Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Tv válasza Zalaymate (#799) üzenetére


Tv
senior tag

Szevasz! Nem nagyon követtem az eseményeket. Haladtatok már valamit a projekttel? Az erősítő már készen van? Kiváncsi vagyok már én is hogy milyen lesz :K jah és sok sikert hozzá :)

(#802) Zalaymate válasza Tv (#801) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Az erősítő építése már folyamatban van, most éppen a mágneses árnyékoláson filőzok, hogy kell e egyáltalán, és ha igen akkor hogyan oldom meg.

De úgy néz ki, hogy kellene. :((( Szóval épp ellenkező pólusú mágnesgyűrűt kell keressek asszem, amit a kolléga ajánlott!

Egyébként már megvannak nagyjából a tervek, méretek, Be is rajzoltam már a vágandó részt, meg megrendeltem egy boltban a plexit, csak sajna van még 2 vizsgám jövő héten és hát fontosak... :((( (statisztika, számvitel) így egyenlőre jövő hét végéig még csak lassanként szerveződik a dolog, de ha minden igaz, akkor utána rohamos ütemben készül el! :DD

(= Zala =)

(#803) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Basszus de meg szívtam a hétem, kitaláltam h kivágatom az oldalapot lézerrel. El is mentem a céghez ahol vágnak lézerrel (Lemeztechnika (Pécs)), és megkédeztem h szg oldallapjára tudnának e vágni ablakot. Persze persze csak ne legyen rajta festék, jó el is vittem egy festőcéghez ahol porfestenek (szintén pécs) és lefíjattam homokkal [kicsit megtekerte a lemezt de nem vészesen], beviszem a céghez az oldalapot meg a CADes rajzot hogy hogyan kell kivágni. másnap hívnak hogy bocsi nem tudják kivágni mert nem lehet befogatni a gépbe és ahhoz h ki tudják vgni kellene hozzá gyártani valami cuccost ami kb 50 ropi lenne. Komolyan enyire szánalmas egy céget, ilyen hülyeségekkel meg is tudják szopatni a népet rendesen. LOL tehát ha ilyenre adnátok a fejetek akkor előtte rágjátok a szájukba hogy mit is akarotk mert csak szopás lessz belőle.

(#804) zsozzee


zsozzee
csendes tag

ASUS 8600GT nyári passzív rásegítő:
V1.0 beépítő keretben (rossz hálókártya+táp hátsó rész):
elkészítve és beszerelve

V2.0: saját lábakon

ASUS V3800 ventije kicsit kikészült, néha zörgött, olyankor meg kellett piszkálni, hogy tudja, hol a helye. Zárt házban körülményes, így hát külső megoldás kellett:
antirezonátor hátulról

USB és AUDIO panel frontra kirakás: fölül

MSI laphoz kapott hátsó USB ABIT lappal frontra és itt megy a kábel

[ Szerkesztve ]

(#805) fero02 válasza zsozzee (#804) üzenetére


fero02
veterán

"ASUS V3800 ventije kicsit kikészült, néha zörgött, olyankor meg kellett piszkálni, hogy tudja, hol a helye. Zárt házban körülményes, így hát külső megoldás kellett"

Hát ez LOL! :DDD :R

(#806) Ripley


Ripley
tag

Egy kis home ventitartó:
[link]

[ Szerkesztve ]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#807) Ripley válasza zsozzee (#804) üzenetére


Ripley
tag

Látszik, hogy jön a meleg, én is ilyesmit applikáltam, lásd az előző hsz-t!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#808) #19617792 válasza Ripley (#806) üzenetére


#19617792
törölt tag

Olyan, mint egy hokedli. ;] Amúgy ötletes! :C

(#809) DeltaPower válasza Ripley (#806) üzenetére


DeltaPower
őstag

nem rossz, miből van? :)

zsozzee: ezek aztán igazi gányok, méltók a topikhoz! :R

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#810) #19617792


#19617792
törölt tag

Nekem is van egy gányolásom. Nem akartam kötegelt IDE-kábeleket venni, hát csináltam. Hosszában felvágtam az erek között (Milen emos... ;] ) majd csavartam kettőt-hármat rajta, majd szigszalaggal körberagasztottam, és kész a home-made kötegelt kábel. Képet majd megpróbálok csinálni róla, csak a 40 eres kábelt tudtam megcsinálni, a vinyó 80 eresét nem, az túl vékony.

