Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Tönkrement a fülhallgatóm. Amiket néztem:
- [SoundMAGIC E10C]
- [Brainwavz S0 ZERO iOS]
- [MEE AUDIO M6PRO G2]
- [MEE AUDIO MX1 PRO]
Véleményetek szerint melyik a legjobb? Androidos telefonon használnám. Szeretem a dinamikus mély hangokat. Mind rockzene, mind elektronikus zenét is hallgatnék rajta. A mikrofon nem létszükséglet, ha a mikrofon nélküli jobb zenei élményt tud nyújtani.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#85752) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Még mindig egy kis L3 előzetes anyag, de nem azért érdekes. Inkább Tulkunak a 3D nyomtatott CIEM shell téma, ilyen most egy 200$-os CIEM simán kínába kiküldött obj/stl scannelt modellről nyomtatva:
link

(#85753) Tulku válasza -NoVa- (#85752) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon szép virágok vannak rajta....
Mi is 3D nyomtatunk, előbb-utóbb mindenkinek rá kell jönnie, hogy a sárgák mindent fél, negyedáron fognak csinálni, akkor is, ha 2 fillér hasznuk lesz rajta...nyilván a minőség egy más tészta, de idővel az is begyakorolható....
No ilyet egyelőre nem tudnak (saját) ;]

(#85754) -Skylake- válasza Tulku (#85753) üzenetére


-Skylake-
addikt

Na ez egy rendes óra. :R

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85755) -NoVa- válasza Tulku (#85753) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenesetre egy lépésre vagyunk az 50$ alatti KZ CIEM-ektől:)
Óra poén, én most ezt hordom a legtöbbet, ez legalább az óceántól a szaharáig mindent bírt már hibátlanul:

(#85756) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

PlayStation 4 kontrolleréhez csatlakoztatható mikrofonos fejhallgatót szeretnék vásárolni, max 10ezer Ft összegig (lehet olcsóbb is, ha van valami best buy).
Olyan megoldás érdekelne, ami stabilan ül a fülben, nem esik ki könnyen.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#85757) Jannn válasza Tulku (#85753) üzenetére


Jannn
senior tag

Még szerencse 🤮 ;]

(#85758) kemcso válasza Jim74 (#85756) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban nézz körül

(#85759) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok.
Szerintetek ez eredeti? Mert ha igen ennyiért szinte ingyen van...
[link]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85760) vicze válasza takacsbotond (#85759) üzenetére


vicze
félisten

Ott van bárhol is, hogy ez Shure lenne? :) (Mármint a hirdetés bármilyen porcikájában.)
SE215-nek bármit nevezhetsz....

(#85761) takacsbotond válasza vicze (#85760) üzenetére


takacsbotond
őstag

A csomagolástól kezdve a fülhallgatóig minden apró részlet teljesen megegyezik az eredetimmel a visszejelzés képekből.
Ha kopi is, még nem láttam ilyen jó replikát...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85762) vicze válasza takacsbotond (#85761) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is a gyártó csak akkor tudja Ali-ról levetetni, ha a márka nevével van hirdetve, ha nincs akkor nem tudnak semmit csinálni. Ebből vond le a saját következtetéseidet.
A képek se véletlen vannak a review-kban...
S8346-ig végiglinkelhetem az összes modellt 20$-ért.

(#85763) Tulku válasza vicze (#85762) üzenetére


Tulku
veterán

215-ös hamisítványokkal nagyon kell vigyázni....tehát óvatosan, mert ha elb@Xnak valamit kínai embertársaink (rövidebben: sárgák) és olyan drivert tesznek bele, akkor előfordulhat, jobb hangja lesz, mint az eredetinek....ugye... ;]

(#85764) takacsbotond válasza Tulku (#85763) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ahhoz képest jó pár évig volt az ajánlóban. :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85765) kemcso válasza takacsbotond (#85764) üzenetére


kemcso
Ármester

Az ajánlóban azért volt, mert az építési minősége magasan meghaladta a konkurenciáét és régen nem 3-4x annyiért adták, mint amennyit a hangja alapján ér hanem csak kb 2x-es áron...

