Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) RoyalFlush válasza RasHaN (#120) üzenetére


RoyalFlush
őstag

(#120) RasHaN: Eléggé integrált a cucc :D

No még két kép

A kulcstartónak való i486 DX-ről nem készítettem anno képet, az egyik láb körül kissé megfeketedett, kaptam :)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#152) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Spárgával ne rögzítsetek kúlert mert nem rugalmas és morzsolódik, oszt' jól berezonál az egész cucc :D aki mégis e mellett dönt, szivacs vagy kumidarab a cooler aljára ;]

délutáni tapasztalat

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#153) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a bartonos korszakban követtem el, akkor megmondták, inkább fizetnének drága pénzt a boltban. Ezt a tákolmányt úgy hoztam össze, hogy akkoriban még nem halottam, és nem láttam semmit a légcsatornákról. Szabadalmaztatni kelett volna, most gazdag lennék...
[link] -csontváz úr is segít.
[link]

Aztán remek eredménnyel vezette ki a hangot a gépházból, de zöld ledek világítottak a csőben befelé... :C

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#154) Ripley


Ripley
tag

Fop 32 borda Gef Fx 5200-on passzívban:
[link]
[link]

Ha valakit érdekel, a borda még megvan, és tökéletesen működött a kártyán, később lecseréltem egy zalmanra, de az sem tudott jobb eredményt, csak kisebb helyet foglalt, és az is csak reszelés után ment fel a kártyára.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#155) Hequila


Hequila
őstag

Saját! Mondjuk vagy 6 éve csináltam, de jó volt.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#156) KillHates válasza Hequila (#155) üzenetére


KillHates
nagyúr

Komoly a HILTI-szalagos megoldás!!! :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#157) mmdms


mmdms
addikt

B.E.T.E.G.E.K-V.A.G.Y.T.O.K-E.M.B.E.R.E.K!!!!
:C :C :C :C :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#158) KillHates válasza mmdms (#157) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖÖööööö.... hát most meg aztán mijjér' ? :D :D :D :D :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#159) RasHaN


RasHaN
aktív tag

egérpadom (nem én szereztem, havertól kértem el eme felhasználásra :B )


Nagyban

most a lelaminálását próbálom megoldani, vagy lakkozást rá, ne csiszolódjon mán' le :D

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#160) KillHates válasza RasHaN (#159) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D Már csak egárnek kellne megcsinálni egy olyan régi piros lyukasztót. Nem lenne túl ergonómikus, meg csak egy gombos lenne, de aki számítógépezni akar annak jegyet kell lyukasztania!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#161) shteer válasza RasHaN (#159) üzenetére


shteer
titán

hajjajjjj, lebuktál ;] mindjárt kopogtatnak

..szerintem jónak tűnik

(#162) RasHaN válasza KillHates (#160) üzenetére


RasHaN
aktív tag

vazzeh mekkora ötlet :DDD
steer: már üvölt a ház előtt a lincselni készülő BKV fan tömeg ;]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#163) bbchris válasza RasHaN (#120) üzenetére


bbchris
senior tag

:)) Hát bazz ez nem semmi tele púr habozva a cucc .

(#164) pizzas84


pizzas84
tag

7600 gs inno 3d vacak gyári hűtés helyett vettem egy gt np1000-t de mikor rá akartam tenni akkor esett le hogy vazze... ez nem is jó rá! Mivel nem akatam ujat venni és még sirattam a gyári hűtő miatt elvesztett 6600GT-met ráfaragtam!

[ Szerkesztve ]

(#165) Vamp


Vamp
senior tag

A gépem oldalnézetből. EGy foxconn lap int. VGA-val, passzív nforce és vga bordával. A proci hűtője nem nagyon jár, csak súlyos terhelés alatt (50 fokra van beállítva, egyébként 3200+os AMD C'n'Q-val ugye), egy molexből sebességszabályzó beiktatásával kapja az áramot a hangkártyára tett házhűtő. Csak oda van téve, a gépház pedig állandóan nyitott. Így van minden már vagy másfél éve. A táp hangtalan csíftek 300-as, a vinyó egy 80as szintén teljesen hangtalan maxtor. Az egyedüli amit hallani lehet, az a táp sercegése, meg a vinyó felpörgése indításkor.


