Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) kemcso válasza balbla (#84798) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért macerás? Nem egy MMCX-BT kábeled lenne hanem a kábeles fülest az ES100-ba dugnád be (ami egy BT modul). Így kábelesként is mehetne az af56 és BT-ként is.

Az SE215 egy magasvágott füles, mint ahogy a Tulku írta, a hangja olyan 10e kategória (vagy még annyi se), a nevet fizeted meg.

(#84802) f4lcon válasza balbla (#84798) üzenetére


f4lcon
őstag

az ES100-al is használhatod a tablettel is, gyakorlatilag ugyan az van benne, mint a Shure BT moduljában, csak minden egy kicsit jobb (üzemidő, hangminőség, support, stb) plusz megmarad az a lehetőséged, hogy olyan vezetékes fülest vegyél, amilyet csak akarsz és nem vagy limitálva az MMCX csatlakozóra.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84803) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hatalmas eretnekségen gondolkodok.
Van nekem egy nu edc3-as fülesem, ennek lelehet venni a kábelét.
Az lenne a kérdésem hogy van ennek a csatlakozónak valami neve? Ez valamennyire szabványos? most az eretnekség: tudok ebből valahogy bluetoothos fülest csinálni?
(Láttam a shurenak van ilyen megoldása, még TWS is. de annak más csatlakozója van)
Nem mindennapokra kellen, csak edzéshez, ott zavar a kábel.
Köszönöm! :)

(#84804) s4tch válasza jubilleum (#84803) üzenetére


s4tch
veterán

Elvileg az EDC3-hoz bármilyen 2 tűs, .77mm vagy .78mm kábellel kompatibilis. Pl:
https://drop.com/buy/plus-sound-bluetooth-cables/
https://www.aliexpress.com/item/32843610347.html
https://penonaudio.com/tfz-bc-02-2pin-bluetooth-cable.html
stb. A drop EDC3 terméklapon lévő hozzászólások is segíthetnek, szerintem ott is lesznek ötletek. Keress egyet, ami megfelel, aztán számolj be róla.

(#84805) balbla válasza kemcso (#84801) üzenetére


balbla
tag

Azért macerás mert a kábel még mindig ott marad. A shure bt modul esetében csak egy rövid kábel van.

Tudnál esetleg ajánlani olyan vezetékes fölhallgatót ami filmnézéshez ajánlott? Az internetes tesztekben csak fejhallgatókat (vezetékes vagy wifi) tesztelnek.

Eredetileg RHA T20 wirelesst akartam venni de a hazai forgalmazó azt mondta, hogy leálltak a forgalmazásával a sok minőségi probléma miatt.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84806) balbla válasza f4lcon (#84802) üzenetére


balbla
tag

Megnéztem pár tesztet az ES100 vs RMCE BT2 és hangminőségben nagyjából mind egyetértett, hogy egyformák. Aki a BT2-t szerette az a hordozhatóság és az egyszerű működés miatt leginkább. Pont erre van nekem is szükségem.

Szóval akkor, ha a Shure SE425-re azt mondjátok, hogy olcsóbban lehet jobb MMCX-es fülhallgatót venni esetleg tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84807) -NoVa- válasza FőDudu (#84796) üzenetére


-NoVa-
őstag

"A P1-et nehez meghajtani (hordozhato megoldasban) - szep, reszletezo a hangja - a BTR3 is keves lehet ha valaki a hangosabb zene hive."

Azt már írtam anno, nem a hangerő a fő limit BTR3 esetén, hanem minden hangtartományban hiányzik belőle a dinamika. Szóval BTR3-ról a T4 jobb, de ES100 balanced-tól megváltozik a sorrend. Följebb nem is érdemes menni, mert drága minden, és ha már sokat költesz, akkor van más, kevésbé tápigényes füles is jó.

