Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84851) lapalapa válasza -NoVa- (#84850) üzenetére


lapalapa
senior tag

Köszi szépen, viszem a zs10 pro-mat, meg persze az aq cobaltot jitterbuggal.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84852) Kirir


Kirir
tag

Toborzással foglalkozó munkaköröm van, fontos számomra, hogy minél érthetőbb legyen a beszédem, valamint annak a hangja akivel éppen kommunikálok. Régebben Samsung fülhallgatókat használtam, nem voltak jók. Vettem Soundmagicet (E-10), bevált, bár a vezetéke szeret összegabalyodni. Valamint még egy AKG-t használok (új mobilhoz járt). Szeretnék vásárolni kifejezetten ezen célból fülhallgatót. Mleyik márkával és típusával lenne érdemes próbálkoznom?
- mikrofonos fülhallgató
- minél kevésbé gabalyodjon a kábel
- bruttó 8.000 forintba jó lenne, ha beleférne, ha kicsit több nem probléma
- Magyarországon venném az ÁFA elszámolás miatt

(#84853) Bodz válasza lapalapa (#84847) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem magas hangerő. Ezt most így nem fogom neked tudni számszerűsíteni.

(#84854) lapalapa válasza Bodz (#84853) üzenetére


lapalapa
senior tag

Köszi, akkor kipróbálom meghajtva is.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84855) gelbelex válasza lapalapa (#84851) üzenetére


gelbelex
őstag

Tiszetlettel szeretnék kérni Tőletek egy érdemi összehasonlítást a ZS10pro és a T4 között (ha ezekről van szó), az előbbi lenne a Bodz-féle ~45$ kategória...
Előre is köszönöm, ezt a kettőt (ill. T3-at) néztem ki én is... :R
A T3-at hallottam, nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#84856) monti0222w válasza ohway (#84849) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem vagyok benne biztos, de lehet hogy az iPhone-nal nem kompatibilis. Kérdez utána, mert nem mindegy hogy melyik verziót veszed az androidos vagy iPhone-hoz.

(#84857) ohway válasza monti0222w (#84856) üzenetére


ohway
tag

Eredeti honlapon a leírás így szól: “Compatible with all smartphones, the E50Cincorporates a microchip in the 3-button remote that switches automatically between Apple and Android smartphones. Owners of multiple smartphones can easily swap between devices to control volume, track control and call answer/end functions.”
Nem értem.. :F

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84858) monti0222w válasza ohway (#84857) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor vidd vissza az üzletbe ahol vetted, mond el a problémát, s cseréltesd ki.

(#84859) lapalapa válasza gelbelex (#84855) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ok, ha létrejön a meghallgatás beszámolok nagyon szívesen.
Ha tetszett a T3, akkor még kíváncsibb vagyok a T4-re.
(Bár ez az én fülem lesz, lehet hogy nem vagyunk egy izlésen, vagy lehet, hogy én vagyok a süketebb. :DD )

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84860) kemcso válasza Kirir (#84852) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem igazán van tapasztalat a mikrofon milyenségével, ha az E10 bevált maradj annál, főleg, hogy a Mo-n kaphatók közül ebben az árszegmensben nem sok ajánlott van (még az Avax, de azt páran hallották csak így még nem ajánlott).

(#84861) leon11 válasza -NoVa- (#84850) üzenetére


leon11
tag

Ha megérkezik szólj légyszi nekem is.

(#84862) -NoVa- válasza leon11 (#84861) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, írta Dudu. Tegnap feladta, szerintem jövő hét első felében megjön.

(#84863) leon11 válasza -NoVa- (#84862) üzenetére


leon11
tag

Ok, köszi.

(#84864) monti0222w válasza fericske (#84800) üzenetére


monti0222w
addikt

Feri, egyre több infohoz jutok a H40-el kapcsolatosan a neten, a Headfi-n külön topicja van, és ők is, vagy ott is, elég jó vélemények vannak vele kapcsolatosan, szerintem a tavasz folyamán rárepülök. :K
Semleges mégis meleg hangzás, nagy részletesség tiszta hang minden tartományban, szóval ez kell nekem! :D
Egy hang ami túl mutat az árán!

[ Szerkesztve ]

(#84865) fericske


fericske
addikt

Hifiheadphones bontott dobozos cuccok [link]

monti0222w
Próba után köpönyeg... :)

[ Szerkesztve ]

(#84866) trepxe


trepxe
tag

Sziasztok, Egy jobb fulesre vagynek az eddigi RHA T20-nal, mert bar a hangja nem volt rossz ket ev alatt 3x ment tonkre. Van itt egy hibrid. Nem irnak rola rosszakat, de itthoni velamenyt nem nagyon talaltam meg. Ismeri esetleg vki, van esetleg velemeny, hogy megeri-e az arat? Most egyutt adjak complyval raadasul. [link] koszi.

