Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) Jannn válasza fericske (#85150) üzenetére


Jannn
senior tag

Véletlenül nem ismered a samsung féle AKG füleseket, amiket a galaxy sorozathoz adnak?

bónusz kérdés: a SM magas Impedancia értéke miatt nem lesz túl halk telefonról hajtva? (E11 42Ω, E80 64Ω )

[ Szerkesztve ]

(#85152) fericske válasza Jannn (#85151) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom a SamsungAKG füleseit melyik kínai oem gyártó csinálja. Valamék ott helyben.

Nem lesz halk a telódról egyik sem. Bár üvölteni sem fognak, de gondolom nem vagy süket :)

(#85153) Jannn válasza fericske (#85152) üzenetére


Jannn
senior tag

Még 1 kérdés: E11 és E11c között van különbség?

(#85154) fericske válasza Jannn (#85153) üzenetére


fericske
addikt

Gombok.

(#85155) -NoVa- válasza Jannn (#85151) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Samsungé nem kiegyenlített, hanem Harman-naturalnak csúfolt V. A közepe vékony, basszusa rendben, a magasa nincs túlemelve, nincs igazán tere és komolyabb részletei. Legalábbis az én S9-emhez adott ilyen.

Ahhoz képest a telefonra dugott BL-03 is csodás, óriási lépés a HD580 felé. Ha félsz a formájától (kis heatshrink moddal sokkal általánosabban használható), egy KZ ZS10 Pro sem lesz gigantikus túlköltekezés.

Persze lehet drágábban elmenni extrém irányba, a Tin P1 + BTR5 páros pl HD569-el összehallgatva tisztább, jobb, élőbb cucc, 580 mostanában nincs próbálgatható darab.

(#85156) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Blon csőhossz mod, így már értelmezhető formája van, nem teljesen rétegtermék. Kapott a 2 pin foglalat is burkolatot, szebb így.

(#85157) Jannn válasza -NoVa- (#85155) üzenetére


Jannn
senior tag

Hát igen, a HD580 nagy kincs, kb ugyanaz mint a HD600 (valaki szerint apróbb modositasokkal ua) de volt szerencsém HD650 nel egymás után itthon hosszabban osszehasonlitani, és nem az ár miatt de az 580 nyert nálam ..

A samsung AKG-t jól leirtad, annyival kiegeszitve h jó forrással a magas is egész jó lenne ha nem lenne egy kicsit zavaróan karcos (nehéz megfogalmazni)

Ennek a Blon Bl03nak is utánanézek, köszi a tippet! Innen tudom megvenni? [link] vagy érdemes máshonnan?

Közben rájöttem h a meghajtás is megoldott telefonról mert van egy Asus xonar u3 amit usb porton simán rá lehet dugni és abban van elég kakaó h még a HD580at is meghajtsa (épp most próbálom és igen jó :K)

Fericskenek is köszi!

(#85158) Jannn válasza Jannn (#85157) üzenetére


Jannn
senior tag

(#85159) -NoVa- válasza Jannn (#85157) üzenetére


-NoVa-
őstag

Onnan, és csakis a krómszínűt. Egy HC-08 2 pin 0.78mm 3.5mm jack kábelt rendelj tőlük mellé, jó az összhang.

Illetve ha arra jársz, nézd meg az URBANFUN YBF-ISS014-et. Az enyém már postára van adva, de még nincs repülőn. Dícsérik eleget, majd igazolom, ha megjött.

(#85160) Jannn válasza Jannn (#85158) üzenetére


Jannn
senior tag

Azért ez, és a samsung akg ég és föld különbségre vannak egymástól, valami ilyesmi hangot keresek fulhallgatoban :U
1 órás zenehallgatas a Sennheiserrel, utána vissza samsung gyári füles és :O :O

(#85161) -NoVa- válasza Jannn (#85160) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mély, feneketlen szakadék szélén állsz most:D

(#85162) Jannn válasza -NoVa- (#85161) üzenetére


Jannn
senior tag

Már régóta ott vagyok :DDD A rendes sztereó hifi rendesen fel van tuningolva, mundorf kondik, ezüst kábelezés, kimber 8tc hangfal kábelek stb stb stb
Most csak azért lett érdekes a fülhallgató, hogy este ne zavarjam a családot, ha még hallgatok egy kis zenét. Azt tudom, hogy a kis 580-as közelébe nem igazából fog jönni semmi a <100e Ft-os katgóriából, de jó lenne valami kis kellemes darabot kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#85163) neon-ka


neon-ka
csendes tag

Sziasztok, van egy jlab jbuds air fülesem ami nagyon szépen szól telefonnal párosítva, viszont ha az asztali gépemnél szeretném használni, akkor iszonyat gázul szól. Számít hogy milyen bluetooth stick -et használok most. Köszi előre is.

