Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Dimitryj válasza Zalaymate (#597) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Mint az előttem szóló kollega is említette az erősítő nem para, bár én egy kicsit jobb megoldásnak látom a TDA1554Q végerősítőt mivel 2x22W és nagyon egyszerű a megépítése mivel minimális alkatrész kell hozzá (2db ellenállás, 3+1 kondi) :D
mágneses árnyékolásra én talán para vagy diamágneses anyagot ajánlanék (lásd alufólia stb. legyen wiki a barátnőd).
A doboz méretének megválasztásához tényleg nem ártana valaki aki meg tudja neked progival tervezni a hangdoboz pontos méreteit.
Etetésre meg megoldható hogy valami régebbi tápot átalakíttatsz erősítőtáppá.
Az elektronikai cuccok kivitelezésére ajánlanám hogy keress meg valakit aki ért hozzá.

(#602) Dimitryj válasza Zalaymate (#599) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ez egy kis kompakt TDA2030as végerősítő, elektronikai boltokban is lehet néhol kapni összeállítva. Sok mindent nem kell vele csinálni csak egy hűtőborda kell ezeknek, ja igen és ez egy utas végfok ebből 2 db kell. A nyákon elvileg minden jelölés rajt van hogy mit hova kell kötni.

(#603) Zalaymate válasza Dimitryj (#602) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Értem, de ehhez az erősítőhöz akkor még kellnének csatlakozók is, meg valami szabályzó tekerős gomb. Nem?

Csak, hoyg tisztábban lássam. Meg kell vennek 2 db ilyen kis erősítőt, (miért kell 2? :F ) meg hozzá valami szabályzót, (nem?) és csatlakozókat.

Valahogy így van? :U

(= Zala =)

(#604) CPT.Pirk válasza Zalaymate (#603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked egy kell csak, mert egy darab hangszoród van. Ha megnézed a képet róla, akkor a bal felső sarkában látsz egy átkötő drótdarabot átlósan. Azon megy be a jel, na oda kell bekötni egy tekerhető potit, ha az kell. Azért nem írtam, mert az mp4-ben van külön hangerő szabályzás, ergo a poti felesleges.

Ha megtalálom a paramétereit a hangszorónak, akkor megcsinálom neked a doboz tervet, de ezt már csak holnap tudom megnézni.

Csatlakozót igen, azt neked kell venni, de minimális költség. Egyébként ehez a TDA2030 egységcsomaghoz kapsz egy komplett működési és építési leírást, onnantól csak egy páka kell az összeállításhoz. Persze tapasztalt ismerős segítsége ekkor sem felesleges.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#605) gsc73 válasza Zalaymate (#603) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Én építettem egy erősítőt, ami olcsó volt, alaplapi "hangkártyáról" hajtom, és tökéletesen elégedett vagyok a minőséggel! Nem high end, de szerintem az ár/minőség aránya rendben van.

TDA7384-re épül, egységcsomagban lehet(ett) venni. Képek:
[link]

Kb. 4*20W RMS (!!!) nem DIN, meg PMPO! Elég az!

Valaki azt írta korábban, hogy PC táp nem alkalmas hangfrekis erősítőnek.... :F miért nem? HDD hajtásra alkalmas? (14. képen látható, hogy elvannak egymás mellett)

Költségvetés:

- egységcsomag: 2600 (akkor amikor én csináltam még 3000 volt)
- PC táp (AT): nekem 0 ft (volt a fiókban), bontóban 300 ft.
- doboz: saját gyártás, nekem 0 Ft, itt lehetnek nagy eltérések
- hangerőszabályozás: két poti 1000 Ft.
- csatlakozók: legyen 500 ft.

Összesen kb. 4500 Ft-nál tartunk, és van egy 4.0-ás szegény ember vizzel főz házimozi erősítőd...

Nekem 4 db Orion HS 200 van rajta (280 lett volna az igazi...:)...nekem jó, néha sok is, ha a szomszéd itthon van. Beszélgetni nem lehet mellette.

g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#606) jhos910 válasza gsc73 (#605) üzenetére


jhos910
aktív tag

És ha belegondoltok akkor méreteiben is igen kedvező egy gépbe szereléshez. :K

(#607) Zalaymate válasza CPT.Pirk (#604) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Nem egy darab hangszóróm lesz, hanem egy pár!

