Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) kemcso válasza -NoVa- (#84750) üzenetére


kemcso
Ármester

Az E10-hez képest a Tenore nagyon vérszegény lenne szerintem...

(#84752) -NoVa- válasza kemcso (#84751) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem a Tenore mellett volt az E10 lassú és mosott, szerintem nem ugyanazt a verziót hallottuk. Nálam még a műanyagházas V1 járt, nem a fém V2.

(#84753) kemcso válasza -NoVa- (#84752) üzenetére


kemcso
Ármester

Én a fémházast hallottam, még nem a frissítettet. Az erős V karakter, amellett a Tenore egy vékonyhangú cucc, nagyon más hangolás. Mindamellett igazad van abban, hogy a Tenore egy sokkal gyorsabb, technikásabb füles.

(#84754) leon11 válasza fericske (#84749) üzenetére


leon11
tag

Néztem ezt a T4-et, tetszik jó az ára is.
Többször ajánlottad a P1-hez viszonyítva, azonban konkrét tapasztalattal rendelkezik itt valaki? Értem úgy hogy birtokolja, hallgatja, ismeri. :F

Az elvárás, hogy legyen muzikális, mint technicista. Mélye legyen elegendő, de inkább minőségi mint mennyiségi. Közép naturális vagy inkább enyhén meleg, jó ének hangokkal, jobb felbontással. Magas legyen tiszta részletes, de enyhén lekerekített, éles kemény nem játszik.
A T4 a fentieknek vajon megfelelne? :U

Esetleg GR07/2018-as és a GR09/2019-es fülesekről mit lehet tudni?
Fentebb lépve képbe került a Titan 6 vagy a RHA T20i mennyire felelnének meg??

(#84755) fericske válasza leon11 (#84754) üzenetére


fericske
addikt

Pont az a T4 ami az elvárásod. Pont jól jellemezted. :)
Könnyű szépen megszólaltatni, már akármi telóról is. De skálázódik is.
Én csak azért nem birtoklom, mert már nem veszek fülhallgatót, amúgy lenne egy olyanom is.
Kipróbáltam csak.

A Vsonicok is érdekesek lehetnek, az "előzményeik" alapján.
Viszont a T4 a T20-nál magasabb szinten zenél, szerintem.

A keresőbe beírhatod itt, mert már vett valaki. Tetszik neki, ennyire emlékszek a visszajelzésből.

(#84756) -NoVa- válasza fericske (#84755) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ismerős vett P1-et, de csak BTR3-ról hajtotta. Vett T4-et is, aztán rákattant az EA3 hangjára, és rájött hogy V shape kell neki, nem kiegyenlített hang. Ilyen is van.

(#84757) leon11 válasza fericske (#84755) üzenetére


leon11
tag

Köszi szépen a tanácsot. :R Hétvégén lesz időm körbejárom ezt a fülest, de már sanszos, hogy ő lesz a befutó.

(#84758) leon11 válasza -NoVa- (#84756) üzenetére


leon11
tag

Az ismerősödnek megvan még a T4?
Az EA3 az a Jade? -a kis Fiio? Olvastam róla, ár-értékbe ajánlott cucc.

(#84759) Eversmann válasza -NoVa- (#84756) üzenetére


Eversmann
aktív tag

EA3: 49$? Akkor kell rá fizetni, ha vámon felakad. Meg gondolom mostanság kínából nem is a leggyorsabban ér ide, mint tudjuk az okokat :( Első körben nem találtam eu-s raktárast.

Life is better with a Titan

(#84760) -NoVa- válasza leon11 (#84758) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szlovéniában él, szóval ha el is adja, postával macerásabb onnan ide.

És az EA3 még 38$-ért érte meg igazán, annyiért csodás. 50-ért is a legolcsóbb Knowles armatúrás bármi, de annyiért már közelít az anyamárka árazásához, ami jobban hangolt kicsit talán.

(#84761) darvinya válasza -NoVa- (#84760) üzenetére


darvinya
titán

Szomszéd EU-s államból mióta macerás a posta?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84762) -NoVa- válasza darvinya (#84761) üzenetére


-NoVa-
őstag

Személyes átvétel/kipróbáláshoz képest. Amúgy FőDudu néven van regisztrálva a fórumon, lehet zaklatni üzenetekkel.

(#84763) lapalapa válasza leon11 (#84758) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szia! Én szintén Cobaltot hallgatok KZ ZS10 PRO-val. Hab illesztékkel nagyon kellemes hangja van. Nem tudom, hogy a T4-el milyen viszonyban van, de most már harmad annyiba kerül.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#84764) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Helló.
Tudnátok ajánlani egy jó ár-érték arányú In Air fülhallgatót?
Max 30e ft.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#84765) s4tch válasza Amalgam (#84764) üzenetére


s4tch
veterán

You mean in-ear ;]

Témaösszefoglalóban nem találtál kedvedre valót?