Hangerőben azért ott is van vicces limit, de egészen másért. -10dB-nél korlátozom a maxot rajta (az valójában 15dB-vel van lejjebb az abszolút plafonnál), mert ha csak egy kicsit is feljebb venném, akad pár elektronikus zenében használt dob, amivel már több áramot venne fel, mint amit az ES100 akkuja le képes adni. Beesik a feszültség, és lefagy a DAC, bedob valami fix ~4khz körüli hangot max hangerőn, és resetelhetem hamar, ha nem épp azt akarom hallgatni.
De legalább tudja ezt telefonról hajtva az E1DA is, szintén túltolt hangerő, vagy limit környékén egy-egy erősebb hang, és felugrik 3A fölé a tápigény, annál többet meg a telefon nem ad neki, jön a ~4kHz-es büntetés. Önmérsékletre nevel :D

(#84808) Tulku válasza -NoVa- (#84807) üzenetére


Tulku
veterán

BTR5 unbalanced kimenetén high módban egy (asszem) 1622-es opa teszti a dolgát....azzal esetleg próbálkozhatsz...

(#84809) -NoVa- válasza Tulku (#84808) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, nem, nem, nem :D

Amíg nem oldja meg a FiiO, hogy USB DAC-ként is éljen az EQ, meg LDAC-on, addig nem veszek. Ócsószar füleseknek kell, drágáknál meg meg kell magyarázni a gyerekeknek, hogy apa miért alszik a dolgozószobájában a kanapén.

(#84810) Tomi229


Tomi229
tag

Valaki próbálta már: ikko oh1
Megéri ilyet venni?

(#84811) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
Fülhallgató vásárlása előtt állok, az összefoglaló és a topik olvasgatása után a következő két típust néztem ki:
SoundMAGIC E10C
SoundMAGIC E11C

Kettő között a kinézeten kívül, milyen különbségek vannak, illetve melyiket ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84812) FőDudu válasza balbla (#84799) üzenetére


FőDudu
addikt

Szia!

Igazabol sosem probaltam meg filmnezesre, ugyis vezetekes.
Vezetekkel eleg jo kell legyen.

A het masodik feleben BTR3 BT kapcsolattal ki tudom probalni.

FőDudu

(#84813) lapalapa válasza leon11 (#84767) üzenetére


lapalapa
senior tag

Kellemes hangja van, nekem nem hiányzik semmi. A hozzáadott szilikon illesztékkel kicsit sok a basszus, hab illesztékkel nekem pont jó. Nem az a típus, ahol minden szöszmösz részlet előjön (pl: CCA C16), tehát nem forszírozott a közepe és a magas sincs túllőve.
Ismerősnek jobban tetszett mint a saját ie800 dugója, pedig az teljesen más kategória, árban is.
Összefoglalva: nyilt, teres, kiegyenlített hang, igen jó basszussal, nekem élvezetes.
Ha nem akarsz zsákbamacskát, akkor ki kellene próbálni valahol.
Én meg a T4-re lennék kíváncsi!

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84814) ohway válasza ohway (#84811) üzenetére


ohway
tag

SoundMAGIC E10C
SoundMAGIC E11C
+1 SOUNDMAGIC E50C-vel kiegészítve, a három közül melyiket ajánlanátok? :U

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84815) balbla válasza FőDudu (#84812) üzenetére


balbla
tag

Szia,

Megköszönném, ha megírnád van-.e hang csúszás. Igazából a kollégák már rábeszéltek a külön dacra :) és pont ezt a btr3-at néztem ki.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84816) darvinya válasza balbla (#84815) üzenetére


darvinya
titán

Ha nagy bit rátás film, akkor garantáltan csúszik a hang.
FullHD film minőségi hangsávnál már észre vehető a hangcsúszás.
4K-s film már felejtős, mert 1.5 órás filmnél végére 1 perc lesz a hangcsúszás.
Shaling UP2-n teszteltem AptX/HD, LDAC.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84817) balbla válasza darvinya (#84816) üzenetére


balbla
tag

Azt megírnád miről nézted a filmet? Ha ez így van akkor ez szomorú :Y

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84818) darvinya válasza balbla (#84817) üzenetére


darvinya
titán

X96Max 4/64-es android 9 beépítet lejátszó/VLC, CE 9.2.0
Mi8 Pro 8/128 android 9 VLC

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84819) FőDudu válasza darvinya (#84816) üzenetére


FőDudu
addikt

Szia!

