Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) -Skylake- válasza -NoVa- (#84499) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ahh igy mar ertem. Ebben remenykedtem, hogy csak vicc :D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84502) -NoVa- válasza -Skylake- (#84501) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak mint ez a portable budget P1 setup:

(#84503) gianni85 válasza -NoVa- (#84502) üzenetére


gianni85
veterán

Jézusom, ez annyira 2000-es évek :) **portable**

(#84504) -Skylake- válasza -NoVa- (#84502) üzenetére


-Skylake-
addikt

:D

Ebbe a setupba sok funkciója lehet a mojonak (azon kívül, hogy hozzá ad +190grammot)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#84505) fericske válasza -Skylake- (#84504) üzenetére


fericske
addikt

A Mojo a dac. A lejátszó transzport csak.

(#84506) Tulku válasza -NoVa- (#84500) üzenetére


Tulku
veterán

Van vagy 7 féle dsp mód, illetve minek EQ?
Nem védem a fiiot, isten ments, csak kérdés....

Fericske: Ja meg az a dual mono amerikás csöves erőlködő....így együtt milyen hordozható...mint egy Violetric V280 ;]

[ Szerkesztve ]

(#84507) celf válasza kemcso (#84431) üzenetére


celf
őstag

megrendeltem a muzix-től. viszont nincs már készleten. helyette az e11c-t ajánlották ami elvileg az utód modell.
ez mennyire approved szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#84508) kemcso válasza celf (#84507) üzenetére


kemcso
Ármester

Az az utód, de nem hallottam még. Nagyon mellé nem lőhetsz vele, de elvileg ha bemész hozzájuk meg is tudod hallgatni.

(#84509) -NoVa- válasza Tulku (#84506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elég aljas kérdés, elbizonytalanít :) A P1-nek (nekem a P1-el a fülemben) jót tesz pár dB támogatás 60Hz alatt, a C16-ból meg épp elvenni kell 2-4kHz környékén, hogy ne legyen harsány. Utóbbit a BTR3-al terveztem használni, de USB-re dugva leszarja a DSP-t, EQ-t, flat-re vált, míg az ES100 és a PowerDAC input és platformfüggetlenül megtartja a hangbeállítást, ugyanúgy szól Win alatt a YouTube, mint Android vagy MacOS alól a Spotify.

És a BTR5-ről is mintha ez lenne a panasz, hogy a DSP csak a BT bemenetre szól, az kb megöli a bulit.

Tudom, vegyek normális fülest :DDD

(#84510) celf válasza kemcso (#84508) üzenetére


celf
őstag

az kicsit fura, hogy egy sikeres termeknek miert kell utodot krealni

edit: underline-t nem tudom leszedni mar telefonrol)

[ Szerkesztve ]

(#84511) monti0222w válasza s4tch (#84490) üzenetére


monti0222w
addikt

Nagyon szívesen, :C örülök, tényleg hogy neked is tetszik és nem csalódtál benne. A kábelre vigyáz, állítólag, a Drop-on olvastam hogy van akinek megtört a kábele, de szerintem a nem oda figyelés, nem törödöm kábel csévélés lehetett a lúdas, az enyémnél nem tapasztaltam semmi ilyesmit, igaz én vigyázok is rá. :K

(#84512) fericske válasza Tulku (#84506) üzenetére


fericske
addikt

Persze, persze, csak arra, hogy van szerepe a Mojo-nak is. Bár szerintem a P1-nek ez a setup is kevés.... Idegesítő egy füles.

(#84513) -NoVa- válasza fericske (#84512) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak egy BT hang modul meg egy akku kéne a PowerDAC köré, meg nagyobb bordázott hőleadó felület, és meg is volna. Meg lenevelni a népet a harman görbés presetekről, jajjdeszarok:)
Ha azzal kap a mély pár dB emelést, pár basszussal jobban túltolt számnál a bal oldali P1-emben berezonál egy drót valahol, ha az általam limitált max hangerőn hajtom (-10dB ha jól emlékszem). Jó visszajelző, hogy ne erőltessem túl, meg a fülemet sem, tud telt erős mélyhangokat.

Térben viszont az ES100 jobb, nincs roll-off filter állítási lehetőség a PowerDAC-en.

