Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Dani_kp válasza syckaloz (#1542) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hello.

Én kb. pont egy hete vágtam egy 120-as ventinek helyet a gépház tetejére. Én dekopír fűrészt használtam. Csak fémhez való apró és sűrű fogazatú lap kell bele. amit ki akarsz vágni területet azt rárajzolod a lapra és amit ki akarsz vágni oda fúrsz 2 lyukat h beférjen a dekopír és kezdheted is a vágást :K . De ügyelj arra hogy a vonal mentén vágd ki, mert ha nem így teszed akkor sokat kell reszelned utána. De ha utólagosan akarod levágni a maradékot akkor könnyen rojtozódhat a kivágott terület széle. (persze ezt is helyre lehet hozni egy kis kalapálással :D )

https://ingatlan.com/33821564

(#1552) Dani_kp válasza zsolt1129 (#1547) üzenetére


Dani_kp
őstag

Figy én először vágtam fémet dekopírral igaz közel sem lett tökéletes kör (kicsit tojás lett) de csak az elején furcsa utána könnyen belelendül az ember :K
Más nem fog egy lemezt és végez pár tesztvágást a dekopírral hogy mégis milyen.
A lemezvágót sztem el lehet felejteni... ilyenre szerintem nem alkalmas.

https://ingatlan.com/33821564

(#1553) syckaloz válasza Dani_kp (#1551) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Köszi a jótanácsot :R Akkor nincs más hátra,mint keresek -ha nincs, akkor veszek - olyan bigyulát a fűrészbe és nekiállok próbavágásokat csinálni :K

(#1554) Dani_kp válasza syckaloz (#1553) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szívesen....de ment egy privi is ;) :K

https://ingatlan.com/33821564

(#1555) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Körbenéztem itthon 3 db olyat találtam, ezekből2 ugyan az. ITT csináltam egy képet. A bal oldali a fához való, az tuti, és talán a jobb oldali lesz a fémes? :U

(#1556) syckaloz válasza syckaloz (#1555) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Tévedtem. Megtaláltam a jobboldalinak a dobozát. Leginkább fadeszkás ábrákat láttam. :(

(#1557) Dani_kp válasza syckaloz (#1555) üzenetére


Dani_kp
őstag

A bal oldalinak jó a fogazata, fémhez tökéletes :K és speciel ugyan ilyennel vágtam fémet és műanyagot :D

#1556 igen a jobboldali fához jó, mivel nagyobb és "ritkább" a fogazata.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#1558) KillHates válasza Zalaymate (#1538) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh, az nem kétpólusú, hanem kétkomponensű!
Ami a pillanatragasztót illeti tökéletesen igazad van. A kicsapódó ciánakrilát befehéríthet mindent.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1559) KillHates válasza Zalaymate (#1540) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt várjuk nagyon!!! :C
Kötelező jelleggel kérjük belinkelni ide!! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1560) KillHates válasza Dani_kp (#1557) üzenetére


KillHates
nagyúr

A jobb oldali is fához való, keményfához. Azért hullámos a kés "éle" hogy ne szorúljon meg a fában. A lemezvágó kés teljesen lapos.
Gratulálok, hogy fa fűrészlappal olyan szépen kívágtad! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1561) KillHates válasza syckaloz (#1556) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szívesen kölcsönadom a Dremmelem, ha el tudsz jönni érte...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1562) syckaloz válasza KillHates (#1561) üzenetére


syckaloz
aktív tag

ÉN nem akarok TÖKÖLni :D :DD

(#1563) Dani_kp válasza KillHates (#1560) üzenetére


Dani_kp
őstag

:DDD :DDD ez volt....de a fa lap is tökéletesen vitte a gépház vékony lemezét, hátlapot vitt, és műanyagot is vágtunk ma vele :D . és brutális 300 ft/6 db áron volt a fűrész lap :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1564) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

