Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) didyman válasza Solfrutta (#1130) üzenetére


didyman
őstag

Az egyszem 7805 egymaga többet fog eldisszipálni, mint a három, rákötött processzor. tehát forró lesz, míg a hővédelem le nem szólítja, ekkor meg a kimenőáram fog csökkeni, vagyis az értelme nulla ebben a felállásban. A túláramvédelem miatt akármennyi magot ráköthetsz, a maximálisan elfűthető teljesítmény kb. 5W lesz így is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1152) didyman válasza Solfrutta (#1130) üzenetére


didyman
őstag

Az egyszem 7805 egymaga többet fog eldisszipálni, mint a három, rákötött processzor. tehát forró lesz, míg a hővédelem le nem szólítja, ekkor meg a kimenőáram fog csökkeni, vagyis az értelme nulla ebben a felállásban. A túláramvédelem miatt akármennyi magot ráköthetsz, a maximálisan elfűthető teljesítmény kb. 5W lesz így is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1153) DeltaPower válasza Tothgera30 (#1137) üzenetére


DeltaPower
őstag

14-esben még nem láttam :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1154) Tothgera30 válasza Dani_kp (#1138) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet rá szerkeszteni. Amúgy ha rácson gondolkodsz, akkor barkács vagy autósbolt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1155) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Egy Media Centert próbálok összetákolni maradék cuccokból.

A következő konfigot tudtam összekapni:
GIGABYTE GA-8VM80 alaplap
Intel Celeron 2600
256mb DDR ram
ATI Radeon 9550
Samsung 120gb ATA
Codegen 300W táp
Pioneer DVD író/olvasó

Ez nagyjából korrekt?

Tovább van egy távirányítóm:

És egy Tuner kártyám:

Második kérdésem, hogy mi az, ami még kellhet egy ilyen pc-be?

Harmadik: szereztem egy fekete fekvő házat, aminek az előlapját egy fekete, átlátszó plexire szeretném lecserélni, ami mögött világítanának a led-ek, stb...

A kérdés az lenne, hogy ilen plexit honnan lehet szerezni?

Illetve egyéb ötlet/véleményt is szívesen fogadnék:)

Előre is köszi

(#1156) sakic


sakic
csendes tag

Így jobban hűlnek a VRM-ek :DDD sima papír...
[link]

[ Szerkesztve ]

If it's too loud you're too old!

(#1157) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Még régről egy kis "moddingom". Nagyon egyszerű és primitív, de hatásos :DD
Na lássuk a képeket:
[link]
eredetileg az oldalsó ventin egy fekete fém rács volt ott, ami porszűrő feladatot látott el, csak nem volt valami hatásos, mert a por nagy része finom szemcsékbe a ventire volt lerakódva a többi meg a gépház alján és a videókártyán.
Ezt lecseréltem harisnyára :DDD lehet, hogy furcsa, de sokkal hatásosabb volt mint az eredti fém rács. Annyit csináltam hogy kértem anyámtól egy rossz harisnyát ráraktam a ventire nagyjából körbevagdostam ráraktam a ventire majd egy befőttes gumival rögzítettem, hogy ne essen le. Miután rákerült a gumi utána kicsit állítottam a harisnyán, feszesebbre húztam, hogy ne hogy beleérjen a venti lapátjaiba és rácsavarodjon.
[link]
[link]
[link]
A megoldás jónak bizonyult mert egyúttal végeztem egy takarítást is....egy hónap elteltével leszedtem a gépház odalát és olyan volt mintha akkor takarítottam volna :DD .

https://ingatlan.com/33821564

(#1158) eisento


eisento
addikt

nem sajátom

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1159) Soja


Soja
aktív tag

Ebben a topicban tetszett meg az oldallapra winchester szerelés, és az lenne a kérdésem, hogy egy winchesternek lesz-e valami baja, a függőleges rögzítéstől. A csapágynak ha pl. hosszabb ideig nincs használva, a fejnek, az miatt, hogy így nagyobb erő kell az elmozdításhoz, meg egyáltalán, használhatom minden további nélkül vagy azért lehet hátulütője a dolognak?

