Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) KillHates válasza ssolitude (#445) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tiszta gyári! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#452) KillHates válasza Fr@ps (#447) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olyan 200W körül fogyaszthat, terhelve max 350W-ot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#453) Fr@ps válasza KillHates (#452) üzenetére


Fr@ps
tag

a terhelés alatt atzt érted ha a proci meg a vga és talán még a ram is huzva lesz??
:R:R
mert ezeket mindenképp huzni fogom..!!
nem őrült módjára de azért megtépázom a procit olyan 3.0 ghz-környékére...:DDD
:R:R

[ Szerkesztve ]

(#454) Dimitryj válasza Fr@ps (#447) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Itt kiszámolják neked :D[OFF][/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#455) Hequila válasza Dimitryj (#454) üzenetére


Hequila
őstag

Csak ezt meg ne lássák a tápszakik ;)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#456) Tv válasza Hequila (#455) üzenetére


Tv
senior tag

Jaja, az ilyesmiért némelyik topikban lincselés jár :D

(#457) didyman válasza ssolitude (#445) üzenetére


didyman
őstag

Itt sem szeretjük.

Leírom tömören a gondokat ezekkel az átalakításokkal.
-Életveszélyes.
-A rózsára pakolt két primertranyó kollektorai között 3-400V tud megjelenni, no meg ennél nagyobb induktív lökések. Még panelen sem merem ilyen közel vezetni egymáshoz!
-A trafó, áramváltó, egyéb kiegészítőáramkörök szintén aktív hűtés mellé tervezettek. Hűtés nélkül hagyni ezeket nagyon farkas hiba!
-Nagyfreki-nagyáram környezetében hosszú vezetékkel kivezetni panel közepéről egészségtelen dolog, de minimum ferritgyűrűvel illik támogatni és a vezetékezésnek vannak íratlan szabályai. Főleg gond ez ott, ahol szekunder körön 10-30A áramok csurognak át egy olyan vezetéken, ami 6A-re tervezett, nem az elégés, hanem feszültségesés, kimeneti impedancia okán és valamint a primer eszközök bázisvezetékének főleg egészséges a nagy teret rászóró szekunder oldali ág közelsége . Ismét felhívom a figyelmet az érintésvédelemre, a vezetékek átütési szilárdságára! 300V-os vezetékkel nem kábelezünk itt, pláne nem éles fémrácson keresztül! EMI-ről nem is merek említést tenni..
-A szigetelő alátét elvileg szigetel, gyakorlatilag "elég gyakran" átüt, főleg, ha "újrahasznosított". De érdemesebb szigetelt tokozású eszközökre cserélni a meglévőket, egy nagy gonddal kevesebb..
-Tilos primer és szekunder félvezetők galvanikusan közös bordára szerelése. Ellenjavallt ennek a primer eszközöket tartalmazó bordának a földelése is.
-Nem értem, hogy az egyik tápnál miért a kevésbé melegedő primer kapcsolók vannak kihozva és nem a szekunder diódák.
-Tudom, ez is működik x ideje és stabil meg nem gyulladt még ki. Gyárts le még párat és küldjük el az EMEI laborjaiba.

Egyszerűbb és kézenfekvőbb a meleget kihozni, akár hőcsővel, akár rézidommal a bordákról és nem véletlen, hogy a gyári passzív megoldások is ezt részesítik előnyben.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#458) didyman válasza 04ahgy (#444) üzenetére


didyman
őstag

A kétirányú kommunikációban biztos voltam, a szintillesztésben már nem :D
Jó kis írás, öröm volt olvasni! :) A légszerelés meg a legjobb, ha működik, ki kell önteni gyantába és úgy hagyni :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#459) didyman válasza KillHates (#383) üzenetére


didyman
őstag

Nemnem, az pont nem! Golyóscsapágyas ventinél kimossa a zsírt a golyók közül, mégrandább hangja lesz, kerepelő ventinek ideig-órági jó csak. A tengelyt-perselyt ki kell pucolni, ehhez esetleg jól jön kis adagban(!), aztán lágy zsírral kenni és így összerakni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#460) vedini válasza ssolitude (#445) üzenetére


vedini
őstag

anno elég drágán vettem a 400-as passzív tápomat, de most már 20-ért is lehet kapni, persze nem fsp zen-t

én is akartam farigcsálni egy tápot, vagy ilyen félpasszívot vizesre alakítani, aztán úgy éreztem/döntöttem, nyugodt lelkiismerettel jobb lefeküdni ha este a tölt a gép, vagy otthagyod egy hétvégére letölteni

workworkwork...

