Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85251) Yofej75 válasza Hópihe5 (#85247) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szia!

Itt tedd fel ezt a kérdést: fejhallgató topik

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#85252) lapalapa válasza -NoVa- (#85249) üzenetére


lapalapa
senior tag

YBF-ISS014?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85253) laleeee válasza lapalapa (#85248) üzenetére


laleeee
őstag

hol vetted az es100-at ?

(#85254) -NoVa- válasza lapalapa (#85252) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az is. Előrendeltem azzal, hogy ha nem jön be a BL03, lemondom. Jobb lett, mint gondoltam. Kb egy szarabbul formatervezett, de sokkal jobban hangolt T4. A BTR5 ideális alá, a P1 esetén zenefüggő.

(#85255) lapalapa válasza laleeee (#85253) üzenetére


lapalapa
senior tag

Amazon 135$, 4 nap.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85256) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy itthoni viszonylatban az avx-en kivül van olyan adàs vétel oldal, ahol lehet mazsolàzgatni közép kategóriàjú lejàtszók és fülesek közt?

(#85257) meri


meri
aktív tag

Üdv mindenkinek. Ismeri-e testközelből az Onkyo E900M IEM-et valaki? 2 BA + 6mm DD - hasonló, mint a Sony XBA-H3. Van egy eladó, alig használt példány, lehet, hogy egy próbát megér.

uff

(#85258) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!

5000 Ft környékén a Xiaomi Piston Basicen - vegyes a fórumon a vélemény róla - és a Soundmagic ES18S-en felül - nem tetszenek a színes kábelei :D - van még relatíve jó hangzású, mikrofonos fülhallgató itthoni beszerzési lehetőséggel?

Előre is köszönöm a válaszokat! :))

felo

(#85259) Caustic


Caustic
csendes tag

Ahoy és happy karantént mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek egy Plenue D2 megtudna hajtani tisztességesen egy Akg n40-et; van értelme összehozni őket vagy halott ügy? Illetve hülye kérdés tudom, de - kipróbálhatóság nem lévén - az n40 komfortban milyen egy Rha T20-hoz vagy egy FiiO fh1-hez képest? (Nekem a T20 túl kicsi, elveszik a fülemben, viszont az fh1 tökéletesen betámaszkodik)
Előre is köszönöm a válszotokat :R

(#85260) laleeee


laleeee
őstag

Hétfőn megjött a QKZ VK4 fülesem ,14 nap alatt ideért[link]
Ha sikerül találnod hozzá egy megfelelő méretű szilikont , megéri megvenned, szerintem a soundmagic e10c-t és társait megeszi reggelire. 4ezret mindenképpen megér. A blon bl03-hoz hasonlítják, egy olyan is útban van, kíváncsi vagyok..
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#85261) Remus389


Remus389
veterán

Earbudosoknak: Nekem ma ezt hozta a postás:

[link] [link] [link]

Egy ezüstkábeles Yuin PK2-est használtan, tört kábellel.

Nem agybadugós, nem blutúszos, nem új, remélem nem törlik eme hozzászólást ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85262) pulutodurumo válasza Remus389 (#85261) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jó, jó, de milyen? Azt már tudjuk, hogy milyen nem. ;] :P

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#85263) Pocee


Pocee
senior tag

Üdv Urak!

Megpróbálom összefoglalni,mire is lenne szükségem.
Kellene egy hallójárati fülhallgató futáshoz,a vezeték engem nem zavar,azért is jöttem ide.
A telefonom egy Huawei P30lite jelenleg, jack van rajta ill type-c de ott nem is tudom hogy tud e hangot kiosztani,az előző HTC typeC telefonom headsetje nem szólalt meg rajta.
A HTC fülessel egyébként elégedett voltam,hozzáteszem mindig az aktuális telefonom headsetjét használtam amik közül az utolsó U11 fülese volt a legjobb hangzású,soha semmilyen in-eart nem próbáltam,szóval nincs minőségbeli tapasztalatom a telefonosokon kívül.viszont van igényem a tiszta telt hangzásra,a stílus nagyon vegyes a hangszerelt komolyzenétől a technóig minden megy,szeretnék telt mélyet de nem kell tolakodónak lennie,legyen tiszta magas,szóval nem akarom ragozni jó cucc kell.a limitet 30nál húznám ha van valami nagyon penge ajánlott cucc,hajlandó vagyok kitolni 40ig.Egy komolyat szeretnék venni,hosszútávra veszem,nem cserélgetem az ilyen cuccaimat.

