Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) laleeee válasza golya85 (#85650) üzenetére


laleeee
őstag

Ha kicsi a füled,akkor blon bl03

(#85652) Laaaci


Laaaci
újonc

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi, mert nem mindennapi vásárlásra adom a fejemet! :) Egy Mackie MP-220-ról lenne szó, de azt olvastam róla több oldalon is hogy az a füles HIFI-s embereknek, basszusgitárosoknak szól. Már nem biztos hogy az jó vétel lenne, mert én inkább az elektromos zenét helyezem előtérbe (Ambient, psybient, Chill-out, retrowave, stb) Kinek van véleménye erről a fülesről, és ha van olyan füles ami kifejezetten elektromos zenéhez jó, annak a segítségét megköszönöm.

(#85653) kemcso válasza golya85 (#85650) üzenetére


kemcso
Ármester

Kezd az összefoglalóval, ha ott találsz vmit ami tetszik, akkor kérdezz, bár nem lesz egyszerű, mert kipróbálás nélkül.... Ha Mo-i vásárlásról lenne szó, akkor kérdezd meg az iJoe-ban, hogy ki lehet-e próbálni az FH1s-t vagy a Muzix-ban az SM E80-at

(#85652) Laaaci Rád is vonatkozik a fenti mondat. És a kereső a jobb felső sarokban [link] ;)

(#85651) laleeee egy szóval se mondta, hogy kicsi a füle, azt mondta, hogy szűk.... és a blon bl03 még árkategóriában sem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#85654) R19


R19
senior tag

Sziasztok!

Panasonic RP-TCM360 passzív zajszűrése mennyire jó?
Sajnos elég zajos a munkahelyem, ide keresek egy használható fülhallgatót.
Adjatok néhány tippet.
Köszi! :)

(#85655) -NoVa- válasza kemcso (#85653) üzenetére


-NoVa-
őstag

BL03 olcsóbb ugyan (értelmes kábellel együtt már nem is annyira), de a FiiO FH1s-el összemérhető, és nekem metálra jobban tetszik, mint a gyengébb, de subban mélyebbre nyúló basszusú 13.6mm-es nagy DD. Elektronikus zenére jobb a FiiO, V-bb karakter.

Alternatív reviewerem is rámozdult, amikor meglátta a nyakamban lógni, pedig már vagy 10 éve nem érdeklik a fülhallgatók.

(#85656) laleeee


laleeee
őstag


Szerintetek ez egy érzékeny IEM ?

(#85657) jano8 válasza kemcso (#85600) üzenetére


jano8
újonc

És a 46-51-64 Ohm az nem okoz problémát a sansa clip+ nak?Ugyértem mennyivel lesz halkabb (a szerintem inkább galaxyS2 füleshez viszonyítva?)Több oldalon nézegetem és van ahol 16ohm az E10 és az E11 is,gondolom korábbi gyártás ok.Valamint az E11 az 112 db akkor elvileg hangosabb a többihez képest?

(#85658) Tulku válasza jano8 (#85657) üzenetére


Tulku
veterán

Az hogy meghajtja-e rendesen kizárólag próbával érhető el...
Ha ilyen értékek szerepelnek a fülesek impedancia értékei között, az csak arra utalhat, hogy simították a frekvenciákat (régebbi E10 eléggé mélybrummos volt, én elsők között hallottam az új generációs E10-et, ami már viszont nem volt az, volt is itt a fórumon belőle vitám rendesen...)....már melegpontokra tett 20-50 ohm is simít rendesen a frekimenet egyes részein, gyakorta kiszedheti pl a mélytöbbletet (azt szinte biztos)...

[ Szerkesztve ]

(#85659) laleeee


laleeee
őstag

[link]
érdekes tip

(#85660) korpicschess válasza laleeee (#85659) üzenetére


korpicschess
veterán

szerintem borzasztó, de lehet nem próbálkoztam vele eleget. :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85661) laleeee válasza korpicschess (#85660) üzenetére


laleeee
őstag

horrorisztikus :) lehet hogy a blon-hoz pont jó lenne nekem. tényleg van ilyened ? orrmanduláig beér legalább ?

(#85662) korpicschess válasza laleeee (#85661) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem olyan hű de hosszú. Van pár féle, 1x kísérleteztem velük, de aztán hagytam.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85663) meri


meri
aktív tag

Üdv mindenkinek. Ha van valakinek tapasztalata a 64audio U4-SE IEM-mel, szívesen fogadnám. Árulnak egyet egy iBasso d-zero mk2-vel relatíve jó áron. Eme utóbbira nem igazán van szükségem, ezért ezt kikapva a csomagból még jobb árat lehetne kialkudni - ha érdemes. Köszi.

