Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) Pocee válasza f4lcon (#85449) üzenetére


Pocee
senior tag

bocs de ez nekem még így nem világos,megmondom őszintén szeretnék ezzel kapcsolatban kényelmes maradni,imádok zenét hallgatni,minden műfajt nagyon tisztán,de nem szeretném magam fülhallgatóból kiképezni,be akarom rakni és jólérezni magam,ja meg zenehallgatás közben is :D :P

adok én 50ezret is ha tényleg jó,a 100 felettieknek nem tudom miértelme,100 felett már fejhallgatót vennék biztos nem ilyen "kényelmetlen" cuccot,esetleg zenészek miatt van?
a másik,nyilván jó lenne kipróbálni,úgy lehetne a legegyszerűbb,de vidéken élek,erre nem igazán vannak tesztlehetőségek,meg nem is szívesen dugdosok ilyeneket mások után a fejembe...

Mr.Brightside

(#85452) -NoVa- válasza fericske (#85450) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van a FiiO.hu-nál készleten, alig drágábban, mint kínából. És akkor nincs vámkockázat.
Kicsit agresszív a magasa, meg a felső-közép, de van nagyon jó telt sub, ami ritka az olcsó füleseknél.

Nehezítésnek visszavettek az EA3-hoz képest a mélyen... Amit még ott sem tartott senki erősnek, cserébe viszont jó kábel és szivacs jár hozzá, amit az EA3-hoz még feltétlenül kell venni. Szóval reális az ára. A túlzó magas miatt elektronikus zenékkel élvezetesebb, hangszeresekre sok. A Blon olcsóbban jobb, csak megvan a kockázat, hogy nem jó a fülébe.

(#85453) f4lcon válasza Pocee (#85451) üzenetére


f4lcon
őstag

hát, az összefoglaló átolvasása biztos segített volna értelmezni, amit írok ;)
de itt egy magyar leírás egy hibrid fülesről (az Audiofly AF78M-ről), ami közérthető: [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85454) fericske válasza -NoVa- (#85452) üzenetére


fericske
addikt

Én csak olvastam róla, nincs személyes tapasztalatom vele.
Ott azt írja, hogy a basszusőrültek olcsó mekkája lett ez a füles, jól viseli az EQ mélyemelést, aztán ő meg ilyesmit keres.

(#85455) f4lcon válasza -NoVa- (#85452) üzenetére


f4lcon
őstag

szóval ez egy EA3 csak megvágott mélyekkel? már vettem egy EA3-at meg egy fonott kínai 16 eres kábelt, szóval akkor erre most nem kell beruháznom. :N

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85456) lapalapa válasza Pocee (#85451) üzenetére


lapalapa
senior tag

Sajnos senki nem fogja megmondani Neked a tutit, mert csak Te tudod hogy mi tetszik.
Itt csak javasolni tudnak az okosok, a leírásod alapján, hogy kb mi lehet jó. Tehát két lehetőség van, vagy megveszed meghallgatod és tetszik vagy nem, vagy megpróbálod meghallgatni valahol. Meghallgatni, ha itt is árulják, akkor kb lehet, vagy ha itthon nem kapható, akkor keresel valakit akinek van. Ebben itt bárki szívesen segít.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85457) -NoVa- válasza fericske (#85454) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nemcsakhogy viseli, de kell is neki az EQ, mert a Knowles armatúra mindenféle extra csövezés és csillapítás nélkül be van helyezve a vetőcsőbe. Tisztán szól, de erősen.

(#85458) -NoVa- válasza f4lcon (#85455) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor már majdnem ott vagy, még a szivacs eartip kell a teljes élményhez, meg a vízálló FiiO doboz :)

Egyedül a DD különbözik, nagyobb ellenállású van az FH1s-ben. Minden más puszta marketingszöveg a változtatott hangzásról, a réz vetőcső nem befolyásol a vetőcsőbe szerelt, szinte a füledben végződő armatúra hangján, ugyanaz a hangkép. A rendesebb kábel miatt jobban szól eleve, belemagyarázzák a mérnöki munkát, kész is.

(#85459) Tulku válasza -NoVa- (#85457) üzenetére


Tulku
veterán

Az derék...bajlódtak vele rendesen... :F
Kíváncsi lennék a THD-re....biztos nem 0,5 környéke lenne...

