Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) Alan[HUN] válasza Alan[HUN] (#85048) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Időközben tárgytalan, egy tipp alapján Urbanfun YBS-ISS014 lett, ha van rá igény, ha megérkezik (AliExpress ~30nap), vések róla pár sort. :))

(#85052) Jannn válasza Alan[HUN] (#85051) üzenetére


Jannn
senior tag

Mindenképp kérjük a beszámolót

(#85053) Alan[HUN] válasza Jannn (#85052) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Oksi, én is nagyon kíváncsi vagyok :DD

(#85054) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Comply illesztékből valami ajánlott darab srácok? FH1s-hez is van, csak egy. De az nagy. Alig megy bele, olyan kis fülem van. Normálból is a legkisebbet használom :DDD

Life is better with a Titan

(#85055) -NoVa- válasza Eversmann (#85054) üzenetére


-NoVa-
őstag

Comfort 500-asból az S-est használom ahhoz is. Isolationból M-es kell, comfortból S, és jobban szeretem a Comfortot.

Az átlag 3 szilikon méretből is vegyesen M és S között szokott valamelyik jó lenni, hogy legyen mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#85056) Eversmann válasza -NoVa- (#85055) üzenetére


Eversmann
aktív tag

SML-t bezsákoltam, amit találtam Plus-ost. Kösz már :DDD

Life is better with a Titan

(#85057) lapalapa


lapalapa
senior tag

Kis izgalom:
https://forum.hifiguides.com/t/shuoer-tape-p1-killer/5512

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85058) Eversmann válasza -NoVa- (#85049) üzenetére


Eversmann
aktív tag

[link] Elérhetőség: Raktáron

Megint csak elírás lenne? :U

Life is better with a Titan

(#85059) -NoVa- válasza Eversmann (#85058) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az, már a futárszolgálatnál van az enyém.

(#85060) Eversmann válasza -NoVa- (#85059) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Beszámolót várjuk akkor :D Milyen Es100-hoz képest. Érdemes-e beszerezni mellé.

Life is better with a Titan

(#85061) -NoVa- válasza Eversmann (#85060) üzenetére


-NoVa-
őstag

Holnap kiderül, csomagponton van. 10 perc múlva zár,úgyhogy ma már nem ámokfutok el ma érte.

(#85062) Tulku válasza -NoVa- (#85061) üzenetére


Tulku
veterán

Jó lesz a...már ha a BTR5-ről van szó :K

(#85063) -NoVa- válasza Tulku (#85062) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valóban annak tűnik elsőre. Nem apró:

(#85064) Eversmann válasza -NoVa- (#85063) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nem ezzel fogsz sportolni :DDD De még mindig könnyebb lehet szerintem magaddal vinned, mint egy PowerDAC-et. Más: Basszusban ráerősít egyébként? Mit vettél észre?

Life is better with a Titan

(#85065) Tulku válasza -NoVa- (#85063) üzenetére


Tulku
veterán

Vedd le azt a plexi kasznit, rögtön jobban fest...

(#85066) -NoVa- válasza Tulku (#85065) üzenetére


-NoVa-
őstag

És még jó, hogy nem rendeltem előre egyenes jacket vagy új kábelt:

Hangra szép előrelépés, valóban EQ nélkül jó vele a P1. Kb a PowerDAC teltsége az ES100 könnyed légiességével kombinálva.

A gombjai rettenetesen hangosan kattannak még, este inkább telefonról léptetek számot, ha alszik a család, a FiiO Music app továbbra is rettenetes, de a hangja szép nagy előrelépés. Köszönöm a tippet.

(#85067) monti0222w válasza -NoVa- (#85066) üzenetére


monti0222w
addikt

Meghallgatható majd valahol, kíváncsi vagyok rá? :)

(#85068) -NoVa- válasza monti0222w (#85067) üzenetére


-NoVa-
őstag

Karanténszezon után Duna Plaza környéke, de most pár hétig home office. Asszonyéknál is van beteg, nálunk is esélyes, úgyhogy most nem ajánlom:)

(#85069) monti0222w válasza -NoVa- (#85068) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze, írtam is hogy majd, nem is egyből gondoltam. :N
A Duna pláza tökéletes nekem, újpestről jönnék. :K

(#85070) Tulku válasza -NoVa- (#85068) üzenetére


Tulku
veterán

Az nem most lesz.... :(((

(#85071) Eversmann válasza -NoVa- (#85066) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nálam még mindig az ES100 a favorit abból a szempontból, hogy kicsi, könnyű. És nem kell plusz egy új zseb.

