Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) hossszú válasza TESCO-Zsömle (#850) üzenetére


hossszú
őstag

A lesarkazott GPU vagy elhalálozott vagy kis időn belül el fog halálozni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#852) TESCO-Zsömle válasza hossszú (#851) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#853) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#850) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert hiányzik a 14 millió tranzisztorból néhány ezer. Gondolom 1-2 vagy 10-20 nem számít, de ennyit már megérez a kártya. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#854) Tv válasza TESCO-Zsömle (#850) üzenetére


Tv
senior tag

Azért mert a mag (illetve amit mi magnak nevezünk) egy nagy integráltsági fokú áramkört tartalmaz. Ha sérül a borítása, sérül(het) a tokozáson belül lévő áramkör is. Tehát ha ott hajszálvékony vezetősávok (tranziszotorok stb....) vannak akkor azok szakadnak, sérülnek stb. A legsérülékenyebb pontok meg a mag sarkai, mert azok állnak ki legjobban. Elég, ha megbillen le/felrakáshoz a borda és annyi.

Szerk: óó nem láttam, hogy van még egy oldal, és már elmondtátok :B

[ Szerkesztve ]

(#855) KillHates válasza Tv (#854) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Szerk: óó nem láttam, hogy van még egy oldal, és már elmondtátok"

Igen, néha furcsán tördeli az oldalakat a RI/OS... :U Mintha későn jutna eszébe, hogy már egy oldalon az 56-ok hsz-nél járunk. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#856) Tv


Tv
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Csináltam néhány képet a gépem belsejéről. Ventillátor csendesítés, ellenállások, vinyó rögzítés.

(#857) Temerti válasza Tv (#856) üzenetére


Temerti
tag

Az a sárgás anyag az gumi?

(#858) fero02 válasza Temerti (#857) üzenetére


fero02
veterán

Én is azt néztem. :DDD Sztem postás gumi...az ilyen széles és sárga.

(#859) Tv válasza Temerti (#857) üzenetére


Tv
senior tag

Ha arra gondolsz, ami a vinyót tartja, akkor igen. Ilyen szilikongumi vagy mi. Jah az anyaga szerintem ugyanaz mint a postásgumi. Csak nekem ilyen kb 5mm-es vagtagságú lapba volt, az vágtam szét ilyen csíkokra.

(#860) Hawk1979 válasza Tv (#859) üzenetére


Hawk1979
őstag

Látom,idomított porcicával tetted még barátságosabbá a házad...

(#861) nnnnn


nnnnn
tag

Sztetek az hülyeség, hogyha egy hűtőt/fagyasztót átalakítok gépházzá??? a hellyel, hogy elfér nemlenne gond csak hogy megéri-e. Mert berakom meg minden és netom h az nem-e ba j h nemjár a levegő, mert minden léghűtést kivennék és ellennének ott a cuccok :DD a túlzott hideg az nemárt az alkatrészeknek nem? és az áramfogyásztás sztetek drasztikusan megnőne??? mert szten ez egy jo ötlet...

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#862) Zalaymate válasza nnnnn (#861) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Az ötlet jónak tűnik nagyon is, csak azt nem tudom, hogy tudod megoldani, hogy ne csapódjon le pára az alkatrészeken, illetve ugye a hűtó egy idő után jegesedhet is, ami szintén vítté alakulhat a melegtól és ugye abból elég egy csepp is..... :U

Szóval az előzőleg bemutatott ,,Klimatizált" gép még mindig sokkal biztonságosabb, és egyszerűbb megoldás. ;)

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#863) TESCO-Zsömle válasza nnnnn (#861) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megoldható!

A léghűtést nem szabad elhagyni, hiszen hőleadó felületre mindenütt szükség van. A légmozgás sem árt odabent, és hála a hűtő szigetelésének nem sokmindent fogsz hallani. A hűtő ugye hermetikusan záródik. Kábelezés a macera, meg hogy az ODD-t ki kell vezetni. A jegesedés a páralecsapódás és a fagypont alatti hőmérséklet egyenes következménye. Ez ellen egy tál szilika gél macskaalom bőven elég. Ha nagyon maximalista vagy, akkot porrá lehet zúzni, úgy még hatékonyabb. Nyugodtan megszórhatod vele a gépet is, mivel nem vezeti az áramot.