(#84514) celf válasza celf (#84510) üzenetére


celf
őstag

annyi, hogy ahogy elnézem, ennek az e11c-nek kábele nem hullámos-fonott, vagy milyen ez, hanem egyenes, hagyományos.
nem tudom, hogy az e10-nek a kábele milyennek minősült, a jobbak közé tartozott, vagy inkább a baj volt vele...

(#84515) unravel


unravel
őstag

Ez szembejött a Facebookon. Ismeri valaki? [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#84516) Tulku válasza celf (#84514) üzenetére


Tulku
veterán

Merev volt

(#84517) celf válasza Tulku (#84516) üzenetére


celf
őstag

Muzix-töl ezt válaszolták most:
Az E11C kábele egy magasabb minőségű, ezüstözött kábel, ezáltal a magas tartomány sokkal szebben, részletezőbben szól.

(#84518) Tulku válasza celf (#84517) üzenetére


Tulku
veterán

Biztos igazuk van....

(#84519) -NoVa- válasza Tulku (#84518) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kábel szól sokkal szebben, nem a fülesről beszélnek. A vége csillapítja vissza a hangot, hogy olcsón tudják adni.

(#84520) Tulku válasza -NoVa- (#84519) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként lehet benne valami....az ezüstözött rezo mindenből csihol magas hangot, akkor is, ha az nincs ott...tiszta ezüst meg drága...
Én OCC-re vagy jó OFC-re esküszöm, de itt lehet, hogy az a kis ezüst lehet a megváltó....ki tudja...

(#84521) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Maximum 10-12$ körül milyen in-ear kialakítású MÉLYorientált fülest ajánlanátok? Tényleg, ami nagyon-nagyon erős mélyekkel rendelkezik.
(Volt Awei A920, Piston Hybrid, Rock Zircon, KZ-ED4).
Köszönöm!

(#84522) kemcso válasza unravel (#84515) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb felső sarok, kereső ;) [link]

(#84523) f4lcon válasza zolikaDB (#84521) üzenetére


f4lcon
őstag

mi a baj a Zircon-al?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84524) zolikaDB válasza f4lcon (#84523) üzenetére


zolikaDB
veterán

Feleségem használja, de engem nem nyűgözött le, ami a basszust illeti.

(#84525) pulutodurumo válasza zolikaDB (#84524) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az már valami! Nem vagy te kicsit basszus-károsult? :) A Zircon olyan telepi V-karakter, hogy csak na. Annál döngőbb cuccot nem nagyon ismerek. Vagy szebb-jobb mély kell, és nem több?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84526) -NoVa- válasza zolikaDB (#84524) üzenetére


-NoVa-
őstag

Cserélj rajta illesztéket, nagyobb szilikon, vagy más formájú. Nem a feleségben, a fülesen.

(#84527) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Sziasztok!
egy fulhallgatot szeretnek vasarolni.
Foleg popuralis zenet hallgatok, de egyebkent meglehetosen vegyes az elektronikus zenetol a metalig a komoly zeneken keresztul.
Fontos:
- az izolacio, mert sportolas kozben hasznalnam;
- az in-ear kialakitas,
- normal v. nyak mogott? Attol fugg, hogy melyik stabilabb peldaul mozgas kozben, mar ha ez szamit.

Artartomany: 10-20e kozott.

Elore is koszi!
Udv!

(#84528) monti0222w válasza unravel (#84515) üzenetére


monti0222w
addikt

Páran vásároltak AVAX - t, jókat írtak róluk, keresd ki őket itt a topicban. :K

zooltan93: SM E80 szerintem jó lesz, vagy a fentebb írt céget is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#84529) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ontopic TWS!!!! :D

Tippre nem lesz belőle rendszer, de érdekes próbálkozás. Van rajta MMCX bemenet, ha kihúzod, normál TWS-ként elmegy. 2 Knowles BA, 100$ alatt. Nem is árulják.