Itt vannak adatok róla: [link]

(= Zala =)

(#608) CPT.Pirk válasza gsc73 (#605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért nem szokták szeretni a PC tápot erősítőkben alkalmazni, mert az kapcsolóüzemü, és hazavághatja a hangzást, bekerülhet a rendszerbe a kapcsolási frekvencia, stb. Jellemzően komolyabb cuccoknál nem célszerű, az ilyen egységcsomagoknak szerintem mindegy...

Ezekkel a komolyabb TDA IC -kel eddig megszívtam, már többel jártam úgy, hogy csak hozzáérintődött a jackdugó valami fémhez, és máris elfüstölt, hiába volt bordán... Mondjuk azok a 100W-os végIC-k voltak.

Valami hasonló egységcsomag kellene tranzisztoros erősítővel, a HS-eid megérdemlik...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#609) gsc73 válasza Zalaymate (#607) üzenetére


gsc73
aktív tag

130mm?

Az autóm ajtajában 165-ös van (azelőtt 130-as volt) mélyben akkora különbség van, hogy soha többet kisebbet!!!

gondold meg, vagy ha van lehetőséged, hallgasd meg a különbséget egy autohifi boltban!

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#610) Hikvision


Hikvision
senior tag

Régebben Énis ráértem. [link]

20 éve a PH-n.

(#611) gsc73 válasza CPT.Pirk (#608) üzenetére


gsc73
aktív tag

igen, igen teljesen igazad van, pontosan írtad!

DE én valahogy a kompromisszumok embere vagyok: idő/pénz/beszerezhetőség/egyszerűség/jó tapasztalatok. Ilyen, és hasonló TDA-ból többet építettem, és (talán mázlim volt) de sose volt gondom, az is igaz, ezek kisebbek voltak)

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#612) CPT.Pirk válasza Zalaymate (#607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Várjál, ez most gyárilag autóba szánt hangcucc? Mert akkor felejtsd el gépbe építeni, komoly légtérfogatot igényel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#613) gsc73 válasza Hikvision (#610) üzenetére


gsc73
aktív tag

NORMÁÁÁÁÁÁÁÁÁLIS??????????????? :DD :DD :DD

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#614) gsc73 válasza CPT.Pirk (#612) üzenetére


gsc73
aktív tag

minthogyha PC házba (oldalába) szánta volna, ebbe nem szólok bele, mert sosem foglalkoztam hangfalépítéssel, de érzésem szerintem elvetélt ötlet.... :Y

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#615) jhos910 válasza Hikvision (#610) üzenetére


jhos910
aktív tag

Kegyetlen vagy mondták már? :D
Szegény vga :D

(#616) Zalaymate válasza CPT.Pirk (#612) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hát gyárilag autóba szánt cucc, de nem hiszem, hogy egy kocsi ajtajába építve nagyobb levegőt kapna, mint a házban! :U

(= Zala =)

(#617) gsc73 válasza Zalaymate (#616) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Még egy plusz infó: a PC-m házán belül is van egy kis erősítő a fülhallgatónak. Na azon aztán mindent lehet hallani a Kossuth rádiótól a Danubius-ig....megfontoladó...

Még egy: az autóm ajtaját is meg kellene (csak lusta vagyok) erősíteni a rezonancia miatt...nem tudom, hogy egy HDD mit szólna, az óriási mágnesről nem is beszélve!!! végigondolva inkább kockázatosnak itélném meg a dolgot. (ha keresgél az ember egy HS200-as pár 10-15K között beszerezhető....persze ha gond van a hellyel, akkor nem szóltam...)

g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#618) Zalaymate válasza gsc73 (#617) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Mondom, hogy a rezgést megoldom valahogy!

És mindenképp beépített hangszórót szeretnék.

A ház pedig ez lesz: [link]

Elég régi és stramm ahoz, hogy re rezegjen be, és persze azért minden mocorgó, vagy összeérő alkatrészét szigetelni fogom!

Tehát ki kell bírja, a hangszórókat. =Erősen gondolkodom, hogy a nagyobbak (165mm-esek) kerüljenek bele, de ez akkor deül ki pntosan, ha nálam lesz a ház és tudok méricskélni!