[link]

Ingyér halk gép. Az egyetlen, amit el kell viselni, az a nyitott ház, de azt meg ki nem sz*rja le?

(#166) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Régi gépemben hangos volt a winyó,berezonált tőle az egész ház...
Így hát rádobtam két mosogató szivacsra.

[ Szerkesztve ]

(#167) Hawk1979 válasza Hawk1979 (#166) üzenetére


Hawk1979
őstag

A szivacs tipusa vileda,e-bayen ölnek érte.... :DDD
4db egy százas

[ Szerkesztve ]

(#168) RasHaN válasza Hawk1979 (#167) üzenetére


RasHaN
aktív tag

én procikat szoktam ilyenek közt eladni :DDD

Vileda: the IT's choise ;]

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#169) tzimash


tzimash
őstag

nahát ilyen topic is létezik....? :C
anno sokat szenvedtem az x1950pro-m vrm-jének hűtésével :((
bármit rátettem volna, csak ne melegedjen túl :)
ime

kár, hogy arról nincs képem, ahogyan anyám egyik régi harisnyája porszűrőként teszi a dolgát a ház elején :DDD

(#170) L3zl13 válasza Kombat (#148) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Anno mikor videót vettem 3.-ra sikerült csak használhatót találni. Az első egy philps volt, amit visszavittem, mert nem volt benne AFT, és a régi jó AM-mikrós antennák meg hajlamosak voltak napi szinten "elmászkálni" ha nem hőstabil fej volt bennük.
A második egy Thomson volt azt egy mondvacsinált indokkal vittem vissza, mert mikor kibontottam láttam, hogy milyen gagyi a távirányítója. Azóta Thomson terméknek közelébe sem megyek.
Végül lett egy Sony. Abban volt AFT is és a távirányítóval sem volt gond soha. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#171) ooooobi


ooooobi
senior tag

uj (3honapos) gépem
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#172) nesa


nesa
veterán

Anno igy lett frankon hutve a tuzes NF4:) teljesen jo volt a huto meg mais megvan.

(#173) ooooobi


ooooobi
senior tag

[link]
[link]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#174) tzimash válasza ooooobi (#173) üzenetére


tzimash
őstag

hát ezen kifeküdtem :DDD :C :R
eszméletlen.

(#175) Hawk1979 válasza ooooobi (#173) üzenetére


Hawk1979
őstag

Asszem ezennel a tiéd lett a "világ legolcsóbb gépháza" díja. :R
Meg kell hagyni,találékony a Magyar nép....Még ha a kényszer viszi rá,akkor is.

Nesa Kár hogy a csipszet bordából alig látni valamit,mert igazán csak a proci hűtő van a képen...

[ Szerkesztve ]

(#176) nesa válasza Hawk1979 (#175) üzenetére


nesa
veterán

Nemertem mit nem latsz hiszen ott van, zalmi legyezo,es epp a procihuto a lenyeg hogy a chipset fele is tolta a levegot... mivel kilett torve belole 1 darabka...

(#177) KillHates válasza ooooobi (#171) üzenetére


KillHates
nagyúr

Becsukva úgy néz ki mint egy tápegység :D Király :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#178) KillHates válasza nesa (#176) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen logikus! Gondolkodtam én is valami ilyesmin....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#179) Hawk1979 válasza nesa (#176) üzenetére


Hawk1979
őstag

Vauuuu.... :R
Akkor már vili.Csak először nem értettem az összefüggést....

