Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Dani_kp válasza imibogyo (#1500) üzenetére


Dani_kp
őstag

hali.

:))
Sose lehet tudni hogy nem a jövő7en lesz meg a víz hűtés :DD
Fú az ki*@szott nagy :DDD akkor egymás mellett lazán elférne 2 140-es venti :D ....
továbbra is kíváncsian várom azt a végeredményt amire te azt mondod: na ez igen, ez már valami :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1502) imibogyo válasza Dani_kp (#1501) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos el kell, hogy keserítselek....... Mert hiába 30cm a ház, belül ott van a 2-szer 20mm zártszelvény, tehát ha besüljesztett dupla ventiben gondolkozol akkor az nem fér el...... :(

Bár az a 2 centi a ventik meg a fa között nem lenne zavaró, csak akkor nem tudná annyira "kintről" szívni a levegőt, hacsak nem kap valami csatorna, vagy takaró szerséget, hogy csak kintről tudjon levegőt szippantani......

(#1503) Dani_kp válasza imibogyo (#1502) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igaz a zárt szelvényre nem gondoltam :B
de szerintem nem egy hamar fogok belekezdeni gép építésbe, előbb be kellene fejezni a mostani moddingomat :))

aha értem.

https://ingatlan.com/33821564

(#1504) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Srácok létezik kisebb zártszelvény is :D ezcsak egy gépház nem atom reaktor és nemis 1920 at írunk :D megteszi mondjuk egy 10*10 es zártszelvény is, attólmég masszív lesz ,hegesztésen és anyagminőségen múlik. ;)

(#1505) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#1504) üzenetére


Dani_kp
őstag

:DDD :DDD Tudjuk hogy van kisebb, de ha otthon nincs 10*10 csak 20*20 akkor a nagyobb is megteszi :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1506) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Nah kezembe került egy döglött LG író, lesz is belőle laser (talán gépbe) :D

(#1507) KillHates válasza Dimitryj (#1506) üzenetére


KillHates
nagyúr

Wow, azzal jókat lehet csinálni! És ami a lényeg, hogy azokban olyan dióda van amivel tartósan lehet világítani! A Youtube-on van fent videó, hogy hogyan lehet az LG íróból lézerkardot barkácsolni! :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1508) kételkedem válasza KillHates (#1507) üzenetére


kételkedem
addikt

Sziasztok!
Egy padláson bukkantam rá egy ilyen TV-re. A méretei olyanok, mint egy nagy szerverházé :) A ház teljesen fa, a külseje politúrozott, magasfényű falemez. Teljesen szép állapotban van.
Terveim szerint kiveszem belőle a képcsövet, a helyét pótolom plexivel. A benne levő elektroncsöves technikát megtisztogatom, néhány rejtett fényforással megvilágítom, és "belógatom" a plexihez.
A képernyő melletti részt, ahol a kezelő szervek voltak, valamint a hangszóró azt kivágnám, az lenne a gép "eleje" . Ide tenném a dvd-t.
Az terv megvalósításához szívesen veszek építő jellegű hozzászólásokat!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1509) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1508) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Be szép! :)) Volnará pár 5letem...
Orion 70 feliratott tükörre polírozni :D
Mondjuk ha van TFT monitorod az beleépíteni a képcső helyére és a tv hátuljára és oldalára rakni a plexit és így antik és modern és kompakt.
Ahol a gombok vannak ott meghagyni azokat ha rálehet kötni a reset/power gombot, ha nem akkor vmi retrós kapcsolók tökjól nézznének ott ki!
Esetlegmég beépítet hangszórók...
Ledek, ventik, neonok :DDD

(#1510) DeltaPower válasza KillHates (#1507) üzenetére


DeltaPower
őstag

egy linket dobhatnál :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1511) kételkedem válasza Stylewars_kp (#1509) üzenetére


kételkedem
addikt

:R
"Orion 70 feliratott tükörre polírozni ": satnya minőségű bordás műanyag, nem igazán polírozható.
A TFT monitoros ötlet elgondolkodtat. A nem éppen szögletes képernyő helyének és a sarkosan téglalap alakú monitornak az összehozása érdekes feladat.
A kapcsolók nem nyomógombok, ezért power-reset gombként sajna nem igazán alkalmazhatóak. Viszont a hangerő és feényerőség állító potik akár eredeti állapotukban is kezelhetnének 4 ventit.
Beépített hangszóró megvéve! A régi Genius hangszórók képzeletben már a gépben :K
Led, neon NEM! Retró stílus lesz az irány! Szépen sejlő elektroncsövek stb.

