Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85351) lapalapa válasza laleeee (#85349) üzenetére


lapalapa
senior tag

https://www.amazon.co.uk/s?k=spinfit+cp500&rh=n%3A1591690031&ref=nb_sb_noss

A magyar szállítás az különlegesség? Én rányomtam a rendelésre, fizettem és jött. Anglia nem a világ vége, vagy de?

Nekem M-es mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85352) laleeee válasza lapalapa (#85351) üzenetére


laleeee
őstag

Amazon.com-ot néztem,ott nincs... Nem vetted túl olcsón de minden forintot megér ,ha tényleg rendbe tette a p1 hangját.
Amúgy a p1 mennyivel komolyabb cucc hangzásilag,mint a kz zs10 pro ? írnál erről valamit please

[ Szerkesztve ]

(#85353) Eversmann válasza lapalapa (#85346) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Basszusban előrelépés? Továbbá Isolation milyen neki?

Life is better with a Titan

(#85354) mzso


mzso
veterán

Helló!

Van olyan valmi ami nem befolyásolja a hangzást és amivel védeni lehet egy fülhallgatót az esetleges eltömődéstől?
Például ha vattát (nem sokat) tömök bele akkor sokat változik?

(#85355) fericske válasza mzso (#85354) üzenetére


fericske
addikt

Már ki is próbálhattad volna mire ezt leírtad :)
Nem lesz drasztikus hangzás változás egy laza vattától.

[ Szerkesztve ]

(#85356) -NoVa- válasza laleeee (#85352) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kereső, olvasás, stb. Tényleg. Minden info itt van a környéken, de várod, hogy tálalják eléd, és még be is szólsz utána bárkinek, ha nem tetszik a menü.

Nevelési rovatunkat hallották :)

(#85357) lapalapa válasza laleeee (#85352) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szubjektív:
Sokkal finomabb a hang minden tekintetben, itt megjellenek olyan információk, amit a kz-n nem hallasz, mondjuk youtube-os szobai felvételen (pl Morgan James) elhiszed a hangot, mert megjelenik a szobaakusztika teljesen élvezhetően, vagy koncertfelvételen jobban ott érzed magad stb (pl perverz mosolyú Kebu a szintiboy). Ha hangosítasz, akkor P1-en valójában energiát adsz hozzá (hangosítási kényszered van), növekszik a buli faktor, a kz-n egyszerűen hangosodik és nő a káosz.
Nagyon jó a KZ tényleg, csak ne próbáld ki a P1-et.
"mennyivel komolyabb cucc"
Röviden: sokkal
De persze ez teljesen egyén függő, azt szokták mondani hogy a hifi a süketeknek való, egy zenész kisrádión is élvezi, mert a többit hozzá tudja képzelni.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85358) lapalapa válasza Eversmann (#85353) üzenetére


lapalapa
senior tag

CP 500-al?
Hát jó, villám gyors, száraz, odab@szós, teljesen hihető nekem.
Lehet hogy valakinek sok lenne, valakinek kevés.
Nem telepszik rá a zenére egyáltalán.
Isolation hát ezt nem próbáltam, nem szeretek utcán zenét hallgatni mert elüt a villamos.
Ha most bedugom a fülembe, akkor sokkal halkabban hallom a cinkét nyitnikékezni, ez mit jelent?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85359) laleeee válasza -NoVa- (#85356) üzenetére


laleeee
őstag

Sokan összehasonlítják a p1-et és a kz zs10 pro-t csak én lusta vagyok visszaolvasni ? Erre célzol ?
Nem szólok be csak a seggkotorászoknak amúgy, akik ész nélkül betámadnak anélkül hogy felfognák a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#85360) laleeee válasza lapalapa (#85357) üzenetére


laleeee
őstag

Majd kipróbálom ha lesz fölösleges 50 rugóm fülhallgatóra :) de örülók hogy sikerült megtalálnod a megfelelő tip-et hozzá

[ Szerkesztve ]

(#85361) lapalapa válasza laleeee (#85360) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát kössz, de ez nem így működik, fölösleges sose lesz.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85362) Eversmann válasza lapalapa (#85358) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Ha nem is teljesen, de tompít rajta. Ez már elég.

Egyébként én meg most előkaptam a Xiaomi Hybrid-et, a gumiharangja egész jó :) Sokkal feszesebb, ütősebb hangzása érhető el vele.

Life is better with a Titan

(#85363) korpicschess


korpicschess
veterán

Olcsó TRN ezüstözött MMCX kábel: [link]
(nem tudom milyen lehet, de ránézésre jó minőségnek tűnik, én rendelek egyet)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85364) Tulku válasza korpicschess (#85363) üzenetére


Tulku
veterán

Ezüstözött kábeleket én óvatosan kezelném...