(#85460) fericske válasza -NoVa- (#85457) üzenetére


fericske
addikt

Ó, hát tudni lehetett, hogy nem vacakolnak az armatúrával.
Engem nem is hoznak lázba a hibridek.
Ami tényleg jó, annak ára is van. Mondjuk Fiio fh7 meg Akg k3003-nál kezdődnek.

(#85461) -NoVa- válasza Tulku (#85459) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van róla mért review, lehet grafikonokon csemegézni [link]

(#85462) Pocee válasza f4lcon (#85453) üzenetére


Pocee
senior tag

amikor felkerestem a topicot,átolvastam,megmondom őszintén most hogy említetted a hybridet eszembe se jutott újranézni.

Nézelődtem a neten amik tetszenek:
[link] Sennheiser
[link] Bose

Van itt olyan aki hallotta őket és tudna egy pár szavas pro/kontra véleményt írni?
Az audiofly 70 ropi odáig azért már nem mennék fel.
Köszönöm az eddigi segítségeket ha eddig nem mondtam volna :R

Mr.Brightside

(#85463) kemcso válasza Pocee (#85462) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha elolvastad az összefoglalót akkor a Sennheiser hogy merült fel? A Bose meg BT, nem a topikba tartozó :)

(#85464) Tulku válasza -NoVa- (#85461) üzenetére


Tulku
veterán

Ez vmi középsugárzó 1%-os thd-vel....
Nem igazán ajánlanám, ha ezt még elkezded EQ-zni, lesz olyan torz valamid, hogy zenét nem igazán fogsz élvezni...

(#85465) -NoVa- válasza fericske (#85460) üzenetére


-NoVa-
őstag

Puszta technikai kiváncsiságból belenyúltam még a 36$-os preorder időszakban, meg a formája miatt, ilyesmim még nem volt. Jobb sok relatív olcsón megnézni, mit tartok kényelmesnek hosszabb távon a fülemben, és abban ez a méret és forma nekem eléggé jó. Ilyenkor hajlok rá, hogy megnézzek valamit, ami rendesebben becsövezve hasonló méretben minőségibb felépítéssel rendelkezik...

De csak ráérősen érlelem, majd ha befut az Urbanfun. Addig vagy elengedem magamban a hypehullámot, vagy menthetetlenül eluralkodik a kiváncsiság.
Ha a gyerekekkel kitalálunk valami ötletelős építős projectet, az jobban el tud szállni költségvetésben, még akkor is, ha nem feltétlenül repül fel a levegőbe:

(#85466) lapalapa válasza Pocee (#85462) üzenetére


lapalapa
senior tag

Előző válaszomhoz csatlakozva:
Menj és hallgasd meg őket.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85467) fericske válasza -NoVa- (#85465) üzenetére


fericske
addikt

Armatúrás vonal?
Nekem azok közül csak a drágák a neves gyártóktól volt ami tetszett. 64 audio, InEar, Customart, Final Audio pl.
Szóval érdemes volna ilyeneket kipróbálnod, hogy egyáltalán....
Tulkunak van elég tapasztalata BA-val, meg csinál is ilyen fülest. Ő szerintem meg tudná mutatni hogyan kell szólni egy valamirevaló armatúrás fülesnek.

(#85468) laleeee válasza -NoVa- (#85465) üzenetére


laleeee
őstag

Pont a minap láttam ezt a fülest valahol, mi is ennek a neve ?

(#85469) monti0222w válasza Pocee (#85462) üzenetére


monti0222w
addikt

Annyiért nem is éri meg de olcsóbban igen, én anno Angliából rendeltem mind a mai napig megvan bár már nem őt használom már. :K

(#85470) -NoVa- válasza fericske (#85467) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hibrid ez, 10mm DD + 2 BA.

"Tulkunak van elég tapasztalata BA-val, meg csinál is ilyen fülest. Ő szerintem meg tudná mutatni hogyan kell szólni egy valamirevaló armatúrás fülesnek."
Azt nagyon is sejtem (és általában hallgatok is rá, érdemes), de az már túllóg azon a reális árszinten, amit nyugodtan ott hagyok a bányában az asztalomon pár órára meeting alatt. Ez mondjuk nem biztos, hogy idén aktuális érv lesz még, nálunk szerencsésen hatékony a home office.
Hangminőségben eleve elégedett vagyok a P1-el, ez már csak puszta szerencsejáték, néha behúzok valami ócsóhype izét, ha tetszik, szerencsém volt, ha nem, nem,.

