Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) pigatt


pigatt
őstag

eredmény
Felkerült az i-re a pont az első rács személyében!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#502) shtml válasza pigatt (#498) üzenetére


shtml
őstag

Jól néz ki az a monstrum, ezt annak ellenére el kell ismernem, hogy én az egyszerűbb stílusú házakat kedvelem.

Összesen mennyit fogyasztanak a fénycsöveid? Ha a fő tápod amúgy elviszi a csöveket, akkor talán egyszerűbb lett volna eléjük tenni egy kis zavarszűrést.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#503) pigatt válasza shtml (#502) üzenetére


pigatt
őstag

Nem a fogyasztás votl itt a lényeg hanem az ötlet és a megvalósítás!

i9 / 4080 / 32"

(#504) Gabboo


Gabboo
tag

Üdvözlet!

Nekem is van az otthoni gépemben egy-két trükkös megoldás, majd csinálok róla képeket (de csak jövő hét pénteken érek haza...).

pigatt: Nagyon tetszik a házad, szépen sikerült. Mi volt a kiindulási alap?

Bye: Gabboo

(#505) pigatt válasza Gabboo (#504) üzenetére


pigatt
őstag

Ilyen volt!

i9 / 4080 / 32"

(#506) Dimitryj válasza pigatt (#494) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Szép munka!
Nice!!! :D

(#507) Gabboo válasza pigatt (#505) üzenetére


Gabboo
tag

Ahan. Nagyon szépen lefestetted, és átalakítottad.
Viszont én elsősorban a típusára lettem volna kíváncsi.
Meg tudnád mondani, hogy kicsoda ő?

(#508) pigatt válasza Gabboo (#507) üzenetére


pigatt
őstag

Fogalmam sincs róla! Codegen hivatalos oldalán nem találtam már ezt a típust!

i9 / 4080 / 32"

(#509) Gabboo válasza pigatt (#508) üzenetére


Gabboo
tag

Nagy kár. Azért köszönöm, hogy megpróbáltad! :R

(#510) pigatt válasza Gabboo (#509) üzenetére


pigatt
őstag

De ez valami nagyon régi típus lehet, mert 300W-os Codegen táp volt benne eredetileg arra emlékszem!

i9 / 4080 / 32"

(#511) Gabboo válasza pigatt (#510) üzenetére


Gabboo
tag

Huh, az nem semmi. Nekem egy 400-as Codegen van most az otthoni gépben, egész szépen elketyeg vele a masina.

(#512) ReJim válasza pigatt (#510) üzenetére


ReJim
őstag

a 300watt miért nagyon régi? nagyon réginek akkor mondanám, ha valami XT/286/386/486-os lenne. AT-s táppal... :F

</end.?>

(#513) Matthu válasza KillHates (#495) üzenetére


Matthu
aktív tag

Hali!

THX :R Nem nagyon használnám amúgy sem a tv kimenetet. Bár lehet be lehetne passzírozni a dugót :DDD

(#514) Matthu válasza pigatt (#494) üzenetére


Matthu
aktív tag

Szép nagyon! Ügyes vagy! :K

(#515) Gabboo válasza ReJim (#512) üzenetére


Gabboo
tag

Igaz. Nem is annyira a 300W, inkább a ventilátor lehet a meghatározó. Ha jól tudom, akkor az újabb modellek (amiket a házakhoz adnak) mind 12 cm-es ventivel vannak szerelve, a régebbi szériákon 8 cm-es volt. De ha nem jól tudom, javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#516) pigatt válasza ReJim (#512) üzenetére


pigatt
őstag

Igen igazad van, hogy olyan régi, csak abból indultam ki, hogy manapság az ilyen nagy monstrumokba nem 300W-os tápot szoktak tenni.

i9 / 4080 / 32"

(#517) Boci_83


Boci_83
őstag

Hatalmas a topicnak! Berosálok! Nagyok vagytok srácok! :C :R

**********

(#518) didyman


didyman
őstag

ATX to ATX1.3/ATX2.0, molex to 2x molex/molex+SATA átalakító. Nélkülözhetetlen szervizeléshez :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#519) OC válasza didyman (#518) üzenetére


OC
őstag

Üdv Mindenkinek!