SilverStone TJ06-os házam van. Full alu az egész, az előlap is.
A problémám, hogy ráz a gép ha hozzáérek :U
Működésileg semmi baj nincs vele, csak ráz. Gondolom ez nem túl normális :F

(#1565) Dani_kp válasza Levin01 (#1564) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

No Problem az én gépem is ráz....ez földelés probléma nem a géppel van gond

1. nincs földelés a házatokba
2. a konnektorba nincs földelés amibe a pc-t dugod
3. a hosszabbítóba nincs földelés.

https://ingatlan.com/33821564

(#1566) KillHates válasza Levin01 (#1564) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így van amit Dani mondott!
Viszont QRVA VESZÉLYES HA NINCSEN LEFÖLDELVE A GÉP!!!!
Az, hogy egy csatlakoztatott periféria tönkre mehet az egy dolog, mert ahogy a mondás tartja: "kinek nincs a fejében, legyen a zsebében!" , de előforulhat az is, hogy valakit megvág az áram! Sürgősen csináld meg a földelést!!! :K

Te is Dani! :((

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1567) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#1566) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem 7 éve van gépem, és 7 éve ugyanabba a földeletlen konnektorba hajtom. Eddig még semmi sem ment tönkre emiatt, és nem ölt meg az áram...
(Persze lehet, hogy mégis, és csak kísérteni járok... ;] )

Ma viszont nényleg nekiállok és lecserélem az ajzatot. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1568) Nkboy válasza KillHates (#1566) üzenetére


Nkboy
senior tag

Viszont QRVA VESZÉLYES HA NINCSEN LEFÖLDELVE A GÉP!!!!
Panelban lakom, a szobákban nincs földelt aljzat. Csak a konyhában, fürdőben van védőföldelés. Néha engem is megszokott "csípni"! Mit csináljak? Gondolkodtam rajta, hogy húzok a szobába utólag védőnullát. De, az elosztódobozokhoz nem nagyon lehet hozzáférni. Elég érdekesen vannak a dobozok elhelyezve. Hosszabbítót meg nem akarok keresztül húzni a lakáson.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1569) johniee válasza TESCO-Zsömle (#1567) üzenetére


johniee
senior tag

Én meg akármilyen konnektorba dughatom, mert a lakásban nincs földelés :(( Jól megcsinálták.... :O Kéne vmi villanyszerelő aki újrakábelezné vhogy a lakást (de a falon kívül, mert bebetonozták az eredeti vezetékeket, tehát cserélni nem lehet) :W :F

A 6600GT-re rászabtam egy Inteles ventit - > [link] :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#1570) Dani_kp válasza KillHates (#1566) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekünk tervbe van véve, hogy utólag húzunk be földfelést :K igaz hogy akkor a falat vésni kell a kábel mentén, de mondtam hogy nem érdekel, mert már a tököm tele van ezzel...egyszer véletlen megmarkoltam az usb kébel fémes részét...kb. 20 percig zsibbadt a bal karom és az egész oldalam. Tovább megyek a crt monitor képernyője is ráz!!! :Y :Y :D

https://ingatlan.com/33821564

(#1571) Dani_kp válasza johniee (#1569) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jó lett a hűtés :D grat. hozzá :C .
én is csináltam hasonlót egy 7600 gs-el...kép :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#1572) Khaal válasza Dani_kp (#1570) üzenetére


Khaal
őstag

Albérletben nálunk se volt földelt konnektor. A CRT monitor és a gépház is rázott (nem nagyon, csak kicsit bizsergett). Mivel földszintes családi ház volt egyszerűen megoldottuk a gondot: vaspálcát ledugtuk a földbe, rá egy kábelt ami be lett vezetve a kicserélt konnektorba. Működött is a dolog, utána már nem rázott a monitor, szakszerűnek nem nevezném, de ebben a topikban elfér (kép sajnos nem készült).

(#1573) KillHates


KillHates
nagyúr

OKÉ ÖNGYILKOSJELÖLT OKOSTÓNIK!