Mivel abszolut nem szoktam filmet nezni fulessel, siman hagyjam a nagyobb felbontsu filmet futni es egy ido utan szetcsuszik a hang? (nyilvan beletekerve nem fog csuszni).

Nekem egy WD Myhome fog Plex-el filmet lejatszani es a TV-n nezem amire remelem ra tudom kapcsolni a BTR3-at BT-on.

Ha nem, akkor Macbook Pro ugyanugy Plex-rol. Az AptX kodekkel tud a BTR3-ra kapcsolodni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84820) FőDudu


FőDudu
addikt

Ha valaki a T4-et akarja meghallgatni, akkor Nova-nak el tudom kuldeni postan - (fulest egy boritekban a sallangok nelkul) - ha vallalja az atadast az erdeklodoknek.

Ha megtetszik valakinek, akkor viheto es kuldom a doboz/bortok/stb maradekokat, ha nem akkor valahogy visszajut majd hozzam.

Igazabol meg be se lett jaratva, mire megkaptam az Indiegogo-rol lett EA3 is es a P1/WH100XM3 is beallitodott olyan modon,hogy mar maradhatnak.

FőDudu

(#84821) balbla válasza darvinya (#84818) üzenetére


balbla
tag

Köszi. A vlcben nem allitottad a hang sebesseget? Mondjuk ez rajtam nem segit mert a netfilx appban nem lehet allitani :)

[ Szerkesztve ]

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84822) darvinya válasza FőDudu (#84819) üzenetére


darvinya
titán

Igen, de nem szétcsúszik a hang, hanem lemarad.
Pl: akció jelentnél látod a robbanást, de hang csak utána jön.

HD tartalomig nincs gond, LL-t tudónál még egy két fullHD sem.
De 4K-t el lehet felejteni, mert nagyobb felbontásnál a hangsávoj is nagyobb.

Én sem nézek filmet/MyTv-t BT-n, csak lehetőség adodótt, hogy box-on kipróbáljam.
MyTv-n semmi gond nem volt, aztán jöttek a filmek és ott kijött a hiba LL mellett is.
CE-n könnyen korrigálható, de többin vagy nem lehet, vagy nehezen.
Mikor hiba előjött kipróbáltam telefonon s ott is előjött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84823) FőDudu válasza darvinya (#84822) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom a 4K Sony TV-m milyen LL kodecet tud, majd BTR3 szinebol tudok ra kovetkeztetni.

FőDudu

(#84824) darvinya válasza FőDudu (#84823) üzenetére


darvinya
titán

AptX Low Latency [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84825) monti0222w válasza ohway (#84814) üzenetére


monti0222w
addikt

E50, bár nem írtad milyen hangot szeretnél hallani. :)

Fericske:valószínű, :K de a H40-el is beletetted a bogarat a fejembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#84826) ohway válasza monti0222w (#84825) üzenetére


ohway
tag

Jogos! Azt olvastam, hogy V karakter ami nem baj, legyen tiszta hangja és szeretem ha van basszus, sőt! :) Megfelel ezeknek a kitételeknek? Továbbra is az E50-et ajánlod?

Köszi!

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84827) ohway


ohway
tag

Illetve amit még nem említettem, hogy almás telefonnal hallgatnám.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84828) leon11 válasza FőDudu (#84796) üzenetére


leon11
tag

A T4-el kapcsolatban olvasom máshol is amit írtál. Semleges világos hangú, a Cobalt is az, ezért nem tudom mennyire passzolnának, főleg a mélyek terén.
A felajánlásodra reagálva küldök pü-t.

