Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) dni válasza fericske (#84647) üzenetére


dni
őstag

Most is van fejhallgatózáshoz egy Fiio Q5-öm és Lightning-USB3 adapterrel egy DFR-em, de szinte kizárt, hogy ezzel utcára merészkedjek :D Az egyik nagy, nem fér el a zsebben, a másik pedig csak simán kényelmetlen használni. Amit el tudnék képzelni, az egy Fiio BTR5 szerű cucc lenne, de az meg amit ad dac/amp vonalon azt gondolom el is bukom a BT AAC kódolás terén. T4-et honnan érdemes rendelni? Linsoulon van most komoly 5% kedvezmény a 109$ árból.

[ Szerkesztve ]

(#84652) fericske válasza dni (#84651) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom hol érdemes venni. Én is csak guglizok.

(#84653) f4lcon


f4lcon
őstag

füles találkozón volt valakinél egy aliexpress-es puha fonott 2 pines kábel, az mi volt?
vagy van ilyen javasolt, melegebb hangú alis kábel linkje valakinek?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84654) kemcso válasza f4lcon (#84653) üzenetére


kemcso
Ármester

Mintha bucsher-é lett volna, privátban kérdezz rá mert nem nagyon olvassa a topikot tudtommal.

(#84655) pulutodurumo válasza f4lcon (#84653) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Talán ez, vagy hasonló. Én is ilyen TRN drótot vettem, miután itt írt róla valaki.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84656) -NoVa- válasza f4lcon (#84653) üzenetére


-NoVa-
őstag

Habár nem voltam, de esetleges beazonosítás segítségnek fentről lefelé:

KZ alap (szemétbe való)
Jade Audio alap (FiiO sub-brand)
FiiO alap: (Jade Audio super-brand :) )
FiiO LC 2.5B: túl merev, és csak MMCX van
TRN T2 16 core silver plated: 2 pinesből ez a legjobbam, ami egyben a legpuhább is, de az utolsó kettő közül tuti rendelek majd 2 pines véggel, mert jobbak.
Tin P1 gyári: Nem használom, mert nincs 3.5mm-es forrásom, ami meghajtaná rendesen, de tuti veszek rá egy fülest, mert szép :)
Linsoul HC-08: Tiszta réz, semmi ezüst. Épp erről megy a P1, és szeretem.
TripoWin C8: Vegyes réz-ezüst. Puhaságra és anyagminőségre veri a HC-08-at, árra kb azonos. Egyformán jók.

(#84657) Tulku válasza -NoVa- (#84656) üzenetére


Tulku
veterán

P1 gyári kábele, szerintem ezüstözött réz....kissé karcos, ha arra hajlamos a fülhallgató akkor rendesen erősíti...
Lazán van fonva, ha nincs más kábel szükségből megteszi, de nincs egy szinten a jobb kábelekkel...

(#84658) s4tch


s4tch
veterán

Tulku, -NoVa- vagy bárki más: ha már előkerült a téma, kábelből kéne nekem valami 1,2-1,5m körül, amit bele tudok dugni az Elearbe. Tehát a fejes oldaláról 2x3,5mm jack, és a forrás felől leginkább 3,5mm unbalanced jack, esetleg 4 pin balanced xlr. Eddig Bodz javaslatára ez, illetve ugyanott az unbalanced kábel a nyerő. Van más ötletetek, max. ebben az árban?

(#84659) gianni85 válasza s4tch (#84658) üzenetére


gianni85
veterán

Forza.
Neutrik 3,5-össel 95-101€ között jön ki a 1,25 ill. 1,5 méteres. +6-7€ a posta.
Ízlések és pofonok, de nekem ez a paracord megoldás nagyon nem tetszik

(#84660) f4lcon válasza -NoVa- (#84656) üzenetére


f4lcon
őstag

zsír, köszi :R minden kérdésemet megválaszoltál, azt is amit még nem tettem fel.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84661) -NoVa- válasza Tulku (#84657) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pusztán a kinézete tetszik, ha veszek is valami MMCX-es jobbat, az megint balancedre fog menni. De most épp 2 pines csoda érkezett, és ment már 10+ órát.

Jade Audio EA3 (13.6mm DD + Knowles 33518) 38$:

Kényelmes, jól felszerelt darab. Alapból szivacs nem járt mellé, kétféle szilikon háromféle méretben, ugyanazok mint a FiiO F9-hez. A piros nyitottabb egész jó.

