítő volt hallgatni.

Érdemesebb 5V-ról is induló ventilátort választani és 5V-ról járatni őket.

Amúgy az 5V és 12V közé kapcsolt ventilátorral sincs semmi gond, amíg a táp eléggé le van terhelve az 5V-os ágon. Füstölni csak akkor fog pár alkatrész, ha zárlatos lesz a ventilátor...;)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#353) Hequila válasza shtml (#352) üzenetére


Hequila
őstag

gyorsuló ventilátoron csökken a feszültség, amitől a másikon nő és az elkezd gyorsulni.

Ezt gondold át mégegyszer ;)

... Füstölni csak akkor fog pár alkatrész, ha zárlatos lesz a ventilátor...;)

Épp elég ok arra, hogy miért NE használjuk a 7V-ot.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#354) shtml válasza Hequila (#353) üzenetére


shtml
őstag

Miért kellene átgondolnom? Mondd meg te, kérlek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#355) CPT.Pirk válasza shtml (#352) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy még talán megkapod a 7V-ot, de amit neten láttam, ott közösítették a 12V és 5V-s ágat, és ide kapcsolták a ventit, meg a föld közé. Kipróbáltam, táp nem kultiválta, azaz csaki egy másodpercre kapcsolt be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#356) Hequila válasza shtml (#354) üzenetére


Hequila
őstag

Gyorsuló venti ellenállása nő, így a rajta eső feszültség is nő. Bár inkább csak pontatlanság, mint hiba.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#357) shtml válasza CPT.Pirk (#355) üzenetére


shtml
őstag

Egészen biztosan megkapom a 7V-ot.

Amit te csináltál, azzal gyakorlatilag szimuláltad az 5V és 12V közé kötött ventilátor zárlatát. A táp vagy a 12V-os ág túláramvédelme, vagy az 5V-os ág túlfeszültség-védelme miatt kapcsolt le - attól függően, mihez kezdett a táp az 5V-ba befolyó reverz árammal ill. milyenek voltak a terhelési viszonyok. Ha a géped is rá volt kötve a tápra, akkor piszok nagy szerencséd volt. Nem is értem, hogy juthatott eszedbe ezt kipróbálni.

Ez persze valójában nem egészen a ventilátorzárlat szimulációja, mert a ventilátor tápvezetéke és a tekercsek menetei képezte ellenállás kis szerencsével (a zárlat ugyan miért is keletkezne éppen a bemenő és kimenő tekercsvégek között?) nem enged akkora áramot befolyni az 5V-os ágba, hogy komolyabb baj történjék. (Ha pl. 10A folyik ki az 5V-os ágból, akkor a 12V-ból jópár A büntetlenül belefolyhat az 5V-ba, mert csak a táp 5V-os részét terhelő áram fog csökkenni.) Nagyobb a valószínűsége annak, hogy valahol átégnek a tekercs menetei és ott szakadás keletkezik. Ekkor az sem biztos, hogy lekapcsol a táp, ez a terhelő áramoktól és a zárlati ellenállástól függ - na meg a táp védelmétől.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#358) Ginew


Ginew
aktív tag

nekem ő volt a kedvencem, a jó kis 6600GT, mikor megvettem régen, első nap gyári hütés le, prociborda pillanatragasztóval +2 csavarral rögzit, és kész is :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#359) shtml válasza Hequila (#356) üzenetére


shtml
őstag

Tökéletesen igazad van, ám két malomban őrlünk, mert mást értünk gyorsuló ventilátoron. Te azt érted gyorsuló ventilátoron, hogy minél gyorsabban forog, annál nagyobb az impedanciája. Persze ez is igaz, de én nem erről beszéltem.

Én kezdettől fogva két sorbakötött, felváltva gyorsuló és lassuló ventilátorról beszéltem, melyek közül az egyik épp teljes fordulaton pörög vagy már kezd lassulni (eközben részben a lendülete hajtja), szembeállítva ezt agyorsuló ventilátorral, amely egy a gyorsulását megelőző, valamilyen mértékű lassulás (mely közben őt is részben a lendülete hajtotta) után most kezd el ismét gyorsulni. A lassulási ("üresjárati") szakaszhoz képest pedig igenis csökken a belső ellenállása.