Egyetlen buktató van még a dologban, és ez az, amiért nem hemzseg a világ az ilyen megoldásoktól. Ez pedig a hűtő teljeítménye. Egy (ilyen) hűtőnek több hőt kell(ene) tudnia elvonni, mint amennyit a gép lead. Ez azt jelenti, hogy szerezned kell egy kis méretű A-kategóriás szekrényt az A-kategóriás szigetelés miatt, majd megküldeni egy 600-1000W-os kompresszorrl, valamint egy combosabb kondenzátorral (itt adja le a hűtő a hőt, miközben a hűtő gáz folyadékká kondenzálódik).

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#864) nnnnn


nnnnn
tag

miért kell 600W vagy több?? és kb mennyibe kerülne egy ilyen hűtő?? ééééés az a cucc amit mondtál a szilikát izé az hol és mennyiért szerezhető be?? na kb így ennyi kérdésem van. JA és még annyi h szted megéri-e, és mér kell h légmozgás legyen, az mit számít hiszen ugyis hideg az egész... és az h pár fokosak az alkatrészek attól gyorsabb is lenne nem?
köszi az eddigi hozzászólásokat :R

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#865) Tv válasza nnnnn (#864) üzenetére


Tv
senior tag

Egy hűtőben, mégha nem is fagyaszó, mindenképp fog valamennyi pára lecsapódni. Tehát az eredmény: gép -----> kuka és :O Nagyjából ennyi.

Szerk.: persze ha valami régi már szinte értéktelen géppel akarod megcsinálni a vicc kedvéért, akkor hajrá :), és várjuk a képeket róla :) De értékesebb cuccal ne.

[ Szerkesztve ]

(#866) gsc73 válasza nnnnn (#861) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Nekem az rémlik, hogy egy google-s HDD teszt alkalmával kihozták, hogy talán 20-25 fok alatt nagyobb volt a HDD-k meghibásodási rátája (meg 50 fok felett is...), tehát nem nagyon szeretik a hideget (és a nagy meleget se...)! Erre mindenképpen figyelni kellene....

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#867) TESCO-Zsömle válasza nnnnn (#864) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Légmozgás ugyanazért kell, mint normál esetben. Az is 'csak' egy léghűtés, mindössze
-16°C-os a levegő...

600W azért kell, mert ha teszemazt a géped 300+W-ot ad le, a hűtő pedig csak 200W-os, akkor bekapcsilás után szépen lassan elkezd melegedni odabent a levegő (miközben a kompresszor a tüdejét kiköpi, mivel a termosztát baxtatja de cudarul) és a kiváló hőszigetelés miatt nem áll meg 25°C-nál. Csak nő, és nő odabent a hőség...

A (mély) hűtőt megúszhatod olyan 40-ből. A kompresszor passz... Persze van egy egyszerűbb, de némileg költségesebb megoldás is.

Ennek az a lényege, hogy vízhűtést raksz a gépedbe, amit gondosan le(hő)szigetelsz. A mélyhűtőbe teszel egy akkora tartályt, amekkora csak belefér, bele csapvizet. A tartályba csőkígyót vezetsz zézből, amit radiátor helyett bekötsz a vízkörbe. Ezek után hagyod, hogy a tartályba megfaggyon a víz. Ez lessz a rendszer hideg-akkumulátora. 1kg víznek ugyanis 4,2kJ-t kell felvennie ahhoz, hogy 1°C-al melegebb legyen. 1kg 0°C-os jégnek 355kJ-t kell felvennie, hogy 0°C-os víz legyen belőle.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#868) Gorneck


Gorneck
titán

(#869) KMT válasza Gorneck (#868) üzenetére


KMT
addikt

Nem rossz. De ha rázárod a ház oldalát, akkor már eleve melegebb levegő fogja simogatni a vinyókat, mint ha a ház elején lennének.

Úgy néz ki, mintha a cd-k is a házban lennének. :D

(#870) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én is én is :)

AGPs 6800GS ku..tyára nem referencia nyákkal plusz aranyos tüzelő HSIvel.
Ehhez egy Gainwardék által megfelelőnek ítélt blower jár 5krpmen terhelten :o
Nos megelégeltem..akadt itthon egy Tt-TR2 A64 hűtő feleslegben, rátettem:

Az eddigi visítás közben alapjáraton mérhető 85°C terhelve 5Von 60°C lett..