(#461) didyman válasza 04ahgy (#410) üzenetére


didyman
őstag

Tegnap szedtem rendbe egy gépet. GeForcee 2 GTS (öltek érte valaha :D ), venti kiszedve a bordából, helyére egy coolink berakva. Lefogatópecek: Egy darab szög, alatta tollrugóval, szigetelőgyűrűvel, alátéttel. Másik oldalán a venti felett megfogva csokiból kitermelt vezetékösszekötő béllel, két csavarral oldalanként :D Nagyon maszek, nagyon igényes, de teljesen jól működött :D Elbontottam már, így kép nincs.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#462) Tv válasza didyman (#461) üzenetére


Tv
senior tag

Igazán bannolhatnád magad, hogy erről nem csináltál képet nekünk :(( . :D

(#463) ssolitude válasza didyman (#457) üzenetére


ssolitude
őstag

1.Az egyik egy 200-as, a másik egy 250-es AT-s táp, kizárólag hobbi jelleggel moddolva, gyakorlatilag egyik sincs használatban, nem hogy másnál, nálam sem.
2. Ha "itt sem szeretjük", akkor törölhető.És Alapelvekbe fektetendő, a többi életveszélyes gánnyal együtt.

Tisztelettel: ssolitude

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#464) didyman válasza Tv (#462) üzenetére


didyman
őstag

Csakazértis összeraktam valami dögön :D


Képélességért bocs, a lényeg szerintem így is megvan :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#465) didyman válasza ssolitude (#463) üzenetére


didyman
őstag

Nem töröljük, szeretném, ha magadtól jönnél rá arra, hogy mi az, amit ki lehet tenni nagynyilvánosság elé és mi az, amit az otthoni barkács csímszó alatt hagyunk. Azt hiszem, félreértesz valamit. Ha ezt így leközlöd, körítés nélkül, akárki jön és megépíti. Ha köríted, akkoris, de elmondhatod, hogy amit megtettél, azt megtetted (bár ebben is van vita, hiszen alapvető érintésvédelmi szabályok megkerüléséről van szó és ilyemit eleve nem illő leközölni) a magad részéről. A többi életveszélyes gányt pedig légyszíves jelezd a megfelelő helyen: Hálásak leszünk érte.
Az egészen nem megsértődni kell, hanem elfogadni, hogy más másképpen ért hozzá és itt nem arról van szó, hogy elpukkan a videókártyád egy félresikerült hűtési megoldástól, hanem arról, hogy magad, vagy mások életére, eszközeire lehet veszélyes, ha egy akár csak apró dolgot elrontasz. Én szeretem az ilyen otthoni megoldásokat, bármennyire is nem ezt veszed észre (van itthon is elég belőle), de itt nekem elsősorban másra kell tekintettel lennem. És ha átgondolod, amiket leírtam, akkor akár jól és biztonságosan működő dolog is lehet belőle, hidd el, rosszindulatból, vagy nemtörődömségből nem tépném itt a számat, hanem egyszerűen kimoderálnám a linkeket.
Sok sikert a további barkácsoláshoz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#466) 04ahgy válasza didyman (#464) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jéééézus Mária, ezzel ölni lehet. :Y :Y

didyman @ #458: Köszönöm szépen itt is dícsérő szavaid.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#467) didyman válasza 04ahgy (#466) üzenetére


didyman
őstag

Túrok majd még valamiket, van sok jól sikerült házibarkácsom, kedvcsinálónak egy 12 éve működő alkonykapcsoló, melyben az érzékelő egy olyan, TO-18-as tokozású BC107-es tranzisztor, aminek le van reszelve a kalapja :D . Hivatalos megoldás volt, kiválóan működik egy schmidt-tróger társaságában :D :D
Az egész fel lett rakva egy plexilapra és felbiggyesztettem az ablak sarkába. Azóta is ott van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#468) Tv válasza didyman (#464) üzenetére


Tv
senior tag

Grat. hozzá :) . Szép munka :D

Közben és is felteszek már valamit. Mondtátok, hogy nem-számítógép gányolás is jöhet.
Nos itt egy klasszikus gitár kapott új húrlábat. Lusta voltam boltba menni :D

