Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Klemens válasza Kasza08 (#1899) üzenetére


Klemens
őstag

Ezzel a benevezéssel van egy igen nagy gond.
Tudod milyen nehéz egy akvárium egy olajban úsz konfiggal? Már alapjáraton sem olyan könnyű egy 20-30l-es akvárium.
Ez a dolog még amúgyis ráér.
Elősször még meg is kellene csinálni az egészet, úgy, hogy nézzen is ki valahogy. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1902) kételkedem


kételkedem
addikt

Nátron-vízüveg nem jó! Nagyon magas a pH értéke, tehát mar. :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1903) Klemens válasza kételkedem (#1902) üzenetére


Klemens
őstag

Szerintem maradni kellene az ásványi vagy a növényi olajnál.
A videón is az van, ezért gondolom, hogy megfelelő.
Csak hol lehetne venni, ez itt a kérdés.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1904) Dani_kp válasza Klemens (#1903) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én ennyit találtam neked. Érdemes végig olvasni :K . De ha már láttad és olvastad akkor sorry :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#1905) Klemens válasza Dani_kp (#1904) üzenetére


Klemens
őstag

Még nem olvastam (eddig).
Egy pár dolog eddig született bennem:

1. Szerintem minden ventit le kellene venni, mert értelmük az égatta világon nincs az olajban, csak tönkremennek. A CPU-ra és a VGA-ra elég lenne szerintem egy méretes hűtőbordát tenni.

2. Az olajat az egész akváriumban keringetni kellene úgy, hogy az akváriumból kijön az olaj egy vezetékben és átmegy egy hűtőn (mint a vízhűtésnél a víz) ahol már a ventik lehűtik az olajat és a lehült olaj meg menne vissza az akváriumban.
Ennek az a hátránya, hogy kell egy hűtő, szivattyú, stb..., így már drágább a dolog.

3. Ez a fórumból is kiderül, de eddig is tudtam (tudtuk), hogy HDD és DVD kizárva, hogy olajban fürödjön.

4. Ez az egész időigényes és 1 ember számára sok idő az egésznek a kiépítése és ráadásul sokban is benne lenne és nekem ilyenre nincs lóvém (de ha várunk Karácsonyig és utána megvárjuk Kasza08 születésnapját, akkor ő rendelkezni fog szép kis summával ;] :D ).

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1906) Klemens


Klemens
őstag

Én most találtam ezt. :D Akinek van kedve olvassa végig, de nekem most ennyi hsz-t nincs kedvem. :(

mod: Most találtam ezt is. :K

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1907) Dimitryj válasza Klemens (#1906) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

És ha nem akváriumba raknád hanem egy házat csinálnál vastag üvegből? vagy egy házat leszigetelnél és az oldallapot megcsinálnád üvegből vagy plexiből és azt töltenéd fel olajjal?

(#1908) Klemens válasza Dimitryj (#1907) üzenetére


Klemens
őstag

1. Egyszerűbb akváriumba rakni, mint házilag üvegből egy komplett házat készíteni, ráadásul egy komplett házat leszigetelni...tény, hogy a végeredmény (persze ha minden okés), rettenet jól nézne ki.

2. Házat megint szigetelni...plexi szintén drága (több ezer Ft/négyzetméter).

3. Szerintem a legegyszerűbb egy akvárium, beletéve egy alaplaptálcával.

Nekem ez a meglátásom.
Persze szigetelésnél én színtelen szilót használnék, de egy komplett ház dzigetelésénél kellene egy jó mennyiség, meg az már kicsit rontana a kinézeten.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1909) Klemens válasza Dani_kp (#1904) üzenetére


Klemens
őstag

Tényleg!
És amúgy, hogy halad a házad? :))

Rájöttem! Tudjátok milyen olaj kell??!! Biciklihez milyen olajat használ az ember amikor a láncot kell olajozni?? Hát mineral oil-t! Átlátszó és nem vezeti ő sem az áramot! :C :C

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1910) Dimitryj válasza Klemens (#1908) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

izé...
te hol veszed a plexit csak mert én az 5mmes 45x45ös táblát 300-400 ft ért vettem 2éve!!!