(#85365) korpicschess válasza Tulku (#85364) üzenetére


korpicschess
veterán

Tudom, tudom, magasbahúzós meg ilyenek. Mivel az ezüst drága, tuti nem sok van rajta, ellenben egy jól vezető anyag. Új ali reggel 3$ kedvezménnyel 1k alatt van, egy próbát megér. :)

Itt is kérdezném, valaki látott már 2,5mm -> 3,5mm balanced kábelt? Vagy melyik mikrofonos jack kiosztással egyezik ez?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85366) Tulku válasza korpicschess (#85365) üzenetére


Tulku
veterán

Mármint 2,5 mm trrs - 3,5 mm trrs?

(#85367) korpicschess válasza Tulku (#85366) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát rájöttem, hogyha igazából úgy van bekötve, hogy pin-pin, akkor bármi jó, és gondolom úgy van, mert a mikrofon sorrendnek is stimmelnie kéne.
Szóval egy ilyen basic dolog is jó, ha minden igaz: [link]
Ehhez kéne csak, az AI503-on 3,5-es kimenet "kombó", tehát balanced, de működik a sima 3 pólus is: [link] [link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85368) Tulku válasza korpicschess (#85367) üzenetére


Tulku
veterán

3 pólus sosem lesz balanced....

(#85369) korpicschess válasza Tulku (#85368) üzenetére


korpicschess
veterán

Hol írtam ilyet?
Igazából csak erről van szó (linkről bemásolva):
"The AI-503 headphone circuit design also features completely separated grounding for left and right channels from the amp to the final 4-pole jack. By completely separating the grounding of the left and right channels from the amplifier, channel separation is greatly increased and a much more transparent soundstage achieved.
Note: Earphones and headphones with 3-pole plugs can also be used, but to benefit from separate left/right ground drive, you should use earphones or headphones with 4-pole plugs. Pin assignments are as shown in the illustration below
The AI-503 headphone circuit design also features completely separated grounding for left and right channels from the amp to the final 4-pole jack. By completely separating the grounding of the left and right channels from the amplifier, channel separation is greatly increased and a much more transparent soundstage achieved.
Note: Earphones and headphones with 3-pole plugs can also be used, but to benefit from separate left/right ground drive, you should use earphones or headphones with 4-pole plugs. Pin assignments are as shown in the illustration below"

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85370) darvinya válasza korpicschess (#85369) üzenetére


darvinya
titán

Ír kiengyelítésről, és lépet is berak róla, viszont 1db 6.3 sztereó kimenete van.
Szóval vagy másik erősítőből maradt meg ez a leírás, vagy szimplán átverés.
Mert sztereó aljzatból sehogyan sem lesz különválasztva, azaz kiengyelítet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85371) vicze válasza korpicschess (#85367) üzenetére


vicze
félisten

"AI-503:
Headphones output
Connector Standard 6.3mm stereo jack
"
Nem azért de hol van ezen 3,5-ös kiment?

A balanced kimenetre nincs szabvány, így a gyártók egyénileg imalentálnak valamit. Hiába van 4 pólusod egy átalakítóval, ha a fülesen mások a valós pólusok, tehát nem az átandalító, hanem az számít amit beledugsz, ha az nem L+R+L+R+ akkor már tök mindegy.

(#85372) Tulku válasza korpicschess (#85369) üzenetére


Tulku
veterán

Én speciel belezavarodtam...mert volt szó 2,5-3,5-ről és vmilyen mikrofonos megoldásról....ezért elkeveredtem....
Tehát...balanced jelút 4 eret (csatlakozási pontot) kíván, azt nem keverik mikrofon jellel...
De lehet, hogy teljesen másról szól a kérdésed...
angolul nem értek...illetve most nem akarok ;]

(#85373) laleeee


laleeee
őstag

Van új Blon [link]

(#85374) korpicschess válasza darvinya (#85370) üzenetére


korpicschess
veterán

Bocsi, lehet nagyon tldr és kicsit off téma lett. :C
3,5-es kimenete van. :) Ezt update-elték ebben a modellben, az 501-esben van 6,3-as. Ennek amúgy tényleg elég jó a fejeserősítő része, most fejessel kellett filmeznem, amit nem annyira szeretek, de totál jó teljesítményt nyújt, élveztem.
Megnéztem a user manualt is, mert az a biztos, ott is megerősítik a külön földelést.

Az mondjuk baj, hogy csak füleshez van balanced kábelem (MMCX), gondoltam kipróbálom egyszer, ha sok időm lesz, hogy van-e különbség.
A fejesekhez is lehetne esetleg csinálni, de nincs egyikhez sem, és a Nighthawk és a Sonorous III más csatlakozású a fejes oldalon, így nem érné meg nekem. Most meg éppen nincs is olyan forrásom, csak ez a TEAC, de ez meg nem a gépnél...

