Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84701) Tulku válasza gianni85 (#84699) üzenetére


Tulku
veterán

Van ilyen...én konkrétan félek... ;]

(#84702) -Skylake- válasza ph2012 (#84698) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sony MDR-E9LP , kaphato kb barhol , olcso.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84703) darvinya válasza -Skylake- (#84702) üzenetére


darvinya
titán

Jáj… :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84704) -Skylake- válasza darvinya (#84703) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nezd, ugy vagyok vele hogy azert jott ide hogy mondjunk neki valamit. A konkluziom, hogy miutan kap egy valaszt elszublimal. Hat adtam neki egy valaszt, hogy katalizaljam ezt a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84705) kemcso válasza -Skylake- (#84704) üzenetére


kemcso
Ármester

Kb ezt a választ adtam neki én is, csak a saját döntés lehetőségével... Jah és a topikgazda az általa felügyelt topikban nem tiltható ;]

(#84706) s4tch válasza kemcso (#84705) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt kár volt elárulnod, sokkal mókásabb lett volna, ha előfizet, és erre is magától jön rá. ;]

(#84707) kemcso válasza s4tch (#84706) üzenetére


kemcso
Ármester

Ááá, csak kifogást gyárt, hogy miért nem fizet elő ;)

(#84708) f4lcon válasza ph2012 (#84698) üzenetére


f4lcon
őstag

mivel a hang nem volt feltétel, csak az, hogy 1) ne legyen drága 2) magyar boltban elérhető legyen és 3) ne agybadugós legyen, így tessék, az itthoni egyik legjobb: Panasonic RP-HV095E. minden feltételednek megfelel.
a stílusodon viszont van még mit csiszolni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84709) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kölcsönkaptam haverom szinte új Hifiman RE400 fülesét.
Neki nem kellettek az illesztékek, így azokat nekem is adta.
Az RE400-at hamar vissza is adtam neki, mivel 100 óra bejáratás után sem hozta azt, amit évekkel ezelött nyújtott. Valószínűleg nőttek az igényeim. Akkor ilyen 6-8e Ft-os füleselhez képest éreztem nagyon jónak, most meg a Sunrise, Brainwavz felhozatal után már nem tűnik olyan jónak.

Viszont a régi Brainwavz M1-em a Hifiman áttetsző gumiktól új életre kelt. A széles és rövid belső átmérő sokkal nyíltabbá és világosabbá tette a korábbi Sony gumikhoz képest.
Most megint ezt hallgatom, amíg ki nem találom, hogy ma mi okozna olyan élményt, mint anno az RE400...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84710) PR0JECTNR56 válasza Bici (#84709) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Üdvözöllek a sokat emlegetett lejtőn. ;]

(#84711) Bici válasza PR0JECTNR56 (#84710) üzenetére


Bici
félisten

Igen, én is így érzem. :D

Viszont "jó hír", hogy a fülem nem tűri az olyan formájú füleseket, mint pl. a Brainwavz B200/B400, és azokat, amikhez a fül felett kell elvezetni a kábelt. Valamiért vagy nem fér be, vagy kilóg, vagy valamiért nem passzol a fülembe az ilyen füles.
Tehát elég sok típus kiesik így.

Olyat kell találnom, ami hagyományos felépítésű; lefelé lógó kábelű.
Első gondolatom a Hifiman RE600/800, de még nincs ötletem, hogy fogom kipróbálni, és mivel kevés kelyen írnak róluk, nincs annyi infóm, ami alapján vakon meg merném rendelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84712) gergely99911


gergely99911
csendes tag

Sziasztok, ezt az úgynevezett ISN H40 (v2)-t próbálta vagy hallotta már itt valaki?
Eléggé megy a hype, hogy $200 alatt az egyik legjobb.
BGGAR-nak is megvan elvileg, de még nem próbálta.

[ Szerkesztve ]

(#84713) Tulku válasza Bici (#84711) üzenetére


Tulku
veterán

AKG K3003

(#84714) kemcso válasza Tulku (#84713) üzenetére


kemcso
Ármester

Az a baj a K3003-al, hogy annak, akinek a RE400 tetszik(tetszett) nem hiszem, hogy bejön a hangja... Az egy V hangképű füles.