(#84829) monti0222w válasza ohway (#84826) üzenetére


monti0222w
addikt

Annyit tudok mondani hogy anno mikor nézegettem, hallgatoztam az E50-t és az E80-t az E50 éreztem jobban basszusban erősebbnek. A muzikalitása miatt az E80-t vettem meg végülis.
Azt javaslom, ha van időd akkor hallgasd meg őket valahol, azt hiszem a Muzixnál van erre lehetőség. :K

[ Szerkesztve ]

(#84830) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Egy LG V30 teló beszerzése ismét IEM-ek és fejesek tesztjeinek olvasgatására és tesztelésére ösztökél - és persze az éppen aktuális lehetőségeimnek megfelelő, elmélyült zenehallgatásra (család!).

Igazán komoly fejesem nem volt még, talán a "legkomolyabb" egy DT770 Pro volt eddig, illetve van egy W1000X2-m, ami zajos környezetben szuper.

Most akarok lecsapni (tesztelés, hallgatózás - ha bejön, megvétel) egy bontatlan dobozos UE TF10-re, egy új SM E10C-re és talán egy BGVP DMV-re. IEM jelenleg csak egy KZ ATE-m van; futáshoz, sétához tök jó volt. Meglátjuk... mindenesetre itt is sok hasznos infóra lehet bukkanni.

Valahogyan muszáj lesz elfogadnom, hogy egy jó IEM ugyanannyira ugyanúgy drága mulatság, mint egy jó fejes, pedig sokkal kevesebb anyag van benne - legalábbis ha a tömegét nézzük... :)

uff

(#84831) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Regi es szeretett Soundmagic E10C-m szenvedne e akarmilyen minosegromlast, ha egy jack-usb c átalakítóval hasznalnam telefonnal? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#84832) darvinya válasza DrDobos (#84831) üzenetére


darvinya
titán

Az átalakítótól függ, nem magától a fülestől.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84833) DrDobos válasza darvinya (#84832) üzenetére


DrDobos
őstag

Es milyen átalakítót kell akkor megvenni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#84834) Wareron


Wareron
újonc

Sziasztok! In Ear féle fülhallgatót szeretnék vásárolni, olyan 15000Ft értékben bezárólag(+/-2-3000 ft), sajnos az imádott és sokat használt Beyerdynamic Byron fülesem elromlott így ehelyett szeretném utódjául(egy ehhez hasonló modellt keresek, mert ez szinte tökéletes volt számomra). Kinéztem 2 ter: az egyik a Soundmagic E11C, a másik a 1MORE Dual Driver In Ear. Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül? Illetve ha egyiket sem, vagy ha elkerülte a figyelmemet egy hasonló árkategoriába eső füles amivel szerintetek jobban járnék, akkor kérlek azt se tartsátok magatokban.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#84835) pulutodurumo válasza Wareron (#84834) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Byron egy átcímkézett E10, szóval a SoundMagickel nem fognál mellé valószínűleg.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84836) fericske válasza Wareron (#84834) üzenetére


fericske
addikt

Ha a Byron tetszett, akkor Soundmagic. Az csinálta a Byront is a Beyernek. Asszem a E18s-nek felel meg.

(#84837) darvinya válasza DrDobos (#84833) üzenetére


darvinya
titán

Olyat amibe van DAC-AMP, mert USB C átalakítók nem mindegyikben van.
De itt jön DAC-AMP milyen hangot ad majd, mert ahány fajta DAC-AMP annyiféle hangja lesz.
Lesz ami tetszik, lesz ami vérszegény, lesz ami biztosan nem.

Én átalakítottam Zeal Edge DAC-AMP-ot USB C-re, mert jó hangja, de nincs Headset.
Vettem 600Ft-ért USB C DAC-AMP-ot, amit inkább Headset miatt, de közel sem annyira jó, mint Zeal Edge.
De 2-3x jobb, mint gyárilag adtak hozzá.
Egyszerűbben:
Ha gyári átalakítót veszem 1-nek, akkor Zeal Edge 5-6x jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84838) Wareron


Wareron
újonc

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Őszintén szólva nekem is a Soundmagic felé húz kicsit jobban a szívem, bár lehet csak azért mert arról lényegesebben több infót találtam mint a 1MORE ezen eszközéről, inkább a nagytestvért(Triple Driver) nyomták mindenhol. Esetleg erről a 1MORE Dual Driver In Ear fülesről tudnátok mondani néhány dolgot? Milyen is ez(akár a Soundmagic E11C-hez hasonlitva), mennyire népszerű, ár/érték alapján hol mozog vagy hogy milyen márka is ez a 1MORE(nem hallottam róla még ezelött), megbizható-e? Alzán akciósan 13-14k elvileg 20k helyett, ezért is érdekel.