Gyerünk, gyerünk mindenkitől várom a további ötleteket!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1512) Dani_kp válasza kételkedem (#1511) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az én ötletem :)) ....

A TFT monitor beépítését én úgy csinálnám, hogy az elejét egy az egybe lekapnám és egy új (hozzá hasonló vagy ugyan olyan) falemezt raknék oda és úgy kivágni a monitor helyét és máris nem lenne gond a sarkokkal. Nem pont középre raknám a monitort hanem mondjuk kicsit a bal szélére így mellette vízszintesen könnyen elférne egy dvd író és alatta meg pöpecül ki lehetne alakítani a kapcsolóknak a helyét.
Az oldalaira meg raknék 1-1 120-as ventit (az egyik befele kavargatná a levegőt a másik meg kifele és így tökéletes lenne a légáramlás :K )
Aztán fognék egy ATX-es házat valami sz*r állapotút és az alaplap tartó lemezét kivágnám és azt raknám a TV hátuljára és az egyik oldalon meg lennének a kivezetések.
A retro díszítő elemeket, kapcsolókat vagy akár mi más kiválasztása már a te dolgod :K .

Esetleg ha valami még eszembe jut levésem ide a topicba.

Remélem adtam valami jó ötletet, tippet.

szerk.: ha gondolkodol plexibe akkor még az az ötletem van hogy TV tetejére egy disco-s gömböt felrakni és pár leddel megvilágítani, esetleg a disco gömböt rákötni egy kis villany motorra ami körbe-körbe forgatná és így érvényesülnének a ledek :))

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1513) kételkedem válasza Dani_kp (#1512) üzenetére


kételkedem
addikt

Kaszaper beindult! Köszi fiúk :DD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1514) tupacamaru válasza kételkedem (#1508) üzenetére


tupacamaru
veterán

Volt ilyen TV-nk. :K De rég volt. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1515) Dani_kp válasza kételkedem (#1513) üzenetére


Dani_kp
őstag

:D :D Nincs mit :DD remélem sikerül majd vmi moddolni a TV-vel :))

https://ingatlan.com/33821564

(#1516) Dimitryj válasza KillHates (#1507) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Csak avval egy a gond ott aszongyák, hogy "végy egy állítható fókuszú lézerdióda házat", namos iylent nem lehet kapni m.o.-n :D szal kell hozzá buherálni tokozást
Márt nagyjából kész is van, csak még kell rajta egy 1-2 dolgot csinálni, meg nincs hozzá rendes lemcsém :S

Amúgy márt csináltam egyet egysszer csak én balfasz el is hagytam, de az nagyon frankó lett (márt csak a benne lévő aksik miatt is sajnáltam)

[ Szerkesztve ]

(#1517) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Na sacc/kb kész van a cuccos :D

Album

Baszus hogy kell beágyazni képeket picassaboól?

[ Szerkesztve ]

(#1518) #19617792 válasza Dimitryj (#1517) üzenetére


#19617792
törölt tag

Elég komoly lett! :D

Picasaból nem lehet képet beszúrni, ha jól tudom.

