Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) 04ahgy válasza Dimitryj (#397) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A sziloplaszt azért köt lassan a te esetedben, mert a polimerizációhoz szükséges víz a levegőből lép be, ráadásul ekkora tömbben a diffúzió is lassú. nedves levegőn a kötési időt lehet csökkenteni.

Viszont nagyon jó az ötleted, le a kalappal! :R

Aki itt kérdezte: a sziloplaszt feltűnően jól tapad a fémekhez, ha 100%-os a megkötöttsége.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#402) szucsinka válasza shtml (#396) üzenetére


szucsinka
őstag

aha :C :C
lemezvágó olló a zsir szerszám ;)

[ Szerkesztve ]

(#403) Pulsar válasza Hequila (#393) üzenetére


Pulsar
veterán

ezzel a részével sosem foglalkoztam, nekem működött és többször is csináltam. Egyébként elég ha a port kimossa onnan ahonnan kell, utánna a wd40 meg rendezi a többit. :)

(#404) KillHates válasza szucsinka (#395) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a forgó venti nem vágja el az ujjad, akkor még ott vannak a csorba élek! Halálos fegyver ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#405) szucsinka válasza KillHates (#404) üzenetére


szucsinka
őstag

de az egerek se jönnek közel :DDD

(#406) rolko


rolko
őstag

A táp a lényeg :DDD

[link]

(#407) fero02 válasza rolko (#406) üzenetére


fero02
veterán

És ráadásként ha jól sejtem világít is a venti, nem? :DDD

Van egy ugyanolyan Motorolám eladó, nem érdekel? :U :D

(#408) KillHates válasza rolko (#406) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Azért ez rázós ügy tud lenni! :D
Gratuláció a bátorságért :C :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#409) Dimitryj válasza KillHates (#408) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Márt mért lenne rázós ügy, ne dugd oda az ujjod ahol a delej megy! :D

[ Szerkesztve ]

(#410) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nekem is van ám szép barkácsom!

GeForce FX5200
Előtte

A voltmodos vezetékekkel
Voltmod

Egy PIII borda viszi passzívban
Utána

Később nagyobb feszültséggel kapott ventit is. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#411) rolko válasza fero02 (#407) üzenetére


rolko
őstag

Jaja :K világítós CM chipset venti :D

Köszi, nem érdekel ;]

KillHates: hozták azt a pár cuccot hogy teszteljem már le, de táp nemvolt hozzá, nekem meg csak ilyen volt itthon tartalékba :D

(#412) sihu


sihu
tag

hát, ezt nem tudtam hova írjam....:):) szerintetek mennyiért lehet olcsó verseny autó üléseket venni??? me a multkori gamestarban volt a racing seat és azon gondolkoztam h sztem olcsóbban kijönne egy home made ülés, me naon bejön:):)

(#413) Pulsar válasza sihu (#412) üzenetére


Pulsar
veterán

hát attol függ miet, de szerintem olyan 50k-tól fölfelé!

(#414) sihu válasza Pulsar (#413) üzenetére


sihu
tag

hát kényelmes legyen és dönthető:):) de ahogy nézem olya 40-50k-nál má normálisak vannak, szerintetek ezek jók állandó ülésre is, úgy értem h mondjuk nem csak amiko nyomom a need for speed-et vagy egyebet???

(#415) Pulsar válasza sihu (#414) üzenetére


Pulsar
veterán

hát nekem a régi kocsimba volt sportülés és nem okozott problémát 9-11 órát levezetni bennük :) Meg a gép elött tarlán nem is kátyús az út :DDD

(#416) sihu válasza Pulsar (#415) üzenetére


sihu
tag

me ahogy néztem egy jó irodai szék(80-90K) az a racing seat amit má említettem(80k)

egy sport ülés ugye 50k(szereléssel 60k sztem)

és azé is jobb ez a sport üléses megoldás me kosaras vok és sajnos szar a hátam ezé vmi olyan szék kellene ami jól tart márpedig egy jó sportülés...:)