Segítségeiteket előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#85264) Remus389 válasza pulutodurumo (#85262) üzenetére


Remus389
veterán

Mukodik, csak a bal oldali kicsit kontaktos ha mozgatom a fejem, de ha beallitom akkor van kontakt rendesen, tehat tesztelni otthon lehet, setalni vele nem.

Hat igazabol tobb ido kene velemenyhez, alaposan meghallgatni, de ime a gyors velemeny:

nagyon jo, reszletes, van basszus is, szerintem kellemes mennyisegu es minosegu
a kozepek kicsit eloretoltak, eloterbe helyezi az enekest, akar no akar ferfi, a hangszerek kicsit hatrebb kerulnek, olyan mintha 5 meterre toled produkalna magat az eloado. Ez nagyon elethu hatast kelt videoklippek nezesenel. A magas hangoknal pedig azert ugyeltek arra hogy meg veletlenul se legyen harsany, az is jo.

Meglepo, de van nemi tere is, kis levegoje a zenenek, ugy latom felnyitott kialakitasu.

Fejhallgato minoseget nyujt, sot, meglepoen jo kis cucc.

Van egy apple earbudom is amit adtak a telefonhoz, nem olyan rossz az, de a PK2 utan olyan erzesed van, hogy raktak nemi vattat kozted es a zene koze. Minden tompabb, elettelenebb. Nem olyan csengo bongoan elethu.

Van meg egy OMX 980-asom, azzal egyenerteku, enszerintem a Sennheiser nem hangsulyozza a vokalt ki annyira. Tehat ananlitikusabb, kevesbe emocionalis mint a PK2.

Ja meg egy: poen hogy a kabel az zold, az nem festek, hanem oxidreteg ;) eredetileg ezust volt

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85265) fericske válasza Pocee (#85263) üzenetére


fericske
addikt

(#85266) darvinya válasza Remus389 (#85264) üzenetére


darvinya
titán

Ezüst nem zöldül, hanem feketedik.
Réz zöldül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85267) monti0222w válasza Pocee (#85263) üzenetére


monti0222w
addikt

Nuforce EDC, ha kintről rendelés nem gond, dinamikus meghajtású, szép basszus+ magas hangok, közepek sülyesztettek de nem vészes és az àrba belefér. :K

(#85268) Remus389 válasza darvinya (#85266) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor atvertek, pedig mar vittem volna a meh-be :D

Mindegy jol szol a cucc, kenyelmes es szep zold :C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85269) Pocee válasza monti0222w (#85267) üzenetére


Pocee
senior tag

megrendeltem a kolléga által javasoltat, köszi meg nem is szeretnék most várakozni egy kinti rendelés után. remélem nem lövök mellé a a fentebb említett cuccal

Mr.Brightside

(#85270) laleeee válasza fericske (#85265) üzenetére


laleeee
őstag

alin ezek vannak, ezek ugyanazok mint a vsd2 ? alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#85271) kemcso válasza laleeee (#85270) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem. Az S a kiegyenlítettebb változat

(#85272) laleeee válasza kemcso (#85271) üzenetére


laleeee
őstag

Az mit jelent hogy kiegyenlítettebb ? :)

(#85273) monti0222w válasza laleeee (#85272) üzenetére


monti0222w
addikt

Mindhárom tartomány egyformán hallható, nem ül rá, nem nyomja el a másikat szóval kiegyenlített.

(#85274) laleeee válasza monti0222w (#85273) üzenetére


laleeee
őstag

Akkor ezek akár jobbak is lehetnek mint a sima vsd2 ?

(#85275) fericske válasza laleeee (#85274) üzenetére


fericske
addikt

Nem.