Lényegében itt egy igen alacsony frekvenciájú oszcillátorról van szó. A két ventilátoron egyenlő, de nem állandó áram folyt keresztül. Az én esetemben kb. 10 másodpercenként vagy még lassabban váltott sebességet a két ventilátor. Egyik ventilátor sem állt le, csak felváltva gyorsultak ill. lassultak.

Természetesen lehet, hogy rosszul látom a dolgot, hiszen az egyes ventilátorokon eső feszültség nemcsak a saját fordulatszámuktól ill. belső ellenállásuktól függ, hanem a másikétól is. Talán épp ezért oszcillálnak. Ha ismét otthon leszek, lemérem a feszültségeket és a ventilátorokon árfolyó áramot.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#360) KillHates válasza szandisas (#345) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúj! Nagyon komoly :D
Porszívó internet csatlakozással?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#361) KillHates válasza shtml (#359) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tök jól írtad, de szeintem nem a feszültség csökken és nő, hanem a felvett áram ingadozik. A feszültség állandó mert egy legalább 50-60W-os táp adja (azon az ágon értendő teljesítmény)
De izgatottan várjuk a mérési eredményeket! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#362) CPT.Pirk válasza shtml (#357) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem én találtam ki, ez így volt fent neten, és akkoriban még kevés dolgot tudtam elektrbol.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#363) rolko


rolko
őstag

Geforce 6500 + Spire CPU venti :O :D Olyan jó helyen vannak rajta kondik hogy se vf700-ast se vf900-at nem sikerült rátennem :(((

A kép:
[link]

(#364) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv. all!

Mikor felvetődött bennem az ötlet hogy víz kerül a gépbe, rájöttem hogy akkor biza a memóriákat is hűteni kell majd. Így memória hűtő gyártásába kezdtem.
A tervezés stádiuma: 1,2
Egy kis fúrás, faragás, hajtogatás után: 1
Itt már a ventillátorokat is megkapta: 1,2,3
A helyére került még léghűtéssel: 1,2
Itt pedig már a víz az úr: 1,2

A hűtő természetesen le lesz még festve, de ez majd csak akkor ha meglesz a ház amibe a gépezet kerül.

szerk: A képek minőségéért elnézést, de csak a teló van...

[ Szerkesztve ]

(#365) szandisas válasza KillHates (#360) üzenetére


szandisas
senior tag

elfelejtettem írni, hogy a 3. képen az alja is olyan redvás volt mint a teteje, de azt kicsit megporszívóztam, csak utána fényképeztem :) jah amúgy nem az én gépem :)

aláírás

(#366) shtml válasza KillHates (#361) üzenetére


shtml
őstag

Az egyes ventilátorokon eső feszültség változik, ez biztos. Hol az egyiken esik nagyobb fesz, hol a másikon. A kettejükön eső feszültség összege természetesen mindig állandó, hiszen sorba vannak kötve és a táp stabilizált.

Az átfolyó áram is ingadozik, de a sorbakötés miatt mindkét ventilátoron egyenlő, de nem állandó áram folyik, ahogy fentebb is írtam.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#367) KillHates válasza rolko (#363) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi a baj ezzel? Hibátlan, és tutik a zöld gyorskötözők! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#368) KillHates válasza Brumi˘ (#364) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon pöpec! Igazából nem is itt lenne a helye a tákolós topicban annyira profi lett! Köszönjük a képeket!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#369) KillHates válasza szandisas (#365) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondoltam, hogy egy vérbeli PH-s nem hagyja így eldurvulni a pormacskákat! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#370) KillHates válasza shtml (#366) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké! Akkor már ezt is tudom!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#371) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Egy átl. Floppy meghajtóban lévő led hány voltos?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#372) Daemon09 válasza RoyalFlush (#371) üzenetére


Daemon09
őstag

1.5V-os.

(#373) samfishR


samfishR
senior tag

már láttam ilyesmi megoldást az előttem hozzászólóknál, ezért gondoltam berakom a saját gányomat is :DDD

[nagyban]

7600GT nem volt elég támasztéknak, ezért ki kellett kötni műszaki dróttal:D

[ Szerkesztve ]

(#374) Laraxior


Laraxior
titán

izééé

Nos..leégett szivattyúm,nem akartam leengedni arendszert...csak ez volt kéznél sajna,a célnak megfelelt,tökéletesen légmentes :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#375) Pulsar válasza Laraxior (#374) üzenetére


Pulsar
veterán

:C :R :C :R

samfishR: Húsvétkor a kifeszített venti elég stílusos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#376) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Lenne egy 12v-os ventim. Hogyan lehetne szétszedni? Vagy egyáltralán szét lehet őket, mert akkor nem feszegetem :) . Kicsit mintha kezdene beállni, vagy meghalni :U

(#377) Pulsar válasza peterzonex (#376) üzenetére


Pulsar
veterán

Nincs értelme szétszedni. Mosd ki langyos vízzel, majd fújd be wd40-el. Az kinyomja a bentmaradt vizet plusz ken.