didyman "alkotásán" (ami gyanítom, nem az Ő keze munkája, ezt saját érdekemben remélem :DDD 9 felbuzdúlva, belinkelem az indulási gondokkal küzdő FSP Zenek egyszerű, hatékony kiegészítőjét, mely egy másik topicban már sikert aratott anno.
Bemutatom a ZenStarter-t:

[ Szerkesztve ]

(#520) Thrawn válasza OC (#519) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#521) didyman válasza OC (#519) üzenetére


didyman
őstag

Nézd. Egy jó suszternek a cipője lyukas :D
Most össze kellett dobni valamit hirtelen ghost-oláshoz egy barebone géphez, amiben nem volt elég tápcsati két vinyóhoz. Ha meg már az ember építkezik... :DDD
PCIE tápcsatim nem volt, merthogy nem tudok miről letermelni és nem vettem utolsó boltkörúton :D
Forrasztva van egyébként, csak szigszalag volt idebenn, hőzsugorcső meg nem :D
A csati előtt azért van, mert a lábak előseretettel mozdulnak el annyira, hogy képtelenség bedugni, játszadozni kell vele. No, ezért bedugott állapotában körbetekertem, ettől stabilan helyén marad és nincs játszadozás :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#522) KillHates válasza Boci_83 (#517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönjük! Csatlakozz Te is hozzánk valami szörnyűséggel!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#523) KillHates válasza didyman (#518) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hehe! A mindentudó kábel!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#524) Boci_83 válasza KillHates (#522) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát régen kutya dolgokat műveltem, de mostanában valami megváltozott..! :DDD
Mindent szétszedtem ami gyári volt, és tákoltam belőle valami használhatatlant..! :C :W

**********

(#525) Hemi 426/RT válasza pigatt (#501) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

tényleg nagy baró! :DDD

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#526) joi29


joi29
őstag

-Ez nem az enyém de esküszöm csinálok egyet: Wi~fi antennna házilag.

[ Szerkesztve ]

(#527) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok! Tegnap csináltam egy tartalék procihűtőt némi fbs és egy kombigép segítségével:
[íme]
Kivágtam egy 92-es ac venti keretéből magát a ventit és felragasztottam, sorry a képminőségért.

[ Szerkesztve ]

(#528) Hemi 426/RT válasza joi29 (#526) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

és még a reklám is belefért! mindjárt tolok is kis chipset!
jó képü ha azt vesszük még impregnált is a doboz de pofás!

Oibacsi: jó lett a kis 775 gyári tuning cooler!
én legutobb egy régebbi zalmant (a nagy kübli vagy tál ki minek hivja) szögeltem meg hasonlo megoldással csak ott egy kilenc centis ventit vágtam ki a keretböl hagytam fél fél centit a vázból és egy forro drottal át lyukasztottam a keretcsonkokat és felcsavaroztam az új ventit és mint a gyári!
az is majdnem ilyen szép volt a tiéd!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#529) Oibacsi válasza Hemi 426/RT (#528) üzenetére


Oibacsi
őstag

szép? most megsértődtem :D nem ez volt a célom :DD

(#530) Hemi 426/RT válasza Oibacsi (#529) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

szerintem jól oldottad meg a feladatot de ha neked ez kell EJJ DE RANDA LETT FÖLEG AZ A MATRI A TETEJÉN! :P
de ha nem sértelek meg nekem tetszik! :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#531) joi29


joi29
őstag

(#532) Hemi 426/RT válasza joi29 (#531) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

és ez mennyire tartos? illetve bolond biztos? :C
mert anno a commodore idejében joy zabálo voltam 3-at csonkoltam karban! :DDD
csak ugy törtek mindig föleg ha nem ment a játék és kezdtem nagyon idehges lenni.... :W

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#533) Tv válasza joi29 (#531) üzenetére


Tv
senior tag

Nah ez már igen! :R Grat :)

(#534) Oibacsi válasza joi29 (#531) üzenetére


Oibacsi
őstag

Megrendelésre is készítesz?:D

(#535) priti válasza 04ahgy (#444) üzenetére


priti
addikt

Muhahahaaa, látom nálad is kifogyott a vasklorid :DDD

Hardverlesen

(#536) priti válasza didyman (#518) üzenetére


priti
addikt

Áá kezdő :DDD
A forrasztóón meg a szigetelőszalag elviszi a hasznot. :DDD
Sima blankolt vezetékvégekkel kell operálni, meg csokival brúder, aztán ha nem kell szétszeded, az igazi lusta dögök, mint én még a csavart is kicserélik a csokiban mínuszosról csillagra, hogy csavarhúzót se kelljen váltani. ...úgyatuti.
Egy hátránya van: minél több csokid van, annál lustább vagy és a végén olyan százlábút gyártasz, hogy beteszed a szervízgépbe és elkezded nem találni a táp többi ágának a csatijait :Y :D

Hardverlesen

(#537) shtml válasza priti (#536) üzenetére


shtml
őstag

Ezek szerint én vagyok a lusta. Én épp a csokikkal utálok bajlódni, inkább mindent forrasztok, még az ideiglenes cuccokat is.

