Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85551) Exodius válasza Bodz (#85549) üzenetére


Exodius
őstag

Mélyhiányost elektronikus zenére nem hinném. De fun-ra gondoltam, ami nagyon zenei és jó hallgatni. :)

Az a VSD3S nagyon szép! :Y

Jól összekavartatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#85552) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Mobilos Dolby Atmosról mik a vélemények? Tesztelgetem fülessel (SE530) a P30 telóm, és észrevettem, hogy gyárilag be van kapcsolva.
Közvetlenül nehéz hasonlítani, mert a Dolbyval rögtön halkabb lesz.
Hiába van zenére és flat EQ-ra állítva, szerintem akkor is csinál valamit a hanggal. Kicsit mintha több mélyet produkálna, de kikapcsolva a térérzet javult, sokkal nyíltabbnak érzem.
A hang is totál vállalható, nagyon pozitív csalódás, főleg V30 után. Hozzá kell tegyem azért, hogy ágyban, csöndben most hallgatom csak a fülest, amúgy BKV-n szoktam, ott meg nyilván rosszabb a dolog az alap külső zajok miatt.

Exodius: fix kábeleset nézz a VSD fülesekből, a cserélhető kábel gyatra.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85553) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Xiaomi Piston 3-mam kontakthibás lett, így ehelyett kéne egy új darab. Abszolút elégedett voltam vele, akár mégegy ilyet elfogadnék. Kínából nem rendelnék, mert nem szeretnék rá sokat várni. Mit ajánlotok?

(#85554) Exodius válasza korpicschess (#85552) üzenetére


Exodius
őstag

Melyikre gondolsz? És majd honnan rendeljek Vsonic-ot? :U

(#85555) laleeee


laleeee
őstag

Megjött a Blon Bl03 , nem emberléptékű,senkinek a fülébe nem jó, túl kicsi,túl rövid a csöve. Viszont nekem "kicsit" hosszú a hallójáratom, ezért egy infúziócsővel meghackeltem,mostmár jó.

(#85556) -NoVa- válasza laleeee (#85555) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#85557) Bodz válasza Exodius (#85551) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mindháromra mondható hogy fun. Pl Aliról megvehetőek. VSD2S 2x dollár, 3S 3x, Sif 3x. Anyaghasználat szempontjából a Kinera a 2 Vsonic felett van. Hogy neked mi zenei és mit jó hallgatni azt én nem tudhatom. Fejtsd ki, hátha előrébb jutunk! :)
Ha esetleg szét akarod csapni az agyad méllyel, akkor a HEM Dynamic is remek választás.

[ Szerkesztve ]

(#85558) laleeee válasza -NoVa- (#85556) üzenetére


laleeee
őstag

:) amíg ilyen hosszú volt a nyele, addig tökéletesen megállt a fülemben, fantasztikusan jó hangja van, pont annyi ütős basszus amennyi nekem kéne, persze annyira nem részletező és nem szól annyira tisztán mint a Qkz vk4 , de nagyon duhaj amit előad, techno zenéhez, utcára kiváló lehetne.
De sajna nem lehet az enyém, mert miután levágtam a csövet a megfelelő hosszúságra,úgy ,hogy kb fél centivel lett hosszabb a Blon csöve, onnantól kezdve már csak úgy lehetett hallgatni ha mind a két kezemmel tartottam a fülhallgatót. Reménytelen a helyzetem ,szememből a könny kicsordul😪

(#85559) Exodius válasza Bodz (#85557) üzenetére


Exodius
őstag

Hmm..
Olyasmire gondolok, ami nagyjából tiszta, nem folynak össze a tartományok hanem minden jól van, annyira nem is csordul túl. A basszus ne robbantsa le a fejem, és ne másszon rá mindenre, de legyen.
Talán olyasmit keresek, amit ha felrakok, akármit indítok, csak mosolygok. Ezt az érzést keresem. :)

(#85560) Exodius válasza Bodz (#85557) üzenetére


Exodius
őstag

Ez a három füles milyen karakterbe? A HEM lehet sok lenne. :)
Nekem 2016.10. hó óta egy SoundMagic E30-am van, az adja most meg magát. :U

(#85561) -NoVa- válasza laleeee (#85558) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem alkatilag fejhallgatóra leszel kárhoztatva. Részletességre mondtam, hogy némi bejáratás után sem árt neki az erősítő.

(#85562) laleeee válasza -NoVa- (#85561) üzenetére


laleeee
őstag

A qkz tökéletesen illik a fülembe, van fejhallgatóm nem is rossz de utcán nem hordhatok fejhallgatót, azért kellenek a fülesek. Használok erősítőt is, tudod ( xduoo link )
, egynek az is elmegy

[ Szerkesztve ]

(#85563) -NoVa- válasza laleeee (#85562) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igaz, akkor simán csak bejáratás előtt jársz, ha részlethiányosnak hallod. Vagy a kábele, azt ki se csomagoltam.

(#85564) laleeee válasza -NoVa- (#85563) üzenetére


laleeee
őstag

Azt elhiszem, várok még ilyen bumszli memória tipeket, hátha valamelyik megtartja a fülemben. Jól megkomponálták amúgy a hangját Bruce Lee-ék ennek a fülesnek ,de aki a formatervet csinálta azt ütném : ) kínai óvodásoknak csinálta szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#85565) laleeee válasza -NoVa- (#85563) üzenetére


laleeee
őstag

[link]
Szerinted ez jó lenne a blon-hoz ?