(#1911) Klemens válasza Dimitryj (#1910) üzenetére


Klemens
őstag

Venni nem veszem, Dani_Kp tudja, hogy honnan is szereztem valójában és ingyen.
Paralel GM-nél ilyen árban van, bár az minőségi plexi is.
Ja, és persze 2-3mm vastagról beszélek. :K

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1912) Kasza08 válasza Klemens (#1909) üzenetére


Kasza08
őstag

ez most poén, és én vagyok hozzá túl beteg és fáradt, vagy komoly?:) Mineral oil-ról volt szó eddig is.

(#1913) Kasza08


Kasza08
őstag

parafinolaj. állítólag ez is átlátszó és nem vezeti az áramot:U

(#1914) Klemens válasza Kasza08 (#1912) üzenetére


Klemens
őstag

Tudom, hogy Mineral oil-ról volt szó eddig is, de senki nem tudta, hogy honnan lehet szedni/venni. :D
Hát én rájöttem. :DDD

(#1913): Hol lehet venni és mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1915) Steve-0


Steve-0
őstag

dvd-író előlapot festett le már vki? ha igen milyen fajta festékkel? Az LG 4802B-t akarom lefesteni feketére! köszi

[ Szerkesztve ]

(#1916) Klemens válasza Steve-0 (#1915) üzenetére


Klemens
őstag

Hát...ha leszeded majd lecsiszolod, fújsz rá alapozó, lecsiszolod egyenletesre és lefújod fényes fekete spray-al majd esetleg lakk spray-al, akkor tuti jó lesz és nem fog lekopni a sűrű fogdosástól sem.
Bár...szvsz megpróbálhatod, hogy valami zsírtalanítóval letörlöd majd lefújod fekete spary-al, nem hiszem, hogy lejönne, de itt azér van rá esély.

Most láttam videóban, babaolaj. :F

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1917) Steve-0 válasza Klemens (#1916) üzenetére


Steve-0
őstag

thx

(#1918) Klemens válasza Steve-0 (#1917) üzenetére


Klemens
őstag

NM. ;) Bár...amennyiből ez kijön (mármint a fújás) meg a belefektetett munka, tán jobban jársz egy új DVD-vel, mert 4500Ft-ért id árulnak újjonan és garival SATA-s és fekete DVD meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1919) kételkedem válasza Klemens (#1916) üzenetére


kételkedem
addikt

Oh jeee!
Babapopsi illatú PC! :C
A megoldás itt volt a szemünk előtt, csak kutakodni kell egy picit a neten! :))
Nem tartom valószínűnek, h közülünk megcsinálja valaki, de ezzel is elment egy nap. :)
Előnyök:
-látványos
Hátrányok:
-költséges
-nehéz
-bármilyen hardwer cseréjénél olajos cuccal kell maszatolni
-nem tudjuk, h hosszútávun mit művel a nyomtatott áramkörrel a babaolaj

Steve-0: vedd meg a legolcsóbb mattfekete festék sprayt, zsírtalanítás után fújd rá.
Nem kopik az olyan gyorsan, nem kilincs az! Ha mégis megkopik, újra lefújod :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1920) Kasza08 válasza kételkedem (#1919) üzenetére


Kasza08
őstag

beszéltem Thrawn-al, és fritőz témában kéretik átfáradni ide.:)

(#1921) Klemens válasza Kasza08 (#1920) üzenetére


Klemens
őstag

Ezt a totyikot már pár hsz-el feljebb már én is linkeltem. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1922) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Na ma is ügyködtem egy kicsit a készülőben lévő gépházból :))
Annyit csináltam hogy az alaplap tartó lemezt felraktam :U .....meg történt 1-2 furcsaság, de azt majd utána :D

Képek:
link
link
link
link

Tudom h nem a legszebb a fa, de ez van és kész :U . Véleményeket várok....így félkész állapotűról is :)) .

A furcsaság...először is eltörtem egy 5-ös fúrószárat, ez még annyira nem volt gond, utána egy másik 5-ös fúrószárat rövidítettem le :D egy kicsi letört belőle, de a legdurvább az az volt hogy egy 6-os fúrószárral nagyobbítottam volna ki a lyukat és annyira pörgött hogy izzott a fúrószár vége :Y majd mikor abbahagytam a fúrást és húztam ki a szárat akkor meg benne maradt a szelvénybe az izzott fúrószár vége (kb. 1 centi) :Y :Y . Ilyet még nem láttam szóval szerintem elég brutális volt :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#1923) Klemens válasza Dani_kp (#1922) üzenetére


Klemens
őstag

Egész jó! Alakul..alakul! :)
Így képről nézve, semmi gond nincs azzal a fával, bár egy kicsit megviselte a vágás.
Mivel vágtad, dekopír vagy körfűrész?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1924) DeSanto válasza Dani_kp (#1922) üzenetére


DeSanto
őstag

Régi bútorból van a fa? :D
okos elgondolás.
Ha kész lesz megnézem a képeket.