(#378) Laraxior válasza Pulsar (#377) üzenetére


Laraxior
titán

láttam olyat hogy csak a venti volt meg a körülötte levő műanyag le volt szedve..valakinek a gépében volt. 'szán nézett ki,csak éppen sok haszna nem volt,mert összevissza verte a levegőt...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#379) Pulsar válasza Laraxior (#378) üzenetére


Pulsar
veterán

és az hogy volt felfogatva...? :D

(#380) peterzonex válasza Pulsar (#377) üzenetére


peterzonex
tag

Ha nincs akkor nem szedem szét. WD40 nem hiszem hogy van itthon :F. Esetleg más?

(#381) Pulsar válasza peterzonex (#380) üzenetére


Pulsar
veterán

akkor vegyél :) Érdemes... vízkiszorító hatása van, tehát nem kell órákig szárítgatni és kenést is ad a cuccnak. Mát nem nagyon tudok!

(#382) peterzonex válasza Pulsar (#381) üzenetére


peterzonex
tag

Akkor veszek, csak holnap nem tudok. Mert zárva lesz a bolt. De mintha megjavult volna :C úgy fújja a levegőt. Kicsit noname minőségű házam van aztán időnként berezgeti az oldalát. Na ez ellen kellene valami megoldás. Gumizzam alá a négy talpát? Mert kis talpon áll, de nincsen ami elnyelje a rázkódást.

(#383) KillHates válasza peterzonex (#380) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak WD40, különben vége lesz a ventidnek! Benzinkúton kapsz, és a szájápoláson kívül mindenre jó (illetve arra is, de rettenetes íze van :D )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#384) Pulsar válasza peterzonex (#382) üzenetére


Pulsar
veterán

A rezgésre több megoldás is van. Lehet kapni a venti alá rezgés elnyelő alátétet. Lehet a cavarok helyett ilyen gumi izéket kapni, illetve lehet merevebb házat venni :D

KillHates: :DDD majd barátnőmnek mondom, hogy ma ez ezt használom mint masszázs olaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#385) Laraxior


Laraxior
titán

azt rebegik a hajszárítót is úgy kell tisztítani hogy beleállsz a kádba fürdés közben és belelógatod a működő hajszárítót :)
keresztülszippantja a vizet...
ventivel is menne,égésnyomok nélkül..

ezt a hsz-t töröltetem asszem...csúnya lett ;]

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#386) Pulsar válasza Laraxior (#385) üzenetére


Pulsar
veterán

Tök hülye vagy :DDD (hála istennek :D )

(#387) Laraxior válasza Pulsar (#386) üzenetére


Laraxior
titán

mindenki ezt mondja nem is tudom miért... :Y :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#388) KillHates válasza Laraxior (#385) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak a filmekben vág agyon. Valójában lecsapja a villanyórát azonnal. Ilyen rövid áramütés meg ritkán halálos. Mondjuk szegény Sütz Ilának összjött :(
Nekem sikerült a multkor a hőtárolós kályha kábelét megfonom néhány másodpercre, valahogy nem volt kedvem elengedni. Szerencsére volt lélekjelenlétem kitépni az elosztó dobozból. Utána ücsörögtem egy ideig...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#389) Pulsar válasza KillHates (#388) üzenetére


Pulsar
veterán

én ejtettem már bele é csak kavarta a vizet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#390) Hemi 426/RT válasza KillHates (#388) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

Az szép a volt kollégám is ott fogta meg az elosztott ahol épp lukas volt, és nem birta elengedni állt mint aki ledermedt, a fönöke meg nézte.
-mi van ati mit láttsz?
-hhhuuuuuzzd kkkkiii!
-mit? és megfogta a vállát....
tehát ketten merevedtek be és 1 perc után a harmadik ember kihuzta a dugot.
atinak lett egy szép fél centis kráter az ujja végén.

