Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Kékes525 válasza -NoVa- (#85899) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

(#85900) s4tch

A MOMENTUM True Wireless 2 elé is elég a telefon? Ez is a tervek között van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85902) Tulku válasza Kékes525 (#85898) üzenetére


Tulku
veterán

Minek egy TWS-nek dongle?
Telefont párosítod a Jabrával oszt szevasz...AAC-n a 65t-vel nem lesz jobb hangod, ha atomerőművel adod a kakaót neki, akkor sem...

(#85903) Kékes525 válasza Tulku (#85902) üzenetére


Kékes525
félisten

És a A MOMENTUM True Wireless 2-el? A kategóriájában ennek van a legszebb hangja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85904) Tulku válasza Kékes525 (#85903) üzenetére


Tulku
veterán

Én azért nem vennék arra mérget...
Sokak szerint a Galaxy Buds is nagyon megveri azt a Sennheisert...bár én nem hallottam, de csodák TWS szinten nincsenek...
Nézd, a telefon ilyen esetekben egy digitális jeladó...minden más a tws fülesben történik, tehát természetesen mindegyik ilyen füleshez bőven jó a telefon...ne legyen túl régi, jó ha a 8-as android már rajta van...

(#85905) Kékes525 válasza Tulku (#85904) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! 10-es androidot használok Galaxy S9+-on.

Azt még megkérdezném, hogy a FIIO BTR5-öt hogy használhatom USB-DAC-ként? Hiába dugom össze USB kábellel, Bluetooth-on megy a PowerAMP és a FIIO saját lejátszója is. Gondolom USB-DAC-ként jobban szól, mint Bluetooth kapcsolattal. Beállítások, PowerAmp: [kép], FiiO Control: [kép] [kép] Az eszközön próbáltam az U-AUDIO-t USB 1-esn és USB-2-ön is.

Az RHA MA750i-füllhallgatómnak sokkal szebb a hangja mint az S9+-al, Bluetooth kapcsolattal is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85906) s4tch válasza Kékes525 (#85905) üzenetére


s4tch
veterán

https://www.fiio.com/newsinfo/328473.html

2. BTR5 is set the Bluetooth priority. If BTR5 Bluetooth is connected normally and is playing a song, the Bluetooth music signal is output preferentially. So when it comes to USB DAC, Bluetooth needs to be disconnected.

(#85907) -NoVa- válasza Tulku (#85904) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a Buds az egy kifejezetten jól hangolt micro DD, annak minden előnyével (és nagyobb légnyomású basszust keresők esetén hátrányával). És még nem álltak be a Sennheiser/Sony/stb márkák szokásai mögé, hogy szponzoráljanak mindenféle WhatHifi jellegű nemreview oldalt, és elzárkózzanak mindenféle mástól, nehogy kilógjanak a top10-ből valami noname cuccal szemben.

(#85908) -NoVa- válasza Kékes525 (#85905) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rádugod OTG kábellel a telefonodra, vársz kicsit, amíg átáll a hang, meg a BTR kijelzőn a bitrate, és kész. És ne a BTR5 gombjával indítsd el a lejátszást, mert az a BT kapcsolatot vezérli, visszavált, és azon játszik.

Amúgy sok értelme nincs telefonról kábellel szórakozni, igazán kevés zene kevés részletében lesz érdemi különbség, amire nem elég az LDAC. Aztán jöhet a vallásháború, mint a Tidal Master vs Spotify HD összehasonlítások, vagy a Flac - high bitrate MP3/ogg.

