Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Tv válasza fero02 (#700) üzenetére


Tv
senior tag

Biztos úgy értette a kolléga, hogy a gépek közül ameilyeket ezzel a táppal használt "sosem indult még újra" , egyik sem utána mát többször :DDD

(#702) fero02 válasza Tv (#701) üzenetére


fero02
veterán

Csak nem tán... :DDD

(#703) sz.j


sz.j
nagyúr

Nagyon idegesített a 250GB-os 7200.10 Seagate vinyóm rezonanciájából eredő zaj, amit a ház fel is erősített. :W

Meguntam és ezt "alkottam"..., hátha érdekel valakit:
(Most teljes csend van!)

Még több kép.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#704) Dimitryj válasza sz.j (#703) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én kicsit máshogy oldottam meg :) :) :)

(#705) Laraxior válasza fero02 (#700) üzenetére


Laraxior
titán

hanem azzal hogy elindul-é egyáltalán... :C jövő hét folyamán kap még kb 3 nagyteljesítményű szerverventit...remélhetőleg nem füstöl el... :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#706) sz.j válasza Dimitryj (#704) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ismered a mondást?
Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lányuk. :D
De azért egy képet vagy közvetlen linket adhattál volna.

De komolyra fordítva a szót, természetesen nagyon sok féle mogoldás jó lehet, nekem ez jutott az eszembe és bevált.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#707) fero02 válasza Laraxior (#705) üzenetére


fero02
veterán

Te döntésed... :R

De ha van multiméter a környezetetben, akkor dugd rá kicsit. ;)

(#708) mmdms válasza BearGOD (#685) üzenetére


mmdms
addikt

ha te is reggelig codozol mint én, akkor sztem egy kávéfőzőt tegyél oda...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#709) mmdms


mmdms
addikt

na én is dobok fel egy képet:kép és képp
na jó ez kettő lett :D
a lényeg annyi hogy nem tudtam feltenni a 7000-es zalmant az NF7-re, és valahogy fel kellett rakni valami coolert...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#710) planb válasza jhos910 (#698) üzenetére


planb
csendes tag

Azé' nem olyan rossz az a Mercury! Az előző is az volt,csak 350 W , és kimondottan meg voltam vele elégedve. A venti fingotta el magát -kávé daráló volt, míg be nem melegedett :P - oda adtam havernak ő meg buhert rajta valamit azt' még mindig megy , igaz egy leharcolt P2-t hajt vele.
Gondolkodtam valami "márkásabb" cuccban , de anyagilag nem igazán értem fel! :O

bázzzzzzzzzeg...

(#711) planb válasza sz.j (#703) üzenetére


planb
csendes tag

:R Ez rendben van!

bázzzzzzzzzeg...

(#712) mmdms


mmdms
addikt

[link]ez meg amikor megvettem a házat még eredetileg fehér volt(floppy), alkoholos filc rulz, és elég gány lett :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#713) fero02 válasza planb (#710) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom miért drága pl egy 350-es fsp táp. :U 5-6e ft vadi újonnan. Ez drága :F :F :F

Vagy az olcsóbb lesz, ha pl az egész géped magával rántja a táp amikor megdöglik? Vagy ne is az egészet, csak felét pl.

Nem poénból szokták mondani, h be kell fektetni a pénzt egy normális tápba. ;)

(#714) Dimitryj válasza sz.j (#706) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

kat a szmájlira

(#715) Dimitryj válasza mmdms (#712) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

jáááj ennél márt csak az lenne keményebb ha rotringal toltad volna feketére :D:D:D:

[ Szerkesztve ]

(#716) sz.j válasza Dimitryj (#714) üzenetére


sz.j
nagyúr

Biztos jó, de ahogy elnézem túl hosszadalmasnak és munkaigényesnek látszik a megvalósítása.
A helyszükséglete is túl nagynak tünik, két-három vinyónál meg pláne.
Ha így van már ezért se lenne nekem jó.

De a lényeg az, hogy síkerült vele lecsendesítened a vinyódat.
Grat hozzá. :C

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#717) mmdms válasza Dimitryj (#715) üzenetére


mmdms
addikt

az egészben csak az a poén hogy tűhegyű volt a filc, amivel cd-re szoktak írni :D
elég sokáig tartott azzal

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#718) Dimitryj válasza sz.j (#716) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Egy ilyen házban nme gond h hány helyet foglal (nekem is 3 vinyóm van és eléggé kussban van a gép) :D

(#719) Dimitryj válasza mmdms (#717) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nem csodálom.