Az első pillanatban száműzte a Bellsing armatúrás cuccokat a fiókba, annyival finomabb a magasa. Emiatt tere is van, legalábbis szélessége. 4.5kHz-től felfelé kicsit emel, várható is volt a vetőcsőhöz közvetlen odapakolt armatúrától. Az alja sem csak üt, szép részletes, nem túltolt. ES100-on 8kHz-nél 1dB-t visszavéve széles Q faktorral pont jó. Meghajtja a telefon is, de jót tesz neki a jobb DAC.

Amibe bele lehet kötni, afelett az ára segít szemet hunyni könnyedén. Nagyon széles, de mélység/magasság nélküli tér, a dinamikusabb hangok könnyebben elnyomják a mellettük szóló finomabbakat. Elmegy EQ nélkül is, de úgy a P1 után berakva ennyi mindenképp kell.

Az alap kábele az előző hozzászólásomnál felülről a 2., ezüst színű, vékony, puha, nincs vele baj. Ha már kéznél volt a TRN, kicsit javít a mélyein, de alig több, mint placebo. Emiatt rákölteni fölösleges.

Többi fülessel összehasonlítva:
CCA C16: Instrument separation jobb, meg a villámgyors mélyek, de ott a rettenetes EQ igény és a reszelő fémes magas.
FiiO F9: Alapból kiegyenlítettebb, de dupla Bellsing armatúrához méltón mesterségesebb a magasa, ütősebb a mélye, de mégsem olyan részletes. Most is drágábban árulják, de 2 év fejlődés gyártón belül is elment mellette.
Tin P1: Sokkal jobban belelapul a fülembe. Az ES100 balanced kimenetéről hajtva jobb a tere, élőbb az énekhang, részettelibb az egész, nem egy kategória. És aztán erősebb forrásra dugva onnan még nagyot javul. Ez egy nagy baja, ahogy fericske sem akarja az Ant után gyengébb forrásról használni, én is a PowerDAC-hoz viszonyítom a hangját, és igyekszem nem tudni róla, hogy van feljebb :DDD .

Szóval ver mindent, amiben Bellsing armatúra van, nincs totálisan elrontva a forma, nem rémes a hang, és KZ árban adják.

(#84662) -NoVa- válasza -NoVa- (#84661) üzenetére


-NoVa-
őstag

Illetve kiegészítésként a BiiO BTR3 eq nélkül szól nagyjából pont úgy, mint az ES100 az előbb leírttal, szóval meg is van, miről használom.

(#84663) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok!
Xiaomi mi9-hez keresek usb-c csatlakozós fülest. Max 10 eft körül szánnék rá, de nem kell kimeríteni a keretet. Legyen rajta mikrofon (zajszűrős).
A buszon töltött időt (kb. 30 perc, kétszer) szeretném kellemesebbé tenni.
Köszönöm

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#84664) s4tch válasza gianni85 (#84659) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, pofás :C

(#84665) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok, mit tudnátok ajánlani a lenti kritériumokkal?

- Stilus nagyon vegyes, de leginkább pop/rock/dnb/chillout
- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?

mindenképp zárt legyen / vonat, metrón lenne hasznalva. Nem vagyok egy basszus megszállott, Eddig az összes fülesem közül ha mostani jött be a legjobban, hasonló hangszínt szeretnék - Teufel aureol real - csak ugye ez nyitott..
- Milyen árban gondolkozunk?
100 eur
- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM
.
b, Milyen kábelvezetésű fülest keresünk, fül felett átvezethető, vagy hagyományos megoldásút.

-hagyományos
c, Normális kialakítás, vagy nyak mögött elvezethető kábel.
normális
d, Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra?
mikrofon elöny, tavirányitó nem kell

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#84666) gianni85 válasza s4tch (#84664) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem black transparent fajta van... olyan barnás-bronz az összhatás. Ha ez zavarna, akkor ne olyan kábellel kérd :)

(#84667) kemcso válasza Szab02 (#84665) üzenetére


kemcso
Ármester

Sm E80

(#84668) Tulku válasza s4tch (#84658) üzenetére


Tulku
veterán

Forza jó lesz....nyugodt kábel...

(#84669) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdezném, hogy a "FAAEAL Iris 01" a "NICEHCK Vido" és a "NICEHCK B40 " fülhallgatókat ismeri--e valamelyikötök és mi a tapasztalat. Egyáltalán a FAAEAL és a NICEHCK márka ismerős e valakinek? Érdemes megvenni valamelyiket?
Üdv. Pibácsi

(#84670) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbálkozom megválaszolni a kérdőívet.