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#469) Dimitryj válasza Tv (#468) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nem rossz, nem rossz. :)

(#470) KillHates válasza Fr@ps (#453) üzenetére


KillHates
nagyúr

A terhelést mondjuk Crysis alatt értettem.
És ez nem csak a gépet, hanem az pénztárcánkat is megterheli :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#471) KillHates válasza didyman (#457) üzenetére


KillHates
nagyúr

De jó is, hogy felhoztad ezt. Átgondolom majd az első hozzászólást, amiben majd szeretném felszólítani a bátor - akarom mondani botor - moddolókat , hogy a tápegységek buzerálása mekkora veszélyt hordoz magában! Egy lan party-n a vízzel hűtött (házi gyártmány volt) táp majdnem tragédiát okozott!! Szerencsére a biztosíték gyorsabb volt mint a halál :U
Írok is valami figyelmeztetésekkel teleírt nyitóbeszédet és majd kérem módosítani!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#472) mmdms válasza didyman (#457) üzenetére


mmdms
addikt

na ez az írás aztán nemsemmi, a 4. sorba elvesztettem a fonalat :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#473) KillHates válasza didyman (#464) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönjük! Ez minden fáradtságot megért!!! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#474) KillHates válasza Tv (#468) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Szegény nagyapám hegedű és cimbalomkészítő volt. Most biztosan forog a sírjában!! Tanultam én is a mesterségéből...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#475) shtml válasza Tv (#468) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem mindenképp találhattál volna valami fémet, amire ráfekszenek a húrok.
Nem változtatja meg a hangját, hogy a húrláb fém helyett műanyag?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#476) Tv válasza shtml (#475) üzenetére


Tv
senior tag

Nem. teljesen jól szól. sok gitáron gyárilag műanyag van. az a lényeg hogy ne lágy anyag legyen. amúgy nagyon ócska gitár, tehát mindegy lenne neki. De azért én szeretem :)

(#477) 04ahgy válasza didyman (#467) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Háááá-háááá-hááá... :DD :DD

Nekem meg a TO-18-as BC107 egy hőfokkapcsoló érzékelője egy erősítő végfok-bordáján. Akkora furatot készítettem, hogy jól beleszorult a kalap. 80°C hűtőbordahőmérsékletre van kalibrálva a leoldás, akkor még a félvezetőátmenetek a végtranzisztorokban bőven 150°C alatt lehetnek. Teszek én is képet...

Milyen sokoldalú is a régi technika. Egy TO-92 tokozással ezek mind létjogosultságukat vesztenék...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#478) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, a modding halad tovább!

Volt alkalmam javítani egy gépszörnyeteget (1.3G celeron ;] ), csináltam felvételt a hangjáról, lehet összehasonlítani saját hűtésem hangjával! [link]
[link]
Mercury táp, és minden második kondi döglött, nem álltam neki kicserélgetni őket: [link]

Aztán megmoddingoltam a retyót, felkerült egy autómata ventikapcsoló, kb. 90 másodpercig megy a venti róla, és elbánik a kapitalistákkal! [link]

Közben még átépítettem a "szekrény" hűtését, rá kelett jönnöm, hogy az a légcsatorna a gyakorlatban inkább rontja a hűtést, ezért megrövidítettem, és 5V-on friss levegőt hoz befelé, eredmény 10 fok minusz a procin: [link] [link]
És a videó a szekrényemről az összehasonlításhoz: [link]

/a 2shared-en egy picit várni kell a download feliratra.../

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#479) didyman válasza CPT.Pirk (#478) üzenetére


didyman
őstag

A lapot akkor add nekem :-))
Állat, vécépécé :D :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#480) KillHates


KillHates
nagyúr

FIGYELEM!

didyman javaslatára módosítattam a topic első hozzászólását és kérlek Titeket ezt tartsátok szem elött, nehogy baj történjen valakivel!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#481) CPT.Pirk válasza didyman (#479) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére már rég nincs itt, mert úgy bűzlött az az idióta gép a bagótól, hogy aszittem belemegy a kisvuk... Komolyan, amíg csak áll a gép, addig nincs gond, még fel sem tűnik, aztán bekapcsolnak a ventik, és hátúl dől ki az a retkes bagó szag vááááá.... :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#482) KillHates válasza CPT.Pirk (#481) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én laptopokat szerelek. Az nagyon komoly ha azoknak dohányzik a gazdájuk. Ragadnak a billentyűk, és fél kiló hamu is szokott bennük lenni. Bááá....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#483) Oracle