(= Zala =)

(#619) Daemon09 válasza Hikvision (#610) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez fájt. :DDD Ez aztán a tuning. :C

(#620) george11 válasza Cleinor (#555) üzenetére


george11
senior tag

Ha nincs kompresszorod, és tudsz kétkomponensű lakkal dolgozni, akkor el lehet felejteni a lakkozást, mert nem lesz olyan tartós kemény réteg rajta, mint amilyen az autókon van.
Ezek a bolti előre kiszelet hajtógázas lakkok semmit sem érnek. belenyomod a körmöd, és ottmarad a helye.
A csiszolást meg még festés előtt kell jól megcsinálni, és nem a festett részt csiszolni.
Lecsiszolod a felületet simára( ezzel szívni fogsz, mert a spray festéket le kell dúrnod róla ... próbálkozz nitorhígítós ronggyal, ha mákod van, akkor lejön vele a java, aztán jöhet a csiszolás vizes vászonnal olyan 600-as magasságában érdemes kezdeni, majd 800-assal) aztán nyomsz rá alapozót, majd ezt is felcsiszolod vízpapírral (kb. 800-1500-asig).
Ezután jöhet a festék 1-2 rétegben. Ha jó az aládolgozás, akkor ezt már nem kell csiszolnod sehova, és jöhet rá a lakk.
De a spray formátumban kapható lakkokkal ne is próbálkozz, mert csak elcseszed vele a pénzed és az időd.
Szánj rá egy kis pénzt és csináltasd meg egy fényezővel. Ha az aládolgozást (csiszolás, gittelés) te magad megcsinálod, akkor szerintem max 6-8K magasságában lefújja egy autófényező. ( ha otthon csinálod akkor megúszod 2-3K-ból a festék+lakk kombót, de csak addig lesz szép, amíg hozzá nem ér valami)
Ui.: a csiszolásnál arra figyelj, hogy eleve "vízpapírt" vegyél, és mindig legyen vizes a felület amit csiszolsz.
A másik, hogy soha ne csiszolj körkörös mozdulatokkal, mert akkor nem lesz egyenes a felület.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#621) Tv válasza Zalaymate (#618) üzenetére


Tv
senior tag

Cső! Ezt a tda2030-as ic-s erősítőt én is csak ajánlani tudom. Én egy hídkapcsolású 30w-os erősítőt csináltam belőlük és nagyon jó :) . Ezt a hangszórót viszont el kell felejteni. Egyrészt autóba való, másrészt így elnézve egyszerűen fos. Szélessávú akarna lenni (70hz-20khz jó vicc :DDD ), de normális basszusa nem is lehet a kis méret miatt, a szivacsmembrán miatt meg a magas és dinamika is gyenge. Ezek a fajta hangszórók lényege a nagy hangerő és igénytelen hangzás.
Gyakorlatilag a kialakítás és lehelyezés miatt, kb ugyanezt a hanghatást érnéd el két ilyen hangszóróval, olcsóbban és ezek elvileg mágnesesen le vannak árnyékolva valamennyire: [link]

(#622) Zalaymate válasza Tv (#621) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hát én meghallgattam ezt a hangszórót, azaz ennél egyel kisebbet és hát annak akkora basszusa volt, hogy nekem 4x-jó lenne és ebből kiindúlva ez a nagyobb egy állat lehet, a mérete ellenére.

De a mágnesességben igazad van! Így tudnál nekem ajánlani néhány hangszórót, amik jól szólnának (mély és van megfelelő dinamika + azért van benne erő) és mágnesesen árnyékolva vannak?

Nagyjából 200mm-es átmérőig!

(= Zala =)

(#623) Tv válasza Zalaymate (#622) üzenetére


Tv
senior tag

Csatronánként egy darab hangszóró soha nem fogja leadni normálisan a teljes frekvenciatartományt, ezért mondom hogy teljesen mindegy hogy milyet teszel bele, gázul fog szólni. Azért ajánlottam ezt a hangszórót, mert így legalább arra lesz egy kis esély hogy nem teszi tönkre az egész gépedet pár nap alatt (meg nekem a SAL hangszórók eddig beváltak). Ha esetleg nagyon nem értesz az elektróhoz/ nem akarsz az erősítővel bajlódni, akkor azt is meg lehetne csinálni, hogy szétszedsz egy olcsó számítógépes hangfalat, abba van egy kicsi sztereó erősítő, és arra kötöd a hangszórókat. Így alapból rá is tudod dugni az mp3 lejátszóra, mivel a kábel végén kis-jack dugó van. Átfúrkálod a gépházat és odarögzíted a panelt, hogy a potméterek meg a kapcsoló kilógjanak a lyukon.
Utóirat: én még mindig rossz ötletnek tartom az egészet, dehát fiatalság bolondság :D Hajrá!
Ha nem megy valami kérdezz :)

[ Szerkesztve ]

(#624) Zalaymate válasza Tv (#623) üzenetére


Zalaymate
senior tag

okok!