- Legfontosabb, hogy megszabjuk a stílust, hogy milyen irányzat, amit a leginkább hallgatunk, ha vegyes, akkor legalább pár műfaj felsorolásával segítsétek a tanácsadóitokat.
Főként rock/metal,mint Power/Heavy Metal, Death Metal, Szimfonikus Metalok, HC. Másodlagosan akusztikus, pop és legritkábban elektronikus pl.: Electro Swing
- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?
Ez elég nehéz kérdés. Most egy Sencor SEP 300-am van, ennél izoláltabb nem kell.
A túltolt agyvágó cineket nem szeretem. A nagy dobolásokat, a basszusgitárt és a testes riffeket annál inkább. Igazából mindent szeretek hallani csak a sok magasat nem. Erre nem tudom melyik a legjobb.
- Milyen árban gondolkozunk?
20-25.000 ft között
- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM (hallójáratba helyezhető), esetleg Earbud (fülkagylóba ültethető) fülhallgatót.
In-ear
b, Milyen kábelvezetésű fülest keresünk, fül felett átvezethető, vagy hagyományos megoldásút.
Hagyományos
c, Normális kialakítás, vagy nyak mögött elvezethető kábel.
Normális.
d, Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra? A mikrofon nélküli fülhallgatók minden eszközzel jól szoktak működni, de mikrofonos/távirányítós esetén figyelni kell a választásnál a bekötés polaritására, illetve a készülékek kompatibilitására. Egyes lejátszók, telefonok nem szeretik a fordított/normál polaritásúakat.
Ha nem megy a minőség rovására, akkor jöhet mikrofon és/vagy távirányító. Amúgy nem fontos. Szóval ha lenne ugyanolyan áron 2 füles amik közül az egyik k.va jól szól,meg egy ami "csak" elég jól szól, de mikrofonos, akkor jobb a nélküli. Egyébként egy Huawei Mate9-re lenne dugva legtöbbször.
- Ha pontos elképzeléseink vannak, akkor jöhetnek az egyéb kívánságok, mint például kinézet, azon belül is a szín, anyaghasználat, vagy speciális célokra való kialakítás, mint például a sportolás közbeni használat.
Nem baj, ha fekete és/vagy piros. De igazából mindegy, csak ne legyen rózsaszín. :DDD
Esetleg megnéznék sportoláshoz való ajánlatokat IS.

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#84671) kemcso válasza ZedTheOne (#84670) üzenetére


kemcso
Ármester

SM E50 vagy E80. Előbbiben több a mély, utóbbi jobb füles.

(#84672) andor80 válasza Frici654 (#84627) üzenetére


andor80
senior tag

Hagyad ő itt az ügyeletes fullfül.Csak ő meg 2-3 ember mondhat bármit.Mindenki más akár neves szaklapok is helikopterek.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#84673) Bici válasza kemcso (#84671) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

HifiMAn RE-400-hoz viszonyítva milyen az E80?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84674) kemcso válasza Bici (#84673) üzenetére


kemcso
Ármester

Húha :) A két füles meghallgatása között eltelt jópár év. Az RE400 így visszaemlékezve kiegyenlítettebb, ez a E80 színesebb, élőbb hangú füles. Kényelemben viszont az RE400 volt nekem az egyik legjobb.

(#84675) Bici válasza kemcso (#84674) üzenetére


Bici
félisten

Én is nagyon rég hallottam az RE400-at, akkor nekem az volt a szinte tökéletes füles, de a minőségi gondjai miatt nem vettem.
Most meg el akarom dönteni, hogy mit vegyek. :D
Akár feljebb is mennék de amiket eddig ajánnlottak, mindnek van valami kisebb-nagyobb nyűgje számomra (általában a közép,agas kiemelésen csúszik el a legtöbb), szóval még keresem az igazit.

Köszi az infót!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84676) fericske válasza Bici (#84675) üzenetére


fericske
addikt

Ez egy jó, kiegyenlített hangú füles. [link]
Az akciós áráért meg kimondottan jó.

(#84677) s4tch válasza Bici (#84675) üzenetére


s4tch
veterán

A RE400 egyetlen minőségi hibája a kábele. Vedd meg, és amikor meghal a gyári kábel, vidd el Darvinya kollégához. Az enyém az általa cserélt kábellel évek óta hibátlan.

(#84678) Bici válasza s4tch (#84677) üzenetére


Bici
félisten

Emlékeim szerint az RE0-nak és a vele azonos driverre épülő Sunrise füleseknek az is volt a bajuk, hogy a behelyesézkor néha adódó driver flex kinyírta a nagyon érzékeny membrán felfüggesztést. Sajnos saját magam is tönkretette egy RE0-t, mire megtanultam elég óvatosan behelyezni.
De ha nálad évek óta jó, akkor nem aggódom. :N Valószínűleg fejlesztettek annyit rajta az RE0 óta. :U A kábelcsere nekem sem gond, nemrég cseréltem le egy Brainwavz M1-en a kábelt.
Köszi, ez nagyon hasznos infó volt! :R

fericske: Köszi! Utánaolvasok. :K Remélem, ennek nincs kiemelése felül! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#84679) fericske válasza Bici (#84678) üzenetére


fericske
addikt

Nincs kiemelése felül :)
Alul egy kicsi, de abszolút semmi baj vele.

