Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Tv válasza diegho (#900) üzenetére


Tv
senior tag

Csak a képen látszik úgy, vagy tényleg ferdén áll a vinyó? Mert ha jól tudom az nem túl jó neki. Bár nem értek hozzá igazán, csak valami ilyesmi rémlik.

(#902) diegho válasza Tv (#901) üzenetére


diegho
nagyúr

csak a képen látszik ennyire ferdének, amúgy kb 5fokos szögben áll, a gumik ugyanolyan hosszúak, csak a keret amin át vannak fűzve egyik helyen pár milivel magasabb (van ott valami kiálló hülyeség) szabad szemmel nézve ez annyit tesz, hogy kb 3 milivelvan lejjebb az eleje mint a hátulja, tehát ferde egy minimálisat, ha lesz kedvem majd kiméricskélem, hogy jó legyen.

(#903) Ripley válasza DeltaPower (#809) üzenetére


Ripley
tag

Nem másból mint hullámpapírból:). Némi ragasztó és egy fekete alkoholos filc felhasználásával.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#904) Petya25


Petya25
addikt

3-4 éve én is alakítottam egy kicsit a házamon. [link]
Azóta már volt egy komoly Gigabyte 3D Aurora is full vízzel. [link]
Viszont beleuntam a cuccok folyamatos cserélgetésébe és notira váltottam vagy két éve.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#905) Solfrutta


Solfrutta
tag

Hali!
Mikor elkezdtem a gép halkítását, akkor született ez az elmebeteg hűtőmod, mert rá voltam szorulva a stock kúlerre. Kis hullámkarton, egy kés, és ez született belőle:

Lefogatópótló, ugye az eredeti a ventin van:
[link]

Rezgésmentes ventirögzítés:
[link]

Venti rögzítve a lefogatókarhoz:
[link]

Működés közben, légterelőlapokkal:
[link]

Gépem most:
[link]
Melegre való tekintettel kiköltöztettem, így is szokott 50 fok lenni a proci, tetőtér nem vicc...

:DDD

Táp egy külön történet, ha megtalálom a képeket akkor felrakom azt is.

(#906) DeltaPower


DeltaPower
őstag

tegnap este marha meleg volt a szobában, kint pedig már tök jó hűvös, de nem volt semmi huzat. ezért elhatároztuk szobatársammal, hogy összedobjuk fölös alkatrészeinket a jó ügy érdekében :)

esti kép
nappali kép
drótozás

ha nem lenne tisztán kivehető, ez 3db 12 centis venti (1-1 AC, Glacial, CoolerMaster) az ablakban, egyedi betáplálással :) az áramot 1 db félig kibelezett atx táp szolgáltatja.
és értelme is volt, tényleg csinált némi légmozgást :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#907) Daemon09 válasza DeltaPower (#906) üzenetére


Daemon09
őstag

Koleszos légkondi vagy mi. :C :DDD

(#908) joi29 válasza DeltaPower (#906) üzenetére


joi29
őstag

és mennyibe van ez a szellőztető konfiguráció?

(#909) DeltaPower válasza joi29 (#908) üzenetére


DeltaPower
őstag

tök ingyen, kimaradt alkatrészekből raktuk össze :) amúgy a 3 venti kb. 3k, a berhelt táp 500 ft :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#910) joi29 válasza DeltaPower (#909) üzenetére


joi29
őstag

-Szóse rolla ügyes kis barkács cucc :) ,de van ennek egy elterjettebb változata is. Állványos ventilátor, 40cm :DDD

(#911) TESCO-Zsömle válasza joi29 (#910) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az lehet, de emellett te nem alszol!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#912) joi29 válasza TESCO-Zsömle (#911) üzenetére


joi29
őstag

Az biztos! :K

(#913) fero02 válasza TESCO-Zsömle (#911) üzenetére


fero02
veterán

Ezt cáfolnám. :DDD Napok óta csak ilyen mellett tudok aludni. ;)

(#914) jhos910 válasza Zalaymate (#791) üzenetére


jhos910
aktív tag

Gondold magad okosnak, hogy ez a flegma válasz kiesett a szádon. Ha nemfogod, hogy voltak srácok akik igen ottvoltak a témában (alias nagyok) segítettek és én ezt kérdeztem akko egészségedre, további sok sikert.