[ Szerkesztve ]

uff

(#85664) vicze válasza meri (#85663) üzenetére


vicze
félisten

Mit szeretnél pontosan tudni?

(#85665) fericske válasza meri (#85663) üzenetére


fericske
addikt

Meg tudnád mutatni az ajánlatot?

(#85666) meri válasza vicze (#85664) üzenetére


meri
aktív tag

Szia! Jelenlegi ilyeneket hallgatok: UE TripleFi 10, Sony XBA-H3 és egy Onkyo E900m, tehát van "csupa BA-s" és hybrid is. Ezeket mind szeretem valamiért (UE: univerzális; Sony: a basszusa néha jól jön; Onkyo: a felső tartomány tisztasága). Ez ugye 4 BA, a review-k alapján érdemes lenne megallgatni ezt is (előbb-utóbb némelyiknek mennie kell majd, nincs szükség ilyen sokra, de jó, hogy ki tudtam próbálni őket).

uff

(#85667) vicze válasza meri (#85666) üzenetére


vicze
félisten

Hát ezekhez képest szerintem mély hiányos lenne neked. (SE-t nem hallottam csak a sima U4-et)
A U4 alapból egy mélyemelt füles, de az SE a MassDrop(limitált kiadás) számára lett készítve, és egy sokkal semlegesebb hangolásra törekedtek, nem semleges, de az általad felsorolt fülesekéhez képest az.
Attól függően, hogy a hirdetésben M15(nagyobb tér és gyengébb szigetelés) vagy M20-szal(jobb szigetelés, több mély, kisebb tér) árulják, amiben többet nyújtana a felsoroltakhoz képest, az a nagyobb részletesség és tér.

(#85668) Tulku válasza vicze (#85667) üzenetére


Tulku
veterán

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#85669) -NoVa- válasza meri (#85666) üzenetére


-NoVa-
őstag

"előbb-utóbb némelyiknek mennie kell majd, nincs szükség ilyen sokra"

Érdekes ötlet, én a fiókot használom a nem rendszeres használatban lévő fülesekre :DDD
Ezek meg állandó rotációban vannak. A nagy a csendjéért, nem a hangjáért.

(#85670) laleeee válasza -NoVa- (#85669) üzenetére


laleeee
őstag

A blont mire használod, a háziállatokat ijesztgeted vele ? :)

(#85671) Howkeddlee válasza Tulku (#85632) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Az az UE900s a mai naptól már nálam muzsikál! :)
Az elején nem tetszett a hangja, valahogy "szétszórva" hallottam mindent benne, semmi nem volt a helyén, bármilyen zenével is hallgattam. Kis finomítás rajta, és mondhatom hogy most "helyrerázódtak" a zenészek.
A tere, a színpad, a hangszerek, minden jó benne. És nem is gondoltam volna, sok komolyabb füles és fejhallgató után, hogy a kedvenc zenéimben még meghallok új részleteket, de ez a bestia megmutatta! :K
A kábelei is nagyon faszák, nem is érezni a súlyukat, pillék szinte.
Most már értem hogy miért is ajánlott fülhallgató ez a típus!

(#85672) Tulku válasza Howkeddlee (#85671) üzenetére


Tulku
veterán

Nahh...jó helyre kerül....ingyen... ;]

(#85673) Howkeddlee válasza Tulku (#85672) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Bizony bizony, jó helyre került! :R (ajándék áron)
Ami meglepő volt még számomra, hogy egy Oppo HA-2 milyen nagyot dobott a hangján!
Korábban a többi fülesnél nem volt ennyire kiemelkedően nagy különbség. Itt ők nagyon egymásra találtak, szinte kinyílt az UE900s hangja tőle, nagyon jó párosítás volt!