Egyébként figyelni kell, mert én már csak azután láttam, hogy nem hozza az 501-es teljesítményét, csak azt másolták át a spec. lapra, miután megvettem... Meg is rémültem, mert papíron ez a 22W rated, 30W max. output power kevéskének hangzott, de szerencsére a KEF R100-asaimhoz elég. A user manualt kell mindig nézni.

Szóval mondjuk azt, hogy félig hétvégi elmélkedős-elméleti volt a kérdés, de szerintem meg is válaszolódott, hogy egy balanced kábelre bármilyen 2,5->3,5 adapter jó, ami szintén 4 pólusú, ha jól gondolom, annyi kell hozzá csak, hogy ne legyen a kiosztás felcserélve.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85375) monti0222w válasza laleeee (#85373) üzenetére


monti0222w
addikt

Vedd meg. :K

(#85376) laleeee válasza monti0222w (#85375) üzenetére


laleeee
őstag

2-án rendeltem egy bl03-at, azt még megvárom :)

(#85377) darvinya válasza korpicschess (#85374) üzenetére


darvinya
titán

2.5-3.5 adapter, jó lenne, ha 2.5 és 3.5 ugyanazt a lábkiosztást használná.
2.5 R−R+L+L−
3.5 L+R+L−R− / Sony L+R+R−L−

Tehát a sima lábkiosztás másolással nem működne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85378) monti0222w válasza laleeee (#85376) üzenetére


monti0222w
addikt

Legalább lesz egy jó fülesed. :K
Kíváncsi leszek a véleményedre majd ha megjött.

(#85379) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Postaünnep, a februárban rendelt Urbanfun ma megmozdult. Még csak kínában, de legalább él a szállítás:)

(#85380) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kis chifi hírreagálás post:

Tin T2 Plus preview, berylliumra váltanak ők is az olcsó DD szegmensben:

Opciósan egy megvehetőbb minőségű Urbanfun lehet belőle, majd kiderül ha már több végleges darabot szórnak szét.

Blon BL05:
Meghallgatták a visszajelzéseket, és úgy döntöttek, hogy elrontják az egekig dícsért hangot, viszont hagyják a használhatatlan kábelt, az árat pedig emelik. Kiváló következetes döntés egy olyan cégtől, akik csak teljesen véletlenül gyártottak egy nagyon élvezhető hangú fülest, de nem értik, mitől jó.

ThieAudio Legacy 3:
Nem olcsó olcsófüles, de ez sajnos igazán érdekes. 1DD 2BA, 2 dip switch, dícsért hang. Kevés review, de a gyártó többi cuccáért rajonganak elegen.

(#85381) darvinya válasza -NoVa- (#85380) üzenetére


darvinya
titán

Tin:
Vagy rájöttek, hogy füles mellé kell adniuk egy megfelelő Amp, hogy kihasználható legyen.
Mivel az Amp drágább, mint a DD, így egyszerűbb arra váltani.

Blon:
Amit 1x eltalász, azt csak rontani lehet.
Ezért kell teljesen újat építeni.

ThieAudio:
Ez már túl zsúfolt valami, amit kis helyre zsúfolva rossz lesz, nagy helyere rakva, már túl nagy füles lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85382) laleeee


laleeee
őstag

Csak a fidesz :)

(#85383) laleeee válasza laleeee (#85382) üzenetére


laleeee
őstag

Xduoo Link dac, tényleg javít a telefon hangján , fasza. Viszont a Symbio eartip sajnos kuka, nagy csalódás, teljesen levágja basszust ,csak ilyen kis cincogás marad a végén

(#85384) korpicschess válasza laleeee (#85383) üzenetére


korpicschess
veterán

"teljesen levágja basszust ,csak ilyen kis cincogás marad a végén"
Ez minden illesztékre igaz, amit nem jól raksz a füledbe/nem illeszkedik rendesen. Persze nem csak a méreten múlik, hanem a kialakításon is, hogy mennyire érhető el jó fitting.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85385) laleeee válasza korpicschess (#85384) üzenetére


laleeee
őstag

Hát nem tudom, erre a Sony eartipre pont az ellenkezője igaz, ez megHOZzA a basszust , nagy különbség. Mérete ugyanakkora mint a Symbio-é , lehet hogy a Sony azért olyan jó mert kicsi a kimeneti nyílása ?

[ Szerkesztve ]

(#85386) -NoVa- válasza laleeee (#85383) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fogj egy s-es szilikont, és azzal próbáld ki valamelyik fülesed, mélyre dugva, még a végén kiderül, hogy elmérted a füled, és a hallójáratod külső részébe erőltetsz túlméretes illesztékeket. Vagy nem, látatlanban ezt nem mi fogjuk kitalálni.