(#417) Hemi 426/RT válasza sihu (#416) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

hát annyi azért nincs!
egy proWRC ülés 30 -35 k... ez a gagyi verseny ülés de megteszi! ez nem egy sparco!
de ha elmész egy bontoba akkor kapsz szerintem 20-25k ért nagy batár plüss kagylot de találsz olcsobban is lepukadtabb kagylo üléseket csak lehet át kell huzni de szerintem nem nagy szám át kárpitozni és legalább olyan szinü amilyen neked tetszik!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#418) sihu válasza Hemi 426/RT (#417) üzenetére


sihu
tag

és szerintetek ezek az ülések akk téll kényelemsek otthoni használatra???? me ez után a racing seat-es dolog után.....(tom má annyiszro mondtam, de naon beleszerettem)

(#419) KillHates válasza sihu (#414) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt találtam ülés ügyben: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#420) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Az Inno3D MX440 Geforce4 64MB AGP videokártya megmakkant gyári coolere helyett:


[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#421) Hemi 426/RT válasza KillHates (#419) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ez baro KillHates!
az ára is falyin nem is beszélve a brutál válltámaszról!
ja és azt se felejtsük el ez új és garanciális!

Sihu:igen kényelmeek otthoni használatra az az gépezésre is!
csak azt kell eldöntened fog e zavarni a váll támasz....
mert az kicsit korlátozza a mozgást a gép elött....

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#422) Hemi 426/RT válasza RoyalFlush (#420) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ügyi vagy egész jól tudsz szögelni! :DDD
de tényleg jó lett!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#423) sgergi


sgergi
veterán

A következő alkotásom:

Totálban

Vinyó felfüggesztve, rezgések kiszűrve, tökéletes szellőzés

Táp tetejébe moddolt 12-cm-es venti

Ugyanaz oldalról

A 12-es venti az alaplapra van kötve, az eredeti 8-cm-es venti az első képen látható lenti ventivel van sorba kötve, így végre nem hangos. Most már tudok mellette aludni.

Sajnos a venti miatt a táp túl magas lett, és nem fért be alá az alaplap, így lejjebb kellett azt is szerelni. A távtartókat lejjebb kellett fúrni, menetet tenni a lukba, majd így beszerelni a lapot. Az eredmény:

Az USB és hang kimenetek is lejjebb kerültek.

Ugyanaz

És, ha még valaki nem látta volna: Előző kartonházam

[ Szerkesztve ]

(#424) shtml válasza sgergi (#423) üzenetére


shtml
őstag

Annyira nem is vészes.

Próbáld ki az én szabadalmaztatott bugyigumis felfüggesztésemet.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#425) sgergi válasza shtml (#424) üzenetére


sgergi
veterán

Néztem ezt is :D , jó megoldás, de ez is tökéletes, nem akarom bántani.

(#426) KillHates


KillHates
nagyúr

Gyerekek!
Keresek olyan 30x40x5 cm-es fadobozt! Torrent gép készül! ;]
Ha valaki látott valami terméket, ilyen csomagolásban, kérem szóljon!
Csoki, varrósbizbaszok, festékkészlet stb! Vagy van neki/nagyinak/huginak otthon!
Ha valaki tudna segíteni, előre is nagyon köszönöm!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#427) RoyalFlush válasza Hemi 426/RT (#422) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ez már a második ilyen megoldás :) Révén a korábbit át kellett tennem egy másik Inno3D VGA-ra. Erre pedig fabrikáltam egy újat :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#428) RoyalFlush válasza shtml (#424) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Nem semmi ez a "felfüggesztési" megoldás :) :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#429) Tv


Tv
senior tag

Üdv mester Urak! :) Nagyon tetszik a topik. Gondoltam én is megosztom már a műveimet.
Előszőr még csak az egszerű, alapgányolásokkal kezdem.
[link]
[link]
[link]
[link]