(#720) jhos910 válasza planb (#710) üzenetére


jhos910
aktív tag

Használtan lehet itt a ph-n venni jó kis tápokat, azok bírják biztosan :)

(#721) planb válasza fero02 (#713) üzenetére


planb
csendes tag

Jogos! :R
Az igazság az, hogy eddig csak Zalman , meg Chieftec tápokat nézegettem!
Nem gondoltam volna , hogy ez is van olyan jó ( FSP) , mint a fent említettek!

bázzzzzzzzzeg...

(#722) planb válasza jhos910 (#720) üzenetére


planb
csendes tag

A használt cuccokkal szemben fenntarásaim vannak....
De köszi!

bázzzzzzzzzeg...

(#723) pasquale válasza planb (#721) üzenetére


pasquale
tag

A Zalman-okban FSP belsőség van

(#724) fero02 válasza planb (#721) üzenetére


fero02
veterán

Néha érdemes ám a tesztek rovatot böngészgetni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#725) jhos910


jhos910
aktív tag

Na mivan senki nem gányol? ;]

(#726) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tákoláshoz, gányoláshoz! :)
A képen egy diskman elemtartója látható, aminek eltünt a fedele.
Hogyan lehetne pótolni, hogy használni lehessen, ne essenek ki belőle az elemek?

[link]

Üdv:

g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#727) sK0t válasza gsc73 (#726) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!
Nem szép, de pl.:szigetelőszallag?
Vagy ha a discman tudja tölteni hálózatról a benne található elemeket, akkor esetleg pillanatragsztóval beleragasztassz 2 db jó minőségű tölthető elemet, és kész is van a gányolás ;]

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#728) gsc73 válasza sK0t (#727) üzenetére


gsc73
aktív tag

Nem rossz ötlet a szigetelő szalag, :D DE egy kicsit igényesebb, és inkább jobban használható megoldás érdekelne.

(töltő nincs, így a ki-bevételnek működnie kell!)

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#729) joi29 válasza gsc73 (#728) üzenetére


joi29
őstag

Esetleg megpróbálhatnád szilikonból megformázni a fedőrészt amire ráhagysz
+1mm az egyik oldalán hogy szoruljon, a felesleget meg levágod... :DDD

(#730) S.Y.S. válasza gsc73 (#728) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Elhasznált cd/dvd tokból próbálj faragni valamit, könnyen alakitható, elég massziv és viszonylag még néz is ki valahogy. :DDD Használtam már Deck kazettaajtó előlapnak és kerek ledből csináltam kockát mobilrack-hez.

(#731) gsc73 válasza joi29 (#729) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Ezt a szilikont nem értem pontosan....milyen szilikonra gondoltál?

A CD tető jó ötlet lehet...hogyan legyen megoldva a rögzítés. Ugye az eredeti valahogy bepattant, de olyan precíz dolgot én nem tudok gyártani.... :(

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#732) george11 válasza gsc73 (#731) üzenetére


george11
senior tag

Fúrsz két picike lukat a discman házára, és a fedélre is, aztán két csavarral rögzíted a fedelet.
Kicsit macerásabb elemet cserélni így, de a semminél jobb.

Mod: esetleg öntapadós tépőzár? :U

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#733) KillHates válasza george11 (#732) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez jó ötlet!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#734) gsc73 válasza george11 (#732) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hy!

Az öntapadós tépőzár óriási ötlet!!! :R :R :R Azt hiszem az lesz a befutó!!!