[ Szerkesztve ]

(#85471) laleeee válasza -NoVa- (#85470) üzenetére


laleeee
őstag

Nem válaszolol ? :U

(#85472) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok, remélem tudtok segíteni.
Keresek 3.5 jack csatlakozós, asszimetrikus kábelezésű, In Ear, sztereo headsetet, ami rendelkezik hangerő szabályzó gombokkal.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#85473) -NoVa- válasza laleeee (#85471) üzenetére


-NoVa-
őstag

ThieAudio Legacy 3.

(#85474) Pocee válasza kemcso (#85463) üzenetére


Pocee
senior tag

rossz ár érték arány alsó kategóriában, nem tudom meddig tart ez a kategória.,elolvastam.

lapalapa:írtam, hogy nincs a közelemben lehetőség.
de próbálkozom.

Mr.Brightside

(#85475) f4lcon válasza -NoVa- (#85458) üzenetére


f4lcon
őstag

szivacsom van, kínai is, meg Comply is, de nem szeretem őket
mióta vettem Sennheiser szilikont, azóta megtértem. szép wide-bore, nem zavarja a hangot, és puha mint állat. kenterbe veri a hibrid szivacsos Sony-t, a Spinfitet meg úgy minden mást is, amit eddig megvettem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85476) laleeee válasza Pocee (#85474) üzenetére


laleeee
őstag

Ne vedd meg,esik szíjjel.[link] [link]
az iem-ek nem kényelmetlenek szerintem, sőt
Ebay-en 15000 ft, bőven az alsó kategória
[link]

[ Szerkesztve ]

(#85477) korpicschess válasza laleeee (#85476) üzenetére


korpicschess
veterán

Ezeket elég durván hamisítják, érdemes figyelembe venni. Egyébként szinte biztos, hogy van ár/értékben jobb deal.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85478) laleeee válasza korpicschess (#85477) üzenetére


laleeee
őstag

Amazonon ritkábban

(#85479) korpicschess válasza laleeee (#85478) üzenetére


korpicschess
veterán

A belinkelt 95%-os ebay eladóra reflektáltam leginkább.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85480) darvinya válasza korpicschess (#85477) üzenetére


darvinya
titán

Ezt nem kell hamisítani, az eredeti kábele szétfolyik (szó szerint), ráadásul a driver nem egy egység, hanem egészet úgy ragasztják bele testbe.
Tudom, mert már járt nálam ilyen csoda.
Nemrég earbud verzió járt nálam, aminek szintúgy kábel foszlás gondja volt.
Röviden, veszed a márkát, ami garantáltan félév alatt kidobod.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85481) fericske válasza f4lcon (#85475) üzenetére


fericske
addikt

Senniből még szivacsot vadászhatsz, azok is jóminőségűek, nem hullanak szét mint a Comply.
Még az ie80 készletéből megvannak nekem.
A Tevi-n használom az egyiket már vagy 5 hónapja, és úgynézem akármeddig jó lesz. Semmit nem romlik a minősége.
Sima fényes a külső része, mintha szilikonba mártották volna. Semmi érdesség, kopás.
Egyébként memóriahab ez is.
A közepe nem merev, hanem csak a szivacs.
Amelyik füles hangjához csak a szigetelés hiányzik, oda kiváló.

(#85482) Zender90


Zender90
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném a segítségeteket kérni.
A Tegnapi napon vettem egy Gamdias Hebe M1-es fülest.
Amikor bedugtam szarakodott a Windows de illesztőprogram telepítése után már jó volt. A mai napon gépbekapcsolás után azt írja: A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)
Újra telepítettem az illesztőprogramot de semmi. felismerni felismeri és azt írja hogy a legújabb driver van telepítve de nem működik...
Próbáltam letörölni a drivert kihúzni újra indítani a gépet bedugni akkor ugyan ez.
Mostanra már a drivert hiába törlöm a windows automatikusan telepíti.
Valakinek van valami ötlete??