Tudtam, hogy ez lesz, ezért nem írtam le elsőnek. Az alábbi kisérlet azoknak szól akiknek bizserget a gépük, de mindenki megcsinálhatja a biztonság kedvéért! Aki társasházban lakik azoknak gondolom központi fűtésük van és van radiátoruk. Ez egy jó földpont feltéve, hogy a szomszéd Rozi néni nem ezt használja a 30 éves Junosztyjához antennának :D
Gép legyen bekapcsolva. Kell hozzá egy multiméter! Váltóáramra és 200V-os méréshatárra (az analógokat 100V-osra!) kell állítani. A radiátorról kaparj le egy kis darabot hogy a fém kilátszódjon. ÉS MOST ÉSSZEL: a multiméter egyik mérőjét ÜGYELVE, HOGY CSAK A MŰANYAG SZIGETELÉSÉNÉL FOGD nyomd a gép fémes részéhez (hátul ahol mincsen festve vagy eloxálva) és a másik mérőjét EZT IS A MŰANYAG SZIGETELÉSÉNÉL FOGVA nyomd oda ahol lekapartad a radiátort. És máris megvan a 100V körüli elveszett fél színusz! Csupasz kézzel NE PRÓBÁLJÁTOK MEG!!! Azt meg végkép nem ajálom senkinek hogy a gépet megnyalja miközben a pöcsét a radiátornak nyomja! Nem garantálom a frenetikus orgazmust viszont egy mentőorvos defibrillátorral tuti lesz! :D
Akik családi házban laknak azoknak jó erre a célra egy gázkonvektor is vagy ott is a radiátor. Ezeket kötelező leföldelniük az iparosoknak! Vízcsap nem jó mert ha beviszed a géped a fürdőbe ott földeltek a konnektorok!
Nagy baj nehezen történhet ebből, marad a zsibbasztó csípős rossz érzés ha a géphez nyúlsz (főleg ha az alkarod nyomod hozzá, mert ott vékony a bőr), mert a fél színusz amplitúdója kevés általában a halálos áramütéshez, de akinek gyenge szive ott azért baj lehet. Inkább ami veszélyes, hogy ha bedugsz valami egyéb 220V-os perifériát ami földelt konnektorban van viszont a gép nem, akkor ha még a csatlakozójuk külső háza nem ér össze csak valamelyik tüske akkor sanszos, hogy azon keresztül földel össze és vagy az alaplap vagy az eszköz megy tönkre. Mennyi projektort és laptopot javítottam ilyen problémával! Kifingatták őket a VGA porton keresztűl!! Egy barátom a szemem láttára vágta agyon így a frissen kicsomagolt színes HP lézernyomtatóját, amit én vittem neki! Vihettem vissza! :W
Sok sikert a méricskéléshez! ;] ZZZZZAPP!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1574) Dani_kp válasza Khaal (#1572) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kicsit bizserget...hát ez nem kicsit bizserget....ha ez megráz fél óráig zsibbad a testrészed ahol megrázott az áram.....
Igen olvastam egy másik topicba hogy a csávó így akarja megoldani a földelést a kertes házánál, vagyis csak a számítógép konnektorát, a többit meg ráér később is megcsinálni.
Én is javasolnám itthon, de nem nagyon értek a villany szereléshez...meg anyámnak se tetszene :D ....pedig lehet h ez lesz, átmeneti megoldásnak megteszi....
Ha a konnektorba van földelés (az az arany színű kis valami) akkor azt nem kell cserélni, hanem elég leszedni, és egy kábelt rátekerni amit majd kivezetek?