(#84867) monti0222w válasza trepxe (#84866) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, esetleg fericske az aki ismerheti, itt a topiclakoktól nem hallottam, hogy akár kipróbálták volna a Primacy-t.
Viszont rákerestem és a Muzixnál van véleményezve a termék, nem is egy hanem több vélemény is, bár nem tudom mennyi ebből a hype.

(#84868) kemcso válasza trepxe (#84866) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb sarok, kereső: [link] Bodz-t keresd meg, ő hallotta

(#84869) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Haverokkal amatőr filmes projektbe kezdünk.
Én egy közösségi irodában fogok dolgozni, ahol közepesen zajos a környezet.
Ehhez keresek fülest, ami a lehető legjobban szigetel, és szög egyenes a frekimenete így alkalmas effektek és zene keveréshez.
Ezen kívül repülőn és szállodában is használnám sima zenehallgatásra (rock és akusztikus).
Minden esetben fontos, hogy hosszan hallgatható hangja legyen.
Mivel nem fogok mászkálni vele, lehet bármilyen méretű, és kialakítású.
A hajthatóság nem gond, vagy egy jó izmos fejes erősítőm, amit akksisra tervezek átalakítani.

Mivel két különböző felhasználásra is használni fogom, elmennék úgy 100 ezerig.

Köszi előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84870) kemcso válasza Bici (#84869) üzenetére


kemcso
Ármester

Van egy komoly ellentét: "szög egyenes a frekimenete" vs " hosszan hallgatható hang"... A teljesen flat hangképű fülesek a nagytöbbségnek unalmas, száraz hangot adnak, amit nem oly nagy élvezet hallgatni. Na meg amúgy igen ritka a teljesen flat füles, pont ugyanezért. Zárt fejes nem lenne jobb a melóra és egy füles zenehallgatásra?

(#84871) monti0222w válasza kemcso (#84870) üzenetére


monti0222w
addikt

A Nu. EDC3 például hosszan hallgatható füles, nemcsak én mondom mások is, volt 3-4 órát is a fülembe, ésse fájás, se nyomás semmi. :N

(#84872) vicze válasza monti0222w (#84871) üzenetére


vicze
félisten

EDC3 közép és magas emelt, azért nem fárasztó mert a 3-5k emelés szokott sziszegni és fárasztani.
alt="" title=""

Na meg persze ahány mérés annyi menet...

IEM esetében a lapos frekvencia menet sok minden miatt is kb. lehetelen. Már csak azért is mert a halló járatok nem egyformák és erre erősen támaszkodnak.

Nyitott stúdió fejes való audió munkákra, nyilván ha zaj van akkor zárt.

[ Szerkesztve ]

(#84873) Bici válasza kemcso (#84870) üzenetére


Bici
félisten

A hosszan hallgatható alatt azt értem, hogy ne legyenek a frekimenetében fájó tüskék, és ne legyen kényelmetlen.
Gondoltam fejesre is, de nem tudom, hogy egy zárt, dinamikus fejes tud-e annyira szigetelni és mennyire részletes hangot lehet elvárni egy 3+ BA-s füleshez képest.

Az nem gond, ha száraz a hang amúgy.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84874) monti0222w válasza vicze (#84872) üzenetére


monti0222w
addikt

Igaz, de ez nem ajánlat akart lenni, :N egyébként nem mélyhiányos az EDC3, csak nincs kiemelve a bass rész, pont emiatt is hallgathatóbb, plusz a magassak sem fárasztóak.

(#84875) s4tch válasza Bici (#84873) üzenetére


s4tch
veterán

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de muszáj közbevetnem: miért nem fejhallgatót veszel? Fülest amúgy sem érdemes napokon, heteken keresztül folyamatosan a fülben tartani, jobban terheli a hallószerveket, és kevésbé szellőzik, mint akármilyen fejhallgató.

Egyébként az EDC3 tényleg jó sokáig hallgatható, kényelmes is, könnyű is, nincsenek idegesítő kiemelései, kiegyenlített, elég részletes akár keveréshez is, de - a többi füleshez hasonlóan - nem használnám napi 6-8 órán keresztül. Inkább tényleg valami könnyebb-kényelmesebb fejest néznék, aminek viszonylag barátságos a hangja, pl. olcsóbb kategóriában M40x, drágább megoldásként meg mondjuk használt DT1770 Pro vagy Ultrasone Signature DXP. Ja, a 1770 frekimenete ránézésre rettenet, viszont pár éve egy fejes talin a velúr párnákkal én semmit nem hallottam a Beyer-tüskéből.