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#735) DeltaPower válasza joi29 (#729) üzenetére


DeltaPower
őstag

én anno csináltam ilyeneket, még mikor komolyabban benne voltam a makettezésben... melegen húzott ill. lágyított plexi v. pvc lemez a legjobb. mondjuk nem egyszerű megcsinálni, de a végeredményt a színt leszámítva tökéletes. aztán itt vannak még a profi megoldások, műgyanta és társai, de annyit nem ér egy ilyen cucc.

ha meg akarod próbálni, keress egy kb. hasonló ívű fém vagy porcelán (de mindenképpen hőálló) tárgyat, tegyél rá egy műanyag lemezt, és kezdd el szép óvatosan melegíteni (felülről kell, ezért leginkább hőlégfúvó a tuti). rá fog lágyulni és felveszi a formáját, aztán már csak méretre kell vágni. de mondom, nem egyszerű.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#736) george11 válasza gsc73 (#734) üzenetére


george11
senior tag

Majd kérünk képet, ha kész az alkotás :D

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#737) gsc73 válasza george11 (#736) üzenetére


gsc73
aktív tag

Ez csak természetes!!! :D

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#738) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

[link]
Erre akarnék egy 8cm-es ventit feltenni, mert uncsimnak rakom össze, de venti nélkül tuti tulmelegszik, tehát várom az ötleteket, hogy egy 8cm-es ventit mivel lehetne erre felrakni? :R

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#739) sK0t válasza sosperecek18 (#738) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!
De ha gyárilag passzív és megvan a kellő légáramlat a házban, akkor normálisan kellene hűtenie a videokártyát....
Javaslom, a csak simán ráteszem a blokkra a ventillátor módszert :-D

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#740) sgergi válasza sosperecek18 (#738) üzenetére


sgergi
veterán

A borda két szélénél postásgumival, vagy spárgával felköthető a venti a bordára. Alá tegyél gumi vagy parafacsíkot, így rezonálni sem fog. Vagy csavarral is fölrakható, csak az leszedi a festést, és ez garancia miatt nem biztos, hogy megfelelő.

(#741) KillHates


KillHates
nagyúr

Én is a gumira szavazok, vagy esetleg gyorskötöző. A csavarozás lenne a legjobb, de a gari miatt tényleg rázós lehet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#742) Dimitryj válasza sK0t (#739) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Lehet kapni elég olcsón ilyen olvadó-ragasztós ragasztópisztolyt, avval tök könnyű felrakni, és leszedni is csak annyi hogy lepattintod a bordáról.
És még mielőtt megkérdeznétek nem nem fog leolvadni a ragaszó és leeseni a venti (ui kb 90-100 fok körül olvad meg ha olyan meleg lenne a borda valózínű nem videókarit hanem gofrisütőt raktál a gépbe :D)

(#743) mmdms


mmdms
addikt

hy!
szerintetek az általános célú 2oldalú ragasztóval oda lehet ragasztani a CPU bordájához a ventit? megbírja egyáltalán, vagy a hőt sem fogja bírni?
na mindeggy most már tesztelés alatt van :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#744) Dimitryj válasza mmdms (#743) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Valószínű hogy egy idő után elengedi a ragasztó, de ha ha lenne rajta olyan felületet ami egyenes akkor megtartaná, de mivel egy ventit akarsz egy bordának az éleire ragasztani így ez nem túl jó megoldás.
Szal aszondom próbálj meg szerezni ilyen olvadó ragasztót amit márt emlegettem, avval rá tudod úgy ragasztani hogy el is tudd távolítani, nem is esik le.

(#745) mmdms válasza Dimitryj (#744) üzenetére


mmdms
addikt

találtam rajta egyenes felületet, igaz nem sok van rajta...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#746) Temerti


Temerti
tag

Sziasztok! Hadd mutassam meg az év elején általam készített erősítőt. Mp3 lejátszót és számítógépet hangosít többek között. A végfok egy sztereó TDA2615, 2x8W-os. A kivezérlésjelző sztereó, 2 db BA6154 dolgozik benne. Mint az látszik a potméteren nincs forgatógomb, a doboz pedig az egyszerűség kedvéért fából készült. Egy kép róla:

(#747) Dimitryj válasza Temerti (#746) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nice :D
Csak így tovább.

(#748) KillHates válasza Temerti (#746) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hibátlan! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#749) Temerti válasza KillHates (#748) üzenetére


Temerti
tag

Köszi srácok. :R A belsejéről nem készült kép, aztán szét meg már nem szedem, remélem még egy jó darabig nem is kell, hogy erre sor kerüljön.

(#750) mmdms


mmdms
addikt

ezt az egyik szaktársam moddolta/gányolta, amikor cpu coolert cserélt, és nem fért el a táp tőle
kép1
kép2

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.