A héten meglesz a ház talán és akkor tudok majd méregetni, így már jobban látszik majd, hogy milyen hangszórók férnek bele.

Az erősítőre találtam megoldást! (készítenek nekem egyet) :D

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#625) Dimitryj válasza gsc73 (#605) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én a TDA1558 at tudom ajánlani egyszerű jó teljesítmény, 4x11W vagy 2x22, hatalmas 700 forint 1 végfok amihez még kell 5db kondi meg 1 ellenállás :D
Az egész erőlködőt frankón ki lehet hozni ( sztereót persze ) kb 1500-ból, meg nem árt hozzá egy táp.

Hajtani lehet szg tápról nem is az a probléma, hanem hogy arról a tápról küldöd akkor nem biztos hogy jót tesz a deszkának.

(#626) Dimitryj válasza Tv (#623) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

A hangszórók öszeállításával kapcsolatban igazad van.
Na neeeee:
Azt ne mond hogy a SAL cuccok olyan jók, mert fejreállok.
Azt meg erősen kétlem hogy elbírna egy max 3Wos erőlködő egy 20-40W os hangszórót!
LOL

[ Szerkesztve ]

(#627) Rive


Rive
veterán

Jááááj, gyerekek, engem is utólért a sors :DDD Dual Xeon konfigot (lap + proccok) tesztelek: a laphoz - természetesen :U - egyedi hűtőkeret dukálna. Hűtőkeret természetesen nincs.

Úgyhogy a 2X3GHz pillanatnyilag egy S939-es AMD és egy 478-as Intel hűtő alatt 'termel' - mindkét hűtőt méternyi gatyamadzag, alias rövidáru-gumiszalag rögzíti a laphoz...

Kriminális ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#628) ReJim válasza Dimitryj (#626) üzenetére


ReJim
őstag

"Azt meg erősen kétlem hogy elbírna egy max 3Wos erőlködő egy 20-40W os hangszórót!"
elbír. miért ne bírna el. egy 3W teljesítményű erősítő egy 100W teljesítményű hangszórót is "elbír". csak nem szól akkorát. csak az impedanciákra kell ügyelni.
a hangszóró teljesítménye az egy határérték, amit kibír. (jó esetben)

</end.?>

(#629) Dimitryj válasza ReJim (#628) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hát legfeljebb nem szól...
Annak meg mi értelme?
:DDD

(#630) Dimitryj válasza Rive (#627) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Az frankó. Csak meg ne süsd :D

(#631) ReJim válasza Dimitryj (#629) üzenetére


ReJim
őstag

szól, miért ne szólna? 3W-al... ami pl egy asztalon még mindig elég. hangerő nem egyenlő a teljesítménnyel...

</end.?>

(#632) Rive válasza Dimitryj (#630) üzenetére


Rive
veterán

Az egyik igencsak izzad... :B

Ui.: az, amelyikre a P4 hűtője került :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#633) jhos910 válasza Rive (#632) üzenetére


jhos910
aktív tag

szegények :D

de amd hűtőt rakni egy xeon-ra?? nem illetlenség ez az amd felé ?:D

[ Szerkesztve ]

(#634) didyman válasza CPT.Pirk (#596) üzenetére


didyman
őstag

Namost, a trafó mérete (vasmagkeresztmetszete) csak a teljesítménytől függ. 100W az 100W 12 és 36V-on is, ugyanakkora vasmaggal, ugyanakkora súllyal.

PC tápjával lehet ellátni, mert az a zaj, amit a végfok összeszed, majd egy nagyságrenddel lesz kevesebb, mint amit az előfokozatok, a hangkártya szed össze. Ez a végfok bemenetén egy aluláteresztő szűrőt mindenképpen megérdemel.. A PC tápjának nagyon jó dinamikája van, de kevés tartaléka, ezért nagy végfok nem köthető rá "értelmesen".