(#85483) korpicschess válasza Zender90 (#85482) üzenetére


korpicschess
veterán

Én is bénáztam nem rég driverrel, sajna a Windows néha macerás. A megoldás nálam az volt, hogy eszközkezelőben ki tudod választani az eszközt, jobb klikken belül frissítésre menni, majd utána pedig "Illesztőprogram keresése a számítógépen tallózással" opció alatt add meg neki a letöltött drivert, nálam így lett oké a Furutech A1.
Remélem megoldja!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85484) Zender90 válasza korpicschess (#85483) üzenetére


Zender90
csendes tag

Szia,

Köszi. Igen próbáltam ezt is sajnos így sem jó! eszközkezelőn belül már mindent próbáltam..
Lehet hogy este lecserélem most már a win7et win10-re.. kezdek már morcos lenni :/

(#85485) korpicschess válasza Zender90 (#85484) üzenetére


korpicschess
veterán

A megfelelő almappát tallózod be? Mert most megnéztem a gyártói oldalt, és én ott rontottam el, hogy magasabb szintű mappát választottam ki. Egészen le kell menni a Win7/x64 vagy x86 mappáig. Amúgy más ötletem nincs, elvileg Win 7 és Win 10 driver is van a gyártó honlapján. A Win7 már nem támogatott OS a Microsoft által.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85486) Zender90 válasza korpicschess (#85483) üzenetére


Zender90
csendes tag

Nah most elértem azt hogy úgy működik hogyha a kézi driver megadásnál nem a Gamdias drivert választom ki hanem csak azt h USB audió eszköz...így szól.... viszont akkor megvagyok lőve hiszen a virtuális 7.1-et amit tud elvileg azt meg nem tudom kihasználni.. :W

(#85487) Remus389 válasza darvinya (#85480) üzenetére


Remus389
veterán

Nemrég earbud verzió járt nálam, aminek szintúgy kábel foszlás gondja volt.

Nem bosszantani akarlak, de gondolom erre gondolsz amit elvittem hozzád: [link]

Ez tíz éves. 2010-es, tehát felmentést kap. :) Gyűjtői darab volt, sokat nem nyúzta az előző tulaja az is igaz.

Egyébként elhiszem hogy tervezett elavultatás benne van, át kell kábeleztetni és kész, ha egyébként jól szól.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85488) darvinya válasza Remus389 (#85487) üzenetére


darvinya
titán

Az, hogy az 10 évig bírta a fiókban, nem jelenti azt, hogy tartós. :D
Aktív használat mellett, félév alatt elfoszlik, sajnos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85489) Remus389 válasza darvinya (#85488) üzenetére


Remus389
veterán

Azért a fél év szerintem szerintem túlzás. Persze ha valaki üti vágja akkor lehet.

Na mindegy, nekem sokkal jobban fáj az hogy 9-10 éve egy csúcs fülest megkaptál 30.000-32.000-ért, annyi volt egy MX 980 vagy OMX 980, emlékszem. Oké-oké drága, de még talán elmegy, luxus de kinyöghető. Szép dobozt kaptál, bőr tokot, acélból megmunkált darab az is.

Manapság meg ennyit kell perkálni a "legjobb"-ért: [link]

Most tekintsünk el hogy melyik hogy szól, akkor is.

Na ez nekem jobban fáj. ;] Mindjárt belinkel valaki egy 600.000 Ft-ost, tudom. :)

Rájöttek a gyártók, hogy ennyiért is megveszik, akkor miért is ne? Igazuk van a saját szempontjukból.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85490) kemcso válasza Zender90 (#85486) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez a fülhallgatós topik nem a gamer fejhallgatós ;) Jobb felső sarok....

(#85488) darvinya a 4-5 évvel ezelőtti Sennheiser-ek viszonylag tartósak voltak kábel ügyileg, még ha vékony is volt. A maiakról mindezt nem lehet elmondani. Mellesleg az (O)MX 980 egy legendásan jó hangú earbud, a legjobbak közé tartozik.

(#85489) Remusz911 A K3003 is közel 10 éves fejlesztés, nagyon messze van a mai csúcs árakhoz képest ;) [link], [link], stb ;)

[ Szerkesztve ]

(#85491) Remus389 válasza kemcso (#85490) üzenetére


Remus389
veterán

Na hát ennyivel lettem okosabb, lehet 3999 dolcsiért is venni.