(#915) Zalaymate válasza jhos910 (#914) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Az általad flegmának ítélt választ egyáltalán nem annak szántam, ha így érződött, elnézést kérek! :R

Amúgy meg sajnos a ,,nagyok" nem igazán szóltak hozzá érdemben, hiszen mindenki csak azt hajtogatta, hogy nem lehet megcsinálni, meg hogy csak elcseszem a gépem. Ezzel nem segítettek. Értem és köszönöm is az aggodalmukat, de sikerült megoldani eddig mindent és már kész is van a mágnesesen árnyékolt hangcucc, most a ház modján van a sor.

Ezt sem flegma, vagy okoskodó válasznak szánom, csak ez a helyzet.

Képeket majd teszek fel és lehet, hogy készül majd belőle egy Logout-os írás is.

(= Zala =)

(#916) TESCO-Zsömle válasza Zalaymate (#915) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

'Deja Vu'

Megkérdeztem valamit, hogy hogyan lehet(ne) megcsinálni, erre 10ből 10 komment az értelmét firtatta, holott nem az volt a kérdés. Ezt 3x játszottam(tuk) el, majd megköszöntem a 'egítséget' és elmentem... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#917) Zalaymate válasza TESCO-Zsömle (#882) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hátha segítek valamit! ;)

Hát érdekes ötlet. Nem tudom pontosan, de ugye lesz 4 SATA kábel és 4 tápkábel. (szerintem)

Na most, hogy ezeket esztétikusan el tudd vezetni, kellene egy lyuk, vagy inkább egy rés az oldallapra. Én a szerkezetét úgy csinálnám ahogyan te vázoltad fel, a keretet és a csatlakozókat valahogy úgy rögzíteném (beleaplikálnám) a keretbe, hogy a winyót csak egyszerűen rá tudd kötni, tehát a csatlakozók nem hosszú drótokon lennének, hanem fixen a keretből állnának ki a megfelelő helyen.

Na most a kérdésed legfőbb eleme az volt, hogy melyik felállás lenne a jobb (1. vagy 2.).

Ez attól függ, hogy a winyó melyik oldalát hűtve érhetsz el alacsonyabb hőfokot, illetve nyilván a winyó ,,hasa" vagy alja a sérülékenyebb, hiszen itt van a nyomtatott áramkör.

A keret elejére én szerelnék egy rácsot és abba vágnék 4 akkora lyukat, amin éppen a ventillátor látszik ki. Így azért védve lennének eléggé a winyók és levegőt is kapnának bőven.

A rögzítése pedig szerintem úgy a leghalkabb, ha a keretet gumialátétes csavarral szereled fel a ház oldalára és a keret és a ház közé vagy szivacsot teszel, ami egy kicsit eltartja (kb. 1mm) a keretet, így nem adja át a rezgést, vagy tömítő szilikonnal teszel rá körbe egy vékony csíkot.

Most ugrott be, hogy a legyegyszerűbb, ha ajtókhoz, ablakokhoz használt gumi vagy szivacs csíkot veszel. AZ öntapadós és olyant választasz amelyik szimpatikusabb (vastagabb/vékonyabb)

Remélem adtam használható ötletet! ;)

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#918) TESCO-Zsömle válasza Zalaymate (#917) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már mindkét problémára megvan az -elvbeni- megoldásom. :K

Oldallapra aplikált vinyóknál a 4pár kábel 4 kis lyukacskán megy egy csatlakozósorba az oldallap hátulján, melynek aljzata az alaplapi tálcán lessz rögzítve. Így gyakorlatilag mikor hátrahúzom az oldallapot oldja is a kapcsolatot.