(#85164) vicze válasza neon-ka (#85163) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy érts miért.
A fülesed két audió átviteli codec-et támogat AAC-t és SBC-t(ez kötelező a BT szabványban). A telefonodon igen nagy eséllyel (pontos modell nélkül nehéz megmondani) AAC codecet használ a füleshez, mert a telefonod támogatja. Windows az esetek túlnyomó többségében csak az alap SBC codec-et támogatja, esetileg van AptX támogatás, de AAC támogatást még sose láttam, vagy hallottam róla, hogy bármilyen driver támogatná. (ez főleg licencelési okok miatt van)

"számít hogy milyen bluetooth stick -et használok"
Nem, ez egy szoftveres dolog. Esetleg driver lehet más 1-1 stickhez ami támogat más codec-et.

(#85165) pulutodurumo válasza vicze (#85164) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy csak valamiért handsfree, vagy headset profilban megy, és nem A2DP-ben? Csak tippelek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85166) vicze válasza pulutodurumo (#85165) üzenetére


vicze
félisten

Valóban lehet, az még pár fokkal rosszabb.
De azt látni kéne a kapcsolatnál, hogy sztereó vagy hands free módban párosodott.

(#85167) kemcso válasza neon-ka (#85163) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez a Vezetékes FÜLhallgatók topik, itt a neked megfelelő: Vezeték nélküli fülhallgatók

[ Szerkesztve ]

(#85168) tudos4


tudos4
tag

Sziasztok, 5000Ft alatt milyen milyen in-ear fülest ajánlotok, most egy Panasonic RP-HJE125 van csak ugye nem jó, azért akarok újat venni, és egy olyat szeretnék aminek legalább olyen jó a hangzása mint ennek vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

(#85169) kemcso válasza tudos4 (#85168) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban semmit se találtál?

(#85170) tudos4


tudos4
tag

De átnéztem azt is csak gondoltam megkérdezem, szokták ajánlani azokon kívül is.
Kicsit leszükítettem, mivel csak itthonit akarok venni,
a SoundMagic ES18 és a Xiaomi Piston Basic közül
melyik éri meg jobban?

(#85171) laleeee válasza -NoVa- (#85115) üzenetére


laleeee
őstag

Ilyen SoundMagic E10C volt már neked , vagy próbáltad már ?

(#85172) laleeee válasza tudos4 (#85170) üzenetére


laleeee
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#85173) tudos4 válasza laleeee (#85171) üzenetére


tudos4
tag

Nem csak az amit írtam.
Amit küldtél privátba az ha volt neked, meddig bírta?

(#85174) laleeee válasza tudos4 (#85173) üzenetére


laleeee
őstag

Egy hete van meg :) ,de az euronics egy évig becseréli ha elromlik

(#85175) tudos4


tudos4
tag

Na mindegy 3 közűl szerintem ki tudom választani

(#85176) Bodz válasza tudos4 (#85170) üzenetére


Bodz
nagyúr

ES18 nyugodtan vehető, az itthoni kínálatban 5-ért rendben van.

(#85177) -NoVa- válasza laleeee (#85171) üzenetére


-NoVa-
őstag

E10-em van, ami technikailag ugyanaz, az E10C gombjai különböznek. A mélye jó, a magasai tiszták, közepe kevés, nem túl részletes és technikás, de az árához képest rendben van a hangja, sokkal rosszabbakat kapni ennyiért itthon más típusokból. Mi a kérdés?
Nagy nyílású szilikont rakj rá, van a hozzá adottak között, a többi ront a hangján.