(#85766) -NoVa- válasza takacsbotond (#85764) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jópár évig a Carbo Tenore kiemelkedően részletes fülesnek bizonyult, aztán fejlődött a világ.

(#85767) takacsbotond válasza -NoVa- (#85766) üzenetére


takacsbotond
őstag

Attól még a maga idejében nem vesz le semmit az érdemeiből. :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85768) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött az Urbanfun YBF-ISS014 hosszú vándorlás után. Vám megfogta, posta megrágta, egy órája csöngetett vele a kiszállító. Megnéztem jól a dobozt, megállapítottuk, hogy én nem használok készpénzt, neki meg nincs terminálja, ennyiben maradtunk, elvitte a postára. Majd holnap megpróbálhatom átvenni. Ennél bejáratásigényesebb fülessel még nem találkoztam...

(#85769) onkelz válasza -NoVa- (#85768) üzenetére


onkelz
aktív tag

mindösszesen csak 3 hónap az egész :)

(#85770) laleeee válasza -NoVa- (#85768) üzenetére


laleeee
őstag

Mennyi vámot bírtak rá kiszámolni ?

(#85771) -NoVa- válasza laleeee (#85770) üzenetére


-NoVa-
őstag

Áfát. Meg ügyintézést. De ne akard, ez sem a te füledbe való mélyre nyúló cucc a képek alapján.

(#85775) monti0222w válasza -NoVa- (#85768) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem vagy egyedül a kálváriádal, nekem sem jött be a covid miatt a telek eladási projectem, abból szerettem volna megvenni az ISN H40-t, így ugrott ez is!
Viszont te már tudod hogy megvan csak érte kell majd menned, ez a legkevesebb 3 hónap után! :K

(#85776) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Járatom befelé, 4-5 órája megy. Döbbenetes egy bigyó, este írok róla bővebben. Nem hallottam még más IEM-et infrahangtartományig ilyen szépen lemenni, 10Hz-es hallható legalsó véggel.

(#85777) monti0222w válasza -NoVa- (#85776) üzenetére


monti0222w
addikt

P1-el összevetve kérjük. :D

(#85778) darvinya válasza -NoVa- (#85776) üzenetére


darvinya
titán

Már bocs, de ebből a szögből nekem nem fülhallgató jutott eszembe. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85779) -NoVa- válasza darvinya (#85778) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jogos, profilból is legyen:)

A berylliumos változatból szereztem, ennek dícsérték a hangját, egészen jogosan. Cserébe az MMCX csatlakozója teljesen szabálytalanul szar. A legtöbb kábelem instant kiesik belőle, ami nem, pl a FiiO LC2.5B vagymi, annál is rövid a középső láb, és a bal oldalon nem ér össze a foglalatban, csak a jobb oldal szól.
Cserébe a saját kábele meglepően jó. Csavart 4 vezetékes spirál, csendes, vékony, nem csomózódik, nem lötyög, könnyű, nem is kell cserélni. Nagyon könnyen hajtható a füles, telefonról is jól szól, nem hiányzik a balanced port teljesítménye. A hozzá adott eartipek is rendben vannak, max egyéni kényelmi indokból érdemes cserélni. Szóval nincs rejtett felár új kábelre, komplett használható csomag.

Hangra kellemes, enyhe V. 2-5KHz között ha nem lenne kicsit emelve, teljesen hozná a P1 hangzását, kicsit több basszussal, és sokkal több subbal. Nem tud olyan könnyeden erőlködés nélkülo lenni, mint a planar, viszont ennyire gyors basszust eddig csak armatúrától.hallottam rosszabb minőségben. A Blon közép/magastartománya élettelibb, ez.meg a.basszissal nyer, és a részletességgel közelíti a P1-et. Eddog jó cucc.