https://ingatlan.com/33821564

(#1575) S.Y.S. válasza KillHates (#1566) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak, akkor a földelés helyettesíthető nullázással is. Nem egyenértékű, de a semminél többet ér és ott el lehet végezni, ahol nincs földelés vagy nem kivitelezhető.
Nálunk és még sok lakásban így volt 'gyárilag' megcsinálva. Azért kérdezzetek rá villanyszerelő szakinál, de működött a mosógép is így és nem csinált gebaszt.
Kivitelezés elég egyszerű, fázisceruzával kikereseni a 'fázist' és nem AZT bekötni a 'föld' kábelére. :D Magyarul a '0'-át párhuzamosítani kell a 'föld' helyére. Akkor jó a művelet, ha próbalámpával vagy műszerrel, ezeket mérjük ki: 0+fázis=220V/világit a lámpa/ és föld+fázis=220V/világit a lámpa/

TESCO-Zsömle - a TV antenna/koax/ nekem is okoz megrázó élményeket amikor ki-be dugdosom a gépbe és véletlen hozzáérek, ezzel nem tudok mit csinálni, kerülöm :D

[ Szerkesztve ]

(#1576) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#1567) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Árulás történt!! :Y

A konnktor földelt! :W

Mondjuk engem csak akkor ráz a gép, ha vmilyen más forráshoz is hozzáérek. (Pl: Föld, máik gép) akkor is csak ott, ahol vékonyabb a bőr.

De most pl van itt egy ilyen LED-es izé. Na azt egy megpatkolt tépról beüzemeltem és megpróbáltam bedugni a gépbe. Amint a házhoz ér, sziktáz és kialszanak a led-ek. Most vagy fordítva kötöttam be a feszt, és a pirosra megy a fölt a fehérre meg a +, és a fám háza gyak rövidre zár a szgéppel, vagy vmi cudar nagy árulás van!

Megyek is a multiméterért!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1577) KillHates válasza Khaal (#1572) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez tökéletes megoldás!! De viccen kívül!! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1578) Dani_kp válasza KillHates (#1577) üzenetére


Dani_kp
őstag

Na akkor jó :)) lehet d.u. nekikezdek, persze nem egyedül :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#1579) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#1576) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg van a hiba!

A LED-es izének kimegy a 12V a fém házára. Elmés megoldás... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1580) KillHates válasza S.Y.S. (#1575) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez is megoldás, de mivel a fillanyóra fáziskiesésesen mér ezért jobban pörgeti azt mert így nagyobb lesz a fáziskiesés (elveszik a színusz és egyfajta négyszögjel szerűség lesz)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1581) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#1579) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh, made in china! Feltételezem!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1582) BaKeSZ87 válasza Dani_kp (#1565) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A hosszabbítóban nincs földelés dologról jutott eszembe, valaki mesélte, hogy vett valahol kínai hosszabbítót, valahogy elvágta a vezetéket, vagy valami hasonló, és kiderült, hogy gyárilag két ér volt benne. Nem nehéz kitalálni, hogy melyik hiányzott.

(#1583) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#1581) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondolom, de akkor nem értem, hogy miként lehet fesz-különbség két földelt konnektorba dugott (+közös elosztó) gép között, mert nálam ez a helyzet... :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1584) S.Y.S. válasza KillHates (#1580) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Inkább legyen fáziskiesés, mint hogy egy emberi élet essen ki. Ahol nincs földelés így oldották meg, azért így üzemeltetni mosógépet, az kimeríti az extrém sport kategóriáját. :)

[ Szerkesztve ]

(#1585) KillHates válasza S.Y.S. (#1584) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD :DDD !!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1586) Dani_kp válasza BaKeSZ87 (#1582) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az f*sza, oké hogy spórolnak, de hogy így??? kicsit brutális. Ki tudja hogy hány olyan hosszabbító van szerte az országba amibe nincs földelés....és amúgy meg a hosszabbítóba magába a dugalljakba meg ott volt az a kis fém pöcök ami a földelés?

https://ingatlan.com/33821564

(#1587) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#1583) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megvan a hiba. :K