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#391) Daemon09 válasza Hemi 426/RT (#390) üzenetére


Daemon09
őstag

:DDD Ez kész! ;] Szép mutatvány lehetett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#392) shtml válasza KillHates (#388) üzenetére


shtml
őstag

Csak akkor csapja le, ha van életvédelmi (fi) reléd, és akkor is a relé old, nem a villanyóra biztosítéka. A villanyóra biztosítékát nemigen érdekli, vajon a 0 vezetékbe vagy a föld felé folyik az az akárhány amper, amíg az áramerősség nem éri el az ő lekapcsolási értékét.

Ha új(abb) lakásban laksz, akkor jó eséllyel nálad már alapból ott van a fi relé. (Bocs, nem tudok görög betűket beírni.)

Edit: Az viszont igaz, hogy a valóságban nincs olyan pompás szikrázás és tűzijáték, mint a filmekben.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#393) Hequila válasza peterzonex (#376) üzenetére


Hequila
őstag

Leszeded a hátuljáról a matricát, ott találod a tengely végét, rajta biztosítógyűrűt. Azt leszeded, a gyári trutyi maradékait kitörlöd zsepivel vagy retyópapírral (lehetőleg használatlannal), utána vagy sűrűbb olajjal, vagy kevésbé sűrű zsírral bekened, majd összerakod a ventit.
Nem tudom, hogy Pulsar kollega hogy gondolta a vizes kimosást (mióta oldja az olajat / olajszármazékot / zsiradékot a víz? :U )

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#394) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Mint Hequila kollega minta a szétkapás okés.
Pucolni esetleg még alkohollal (én avval szoktam) vagy WD40-el, kenésre műszerolajat használok csapágyas ventinél, siklócsapágyas megoldásnál grafitoszsír + múszerolaj keveréke (pl rack venti). :P

(#395) szucsinka


szucsinka
őstag

[link]na ez is gány nem?

(#396) shtml válasza szucsinka (#395) üzenetére


shtml
őstag

Nemcsak gány, de kimondottan ocsmány is...:D

(Ugye efféle dícséretet vártál???)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#397) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Legújabb alkotásom: vinyó rezgéselnyelő megoldás ;]

Kezdetnek fogj egy mezei lemez tartót, amit 5.25ös helyre lehet becsavarozni, körbeteker tesa szalaggal és kinyom sziloplasztal. Miután megkötött a cucc a szalagot levakarva hagyjuk hogy száradjon még egy kcsit:

ezután neki lehet esni és leköszözülni a felső részt (célszerü a lemez éleit leköszörülni és akkor a tetejét le lehet egyben szedni)

Nem árt odafigyelni h a sziloplaszt elég lassan köt nagy tömegben ezért egyszerre csak egy élet lehet elköszörülni mert alatta még a nyers cucc van. :)))

A megkötött cuccot pedig a megfelelő helyen kilyukasztjuk fúróval (a lemezt nem kell) és felcsavarozzuk

[feltöltve] [1él nélkül] [leköszörülve] [3 testvér]
[A köszörü (annak aki nem tudná hogy néz ki :) )]
[öszerakva1] [öszerakva2] [öszerakva3] [öszerakva4]

[ Szerkesztve ]

(#398) Dimitryj válasza szucsinka (#395) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ezt mivel vágtad ki? Rászabadítottál egy patkányt?

(#399) shtml válasza Dimitryj (#397) üzenetére


shtml
őstag

Nagyon ötletes, grat! A magasabb frekvenciájú rezgéseket biztos jól csillapítja, de az alacsonyabbakat is? Egy 7,200-as HDD 120 Hz-en szokott rezegni, itt is jól csillapít?

Mennyire tapad a ragasztó a fémhez, főleg hosszabb távon?

Én a helyedben kivettem volna a ragasztótömböt a fémből, ez esetben el sem kell köszörülni a fémet, mert csak öntőformának használod. Ha valamivel hosszabb csavarokat használsz, akkor a csavarok épp annyira belenyúlnak a ragasztóba (a HDD-be csak félig kell becsavarni, hogy elég hosszan kilógjon belőle), hogy biztosan megtartják a winchestert is a ragasztóban és az egész cuccot is a házban.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#400) Dimitryj válasza shtml (#399) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Gondoltam rá márt én is csak épp nem akartam öszegányolni a vinyóinmat és így le is lehet szedni.
Amúgy a sziló tiszta fmémen ha megköt nem nagyon kell levakarni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.