(#85780) -NoVa- válasza monti0222w (#85777) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tere sem olyan végtelen, nem is olyan könnyed, kicsit V-bb is, de mégis közelebb áll hozzá, mint a T4 volt. Annál jobb, a P1 más szint.

(#85781) darvinya válasza -NoVa- (#85779) üzenetére


darvinya
titán

Maga az MMCX csatlakozó szar úgy ahogy van.
Legtöbb esetben ajzat tű fogadó túl tág, emiatt nem.tud érintkezni, ezt könnyen orvosolható.
Következő hiba, a rögzítő gyűrű nem tud elég mélyre menni, mert a dugónál nincs meg az a kiemelés.
Legjobb, hogy VSD használt MMCX-re hajazó csatlakozást, de pont annyival tértek el tőle, hogy mel legyen kompatibilisek teljesen.

Ebből szempontból már látható, hogy füles, de alakja hátsó nézetből, hát izé…

Azért én 1 hét pihi után újra hallgatva írnám a véleményt.
Sajnos emberi fül/agy képes hozzá hangolódni, emiatt csalóka.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85782) laleeee


laleeee
őstag

Hát egy kicsit sajnálom ,de nekem ez a blon élmény teljesen kimaradt. Itt van ,néha előveszem ,de semmi. Hatalmas, eltúlzott vadparaszt basszus, semmi magas, semmi részletesség. Nagyjából úgy szól mint van egy Sony DJ fejhallgatóm ; hangosan, és kábé ennyi. Dögunalom. A Qkz Vk4 hangja százszor szórakoztatóbb. Lehet hogy kifogtam egy hibás hangolású darabot vagy nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#85783) -NoVa- válasza laleeee (#85782) üzenetére


-NoVa-
őstag

A tünetek alapján úgy hangzik, mintha egy hosszú csövön át hallgatnád...:)

Élőzenével próbáld ki, elektronikussal könnyen elviszi a füled valami irreális eltúlzott magasú füles. Ha úgy is szar, akkora csöved visszhangja rontja el.

(#85784) Tulku válasza darvinya (#85781) üzenetére


Tulku
veterán

MMCX: :K pontosan...nem egy megváltás a 2pin sem, de évezredekkel jobb, mint ez az antenna csatlakozásnak kifejlesztett valami...ott rendben van, mert nem forgatod és kb 10x húzod ki- be egy panelen, de nem hordozható cuccként....

Nova: hát én ezt a csatlakozó megoldást nem tudnám elképzelni a fülemben...minimum hajlítottan kellett volna megcsinálniuk, így maximum alsó kivezetésesnek lenne jó....de mondjuk annyira rövid és kicsike, hogy ez tisztán kis füllel rendelkezőknek ajánlható, vagy custom tip (az mindenhez jó)...

(#85785) laleeee válasza -NoVa- (#85783) üzenetére


laleeee
őstag

Må nem csövezek, csak tartom a kezemmel a fülhallgatót vagy szigetelőszalaggal körbetekerem a fejemet :) nem is érdekel már annyira mert ezeket a kínai cuccokat mindig el lehet adni amennyiért vettem.
Ezt is sokan dicsérik ,tesómnak volt. Ha hallottál még halk szánalmas nyekergēst,ne tudd meg [link]

(#85786) laleeee válasza laleeee (#85785) üzenetére


laleeee
őstag

Vannak ilyenek, itt például a qkz vk4-et méltatja egy pali. Aszongya hogy éveket töltött el a kereséssel és több ezer dollárt költött fülhallgatóra ,mire megtalálta a vk4-et :DD Mit lehet erre mondani :)) 🤘
[link]

[ Szerkesztve ]

(#85787) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok. Van egy Jabra elite 65t - m. Párszor már leesett mindegyik, de most a jobb oldali nagyon halkan szól csak szinte nem is lehet hallani. Nem tudom miért van, beállítást nem változtattam. Lehet vele valami kezdeni, hogy újból működjön?