(#85674) meri válasza vicze (#85667) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi szépen. Nincs több infó, de rákérdezek majd. Mellesleg nekem is jön majd egy Drop-os Blon (a kíváncsiságtól vezérelve).

uff

(#85675) zack


zack
nagyúr

Sikerült beszereznem egy Sony WI-1000X-et -50% akcióban. :) Már elkezdődött a bejáratás, de eddig minden forintját megérte. WI-H700-at váltott, ami szintén ár/érték arányban véleményem szerint egy remek ajánlat. Az 1000X teli ára 100k környéke, tehát ha a teli árakat hasonlítom össze ár/érték arányban (40-45k vs 100k), nem ér 2x annyit az 1000X, de az ugrás nagy. Amúgy ezek vezeték nélkül is olyan dinamikát, részletességet, és mélyeket tudnak, hogy az valami egészen hihetetlen. Teljesen véletlenül "nyúltam bele" a WI-H700-ba, -60% akcióban, és nagyon kellemes csalódás volt, mert eddig az a markáns véleményem alakult ki a BT fülesekről, hogy a BT átvitel nem alkalmas minőségi zenehallgatásra. Ez a 2 füles cáfolat erre. Tidal Hi-Fi stúdió minőségre állítva minden fülesből kihozza azt, amit tud, tehát a forrás ez esetben nem szűk keresztmetszet. A gyengébb minőségű forrásokból is "csodát" varázsol a Sony elektronika...De hogy a HRA 1400kbit/s felvételekkel mit fog kezdeni az 1000X egy A35 lejátszóval az még csak most jön. Úgy szeretem ezeket a pillanatokat. :))

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85676) kemcso válasza zack (#85675) üzenetére


kemcso
Ármester

Az utolsó ittjártad óta szétvált a topik, ez maradt a vezetékes vonal, itt a helye a hsz-ednek: Vezeték nélküli fülhallgatók

[ Szerkesztve ]

(#85677) zack válasza kemcso (#85676) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. ;) Bár itt is van helye, mert vezetékes is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85678) kemcso válasza zack (#85677) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs, ez a teljesen vezetékes topik, minden más oda való, ez a konszenzus :)

[ Szerkesztve ]

(#85679) zack válasza kemcso (#85678) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. Amúgy mi történt, hogy külön lett szedve?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85680) kemcso válasza zack (#85679) üzenetére


kemcso
Ármester

Az sok embert nem érdekelt a vezetéknélküli vonal és ezzel együtt nem volt tartható az az elv, hogy csak azt ajánljuk, amit többen hallottak és megéri, ezen ment is a vita többször (gyorsan változó a vezetéknélküli piac, főleg az olcsóbb kategóriákban). Jobb így mindenkinek. A fejhallgatóknál is szét van választva.

[ Szerkesztve ]

(#85681) zack válasza kemcso (#85680) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. Érthető, ha így jobb mindenkinek. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85682) dni


dni
őstag

Sziasztok,

levődött egy iSINE 20-as fülesem, az volna a kérdésem, hogy akinek volt ilyennel tapasztalata (pl. Tulku) Miként lehet ezt úgy hordani, hogy az kényelmes is legyen? Már nagyon rég nem használtam belsőfülest, inkább earbud, fejhallgató vonalon mozogtam eddig, de jó volna, ha elfogadható szintre tudnám ennek a fülesnek a kényelmét, mert a hangja amúgy tetszik, nagyrészt praktikus is, csak fájdalmas. (Az edzéseken szokták mondani, hogy akkor jó a fáj, de ebben az esetben szerintem nem igaz) ;]

(#85683) Tulku válasza dni (#85682) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ez nehéz kérdés....ha a fülkampó zavar, akkor biza kis intervallumban tudod csak passzítani, olvastam, sokan eladták a kényelmi faktor miatt...
Nekem a custom tip oldaotta meg a problémát, mert azzal passzos lett minden, annyira tartotta a fülemet, hogy a kampó másodlagossá vált...sőt azt hiszem, le is vettem....

(#85684) dni válasza Tulku (#85683) üzenetére


dni
őstag

Inkább a hallójáratom nyomja, lehet nem tudom elég mélyre benyomni, túl vastag nekem :D
most Comply isolation 600-assal próbálkozom.

(#85685) -NoVa- válasza dni (#85684) üzenetére


-NoVa-
őstag

S-es? Van Isolation és Comfort is, nálam a Comfort jobban bevált, de egy vékonyabb hosszúkás szilikon adott fülesnél kényelmesebb tud lenni.

(#85686) Polos


Polos
csendes tag

Sziasztok!

Eddig Meizu EP52-t (nem lite) használtam, teljesen meg voltam vele elégedve. Sok óráig bírta egy töltéssel, tetszett a hangja, hogy van basszus, de nem elmosódott a többi tartománya. Sajnos a mikrofonja elromlott, így már nem tudom telefonálásra használni. Mivel jelenleg nem kapható, mi az ami ajánlott helyette, és hasonló hangképe van?