(#85276) laleeee válasza fericske (#85275) üzenetére


laleeee
őstag

Tudnál valami hasonlót ajánlani amin esetleg van mikrofon is. és basszust is tud azért. Nekem nem baj ha csak Kínából rendelhető

[ Szerkesztve ]

(#85277) kemcso válasza laleeee (#85274) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót olvasd el ;)

(#85278) laleeee válasza kemcso (#85277) üzenetére


laleeee
őstag

Olvasd el te, ott egyébként ilyen nincs leírva hogy a kiegyenlítetlen jobb mint a kiegyenlített , ezt most hallom először :)

[ Szerkesztve ]

(#85279) monti0222w válasza laleeee (#85278) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem azt írta hogy jobb, neked válaszolva írta a Nem-et, amúgy mindenkinek más karakter tetszik, nekem pl. a kiegyenlített vagy kicsit az U karakter, pedig jó pár évvel ezelőtt bass kedvelő voltam, de öregedtem és már nem találom annyira vonzónak a mindent betöltő basst, meg az évekkel finomodik az ember ízlése a hangok terén. :K

(#85280) fericske válasza laleeee (#85278) üzenetére


fericske
addikt

:)
Egyik sem jobb a másiknál. Meg olyan sincs, hogy legjobb.
Ezért nincs ilyen badarság írva az összefoglalóban, amit érdemes elolvasni.
Egyéni ízlés dönti el, meg a hallgatott zenei stílusok. Elsősorban.
Másodsorban a pénztárca és a lejátszóeszköz amire dugod a fülest.

(#85281) laleeee válasza fericske (#85280) üzenetére


laleeee
őstag

Ja értem, tehát nem jobb ,nem is rosszabb ,hanem más .A Sony mdr-xb50ap fülhallgatóm volt olyan hogy bár rengeteg basszus volt rajta, de az is ilyen szar kásás élvezhetetlen, ami elnyom mindent ,közepet ,magasat...de azt sem értem mikor egy fülhallgató egyik hangtartománya , történetesen a basszus teljesen hiányzik és aszongyák rá hogy jó (soundmagic e10c)

[ Szerkesztve ]

(#85282) fericske válasza laleeee (#85281) üzenetére


fericske
addikt

Nem hiányzik annak, de IEM fülhallgatóknál nagyon fontos a jó szigetelés, különben a mélyek durván szöknek.
Nagy valószínűséggel az E10 egyik ilesztéke sem szigetelt rendesen a füledben.
Nekem van sokféle ilesztékem, mert előfordul, hogy egy új fülhallgató illesztékei nem jók nekem. Nem marad meg a fülemben, meg nem szigetel.
Tanács: Az illesztékeket őrizd meg ha tudod. Jó vagy még jobb is lehet egy másik füleshez, mint annak a sajátja.
A Vsonic fülesek jó hangminőségűek. Meglepődtem, hogy MO-n is lehet venni szaküzletben.
Azt a Sony fülest nem ismerem, viszont amit írtál a hangjáról azt igen.
A Vsonic-ok, de a Soundmagic-ok is tisztán szólnak, függetlenül, hogy több vagy kevesebb mély hangolásúak.

(#85283) laleeee válasza fericske (#85282) üzenetére


laleeee
őstag

Hát igen, nézegetem ezeket a Comply tömítéseket de nagyon lehúzós áron vannak és szerintem zsákbamacskák is, mert lehet hogy veszel egy csomaggal és egyik sem jó a füledbe. Nova mester mondta hogy a Blon-al is lehetnek majd gondok mert nagyon rövid a csöve. Nekem inkább a laposabb és széles szivacsok jönnének be, tudnál ajánlani valamilyet emberi áron ? Nem baj ha külföldi

[ Szerkesztve ]

(#85284) monti0222w válasza laleeee (#85283) üzenetére


monti0222w
addikt

JVC Spiral dots.

(#85285) laleeee válasza monti0222w (#85284) üzenetére


laleeee
őstag

[link]
Biztos jó de 12000 Ft és fingom nincs hogy melyiket választanám, egy pár L-esed vagy XL-esed nincs eladó ? :)

(#85286) monti0222w válasza laleeee (#85285) üzenetére


monti0222w
addikt

Most nincs, (de tervezem a vételt az Aliról) Sennheiser M-s van most nekem jó pár darab, esetleg ha jók neked tudok adni szerintem 2 párat. :K

(#85287) monti0222w


monti0222w
addikt

Szerintem majd kellene csinálni egy tip ajánlót csinálni, szilikonos illetve memória habos közti különbség előny-hàtrány, gyártók sorrendje stb.
S a kábelnél is lehetne egy hasonlót készíteni, remélem nem gond hogy írtam ezt, de ltényleg lehetne fejleszteni az összefoglalót ilyen szempontból is, Tulku iszonyat sokat tudna segíteni ebben. :K