(#85178) laleeee válasza -NoVa- (#85177) üzenetére


laleeee
őstag

Hát sokminden vehető :D én is elkövettem azt a hibát hogy tegnap vettem egyet, de alig vártam hogy kinyisson az exdigital hogy vissza tudjam vinni. Nagyon hitványan szól szerintem, a basszust egyáltalán nem ismeri , hangereje is fele egy t160-nak , tiszának és részletesnek sem nevezném a hangját , a csomagolása viszont frankó :)
Becseréltem 1 sony MDR-XB50AP-ra, ezen legalább van basszus ,meg elég masszív darab , jól néz ki. Eddig ez a legjobb elektronikus zenékhez Megtartom amíg nem lesz jobb. Nagyon szeretek biciklin zenét hallgatni és vágyom mostanában valami jó audio élményre, de eddig még nem jött össze sajna 🤔

[ Szerkesztve ]

(#85180) Bodz válasza Jannn (#85149) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ott van pl. az ATH-E40. Az hasonlóan sima, mint az 580, nem karcol meg semmi ilyesmi, de több a mély, viszont kevesebb, mint a T10-ben. Fejesből a Focal Spirit Classic-ra hasonlít talán leginkább, nem tudom azt hallottad-e...

(#85181) laleeee válasza laleeee (#85179) üzenetére


laleeee
őstag

szép, de az az irányító gomb is csecsemő méretű, nem tom kinek a kezére tervezték

[ Szerkesztve ]

(#85182) TomFace


TomFace
tag

Sziasztok!
Asszonypajtásnak szeretnék venni egy mikrofonos IEM fülest, mivel a mostaninak a kábele megadta magát. Az összefoglalóban szereplő Xiaomi Piston Basic tökéletes választás lenne, viszont sajnos nincs rajta hangerőszabályzó, ami pedig fontos lenne számára. Elsősorban kerékpáron használja beszélgetésre, vagy némi zenére. Mindenképpen 10 ezer alatt keresnék valamit.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#85183) @tco@


@tco@
aktív tag

Sziasztok! Sony MDR ex50-et váltanék mikrofonos fülesre, Soundmagic E10 és E50 jött szóba. 5% telco, 70% zene (vegyes, de kevés electro), és 25% gaming, szóval mindenes lenne. Megéri a pár ezer felárat az E50? Úgy látom az középen erősebb, E10 meg inkább V-profilú kicsit. Telefonról/USB hangkártyáról lenne hajtva, a mostani ex50-el amúgy elégedett vagyok.

(#85184) kemcso válasza @tco@ (#85183) üzenetére


kemcso
Ármester

A most kapható E10-nél az E50-ben több a mély, emlékeim szerint az EX50-re inkább az E10 hasonlít.

(#85185) @tco@ válasza kemcso (#85184) üzenetére


@tco@
aktív tag

Akkor ha az E10 egyébként előrelépés az EX50-hez képest, akkor szerintem ez lesz. Nincs szükségem nagy mélyekre, inkább részletességre (20k a limitem árban).

[ Szerkesztve ]

(#85186) tudos4 válasza Bodz (#85176) üzenetére


tudos4
tag

Én is inkább erre gondoltam, szerintem meg is rendelem.

(#85187) fericske válasza @tco@ (#85185) üzenetére


fericske
addikt

Akkor inkább E11 vagy E80, ha van és belefér a keretbe.

(#85188) @tco@ válasza fericske (#85187) üzenetére


@tco@
aktív tag

E80 már nem igazán fér a keretbe, mert a mikrofonos verzióra lenne szükségem abból is. E11 tud ennyivel többet az E10-nél hogy inkább azt (áruk azonos), vagy a hangzásvilág más csak?

[ Szerkesztve ]

(#85189) fericske válasza @tco@ (#85188) üzenetére


fericske
addikt

Az (2. generációs) E10 utóda a az E11.
Transzparensebb, tisztább kissé az E11, egyébként ugyanaz.
Mivel egy árban vannak, a Soundmagic (ezt se) nem rontotta el, és egy tényleges update az E10-re, nem csak ugyanaz más néven, mint előfordult már másoknál.
A lényeg, hogy szerintem az E11 jobb választás az E10-nél egyező hangkarakterre.
Az E50-nél tisztább, artikuláltabb, kevésbé domináló, de szerintem jobb minőségű mélyekkel.