(#1160) Bocaa


Bocaa
senior tag

A barátom kevésnek találta a 7800 gt-je alatt a szellőzést és megkérd dobjam aoda a foxconn ventijét.De kicsit a légszállítása ezért közelebb kellett helyezenm a vidikarihoz de nem volt gyorskötöző.... LETT helyette GÉMKAPOCSközelrőlmesszebről
Bocs a képek minőségééért a w810 ezt tudja :D

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#1161) pee13


pee13
senior tag

Ez nem is gány(szerintem) viszont érdekesség(a projectből nem lett semmi, muteroméknak akartam csinálni mint htpc de nekik nem jó, vettek egy 10k-s dvd lejáCCót)
[link]
[link]
[link]
Rajta lenne a plexitető, akkor beférnek a cuccok is meg minden..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1162) kételkedem válasza pee13 (#1161) üzenetére


kételkedem
addikt

Eredetileg videó magnó volt aza a fekete masina?
Valami hasonlón gondolkodtam mostanában...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1163) pee13 válasza kételkedem (#1162) üzenetére


pee13
senior tag

Bakelit lejátszó, plexi teteje is volt.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1164) kételkedem válasza pee13 (#1163) üzenetére


kételkedem
addikt

Olyanom nincs :W

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1165) pee13 válasza kételkedem (#1164) üzenetére


pee13
senior tag

videóba még kényelmesebben befér, no para :DDD Eredetileg abba akartam de heves üvöltözést váltott ki az ősök körében amikor átmentem és felkaptam a rossz videót..
-Hova viszed azt?
-Gépet építek bele
-Micsoda????? Csak nem akarod szétbarmolni má megin egy qrva gép miatt?
-Mér ne? videót nem tud lejátszani már tuner meg van a tvben is..
:DDD :DDD :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1166) Geri Bátyó válasza CounterBoci (#1119) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azon az X600-on két Delta-t látok?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1167) #19617792 válasza eisento (#1158) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem is akkora hülyeség, csak egy mobil klíma kell hozzá. Meg valamivel igényesebb kialakítás, és kész.

(#1168) CounterBoci válasza Geri Bátyó (#1166) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem találom őket. Elektronikai boltban vettem anno, 12V-on bűn hangosak, úgy nem lehetett használni :)

(#1169) Stylewars_kp válasza pee13 (#1165) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Gánymester versenyen első lennél, de végülis nemgány inkább házi megoldások :D

(#1170) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Gányszakkör elindult nálunk is Danival amikor csináltuk a rekesz gépet :D

(#1171) #19617792 válasza Stylewars_kp (#1170) üzenetére


#19617792
törölt tag

Képet! :DDD

(#1172) pee13 válasza Stylewars_kp (#1169) üzenetére


pee13
senior tag

Van nálam jobb is, de én se vagyok piskóta ezt meg kell ejygeznem :DDD :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1173) Dani_kp válasza #19617792 (#1171) üzenetére


Dani_kp
őstag

3-4 tömb hsz-el ezelőtt már debütáltam :DDD
Parancsolj, de ebbe benne van az én vga hűtő csrém is :DD .

https://ingatlan.com/33821564

(#1174) Dani_kp válasza pee13 (#1161) üzenetére


Dani_kp
őstag

Über fasza :DDD és működik/működött rendesen? Azért videó lejátszóba jobb lett volna beszerkeszteni :DD ,de ez is nagyon pöpec.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1175) Stylewars_kp válasza #19617792 (#1167) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A klíma úgyvolna jó hogyha maga a berendezés ami beszívja a levegőt az mondjuk kintlenne a szobából és nemlenne így hangos! :K