Az esetleges menet közbeni szétcsatlakozás ellen piros LED fény és egy elektro-mechanikus zár hivatott majd védeni. Emellett egy kapcsolóval megoldom azt is, hogy amíg nincs a helyén az oldallap, addig ne lehessen bekapcsolni a gépet.

A másik felvetés/probléma a vízhűtő-blokk alapanyag volt, de azt is megoldottam. Egy kémiában és fizikában jártas ismerős ellátott pár tanáccsal, hogy mire is kell majd vigyáznom. ;)

Mindazonáltal köszönöm a választ! :R

szerk: Adtál használható ötletet, ugyanis nem tudtam mit tegyek a vinyók és az oldallap közé csillapítani. A 2-es koncepciót fejlesztettem tovább olyan irányba, hogy vinyónként 2db póstagumi fogja a meghajtókat az oldallaphoz, alattuk pedig a rezgéscsillapító anyag. :K

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#919) 14adam


14adam
addikt

hy.ime a gépem [link] [link] [link] házra még nemtellet :D amik lelognak vezetékek azok a reset meg a bekapcsolo "gomb" majd csinálok rá kapcsolot de még nemjutottam el odáig :)) .Gondolkoztam azonis,hogy kartondobozba beledobom de abba meg meleglesz :) .ígyhát maratt igy :D

(#920) Temerti válasza 14adam (#919) üzenetére


Temerti
tag

Szia! Azt szeretném megkérdezni, hogy a táp hány wattos? Különben így én a p1 korszakban szereltem mindig, főleg mikor alaplapokat kellett tesztelni. :K

(#921) FID válasza 14adam (#919) üzenetére


FID
őstag

Ez tetszik kissebb ventik nemvoltak? :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#922) 14adam válasza Temerti (#920) üzenetére


14adam
addikt

az egy 300-as :)

(#923) 14adam válasza FID (#921) üzenetére


14adam
addikt

Kell a szelőzés :D

(#924) ReJim


ReJim
őstag

még réges-régen készült egy mATX compaq kisgéphez(p3). 1 hdd, 1 cd-rom, 1cd-író volt a gépbe, és a mobilrack már nem fért a gép belsejébe így készült a homemade hátlapi ide kivezetés.
sokat nem használtuk, sebessége szerintem nem volt valami fényes. de a megvalósítás az valami gyönyörű.
(volt hozzá egy molex kábel hosszabbító, meg a mobilrack műanyag borítást kapott, de ezek elkallódtak már).
[kép1]
[kép2]
[kép3]

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#925) Tothgera30 válasza 14adam (#923) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, itt nem melegszik be a gépház.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#926) jhos910 válasza Zalaymate (#915) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mikor erősítőt akartál csinálni akkor igenis elhangoztak magasröptű hsz-ek amit én el sem kezdtem olvasni mert nem értek hozzá.

ha sikerült megcsinálnod és nem megy szét a géped akkor gracsula! Képeket várjuk.

(#927) jhos910 válasza ReJim (#924) üzenetére


jhos910
aktív tag

Aztarohadt :D Respekt, igenjónak tűnik szép lett :) :R

(#928) nyunyu


nyunyu
félisten

Tud valaki olyan pesti helyet/muhelyt, ahol rajz alapjan legyartanak/leszabnak barmilyen formaju femlemezt?

Gondolkozom videokartya upgradeen, csak nem jo ra a mostani vizhutesem lefogatoja, illetve ki kellene normalisan vagni a gep oldalat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#929) CounterBoci válasza nyunyu (#928) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#930) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Melyik topikban nézelődjek azzal kapcsolatban hogy porszigetelés? :D (nem tudok rá jobb szót) :))

(#931) TESCO-Zsömle válasza D1Rect (#930) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hermetikus szigetelés/lezárás. szerintem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#932) D1Rect válasza TESCO-Zsömle (#931) üzenetére


D1Rect
félisten

Thx! :R

(#933) KillHates


KillHates
nagyúr

Ste írásán felbuzdulva én is megmoddoltam az M40-est!
Nekem a kártyaolvasó mindennapos használatban van ezért csak 8 cm-es ventit raktam bele.