(#85190) @tco@ válasza fericske (#85189) üzenetére


@tco@
aktív tag

Kiváló, én is erre jutottam az iménti kutakodás során, akkor az E11C győzött, köszönöm :R

(#85191) @tco@ válasza @tco@ (#85190) üzenetére


@tco@
aktív tag

Röpke 2 órával később meg is vettem, a Sony MDR EX50-hez képest először rosszabbnak éreztem (telefonról, és külső hangkártyás laptopról is), aztán mivel ismertem már ezt a dolgot, váltottam vissza a Sony-ra. Hát igen, a downgrade mindig jobban hallható :) Az E11C-ben több a részlet, a mélye nekem simán elég, nem basshead, de bőven jó...kap egy 20 órás bejáratást, aztán kezdem újra a tesztelést, addig nem hallgatok bele. Amúgy az egész egész tutinak tűnik, a kábel kicsit merev, de pl az hogy aluból van mindene, egész premium érzést nyújt.
Ami kicsit meglepett, hogy már nincs a csomagolásban audio splitter (az E10-hez még elvileg járt, ezért nem is aggódtam miatta.), így a külön line in/out-os hangkártyámhoz be kell szereznem egyet.

(#85192) Jannn válasza Bodz (#85180) üzenetére


Jannn
senior tag

Köszi a tippet, utanaolvasok. Focalbol a hangfalakbol hallottam, azok elég visítós magasuak..
Ez az ATH E40 elég szimpatikus, telefonról meg lehet hajtani, vagy kell az erősítő?

(#85193) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy Soundmagic ES18-at, illetve hozzá mondjuk egy ilyen splitter-t PC-hez akkor a mikrofonnak is probléma nélkül kellene működnie vele?

Ugyanitt mondjuk 5-7k alatt tudnátok esetleg ajánlani olyan fülhallgatót aminek elfogadható minőségű beépített mikrofonja van elfogadható hangzás mellett?

Nem zene hallgatásra lenne csak hosszú távú discord kapcsolattartásra. Fejhallgatót nem bírom hosszú távon, és a huawei fülesnek amit erre szereztem olyan krumpli hangja van, hogy rosszul vagyok tőle.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#85194) estikornel


estikornel
tag

Szia,

Én is ilyen megoldással használom az earpodsomat, csak a delocknak az iphonehoz való kábelével (fehér színű). Kicsit fel kell tekerni a boostot 10-zel de használható és ami fontos, hogy legalább tényleg működik a mikrofonos headset gépen is.

(#85195) -Faceless- válasza estikornel (#85194) üzenetére


-Faceless-
őstag

Próbáltam már sim 3 pinessel, de azzal nem ment se az earpods, se beats fejes. Esetleg megtudnád mondani, hogy hol vetted? Először én is olyat kerestem, de amazontól közelebb sehol nem találtam.

Eleve emiatt kérdeztem, mert ha ezzel nem működött, akkor honnan tudjam, hogy más "iPhone kompatibilis" headsetel fog-e...

(#85196) darvinya válasza -Faceless- (#85195) üzenetére


darvinya
titán

Először is, ES18 nem mikrofonos, az ES18S.
Mivel 2011 óta átálltak CTIA (iPhone -os) szabványra a fülhallgató/telefon gyártók, így az alapvető funkció (hívás gomb) biztosan működik összes azután gyártott telefonnal. (TÖ)

Ami gond szokott lenni az ilyen osztókkal, nem írják melyik szabványra készült.
Az OMTP szabványú készletet is adják mai napig, mert megmaradt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85197) laleeee


laleeee
őstag

van köztetek olyan akinek van SM E10 vagy E11 , és van Blon Bl03-a is ?

[ Szerkesztve ]

(#85198) monti0222w válasza laleeee (#85197) üzenetére


monti0222w
addikt

E10 van nekem, első szériás van vagy 10 éves, a többivel nem rendelkezem.

(#85199) laleeee válasza monti0222w (#85198) üzenetére


laleeee
őstag

Olyan ember kéne nekem aki a soundmagic et és a blont össze tudná hasonlítani ?

(#85200) -NoVa- válasza laleeee (#85197) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tippelj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.