(#1176) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Most elég merész modba kezdek... egy analóg beltéri egységbe fogom építeni a pc-m!
/Ha még működik akkor nemiztos, hogy ebbe lesz/ az egység 5 cm magas,kb. 35 cm széles és kb. 25 cm hosszú tehát helyben hiány lesz szerencsémre kicsi az alaplapom de lehet h még kisebbre kell szerttennem! :))

(#1177) pee13 válasza Dani_kp (#1174) üzenetére


pee13
senior tag

Nem működött, mivel a project vége előtt pár dremel vágásnyira lebeszéltek hogy inkább vesznek dvd lejátszót.. A bozó ittvan ha valakit érdekel.. Tudni kell hogy csak 19 centi széles (flexATX) lapok mennek bele, és a dvdnek nincs kivágva az ablak :))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1178) joi29 válasza eisento (#1158) üzenetére


joi29
őstag

-Ez most sziv vagy fúj?

[ Szerkesztve ]

(#1179) juliabrilke válasza joi29 (#1178) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem szív... :U Elöl meg küldi kifelel a lehűtött levegőt. Gondolom én. :B

(#1180) joi29 válasza juliabrilke (#1179) üzenetére


joi29
őstag

-Akkor ez valamilyen mobil klima féleség lehet 2in1 :)

(#1181) juliabrilke válasza joi29 (#1180) üzenetére


juliabrilke
addikt

Még jó, hogy nem a mosógépbe menő vizet vezeti át a gépén! :DDD

(#1182) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Úgy gondoltam, a gépemet a falon :Y fogom tárolni. Jelenleg az asztalon van elhelyezve, hogy lássam mekkora helyet foglal el.
A videokártyára egy P4-es procihűtő van rákokányolva, amit félbe kellett fűrészelni mert máshogy nem fért volna el. De még így is melegedett mint állat, ezért rádobtam a tetejére egy ventit. Természetesen mindenféle rögzítés nélkül. :D
A chipset-re egy Zalman NB47 típusú hűtő van szerelve, de tojást lehetett rajta sütni. Ez is kapott egy ventit, ami 5 voltról üzemel. Ami facsavarral lett rögzítve.
Így néz ki a rettenet felülnézetből.
Szombaton bútorlapra lesz szerelve megpróbálom ennél szebben.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1183) Dani_kp válasza Nkboy (#1182) üzenetére


Dani_kp
őstag

:Y Ez nagyon durva. Grat hozzá :C szép kis gányolás :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#1184) pee13 válasza luw2win (#821) üzenetére


pee13
senior tag

Arra nem gondoltál hogy egy légkondi 3-4kW-ot eszik? :W :W :W :W :W

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1185) Dani_kp válasza pee13 (#1177) üzenetére


Dani_kp
őstag

Pedig érdemes lenne befejezni, mert sztem jobb mint egy dvd lejátszó- :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#1186) #19617792 válasza pee13 (#1184) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ugyanmá', az semmi! :DDD

(#1187) pee13 válasza Dani_kp (#1185) üzenetére


pee13
senior tag

Najó de nincs bele konfig :DDD Anélkül nehéz.. Házon végülis pár apró dolgot kell még babrálni és fullos low profile ház lenne..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1188) pee13


pee13
senior tag

Aki szívbeteg, az ne nézzen ide.. Porszűrő
[link]