(#811) KillHates válasza #19617792 (#810) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyet és is csináltam, csak utána úgy hajlott mint a 10-es betonvas! Komoly munka volt utána a gépbe beaplikálni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#812) KillHates


KillHates
nagyúr

Sikerült véletlenül megdöglesztenem a P5ND2-esem :O Proci csere után nem figyeltem arra, hogy mikor visszatettem az asztalra a lapot, kijött a VGA kártya.
A képen valami nem kóser:

Kicsit kifittyedt a PCI-E-ből a 6600-asom.:

Persze úgy, hogy nem jelzett a "PCI-E Warning LED" és gondolom tápot adott a kártyának az alaplap. Az nFORCE 570-es meg elköltözött az "örök bitmezőkre"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#813) zsozzee


zsozzee
csendes tag

Köszönöm a dicsérő szavakat, önbizalmat adtak a további eredményes gányoláshoz.

(#814) fero02 válasza KillHates (#812) üzenetére


fero02
veterán

Ami a PCI foglalatban van, az micsoda? Diagnosztikai kütyünek néztem elsőre, de nem hinném, h az, mert azon nem szokás USB kivezetésnek lennie. Meg a hátulján az a nagyobbacska fekete...

(#815) KillHates válasza fero02 (#814) üzenetére


KillHates
nagyúr

PCI-LPT-USB portos tesztkártya. Sajnos FFFF-et mutatott :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#816) fero02 válasza KillHates (#815) üzenetére


fero02
veterán

Akkor nem sokat tévedtem mégsem. :DDD

Viszont ennyit az alaplapi védelemről... :(((

(#817) KillHates válasza fero02 (#816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen. Biztosan jelzett a beépített kütyü, hogy lejárt a garancia, lehet megdegleni!
Januárban járt le a 2 év :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#818) fero02 válasza KillHates (#817) üzenetére


fero02
veterán

Pffúúúú, akkor ez nagy szopacs. :o

(#819) Alex_


Alex_
tag

Nos
Üdvözlet mindenkinek
nagy örömmel olvastam a topicot, s könnyes szemmel keresgettem a régi képeim között.

hátha megér egy misét az, hogy mit csinál a mérnökember (nem én sajna, de rokon), ha pc alkatrészeket be lehetett szerezni de ház az nem volt, viszont, jóféle lemez van a garászba, hajlítógép is, fűrész is, no meg némi idő is.
alkatrészekből látni fogjátok nem most volt.

1. miből lehe tépítkezni (csak lemezcsavar van, de gumigyűrűk is, fő az érintésvédelem.
http://cbk.hu/pc/ejjha/1_nem_tul_pc_kompatibilis_csavarkeszlet.jpg
2. már összekötözgetve, kapcsolók lemezbe ragasztva, táp másik lemezre rögzítve
http://cbk.hu/pc/ejjha/2_bontott_abra.jpg
3. a kártyák rögzítése most még lebeg, de majd a ház fogja fixen
http://cbk.hu/pc/ejjha/3_kartyarogzitesek.jpg
4. beszerelve
http://cbk.hu/pc/ejjha/4_beszerelve.jpg
5. készen egyik oldala
http://cbk.hu/pc/ejjha/5_kesz_1_oldal.jpg
6. készen, bővítőhely oldala
http://cbk.hu/pc/ejjha/6_bovitohely.jpg

s vagy három évig üzemelt is ebben a házban a pc a papinál :)
találtam még egy nagyon érdekes modolást, de az nem pc, hanem kőmíves munka, de nagyon hosszú í vel, konkrétan budi :)

[ Szerkesztve ]

(#820) planb válasza Alex_ (#819) üzenetére


planb
csendes tag

Ba..meg! Gratula! Ez nagyon kemény! :R

bázzzzzzzzzeg...