(#1519) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Korábban javasoltátok, írjak a logoutra a gépemmel kapcsolatban, na most sor került erre: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1520) KillHates válasza CPT.Pirk (#1519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olvastam jó lett a cikk! :C
Hogy kiakadtak az emberek a gépeden! :D
Azóta a "nem beszólni!" szállóige lett! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1521) KillHates válasza Dimitryj (#1517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon gyári lett! A menetvágót az elején nem értettem mi a fenét keres ott :F . Aztán láttam a decens multifókuszos optika kivitelezését!!! :C Hibátlan! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1522) Dimitryj válasza KillHates (#1521) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Simán nem sz*ral dobálózunk :))

(#1523) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1513) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mégegy kis segítség : http://www.vatera.hu/6db_nixie_szamkijelzo_cso_foglalattal_81030925.html
Szép alapanyag...a ledeket úgy gondoltam h olyan sárgás színű legyen vagy hasonló és azzal megvilágítani az eletron csöveket amit tudok is adni ha kell :D

(#1524) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#1523) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

nixie
Linkbe :DDD

(#1525) kételkedem válasza Stylewars_kp (#1523) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
(#1460) Ndruu linkkelt nixxis lapot. Tetszik, de a cső önmagában kevés, elktronikát kell köré építeni, programozni kell, ehez pedig nem értek, eszközeim sincsenek hozzá.
Az elektroncsövek valószínű csak meg lesznek világítva, nem működés közben fognak világítani, pedig az lenne az igazi! A megvilágításukra LED vagy pici műszerfal izzó jöhet számításba. A műszerfal izzót 12 helyett 5V-al hajtanám, így sárgásan világítanának.
Dani belerakta a bogarat a fülembe a tft monitor beépítésével! Tegnap mérőszalaggal a kezemben szaladgáltam. Már találtam is egy szekrényt, aminek az ajtaja szinte ugyanolyan mint a TV oldala. Képcső ki, TV előlap lebont , szekrényajtóból vágott lap fel, TFT beépít! :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1526) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1525) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

TFT beépítése én alapötletem volt kösz :P van eletroncsövem ha érdekell?

(#1527) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#1512) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A diszkógomböt forgatni tudnád deha forgatok akkor a ledeket nemtudod h odakötni :)) forog folyamatosan a kábel ami viszi a naftát az nemfog forogni :DDD

mod.:esetleg egy olyan kis szerkezettel ami folyamatosan adja neki az áramot mondjuk zsebtelep. Talánmég olyasmivel mint a kerókon a rototr a kormánynál... :D

[ Szerkesztve ]

(#1528) kételkedem válasza Stylewars_kp (#1526) üzenetére


kételkedem
addikt

:R Valóban

Ha tudnék építeni HDD led és power led helyett egy ilyen varázsszemet, az de jó lenne! :Y

szerk:
A disco gömb egy tükrökkel borított bömb, mely forog és erre irányítasz nagy erejű spot fényt. A gömbbe nem kell áram. Egy egyszerű motor kell ami áttétel segítségével lassan forgatja a láncon lelógatott gömböt.

A hűtés nem okoz nagy gondot. A TV doboza épp a jó szellőzés miatt alul gyárilag perforált. Szép hosszant barázdákban ki van marva az egész alja. Tehát elég lesz egy 120-as venti az aljába és egy 120-as felölre valahova!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1529) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1525) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Valami hűtés sem ártana... Sok melegedő periféria lesz a tvgépedben; monitor.egy egész gép.ledek stb... pár ventit elbírna szerintem de úgy ,hogy hátra és nem vágni ki neki semmi lyukat mert rontaná az összképet ,hogy kivan vágva egy 80 as vagy 120 as ventinek a lyuk, azt úgy meglehetne oldani ,hogy kicsi lyukakakt fúrni nekik és a ventikre pedig húzol barátnő anyuka féle harisnyát és takonypúder :DDD vagypedig ahol a hangszóróok lesznek ott egy kicit nagyobb lyukat vágni és bevonni szövettel és a hangszóró alá mellé berakni a ventit így lyukat spórolsz :D

(#1530) Stylewars_kp válasza kételkedem (#1528) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ezek szépekám! deha megakarod őrizni a retróságát a tvgépnek akkor teljesen felesleges a disco gömb csak elgicsesíti az egészet.

(#1531) kételkedem válasza Stylewars_kp (#1530) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem lesz disco gömb, nyugi!
Tényleg retrós, elektroncsöves stílusú lesz, úgy megoldva, h a TV a lehető leg kevesebbet változzon kívűlről

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1532) Dani_kp válasza kételkedem (#1525) üzenetére


Dani_kp
őstag

Stylewars_kp ötlete volt, én csak a kivitelezést írtam le :))
Ajtólapot méretre vágni facsavarral felfogatni hogy passzol e, aztán leszedni kivágni a tft monitor helyét és kész is :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1533) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#1527) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem jól írtam le.....