(#1925) Dani_kp válasza Klemens (#1923) üzenetére


Dani_kp
őstag

:R

Dekopírral vágtam :B + reszeltem meg csiszoltam :U .

#1924 DeSanto:
ŐŐŐ egy régi szekrénybe voltak benne, polc ként funkcionáltak :)) .
:R remélhetőleg vasárnapi kész lesz (mondjuk végleg kész soha nem lesz :D , de ezt már részletezték hogy miért :U )

https://ingatlan.com/33821564

(#1926) Klemens válasza Dani_kp (#1925) üzenetére


Klemens
őstag

Reszelni? Minek kellett azt reszelni?
Szerintem körfűrésszel jobban jártál volna. :)

Soha nem lesz kész? Miért? Részleteszték? Lemaradtam a topicban valamiről? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1927) lapa válasza RasHaN (#33) üzenetére


lapa
veterán

"s3 virge hűtés: [link]"

menj már... pont ilyen 9600xt-t csináltam :)

(#1928) Dani_kp válasza Klemens (#1926) üzenetére


Dani_kp
őstag

mert nem lett tök egyenes....
de körfűrész nem volt kéznél, illetve senkitől se tudtam volna kölcsön kérni

nem tudom pontosan kiírta de így szólt: "a moddingba az a jó, hogy mindig lehet valamit csinálni, éppen ezért soha nem lesz kész" :D ...vagy valami hasonló :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#1929) kételkedem válasza Dani_kp (#1928) üzenetére


kételkedem
addikt

Mivel fogod a házat kívűlről borítani?
Fémlemez, rétegelt lemez, farostlemez? Esetleg valami más?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1930) kételkedem válasza Klemens (#1926) üzenetére


kételkedem
addikt

Én írtam valami ilyesmit :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1931) KillHates válasza kételkedem (#1893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is azon vagyok, hogy valami híg ásványi olajat szerezzek!
A trafó olaj szuper, de úgy tudom elég sűrű!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1932) KillHates válasza Klemens (#1895) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúj! Az étolaj megavasodik! És büdös lesz rettenetesen!
De legalább van haszna egy ki overclockolás után:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1933) KillHates válasza Kasza08 (#1899) üzenetére


KillHates
nagyúr

Simán,összedobunk valami csicsás rendszert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1934) KillHates válasza kételkedem (#1900) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Valami két komponensű műgyanta kellene, amibe természetesen nem raksz edzőt, merthát akkor lesz egy szép nagy kulcstartód tele alkatrészekkel"

:D :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1935) Khaal válasza Steve-0 (#1915) üzenetére


Khaal
őstag

Az alap fekete spray is jó, csak mindenképp le kell zsírtalanítani. Ha szépen egyenletesen beteríted az egészet akkor úgy fog kinézni mint a gyári. Ne fújd rá túl vastagon, mert lepattoghat róla a festék (én így jártam).
Tartósságra mondjuk nem a legjobb, de ez végülis csak a kiadó gombon számít, azt meg max lefújod mégegyszer, vagy arra használhatsz másfajta festéket is, vagy esetleg rakhatsz rá lakkot.

(#1936) x_o_n válasza Klemens (#1916) üzenetére


x_o_n
veterán

hát ez döbbenetes...a többit is megnéztem..ahh.

(#1937) x_o_n válasza Steve-0 (#1915) üzenetére


x_o_n
veterán

prisma color nevü sprayt keress az megmarad a müanyagokon de elötte zsirtalanitás szükséges.

(#1938) KillHates válasza Kasza08 (#1913) üzenetére


KillHates
nagyúr

A parafinolaj is hamar megavasodik... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1939) Kasza08 válasza KillHates (#1933) üzenetére


Kasza08
őstag

Hát én magamban már letettem a mindennapi használatról. Esetleg mondom a MTH-ra csinálhatnánk egyet, az csak 3 nap, addig sztem kibírná. Csak kéne valami látványos gép:K

(#1940) Dani_kp válasza kételkedem (#1929) üzenetére


Dani_kp
őstag

Fa lemez. Egy régebbi szekrényből lett kiszedve, ott polc volt.