(#84680) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Mekkora különbség van egy gyári Fiio 2.5 jack (MMCX) link és egy kínai, pl. egy Yinyoo kábel között? link
Megéri a többletet előbbi javára? :U

Life is better with a Titan

(#84681) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdezném, hogy nincs-e válasza valakinek a # 84669-ben feltett kérdésemre?

Üdv. Pibácsi

(#84682) s4tch válasza pibácsi (#84681) üzenetére


s4tch
veterán

Gondolom, a topik keresőjével már próbálkoztál. Ha nem találtál semmit, akkor jó eséllyel itt nincs tapasztalat. Olcsó earbudok közül a VE Monk szokott az első ajánlat lenni, illetve emiki6 kolléga vett egy Yincrow X6-ot, arról máshol is jókat olvastam. Nézz szét a head-fi-n, ott nagyobb lehet a merítés:
https://www.head-fi.org/showcase/categories/earbuds.290/?order=rating_weighted&direction=desc

A Nicehck termékeivel már találkoztam, nem is eggyel, és egyedül az EZAudio D4 tetszett.

(#84683) -NoVa- válasza Eversmann (#84680) üzenetére


-NoVa-
őstag

Röviden nem. Hosszabban a FiiO merev, kicsit túlságosan is, és részletesebb magasak jönnek át az olcsó, de sokeres dróton.
A FiiO dugója jobb minőségű, és L alak, ami pl az ES100-hoz jobb. Meg az MMCX dugói jobbak. A burkolata is strapabíróbb, mégis jobban szeretem a TRN, Linsoul, TripoWin kábeleimet.

(#84684) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Jade Audio EA3 vélemény egy hét járatás után:

Megvan a szerencsés együttállás.
2kHz-nél vált a DD-BA között a hang, és hagytak egy szép nagy gödröt. ES100-al mérve 2.1dB, pont jól kihúzható helyen van. FiiO BTR3-al nem kell EQ, az alapból emel középen, illetve az otthoni Roland studio monitor hangfal kimenete szintén elég hasonlóan szól, így a desktopgépemmel is jó.
Az ES100 jobb magasai itt pont rontanak a fülhöz túl közel tett armatúra miatt, szintén jobbat tesz a BTR3 vele.
Egy Comply Comfort Plus került rá, amiben van egy szivacsréteg még belül a vetőcső előtt, plusz egy szűrőnek megteszi.
A gyári kábel helyett vastagabb szövött réz ment rá, a teltebb mélyeiben hallani egy kicsi különbséget, de főleg sokkal kevésbé/nem gubancolódik.

Nem tudja a P1 által mutatott könnyed extrém részletességet, de hozza azt, amit a C16 8 armatúrával tud, térben is csak közelít, viszont jobban izolál, stabilabban kapaszkodik a fülemben mozgás közben, élvezhető enyhe U lett így a hangja. Napi hurcolós mászkálós fülesnek befogtam, nem a fiókba került technikai érdekességnek/összehasonlítási alapnak. Jó cucc.

Az ára meg ennek megfelelően mászik felfelé, most 50$. Azzal együtt, hogy még érdemes venni hozzá dolgokat, nem ez lesz a filléres listák sztárja. Akik még 38$-ért rendelték zsákbamacskának, nagyon jól jártak. Érdemes figyelni, úgy tűnik ez lesz az olcsó betateszt márkája a FiiO-nak.

(#84685) vicze válasza -NoVa- (#84684) üzenetére


vicze
félisten

"Egy Comply Comfort Plus került rá, amiben van egy szivacsréteg még belül a vetőcső előtt, plusz egy szűrőnek megteszi."
Abszolút csak megjegyzésként, hogy ez hivatalosan a zsiradékot hivatott szűrni, teljesen elméleti síkon mozogva nem szól a hangba. (Csak TWS-en próbáltam, a TWS-re készített modellel, én nem vettem észre változást.)