(#85288) -NoVa- válasza monti0222w (#85287) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a baj, hogy a kábel még viszonylag valami, de az eartip már tényleg egyéni dolog. Addig még ok, hogy pl a BL03 hosszú csövű eartipet igényel, nagy nyílással, meg a SoundMagic E10 csak a nagy nyílású tipekkel ad le rendes basszust, de enyéni út.
Nekem pl az olcsó szivacsokat nem bírja a fülem, a Complyt meg igen, másnak a pénztárcája nem bírja a complyt, de a füle meg elviseli az olcsóbb keményebb szivacsot. Rutinosabbak vesznek sima sárga 3M füldugót, és vágják meg kifúrják méretre, aprópénz.
Spinfit CP145-öt rendeltem, de mostanában minden megállt az export oldalon Kínában, 1-2 hónap csúszást okoz a vírus a postának is, ha egyáltalán ideér bármi.

Kábelekről meg rendszeresen írtam véleményt, aki visszaolvas, használja a keresőt, annak legalább valami. Aki személyes kiszolgálást vár elétálalt kész összegzéssel, annak nem.

(#85289) fericske válasza laleeee (#85283) üzenetére


fericske
addikt

Ne vegyél semmilyen illesztéket.
1. Ameddig nem próbálod ki, nem tudod, hogy neked jó egyáltalán. Lehet drága Comply, vagy akármi.
2. Nem biztos, hogy jó lesz a fülesedhez hangzásra, még ha fizikailag jó is a fülesedhez meg a füledhez is.

Megveszed a következő fülesed, és ha gondod van az illesztékeivel, akkor elmondod és találunk hozzá valamit.
Itt van pl. az a Vsd2 füles. Annak más formájú az illesztéke mint az E10-é, lehet, hogy az pont jó neked, tehát felesleges további illeszték hozzá. Ha mégis kell, nekem frankón bevált hozzá a Sony hibrid illesztéke [link]
Ez csak egy példa volt.
Ultimate illeszték nincs, ami minden fülessel jó szinergiában van hangzásilag.

(#85290) monti0222w válasza -NoVa- (#85288) üzenetére


monti0222w
addikt

Egyén függő ez igaz, de rendszerezni lehetne márka, gyártó szerint és ajánlani, sorrendet is kialakítani akár egyéni, akár szakmai szemszögből nézve!
Ok hogy ajánlottál kábeleket, de mennyivel egyszerűbb lenne az összefoglalóban ez is valamilyen rendszer szinten mindez megoldva, gondolok a kábel kivitelezése, milyen kábel mag, vezeték stb. van bennük. :K

(#85291) -NoVa- válasza monti0222w (#85290) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nehezítem, akármilyen kábelt is dícsértem, adott füles + lejátszó láncban dícsérem:)

Aztán a fiókba kerültek közül pl a Jade Audio EA3 kábele pl a legjobb dolog, ami a CCA C16 alá kerülhetett, egész jól helyrehúzta a hangját, amit a drágább/vsatagabb cuccok nem. Az EA3 hangja meg TRN V2-vel lett jó.
Az egyetlen biztos alap, hogy a KZ kábelek max kerti növénykötözőként jók valamire, minden más képlékeny.

(#85292) darvinya válasza -NoVa- (#85291) üzenetére


darvinya
titán

Lehet szidni KZ kábelt, de ami eddig nálam volt gyárilag szerelt füles KZ kábel sokkal jobb minőségűek voltak, mint HiFiMann, Forza, RHA, VSD, stb.
Minőség viszont nem egyenlő adott füleshez méretezettel és ezzel adja hangját.
Kábel is befolyásolja, az adott lánc és végfelhasználó ízlése a végeredményt.

Legtöbb HiFi ajánló csak iránymutatónak jó, de egyáltalán nem etalon.

Ha már kábel.
Van egy kedvenc earbud-om(RP-HS6), amihez mindig visszatérek, hiába van más is.
Erre felraktam ezüst kábelt, de hiába lett szebb és tisztább, nagyobb teres, még is visszaraktam egyszerű rezet.
Miért?
Mert ezüst kábelnél nem a zenét élveztem, ami az elsődleges.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85293) -NoVa- válasza darvinya (#85292) üzenetére


-NoVa-
őstag

Merevség + mikrofonosságró beszélek, gyakorlatilag közelebb állnak egy vízvezetékcsőhöz. A Tin T4 kábele is inkább konzervtelefonhoz való, meg a FiiO LC 2.5B is a FiiÓkban végezte emiatt, annyi zörgést hoz fel. Ha már puha a kábel, onnantól kezdhet számítani a hangja, legalábbis IEM-mel mászkálni is szokás.