(#84711) Bici RE600 van a topikban pár embernek, vicze1-ét hallottam is.

(#84715) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

10 000 Ft körüli kategóriában még mindig a Vsonic VSD1 a legajánlottabb? :)
Nem rég romlott el 3-4 év használat után és újat néznék.

Ki mit ajánl, van azóta ennyiért jobb? :)

(#84716) Bici válasza kemcso (#84714) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, akkor ezennel kérek szépen beszámolót az RE600-as fülesről, akinek kedve van írni róla. :) Akár az RE400-hoz képest.
Olyasmi is érdekel, hogy az mp3 lejátszók mennyire viselik jól, vagy rosszul a 16Ohm-os impedanciáját.
Illetve ha valakinél meg lehet hallgatni 16.-ától, akkor szívesen odamegyek.

Nézegettem az RE800-at is, mivel újabb konstrukció, meg a 60 Ohm hatására is talán jobb hang jön ki a végfokokból, de kedvezményes 300 dodós ára is soknak tűnik. Pláne, hogy ahhoz drágább lejátszó is kellene talán.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84717) monti0222w válasza kemcso (#84714) üzenetére


monti0222w
addikt

Annyira nem V hogy megijedjen a basszus hangzástól amit az ilyen karakterű fülestől várna az ember. Nekem anno tetszett amit akkor hallottam. RE400 meg magasba vágó hangja volt az emlékeim szerint azért is rendeltem akkoriban RE300-t, csak nem jött meg a fejhallgató plázából. Akkor lett az E10 végülis. :K

(#84718) kemcso válasza monti0222w (#84717) üzenetére


kemcso
Ármester

Saját magadnak mondasz ellent ;) Nem tetszett neked az RE400 és tetszett a K3003, de akinek tetszett az R400 az azért vegyen K3003-at??? :))

(#84716) Bici:Re600 véleményem annó és olvasgasd el miket írtunk/tak/tuk róla: [link]

(#84719) Bici válasza kemcso (#84718) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84720) Tulku válasza kemcso (#84714) üzenetére


Tulku
veterán

Igen V de a twfk 4 kilótól meglódul rendesen....ha nem riad vissza a DD mélytől...persze az RE 400 hozzá képest egy közép armatúra, de hátha...

(#84721) vicze válasza Bici (#84716) üzenetére


vicze
félisten

RE600-ról elég sokat írtam. 1x visszavittem utána meg megvettem még 1x... :U
RE800

A 800 egy nagyon más füles, sokkal általánosan hallgathatóbb mint a 600, az csak bizonyos dolgokra jó. 200$ majd talán beszerzem. Amúgy itt olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#84722) monti0222w válasza kemcso (#84718) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem ezt írtam, :N a mondandom lényege: nem kell a K3003 basszus hangjától megijedni, szerintem teljesen rendben van! :K
Persze aki más hanghoz van szokva annak valószínű hogy nem fog tetszeni.

[ Szerkesztve ]

(#84723) Bici válasza vicze (#84721) üzenetére


Bici
félisten

Mit értesz az alatt, hogy a RE600 nem mindenre jó? A kiegyenlítettsége miatt?

Az RE400 és a 800 között hova tennéd?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84724) vicze válasza Bici (#84723) üzenetére


vicze
félisten

Bármennyire akartam én is beképzelni elég sokáig, hogy kiegyénített, de nem. Mind a kettő közép és magas emelt, pont el kell fogadni. A hang nem egy pontos tudomány, mindenki füles más és mást hall.
RE400/600 soha nem lesz jó mély túlsúlyos zenékre, mert egy erősen közép és magas emelt füles. Nagyon sok főleg zenekari, jazz és vokálra kihegyezett zene van, ami ezért eszméletlenül szép vele, de van ami abszolút hallgathatatlan rajta.
Ezt kivéve a Hifimanek nagyon kényesek a lejátszóra is és a zene forrására is. Mivel nagyon részletezőek minden hibát a pofádba tolnak kíméletlenül. Pont ott vannak az emelésik, ahol a zenei hibák a legjobban kijönnek.