Írta itt valaki, hogy az alaplapnak "fájhat" . Nem fog :) .

A Somogyi hangszóróknak nem a membránja szivacs, hanem a pereme.

Ha nagy igények nincsenek a hangzást illetően és nem kellenek főleg extra mélyek, 17-20 centis méretig a szélessávú (kettős tölcséres), impregnált papír peremű hangszórók nagyon jó kompromisszumok. Csak nem a 3000Ft-os kategóriában.. A KEF-nek pl. igencsak süvegelnivaló dolgaik voltak ilyen témakörben. Arról ne feletkezzünk meg, hogy a 20Hz amúgy is csak egy jó ábránd 300l alatti térfogatban (most nem bonyolult reflexutakról meg exponenciális tölcsérről beszélünk, de ott sem kis méretről van szó). 50Hz is bonyolult 50l alatt, tehát a 70Hz egy egész jó érték, amit nem csak köhögni tud a hangszóró, hanem érezni is lehet..

Az árnyékolás nem olyan vészes dolog, a merevlemezen kívül nem kell mást félteni, de annak is tekintélyes tartalék van külső terekkel szemben, akár rá is tehetsz hangszórót, tapasztalat :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#635) didyman válasza Rive (#627) üzenetére


didyman
őstag

Pfff :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#636) Zalaymate válasza didyman (#634) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Tudnál nekem ejánlani valamilyen jó hangszórót, aminek azért van elég basszusa, de szépen is szól, és szerinted megoldható, hogy egy gépbe építsem (gondolok itt az árnyékolásra) ?????

Lenne ötleted számomra? :U

(= Zala =)

(#637) #96302336 válasza Zalaymate (#636) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hiába jó egy hangszóró, ha nincs méretezett dobozban. A PC ház pedig közel sem nevezhető jó hangdoboznak. De, ha mindenképpen a gépbe szeretnéd építeni a hangszórókat, akkor ilyent pl.Vagy ilyen

[ Szerkesztve ]

(#638) Zalaymate válasza #96302336 (#637) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Ez jónak tűnik: [link]
:DD

Nem csak simán a házba lesz beépítve, hanem lesz neki fa doboza és azzal együtt lesz a házba építve!!!!!!!

(= Zala =)

(#639) didyman válasza gsc73 (#605) üzenetére


didyman
őstag

Azt az RMS-t csak óvatosan :) . 12V esetén körülbelül 36W teljesítmény vehető ki 4Ohm-on és ekkor 100% hatásfokról beszélünk, nincs maradékfeszültség a végeszközökön és ilyen dolgok. PC tápja esetén 12V eleve kérdéses, legyen 11V a garantált. Ekkor már csak 30W-unk van. Egy AB osztályú végfok hatásfoka úgy 75%, hogy akkor már igen jó valamiről beszélünk. Tegyük ezt. 22,5W-unk marad. Itt kezdhetünk el beszélni torzításról. Ami ekkora tápfeszmaradékkal nem lesz 10% alatt, ekkora torzítással zenét hallgatni meg...nem szép :) . 4Ohm felett meg nem lesz 20W, amibe kábel is tartozik még, 0,5-1Ohm is lehet.. Ez a végfok inkább költséghatékonyságról szól. Jóféle monolitikus végfok, ennek vannak előnyei, meg hídkapcsolás, de a hangminősége, hááát...
10-14W-ig egészen jó, de 20W-nak kicsit sokallom.

Ja. Igen, építettem anno 2030-cal végfokot, van itthon 7xxx sorozatból majdnem minden, amit autórádióba építettek, van 7384 is. Egyik sem nyaldossa, de még közelről sem a papíron 20W-os komplementer-szimmetrikus FET végfokomat.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#640) Zalaymate válasza didyman (#639) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Figyi! Ahoz a hangfalhoz, amit az előbb linkeltem milyen erősítőt kéne fabrikálni? :F

(= Zala =)

(#641) bandiras2 válasza Zalaymate (#640) üzenetére


bandiras2
senior tag

Erősítő nem probléma, én inkább azon aggódnék, hogy a HDD-k és a DVD mennyire tolerálja a folyamatos rezonanciát( olvasófejek, csapágyazás... ).
A hűtőporda tartópöckei is elfáradhatnak egy idő után(típus függvénye).