(#871) Ryu77 válasza Gorneck (#868) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Ugyanolyan házunk van!
Tápot cseréljünk már...
Vinyóhalkítás.

(#872) KMT válasza Ryu77 (#871) üzenetére


KMT
addikt

Bejött a halkítás?

Ugye nem a q6600-at használod azzal a tápszerűséggel? :Y

(#873) Ryu77 válasza KMT (#872) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Nagyon bejött mert így nincs az a kerregés amit seek-eléskor ad ki a vinyó.
Igen a Q6600-at használom vele de kímélő üzemmódban csak 400x7 vagy 400x8-on. ;]

(#874) KMT válasza Ryu77 (#873) üzenetére


KMT
addikt

Mi az az anyag amúgy a vinyók alatt?

Bátorság...

[ Szerkesztve ]

(#875) aphra2 válasza Speed® (#870) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hogy raktad rá a hütőt, kifúrtad a lyukaknál, vagy hogy van rögzitve? Nálam a 7900gt gyári hütője borzolja az idegeim, és pont van itthon egy gyári A64 proci hütő.
Eredetileg accelero-ban gondolkodtam de ez költséghatékonyabbnak tünik :DDD .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#876) Speed® válasza aphra2 (#875) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, ki van fúrva és 2.5es csavarok vannak behajtva hátulról rugós alátéttel.

Először a gyári borda kampós sínjeit akartam használni, de miután lemartam a borda talpát és felcsavaroztam őket, rájöttem, hogy ezt a tömeget már nem bírják rászorítani rendesen a GPUra..így csavarok lettek. Így is bontható végülis, csak úgy könnyebb lett volna.

(#877) Gorneck válasza KMT (#869) üzenetére


Gorneck
titán

Ebben a kánikulában teljesen mind1.

Viszont így szinte semmi hangot nem hallatnak kifele a házból...

Ryu77: Nem adom... :P

Gorneck#1239

(#878) Ryu77 válasza KMT (#874) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Az Obi-ban vettem valami kőműves szerszámra ragasztható gumiból készült szivacs-szerű anyag. Sajna a nevét nem tudom. Kb 5 mm vastag volt, felvágtam kockákra és ragasztóval összeragasztottam megfelelő magasságúra.

Van egy Chieftec 350-esem is (2ventis) csak sajna hangos és azért nem használom.

(#879) KMT válasza Ryu77 (#878) üzenetére


KMT
addikt

Kösz!

Inkább legyen folyamatosan hangosabb, mint hogy egyszer sokkal hangosabb... :U

(#880) Tv válasza KMT (#879) üzenetére


Tv
senior tag

Van aki szeret veszélyesen élni :DDD Én is pár hónapja cseréltem le a csodás mercury tápot. Mondjuk az ordított is mint az állat általában :)

[ Szerkesztve ]

(#881) diegho


diegho
nagyúr

látom manapság ez a gumis vinyórögzítés a menő, dögöljek meg megcsinálom én is a CM 534-be elöl alul. szerintem a vinyófogató keret miatt rezonál az oldallapom, legalábbis remélem bicikli belsőt már szereztem, szike van, csavarok vannak, este indul a gányolás :DDD

(#882) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Én két 750-es tápot nyertem, egyik ThermalTake, a másik magával vitt 3 vinyót... Super-Flower Aurora...

Most gőzerővel azon gondolgozom, hogy a TT beférjen a gépembe.

Más: Volna itt egy vinyó-rögzítéses problémám, amiben szeretném a segítségeteket kérni! (Ha már témánál vagyunk)

Arról van szó, hogy szeretnék 4 vinyót kirögzíteni az oldallapra kívülről. Két feltétel van. Az egyik, hogy vhogy úgy kellene megoldani a dolgot, hogy ne adja át a rezgést az oldallapnak. A másik, hogy biztonságban legyenek a vinyók az esetleges (normál esetben az oldallapot érő) behatásoktól..

Az oldallap teljes mérete 30x36cm.