(#84766) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
Aliról rendeltem egy Dunu DK-3001 Pro-t. Ha érdekel valakit, akkor pár mondatban beszámolhatok majd róla (persze mire megjön...). Szép napot mindenkinek!

(#84767) leon11 válasza lapalapa (#84763) üzenetére


leon11
tag

Szia! Néztem azt is, kiegyenlítettnek tűnik a frekvencia menete alapján. Jellemeznéd a Cobaltal való hangzását?

(#84768) Eversmann válasza CoroStar86 (#84766) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Most nézem, még L alakú adaptereket is adnak hozzá :DDD [link]

Life is better with a Titan

(#84769) kemcso válasza CoroStar86 (#84766) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha megteszed, nagyon megköszönjük :)

(#84770) -NoVa- válasza Eversmann (#84768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagy érték az L adapter, már 2 2.5mm egyeses jack csatlakozóból csináltam 45 fokos hajlítottat autóba beszállással. Sajnos így már áram sem jut át rajta. Majd hoz a posta trrs L dugót, lecserélem ezen is.

(#84771) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

kemcso: szigorúan szubjektív vélemény lesz, engem a grafikonok, műszaki paraméterek, műszeres mérések nem szoktak meghatni. Az a lényeg, amit hallasz, ebben hiszek. :) Tesztek csak nagyjából mérvadók, futottam már lukra velük párszor.

IEM bejáratásra mit ajánlanátok leginkább? Megvan az IsoTek 65 perces bejárató lemeze APE formátumban. Vagy inkább a szokásos white/brown/pink noise? Mennyi ideig érdemes bejáratni? Én max 72 órára tippelek. Előre is köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#84772) -NoVa- válasza CoroStar86 (#84771) üzenetére


-NoVa-
őstag

Zenét pl, nem kell túltudományoskodni. Használat közben is összeáll a hangja, aztán típusfüggő, minek mennyi. Planár 50+ óra, DD szinte semmi, BA 0-10-20 óra, de gyártófüggően változhat mind.

(#84773) CoroStar86 válasza -NoVa- (#84772) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, akkor 24 órát rászabadítok majd a kedvenc zenei gyűjteményemből. Kíváncsi vagyok a Dunura, elvileg eléggé ki van hegyezve a 3001 Pro modell a minőségi magasakra. A karcos, tolakodó magasaktól a falat kaparom...

(#84774) kemcso válasza -NoVa- (#84772) üzenetére


kemcso
Ármester

DD-nek szükséges a bejáratás az én tapasztalataim szerint, van amire 100+ órát javasolnak ;)

(#84775) monti0222w


monti0222w
addikt

[link] Ehhez mit szóltok, ismeritek a márkát? A három BA-t nézzegetem.

[ Szerkesztve ]

(#84776) fericske válasza -NoVa- (#84772) üzenetére


fericske
addikt

A DD a leginkább bejáratás igényes, utána a Planárok és legkevésbé a BA-k.
A Final írta valami fórumon, hogy a kis E3000 fülesnek 200 óra is kell. A Sonorous fejesekbe meg 1000 óra is mehet ami hallható még. Mondjuk ez utóbbit nem csak a Final dinamikusokhoz írta, hanem minden DD-hez. Persze nyilván változó a sokféle anyagú DD-k függvényében.
Talán itt van a kutya elásva a vintage imádattal kapcsolatban?
Saját tapasztalat általában a 100+ óra.
Nekem egyedül a Pandorámban van több mint 1000 óra, és nem szeretnék filozofálni itt azzal, hogy pár hete vissza raktam rá a C párnát, ami másfél éve volt rajta, és most jobban teljesített vele mint annó, mert közben a lánc más elemei is változtak.

[ Szerkesztve ]

(#84777) monti0222w válasza monti0222w (#84775) üzenetére


monti0222w
addikt

"THIEAUDIO VOYAGER IEMS" ő róla lenne szó, de mobilról valamiért nem megy a Drop-ról a linkelés. :)

(#84778) fericske válasza monti0222w (#84777) üzenetére


fericske
addikt

(#84779) monti0222w válasza fericske (#84778) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi Feri, :K te sem ismered a márkát vagy az adott fülest? Jó lenne a 14 BA - s változat de számomra az az összeg amibe kerül az iszonyat sok, viszont a 3 BA-s meggondolandó lenne! :K

[ Szerkesztve ]

(#84780) fericske válasza monti0222w (#84779) üzenetére


fericske
addikt

Nem ismerem.
Valahogy nem hiszem, hogy egy über megváltó füles lenne amúgy. Stage füles, szerintem mint a Shure se425, amire a véleményező gondolhat.
Ezt nézted már? [link]
Ezt sem ismerem, csak állítólag jó.