Vmi láma User földeletlen T-be dugta az egyik gépet... :U :DDD

Jó alaposan nekidögölődztem mindkét gépnek, meg is ölelgettem őket, de már nem ráznak... ;] :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1588) nesa válasza S.Y.S. (#1584) üzenetére


nesa
veterán

A villanyora elott szinte mindenhol 1 sorkapocsba van kotve a Fold es a nulla :) mi ugy szoktuk a foldelest csinalni hogy ugye levered a legalabb 3m melyen a(nalunk kozel 6m kellet levenni mivel 3m melyen meg csuma szaraz a fold nyaron ha nem esik) szondat (horganyzott vizcso) ara van hegesztve 6os lagyacel hogy frankon lehessen elvezeti (ha kell) aztan ere csatlakozik a 3 as sodrott sarga-zold rezkabel :)ere rakotod a grillsuto villasdugojanak 1-ik felet a masikfelere meg a fazist ha frankon mukodik akkor jo munkat vegeztel ha csak a 1 60w ego kepes vilagitani akkor hitvany null erteku a munka+foldeles en akkor tartom jonak ha 3 Kw-os hosugarzo is beizzik.

[ Szerkesztve ]

(#1589) BaKeSZ87 válasza Dani_kp (#1586) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Bizony hogy ott volt.

(#1590) KillHates válasza nesa (#1588) üzenetére


KillHates
nagyúr

"foldeles en akkor tartom jonak ha 3 Kw-os hosugarzo is beizzik."

Hehe! Ez jó! És milyen igaz!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1591) nesa válasza KillHates (#1590) üzenetére


nesa
veterán

Lehet az en bogaram ez ,de en akkor alszom nyugottan:)

(#1592) S.Y.S. válasza nesa (#1588) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Akkor nagy blődséget nem írtam a 'nullázással' kapcsolatban. Én speciel a fürdőszobából hoztam el a földelést.
Amit írtál, az meg azoknak szól, akik kertesházban laknak és nincs megoldva a földelés. De mint írtam is, villanyszerelő bevonása erősen ajánlott, ezzel nem érdemes gányolkodni!!! :)

(#1593) #19617792 válasza KillHates (#1573) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nálam, összesen egyszer volt olyan pár éve, hogy a ház egy pontján megcsípett az áram, nem rázott, csak csípett, azóta nem volt ilyesmi... :F Az az egy mitől lehetett, pedig nálunk duplán földelve van a 220V és a 380V is.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Tv


Tv
senior tag

Az én szobámban a földelés úgy van megoldva, hogy a hosszabbító egyik dugaljának föld-érintkezője a radiátorhoz van kötve szigetelt rézkábellel. Panelban lakunk, és a nagy szobában alapbó földeltek a konnektorok, a kisszobában viszont nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#1595) Speed® válasza Khaal (#1572) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam jelenleg is így van megoldva, teljesen biztonságos. Esztétikailag nem az igazi a két vasdarab a sarkokban, de nem nézek sokszor oda és kész :D

(#1596) kisninja válasza Tv (#1594) üzenetére


kisninja
őstag

Ez rendkivül életveszélyes !!! nem csak rád hanem a többi lakóra is, ha gond lenne téged vennének elő.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1597) Stylewars_kp válasza Zalaymate (#1538) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pillanatragasztó... :K ez nem az a 25ft-s tecos pillanatragasztó.... ez olyan pillanatragasztó h összefogja a fémet is barátom... :))

(#1598) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Ez úgy vad nekem h pár házba nincs földelés... nálunk ezvolt az első tehendő házvásárlás után. Földelés nélkül életveszély bármilyen eletromos készüléket használni énmár tudom Danival :DDD ;)

(#1599) Stylewars_kp válasza Tv (#1594) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Annak a radiátornak a csöve eljut a ház többi lakójához is és komoly életveszélyt jelent!

(#1600) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Danival elkezdtük a rekeszgépet újra elégjól állunk szinte márcsak összekell rakni meg tápegységet beszerezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.