(#821) luw2win


luw2win
őstag

Üdv!
Most találtam rá erre a topicra és hát nekem is van egy kis munkám mégpedig a hűtéssel kapcsolatban, főleg a CPU hűtéssel volt gondom ezért találtam ki ezt
[link]
[link]
[link]

Kicsit nehézkes volt a szerelés de eredményes, a képen látható 22 fok 0% os terhelés alatt volt de volt még 18 fokos eredményem is 15p után csak sajnos nem mentettem el a képet :W
Sajnos ez csak egy hirtelen teszt volt nem volt időm lemérni a GPU-t
A CPU-n egy AMD ref hűtő van és átlagba 37 fokos játék közben 50 fokot is eléri,
de igy a légkondi hatására csak 30fok volt a max höm :P
100mhz et huztam rajta

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#822) Speed® válasza #19617792 (#810) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

80erest simán két ujjal lehet szaggatni, én is csináltam jópárat, a mostani gépemben is mindkettő homemade.

Killhates
Azt akarod mondani, hogy szutyok a lap, mert nem élte túl a pancserságod? :U

luw2win
Képeket ne erőltesd, nem mindenkinek van sokXmegabit netje.
Használj link gombot, aki látni akarja majd megnyitja magának.

(#823) Tv válasza luw2win (#821) üzenetére


Tv
senior tag

Nem rossz, csak épp azt nem látom, hogy mi értelme van :F Vagy a gépben passzívan mennek a hűtők?

(#824) #19617792 válasza Speed® (#822) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ügyes voltál, nekem nem jött össze, mert én nem pengével, vagy kis késsel álltam neki, hanem nagy konyha-késsel... ;] :DDD Túl sűrű volt nekem az erezet.

luw2win: :C :R Nem semmi, légkondicionált gép, alaplapi cuccok most gondolom jól érzik magukat! :D

(#825) KillHates válasza fero02 (#818) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az... Ha INtel lett volna annak meg sem kottyan ha menet közben a VGA-t kirántom...
Ehhh... a problémás nForce... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#826) KillHates válasza Speed® (#822) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, igazad van...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#827) luw2win válasza Tv (#823) üzenetére


luw2win
őstag

TV Nem, megy minden venti csak még a légkondi fujja rá a hideg levegőt,

Van uj rekord 10fok 30p et ment a gép 0%os terheltség,
100% os terheltség alatt 25fokos

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#828) gsc73 válasza Speed® (#822) üzenetére


gsc73
aktív tag

(szerintem ma (2008) már igen kevesen neteznek modemmel, "keskenysávon". A leglassabb szélessávnak (ami nekem is van) meg tökmindegy az a pár kép....szerintem)

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#829) gt0618 válasza KillHates (#812) üzenetére


gt0618
tag

A tápot a lap az érintkezősor első, rövid részén adja sztem a kártyának, ami nem volt a slotban, más lesz ott a baj, indítsd el pci-os vga-val hátha, vagy keress kontakthibát.

(#830) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenkinek!

Keresek egy olyan embert, aki segíteni tud nekem.

Az a kérdés, hogy milyen anyagba lehet (hővezető) mikroport keverni, ami aztán enég keményre és vízállóra köt hogy vízhűséd-hez blokk alapanyag legyen.

Én Epoxy-ra, vagy műgyantára gondoltam első körben.

A második kérdés, hogy milyen tömeg%-ban keverjem hozzá a port, hogy a lehető legjobb hővezetést érjem el, viszont a szerkezeti integritás ne csökkenje a kritikus pont alá??