A disco gömb nem ledekből állna!!! Valahonnan keríteni rendes tükör lapos (vagy milyen :F ) disco gömböt, mint ami a Transformers-be volt csávó chevy camaro-jaba :DD utána mondjuk 6-8 ledet rögzíteni a TV különböző pontjaiba úgy hogy a gömb felé világítsanak!!! és mikor forog a gömb akkor jó kis hangulat világítás lenne :D

https://ingatlan.com/33821564

(#1534) Dani_kp válasza kételkedem (#1528) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ez a varázs szem nagyon brutális :Y :Y nagyon jól néz ki :K , de én soha nem tudnám megcsinálni 1. anyagom sincs hozzá 2. szerszámok sincsenek.

https://ingatlan.com/33821564

(#1535) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#1533) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Diszkó gömb ejtve :P :D

(#1536) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#1535) üzenetére


Dani_kp
őstag

Utólag olvastam :U :D

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1537) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Újabb 5 letem van! Szerintem hülyén nézzne ki ha facsavarral fogatnád oda*! Bemész egy háztartási vagy mezőgazdasági boltba esetleg festékboltba és ott veszel ragasztót hozzá! Multkor vettem 200 ft ért 5g pillanatragasztót rákentem a fa felületre amit összekívántam ragasztani ,beraktam pillanatfogóba és másnap úgy összeragasztotta a fa anyagot ,hogyí még kicsit feszegettem is az anyagot és egyszerűen nem vált tőle szét még ment egy kicsi véletlen a pillanatfogóra is és azis alig akart lejönni a felületről! Brutális... A facsavar nemszép... ;) :K

mod.: *az előlapot

[ Szerkesztve ]

(#1538) Zalaymate válasza Stylewars_kp (#1537) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hali!

Nem akarok sokat beleszólni, de szerintem jobb lenne meghagyni a kedves modder kollégának a lehetőséget, hogy ő találja ki a gépét!

A másik meg, hogy ilyen hülyeséget légyszi ne írjál már le, hogy egy monitort tartó fa lapot pillanatragasztóval ragasszon be! Ez iszonyat baromság!!! :W :(( :W

A ragasztás jó ötlet, de vagy keressen hozzá megfelelő faragasztót, vagy használjon valami univerzális kétpólusú ragasztót, hiszen ennek a lapnak meg kell tartania majd a monitort, hogy ki ne dőljön, ha esetleg mozgatja a gépet és erre azért egy pillanatragasztó nem elég.

Egyébként UP az ötletnek, nekem is ba van tervezve egy hasonló project kicsit későbbre! ;)

:R :R :R

(= Zala =)

(#1539) Dani_kp válasza Zalaymate (#1538) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hello.

Nem akarok én se beleszólni pláne így hogy nem is nekem írtad.....
De ha visszaolvastál (volna) akkor láthattad hogy a modder mondta hogy adjuk neki ötleteket tippeket, hogy mi ként kezdjen neki a munkálatoknak.

A másik meg a felfogatás... Stylewars_kp mondta a ragasztót én meg a csavart. Ennyi!

A moddingodhoz meg sok sikert. :C

https://ingatlan.com/33821564

(#1540) Zalaymate válasza Dani_kp (#1539) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Én elolvasok mindent ebben a topicban és azt is tudom, hogy a modder kért ötleteket, de más, ha elindítjuk egy irány, egy stílus felé néhány kezdeti ötlettel és más, ha nekilátunk helyette tervezgetni.... ennyi.

