Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) dni


dni
őstag

Sziasztok,

az Etymotic er2xr-t próbáltátok már, mi róla a véleményetek, összehasonlítva pl a 100usd körüli chifi fülesekkel?

(#84902) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok! SoundMAGIC 10c fülhallgatót néztem ki barátnőmnek viszont észrevettem hogy az oldalon ahonnan venném teljesen másként néz ki mint a hivatalos honlapon. Valaki tudna segíteni hogy miért lehet ez? [link] Extreme Digitalon ezt néztem ki, viszont a hivatalos oldalon így néz ki [link]

(#84903) darvinya válasza DonAttilas (#84902) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem ugyanúgy néz ki, csak ed-n elforgatva van a füles és mutatja kábel osztót is.
Néz meg eredeti oldalon ugyanabban a színben.
Viszont, ha barátnőd szereti össze gyűrve elrakni, akkor hamar megtörik a kábele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84904) DonAttilas válasza darvinya (#84903) üzenetére


DonAttilas
tag

Milyen fülest tudnál ajánlani 10 ezer körül hasonló típusban? Mert szerintem ahogy írtad úgy tenné el mindig.

(#84905) kemcso válasza DonAttilas (#84904) üzenetére


kemcso
Ármester

Minden fülhallgatónak megtörik a kábele, ha gyűröd. Vagy vigyázol rá vagy nem és fogyóeszközként kezeled, ebben a kategóriában nincs csoda, főleg úgy, ha a Mo-i rendelés szempont...

(#84906) SA68


SA68
csendes tag

Sziasztok!
Fülhallgatót keresek FiiO M11 DAP-hoz.
Jazz-t, komolyzenét hallgatok, enyhe V karakters, vagy lapos lenne jó, gondolom én. Eddig nem volt rendes fülhallgatóm, nem értek a témához.
Mivel szemüveges vagyok, nem jó a fül felett átvezethető kábel, inkább egyenes kábellel szereltet keresek.
Árban 150 ezer forintig mennék el.
Köszönöm előre is.

(#84907) Tulku válasza SA68 (#84906) üzenetére


Tulku
veterán

Komolyabb fülesek szinte mind fül felettiek...épp a cserélhető kábel és a tartás érdekében...
Talán használtan K3003 lenne jó neked...az megvan 100 környékén...

(#84908) Tim82 válasza gelbelex (#84889) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én példányom, amit ismersz is a fejestalálkozóról, járt Darvinyánál (készített hozzá nekem balanced kábelt 4 pines XLR véggel a jelenlegi fejhallgatóerősítőkhöz - SDAC + Cavalli Liquid Carbon X, Loxjie P20).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#84909) SA68 válasza Tulku (#84907) üzenetére


SA68
csendes tag

A múltkor volt egy az avx-en.
Használtnál mire kerll ügyelnem?

(#84910) gelbelex válasza Tim82 (#84908) üzenetére


gelbelex
őstag

:D
Az biza egy jó fejes.
Az ES100 erősségére utal, hogy elbír 300 ohmmal.
Ezekből a kábelekből lett valamelyik?
(Tényleg jóval jobb a P20 balanced kimenete, mint a sima?)

(#84911) Tim82 válasza gelbelex (#84910) üzenetére


Tim82
nagyúr

Darvinya tudja megmondani a technikai részleteket, hogy melyikből csinálta. :B Nekem annyi volt a lényeg, hogy az említett cuccokhoz legyen egy balanced kábelem, a meglévő vintage Sennheiser fejeseimhez (HD530, HD265 Linear).

Én kicsit hangosabbnak és tisztábbnak mondanám, de azért nem ég és föld a P20-nál. A Hifiman HE4xx egyértelműen profitált a balanced kábelre átállásból a P20-szal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#84912) Tulku válasza SA68 (#84909) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy eredeti legyen és ne legyen kontaktos a kábel...

(#84913) darvinya válasza gelbelex (#84910) üzenetére


darvinya
titán

Utolsó, de ezt írom is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84914) gelbelex válasza darvinya (#84913) üzenetére


gelbelex
őstag

(Most már értem, a háromféle kábel három eszközhöz készült.)
A "mm" szálvastagságot jelent, ugye?
A harmadik kábelnél is? Mitől "fólia"?
:R

(#84915) fericske válasza SA68 (#84906) üzenetére


fericske
addikt

Periodic Audio BE
A CArbon is jó lehet, ha a sötétebb karakterű hangzást kedveled.
Mindkettő könnyen hajtható, könnyen lehet jó hangminőséget elérni velük, ergó jól ki tudja szolgálni őket az m11.

(#84916) darvinya válasza gelbelex (#84914) üzenetére


darvinya
titán

1 kábel érben lévő szál hengeres vastagsága az a milliméter.
Attól fólia, hogy 2mm széles lapos vezető, magyarul 2mm széles fólia, nem hengeres vezető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84917) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött Dudu csomagja, lehet szervezni belehallgatást az érintetteknek, meg PÜ.

