Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) tholics


tholics
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudjátok véletlenül, hogy Budapesten valahol ki lehet-e próbálni egy Shure KSE1200 vagy KSE1500-as fülhallgatót?

Köszönöm előre is az infót!

(#85102) monti0222w válasza fericske (#85100) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm Feri, de az a helyzet hogy teljesen ráizgultam már a H40-re, nagyon sok jót olvasók róla a Headfin, bár ő sem tökéletes, de basszusban többet ad, plusz a hang terjedelem, színpad, a magassak is jobbak, mindez kiegyenlített hangképpel, nagyon korrekt kábelek plusz van jópár kábel tip is amivel fokozni tudom a hangot.
Így is köszönöm az segítséged, ötleteidet. :R

(#85103) -NoVa- válasza tholics (#85101) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez egyszerű. Mostanában 1-2+ hónapig sehol.

(#85104) Tulku válasza tholics (#85101) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem be sem hozták Magyarországra....

(#85105) Tulku válasza HeadGÁR (#85091) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy nagyjából a legóvatosabb becslések is hónapokra elhúzódó kereslet (és ezáltal kínálat) hiánnyal kecsegtetnek, megspékelve a határzárak miatti logisztikai buktatókkal...
Azt hiszem a bérgyártás ebben az esetben kósza álom, viszont sokkal fontosabb ennél a társadalom pillanatnyi súlyozása, ami életféltéséből fakad, hozzáteszem jogosan...
De legalább pár poszttal színesedett az amúgy elhagyatott fórumfal... :)

(#85106) f4lcon válasza HeadGÁR (#85093) üzenetére


f4lcon
őstag

ez akkor lenne igaz, ha mondjuk a penonaudio nem árulná őket. adóval, áfával, mindennel.
az árréseket az elektronikában az online mellett felejtsd el, ebbe kapaszkodni olyan dolog, ami már most idejét múlta. rendes online jelenlét mellett a brick & mortar csak akkor életképes, ha neki is van online boltja... plusz nem azt mondtam, hogy a kínai terméket (amit szerinted minden nélkül árulnak - nyilván) azt itthon nem vennék meg az emberek drágábban, ha lenne garancia, vagy azonnali elérhetőség, vagy tudnának kp-ben fizetni, vagy meg tudnák hallgatni, stb. mi tart vissza téged kereskedőként attól, hogy az olcsó kínai fülesekből vegyél, és 10% árrés mellett (plusz áfa, plusz vám) ezeket a webshopodban áruld? egy 40 dolláros fülesből mennyi lenne itthon, 19.990? hidd el, annyiért sokan itthon vennék. de ha te ragaszkodsz a saját modelledhez, akkor a 40 dolláros füles itthon 40 ezer forint. na annyiért senki nem veszi meg.
illetve még egy dolog: a posta NAGYON jól tudja, mennyibe kerülnek a fülesek, szóval egy $100+ már kínából is csak gigantikus mákkal jön be áfamentesen...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85107) -NoVa- válasza Tulku (#85105) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt mondtam már, hogy borzasztó jó a BTR5? :D

Hagytam egy napot járni a BL-03 -at, megérdemli a hypeot. A hozzá adott dugók felejtősek, szivacs sem való rá (Comply Comfort 200-assal próbáltam, a méret jó, túl sokat tompít a magasain). A FiiO piros szilikonjával tökéletes a fülembe, és azzal szinte teljesen P1 hangolás, leszámítva az 5-6dB-vel erősebb basszusát.
Már amikor a forrás Spotify HD, és a stílus metál, synthwave, klasszikus rock, stb.

Azért amikor betettem egy DSD256 orgonakoncertet, mégiscsak megmutatkozott, miért is kerül annyival többe a P1. Mindkettő csodajó, teljesen más hangulathoz. #HYPE

(#85108) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok ,10-15 ezer Ft körül melyik a legjobb létező fülhallgató ?

(#85109) fericske válasza laleeee (#85108) üzenetére


fericske
addikt

Szia,
Nem tudjuk, mert ez szubjektív. Kinek mi a legjobb.
Összefoglaló, kérdőív, és úgy esetleg.

(#85110) laleeee válasza fericske (#85109) üzenetére


laleeee
őstag

kérdőívet hol találom ?

(#85111) s4tch válasza laleeee (#85110) üzenetére


s4tch
veterán

Ahogy @fericske írta: az összefoglalóban, rögtön a bevezetőt követően, a "hogyan kérjünk segítséget" szekcióban.

(#85112) laleeee válasza s4tch (#85111) üzenetére


laleeee
őstag

[link]
ilyen zenékhez kellene

(#85113) laleeee


laleeee
őstag

[link]
erről mi a véleményetek ?