Az én gépem lassan elkészül.... jövő héten lesz festve, szerencsére ismerősnek köszönhetően metál színre lesz fújva... :DD

Majd készül belőle egy LOGOUT-os írás + sok sok kép a folyamatról és az eredményről..... :))

(= Zala =)

(#1541) Dani_kp válasza Zalaymate (#1540) üzenetére


Dani_kp
őstag

Oké. Tudom hogy más ha elindítjuk egy irány felé (de mondjuk ő mondta h retro gondolkozzunk) és más ha eltervezzük helyette. Nos akkor azt is olvashattad hogy nem tudta hogy oldaná meg a tft monitor beépítését az íves sarkok miatt, nos én "megterveztem" neki, nagy vonalakba leírtam hogy mi az én elképzelésem és ő jóvá hagyta (de sztem máshogy nem is lehetett volna megoldani.)
Igaz nem is itt volt a probléma, hanem a felfogatásom....nos erről annyit hogy adtunk erre is ötleteket, volt közte jó és rossz is. De majd eldönt hogy fogja felrakni, mivel ő látja, tapintja meg a felületet. Mondjuk erre a célra tényleg alkalmasabb a faragasztó, de a jobb hatás kedvéért még pár helyen csavart is érdemes beletekerni :)) .

Na az jó :DD kíváncsi vagyok hogy milyen lesz a moddingod. Elvileg jövő7en az én alakítgatásom is befejeződik és utána már csak a fényezés marad, ami a jövő7en tuti nem lesz meg mivel aki festené megy a balcsira, nem pihenni hanem nyaralót fognak javítani.

Én is gondolkoztam LOGOUT-os írásom de sok kedvem nincs irkálni...de majd alakul valahogy. :)

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1542) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem, hogy a házikóm tetejét kivágom ~120mm x 240mm mérteben (2db 12cmen venti). Körbenéztem, mivel is tudnám ezt véghez vinni és sajnos csalódnom kellett. Van itthon egy ilyen back and decker (szerintem metrós) dekopir fűrész, megpróbáltam belevágni a régi házikómba, sikertelenűl :(. Milyen szerszámmal érdemes/könnyű ilyen jellegű vagdosást csinálni? Ugorjak neki flex-el? :U

(#1543) Speed® válasza syckaloz (#1542) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Flex milis vágókoronggal jó lehet, csak utána szépen el kell dolgozni az éleket.
Csicsásabb melóhoz dremel beszerzése erősen javallott.

(#1544) zsolt1129 válasza syckaloz (#1542) üzenetére


zsolt1129
addikt

Dekopirt felejtsd el.Én sokat vágtam vele de csak falemezeket. :C
Próbáld meg lemezvágóollóval

(#1545) lsc válasza syckaloz (#1542) üzenetére


lsc
nagyúr

A dekopir is jó , csak fémvágó lap kell bele .

Az élet kegyetlen .

(#1546) hossszú válasza syckaloz (#1542) üzenetére


hossszú
őstag

Dekopir a legjobb apró fogú fémlappal ezt is azzal vágtam ki :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1547) zsolt1129 válasza hossszú (#1546) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szép igényes munka lett grat hozzá.De én azt mondom hogy aki nem vágott még sokat dekopirral az könnyen elronthatja az egészet.Mondjul sz.tem lemezvágóval is lehet szép lyukat vágni csak oda kell figyelni.

(#1548) syckaloz válasza hossszú (#1546) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Hú, köszi a sok reagálást :C . Olyan apró fogút boltba kapni?

Lenne még egy kérdésem: hogyan kezdjek hozzá a felülethez? egyből dekopirral durr a közepébe, vagy valamivel vágjak egy akármit a kivágandó rész közeébe, hogy utána dekopirral tudjam vágni az ívet?

mod: nem köröket akarok, hanem egy téglalapot

[ Szerkesztve ]

(#1549) Speed® válasza syckaloz (#1548) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha már dekopír, én fúróval készítenék egy kiindulási helyet..de inkább milis flex..
A dekopíros móka amúgy akkor működik jól, ha nem "papíracél"ból van a házikó.

[ Szerkesztve ]

(#1550) hossszú válasza zsolt1129 (#1547) üzenetére


hossszú
őstag

Köszi :B
A lemezvágó olló minimálisan deformálja a lemezt a vágás mentén utána egyengetni kell.

syckaloz
természetesen lehet kapni

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.