(#85387) laleeee válasza -NoVa- (#85386) üzenetére


laleeee
őstag

Hidd el hogy L-es a méretem,próbáltam már sok s-est és m-est is.
Ebből a sony-ból be is kéne spejzolni, csak nem nagyon kapható

[ Szerkesztve ]

(#85388) korpicschess válasza laleeee (#85387) üzenetére


korpicschess
veterán

Mindegyik gyártó tipje más és más, hiába "L-es"... Nyugodtan próbálj ki többfélét (mibe fáj az a 3 perc?). Itt ráadásul a hab a szilikon alatt jelentősen befolyásolja, hogy mennyire megy össze, szóval kisebbel próbálkoznék, valamint nekem attól is függeni szokott, hogy mekkora a cső átmérője.
Ha jól látom, ez az olcsóbb féle Sony tip, van egy bontatlan EX15 a szekrényben, azon is ilyen van. Eggyel jobb még ennél a színes csövű, fekete. Azt viszont hamisítják, szóval eredetit sztem kb csak fülessel lehet venni. Sőt, van a Sonynak is ilyen habos megoldása, XBA-2-höz adtak legalábbis.
Spinfit és Final Audio ami nagyon jó, ezek közül is a Spinfit elérhetőbb árú és könnyebben beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85389) korpicschess válasza laleeee (#85385) üzenetére


korpicschess
veterán

A meghozza az egyébként hibás következtetés, mert igazából a másik engedi ki. :B

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85390) fericske válasza korpicschess (#85388) üzenetére


fericske
addikt

A Final-al csak okosan, mert elég masszív csillapítás van a végén. Final fülesekhez fejlesztve. A Dita használja még ezeket, szintén bekalkulálva a hangoláshoz. Illetve véletlenül jól illik még néhány Campfire füleshez.
Aztán persze lehet, hogy jó még néhány füles hangzásához, mindenesetre kevésbé ajánlható mint bármelyik másik illeszték.

(#85391) laleeee válasza korpicschess (#85389) üzenetére


laleeee
őstag

Hát igen :) mindenesetre ijesztő hogy mennyire tip függőek ezek az iem-ek. Lett 3 pár fölösleges L-es Symbio eartipem. Vagány amúgy hogy belül szivacs kivül szilikon. Próbálkozni kell...

(#85392) lapalapa válasza laleeee (#85383) üzenetére


lapalapa
senior tag

SpinFit-et neki!
:K

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85393) lapalapa válasza laleeee (#85385) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szerintem csak jobban zár a füledben. A kis nyiláson nekem mindig kevesebb hang jön ki. Igy volt ez a réges régi Fiio eX1 -em nél is, meg azóta mindennél.
Vagy nem.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85394) korpicschess válasza fericske (#85390) üzenetére


korpicschess
veterán

Hogy érted, hogy csillapítás van a végén? Minek a végén, a frekitartománynak? :F
Én is a Campfire-el próbáltam ki először, és ahhoz nagyon patent. Shure-omon nem tudom, mert annak vékony csöve van, de azon meg a Spinfit az, amivel hihetetlen pozitívat változott (számomra). Azóta kevés illesztés kényelmes ennyire sajnos, a Final viszont legalább olyan jól zár. :) Sony is jó volt, de már sajnos rég nincs meg az XBA.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85395) fericske válasza korpicschess (#85394) üzenetére


fericske
addikt

Az illeszték végén van egy váll. Ha kicsit körömmel ki tudod fordítani, akkor láthatod.

(#85396) -NoVa- válasza lapalapa (#85392) üzenetére


-NoVa-
őstag

500-ast még nem rendeltem be amazonról csilliárdért, de a Comply - CP145 összehasonlítást megejtem majd egyszer, ha a posta meghozza. Ráér, én sem megyek sehová addig.

(#85397) korpicschess válasza fericske (#85395) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát, lehet, nem tudom, nem annyira látom. :F

-NoVa-:
A típusok között nem csak az a különbség, hogy milyen csőre valók? Nekem szerintem CP800 van a Shure-ra. Az Alis darabok eredetiek?
Vagy CP240-esem is, amit Nuforce BE2-höz adtam, de sajnos az számomra nem volt kényelmes.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85398) laleeee válasza korpicschess (#85397) üzenetére


laleeee
őstag

A shure-ra hogy ment rá a CP800 ? Annak csak 2mm-es a csöve,nem ?

(#85399) korpicschess válasza laleeee (#85398) üzenetére


korpicschess
veterán

Így van! [link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85400) laleeee válasza korpicschess (#85399) üzenetére


laleeee
őstag

Miért fojtod le szegény kis shure-t annyira ?
Jön egyáltalán valamilyen hang ki a csövön ? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.