(#84530) tomp


tomp
félisten

Újabb Comply-t vennék de nem tudom melyiket.
Most a Isolation T-400-as van nekem. Ez és a Comfort TS-400 között mi a tényleges különbség? Az első inkább zajt szűr de hosszabb távon kényelmetlen a másik pedig pont fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#84531) -NoVa- válasza tomp (#84530) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a marketingduma. Az Isolation hosszúkásabb, a Comfort pedig gömbszerűbb. Pont ebből adódóan teljesen fül és fülesfüggő, hogy kinek melyik izolál jobban, vagy melyik kényelmesebb, nincs egyértelmű recept, próbálgatni kell. Ebből adódóan megveszel mindkettőből drágán egy-egy SML csomagot drágán, hogy a méretben is legyen próbaalapod, és utána végre már csak abból kell utánpótlás, amit tényleg használsz is.
Pont akarok venni Isolationból egy készletet, és egy hete keresgélem otthon hiába a tolómérőt, hogy a P1 csövét lemérjem. A 400-as elég erőltetvee megy fel a gyűrűre, de ha túl laza lenne az 500, akkor az is kidobott pénz.

(#84532) tomp válasza -NoVa- (#84531) üzenetére


tomp
félisten

A gömb gumi harangok nem igazán maradnak a fülemben akkor lehet, hogy ez sem?
Az első hosszúkásból S/M/L kiszerelést vettem. A legjobban az S-es méret vált be azaz most már fix S-es csomagot vennék. Nincs kedvem kísérletezni a másikkal akkor.:)

(#84533) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Extreme Digital bontott Muzix-es füleseket is árul, csak elfelejtik megemlíteni a webshopjukban hogy ezek B-stock-os cuccok. Barátnőmnek vettem egy RHA MA600i-t a szar earpods helyett amit használ, amikor átvettem láttam hogy dzsuvás a doboz, és hogy bontva volt. Sajnos idő hiányában nem tudom már verni a nyálam, de azért megkapják majd később amit érdemelnek minden létező platformon.

(#84534) gamegod


gamegod
senior tag

JBL Tune T120TWS

erről mi a vélemény? elég jutányos (11-12k) áron juthatnék hozzá új példányhoz..

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#84535) monti0222w válasza gamegod (#84534) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, szétválasztották már a vezetékes és a Bluetooth-s füles két topicra hogy ne legyen kavarodás, az összefoglalóban van a link a másik topichoz. :)

(#84536) gamegod válasza monti0222w (#84535) üzenetére


gamegod
senior tag

hupsz, akkor sorry és köszi :R

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#84537) oneiros


oneiros
tag

Üdv! A micro-driveres Pioneer CH3T -t hallotta esetleg valaki?

A külföldi tesztek szerint kellemes meglepetés 10k alatt. [link] [link]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#84538) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Évek óta nem volt szükségem új fülesre, de újra eljött az idő.
Eddig több Brainwavz és Sunrise fülesem volt, több példány az M1-ből, M3-ból és a Sunrise Xcape és Xcited típusokból.
Újabban egy xDuoo X3 lejátszóval hallgatok zenét, és a Sunrise fülesek kissé vérszegények az alacsony kimeneti impedancia (nagy Gamping) miatt. A Brainwavz M1/M3 meg már nekem túl mély orientált, nem elég "fényes" a hangjuk.
Valahol a kettő közé szeretnék lőni.
A régebbi ismereteim alapján a Hifiman RE400 ugrik be először, de amikor utoljára foglalkoztam a témával, akkor a Zero Audio is jó benyomást keltett pár emberre.

A kérdésem, hogy azóta van-e az RE400-nál jobb vétel kiegyenlített, magas kiemelés nélküli, de nem teljesen vérszegény hangú fülesre.
Az RE400 még mindig hullik, mint a legyek, ahogy a korábbi hifiman típusok?

A cél, hogy 100USD alatt megússzam postával együtt.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84539) monti0222w válasza Bici (#84538) üzenetére


monti0222w
addikt

A Dropról kb. ennyi a Nuforce EDC3, szerintem bizonyos szemszögből nézve jobb is mint a RE400. :K