Bocs, most látom, hogy már kettévált a topic. :)

[ Szerkesztve ]

https://devopsteam.hu

(#85687) Tulku válasza dni (#85684) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem a legnagyobb kellett, de mindig kimászott....a custom fit oldotta csak meg....

(#85688) Wapi


Wapi
csendes tag

4 hónapos Tidal előfizetés $4-ért.

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#85689) Greg204538 válasza Wapi (#85688) üzenetére


Greg204538
tag

:)) Hohó! :)
Egyszerűen lemondható?

(#85690) vicze válasza Wapi (#85688) üzenetére


vicze
félisten

1$-t megér...

(#85691) zack válasza vicze (#85690) üzenetére


zack
nagyúr

Amúgy milyen forrásból hallgattok zenét, ha a Tidal 1 dodót megér? Szerintem megéri a teli árát is, de azért érdekelne, hogy a "master" streaming minőséget mivel tudjátok überelni, ilyen mennyiségben. Spotify-t kizárhatjuk, mert gyengébb a "rendkívüli" streaming mint a Tidal "master".

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85692) laleeee


laleeee
őstag

Jézus Mária, hogy szól ez a Tidal hi-fi és Master a QKZ VK4-el :C

(#85693) onkelz


onkelz
aktív tag

Urak, szükségem lenne egy kis kiokosításra:

- ha off azonnal törlöm, elnézést -
Fülhallgatókábel vásárlásnál mire kell figyelnem, az árcédulán kivűl?

Van egy számomra nagyon kedves kombó (Sony WM1A, CA Vega), de a Campfire kábel sajnos megmihálylani látszik, így ha veszek, akkor már nem gyárit.
Elnézve a hazai kínálatot, valószinű, hogy kintről rendelős lesz, ha tudtok ajánlani pár megbizható és jó minőségű márkát, amihez nem kell eladnom a családi étkészletet, azt megköszönném.

(#85694) zack válasza laleeee (#85692) üzenetére


zack
nagyúr

Jah. Hamar rá lehet "kapni". :) Az a gondom csak, hogy Garmin-ra egyelőre nincs support, nincs app. De már b@szogatom őket hetente 2x. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85695) laleeee válasza zack (#85691) üzenetére


laleeee
őstag

pl ha letöltöd , na jó megveszed a zenédet flac vagy wav formátumban és felteszel hozzá egy Onkyo playert, habár ebben mostmár nem vagyok biztos. Melyik a legjobb legrészletesebb zenelejátszó androidra vajon

(#85696) zack válasza laleeee (#85695) üzenetére


zack
nagyúr

De erre kinek van ideje? Ez az egyik. A másik hogy nagy a szórás minőségben. 2-3-400db számnál mire a végére érsz, a minőség csekkolásának...Kihullik a hajad. Ezeken felül pedig rengeteg szám nem elérhető, mixek pl. Én nem albumokat hallgatok. 8-10 órányi válogatások innen-onnan. Mivel korlátlan netem van, így online streamelem, így még helyet se foglal.
Voltam ebben a FLAC töltögetésben. Meguntam. Rengeteg szám 1-1 verzióját napokig kerestem, iszonyat időigényes volt, és sokszor nem is találtam meg. Ha esetleg megtaláltam FLAC-ba, nem egyszer kiderült, hogy fel lett konvertálva. Ehhez képest a Tidal, Spotify, Deezer maga az "álom".

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85697) Tulku válasza zack (#85691) üzenetére


Tulku
veterán

orosz diótörő... ;]

Minden is van...

(#85698) Tulku válasza onkelz (#85693) üzenetére


Tulku
veterán

Effect audio Ares II vagy Forza audio

(#85699) vicze válasza zack (#85691) üzenetére


vicze
félisten

Ahány ember annyi megoldás.
Semmi bajom a Tidallal, 1$-ért szívesen használnám(megpróbálom most 4 hónapig), de pár száz albumnyi MQA nem ér 30$-t (Family) havonta(jelenlegi 17-em helyett).
Azt hogy épp milyen néven hazudják az MQA-t, nem izgat, hogy az MQA meg épp mit hazudd magáról az meg egy teljesen másik történet.
Saját véleményem és nem óhajtok hitvitát nyitni róla.

(#85700) -Skylake- válasza zack (#85696) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A másik hogy nagy a szórás minőségben. 2-3-400db számnál mire a végére érsz, a minőség csekkolásának...Kihullik a hajad."

Tidaltól minden zenét meg tudsz venni amit streamelnek, tehát ugyan az lesz a minősége mintha onnan streamelned , ugyan az a file.
[Tidal Store]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.