(#84686) -NoVa- válasza vicze (#84685) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én is tudom a hivatalos marketingszöveget, de azért a semminél egy kicsit csak többet számíthat. Valószínűleg jelentéktelen, de fizikailag nem lehet 0 egy réteg bármi a hang felől. Comply Isolationom van még waxguard nélkül, azzal több kicsit a magas, de az más forma. Valószínűleg a sima Comforttal összehasonlítva én sem hallanám a különbséget, de az nem volt épp készleten, ez meg igen. Közben meg irigykedek azokra, akiknek bírja a füle az olcsóbb szivacsokat is, nekem ég tőlük a bőröm pár óra után. A P1-hez adottakkal is.

A Comply állításait meg már csak azért sem hiszem el vakon, mert amit úgy hívnak, hogy Isolation, az kényelmesebb, amit meg úgy, hogy Comfort, az jobban izolál :DDD

(#84687) vicze válasza -NoVa- (#84686) üzenetére


vicze
félisten

Idővel a zsír biztos szigetel. ;]
Amúgy nem vagy egyedül. Az olcsóbb szivacsok sokkal keményebbek, mint a Comply és egy idő nyomják nyomják a fület. Same here...
Szivacs helyett én továbbra is a Sony Triple Comfort-ot tudom ajánlani, ha épp illik a füleshez. Gumi de szivacs, nem megy szét és kellően puha.

Amúgy az Isolation azért az mert hosszabb és elvileg jóval tovább bemegy a füledbe, így nagyobb területen tud izolálni, a Comfort meg jóval kisebb, így kényelmesebb kellene legyen, de ezeket már a füles elég erősen befolyásolja.

(#84688) Tulku válasza vicze (#84687) üzenetére


Tulku
veterán

"Idővel a zsír biztos szigetel."

Ott a pont, sajna egy olyan kis nyílásra rátett szivacs "szűrő" előbb utóbb valóban nagyban változtat a hangképen...én semmiképp nem ajánlanám hosszú távra...nyilván a kezdetekkor van némi középmagas csillapító hatása, de idővel ez változni fog...

(#84689) pibácsi válasza -NoVa- (#84683) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a válaszod! A kereső sem adott ki semmit, ezek szerint nem járatos a FAAEAL márkanév. Nem tűnik rossznak a füles, de sajnos fülbedugós és én nem szeretem (egyelőre), azért keresek earbud-ot. Azt szoktam meg. Találtam több oldalt is, amik a fülhallgatókkal tipusonkénti elemzéssel foglalkoznak, jók az árak is - 10-15 doll - csak az a gond, hogy nagy a felsorolt választék és nemigen tud az ember dönteni, pláne így látatlanba, hallatlanba.
Köszi mégegyszer , hogy foglalkoztál a dolgommal.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#84690) fericske válasza pibácsi (#84689) üzenetére


fericske
addikt

(#84691) kemcso válasza pibácsi (#84689) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem kell feltalálni a spanyolviaszt, van ajánlott earbud, ott van az összefoglalóban is... s4tch is leirt kettőt, abból a VE Monk plus-t többen ismerjük, hallottuk.

(#84692) f4lcon válasza kemcso (#84691) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van is sima Monk-om, és az alapján a Seahf F32 is van abban a ligában, csak nem olyan olcsó

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#84693) kemcso válasza f4lcon (#84692) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudom, hallottam a Seahf F32-det ;) Összefoglalóban is benne van.

(#84694) Tulku válasza f4lcon (#84692) üzenetére


Tulku
veterán

Milyen kis könnyen megjegyezhető neve van... ;]

(#84695) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Chi-fi: A kínai filléres fülesek csodálatos világa link

Life is better with a Titan

(#84696) ph2012


ph2012
senior tag

Tudnátok ajánlani fülhallgatót a Samsung Galaxy A50 telefonhoz? A gyári kiesik a fülemből. Ne agybadughatós legyen, ne drága és nagyobb magyar boltban kapható. Köszi.

(#84697) kemcso válasza ph2012 (#84696) üzenetére


kemcso
Ármester

Röviden: nem. Hosszabban ezen peremfeltételek mentén nincs ajánlható (külföldről pl VE Monk+), ha nem tudsz a mo-i beszerzéstől eltekinteni akkor vedd meg ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#84698) ph2012 válasza kemcso (#84697) üzenetére


ph2012
senior tag

Nyomorék garancia nélkül nem veszek semmit. Ha meg tudnám venni a fél éves Prohardver előfizetést átutalással akkor megvenném te most ettől a hozzászólástól a tiltotta kategóriába kerülnél.

Normális szakmai, nem kommentfüggő trollok válaszát még várom.

(#84699) gianni85


gianni85
veterán

Aztamindenit...

(#84700) -NoVa- válasza gianni85 (#84699) üzenetére


-NoVa-
őstag

Snowflake.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.