Life is better with a Titan

(#85072) -NoVa- válasza Eversmann (#85071) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alaposabb összehallgatás után zenefüggően lehet preferálni az ES100-at is, mindkettőnek megvan a maga erőssége. Elektronikus zenékre, zúzósabb metálra, ütősebb basszusokra sokszor többet ér az ES100 EQ-ja, énekre, hangszeres zenére, sub-basszussal jobban alátámasztott hangszerekre meg a BTR5 magában jobb. EQ oldalról eleve nem piszkálom, mert USB-n nem változtat semmit, LDAC-on sem, APTX-en meg többet veszítek, mint nyerek. Ráadásul az EQ is csak bután 10 sáv, semmi prekompenzálás, Q állítás, ami az Earstudio-n tökéletesen működik. A DAC filterek nagyon minimálisan szólnak bele a hangba, . Ócsócsájnai fülesekből értékelhető hangot inkább az ES100-al lehet kinyerni, a BTR5 meg marad azokhoz a fülesekhez, amikből már eleve jó hang jön ki.

Magasban a BTR5 hálás némi ezüstért a kábelben. Ízlés/zenefüggő, itt a 2:30 után belépő dobos nekem tiszta rézzel túl finoman szólt. Nagyon első benyomás, 1-2 hét alatt simán visszaállhatok a másik kábelre.

Hangerőben a BTR5 durva, kb a felénél szól olyan hangosan, mint az ES100 90%-on. 60-ig megy a hangerő, 50-nél már a fülem adja fel. Hogy mi értelme egy 60-ig menő skálának, azt jobb nem érteni, nem az erősségük az UX :)

Konklúzió nincs, mindkét cucc jó, mindkettőnek van kiemelkedőbb területe. App szinten a FiiO elrettentő példa, konfigurálhatósága reálisan kimerül a hangerő emelésében és csökkentésében, de a P1-el jól együttműködik. Mivel nagyon régóta ígérgetik a mindenféle javulást, már a BTR3-nál is, ez a stabil állandó előre jósolható állapota is.

(#85073) Tulku válasza -NoVa- (#85072) üzenetére


Tulku
veterán

Én annyit javasoltam, hogy próbáld meg a P1-el...az azt hiszem bejött...
Nekem a két sok armatúrásomra jobban fekszik a Fiio hangja, de el tudom képzelni, hogy a szélesebb, közelebbi tér másnál előny lehet....

(#85074) kemcso válasza -NoVa- (#85072) üzenetére


kemcso
Ármester

OFF-ba tettem az egész BTR5 thread-et, nem akarom a témát megölni, mert sokak számára érdekes lehet, de kérlek itt folytassátok: Hordozható audió haladóknak :R

(#85075) -NoVa- válasza kemcso (#85074) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, kicsit még érlelgetem, kipróbálom a többi fülessel is, aztán oda is írok egy összegző postot ontopicnak.

Ontopicnak meg lassan megjön a BL-03.

(#85076) -NoVa- válasza -NoVa- (#85075) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megy a bejáratás, kompatibilis a fülemmel, EQ-t nem igényel egyáltalán, majd áradozok :D

Eddig minden, amit szerettem a T4-ben, semmi, amit nem szerettem benne, és pont annyival több basszus, amennyit a T4-től csak szerettem volna, és még csak 2-3 órát ment :)

(#85077) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok,

egy ilyenfajta kábelhiba javítására (hosszanti hasadás elöregedés miatt), van megfelelő minőségű javítás? kb 4 cm-es a hasadás közvetlenül a fülhallgatótól indul

Valamiféle speciális zsugorfólia? [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85078) f4lcon válasza -NoVa- (#85076) üzenetére


f4lcon
őstag

várom, mert nekem is nagyon tetszik :)
kábel csak a sajátja megy rá?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85079) -NoVa- válasza f4lcon (#85078) üzenetére


-NoVa-
őstag

0.78mm 2 pin bármi. Egyenes kábellel felcserélve a bal-jobb oldalt lefelé is használható, akinek az jobban bejön.

A bal oldali kicsit lazább volt, könnyen lecsúszott, fogóval a lábat óvatosan kicsit szétterpesztve már jó.