(#84876) Bici válasza s4tch (#84875) üzenetére


Bici
félisten

Én a BA felépítés miatt gondoltam fülesre.
Egy fejes tud annyi részletet, mint a drágább 3+ BA-s fülesek (nyilván azonos árkategóriában)?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84877) kemcso válasza monti0222w (#84871) üzenetére


kemcso
Ármester

Öööö a W60 is hosszan hallgatható, de nem flat... Értem amit mondani akarsz, de semmi köze nincs a kérdéshez ;)

(#84873) Bici Hát nem tudom, imádom a BA-kat, de hogy én heti 5 nap, 8 órában bedugaszoljam a fülemet... A studio-fejesek se kiegyenlítettek, ha flat-ra keversz egy zenét nagyon keveseknek fog tetszeni azért, mert nem az a közízlés.

(#84876) Bici Eleve egy fejesben sokkal nagyobb a membrán, könnyebb teljesebb hangképet létrehozni, mint egy fülesnél. Az asztali fejesem szintjén az U18 van kb, de ez nyitott..

[ Szerkesztve ]

(#84878) fericske válasza Bici (#84876) üzenetére


fericske
addikt

Neked pont jó lenne egy Tinhifi P1 planár füles. Részletességben nála nincs hiány, és kiemelések sincsenek benne.
Erősítőigényes, de azt mondod neked van masszív erősítőd a projekthez.
Nova fórumtárs [link] tud segíteni szerintem, hogy kipróbáld.
Ha netalán Londonban vagy, akkor én is.

(#84879) -NoVa- válasza kemcso (#84877) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez durva anatómiai szórás. Nekem egyáltalán nem zsíros a fülem, és kb minden nap 6+ órát van a fülemben leginkább a P1. A szivacs meg úgy néz ki rajta 100+ óra után is, mintha új lenne.
Fejhallgatót viszont nehezebben viselem, tavasztól őszig instant beleizzadok.

(#84880) -NoVa- válasza fericske (#84878) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én már nem is mertem ajánlani:), de ja, lehet írni privát üzenetet, és Duna Plaza közelében próbálni.
Ahogy próbálgattam sokféle kábellel, és erősítővel, igazából nekem az ES100 a gyöztes, sokkal több múlik a jobb kábelen meg a megfelelő dugó megtalálásán, mint az erősítő teljesítményén. Térben nem tudja a PowerDAC utolérni, csak közelíti, mélyben meg nem kell állandóan annyi, amit alá tud tenni.
Viszont vékonyabb, könnyebb kábelekkel tud lehangolóan szólni, 35Hz alatt meg már halkul, úgyhogy egy filléres DD nem árt mellé ha durva sub basszust kell próbálgatni.

(#84881) fericske válasza -NoVa- (#84880) üzenetére


fericske
addikt

Milyen kábel lett jó nálad?
Én vettem hozzá egy ilyet [link] , de nem veszek észre érdemi különbséget hangra a gyárihoz képest, de legalább nehéz, kényelmetlen francnyavaja....

(#84882) -NoVa- válasza fericske (#84881) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pl ez az olcsóbb:
link

Meg a TripoWin C8, kb ugyanaz a kettő kábel szálmennyiségben, vastagságban, sodrásban és hangban.
Referenciának meg ott a FiiO LC2.5B, a legdrágább kábelem, amivel 2.5mm balanceden 150mW-on is olyan kis kis gyengélkedő részlettelenebb hang jön ki belöle, mint a gyári kábellel 50mW 3.5mm unbalanceden.

Fél órára most felpróbáltam egy Sennheiser HD 569-et, de nem volt annyira részletes és tiszta a hangja hasonló áron.

(#84883) trepxe válasza monti0222w (#84867) üzenetére


trepxe
tag

Koszi! Ezeket olvastam es jonak tunik, de az ordog nem alszik... :R

(#84884) trepxe válasza Bodz (#78844) üzenetére


trepxe
tag

Szia Bodz, Esetleg az Oriveti New Primacy-ben gondolkodnek egy RHA T20 utan. Most igen vonzonak tunik. ara is alacsonyabb, meg egy csomag comply-t is adnak hozza a muzixnal. Ugy hirlik, te meghallgattad...[link]Mit gondolsz ez jo vetel? A T20-at is alig olcsobban vettem anno' Elore is koszi

(#84885) trepxe válasza kemcso (#84868) üzenetére


trepxe
tag

teszem... :R

(#84886) gianni85 válasza kemcso (#84877) üzenetére


gianni85
veterán

Mi az asztali setup?