(#85114) laleeee


laleeee
őstag

nem volt fülhallgatóm ,ézért vettem egy ilyet 3 ezerért, ennyit tényleg megér mert elég normálisan szól , egy kis eq kell neki azért, powerampnál nincs jobb zenelejátszó :C
Viszont szeretnék egy jobbfélét is venni kb 20000 Ft ig ,segítsetek már kiválasztani nekem egy olyat ami House zenéhez a legmegfelelőbb :U
Előre is köszönöm a segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#85115) -NoVa- válasza laleeee (#85114) üzenetére


-NoVa-
őstag

SoundMagic E10C-t nézd meg, ha itthon akarod megvenni.
Ha postán is jó, akkor a Jade Audio EA3-at tudom még ajánlani, az szintén könnyen hajtható, telefonról/notebookról is megszólal rendesen.
A Blon BL-03 32 Ohmos, az már telefonról is kicsit gyengébben szólal meg, mint BTR3-ról, notebookra dugva kifejezetten pocsék. Rendesebb forrásról meg elképesztő.

(#85116) laleeee válasza -NoVa- (#85115) üzenetére


laleeee
őstag

Itt a soundmagicről azt írják hogy jóval sz'abb mint az én jblT160- am. valami jobbakat ajánlj inkább :)
[link]

(#85117) -NoVa- válasza laleeee (#85116) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az valami hamis vagy hibás darab lehetett, nézd meg pl az árukeresős értékeléseket, nem ez az össznépi vélemény.
Én sokkal jobban szeretem pl a Zero Audio Carbo Tenore hangját, de househoz basszusorientáltabb cucc jobb.
KZ ZS10 Pro még beugrott, de az is 30 Ohmos, nem tudom gyengébb forrásról milyen a hangja.

(#85118) Bodz válasza laleeee (#85114) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha már bass. Alzán tök olcsó a Hem Dynamic. 99,9 százalékig biztos vagyok, hogy elégedett lennél vele. Meg tök kényelmes, cserélhető a kábel, 2 pár Comply is jár hozzá.

(#85119) laleeee válasza -NoVa- (#85117) üzenetére


laleeee
őstag

Motorola One Zoom telefonom van, az vajon hány ohmos ?

(#85120) Tulku válasza laleeee (#85119) üzenetére


Tulku
veterán

A kérdezett érték vajh miért érdekel?

(#85121) darvinya válasza Tulku (#85120) üzenetére


darvinya
titán

Mert említés lett a fülhallgató impedanciája, igaz az legtöbbször semmit sem mond, csak irány mutató.
Ekkor jött a zavar, a forrás impedancia, ami megint csak iránymutató.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85122) s4tch válasza laleeee (#85119) üzenetére


s4tch
veterán

Pont jó.

Vedd meg, amit Bodz javasolt.

(#85123) laleeee válasza s4tch (#85122) üzenetére


laleeee
őstag

Biztos jó de kár hogy fehér :) Amúgy a 30-32 Ohmosokra lettem volna kíváncsi hogy hogy szólnak telefonnal ?

(#85124) laleeee


laleeee
őstag

Kezdésnek rendeltem egy ilyet, ennek csodálatosak a színei :DD
[link]

(#85125) Tulku válasza laleeee (#85124) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen lineárisan menedzseled magad....nem kell neked ilyen füles fórumos kitérő...

(#85126) MPeter87 válasza laleeee (#85124) üzenetére


MPeter87
őstag

Inkább egy ilyet rendelj, aztán féláron átveszem majd tőled. ;]

(#85127) laleeee válasza Tulku (#85125) üzenetére


laleeee
őstag

Mit jelent az hogy lineárisan menedzselem magam ?

(#85128) pulutodurumo válasza laleeee (#85127) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Te mindent eldöntesz előre, nincs ami eltérítsen. Ehhez nem kell külső segítség.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85129) laleeee válasza pulutodurumo (#85128) üzenetére


laleeee
őstag

Ja bocs hogy nem fogadtam szót a srácoknak, de van 500 ilyen kínai csoda fülhallgató, nem rendelhetem meg egyből mindet, de szép lassan mindegyik sorra kerül :)
Kezdésnek azért rendeltem ezt mert aszonták hogy jobb mint a BLON BL03. De köszönöm az eddigi segítségeteket, kezdek képbe kerülni fülhallgató ügyben :R

[ Szerkesztve ]

(#85130) Tulku válasza pulutodurumo (#85128) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyjából ezt értettem alatta...tehát a posztok a monologizálás kategóriába esnek ebben az esetben...

(#85131) s4tch válasza laleeee (#85129) üzenetére


s4tch
veterán

Amilyen gyorsan haladsz, jövő héten már tanácsot is adhatsz.

(#85132) laleeee válasza s4tch (#85131) üzenetére


laleeee
őstag

kérdezzetek nyugodtan :)
egyébként eddig a Blon BL03 - BTR3 kombó a legszimpatikusabb, használ valaki ilyet ?