(#85080) HeadGÁR


HeadGÁR
újonc

Kedves Zeneszerető, fül-, és fejhallgató Fan-ok!
Nehéz, embert próbáló idők elé nézünk mindannyian. Tudjuk, hogy sok embernek percek alatt tűnt el a megélhetése, ahogy a vendéglátás, turizmus stb. területén dolgozóknak is, és a helyzet súlyosbodásával gyakorlatilag mindenkinek az élete megváltozik.
Mi Personal Audio rajongók is soha nem látott kihívásokkal nézünk szembe, mindenki a saját területén, életében. Azonban a hobbink nem fog megváltozni, de az attitűdünknek meg kellene! Várhatóan hamarosan minden hazai vállalkozás aki a területen dolgozik, megreccsen majd és bár sokan vannak akiket kedvelek, kedvelünk, az ÁFA előny miatt bizony sokunk Kínából vásárol...A Magyarországon működő hangszerboltok mindegyike magyar tulajdonú kisvállalkozás, akik magyar embereknek adnak munkát, itthon fizetnek adókat, ( 27% ÁFÁT!!!) járulékokat és adott esetben évek óta a magyar vásárlóközönséget szolgálják ki. Ha be kell zárni a boltokat és így a bevételeik gyakorlatilag teljesen lenullázódnak, akkor többségüknek már néhány hét után finanszírozási problémáik lépnek fel, egy hónapokig elhúzódó zárva tartás pedig szinte minden üzletet a padlóra küldene.
Ebben a helyzetben nem az első gondolata az embernek, hogy jótékonykodjon és drágábban vásároljon a hazai adózási környezet miatt, bár látva az olasz példát a bezártságban különösen jól jöhet az összetartás, az egymás segítése. Arra kérem a közösséget hogy segítsünk a hazai "füles szektornak" túlélni és ha mostanában szeretnétek vásárolni, akkor rendeljetek hazai üzletből, ha van megfelelő kínálatuk. Lehet, hogy van néhány % árkülönbség, bár már ez sem feltétlenül jellemző a - nagyon olcsó kínai eszközöket leszámítva, de gondoljatok arra, hogy ami nektek néhány százalék, az lehet, hogy nekik az élet. Lehetséges hogy Ti is ilyen helyzetben vagytok és most, hogy senki, semmit nem tud/akar venni élelmiszeren és gyógyszeren kívül, megtapasztaljátok azt, amit eddig nem. A koronavírust követően a világ már nem lesz olyan mint eddig volt... támogassuk egymást, Magyarországon vásároljunk magyar vállalkozásoktól! Legyen az bármely terület, segítsük egymást amíg visszatér az élet a normál kerékvágásba és azután is
Addig is vigyázzatok magatokra, különösen idős szeretteitekre és hallgassatok sok zenét, mert az boldoggá tesz!
Köszönöm, ha elolvastad és nagyon örülök, ha hírét viszed!
A zene és az erő legyen Veletek ezekben a nehéz napokban!

[ Szerkesztve ]

(#85081) -NoVa- válasza HeadGÁR (#85080) üzenetére


-NoVa-
őstag

A BTR5 hazai boltolban közel 10%-kal volt olcsóbb, mint kínából, ilyen feltételekkel egyszerű volt az itthonit preferálni, de amikor a 27%-os áfa ellenére 50-100% a felár, olyankor rablót nem támogatok, csak kereskedőt.

(#85082) Tulku válasza HeadGÁR (#85080) üzenetére


Tulku
veterán

Pontosan mely fülesekre gondolsz, amelyek itthon készülnek, hazai márkák?

(#85083) -NoVa- válasza Tulku (#85082) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vargáné és társa csinál IEM-et?

(#85084) HeadGÁR válasza Tulku (#85082) üzenetére


HeadGÁR
újonc

Nem készülnek, hanem forgalmazás alatt vannak. Ami készül, az nagyon kisszériás - ha van - ami igazán itthoni és nem bérgyártatás. A megfogalmazásom általános akart lenni és támogató jellegű, ugyanis látom, hogy "divat" Kínából rendelni, csak az ár miatt. Értem az okokat, ugyanakkor ebben a helyzetben én támogatást szavazok minden hazai kereskedőnek, így füles-, fejes területen is. Nem tudom, milyen területen dolgozol, de alig lesz olyan, ami nem érintett ebben a helyzetben...

(#85085) Tulku válasza HeadGÁR (#85084) üzenetére


Tulku
veterán

Csak azért kérdeztem, mert cégünk gyárt fülhallgatókat (név nem publikus), de más hazai gyártásról nem tudtam...
A bérgyártás sajnos szintén Kínára korlátozódik....itt nyilván meg kell említenem, hogy érdemes lenne a hazai gyártást erőltetni, mert ebben az esetben honfitársaink inkább a kínaiakat, a logisztikát és a forgalmazót fizetik ki....ugye...