(#85788) darvinya válasza INGJOKE (#85787) üzenetére


darvinya
titán

Igen, szét kell szedni és megnézni, hogy a driver helyén van-e.
Ha ott van, akkor kuka a driver.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85789) kemcso válasza INGJOKE (#85787) üzenetére


kemcso
Ármester

Egyrészt a Vezeték nélküli fülhallgatók topik itt van: [link], másrészt viszont a driver-ek nem szeretik a leesést, a BA meghal(hat) tőle, de a DD is kimozdulhat és onnan nem vagy nem úgy szól (de tönkre is mehet). Azt nézd meg esetleg, hogy nem tömődött-e el zsírral a vetőcső.

(#85790) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni, mely fülhallgató lenne a legjobb a számomra.
Előre szólók laikus vagyok a témában

Szeretem a dinamikus mély hangokat, többnyire mély kedvelő vagyok de szeretem ha "tisztán" szól a mély ill. a magas is. Többnyire rockzenét, de elektronikus zenét is hallgatnék rajta. Hallójáratba illeszkedőt szeretnék,mikrofon nélkül. A keret 25-30E ft.

A téma összefoglaló alapján ezeket szemeltem ki.
-Soundmagic E80, E50, E10. Velószínüleg az E80-t venném.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#85791) monti0222w válasza m4rtin (#85790) üzenetére


monti0222w
addikt

E80-al jól jársz, vedd azt. :K

(#85792) onkelz válasza Tulku (#85784) üzenetére


onkelz
aktív tag

Jó, hogy felhoztátok, már amúgy is szerettem volna kérdezni:

Mennyire szereti ez a fajta csatakozó az ide oda kábelcserélgetést? Ki tud kopni a kis perem, amibe bepattan?

(#85793) m4rtin válasza m4rtin (#85790) üzenetére


m4rtin
csendes tag

Köszönöm az választ monti!

Közben változott a keret, max. 45- 50E forint.
Ebben az ár kategóriában a téma összefoglalóban nem találtam számomra megfelelőt.

Szóval amennyit laikusként összetudtam szedni:
- V karaktere legyen
-sima kábeles, nem szeretem a fül feletti elvezetést
- mikrofon nem kell
- lehetőleg itthon is kapható legyen.
Nagyjából ennyi. :DD
:R

(#85794) monti0222w válasza m4rtin (#85793) üzenetére


monti0222w
addikt

Mondjuk [ez] jó lesz, a Muzixnál megvehető. :K

(#85796) laleeee


laleeee
őstag

Custom iem rendelésnél hogy méri meg és küldi el valaki a füle paramétereit ? El nem bírom képzelni :U

[ Szerkesztve ]

(#85797) -NoVa- válasza laleeee (#85796) üzenetére


-NoVa-
őstag

3D scan levett viaszmintáról.

[ Szerkesztve ]

(#85798) laleeee válasza -NoVa- (#85797) üzenetére


laleeee
őstag

Akkor a Linsoul-on mondjuk a custom Legacy3-nål csak a színekkel lehet variálni ?

(#85799) Tulku válasza -NoVa- (#85797) üzenetére


Tulku
veterán

Azt elég kevés cég csinálja...és egyelőre vannak vele problémák is...(tudtommal UE-nél bevett szokás).
Biztonságosabb egy "maradi" earmold vétel audiológusnál tátott szájjal...

(#85800) -NoVa- válasza Tulku (#85799) üzenetére


-NoVa-
őstag

Abszolút, és különösen meg tudja dobni a szerencsejátékfaktort, hogy még egy extra mintavét + postaköltséggel feltornázza negyed éves várakozásra, és 300$ környékére a 120$-os alapárat, aztán ha hibásan érkezik (hype alatti túlterhelt gyártókapacitásnál megugrik a selejtarány), lehet újrakezdeni :)
És akkor még az sem 100%, hogy bejön a hangja, szóval duplán bátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.