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#642) Zalaymate válasza bandiras2 (#641) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Nyugi! már vannak ötleteim a szigetelésre, így nem lesz gáz! ;)

(= Zala =)

(#643) #96302336 válasza Zalaymate (#640) üzenetére


#96302336
törölt tag

Például. De ezen az oldalon találsz többet is.

(#644) gsc73 válasza didyman (#639) üzenetére


gsc73
aktív tag

Üdv!

Köszi a pontos kiegészítést! Régen építettem, nem emlékeztem pontosan, ezért írtam (vagy szerettem volna), hogy KB. 20 W.

A pontos adatok (TDA7384A):

Leolvasható, hogy 1% torzításnál 12V-on 14W a teljesírmény. Számomra az a megdöbbentő, ahogy szól ez a 4*14W...

g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#645) didyman válasza Zalaymate (#640) üzenetére


didyman
őstag

Hááát, 55W-osat ne :) . Ezek a hangszórók a ráírttal ellentétben nem viselnek el nagy terhet, éppen az autórádiókban megszokott végfokokhoz vannak tervezve. A 7384 egy nehezen tönkretehető, PC-be egyszerű LC-taggal tápszűrve beépíthető IC, kétcsatornás változatai a 7375 és hasonló megoldások-ezek hangban még jobbak is, de ez szubjektív. Ha a 1554 olcsóbb, akkor az is jó ilyen építésekhez.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#646) didyman válasza #96302336 (#643) üzenetére


didyman
őstag

Olvastam erről a megoldásról. Érdekes, de borzalmas :D . A PMPO tárgyi megvalósulása, folyamatos műsorjelből nem tud kiszedni nagy teljesítményt, csak addig, amíg a két 4700-as kondi bírja töltéssel, ha elfogy a töltés, oda a nagy teljesítmény. Ütemes, dobolós zenéhez pont jó..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#647) Tv válasza Dimitryj (#626) üzenetére


Tv
senior tag

Miért ne szólna :F Látom nemnagyon vagy képben. Használtál már bármilyen erősítőt nagyobb hangfallal? Egyedül az impedanciaillesztés számít. És ez az egész egy számítógép belsejében lesz! Oda még 15w is sok lenne. Én azt mondtam, hogy nekem van
SAL (SPA 2530) hangszóróm és nekem bevált, meg más SAL-okat is hallgattam már. Bár án gitárerősítőhöz használom, oda pedig kell a dinamikus hangszóró. Zenét ritkán hallgatok (diszkózenét meg egyáltalán nem). Kimondottan azt a típust pedig azért ajánlottam, mert mágnesesen árnyékolva van valamennyire.

(#648) #96302336 válasza didyman (#646) üzenetére


#96302336
törölt tag

Így van. És egyszerű az építése is. Azért csöves végfokot mégsem ajánlok inkább. Ahhoz "kicsit" komolyabb felkészültség kell. :)

(#649) Zalaymate válasza didyman (#645) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Ne haragudj, de abból amit írtál, nem sikat értettem! :(

Az a gond, hogy én abszulut kezdő vagyok, tehát elmondanád, hoyg mi az a7380 és az LC-tag, meg a tápszűrve és az IC? Meg a többi számot is! Előre is köszi! :R

(= Zala =)

(#650) Tv válasza Zalaymate (#649) üzenetére


Tv
senior tag

Ha nem gond én válaszolok. A 7380 ,1554 stb. IC-k (integrált áramkörök), gyakorlatilag egy kisebb áramköri kapcsolás besűrítve egy darab szerelhető alkatrészbe. Az LC tag, kondenzátor és tekercs valamilyen kapcsolásba rendezve. Szűrésre használják, a kondenzátor az alacson frekvenciákat szűri ki (alacsonyffekvenciás jellel szemben nagy az ellenállása), a tekercs pedig a magas frkevenciájú jelet.

Például többhangszórós hangfalakban használják őket hangváltóként (ezzel állítják be, hogy pl. hogy a magassugárzóra ne kerüljön mély hang és ígytovább), tápegységek kimenetét "simítják" , meg ilyenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.