(#85086) vicze válasza HeadGÁR (#85084) üzenetére


vicze
félisten

Túlnyomó többségben, amit Kínából rendelnek az emberek az Magyarországon egyáltalán nem elérhető. Nagyon sokszor esik meg, hogy valaki specifikusan magyar boltból keres valamit a topikban, adott paraméterekkel és gyakorlatilag semmit nem tudunk ajánlani vagy sokkal rosszabb ár érték arányt, mert itthon egyerűen nem elérhető megfelelő termék. Nem divat Kínából rendelni, hanem sokszor "kényszer".

Az emberek általában nem szeretnek várni, így amennyiben lenne Magyarországi kínálat többnyire itthon vennék meg.

(#85087) Tulku válasza vicze (#85086) üzenetére


Tulku
veterán

És azt hiszem a kínai bérgyártót sem a hazai ipar és kereskedelem felzárkóztatása motiválja első sorban....ugye...

(#85088) f4lcon válasza HeadGÁR (#85084) üzenetére


f4lcon
őstag

az elképzelés szép, de mondj egy olyan magyar webshopot kérlek (azt már nem is merem kérni, hogy kipróbálható legyen, fizikai bolttal, meg minden) ahol van csak az összefoglalóban szereplő fülesek mindegyike? hány olyan füles van az összefoglalóban, ami egyáltalán nem kapható itthon? és mi van a newcomerekkel, Blon BL-03, Tinhifi T2 / T4 / P1, újabb KZ-k, Shuoer Tape / H27, Magaosi K5 és társai?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85089) kemcso válasza HeadGÁR (#85084) üzenetére


kemcso
Ármester

Jelen pillanatban az a helyzet, hogy az általánosan vásárolt kategóriában (max 20e) szinte nincs ajánlott füles Mo-n kaphatóból (1-2 kivétel van, aminek az ára is nemzetközi, vagyis kb mind1, honnan rendeled). Tehát az van, hogy ebben az árkategóriában veszel vmi szart drágán vagy rendelsz Kínából. Ez nem friss, hanem évek óta így van...

(#85090) Yofej75 válasza f4lcon (#85088) üzenetére


Yofej75
aktív tag

"...ha mostanában szeretnétek vásárolni, akkor rendeljetek hazai üzletből, ha van megfelelő kínálatuk..."
Szerintem nincs mibe belekötni.
Elolvasod, megérted és ha nem inged nem veszed magadra.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#85091) HeadGÁR válasza Tulku (#85085) üzenetére


HeadGÁR
újonc

Erről beszélek... Támogassuk a hazait, itt a "Z világháború"... Zombik ugyan már régóta vannak, nem erre korlátozódik, de "tréfát félretéve" a gazdaság nagy slamasztikában lesz. Minden szakma, minden dolgozója, minden tulajdonos...

[ Szerkesztve ]

(#85092) gianni85 válasza HeadGÁR (#85091) üzenetére


gianni85
veterán

Majd a kormány megoldja. (Vagy nem)
Zárjuk a témát...

(#85093) HeadGÁR válasza f4lcon (#85088) üzenetére


HeadGÁR
újonc

Ilyen azért nincs- szerintem - mert ezek a gyártók arra építik az üzleti modelljüket, hogy közvetlenül szolgálják ki a vevőket a világ bármely pontján.Ezek 95%-ban kínaiak, akik a hatalmas hazai piacra értelmes üzleti modellként tudnak pár százalékos árréssel kalkulálni, mert annyit lehet eladni. A világ többi országában pedig benyomulnak az alin és társain keresztül, adófizetés elkerülésével. Különösen M.o. nagyon érintett, hiszen - fogadjunk -h senki sem fizet vámot, áfát a newcomerek után. MINDEN olyan gyártó, aki ennél felelősségteljesebben gondolkodik lásd pld. az echte kínai(!) Soundmagic, annak a termékei nagyjából mindenhol ugyanannyiba kerülnek.Sőt, azt kell mondjam, hogy annak a hazai árazása sokszor a nemzetközinél is kedvezőbb, de biztos tudtok más ilyen példákat is. A hazai - és nem e-kereskedelemre szakosodó - gyártók @tulku ? biztosan nem tudnak annyiért gyártani és forgalmazni, hiszen itt az adózás sajnos más... Viszont abban is biztos vagyok, hogy sok olcsó kínai terméknek van itt kapható alternatívája, amelyek persze mindig drágábbak. Sajnos. Békeidőben ez fel sem tűnik, de most mindenki szívni fog, ha nincs összezárás..