Legújabb alkotásom

Lusta voltam elmenni a 14. kerületbe hosszabbítóért, ezért inkább összetákoltam két 20/24-es átalakítóból. Nem szép, de hasznos és működik.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#538) sgergi válasza priti (#536) üzenetére


sgergi
veterán

Mostanában én is rászoktam a csokira, sokkal könnyebben kezelhető, mert sűtűn jönnek-mennek az új cumók. Szvsz praktikus megoldás.

(#539) sazabi


sazabi
aktív tag

Üdv all
Van egy vinyóm, samsung hd51lj usb rackben, aktív hűtés nélkül. Smart szerint 42-43 fokos terhelés alatt..
Viszont érintésre pirít, kb 2-3 másodperc után dobnám el a vinyót ha kézben kéne fognom.
Gondoltam generálok rá valami hűtést, pl venti a rack oldalára vagy hasonló megoldás.
De mivel laptoppal használom a mobil racket, ezért jó lenne ha a +hűtés a rack tápjáról, vagy a meglévő usb kábelről menne..elbírna a rack szerintetek 1 ventit? 8-12cm?
rack tápján: 12V 2A, 5V 2A

[ Szerkesztve ]

(#540) shtml válasza sazabi (#539) üzenetére


shtml
őstag

Az USB-t a helyedben nem próbálnám, hátha az eleve meglévő terheléssel együtt meghaladja az áramigény a 600 mA-t.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#541) priti válasza sazabi (#539) üzenetére


priti
addikt

(#542) Oibacsi válasza priti (#541) üzenetére


Oibacsi
őstag

mindjárt összedobok egyet mint MacGyver:D amúgy jó cucc

(#543) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gépház 6*4 panaflo ventiből: [link]

Láttam korábban egy házat, ami komplett nagytorony volt, tisztán panaflow ventikből összerakva, és kereszthuzatot csináltak benne, valaki linkelje már be...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#544) Hequila


Hequila
őstag

Nem emlékszem pontosan, hogy 1994 vagy 1996 óta, (maradjunk annyiban, hogy több, mint 10 éve) kishazánk hálózati feszültsége 230V. Az a 220 nagyon szúrja a szemem az első hozzászólásban...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#545) KillHates válasza Hequila (#544) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazad van, de mindenki 220-ként emlegeti. Meg ez nem annyira precíz szakmai topic, hogy lényeges legyen. De ha valamiért majd módosíttatunk legközelebb az első hsz-en akkor feltétlenül megteszem ezt is! Ezért külön nem macerálnám a moderátorokat...
Köszi a figyelmeztetést! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#546) shtml válasza CPT.Pirk (#543) üzenetére


shtml
őstag

Nem is rossz ötlet!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#547) Chaser válasza Hequila (#544) üzenetére


Chaser
titán

Jóval 2000 után lett az 230V nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#548) Játékos válasza CPT.Pirk (#543) üzenetére


Játékos
addikt

Élvezetes lehet tisztántartani... :F Azért jól néz ki, de nem kéne egy cseppet sem! :(
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#549) Cleinor


Cleinor
tag

Nos megtaláltam az én topikomat is :)
Réges-rég, egy meszi messzi galaxisban //Na ez is jólkezdődik :D// megvettem első saját gépem. P3 celeron rulz. Nfs Most Wanted gyönyörűen ment rajta a Gforce 4200ti-n.
Az egész gép egy jóóóó régi p3as vasházban kapott helyet.

Csörgött és zörgött. Amikor felpörgött egy cd akkor a gépház oldala berezonált, egyszer le is mászott az oldala.
Nah egy szép napon Luke korán ment ki a sivatagba... Már megint rossz szálon megy a történet :)
Nah szóval Luke elhaladt egy festékbolt mellett. Meglátott spray-ket. Gondolta: Hm.... Majd jól lefesten R2-D2-t.
Hazament az új szerzeményével, egy matt-fekete festékszóróval.