(#180) bbchris válasza Hawk1979 (#166) üzenetére


bbchris
senior tag

Aaaa bazzz egyszerű de nagyszerű , hát így tuti nem fog berezonálni . :DDD

(#181) bbchris válasza tzimash (#169) üzenetére


bbchris
senior tag

AZaz , vezeték kötegelővel ... :C

(#182) _core


_core
aktív tag

Memoriahutesem kimaradt szamitogep alkatreszekbol: [link] :B

(#183) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit átértelmeztem a sz.gép fogalmát:

[link]
[link]
[link]

Vagy csak a szabadidőm volt sok... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#184) DeadMeat válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es az a "zacsko" a táp mellett micelt szolgal?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#185) Játékos válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


Játékos
addikt

:C :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#186) tzimash válasza bbchris (#181) üzenetére


tzimash
őstag

legjobb :)

CPT.Pirk:
nem találom a szavakat... :O ;] :DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#187) Sárpac válasza DeadMeat (#184) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Újraélesztéshez kell ha behal a rendszer! :DDD :C

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#188) KillHates válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon komoly; a kisszekrény-hűtőtáska-pc kombó :D :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#189) CPT.Pirk válasza DeadMeat (#184) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az csak egy kis légterelő, mert a táp mögött megrekedt a meleg levegő.

-------------
THX srácok, szerintetek írjak róla logouton? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#190) KillHates válasza CPT.Pirk (#189) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem érdemes! Osztatlan sikere lesz! Kiváncsi leszek majd a ledöbbent emberkékre!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#191) RasHaN válasza KillHates (#190) üzenetére


RasHaN
aktív tag

az tuti :D
respect :C :R

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#192) joi29 válasza CPT.Pirk (#189) üzenetére


joi29
őstag

ja pl. ilyen cimmel: Az origami és a hungarocel hatása gépeinkre.

(#193) sisakos


sisakos
csendes tag

Nekem 1x régen volt egy olyan tervem hogy egy akta táskába építek egy gépet. Csak nem volt hozzá egy kisméretű tápom... :(((

(#194) KillHates válasza sisakos (#193) üzenetére


KillHates
nagyúr

És máris kész James Bond a lan partira! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#195) fero02 válasza sisakos (#193) üzenetére


fero02
veterán

Szitén zenész... :DDD

Mondjuk én egy "alu kofferba" akartam belerakni. Hozzá is kezdtem annak rendje és módja szerint, de vmiért kudarcba fulladt a projekt már nem emlékszem miért

Lehet még megvan a váz...majd csinálok róla pár képet.

(#196) KillHates válasza fero02 (#195) üzenetére


KillHates
nagyúr

Várjuk izgatottan!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#197) fiesta14


fiesta14
tag

Hali! nem sokat de én is szoktam alakitgatni csak ritkán fényképezem le!ha sikerül küldök 2 képet a mai akciómról. :)

(#198) fiesta14


fiesta14
tag

[link]

[link]

a képeken is látszik ,hogy a jobb oldali ból csak a csavarokat használtam fel mert a baloldali gyári intelnek nemszeressem felfogatása van.Szét kellett volna szednem megint a gépet mert most a csavaros változatú ac hütő van fent 2 napja de észrevettem hogy nem hüt rendesen ,ha megterhelem egy játékkal akkor 78-80 fok körül kikapcs az egész gép és ujrainditja magát. Eddig ez az intel volt fent soha semmi bajom nem volt a hütéssel 35-45 fokon tartotta. Lusta vagyok ujra szétkapni ezért ujat készitettem.A jobb oldali nem sebesség szabályzós ezért kellett mennie! :D

(#199) KillHates válasza fiesta14 (#198) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szépen igényesen csináltad meg, talán nem is itt a "gányolósban" lenne a helye! Mindenesetre köszönjük a hozzászólásod!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#200) fero02 válasza KillHates (#196) üzenetére


fero02
veterán

Volt most egy kis időm, tehát az ígért képek:

Már csak ennyi maradt belőle...

Eredetileg egy lan party-s gépnek indult. Tuti atomvillanás lett volna sokak szemében, ha tényleg megcsináltam volna... :DDD

Van még egy DIY projectről képsorozat, azt majd délután rakom fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.