(#85094) trepxe válasza Yofej75 (#85090) üzenetére


trepxe
tag

Ott a pont...

(#85095) darvinya válasza HeadGÁR (#85093) üzenetére


darvinya
titán

A minőségi zenehallgatót ki kell szolgálni, nemcsak meg kérni.
De Ők szivesen vennek hazait, ha tényleg hazai, s nem bérgyártatók.
Nem köztes szereppel van gond, hanem amit ebből ki akar nyerni, de ez legtöbb cégre igaz.
Ez gond, mert ezek a cégekből nem lesz dinasztia és márka, csak csepp a tengerbe.
Viszont ez ami sajnos, hogy ilyen kultúra alakult ki „r.váltáskor”.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85096) -NoVa- válasza darvinya (#85095) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából a köztes szereppel is sok a gond, mert néhány kivételtől eltekintve nem ad hozzá semmit, csak haszonkulcsot. Ingyenélőt munka nélkül pedig kár etetni, az nem érték, hogy hazai. Az érték, hogy pl van valódi garanciás ügyintézés, mint anno a hifiboltból almakereskedővé előlépő XMS-ben. Ott bekanyarodtam a boltba amikor kontakthibás lett a Klipsch fülesem, mondtam, hogy XY vagyok, kb X hónapja vettem itt, és ez a baja, kikeresték az adatbázisból, papírok nélkül bizonyítottuk, hogy valóban ott vettem, átvették a hibásat, kaptam készletről újat, kész. 2. ismétlésre ugyanez, harmadszorra már áttervezett robosztusabb Jack dugóval jött a következő, mert a gyártó belátta, hogy sok a panasz.

Vagy ott a Muzix, ami biztosít kipróbálási lehetőséget a drágaszágokhoz is, szintén hozzáadott érték, szolgáltatás. Ok, engem annyiban érint, hogy közel van, és tartanak Comply-t kb annyiért, amennyiért postán is jönne amúgy, persze hogy inkább helyben veszem. De nem azzal fogom felpörgetni a gazdaságot. Akad még 1-2 értelmes bolt, a többi az csak vámszedő, kár beléjük a pénz. Csináljanak hasznosat, dolgozzanak szélesebb nemzetközi piacra, fejlesszék a hozzáállást, stb, csak azért még nem kell megmenteni a kihalástól, mert hazai.

(#85097) darvinya válasza -NoVa- (#85096) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezt írtam.
Köztes emberke tized százalékkal oké, hogy azt a minimális energiát fedezze.
De nehogy már abból legyen hamzsudözsi.
Az a gond honban, hogy márka és dinasztiat külföldi befektetőktől várják, miközben honban kellene pár tíz év, ami csak márka alapozna.
Persze jön, hogy ennyit nem bír ki a cég, de igen, ha nem ebből akarja a várat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85098) monti0222w válasza -NoVa- (#85096) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerény véleményem.
Jó a Muzix, tényleg, mivel voltam ott személyesen és írtam is róla itt a topicban, de a baj valószínűleg velem van, hogy azt a fülest amit szeretnék (ámbár a többi is) iszonyat drágán adják. S ha azt nézzük hogy ugyanezt a fülest kintről tizezrekkel olcsóbban meglehet venni, (bár még így is drága nekem) akkor az ember biztos hogy kintről fogja megrendelni és nem itthoni boltban. Támogatnám az itthoni vételt akkor, ha pl: a most kinézet fülest ISN H40 ugyanúgy 200 dollár körül tudnám itthon is megvenni, bár az sem kapható itthon.

(#85099) darvinya válasza monti0222w (#85098) üzenetére


darvinya
titán

Nem lehet olyan boltot létrehozni, ami mindenkinek a kívánságát teljesíti egy helyen.
Virtuális térben létrehozott piactér erre való, s ott több kis gyártó megjelenhet.
Boltnak arra kell törekednie, hogy tudja egyéniségben minőséget adni.
Tehát nem több dolgot árulni, tehát mennyiséget, hanem többitől jobb terméket adni.
Az, hogy fantázia név alatt kiad egy tucat másolat terméket, az nem minőség, csak egy újabb divat lovagló.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85100) fericske válasza monti0222w (#85098) üzenetére


fericske
addikt

tipp és hype

"HiFi BOY OS V3 HiFi IEM with USD40 discount now.

How to get a discounted price?
Please use this coupon code when you place the order: Pe000333

Here is the purchase link:
https://penonaudio.com/hifi-boy-os-v3.html

Here is the review for your reference :
https://www.head-fi.org/showcase/hifi-boy-os-v3.22773/reviews

"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.