Aki tud segíteni kérem tegye meg!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#831) Dimitryj válasza TESCO-Zsömle (#830) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Szebben nem is fogalmazhattál volna, én is pont így csinálnám...
...ha egy kv főzőt szerelnék.
Mihez akarsz blokkot gyártani, mert talán RAM hűtőt aszondom lehetne esetleg csinálni belőle de procira csipszetre semmi esetre nem ajánlanám, ugyanis azok sokkal több hőt diszipálnak, mint amenyit te egy derab műgyantán át tudsz vezetni. Szal én a helyedben inkább rézből csinálnék blokkot (Bár ahhoz meg nem árt ha van egy ismerős aki tud ilyeneket gyártani, ui sokhelyen ha odaviszed egy céghez h neked ez kell akkor néznek rád nagy bután h mivan).

(#832) CounterBoci válasza Dimitryj (#831) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Zsömlének -szerk.

mégegy pont a réznek+ismerős. ugyanis inkább nem írom le mennyi manapság egy cnc gép óradíja :) ráadásul blokkhoz (már ha normálisan akarja az ebmer) cad-cam programmal kell programozni a gépet ami megint nem egyszerű. tudom mert ezt csinálom. vagyis 3d profilmarásokat. és ott van még az is, hogy igen kis méretű szerszámok kellenek hozzá, akármilyen géppel meg se lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#833) Dimitryj válasza CounterBoci (#832) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Igen én is ezért mondtam zsöminek ha lehet kereessen ismerőst aki tud ilynet gyártani.
SolideEdge el meg ha jól tom lehet ilyent alkotni és nagyságrendekkel könyeb használni mint bármelyik CAD verziót.

(#834) planb válasza Dimitryj (#833) üzenetére


planb
csendes tag

HI!Olvastam a #803-ast. Csak annyit fűznék hozzá, hogy melóztam lézer cnc mellett, mint logisztikai szakmunkatárs :B ( cipeltem a lemezeket fel a gépre-le a gépről) , a tervező-gépkezelő sráccal egyszer-egyszer vágtunk mintákat gép oldalára.
A kölök pillanatok alatt megtervezte CAD-ben a mintát , majd 2-3 perc alatt kivágta.
Ha nem látom nem hiszem!
És igen kell egy jó, hozzáértő ismerős szaki.

bázzzzzzzzzeg...

(#835) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenkinek!

Nem értem mi akadálya annak, amit leírtam. Szerény elméletem szerint a műgyanta "kocka" hővezetési képességét a bele kevert hővezető anyag tömeg%-a határozza meg. Javítsatok ki, ha tévedek!

Namármost, ha megsúgom, hogy ugyanezzel az anyaggal 4:1-hez arányban kevernek szilikonzsírból (4) és porból(1) hővezetőpasztát, ami nagyon is jól működik, akkor -elméletileg- jogosan várná el az ember, hogy ugyanez a módszer műgyantában is működjön. Én elfogadom (sőt tudom), hogy a műgyanta nem egy aduász hűvezetés terén, de a szilikonzsír se arról híres. Amúgy meg, mivel a blokknál nem feltétel a minimális viszkozítás (kenhetőség), -ami a hűtőzsírnál elengedhetetlen- nyogodt szívvel emelhető a keverési arány akár 2:1-re is. :K

CNC-ről meg annyit, hogy van ismerős. Bár nem akarom elhinni, hogy olyan sokba kerül, ha embereknek megéri a 10-15k-s gyári blokkok helyett rézből forgácsoltatni magunak. :Y

További szép napot. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#836) Tv válasza TESCO-Zsömle (#835) üzenetére


Tv
senior tag

Megcsinálni meglehetne. Nincs sok akadálya, csak éppen semmi értelme sincs. Erre a célra ott van a réz, amit tökéletes. Jobb ennél nincs. Illetve az ezüst az lenne, csakhát nem lenne olcsó mulatság. Tehát össze lehetne barmolni egy ilyen dolgot, de valószínűleg nagyságrendekkel rosszabb lenne a legolcsóbb bolti cuccoknál is hővezetésben.