(#84887) darvinya válasza fericske (#84881) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy ameddig nem szeded szét, addig nem tudod mi van benne.
De mint legtöbbször kevlár szálas erősítésű vékony vezetők vannak benne.
Szóval dizájn van, de valós beltartalom nincs.
Pl: mostanában rákattantam ezüst kábelekre.
Volt:
-14x0.1mm-es, ami igen kellemesen nyitotta teret és volt erő mindenhol, ezzel a VSD3, VSD5-nek felel meg.
-19x0.08mm-es, ami már kevlár erősítésű, ez is nyitotta teret, de mélyek, főleg legalsó tartománynál már nem volt olyan erős, aki nem hallja, annál magas kiemelt lesz
-7x0.2mm fólia, ez is kevláros, de érthető is mivel fólia erre van feltekerve, hát ez űtött, HD530-on próbáltam ki, és olyan teret kaptam…, minden tartomány erős volt, pedig csak ES100-ról hajtottam meg, s nem a csöves erősítővel, de ha lesz időm elkérem megint és akkor csöves erősítővel kényeztetem :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84888) gelbelex válasza Bici (#84869) üzenetére


gelbelex
őstag

egy jó izmos fejes erősítőm, amit akksisra tervezek átalakítani

Milyen erősítő? (Érdekel az akkusító téma...)
Megkérnélek, hogy ha realizálódik, mesélj róla. :R
Itt, vagy a fejeserősítős topikban (ahol szintén érdeklődésre tarthat számot)...

(#84889) gelbelex válasza darvinya (#84887) üzenetére


gelbelex
őstag

HD530? A régi Sennheiser? MkI v. MkII? Hány ohmos?

Érdekes ez az ES100. (A P1 is hallgatható róla, ahogy NoVa írja.)

(#84890) darvinya válasza gelbelex (#84889) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom melyik verzió, 300Ω-os.
Nem rossz kütyü, de rettentően sz@r a kivitelezése.
Nálam javítás miatt van, de chip forrasztás hibás, amit kitámasztva tudtam ellensúlyozni, mert még 1 sütést nem bírna ki az alaplap.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84891) Bodz válasza trepxe (#84884) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, hallottam.
T20-nál szerintem jobb. Viszont főleg csak akkor érdekes, ha itthonról szeretnél vásárolni.

(#84892) Tulku válasza vicze (#84872) üzenetére


Tulku
veterán

Kísérleteztem direkt ebből az aspektusból teljesen flat frekimenettel 3 armatúra esetén....ki merem jelenteni, hogy rettenetes, nem is unalmas, hanem szinte bántó...
Ami bejött G3-nál nekem, az az, hogy megpróbálom 5 dB-en belül tartani a frekit, de 3 és 8 kHz körül kell valami, hogy élet legyen benne és tér..
G3 lentebb...ez egyenletes, nem fárasztó...

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#84893) Bici válasza kemcso (#84877) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszi!

Ezek szerint a részletek miatt nem kell feltétlenül BA-s füledt választanom?
Én ennek nagyon örülnék. :))
Csak valamiért azt hittem, hogy a BA több részletet ad.

Akkor fejes topikban kérdezek majd.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84894) kemcso válasza Bici (#84893) üzenetére


kemcso
Ármester

Fülesből BA, az igaz, de a fejes az más világ... Nagyobb membrán, stb.

(#84895) monti0222w válasza Bici (#84893) üzenetére


monti0222w
addikt

A dinamikushoz képest több részletett ad a BA. :K

(#84896) -NoVa- válasza monti0222w (#84895) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad azért komplexitás még. Könnyebb merevebb membránanyagok, erősebb mágnesek, akad a DD-ben is fejlődés.
Mellé az egyéb alternatív cuccok sem a részlettelenségükről híresek, planár, elektrosztatikus, kerámia piezo bigyók.
Hogy emellett a hangolást, testet, szűrőket mennyire lehet elrontani, elég visszaolvasni a témában sok sok Tulku postot. Káros mellékhatása, hogy az embernek kedve támad tőle saját custom építéséhez, szerencsére eszközök, rutin, szabadidő és magabiztos szakértelem hiányában a kábelforrasztásnál bonyolultabb dolgoknak ellen tudok állni:)

(#84897) monti0222w válasza -NoVa- (#84896) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze hogy akad, sokáig DD vonalon voltam, nem olyan rég vagyok BA vonalon, pont ezért nézegetem a H40-t is mivel "mit sikerült hybrid vonalból kihozni" kíváncsi vagyok rá.

(#84898) gelbelex válasza darvinya (#84890) üzenetére


gelbelex
őstag

Ööő...
:)

Tehát az ES100 értelmesen meghajtotta?

(#84899) darvinya válasza gelbelex (#84898) üzenetére


darvinya
titán

Viszonylag, azért csöves erősítővel lenne még benne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84900) gelbelex válasza darvinya (#84899) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.