Eltelt pár hét. Hiányzott az ihlet.
Egyszer fizika órán Lukot megcsapta a padtársa szele//ihlet. Nem olyan jó mint a sólet, de nem is rossz érzés.//, és ő rajzolni kezdett.
Az ihlet vezérelte kezét, s a padtárs szele kergette ki a teremből. No meg a csöngő.
De Luke nem adta fel. Hitt benne hogy ő is rendelkezik a zerővel. Töri óra.
Luke-nak sikerült!
Megszületett az alap motívum Amely -később tárgyalva- fontos szerepet játszott Luke-életében.

Luke elhatározta magát. Megvolt a mint, meg volt a festék. Luke ezután lépett a szívó ágra, a hülye ötlete miatt...
Elösször is bemutatom a sufni-tuning alanyát!
A P3as monstrum, mely oly sokat zúgott s csörgött Luke élete során.

A terv.
Hogy azok is értség kiket nem csapott meg Luke padtársának szele kifejtem.
Plexi lapra rávinni ezt a mintát. Höhöhö gondolná az ember hogy ebben mi olyan nehéz.
Nah de itt jön a sluszpoén. Luke úgy akarja megvalósítani hogy csak ott legyen átlátszó ahol a körvonalak vannak.
Tehát mindenhol fekete, csak a körvonalak átlátszóak. Luke ba***g inkább az irodalom TZ-re készültél volna... De nem... Luke sokkal elszántabb ennél. És ha agyába mászik egy ötlet nincs az a légkalapács ami az onnan kiveri...
Ötlel fixálva. Luke apja felvet egy igen érdekes kérdést:
-Ez nagyon jól hangzik de mégis hogyan képzelted el?-Luke számított a kérdésre.
-Leragasztom a körvonalakat és lefújom spray-vel. Aztán leszedem a ragasztó csíkokat.
-Jólvan fiam ez mind szép és jó, de én még egy miliméteres ragasztócsíkot nem láttam...

Luke gondolkozik egy picit... Tényleg.. Még ő se...
Noh a folytatásban kiderül mit tett luke, és ha szerencsétek van az is hogy mi letta végeredmény.
Most hív a természet. -Barátnőm Ibolya- :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#550) Cleinor válasza Cleinor (#549) üzenetére


Cleinor
tag

Nos. A probléma megoldása igen időigényes, de szerintem kifizetődő volt.

Szigszalag, olló és saccperkb alapon sok sok kis csík.
Plexi méretre vágva. Kb 5órás melóval felragasztottam a csíkokat azok helyére, úgy hogy alatta volt egy felnagyított rajz.
Lefújtam, hagytam száradni s az eredmény magáért beszél.
Időközben a gépház tetjét is lefújtam.
S a gép elejébe lyukat vágtam.

Csak volt még egy kis iciri piciri gondom.
Tetőtől talpig vashátról van szó.

A képen látható hova szántam a kis plexit.
Nos miután leszedtem a müanyag front részt realizálódott bennem a mögötte a házegy szerves része... Vas... lukacsos 1miliméter vastag vaslemez ott is.
Noh hát így nem tudom belülről megvilágítani majd.
Megoldás: Dekopír
Ki a konyhába a gép, dekopír előkap. Hál istennek pont belefért a fűrészlap egyik lukba.
Iszonyat nagy robajjal lekiláttam a felesleges rész eltávolításához...
Természetesen arra nem volt időm és kedvem hogy a vinyón kívül bármit kivegyek a gépből..
Alaplapostul procistul, sőt procihűtőstül vágtam.
Kegyetlen mód rezonált és rázkódott az egész ház. Annyira hogy fogni nem bírtam...
Nos kb 15perc aktív szenvedés után kész a luk. Már megvilágítható.

Következő lépés az oldal lap kivágása volt szép íves formában erre plexi jött.
Festés, cicomázás elött a gép így nézett ki.
1 kép
2 kép

És utánna a beszerelt kék fénycsővel pedig így:
Részeredmény

Itt még korán sincs vége a cicomázásnak, de azért már sokkal szebba gép.
Jah és a lényeg, hogy dekopírozás közben nem lett baja :C

Folyt köv, s meglátjátok hogynézki most

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.