Eddig két koncepcióm van: 1 2

A 2-est életképesebbnek tartom, mivel ott a hűtés is megoldott ilyen ventikkel.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#883) KMT válasza TESCO-Zsömle (#882) üzenetére


KMT
addikt

Kívülről? Véletlenül ráönthetsz valamit, porosodik. Bár ezek nem valószínűek. Viszont hangfalat nehogy mellé rakj!

diegho:
És anno hogy odavoltál, hogy az általam ajánlott ház csavaros vinyórögzítésű. :DD

(#884) diegho válasza KMT (#883) üzenetére


diegho
nagyúr

csavaros ugyanúgy rezonál... sőt... itt legalább műanyaggal van befogatva ami tompítja a rezgéseket. Mondjuk próbáltam vinyó nélkül is járatni a gépet bios-ban és úgy emlékszem akkor is rezonált (1 hónapja volt kb), szóval más lesz a ludas, de kipróbálom újra vinyó nélkül, akkor kiderül.

(#885) KMT válasza diegho (#884) üzenetére


KMT
addikt

Rácsávaroztad a ház oldalát? Passzentosan rögzül? Ha lötyög, jobban berezonál.

(#886) Tv válasza diegho (#884) üzenetére


Tv
senior tag

Nekem így pulzálva rezonált , hangosodott elhalkult , de rohadt idegesítő volt :DDD Sokkal rosszabb, mintha mondjuk folyamatosan zúgott volna.

(#887) TESCO-Zsömle válasza KMT (#883) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lessz rajta burkolat, szóval csak a 4 venti szívónyílása fog látszani...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#888) stevee251 válasza TESCO-Zsömle (#887) üzenetére


stevee251
tag

Ez miért lesz jó, hogy kint van a wincsi?

(#889) Skizz válasza TESCO-Zsömle (#887) üzenetére


Skizz
addikt

Elég sok kábel lesz, molex, sata/pata, 3 pinesek. Jól meggondoltad? :) Sztem nem túl jó ötlet.

(#890) diegho válasza KMT (#885) üzenetére


diegho
nagyúr

körbe van szigetelve szigszalaggal és úgy van rácsavarva, ahogy szoktam, tehát nem sokan csavarják le kézzel.

@Tv neked is cm 534? mit csináltál vele?

[ Szerkesztve ]

(#891) TESCO-Zsömle válasza stevee251 (#888) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ok nagyon egyszerű!

Be már nem fér... :DDD

Skizz: Csak SATA. 4x250GB RAID 0.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#892) stevee251 válasza TESCO-Zsömle (#891) üzenetére


stevee251
tag

:DD ok

(#893) Tv válasza diegho (#890) üzenetére


Tv
senior tag

Nem, nekem fos Mercury házam van :( (papírvékony az egész), de a vinyó miatt rezgett nekem is az egész. A 856. hsz-ben van ahogy én rögzítettem.

Szerk.: Nekem így teljesen megszünt a rezgés. Ha odanyomom a fülem a házhoz, akkor is szinte csak a ventik hangját hallani. Ha szeretsz barkácsolni, csináld meg valamelyik megoldást, mert tudom milyen idegesítő mikor elkezd zúgni meg rezegni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#894) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Ha eladod azta sok vinyót vehetsz 1 TB-osat :DDD
Vagy 2DB 500GB -osat :P

[ Szerkesztve ]

(#895) diegho


diegho
nagyúr

megcsináltam a gumis cuccot és nem rezonál a ház oldala végre. Csak most meg az a baj, hogy túl hangosak a ventik :W

(#896) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Még mindíg várom az ötleteket... :U :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#897) Tv válasza diegho (#895) üzenetére


Tv
senior tag

:DDD igen ez a halkítás ilyen dolog, soha nem lehet abbahagyni, és előbb-utóbb beleőrül az ember :D Nekem is komolyan erőt kellett vennem magamon, hogy hagyjam abba, mert jó ez már így :) Függőőőőőősééég :K

(#898) FID válasza KillHates (#848) üzenetére


FID
őstag

Azt megtudod mondani h mitöl durrannak ki a kondik?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#899) FID válasza Gorneck (#868) üzenetére


FID
őstag

Ez nagyon komoly!!!!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#900) diegho


diegho
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.