(#85294) darvinya válasza -NoVa- (#85293) üzenetére


darvinya
titán

Gyárilag épített az mind puha, tehát PU a burkolat.
De PU burkolatok között is van keményebb és 1 év alatt lebomló(VSD ami vedlik mint a kígyó).
Van PVC, ami merev, de van lágyítós (sennheiser), ami 3 éven belül kifolyik. :DDD
És még sorolhatnám mi van még.
Régebben volt valódi textil kábel, de azt már nem gyártják, mert legalább 20 évig jó, és nem esik szét.
Honi kábelgyártól rákérdeztem nem-e akarnak ilyet gyártani, azt válaszolták, hogy aki ért a régi fonófűző géphez, az kihalt.
Az újgépék meg nem tudják elvégezni, mert az az alapanyag túl puha. :F
Inkább mellédumálás ment, mert macerásabb legyártani, és nincs akkora(1000%) profit rajta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85295) monti0222w válasza -NoVa- (#85291) üzenetére


monti0222w
addikt

Próbálj ki egy ISN S8-S4-t, ;) értelek hogy mit akarsz mondani viszont te is érsd meg hogy kellene egy irányt mutató táblázat vagy bármi ahonnan bárki el tud indulni mind a kábel, mind a füles tip keresés irányában! :K

[ Szerkesztve ]

(#85296) laleeee válasza monti0222w (#85286) üzenetére


laleeee
őstag

majdnem sírtam amikor megjött a qkz és egyik tip-el sem volt basszusa, majd szerencsére lenyúltam a Sony -ról -mielőtt visszavittem- a legnagyobb szilikont és most használható a cucc. Rendeltem ilyet pár méretben, biztos nekem is lesz néhány fölösleges darab, ha valakinek fog kelleni.[link]
Nézd már meg légy szíves hogy neked van e olyan ami legalább 13 mm széles és nem használod.
Kábelből amúgy ezt vettem az Alin ezeröté' [link]
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#85297) Remus389 válasza darvinya (#85292) üzenetére


Remus389
veterán

Aranykábel a tuti, nyertem

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85298) Tulku válasza Remus389 (#85297) üzenetére


Tulku
veterán

Arany nem igazán jó hangilag...max a kontakt miatt használható csatlakozásnál...a kevert kábeleiről sem igazán hallani hozsannákat....
Tiszta ezüst jó lehet, de füles függő, illetve kevesen készítenek, főként kevert réz-ezüst kombókat kapni, a szőr feláll a hátamon tőlük...
Ami inkább normális lehet azok az OFC OCC réz kábelek, itt is nagy a szórás, de többnyire ezekkel lehet igazán játszadozni, ha nem akar az emberfia fizetésnyi pénzeket kábelre áldozni...
Nagyjából a 100 euro környéki kábeleket tartom még elfogadható alternatívának egy dap-füles rendszer esetén, efelett inkább név és presztízs lesz az eredmény....itt viszont kísérletezni kell, mert a szinergia számít, nem a jobb-rosszabb hamis reláció...
Nekem pl rengeteg esetben nagyon jó volt a forza occ, most mind a Laylábnál, mind a G10-nél az Ares II messze jobb eredményt ad...
Nehéz szülés a kábel választás, esetenként megéri kicsit kisérletezni...

(#85299) #40047616


#40047616
törölt tag

Sziasztok! Fülhallgató vásárlás előtt állok és max 10k-t szánnák rá. Rock/punk zenét hallgatok. Ezt a kettőt néztem ki eddig. Blitzwolf bw es2 és a Sony mdr ex450ap. Ezek közül melyik lenne a jobb? Vagy van hasonló árban jobb vétel? Külföldi rendelés most nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#85300) eisento


eisento
addikt

Hello.

Playstation 4-hez keresek mikrofonos fulhallgatot 10000ft-ig
Eddig egy blitzwolf bw-es2-ot hasznaltam de az asszony lenyulta az o xiaomija beadta a kulcsot.

Kulfoldi rendeles is jatszik ha arrol van szo.

Nagyon koszi az ajanlasokat.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.