Nem kényes a kábelre, forrásra, telefonról, ES100 balanced, unbalanced oldal között, hibahatáron belüli eltérést tapasztaltam eddig. Bejáratós, Dudu csak megnézte, megállapította, hogy neki flat, és küldte.
A P1 lazán fonott kábelével használom, a sajátja merevebb, hallani a ruha súrlódását rajta.

A hangja még alakul, 1 nap alatt sokat finomodott. Lett már némi tere, szelídült az 5kHz-es csúcsa is, előkerült az alsó tartomány, és már mindenféle zenével használható hangot ad ki. Mindenfélével. Úgy nézem, jó cucc lesz ez, lassan összemérhetem a többi fülesemmel.

(#84918) trepxe


trepxe
tag

Van esetleg tapasztalata vkinek az Etymotic ER3XR-ról? Itt ajánlott,[link] jóllehet a válogatást nem is értem. Gáz.

(#84919) Greg204538 válasza -NoVa- (#84917) üzenetére


Greg204538
tag

:W :DD Igorrr :DD :W

[ Szerkesztve ]

(#84920) gelbelex válasza darvinya (#84916) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm! :R

(#84921) mpireb


mpireb
csendes tag

Sziasztok!
Csak egy kis visszajelzés, mert értetlenül állok tapasztalataim előtt. A történet úgy kezdődik, hogy évekig használtam Sennheiser CX 100-at, viszont meguntam, hogy kb évente tönkremegy. Elkezdtem követni a topicot, ráakadtam az ajánlott SoundMagic E10-re. Utánanéztem más forrásokon keresztül is, meg láttam, hogy minden létező díjat és ajánlást megszerzett, vettem is egyet. Na ilyen csalódás még az életben nem ért zenehallgatásban, mint ezzel. Amint elindítottam a zenét a telefonon, egyből egy nagyon erős wtf érzés fogott el. Egy semmilyen, de legalább halk hangzás fogadott, mindenféle különösebb extra nélkül. Azok a részletek, amiket a Sennheiserrel kihallottam, most sehol sem voltak, de legalább jó 3-4 egységgel halkabb is volt... Komolyan kérdezem, nem lehet, hogy a Bestbyte (mert ott vettem) benyalt valamit, és hamisítványt árul? Szépen szól, de nem sok basszussal, és baromi halk. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez egy ajánlott termék... Azóta vettem egy JBL T160-at, köröket ver a SoundMagicre mindenben (2990 Ft-ért).

Szerk: azért vettem a JBL-t, mert a SoundMagic 1 hónap NEM intenzív használat után feladta, de gariztatni még nem vittem el...

[ Szerkesztve ]

(#84922) Tulku válasza mpireb (#84921) üzenetére


Tulku
veterán

Csatlakozás kiosztás biztos jó? Nincs rajta mikrofon? És egy gomb, amit ha benyomsz helyreáll a hang? Mert ez kontaktosnak tűnik nekem...

(#84923) dgyuri0123 válasza mpireb (#84921) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

ES18-am van, több mint egy éve. Semmi baja és nagyon jól szól. Mély van bőven, magasban enyhén visszafogott, de nem zavaróan. Áráért kiváló füles. Szerintem kifogtál egy hibás daradot. Ja, asszony, gyerek dettó ezt használja és szerintük: ilyen jó fülest még nem hallottak ennyiért.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84924) trepxe válasza mpireb (#84921) üzenetére


trepxe
tag

Bestbyteban nincs hivatalosan SM, mar tobb mint egy eve. Ha mostanaban vetted, siman lehet fake.(esetleg hibas) Keress egyet amit meg lehet hallgatni es vesd ossze.

(#84925) MPeter87 válasza -NoVa- (#84917) üzenetére


MPeter87
őstag

Írtam egy privátot. :)

(#84926) lapalapa válasza -NoVa- (#84917) üzenetére


lapalapa
senior tag

Írtam privátot én is.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84927) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Elsősorban rock/metál zenéhez EZAudio D4 vagy Rock Zircon ajánlottabb max ~10 USD körül? Van esetleg jobb választás ebben az árkategóriában?

(#84928) kemcso válasza Peterhappy (#84927) üzenetére


kemcso
Ármester

A Zircon egy mélybomba, az EZAudio inkább közelít a kiegyenlítettebb hangzáshoz (és bass-moddal varázsolható benne több mély, lásd összefoglaló). Neked kell eldönteni milyen hangzást keresel ;)

(#84929) -NoVa- válasza lapalapa (#84926) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én meg olvastam, többet is. Az biztos, hogy DD-nél ennyire bejáratásos dologba most futok először, javul ez. Az alapvető hangképe nem változott, csak a tálalás, különböző tartományok dinamikája, jó irányba.