A házon belül vannak komolyabb barmolások is. A vinyó nekem is régóta gumin lóg :D
Majd legközelebbi szétszedéskor csinálok képeket. Van még egypár nem-számítógép gányolásom, viszont elég jók. Ha van rá igény megosztom nemsoká a képeket :)

(#430) Balu972 válasza Tv (#429) üzenetére


Balu972
aktív tag

Ha van rá igény megosztom nemsoká a képeket

Várjuk! Várjuk! :C

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#431) RoyalFlush válasza Tv (#429) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ok, jöhet a többi is. Látom a ház minnél jobb szellőzésének megoldása volt a fő cél :)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#432) Tv


Tv
senior tag

:) Úgy döntöttem, hogy ma a mikrofonos-fejhallgatómat mutatom be nagyérdemű közönségnek :D . Az egész onnan kezdődött, hogy kitaláltuk pá haverral, hogy kéne multiban játszani egy-két játékot, amihez ugye nagyon jól jön egy ilyen eszköz. Haverok vettek is 1-2ezer fonintért használhatót, de én nem! Mivel tudtam, hogy ott lapul nekem valahol a régi, jó philips fejhallgatom, nekem elég egy mikrofont venni, aztán szépen hozzárögzíteni.
Meg is történt a vétel (kb. 600 pénzért), és persze a boltban az eladó válltig állította, hogy ennek bizony állítható a szára, úgy hajtogatom ahogy akarom :( . Be volt csomagolva, ezért nem tudtam erről megbizonyosodni, de hittem neki, és elhoztam. Azonban ott hon rá kellett hogy döbbenjek, hogy nem hajlítható, mivel a szára merev műanyag :((( . Gondolkodás ezerrel, hajszárító elő, melegítés mellett nagyjából lehetett is valamennyire hajlítani, de nemsoká megadta magát az anyag és tört :) . Ekkor már láttam hogy ezt bizony moddolni kell :D

A folyamat:
1. A műanyag szár eltördelése kb4-5 centis távolságokon
2. Volt otthon 1mm-es rézhuzal, ami összetartja a darabokat valamint flexibilissé teszi a szerkezetet. Tesztelés közben ráböbbentem hogy 2 szál kell bele a megfelelő hatáshoz.
3. Szépen belevezetni a rézszálakat a csőbe a vezeték mellé, és a végét beragasztani.
4. A mikrofon rögzítése a fejhallgatóhoz szintén rézdróttal, majd szigetelőszalaggal
5. A vezetékek kötegelése szintés szigszalaggal

Természetesen az egész munka alatt a legfontosabb a minőség, precíz kivitelezés volt.

Képek az eredményről:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#433) RoyalFlush válasza Tv (#432) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ilyen Philips fejhallgatóm volt nekem is, de egy idő után elkeszdett foszlani az a fekete bevonat (mint neked is) :)

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#434) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

No én arra jutottam, hogy valamiként elnémítom a gépemet.

Most ott tartok, hogy a ház, egy AeroEngine II-es és van benne ugye az első venti, + a hátsó, amik sajna elég hangosak.

A tápom Chieftec és hangtalan, illetve a 8800GT-men is egy S1 + 12cm-es Noctua venti csücsül, aminek nincs hangja.

Az oldalán viszont a 2 venti elég hangos, mert a plexi réseken nagy a szélzaj.

Szóval a plexit cserélem és megnézem mit változik a hőfok, ha oldalról nem tolja be a 2 12cm-es venti a levegőt, illetve tervezek vágni egy lyukat a gép aljába, hogy onnan pont az S1-re jusson allulról a friss hűs levegő, amit a Noctua venti még átprésel a lamellákon.

Tudnátok ajánlani nekem valami hangtalan 30 tól 80 mm-ig slim ventillátort? :U Létezik ilyen egyáltalán? :F

(= Zala =)

(#435) Eagle16 válasza Zalaymate (#434) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is AeroEngine II-es házikóm van. Az első ventit elég 9V-ra kötni szerintem, a hátsót én alapból lecseréltem mert rossz volt...most hátul egy Zalman F3 van 5V-ra kötve. Oldallapon nincs venti :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#436) Zalaymate válasza Eagle16 (#435) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Jah, ez nekem is megvan, csak a fő kérdés az az aljába vágandó venti lenne, mrt nem szeretnék egy 2,5cm vastav ventit látni alul, viszont jó lenne, ha hangtalan lenne! :(((

Ja és mindezt elég kicsi méretben, 30-tól mindössze 80 miliméteres ventiig, bár már a 80-as is elég nagy lenne!