Nem tudom de ez tényleg dúsgazdag gyerekeknek való. Ha az lennék, vennék ;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85492) kemcso válasza Remus389 (#85491) üzenetére


kemcso
Ármester

Az U18-at hallottam, az durván jó

(#85493) Remus389 válasza kemcso (#85490) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

Jól látom ez a legdrágább?

Haha, ha meglátnék egy ilyet valakinek a fülében a hasam fognám a röhögéstől.

oké, biztos nem szól rosszul, amit elvárok, de:

"three-dimensional sound" - jaja úgy hogy zárt, hiszi a piszi, bár sose lehet tudni

"machined from a solid piece of aluminum" sima préselt lemez lesz ami 2 fillér, nem pedig gyémántvágóval 2 napig egy tömb alumíniumból faragott, svájci mesteremberek által, persze ezt kell mondani

"finished with elegant, copper patina faceplates" 2 forintos tesco-s festék az

márványberakásos = matrica amit lefújtak lakkal

Egyébként nagyon távol keleti, ízléstelen a dizájn. Ingyen persze kéne, rögtön menne az Ebay-re bontatlanul.

De ha tévednék és nem kamu, egy harmadennyibe kerülő fejhallgatót úgysem ver. Egy jó planárt mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85494) -NoVa- válasza Remus389 (#85489) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akadt 9-10 éve is bőven akadt Grado GR10, Klipsch X10, amik hirtelen eszembe jutnak és voltak a fülemben, és még bőven volt drágább is ugyanúgy.

(#85495) vicze válasza Remus389 (#85493) üzenetére


vicze
félisten

Igen tévedsz, és nem is kicsit :U
Mondjuk hiába mondanám a művészek listáját akik ezeket használják, arra is böfögnél valamit.
Speciel én hallottam a 64Audio szinte összes fülesét, te meg...

Képzeld egy negyedannyiba kerülő hangszóróból megkapod ugyanazt a hangot mind a 4x annyiba kerülő planárból. Alma körte...

(#85496) Remus389 válasza vicze (#85495) üzenetére


Remus389
veterán

Képzeld egy negyedannyiba kerülő hangszóróból megkapod ugyanazt a hangot mind a 4x annyiba kerülő planárból.

A hangszórók nem kicsit lassabbak mint egy planár fejes, de ne menjünk ebbe bele.
----------------------------------------------------------------------------------
Nyílván mindenből megvan a csúcs (nem biztos hogy ez az, a Head-Fi-n lehet röhögnek ezen, de majd utánanézek), ÉN erre nyílván nem fogok gyűjteni.

Különben az is jó trükk, hogy franciásan csengő nevet adtak neki: "Fourté"
Ezzel is a luxus mivoltát próbálják hangsúlyozni.

Tudom savanyú a szőllő, nincs rá pénzem ezért fikázom. Lehet, majd ha 3 Aston Martin lesz a garázsomban, utána lehet elgondolkodok a tia Fourté-n is. ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85497) vicze válasza Remus389 (#85496) üzenetére


vicze
félisten

"Head-Fi-n lehet röhögnek ezen"
Max. rajtad...

Majd ha eljutsz pár Head-Fi találkozóra, leesik egy két dolog.

(#85498) darvinya válasza kemcso (#85490) üzenetére


darvinya
titán

Legtöbbször nem kábel vastagság jelenti a tartóságot, hanem milyen anyagból(PU, PVC) és gyártási minőséggel van elkészítve.
Az említet kb. 10 éves S. earbud kábele is tele van tömve üvegszállal, ami jól hangzik, de sokat nem ér.
Mert csak húzó behatás ellen véd, viszont kábelek 99%-a merőleges törésesek.
Ezek az üvegszálak viszont kábelen belül másként mozognak vezetőhőz képest, így azok neki dörzsölődik külső burkolat belső falának.
Mivel egy üvegszál nagyon vékony, ez szépen elkezdi megvágni belülről a külső burkolatot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85499) laleeee


laleeee
őstag

Én ezt halottam, kicsit doboz hangja van
[link]

(#85500) s4tch válasza Remus389 (#85493) üzenetére


s4tch
veterán

Nagyon durván vakon vagy. Olvass utána a márkának, profi a cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.