(#84540) Bici válasza monti0222w (#84539) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Utánaolvasok.
Azért ha valakinek van még ötlete vagy véleménye, akkor még szívesen meghallgatom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84541) -NoVa- válasza Bici (#84540) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagy a választék, és sokféle a technika. Pl a Zero Audio esetén a Carbo Tenore a leginkább kiegyenlített. Viszont a kábele nagyon vékony, és könnyen megtörik, óvatosan de naponta használva is max 2 év, van azóta sok jobb vétel. Inkább a Tin T2-t érdemes megnézni 40$ körül, és pl egy Linsoul HC-08 kábellel feldobva jó cucc. Nem a Pro, az emeltebb magast hoz.
Az armatúrás olcsó füleseim csak EQ-val együtt jók, és úgy is nagy a szórás. Bellsing armatúrával pl fémesebb, mesterségesebb magas hangokkal a FiiO F9SE (DD + 2 BA) ha épp akciós, 55$-ért amúgy nem rossz, nagyon kényelmes. A CCA C16 (8BA) 70$ körül erősebb EQ beavatkozássall használható, részletesség és sebesség van bőven. Viszont mindkettőre jellemző a kicsit fémesebb, mesterségesebb magas, a Bellsing armatúrák ilyenek. Cserébe olcsó.

Újabbakból a FiiO FH1s (13.6mm DD + 1 Knowles BA) 75$-ért érdekes lehet, de 3.3kHz fölött szintén erőseb vissza kell fogni a magasát. A vetőcsőbe tett armatúra csillapítás nélkül sok. Cserébe ha nem ragaszkodsz a névhez, Jade Audio FH3 néven is megvehető 38$-ért, közvetlen a gyártósorról. FiiO belső sub-brand, nem hamisítvány. Még pár napig a posta érleli, és írok róla reviewt.

(#84542) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok.
Havernak 6e-ig bezárólag kéne egy füles. Könnyűzenét hallgat, elég vegyesen. Inkább enyhén mélykiemeltel lenne elégedett szerintem, mert nem egy white fülű hifista.
Mikrofonos előnyben, csak hazai boltból származó jöhet szóba.
Mit ajánlanátok? :))
Én Piston Basic-et mondtam neki az összefoglalóból, de elég vegyesek a vélemények. Most egy Piston 3 utánzata van, ami csapnivaló.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#84543) Bici válasza -NoVa- (#84541) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, ezeknek is utána nézek. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84544) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Keresnék egy nem túlzottan V karakterű iem fülest kb 3000 forintig bezárólag, akár külhonból is (ha adnak hozzá pár db különböző méretű szilikongyöszt az jó, mert nem tudom melyik lesz jó) . A fiamnak lesz, de nem akar több tucatot kipróbálni, hogy mi is a megfelelő. (Fejesből lenyúlta az akg k142 hd-met, ezt idehaza használja... ha itthon vagyunk. Ha nem akkor a TA2020 mini erőlködő megy, egyedi széles sávú hangszórókkal.) Alapvetően rockzenét hallgat, néha egy kis szimfonikust, illetve Jarre is előfordul. Eddig ezt használta, (ez volt itthon) de nem tetszik neki az akasztós rész.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#84545) s4tch válasza mpierre (#84544) üzenetére


s4tch
veterán

EZAudio D4, igény esetén bass moddal.

(#84546) mpierre válasza s4tch (#84545) üzenetére


mpierre
veterán

:R Erről bass modról van esetleg kép, hogy hova kell felmasszírozni a kis szigszalag darabot?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#84547) f4lcon válasza mpierre (#84546) üzenetére


f4lcon
őstag

EZAudio D4 bass mod: a pirossal karikázott lyukat a vetőcső tövében kell leragasztani bármivel, ami ott marad (cellux, duct tape, szigszalag, stb)

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84548) s4tch válasza mpierre (#84546) üzenetére


s4tch
veterán

Van, valahol itt a topikban is, talán f4lcon posztolta. A vetőcső tövében, az illeszték alatt van egy apró lyuk, azt kell leragasztani. Van, aki pillanatragasztóval permanensen betömte.

szerk: ez van, ha poszt írása közben hívás jön, és mire befejezed a posztot, már nem is aktuális. Köszi, f4lcon, így szemléletesebb. :R

[ Szerkesztve ]

(#84549) f4lcon válasza s4tch (#84548) üzenetére


f4lcon
őstag

te posztoltad először, legalábbis a keresőben csak azt találtam meg :) (az enyémben biztos nincs beleírva, hogy mi az, csak a kép maga, szóval most javítottam a hibát, így már a kereső is megtalálja majd :D)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84550) mpierre válasza f4lcon (#84549) üzenetére


mpierre
veterán

+ s4tch: Köszönöm. (Keresgéltem, de úgy látszik nem jó a "search engine-m" még így kv / enerdzsivíz előtt... :DDD )

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.