[ Szerkesztve ]

(#85133) MPeter87 válasza laleeee (#85132) üzenetére


MPeter87
őstag

Keresőt próbáltad már? :))

(#85134) laleeee válasza MPeter87 (#85133) üzenetére


laleeee
őstag

blon btr3 keresésre ezt adja [link]

(#85135) Bodz válasza laleeee (#85132) üzenetére


Bodz
nagyúr

Audiosense T300 Pro, BQEYZ Spring 1, Vsonic GR09, vagy Hiby Seeds II? Melyiket ajánlanád ilyen zenékhez?

(#85136) laleeee válasza Bodz (#85135) üzenetére


laleeee
őstag

fú miket tudsz, jövő héten térjünk vissza rá

[ Szerkesztve ]

(#85137) s4tch válasza Bodz (#85135) üzenetére


s4tch
veterán

<3

(#85138) monti0222w válasza Bodz (#85135) üzenetére


monti0222w
addikt

:D Az a zene! :))

Akit érdekel: ISN Audiónak megjelent d10 kódszámon egy dinamikus meghajtású fülese cserélhető kábelel, és kiegyenlített hangképpel.
H40 Headfi topicjából az infó, Dsnuts jókat ír róla. :K

[ Szerkesztve ]

(#85139) Jannn válasza Bodz (#85118) üzenetére


Jannn
senior tag

Erre meg azt írják olyan mint az s9 hez adott AKG füles. Ami amúgy tök jó (jelenleg azt használom + egy Sennheiser Hd580-ast) , de én is kiprobalnek egy jobbat. Rha T10 pl már volt, de telefonnal kevés volt, ráadásul nagyon V karakter.. Jöhet a basszus, de ne a közép és a magas kárára. Szóval ha van tuti ötlet, azt várom :R

(#85140) laleeee válasza Jannn (#85139) üzenetére


laleeee
őstag

szerintem jobb ha gyorsan megveszed mégha sz@r is , mert megint sértődés lesz a vége ( én szóltam )

[ Szerkesztve ]

(#85141) -NoVa- válasza laleeee (#85132) üzenetére


-NoVa-
őstag

A BTR3 az olyan, hogy magában teljesen jó (a Blon-t is teljesen szépen hajtja a telefonhoz képest), de ha van az embernek ES100-a, és/vagy BTR5, akkor már feltűnő a túlzó középemelése, és a drágább/jobb cuccokhoz képest kevésbé tiszta magasai. Szóval azt inkább autós BT adapternek használom, arra tökéletes.

(#85142) laleeee válasza -NoVa- (#85141) üzenetére


laleeee
őstag

Gondolom a btr3 az árkategóriájában a legjobb, vagy tudsz jobbat ?

[ Szerkesztve ]

(#85143) Bodz válasza Jannn (#85139) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom milyen az S9-hez adott füles. A HEM Dynamic egy fun darab, jelentős mély és középmagas kiemeléssel. Eléggé odacsap, néha én is használom utcán, ha mondjuk dubsteppel vagy trappel "kínzom" magam. Eredeti, durván 30k-s árát azért nem éri meg, de 10-ért jó.
Mennyit költenél, honnan vásárolnál, milyen telefon? Meg a többi szokásos kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#85144) Bodz válasza laleeee (#85140) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem volt sértődés szerintem senki részéről, csak már a legelső kérdésed is értelmetlen volt (nincs olyan, hogy x forintért valami a legjobb), aztán próbáltak belőled minél több infót kihúzni, hogy kaphass segítséget a választáshoz, de az sem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#85145) -NoVa- válasza laleeee (#85142) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudok jobbat, kicsit még gyűjts, várj, és vegyél ES100-at. Pro tip.

(#85149) Jannn válasza Bodz (#85143) üzenetére


Jannn
senior tag

Jelenleg egy galaxy S9-es teló, meg egy Tab S5e tablet.
Ilyen van hozzá: [s9 headset] . Teljesen jól szól (mondom úgy, hogy azért a HD580 füles, erősítőről hajtva -ami szinte megegyezik a jelenleg kapható HD600-al-

Egy ilyet szívesen kipróbáltam volna, de már nem árulják: beyerdynamic byron wired.
Árban olyan 30 ezerig mennék el, vásárolni bárhonnan, és nekem biztos, hogy nem jön be a V karakter, a szép nem cicergő magas hangot pedig többre tartom, mint hogy szétverje a fülem a basszus.
Valami hasonló hangkarakter érdekel mint a sennheiser fülesem, persze árban bőven a 100e+ kategória, de hátha van valami jóféle :K

(#85150) fericske válasza Jannn (#85149) üzenetére


fericske
addikt

A Beyer Byron a Soundmagic terméke, az aljából. Úgy tudom az SM ES18-nak felel meg. Túlárazott a Byron, nem ajánlott.
A helyben fellelhető fülesek közül a fentebb említett márka két fülesét ajánlanám figyelmedbe.
E11 és E80.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.