Képek:
link
link

más...lefestettem a keretet :)) először narancsra, de mire a végére értem volna, elfogyott a narancs színű festék :D aztán hagytam megszáradni és utána meg szürke (ilyet találtam itthon) festékkel fújtam le :DD . Lakkom az sajna sincs úgyhogy csak festék lesz rajta.

https://ingatlan.com/33821564

(#1941) x_o_n válasza Dani_kp (#1940) üzenetére


x_o_n
veterán

ezeket a fa-részeket azért szépen meg lehetett volna menteni sztem,csiszolás pácolás...tudom nem volt otthon és tökölös is:)

(#1942) kételkedem válasza Dani_kp (#1940) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez kérem táblásított fenyő faanyag. Az az előnye. hogy teljes keresztmetszetben fa, tehát nyugodtan csiszolható.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1943) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali srácok!

Pár napja tettem fel egy ízelítő képet a készülő házamról.

Olyan gondom van, hogy míg a külső fényezés tökéletes (Opel autókon használt gyári gyöngyház fekete :D ) addig sajnos belülről már hanyagabbul csinálta meg a srác és hát valahogy szemcsés lett. Vagyis olyan mintha légbuborékos lenne. Durva, búbos felület lett, amit sajnos ki fog dobni szerintem a neon fény.

Így arra gondoltam, hogy belülről én itthon lefújom matt feketére, mert az szerintem jól nézne ki.

De ehhez gondolom először le kell tisztítanom (csiszolópapírral) a felületet, majd zsírtalanítás és akkor egyszerűen csak fújhatom már rá a spay-t? :F :F

Előre is THX! :R

(= Zala =)

(#1944) Klemens válasza kételkedem (#1930) üzenetére


Klemens
őstag

És ezt miért nekem írtad? :F

Dani_kp: Ja, értem. :K

KillHates: ;]

x_o_n: :DDD :DDD

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1945) Klemens válasza Zalaymate (#1943) üzenetére


Klemens
őstag

Ez attől lehetett, mert a levegő ahol fújva lett poros volt.
Ha van rajta szín és lakk, akkor ha szerencséd van csak a lakk réteg lett poros, ha nincs akkor a szín is. Ha csak szín van akkor csiszolás teljesen és újrafújni.
Én is így jártam a házam belsejével, de én már nem küszködtem vele, maradt úgy. Látszik azért, de nem a világ végi, így hagytam a fenébe.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1946) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Látom megy itt a találgatás az olajokról. :K Szerintem a növényi olajok megavasodnak. Meg kellene nézni hogy a hidraulika olaj vezeti-e az áramot. Az majdnem víztiszta és a viszkozitási is elég közel lehet a vízéhez. Az akváriúmban lévő olajat mivel akarjátok visszahűteni??

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1947) Klemens válasza tupacamaru (#1946) üzenetére


Klemens
őstag

Én még nem láttam átlátszó hidraulika olajat. :( Múltkor is egy trakiba eltört a hidraulika cső és szana szét spriccelt a fekete olaj.

Ezt már én is felvetettem, mert azért az az olaj is felmelegszik egy idő után.
Szvsz úgy kellene hűteni, mint a vízhűtésben a vizet, csak persze nagyobb hűtőn menne át. Keringetni kellene, az akváriumból cső ki bele egy hűtőbe amin ventik vannak és azok visszahűtik az olajat, aztán cső vissza az akváriumba és hozza magával a lehűlt olajat.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1948) kételkedem válasza Zalaymate (#1943) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha nagyon zavar, átcsiszolhatod és lefújhatod matt feketével, de szerintem sem éri meg az energiát.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1949) tupacamaru válasza Klemens (#1947) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen a hűtese az olajnak az jó lenne ahogy leírtad. :K De a trakiba nem is hidraulika olaj volt, legalábbis ami itt nálunk van P46-os az nem fekete. :B ;) Mondjuk ez hamumentes, lehet hogy azért átlátszó?? :F :U

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1950) Klemens válasza tupacamaru (#1949) üzenetére


Klemens
őstag

Hát...előfordulhat, nekem azt mondták, hogy hidraulika olaj volt. :D
Aztán meg lehet, hogy kávé. :DD
Persze az sem kizárt, hogy hidraulika olaj és hidraulika olaj között is van külömbség.

A másik lényeges dolog, hogy olyan olaj kell, ami se nem lúgos, se nem sava.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.