Oracle
senior tag

Tönkre ment a billem ps2-es csatlakozója, hát gyorsan megjavítottam :DDD



és működik is :DD

(#484) Tv válasza Tv (#468) üzenetére


Tv
senior tag

Tegnap valahogy kiment a fejemből hogy ezen a gitáron nem csak ennyi moddolás van :W (biztos annyira precízen csináltam meg hogy nem is látszik :)) )
A teljes érintősort lecseréltem. Természetesen megfelelő méretre vágott és csiszolt szögek kerültek a helyükre :DDD

[link]
[link]
[link]
[link]

(#485) KillHates válasza Tv (#484) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez viszont komoly munka lehetett. 100% respect :R , hogy ennyit foglalkoztál vele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#486) Tv válasza KillHates (#485) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi :) Tényleg eltartott egy jó ideig, de élveztem. Szeretek gányolni, nah bevallom :DDD

(#487) KillHates válasza Tv (#486) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nem gyányolás. Látszik rajta, hogy egy csomó munka van benne. Nagyon becsülendő, sajna manapság nincsen ennyi kitartásuk az embereknek. Elmennek és vesznek egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#488) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Elkészült a home made ram coolerem. Még nincs a helyén mert kedden új ramok kerülnek alá (4×512 super talent t1066).

(#489) KillHates válasza Brumi˘ (#488) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ez állat jó lett!! Gratulálok! Jó tuningot (a jó szél már megvan!) :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#490) Brumi˘ válasza KillHates (#489) üzenetére


Brumi˘
addikt

:R Igyekezni fogok, monnyuk most 2×1gb crucial 1066-os van alatta. :P De ezek nem túl állatok, sajna már az új szériából valók... :(

(#491) Matthu


Matthu
aktív tag

Üdv.

Egy kis fekvő ház modding.

http://www.kep.tar.hu/matthu

Itt a HP DC 7600 házmoddingot lessétek. A VGA egy 7600gst :DDD

(#492) shteer válasza Matthu (#491) üzenetére


shteer
titán

:C:C

..szerintem jónak tűnik

(#493) Matthu válasza shteer (#492) üzenetére


Matthu
aktív tag

Nem szarral gurítok :DD Jó vastag anyag. Küzdött a flex :))

(#494) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Emberek!

Eddig is házilag moddolt gépemet fejlesztettem tovább most a hétvégén! A műveletek a szelőzés megoldása és 2. tápegység beszerélésse és átkötése volt! A táp úgy lett átkötve, hogy a kapcsoló egyes állásakor nem csak áramot kap hanem el is indul!
Pár kép:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8
kép9
Az eredmény!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#495) KillHates válasza Matthu (#491) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hehehe! Azért igényes a HP mod! Mondjuk a TV-out-ot nem fogod használni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#496) KillHates válasza Brumi˘ (#490) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem szükséges olyan ramot venned amin van hűtőlemez, inkább csupasz modult vegyél,- nekem is ilyen van-(azok eleve csökkentett feszültséggel mennek mert notiba való modulok vannak rajta) és arra szerezz Zalman VGA ramsüniket. Igaz így a 4 helyre csak 2 ramot tudsz betenni, de ha azok "levegőt" kapnak nagyon jól tuningolhatók!!
Ez kell a ram-gyilkoláshoz:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#497) KillHates válasza pigatt (#494) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó lett! Miért kellet két táp?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#498) pigatt válasza KillHates (#497) üzenetére


pigatt
őstag

Több oka is van:

1. Nagyon üres volt ott a ház
2. Jól néz ki
3. Arról mennek a fénycsövek amiket nam akarok mindíg használni és kibekapcsoláskor ne a másik tápot terhelje!
Így ha használni akarom bekapcsolom a másik tápot és megy!

i9 / 4080 / 32"

(#499) DeltaPower válasza pigatt (#498) üzenetére


DeltaPower
őstag

gratta, olyasmi lett mint amire számítottam :C

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#500) pigatt válasza DeltaPower (#499) üzenetére


pigatt
őstag

thx

i9 / 4080 / 32"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.