(#837) Dimitryj válasza Tv (#836) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Pontosan.
Hacsak nem azért akar gyantából mert neki átlátszó blokk kell :DDD

(#838) Tv


Tv
senior tag

Amúgy olyankor mivan ha az egész konfigot beleteszed (vinyó kivételével) desztillált vízbe? Vagy ioncseréltbe, most hirtelen nemtom melyik nem vezeti az áramot. Már hallottam ilyesmiről, asszem csak az algásodással van gond. Kéne szerezni valami régi gépet és kipróbálni :DDD , elvileg töksötét helyen nem algásodik az akvárium sem mert napfény kell neki.

(#839) TESCO-Zsömle válasza Tv (#838) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor már inkább hűtőolajba nem?? ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#840) Tv válasza TESCO-Zsömle (#839) üzenetére


Tv
senior tag

Ízlés szerint :DDD . A víz olcsóbb :)

(#841) tts válasza TESCO-Zsömle (#835) üzenetére


tts
addikt

elnézést a prosztó fogalmazásért - az elmélet egyszerűen csak hülyeség :R

szerezz műgyantát és keverj hozzá fémport pl. 10:1, 10:2... stb arányban - valószínüleg inkább mindig hőszigetelőként fog viselkedni - szvsz - az egyes fémszemcsék közötti gyanta is hőszigetelő (nevezzük így az egyszerűség kedvéért a rossz hővezetőt) lesz - ha pedig a fémszemcsék gyakorlatilag egymáshoz érnek, az már színfém

dettó a súgás - a paszta is szar hővezető, porral is meg por nélkül is, pusztán jobb mint a levegő, ami egyébként a helyén lenne a két felület között

üdv :R

[ Szerkesztve ]

(#842) TESCO-Zsömle válasza tts (#841) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm, de mint azt írtam, engem a megvalósítás hogyanja érdekelt, nem pedig, hogy van-e értelme. ;)

Köszöntem :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#843) KillHates válasza tts (#841) üzenetére


KillHates
nagyúr

"dettó a súgás - a paszta is szar hővezető, porral is meg por nélkül is, pusztán jobb mint a levegő, ami egyébként a helyén lenne a két felület között"

Bogarat tettél a fülembe! Van egy 2.6-os P4-em, le fogom csiszolni és ráforrasztom egy réz talpú bordára. Valami azt súgja a bordát lánggal fogom melegíteni, mikor "megfut" az ón a talpán, akkor az előmelegített proci ráteszem, és a borda felől hirtelem lehűtöm az egészet!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#844) CounterBoci válasza KillHates (#843) üzenetére


CounterBoci
senior tag

szerintem veszélyes. túlhevül a proci is, olyan gyorsan nem tudod lehűteni. elméletben a hőtől nem lenne szabad hogy baja legyen, de a gyakorlat más.

(#845) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#843) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszerűbb, ha veszel egy adag ilyet:

2-3 hónap után garantáltan nem lehet elválasztani a CPU-t a hűtőtől. Belediffundál mindkettőbe... :DDD :Y :K

De vigyázz: Aluminiumot megeszi reggelire! ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#846) CounterBoci válasza Tv (#838) üzenetére


CounterBoci
senior tag

és is hallottam ilyenről, valamelyik topikban van is róla múvi. felforr a víz :)

(#847) KillHates


KillHates
nagyúr

Házi bütykölés eredménye:

Legömbölyített GPU!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#848) KillHates


KillHates
nagyúr

Na ezek a kondik sem fogják már megilyeszteni az embert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#849) Temerti válasza KillHates (#848) üzenetére


Temerti
tag

Nekem 3 hónap kellett mire az összes kidurrant asrock alaplapban. :D Utána egy hónappal feladta a harcot...

(#850) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#847) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elmagyarázná valaki kiért baj ez a lesarkazás??? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.