RE600-at pár előadóval tudom hallgatni és imádom azokkal, de a zenéim többsége hallgathatatlan rajta.
RE800 már jóval visszafogottabb kiemeléseket kapott és általánosan hallgathatóbb mindennel.
600 és 800 is brutálisan túlárazott fülesek voltak a 65$ a 600 megéri simán, a 250$-t a 800 még nem, ott a 150$ reális.

Hova testem az RE600-at? Leginkább a polcra, mert ritkán van kedvem hallgatni...

Ha meg BA-kat hallgatsz és DD-re akarsz visszamenni, akkor csalódni fogsz, mert a DD soha nem fogja visszaadni azt a pontosságot és sebességet, amire egy BA képes.

(#84725) Bici válasza vicze (#84724) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen a beszámolót!

Érdekes meglátás ez a közép és magas kiemelés dolog. Eleinte, amikor kezdő hifiman/Sunrise hallgató voltam, nekem is ez volt a benyomásom, de végül vagy megszoktam őket, vagy a bejáratással (Az első RE0 fülesem 300 óra után érte el végleges hangját), megjöttek a mélyek, vagyis inkább kicsit testesebb lett a hang.
De az is lehet, hogy megszoktam... :U

Itt érdemes megjegyeznem, hogy több Hifiman fülesemben cseréltem kábelt, és minden esetben - kisebb, nagyobb mértékben - testesebb lett a hangjuk. Nyilván nem a másik kábel miatt, hanem valószínűleg a forrasztás közben átmelegedés (mégha nagyon gyors is próbáltam lenni és preciz pákával csináltam), okozott némi változást a membránon, vagy a csévetesten. Valószínűleg, egy gyakorlottabb embernél nem fordulna elő ilyen. :U

A lényeg, hogy nem BA fülesekről jövök, hanem Brainwavz M1/M3-ról és Sunrise Xcape v1/v2, Xcape IE, és Xcited típusokról.
Régebben sok egyebet hallgattam, de teljesen más lejátszóval, és nem is nagyon emlékszem a hangjukra, csak arra, hogy akkor mi volt a véleményem róluk.
Buszon, villamoson nekem nem igényem a BA fülesekre jellemző rengeteg részlet.
De azért az RE400-nál kicsit pontosabb, részletesebb, jobb szeparációjú fülest el tudnék viselni, még olyan áron is, hogy a mostani xDuoo X3-amat le kell cserélnem, hogy kihozzam belőle a legjobbat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84726) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

Bluetooth, TWS füleseknek olvastam, hogy külön topikja lett, de nem találom,
ezzel kapcsolatban még lehet itt kérdezni vagy másik fórum?

egyébként a TV-vel való összehangolás nem megy, 5 perc használat után kikapcsolnak a fülesek és nem találok megoldást...

Aurea mediocritas

(#84727) kemcso válasza AXisBOLD (#84726) üzenetére


kemcso
Ármester

Ott van az összefoglaló elején a link ;)

(#84728) AXisBOLD válasza kemcso (#84727) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bázzeg, ezer bocs, itt se vagyok...

Aurea mediocritas

(#84729) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Futáshoz, edzéshez keresek fülhallgatót, nagyon maximum 5000 forintig (vagy ~15 USD-ig).
Sajnos iszonyatosan izzadós típus vagyok, így olyan modellre lenne szükségem, ami biztosan nem esik ki a fülemből és vízálló. Grátisz, ha esetleg még jól is szól és nem purcan ki két hónap után :)
Elsősorban hard rockot, heavy metalt hallgatok.
Külföldi rendelés is szóba jöhet, ráérni ráérek, ár/érték arány a legfőbb szempont :K

Mit javasolnátok?
Akár fülhallgató + hook(?) kombó is jöhet.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#84730) fecaga21


fecaga21
aktív tag

A vezeték nélküli fülhallgatónak mik a káros mellékhatásai az egészségre nézve és miben károsabb mint a vezetékes társa?