Szóval az össz kifogásom maradt most is, 100hZ alatt 1dB emeléssel szebb a hangja, és 4-5kHz körül nem árt legalább ugyanennyit visszahúzni, ott van egy hangosabb púpja. Az én fülemnek legalábbis úgy tűnik, mérőműszerem nincs. Szivaccsal EQ nélkül is kb hasonló eredményt érek el, de a tere csökken úgy, a hozzá adott fekete szilikonnal jobb.

A fikázáson túl meg minden illik rá, amit pl a VSonic GR07-ről is mondanak, jól hangolt, kellemes, technikás, de nem fárasztó DD füles.

(#84930) -NoVa- válasza -NoVa- (#84929) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyira, hogy leon11 meghallgatta és instant meg is vette, úgyhogy a többi próbálható nálam, ezt az egyet vele kell külön megbeszélni.
Megleste a P1-et is leesett állal, aztán meghallgatta DragonFly Cobaltról is, és megértette, miért nem ajánljuk feltétlenül minden forráshoz.

(#84931) lapalapa válasza -NoVa- (#84930) üzenetére


lapalapa
senior tag

A P1 jó lenne ha megmaradna péntekig. :O
Nem szeretek EQ-zni, bármi szűrőt bekapcsolok, az nekem ront a hangon.
Lineárisban kell hogy meglepjen a cucc.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84932) f4lcon válasza -NoVa- (#84930) üzenetére


f4lcon
őstag

neked van E3 igaz? a T4-hez képest milyen?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84933) trepxe válasza Bodz (#84891) üzenetére


trepxe
tag

KÖszönöm szépen!!

(#84934) -NoVa- válasza f4lcon (#84932) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mármint Jade EA3? Ha van egy 10 sávos EQ-s forrásod, és nem félsz használni, akkor nagyon remek cucc. Nálam stabil dobogós 2. helyezett a P1 után.

EQ nélkül nem mutatja meg a teljes tudását, hiába a jó komponensek. Az armatúra jó 3.5dB-vel hangosabb, mint a DD, és a kettő között a hangváltó 2kHz-nél hagy egy gödröt, amire kell legalább 1.5dB hogy ne essen be látványosan a hangerő. Nem olyan feltűnő elsőre, főleg egy középhangsúlyos forrásról, mint a BTR3, de ha megnézel pár FH1s review-t, ugyanerre panaszkodnak.
Persze ha eleve rendesen megcsinálják, azzal a drágább flagshipek elől húzná el a vevőket, úgyhogy marad az utólagos kezelés. Opciósan leon11 majd leírja, milyennek hallotta az enyémet.

(#84935) Peterhappy válasza kemcso (#84928) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor utobbi lesz, koszonom :R

(#84936) -NoVa- válasza lapalapa (#84931) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az garantáltan marad, az a saját. Ha megtetszik, Duduét idejuttatjuk hamar, de ha nem akarod EQ-zni, és nem egy TMP ANT-ra dugod, nem sok jót ígérek a mélyekre:)

Azért bedobok egy PowerDAC-ot is, azzal saját forrásról meglátod.

(#84937) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Használ valaki esetleg KOSS KSC32i-t sportoláshoz?
Egész jókat hallottam róla, de visszakeresve, itt még nem láttam megemlítve.

A gyártói honlap "Limited Lifetime Warranty"-t említ. Ezt vajon szükség esetén tudnám érvényesíttetni, vagy csak a bolt által nyújtott egy év garanciával kalkulálhatok?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#84938) lapalapa válasza -NoVa- (#84936) üzenetére


lapalapa
senior tag

Köszi!
Power Dac szimmetrikusan használható jól, ugye?
Vinnék 800s-t is de nincs hozzá jack-xlr szimmetrikus átalakítóm. :F

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84939) kemcso válasza Peterhappy (#84937) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha nem találtál semmit róla a topikban akkor jó eséllyel nincs tapasztalat.

usa/kanada-ra érvényes ;)

(#84940) Peterhappy válasza kemcso (#84939) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egy próbát azért megért, hátha. De akkor lehet, hogy lesz majd ;)

Köszönöm szépen! :R

(#84941) -NoVa- válasza lapalapa (#84938) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyetlen, szimmetrikus 2.5mm-es jack kimenete van, nem egy hiperbonyolult technika kívülről nézve:

Van benne jópár paraméterezhető DSP rész, amik lekapcsolhatóak, kikerülhetőek, és egy jó részüket érdemes is lekapcsolni.
Illetve volt benne egy halom preset, köztük egy default P1-re is, ami Harman-curve -re erőlteti a hangját. Na azt nagyon hamar töröltem, és nem értem, mi a fenét szeretnek rajta annyian, ilyen az, amikor várból építenek szart.
Mindenesetre értelmes PEQ van benne, amivel lehet úgy alápakolni igazán durva mélytartományt, hogy fölötte semmit nem változik a hangzás, aztán majd meghallgatod, és lefikázhatod szabadon :).