(#84781) kemcso válasza monti0222w (#84777) üzenetére


kemcso
Ármester

Olyan nagy csoda nem hiszem, hogy lenne, Knowles 3BA. Kérdés merre van hangolva, persze.

(#84782) monti0222w válasza fericske (#84780) üzenetére


monti0222w
addikt

Kösz Feri nem rossz ajánlat, ha tényleg jó mint írják, megpróbálok többet megtudni róla vagy ha tudsz még több infót róla megköszönöm. :K

Kemcso az a baj nincs sok infó róla vagy én nem találtam, a 14 BA-s változatról már több van, de annyi pénzt meg nem adok ki érte. :N

(#84783) Tulku válasza fericske (#84776) üzenetére


Tulku
veterán

U18t-nél és UM pro50-nél az első pár perc rettenetes volt...konkréten a westone egy mélybrumm volt, semmi más, U18 pedig egy visítós valami (na ott még én is megijedtem, pedig nem szoktam...az a 3500 dodó ugye....)
Szóval kell a BA-nak is....meg a kapacitoroknak mindenki javasolja, ezekben pedig van...
DD az OK, az baromi bejáratás igényes...

(#84784) fericske válasza Tulku (#84783) üzenetére


fericske
addikt

Tudom, hogy kell a BA-nak, nem is írtam, hogy nem kell :)

monti0222w
Nem tudok róla (sem) többet. A felfedezés élménye rád vár :)
Annyit azért hozzátennék, hogy én nem erőltetném a több hangszórós rendszerű füleseket ilyen kategóriában. Jót még nem hallottam. Nem egyszerű összehangolni a hangszóró egységeket, aztán kerek, koherens hangzást nem sikerült elkapni belőlük igazán.
Ilyen árban ki tudsz fogni egy Fidue A83-at, na az véletlenül jó lett.
Egyébként többutast hozzáértőktől érdemes venni, mint mondjuk a Custom Art, de ezek drágább kategóriák (ugyanakkor hihetőbb árak), és még az ilyenek sem nagyon vacakolnak hibridekkel, mert macera különböző technológiájúakat összehozni, egységes hangú végeredményhez.
A 64 audio csinált, de mennyi is forintban? Kb. 1 milla :D
A Final Audio is csinál hibrid fülhallgatót. Olyat még nem hallottam, de ők sem bénák hozzá.
A Final fejesem is hibrid. DD + BA
Nem csak oda van drótozva az armatúra a DD mellé egy ellenállással, hanem belül van egy rezgéscsillapító fémlap és annak az egyik oldalán van elhelyezve a hangváltó elektronika egy féltenyérnyi nyáklapon.

(#84785) -NoVa- válasza fericske (#84776) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerencsére a kiváncsiságom még nem olyan kóros, hogy szinte minden gyártótól van mintám, úgyhogy nálam csak a P1 és a Bellsing BA-k mászkáltak egymáshoz képest idővel pár napig, a többi az hibahatáron belül.
De a gondolat tetszik, hogy nincs szar füles, csak nem járt még eleget:)

(#84786) monti0222w válasza fericske (#84784) üzenetére


monti0222w
addikt

Találtam az ISN Audió H40-ről két vélemény leírást az egyik francia a másik meg egy orosz, mindkettő dicséri pláne az orosz, a francia összehasonlította + három fülesel, FH7 volt az egyik a másik kettő meg Dunu 4001 3001 hybridek, ez mévadó volt nekem, és korrektnek érzem emiatt az írását, kiemelte mindegyik erősségét, gyengeségét.
Szóval benne van a kosárban ami szóba jöhet az idei vételnél, ennyit még megengedek magamnak, sajnos több nem fér bele pedig tudnám mit vennék ha tehetném! :K

(#84787) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok! Látom hogy a PMV A-01 füles nagyon ajánlott. Hol tudnám megvásárolni az árkategorián belül? Csak 20k felett találtam.

(#84788) balbla


balbla
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Szerintetek a Shure SE425 megéri a magasabb árat az SE215-höz képest? Spotify zenehallgatásra (legmagasabb minőség és tudom hogy nem lossless :) ) és Netflix film nézésre használnám. Igazából a Shure BT modul miatt néztem ezt a kér fülhallgatót, ha esetleg tudnátok ajánlani más ugyanilyen csatlakozójú modellt azt is megköszönném.

Köszönöm

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84789) f4lcon válasza fericske (#84784) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet kifogni olcsónjó hibridet, pl az ismert okok miatt a K3003 itthon fel szokott bukkanni 100 körül (nem véletlenül)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84790) Tulku válasza balbla (#84788) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen más karakter...egy túltolt basszusú DD (215) egy BA színpadi fülmonitorhoz (425), aminél a magas hangokat megvágták, egyáltalán nem hasonlítható....
Amennyiben modern zene hallgatása a cél, akkor a nem válasz itt a mérvadó...de meg kéne hallgatnod mindenképp...