(= Zala =)

(#437) Hemi 426/RT válasza Tv (#432) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ezen én is gondolkodtam már!
nekem is volt ithon egy zalman 5.1 es füles, csak zavart hogy nincs miki rajta...
eg egy hasonló miki is kallodik valahol....
ezért jó ez a topic nagyon mert apró kicsi ötleteim megvalosulnak mindig mások fejében is!
totál ugyanezen gondolkodtam én is!
csak nem találtam meg mikit!
Tv:leleményes vagy mint odüsszeusz! :D

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#438) ssolitude


ssolitude
őstag

Vízhűtés farigcsálás

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#439) Tv


Tv
senior tag

ssolitude grat! szép munka :R

Én egy asztali dvd lejátszó "javítást" mutatnék ma be. Egyszercsak az történt vele, hogy behalt a motor, ami ki-be huzigálja a tálcát. Kontakt spray, vezetékek megmozgatáa, átforrasztása után is semmi. Gondolom motor csere lenne, de már bőven nem garis, úgyhogy mod kellett. Szerencsére a lezáró reteszt egy másik kis motor húzza el, és ugyanez hozza megfelelő pozícióba a tálcát mikor kijön.
Megoldás: A tálca elejét átfúrtam, csavar került bele, belülről rá egy anya, kis pillanatragasztó és kész is. Tehát használatkor megnyomom a kiadógombot, elhúzza reteszt, meg lesüllyeszti az olvasófejet, én pedig kézzel kicibálom a tálcát a csavarnál fogva.

Bocsánat a gyenge képminőségért.
[link]
[link]
[link]

(#440) Tv válasza Hemi 426/RT (#437) üzenetére


Tv
senior tag

:) Vágj bele. Teljesen jól működik a cucc. A füles pedig sokkal jobban szól mint a fos 1000Ft-os mikrofonos fejhallgatóké.

(#441) KillHates válasza ssolitude (#438) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ez állat szép lett, igényesebb mint a gyáriak! Nem is a gányolós topicban lenne a helye olyan szép munka! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#442) Dimitryj válasza ssolitude (#438) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nagyon szép munka. Grat!

(#443) DeltaPower válasza ssolitude (#438) üzenetére


DeltaPower
őstag

gratula, nagyon igényes :) mintha nem lenne tőled teljesen idegen a fémmunka :)
sorozatgyártását tervezed már? :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#444) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Szép, mi? Logoutomban a megfejtés, mi is ez...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#445) ssolitude


ssolitude
őstag

Mindenkinek :R :R

Passzívtáp(ocska) 1.
Passzívtáp(ocska) 2.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#446) sly105 válasza ssolitude (#445) üzenetére


sly105
tag

nagyon jóóóóó :C

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#447) Fr@ps


Fr@ps
tag

helosztok
(mivel a "mennyit fogyaszt a gépem" totyikban nem akarnak válaszolni kénytelen vagyok itt megkérdezni...)
mennyit fogyaszthatnak ezek a konfigok??
-ASUS P5KC lap
-2 giga samsung 800 mhz-es ram
-c2d E2160-as proc (1.8 ghz)
-ati HD 3870-es vga..
egy 8 centis benti
-egy 12 centis vent..
-egy vinyó (ATA Seagate 160)
-egy iró...

(#448) Shadows


Shadows
senior tag

:O :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#449) fero02 válasza ssolitude (#445) üzenetére


fero02
veterán

Ez atom jó! :R

Saját mod?

(#450) KillHates válasza 04ahgy (#444) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jó cikk, olvassátok el!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.