Előre is köszönöm! :R

(#84839) Bodz válasza fericske (#84749) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem megjött egy ideje. Ha nagyon kedves akarok lenni, akkor talán 40-45 dollár körül vállalhatónak mondanám ezt T4-et. A semmi különös kategóriába esik, nagy hangerőn teljesen szétesik a hangja, nekem kényelmetlen is.

[ Szerkesztve ]

(#84840) ohway válasza monti0222w (#84829) üzenetére


ohway
tag

Köszönöm a segítséget az E50 mellett döntöttem, remélem nem bánom meg. :B Kérdésem az lenne még, hogy [egy] ilyet érdemes -e ráereszteni?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84841) monti0222w válasza ohway (#84840) üzenetére


monti0222w
addikt

Végülis nem árt neki, én mondjuk rádiót szoktam közép hangerőn járatni vagy 60 órán keresztül, de mivel ez nálam nem folyamatos így több napig is eltart nekem. :K

(#84842) Bici válasza ohway (#84840) üzenetére


Bici
félisten

Ártani, nem használ. :D
Én általában egy hetet hagyom állni valami tabletről vagy régi mp3 lejátszóról normál hangerőn random zenével. Bizonyos fülesek még 200 óra után is változnak.
Nem tudom elképzelni, hogy az ilyen célirányos bemelegítő hangok mit tudnak a normál zenéhez képest, pláne, hogy csak a ragasztónak és a műanyagoknak kell lazulniuk, ami tudtommal csak amplitudó függő, de ebben lehet, hogy tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84843) fericske válasza Bodz (#84839) üzenetére


fericske
addikt

A dapomról nagyon jó volt. Mondjuk én az Acoustune illesztékemmel hallgattam.
Nekem nem tűnt fel, hogy gondban lenne a hangerővel.
Még a telómmal sem volt rossz.

(#84844) DrDobos válasza darvinya (#84837) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#84845) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Postaünnep, beestek a hó elején rendelt dolgok, egy TRRS L jack és egy HC-08 2 pin 3.5mm kábel. Előbbit beforrasztottam, utóbbi meg ugyanilyen rézdraút más végekkel:

Utóbbinál a TRN 16 core-hoz képest alig van eltérés hangban EA3-mal, szóval kellően túlméreteztem a füles képességeihez képest:)

(#84846) vicze válasza -NoVa- (#84845) üzenetére


vicze
félisten

Basszus az a csatlakozó nehezebb, mint az egész ES100. :DDD

(#84847) lapalapa válasza Bodz (#84839) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ezek szerint kicsit túlárazott, mert 80$ körül látom. Ez a nagyobb hangerős szétesés elég gáz, mekkora az a hangerő?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84848) -NoVa- válasza vicze (#84846) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van benne igazság :D

Azt meg külön szeretem, hogy nincs benne kialakított fülhurok, nem akad össze horogként saját magával tokból elővéve.

(#84849) ohway válasza monti0222w (#84841) üzenetére


ohway
tag

Köszönöm a válaszokat, már próbálgatom és arra lettem figyelmes, hogy a zenéket szépen tudom váltani és megállítani a kis kapcsolóval, viszont a hangerőt változtatásra nem reagál sem a telefon sem a fülhallgató. (iPhoneX, lighting-jack átalakítóval)
Garancia? vagy más a probléma?

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#84850) -NoVa- válasza lapalapa (#84847) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd kiderül, Dudu küldte, posta hozza, aztán kipróbálhatod. ES100 és BTR3 is van nálam általában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.