(#84942) f4lcon válasza -NoVa- (#84934) üzenetére


f4lcon
őstag

igen Jade E3
Fiio BTR3-ról vagy ES100-ról szól jobban?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84943) -NoVa- válasza f4lcon (#84942) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha a linearitást nézzük, akkor BTR3-on EQ nélkül 3 és 4kHz-nél van egy-egy kisebb érzékelhető hangerőcsökkenés, nem rontja el teljesen a hangját, de kicsit mesterségesebb. ES100-on göröngyösebb a kezdőélmény, de könnyen helyre lehet rángatni. és onnantól mondom rá azt, hogy ajánlott. Helyremászik a timbre, nagyon jók a mélyei, telt, erős, sok levegőt megmozgató, és nem túl lassú, ilyesmi metálra pont ez kell nekem.
Úgy általában fogsz egy hanghullámgenerátort, lehalkítod nagyon halkra hogy ne süketülj bele, végighúzod a skálán, és meghallgatod, hol hangosodik/halkul. A P1 nekem emelt basszussal 34Hz-től 20kHz-ig teljesen lineáris, az EA3 meg jó közelítéssel, 30Hz-től 18kHz-ig, minimális 0.5dB-n belüli ingásokkal.

Az ES100 térben jobb, könnyedebb és valódibb magasakat ad alá, sokoldalúbb, és még kopni is jobban tunak a gombjai az élükön, csupa előny. A hangerőszabályzóm és a 2 jack csatlakozó már fehér keretes az eredeti szürkéhez képest.

(#84944) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Kalandos úton, de végre megérkezett hozzám a Dunu DK-3001 Pro. :) Mivel 5-10-15 óra bejáratás után is folyamatosan javul a hangzása (értem itt főleg a basszust és a középtartományt), vettem egy nagy levegőt és ráeresztettem egy 150-200 órás bejáratást, biztos, ami biztos... :) Kb egy hét múlva próbálok majd rittyenteni egy részletes tesztet (szigorúan szubjektívet, mint laikus). Elöljáróban annyit, hogy az elmúlt 15 évből a legrészletgazdagabb, legpontosabb és "legfinomabb" hangkeltő, ami megfordult a fejemen (fül- és fejhallgató tekintetében is), talán az első füles, amibe nem igazán tudok belekötni semmilyen szempontból...

(#84945) f4lcon válasza -NoVa- (#84943) üzenetére


f4lcon
őstag

Nekem is így néz ki az ES100-am mintha a kutya szájából húztam volna ki... :( bezzeg a Fiio hozzá képest egy műalkotás.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84946) f4lcon válasza -NoVa- (#84943) üzenetére


f4lcon
őstag

na közben elkezdtem hallgatni ezt a Jade Audio EA3-at az Oppo HA2-ről
elővettem a PMV A-01 mk2-t mellé, hogy legyen egy hasonló árkategóriás hibrid összehasonlítási alapom
egyelőre más a kettő, a PMV BA-ja halkabb, vagy meg van vágva felül, mert az egész hangzása lágyabb, de továbbra is V karakter, ahogy az EA3 is az.
viszont a PMV tere kisebb, a máshogy hangolt BA miatt a Jade Audio nyitottabbnak tűnik, szélesebb a tere
engem kicsit zavar az EA3 magasai, egyelőre a gyári kábelen hallgatom, egy használt (már bejáratott) darabra csaptam le ebay-en.
a gyári szilikon gumik a förtelmes KZ gumik legrosszabb napjait idézik, szóval felpróbáltam a default kedvencemet, a Sennheiser medium-ot, de ez egyrészt rövidebb másrészt jóval tágabb a lyuk rajta (5,8mm versus a gyári 3,3mm) szóval ez nem segít a magasak kordában tartására, de a fenti kommentjeim még a gyári szilikonokkal születtek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84947) lapalapa válasza Yaye (#26) üzenetére


lapalapa
senior tag

Meglepődnél, marhára!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84948) -NoVa- válasza lapalapa (#84947) üzenetére


-NoVa-
őstag

:C

(#84949) -NoVa- válasza f4lcon (#84946) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szivacsot rá. 500-as comply, vagy olcsóbb ízlés szerint, csak tompítson.

(#84950) f4lcon válasza -NoVa- (#84949) üzenetére


f4lcon
őstag

van eredeti Comply-m is meg kínai is, majd ha hazaértem megpróbálom őket
így azért elég fárasztó a hangja, főleg online rádiót hallgatva munkaidőben

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.