(#85909) kemcso válasza Kékes525 (#85905) üzenetére


kemcso
Ármester

A TWS témát zárjátok le itt, van neki saját topikja: Vezeték nélküli fülhallgatók

[ Szerkesztve ]

(#85910) Kékes525 válasza -NoVa- (#85876) üzenetére


Kékes525
félisten

Az RHA MA750i-füllhallgatóhoz Comply Comfort TS-400 használok, mert nagyon jól illeszkedik a fülemhez, nem esik ki a fülhallgató. Itt azt írod, hogy a Spinfit CP500 sokkal jobb basszust ad ki. Elég kevés a basszusa a BTR5 + RHA MA750i párosnak. Ez szerinted a RHA MA750i-füllhallgatóhoz is jobb lenne? Ennek az illeszkedése is van olyan jó, mint a Comply Comfort TS-400?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85911) -NoVa- válasza Kékes525 (#85910) üzenetére


-NoVa-
őstag

Teljesen füles és egyénfüggő. Van, ami nem érzékeny szinte egyáltalán az illesztékre, másnál meg extrémen befolyásolja. A 750 egy kicsit V karakterebb, de viszonylag hasonló a P1-hez a hangja, aminek nagyon nem árt a lefolytottabb magas, amit a Comply tud. Még talán az Isolation hosszabb szivacsa jobban szelidíti a magasakat (fontos a nevezéktan, a Comply Comfort a gömbszerűbb formájával jobban szigetel, a Comply Isolation a hosszúkás, de sima külső falával kényelmesebb).
Próbálkozhatsz nagyobb nyílású szilikonokkal is, aztán kiderül. Én inkább párban használom olcsóbb, remek bassusú DD fülessel, ha épp ahhoz van hangulatom. Akár az Urbanfun YBF-ISS014 Beryllium (telített sub, gyors, részletes, technikás. Részemről ez egy harmónikusabb Tin T4 (egyenletesebb és szélesebb tartományú a középtartomány emelése) olcsóbban), akár a Blon BL03 (lassabb, ütősebb de mosottabb basszus, technikailag nem rossz, de nem kiemelkedő, hangolásban csodás). És mindegyikhez teljesen más eartip vált be.

Apropó, ThieAudio Legacy 3 update. Sikerült az SF-Express trackingoldal puzzleelem odahúzós captchát 0.2 másodperc alatt kirakni, új rekord! Más mozgás egy hónapja nem történt vele, várom türelmesen :)

(#85912) Tulku válasza -NoVa- (#85911) üzenetére


Tulku
veterán

"A 750 egy kicsit V karakterebb, de viszonylag hasonló a P1"
Most a tin hifi P1-ről írtál? Mert annak és a 750-nek a hangkarakterét egy világ választja el....persze szerintem...

(#85913) kemcso válasza -NoVa- (#85911) üzenetére


kemcso
Ármester

Az RHA MA750i-ben kevés a magas, abból én semmiképp nem szednék le a Comply-val :)

(#85914) -NoVa- válasza Tulku (#85912) üzenetére


-NoVa-
őstag

Crinacle mérését néztem róla, az alapján bármilyen téves előfeltételezést tudok könnyen állítani :)
Az nem tartalmaz technikai tudást, karakterisztikát, sebességet, szóval jogos, tud teljesen máshogy szólni két ránézésre hasonló görbéjű füles.

(#85915) Kékes525 válasza kemcso (#85913) üzenetére


Kékes525
félisten

Én a Comply Comfort TS-400-el és BTR5-el az RHA MA750i-ben inkább a magas van túlsúlyban és a mély pedig alig van. Amikor az S9+-ról hajtottam, akkor sokkal több mély volt és zavaróan sok az alsó-közép tartomány.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85916) kemcso válasza Kékes525 (#85915) üzenetére


kemcso
Ármester

A 750 nekem egy mélytúlsúlyos, nem túl technikás füles volt, erős forrásról próbálva, vagyis ez alapján az S9+ hozza azt, amilyen valójában. Általában az elmondható, hogyha bizonyos forrásról vékony a hangja, de egy másikról nem, akkor a "bizonyos forrás" kevés hozzá.

(#85917) fericske válasza kemcso (#85916) üzenetére


fericske
addikt

Igen :K
Ha kevés a kraft, a mélyek gyengén teljesítenek. Ez általánosan igaz.

[ Szerkesztve ]

(#85918) -NoVa- válasza kemcso (#85916) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, az S9+ 25-30mW körüli erősítőteljesítménye áll szemben a BTR5 80mW-osával. Lehet, hogy a mikrofonos/távos jack méretezése nem teljesen kompatibilis vele, és áthúz? Azokkal csak a baj van a platformok között.