(#84731) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ha lenyeled, nem tudod a kábelénél fogva kihúzni. Nagyon más káros élettani hatásról nem tudunk, egyéb mindenféle frekvenciás elektromágneses inger meg helyben, a légkör és a csillagok felől is ér sok. Ha attól is félsz, akkor soha ne vegyél fel/le gyapjú pulcsit, az durvább.

(#84732) Eversmann válasza fecaga21 (#84730) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Olvasmány. Ezt találtam
[link]

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#84733) -NoVa- válasza Eversmann (#84732) üzenetére


-NoVa-
őstag

Klasszikus áltudományos hoax, ami már annál az állításnál megbukik, hogy nem vizsgálják a wifi/bt élettani hatásait. Gyakorlatilag sokezer oldalnyi publikált pdf van ezekről, pl a cancer.gov-on, az egyetlen kimutatható hatása a nagyon intenzív 2.4GHz-es sugárzásnak az pusztán az árnyékolás miatt termelődő hőmérsékletemelkedés. Az meg sokkal durvábban érinti a szervezeted, ha rádsüt a nap. Az EMS meg pszichátriai eset, nem biológiai probléma.

(#84734) Tulku válasza -NoVa- (#84733) üzenetére


Tulku
veterán

"Egyébként a Nemzetközi Rákkutató Ügynökség már régebben elismerte, hogy a „rendkívül alacsony frekvenciájú elektromágneses mezők” valószínűleg rákkeltő hatásúak."

Ez valóban megtörtént, vagy ez is fake? Mert ezen az infón kívül az oldal unalomig ismert általánosításokat használ...
No mindegy, nekem a mellkasomon lóg a vevő és erősítő, a fülemben csak armatúrák vannak....de minden bizonnyal azok is károsak....

(#84735) -NoVa- válasza Tulku (#84734) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valóban, csak el kell olvasni a PDF-et, aminek az utolsó fejezetében jól öaszegzik, hogy statisztikai hibahatáron belül van a mellette/ellene bizonyítékok száma, így a vizsgálat eredménye leginkább csak valakinek az MSC diplomája lett.

(#84736) fericske válasza -NoVa- (#84735) üzenetére


fericske
addikt

Erről az a vicc jut eszembe mikor az idős házaspár sétálgat a dunaparton és egy lenge öltözetű csajszi jön velük szembe. Az asszony odaszól a férjének - Ha utánafordulsz kinyírlak!
Az öreg - Hát.... valamibe meg köll halni....

(#84737) -NoVa- válasza fericske (#84736) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig alapvetően vicces logika, hogy a pár méteres hatótávra való BT kapcsolat az öl, inkább a sok kilométeres hatótávú telefont emeli a fejéhez. Igaz, már pusztán a tény, hogy telefonszolgáltatás lefedettségi terében tartózkodik, is erősebb rádiózaj, mint a BT, nem kell nála legyen készülék. És akkor még az analóg rádióadókat nem is említettük.

(#84738) Tulku válasza -NoVa- (#84737) üzenetére


Tulku
veterán

Igen azért elektromos zaj van dögivel, mindenütt...
Falun jobban aludtam nna... :K

(#84739) -NoVa- válasza Tulku (#84738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Falun is ott a kozmikus zaj, fránya kvazárok nyomják a mindenféle rádiózajukat bele a világűrbe, mintha nem lenne holnap.

Hogy On is legyen, sikeresen lefikázták végre a Shuoer Singer-t, úgyhogy nem az lett a következő kipróbálható olcsó játékszerem, lekerülhetett a watchlistről.
Most épp csak a NiceHCK M6 (4BA 2DD), és a KBEAR Diamond (1DD) maradt, de egyik sem tűnik annyira kiemelkedőnek, hogy legyen értelme rendelni. Még a Blon BL05-öt megvárom, piezo-s fülesem még úgysincs. Egyelőre egy bolt rakta nem rendelhetően listába 60$-ért, úgyhogy nem vészes.