(#84791) balbla válasza Tulku (#84790) üzenetére


balbla
tag

Ok köszi. tudnál olyan fülhallgatót ajánlani ami film nézéshez megfelelő és MMCX csatlakozója van?

Most egy audiofly af56-ot használok csak az ugye fix kábeles.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84792) Tulku válasza balbla (#84791) üzenetére


Tulku
veterán

Film nézéshez sztem jó lehet a 425 mert nem fogsz éles, zajos hangokat hallani...de...
Ha a tökéletes hang reprodukció a cél, akkor majd a fiúk megmondják, mi az adott tartományban jelenleg a menő...persze az mmcx befolyásoló tényező...miért nem veszel egy jó TWS-t ennyiért? Azzal szabaddá válna a TV nézésed...

(#84793) -NoVa- válasza Tulku (#84792) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott a hangcsúszás a TV-vel megöli a bulit, csak a telefonok kezelik jól a késleltetett hanghoz igazított képet.

És akkor ugyanezt előrevetítem a Shure BT kábeléhez is, simán nem lesz jó. Nem véletlen az FM adós fejhallgatók piaca TV-hez.

(#84794) balbla válasza Tulku (#84792) üzenetére


balbla
tag

Főleg repülőn használom és félek ha a tws kiesik a fülemből azt utána nehéz megtalálni :) . ezért preferálom a kábeles megoldást.

Az mmcx a shure bt modul miatt kell.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84795) f4lcon válasza balbla (#84794) üzenetére


f4lcon
őstag

csak egy ötlet: add el a Shure BT modult, és vegyél egy ES100-at az AudioFly-hoz (vagy bármihez, amid később lesz)
én ezt csináltam, és nem bántam meg.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84796) FőDudu válasza leon11 (#84754) üzenetére


FőDudu
addikt

Szia!

Nekem van Tin Hifi P1, T4, JadeAudio EA3, Sony WH1000XM3, Shure Se215, Klipsch X10i, Fiio BTR3 meghajtasnak.

Mivel en eleg basszus feju vagyok es azt igazabol csak a Sony es az EA3 tudja kielegiteni komolyabb EQ nelkul, igy a T4 es a P1 nem bejovos telefonnal hurcolaszasra.
A T4 es a P1 is jol szol, de telefonrol (Note9) nem sikerult azt az altalam preferalt hangkepet kihozni amit en elvarok.

Valamiert a telefonos 'ekvalizerek' nem mukodnek megfeloen - vagy en vagyok full suket.
Allitok 1 savot (mondjuk 63hz, +4 dBi) es az osszes tobbit elhuzza. Pedig minden egyeb hang modosito ki van kapcsolva (Dolby Atmos, stb.).

Igaz a napokban talaltam ra a Neutralizer nevu appra ami kb kepes kihozni amit en elvarok - mert pont forditva mukodik mint az EQ. Szepen lemereti veled a fuled es az adott fules karakterisztikajat minden frekvencian es ahhoz megfelelo gorbet allit be.
Azaz a Neutralizer kepes kikapni a Sony tulzott melyet, kepes eleg melyet adni a P1-re is.

Szoval meg kell par teszt amire velemenyt tudok mondani, lehet a T4 is jo lesz a vegen.
A P1-et nehez meghajtani (hordozhato megoldasban) - szep, reszletezo a hangja - a BTR3 is keves lehet ha valaki a hangosabb zene hive. Marpedig a Dolby es egyeb hangprocesszalas az a hangerore is rarak rendesen, nelkule csak normal hangerore kepes a BTR3+P1 kombo.
Nagy, bumszli erositot nem akarok hurcolaszni.

FőDudu

(#84797) szakibá... válasza FőDudu (#84796) üzenetére


szakibá...
senior tag

Akkor az a telefonos EQ intelligens fajta. Mindenki folyton emelni akar, amit nem lehet büntetlenül, torzítás lehet a vége. Valószínűleg a telód az emelés helyett a többi sávot húzza le, nagyon okos módon. A hangosság csökkenését pedig a hangerő emelésével kell kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#84798) balbla válasza f4lcon (#84795) üzenetére


balbla
tag

Köszi, de így akár a tablettel is használhatom. A hangminőség valószínűleg jobb lenne de ez így macerás.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84799) balbla válasza FőDudu (#84796) üzenetére


balbla
tag

Esetleg megírnád, hogy az SE215 mennyire használható filmnézésre?

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#84800) fericske válasza f4lcon (#84789) üzenetére


fericske
addikt

Eredetileg az sem olcsó, vagyis én nem sorolom az olcsóbbak közé.
Annyiért Audiofly-t venne monty :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.