(#85919) Tulku válasza -NoVa- (#85914) üzenetére


Tulku
veterán

Egy egyszerű mikrofonnal és mikrofon erősítővel mér, amit láttam szettet...tehát nem B&K pressure field mikrofonnal....
Illetve a megjelent P1 mérések eddig nem hozták azt a görbét, amit én láttam itthon....ettől függetlenül is csodálkoznék a hasonló karakterisztikán, mert a 750 normális forrásról erősen sötét málytúlsúlyos, míg a P1 épp az ellentéte...

(#85920) -NoVa- válasza Tulku (#85919) üzenetére


-NoVa-
őstag

Így már érthető, és csalódás is egyben, hogy amúgy minőségi tartalmat rak össze, használható összehasonlító felületet, és pont a lényeget csinálja rosszul.

(#85921) kemcso válasza -NoVa- (#85920) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezért nem kell (és lehet) feltétel nélkül hinni a grafikonoknak (teszteknek). Ad(hat)nak támpontot, de...

(#85922) Tulku válasza -NoVa- (#85920) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek vmi harman kompenzált görbék, a valóságban a 750 pl biztos nem ilyen....

(#85923) laleeee


laleeee
őstag

Nincs egy normális kábelem, erről mi a véleményetek ,érdemes ilyet venni ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#85924) f4lcon válasza laleeee (#85923) üzenetére


f4lcon
őstag

[link] Nekem ez van, puha és jó hangja van

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85925) laleeee válasza f4lcon (#85924) üzenetére


laleeee
őstag

A 3.5mm with 2pin-es az 0.75-ös,vagy 0.78-as ?

(#85926) laleeee


laleeee
őstag

Gondolom hogy igazi audiophile ember nem kérdez ilyet, de tudnátok esetleg ajánlani olyan jó minőségű kábelt, amin van léptető gomb ,esetleg hangerő le-fel gomb is ?

(#85927) darvinya válasza laleeee (#85926) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen nincs, azaz építetni kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85928) laleeee válasza darvinya (#85927) üzenetére


laleeee
őstag

Te meg tudnál csinálni egy ilyet, Dråjverinya ? :R

(#85929) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok,

PS4-hez (kontrollerbe dugva) keresek vezetekes fulhallgatot.
Az osszefoglalo alapjan a Soundmagic E80-at neztem ki magamnak.
Szerintetek mennyire allna meg a helyet ilyen felhasznalas mellett?

(#85930) f4lcon válasza laleeee (#85925) üzenetére


f4lcon
őstag

a 2 pin 0.78 (úgy tudom a 0.75 az KZ only, de lehet tévedek)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85931) meri


meri
aktív tag

Csak egy update: nekem sajnos nem lett jó a Drop-ról rendelt BLON BL-03, ezért meg fogok válni tőle. A hangja azt hiszem, tetszene - legalábbis a néhány perces próba alapján -, de a fülem formájával és/vagy nagyságával sajnos nem kompatibilis, szerintem inkább kisebb fülűeknek, vagy más fülformával rendelkezőeknek lehet jó.

uff

(#85932) -NoVa- válasza meri (#85931) üzenetére


-NoVa-
őstag

Utolsó próbaképp cseréld meg a bal-jobb oldalt, és fejjel lefelé próbáld meg, nem over-ear. Többeknek bevált úgy. Aztán ha úgy kényelmes, a kábelről levágod az earhook műanyagot óvatosan, és kész.

(#85933) laleeee


laleeee
őstag

Ma megjött ez a kis erőlködőm (hilidac audirect atom pro), tényleg elég atom

(#85934) mpierre válasza s4tch (#85866) üzenetére


mpierre
veterán

Na. Plasti dip megoldotta nagyjából a szigetelés problémáját, ámde kiderült, hogy a füles 3,5 mm-es jack felőli végén is van valami grimbusz. Inkább szól mindkét oldal, mint nem, de néha a harisnyázott kábel mozgásától függően el-el hallgat néha a bal oldal. Vagyis meg is oldódott a probléma meg nem is. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#85935) s4tch válasza mpierre (#85934) üzenetére


s4tch
veterán

Ha csíped a hangját, vidd el darvinyához, és kapjon egy rendes kábelt, rendes forrasztással. Nekem a Hifiman RE400-at évekkel ezelőtt rázta gatyába, azóta sincs a fülessel semmi gond.