(#84740) Tulku válasza -NoVa- (#84739) üzenetére


Tulku
veterán

Mindnyájan így végezzük ;]

(#84741) darvinya válasza Tulku (#84738) üzenetére


darvinya
titán

Faraday kalitkában kell aludni, vagy hegyek völgyébe kell költözni, hogy ne legyen elektroszmog. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84742) Tulku válasza darvinya (#84741) üzenetére


Tulku
veterán

Hegyek völgyében laktam... :DDD

(#84743) leon11


leon11
tag

Sziasztok!

Érdeklődöm mi mostanában a bestbuy 35e-ig?
SM e10-t váltanék és Aq Cobalt hajtaná.
Az e10-et kedvelem, de feljebb lépnék nagyobb felbontás és dinamika irányába, enyhe
V karakterű és sima, inkább meleg középtartományú legyen.... :F

(#84744) kemcso válasza leon11 (#84743) üzenetére


kemcso
Ármester

SM E80, ha ugyanez a kialakítás fontos és Mo-i lehet csak.

(#84745) leon11 válasza kemcso (#84744) üzenetére


leon11
tag

A héten meghallgattam az E50-et és az E80-at is, nem igazi előre lépés.

Egyébként a véleményeddel ellentétben számomra az E80 basszusban jóval erősebb volt az E50-nél. Az E50 az E10-től szinte alig különbözik, talán nyíltabb, középen jobban kiemelt.

Más kellene, lehet kintről akár hibrid is.

[ Szerkesztve ]

(#84746) Tulku válasza leon11 (#84745) üzenetére


Tulku
veterán

E80-nak bizonyos rendszereken lehet egy jól hallható középmély brummja, lehet ezt hallottad...

(#84747) leon11 válasza Tulku (#84746) üzenetére


leon11
tag

Lehet.
Cobalton hallottam az E50 után és vastagabbnak tűnt. Átdugva a mobil jack kimenetére, még több mély volt.
Nem tetszett, ennyi maradt meg róla, tovább nem volt időm analizálni.

(#84748) Bici válasza Tulku (#84746) üzenetére


Bici
félisten

Nekem ennyiből az jön le, hogy konkrét emelése nincs (sok), de bizonyos frekin rezonál, ha a lejátszónak nem elég nagy a csillapítása.

Ha valaki szeretne nagyobb csillapítású lejátszóval tesztelni BP-en kölcsön adom az xDuoo X3-at egy meghallgatás erejéig szívesen.
Ezen minden fülesem kisebb-nagyobb mértékben soványabb hangú, de jobb a mélyek szeparációja.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84749) fericske válasza leon11 (#84745) üzenetére


fericske
addikt

Tinhifi T4.
Olcsón felső(bb) kategóriájú hangzás.
Neutrális, kiegyenlített, magas részletezettségű és dinamika tartományú füles.

(#84750) -NoVa- válasza fericske (#84749) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy lentebbről ~10k-s lépcsővel ugrálva:
~12k Zero Audio Carbo Tenore: 1DD enyhe V, részletes, dinamikus, de könnyen megszakad a kábele idővel. A SoundMagic-hez képest ezt is komoly ugrásnak tartom hangban.
~25k FiiO FH1s: Ha nem ellenzed az EQ használatát. Kell egy kis emelés 2kHz-nél, mert a hangváltónál hagytak ott egy gördöt a DD-BA között. Kapni itthoni webshopban, kicsit jobb a Tenore-nél.

Fölötte a Tin T4 jó, még feljebb a Cobaltosok már nem panaszkodnak a P1 alulhajtottságra, csak mivel V karaktert írt és jóval túlmegy a max áron, ezért ezt csak halkan írom :). S-es Comply TSX 500-asokkal nekem ideális helyen és irányban áll a csöve a fülemben, azóta nem hiányolom az E1DA többszörös teljesítményét és mélyemelését alóla, és elégedetten használom az ES100-ról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.