Laraxiortól kapott Revoltec ventik lettek belerakva. Minkettő nagyon szép pirosan világít, viszonylag csendesek és elég sok levegőt szállítanak.

Ha már vettem egy egész doboz vágókorongot a dremmelbe, akkor kivágtam a táp alatti részt is, és így szegény Zalman tápom is több friss levegőhöz jut.

Sötétben kész Karácsonyi fíling a hátsó multicolor ventikkel!

"Vörös fényt neki, az megnyugtassa!"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#934) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#891) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y Basszus de komoly!!! :Y :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#935) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#916) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem firtattam az értelmét, sőt drukkoltam! Csak nem tudtam érdemben hozzászólni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#936) nygma válasza KillHates (#933) üzenetére


nygma
addikt

Szép munka... :C

Ha a procin is valami világítós cooler lenne,hogy mutatna... :U

(#937) KillHates válasza nygma (#936) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R

Igen de az a vicc az egészben, hogy nem ablakos a gépem :D Ha ráteszem a kupakot, akkor tényleg csak a ventik látszanak ki a rácsokon :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#938) DeltaPower válasza KillHates (#937) üzenetére


DeltaPower
őstag

mi az a kisebbik venti fölött, amiből 1 szál kerek fekete kábel jön ki? kártyaolvasó?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#939) D1Rect válasza KillHates (#933) üzenetére


D1Rect
félisten

Csini :R

(#940) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném olyanban hogy laptop alá szeretnék barkácsólni valami hűtő féleséget... és nem tudom mi módon lehetne 2 db 12cm ventit együtt rákötni pl USB-vel a gépre...

segítséget előre is köszi :))

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#941) Ndruu válasza adyh (#940) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

2 ventit biztosan nem szolgál ki kellően egy USB aljzat. USB Power

Tehát olyan ventit kell szerezned, ami 5V-on is beindul és megy is.

Esetleg tervezhetsz hozzá vezértlő áramkört is, akkor elbírhat két ventit is.
Érdemesebb inkább DC-ről táplálni (adapter), úgysem lesz hordozható a hűtő alkalmatosság... De notebook hűtőt használtan már 3-4k-ért lehet szerezni... Valahol láttam nemrég...

Harrrr!!!!

(#942) adyh válasza Ndruu (#941) üzenetére


adyh
tag

Köszi a tippet
És milyen ventik kellenének a hálózatihoz hány pines? stb...Hogyan lehet megcsinálini? A 2 ventit egy Y-on kábelell egyesítem és onnan hogyan tovább hogyan teszem rá adapterre?
Egyébként tudom hogy lehet venni, nezegettem én is őket de ez a megoldás valahogy jobban vonz :D

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#943) Ndruu válasza adyh (#942) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt fognak segíteni a szakik... Modding és elektronikai kérdések

Harrrr!!!!

(#944) adyh válasza Ndruu (#943) üzenetére


adyh
tag

Köszönöm! :R

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#945) KillHates válasza DeltaPower (#938) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aha, "121 és fél az egyben" :D kártyaolvasó. 2.300 Ft a Vision-ben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#946) KillHates válasza D1Rect (#939) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÓÓóóó... Köszönöm! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#947) KillHates válasza adyh (#944) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem is vegyél egyet. Olcsóbb mint egy új alaplap... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#948) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Hello mindenkinek!

Ezt hogyan lehetne megoldani? link

Tápegység átkötése valamilyen úton-módon.

(#949) KillHates válasza juliabrilke (#948) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖööö... Nem értem mi a kérdés. Az átalakítót akarod kikerülni, és a fekete csati a tápon legyen direktbe?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#950) nike_ válasza KillHates (#949) üzenetére


nike_
addikt

Valami nem kóser a hosszabbítóval, mert nem ugyanolyan vagy valami ilyesmi. :F

Többet én se tudok kihámozni. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.