(#85936) mpierre válasza s4tch (#85935) üzenetére


mpierre
veterán

:R Megtörtént... :B

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#85937) meri válasza -NoVa- (#85932) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi. Próbáltam úgy is, nem volt az igazi. Mivel vannak egyéb IEM-jeim, nem igazán akarok vacakolni vele...

uff

(#85938) laleeee válasza meri (#85937) üzenetére


laleeee
őstag

Nálam spinfit100 megoldotta volna, de hagytam a fenébe ,nem jött be a hangja. Milyen iem-jeid vannak még ?

[ Szerkesztve ]

(#85939) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

ide is bedobnám a kérdést, hátha (annak ellenére, hogy talán kicsit off) van tapasztalatotok, ötletetek.

[link]

köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#85940) -NoVa- válasza _Smooth (#85939) üzenetére


-NoVa-
őstag

FiiO BTR3K vagy BTR5. Akkor a kábelen lévő mikrofon is használható marad, de ha nincs, az sem baj, mert magában a DAC-ban is van jóféle.

(#85941) vicze


vicze
félisten

HiFiMan Summer clearance: (Van ami open box)
RE400: 29$
RE600S: 53$
RE600: 65$
RE800: 199$
TWS600: 59$

[ Szerkesztve ]

(#85942) funkmester válasza vicze (#85941) üzenetére


funkmester
aktív tag

nem is rossz, csak a posta draga - 15eu + behozatali sarcok

[ Szerkesztve ]

(#85943) vicze válasza funkmester (#85942) üzenetére


vicze
félisten

Igen inkább egy RE800 éri meg, ott nem ad olyan jelentőset hozzá %-osan az ÁFA se.

(#85944) laleeee válasza _Smooth (#85939) üzenetére


laleeee
őstag

Ez dac is , jòl szòl ės a mic is működik vele [link]

(#85945) katalin888


katalin888
aktív tag

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds vagy Mi True Wireless Earphones Lite?
Melyiket vennétek, van egyáltalán számottevő különbség? (bocsi rossz helyre ment, de hátha itt is...)

[ Szerkesztve ]

(#85946) _Smooth válasza -NoVa- (#85940) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nagyon köszönöm, megnézem őket :R

(#85944) laleeee
ez elég hihetetlenül hangzik számomra, de köszönöm a választ.
Egy próbát már csak az ára miatt megérhet... nem nagy veszteség, ha mégse válik be

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#85947) kemcso válasza _Smooth (#85946) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem fog beválni, ne költs rá. Ez ilyen filléres izé, nem tartalmaz semmit, ami a minőség zenehallgatáshoz kell.

(#85948) laleeee válasza kemcso (#85947) üzenetére


laleeee
őstag

Nemrég vett egyet a haverom az iPhone 8-asàhoz ēs aszongya hogy ugyanolyan jól szól mint a telefon, sőt még egy kicsit jobban. Én azon döbbentem meg-és azóta olvastam róla teszteket is-hogy van benne egy kis fülhallgató előerősítő. A kis usb-lighting dac-ok 99 százalékàval nem működik a fülhallgató mikrofonja.
A kábele szokott megtörni, de a mediamarktba becserélik egy éven belül

[ Szerkesztve ]

(#85949) _Smooth válasza kemcso (#85947) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem is csak egy sima csatlakozó átalakítónak tűnik, ezért is mondtam, hogy számomra elég hihetetlenül hangzik.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#85950) laleeee válasza _Smooth (#85949) üzenetére


laleeee
őstag

Vagy ezt tudom még javasolni, ennek tényleg szép hangja van,de ezzel biztos nem lesz mikrofonod és nyolcszor annyiba kerül mint az apple adapter. Nem hinném hogy 8-szor jobban is szòl. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.