Najó ennyire gány én se vagyok, direkt ide csináltam :D:D:D:D Már le is van véve és figyel a kukából:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1189) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Modding (gány) mesterek volna egy kérdésem.
Már egy ideje tervezgetem (kb. 1 hete), hogy a gépház oldalára rakok egy 120-as ventit. A ventinek én csinálnám meg a helyét, már ki is mértem, hogy hova fog kerülni. Csak a szellőzéssel van gondom hogy miként is legyen.
Először úgy akartam hogy megrajzolom a 120-as venti belső körét és azt dekopírral kivágom, csak az a baj, hogy se dekopír se belevaló lapom nincs. (aki tudott volna segíteni az visszamondta mert mondta h gányolni nem akar és nem adja oda a dekopírt :((( , na mind1 nem olyan nagy gond ez.)
"B" terv az az hogy úgy csinálom meg mint ahogy azt a gépház elején és hátulján szokták csinálni, vagyis lyukakat fúrok én is. Úgy mint egy CM 690-nél. De mivel ilyen méhkaptár kialakítást nem tudok csinálni, ezért azt szeretném megtudni, hogy sok kisebb lyukat csinálják mint pl. a codegen házam hátulján van megoldva.
Vagy kevesebb, de jóval nagyobb lyukakat?

Várom válaszotokat, ötleteiteket! Tippeket, tanácsokat! :R

https://ingatlan.com/33821564

(#1190) pee13 válasza Dani_kp (#1189) üzenetére


pee13
senior tag

Fogsz egy négyes fúrót, körbefúrod amit ki akarsz vágni, úgy hogy a lemezben nagyon közel legyenek egymáshoz a likak(1-2mm max) és akkor csípőfogóval kiszeded ami nem kell, kiesik egy majdnem(:D) kör alakú cuccos, a sorját meg lereszeled.. -szerintem-

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1191) Dani_kp válasza pee13 (#1190) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha körbefúrom akkor valamivel egy kicsit kisebbre kell vennem a kört, hogy utána szépen körbereszeljem. Hmmm jó megoldás :K . Thx :R .
Ezen is gondolkoztam, de azért nem írtam le, mert ki tudja hogy hogy reagáltak volna rá :DDD

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1192) jenei92 válasza pee13 (#1190) üzenetére


jenei92
senior tag

Látom pee megtaláltad te is a helyed itt ph-n! :DDD ;] :P

(#1193) pee13 válasza jenei92 (#1192) üzenetére


pee13
senior tag

:C :R Nyugi ez csak baromság, úgy vettem le a gépről ahogy illett: egyenes vonalban a kukába :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1194) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Na holnap nagy valószínűséggel elkezdődik a moddingolás :DDD egyszerre 2 is lesz, de majd elválik, hogy fog alakulni a dolog :)) . Remélhetőleg legközelebb mikor újra írok akkor a képeket fogom linkelni mellé pár sor szöveggel :DD .

https://ingatlan.com/33821564

(#1195) pee13 válasza Dani_kp (#1194) üzenetére


pee13
senior tag

5 óra előtt ha kérhetem mert onnantól hétvégi telekunatkozás:D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1196) Dani_kp válasza pee13 (#1195) üzenetére


Dani_kp
őstag

:D
igyekszem, de még vásárolnom kell fúrószár készletet :)) . a szikszallag már meg van....18 tekerccsel :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#1197) pee13 válasza Dani_kp (#1196) üzenetére


pee13
senior tag

Szigcsó az minden rendes gányhoz kell, hajrá :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#1198) Dani_kp válasza pee13 (#1197) üzenetére


Dani_kp
őstag

Így van! Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1199) kételkedem válasza Dani_kp (#1191) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha szépet szeretnél, akkor a körbevágott , reszelővel formázott lemezre ráteszel egy csinos műanyag vagy gumi borítást. Fogsz egy, a ház színéhez passzoló színű kábelt (pl UTP kábel), levágod olyan méretűre, hogy egy kicsit hosszabb legyen mint a kör kerülete. Hosszában végigvágod tapétavágó késsel, kihúzod belőle a vezetékeket, a megmaradt külső szigetelést ráilleszted a lemezre, pontosan levágod a hosszát. Olyan mintha gyári lenne! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1200) Kommy válasza Dani_kp (#1189) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem nem éri meg kis lukakat fúni, mivel akkor elég nagy lesz a szélzaj. Nézd meg a képeimet én is a körbefurkálást választottam majd lereszeltem a maradékot. Képek az egész gépről vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.