(#85566) leon11 válasza laleeee (#85555) üzenetére


leon11
tag

Sajnos így jártam én is. Sehogyse maradt a fülembe. :O

(#85567) Tulku válasza Exodius (#85560) üzenetére


Tulku
veterán

SM E80?

(#85568) Exodius válasza Tulku (#85567) üzenetére


Exodius
őstag

E30-hoz képest milyen? Akár anyagminőségben, akár hangban?

Ezzel nagyon szemezek: [link]

(#85569) Tulku válasza Exodius (#85568) üzenetére


Tulku
veterán

Hát Darvinya tudna mesélni a driverről és a kábelcsatlakozásról....szerintem pár darab már járt nála...

(#85570) laleeee válasza Tulku (#85569) üzenetére


laleeee
őstag

Drájverinya

(#85571) Exodius válasza Tulku (#85569) üzenetére


Exodius
őstag

Ha nála járt, akkor nem hangzik biztatónak. :D

(#85572) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A februárban rendelt Urbanfun most kapott új tracking számot, és Schenzenben jár... Nem sietik el.

(#85573) kemcso válasza Exodius (#85571) üzenetére


kemcso
Ármester

A VSD első szériájáról volt több negatív visszajelzés, de ez az utóbbi időben már nem jellemző. Nem tudni, hogy milyen arányban volt mindez persze, eleinte nagyon sokan rendeltek, kb az első nagyon jó ár/értékarányú kínai füles volt.
Azt kb tudni kell, hogy ebben az árkategóriában nem 10 évre veszel fülest...

(#85574) fericske válasza kemcso (#85573) üzenetére


fericske
addikt

Még most is az. Első szériás vsd3-am van, kiválóan működik. Néha előveszem, mint első komoly hangminőségű agybadugósam, és még mindig ott van a szeren. Bőven ajánlható hangminőségre áráért. Gondolom az újabb szériák nem maradnak el mögötte.

(#85575) darvinya válasza Exodius (#85571) üzenetére


darvinya
titán

VSD3 hibák:
-kábel vezeték biztosan elrohad valahol, vagy burkolat foszlik el
-ha cserélhetős, akkor csatlakozó egyszerűen kitágul és emiatt nincs többé kapcsolat
-driver sok használattól(esetenként nem használattól is) szétesik, mert kiszárad a ragasztása, és ez igaz VSD5-re, GR06/07-re

De ahogy fórumtárs írja, nem 10 évre van tervezve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85576) Exodius válasza kemcso (#85573) üzenetére


Exodius
őstag

A VSD3S-nak akkor van basszusa, csak a basshead-ek mondják rá, hogy mélyhiányos? És az S nélküli testvére a combos? Magasairól azt mondták csapott.

darvinya: volt már nálad az E30-am is...kiszolgálta az is. ;)

(#85577) darvinya válasza Exodius (#85576) üzenetére


darvinya
titán

Vannak kivételek, hogy sikerül a 10 évet kiszolgálni, de az fehér holló. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85578) -NoVa- válasza darvinya (#85577) üzenetére


-NoVa-
őstag

Carbo Tenore/ből is a fiókban lévő darabom 5 éves problémamentes, napi használatban is volt rengeteget, előtte meg fél-egy évet kibíró kábelezésű példányaim voltak. Szerencsejáték.

FB csoportból irányítottam hozzád a napokban MMCX kábel javításról érdeklődőt, jó esetben megtalál.

(#85579) darvinya válasza -NoVa- (#85578) üzenetére


darvinya
titán

Megtalált, beszéltünk, de tovább később.
Kösz.

Lehetne tartósra készíteni, de gyártó cégnek nem éri meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85580) onkelz


onkelz
aktív tag

gigapacsi promós, ajiba
kiváncsi vagyok

[ Szerkesztve ]

(#85581) Bodz válasza Exodius (#85560) üzenetére


Bodz
nagyúr

V, U változó mértékben. E30-nál mindegyik harapósabb hangú.

(#85582) Exodius válasza Bodz (#85581) üzenetére


Exodius
őstag

A harapósabb, mint jelent? :)

(#85584) Bodz válasza Exodius (#85582) üzenetére


Bodz
nagyúr

Agresszívebbet. ;] Arca mászósabb, részletesebbnek tűnő, ez főleg a középmagas, magas kiemelés(ek)nek köszönhető. Nyilván benne a mély is, pl a Sifnek több van az E30-nál, meg még gyorsabb is. Amúgy az összes említett füles tisztábban szól nála. Rakd össze valahogy a dolgot! :D
Az E30-ban az a jó, hogy kb semmi bántó nincs benne, ízléstől függően így nevezhetjük viszonylag unalmasnak is. De eljárt felette az idő, azért olcsón már tudnak jobbat a kínaiak.

[ Szerkesztve ]

(#85585) Exodius válasza Bodz (#85584) üzenetére


Exodius
őstag

"De eljárt felette az idő, azért olcsón már tudnak jobbat a kínaiak."

És itt a lényeg. :)

(#85586) laleeee


laleeee
őstag

Mit jelent az hogy Driver flex ?

(#85587) kemcso válasza laleeee (#85586) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló...

(#85588) laleeee válasza kemcso (#85587) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi :R azt nem is néztem a hozzászólások között bogarásztam

(#85589) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Már megint vezetékes TWS: link
Bármit megígérnek, majd kiderül.

(#85590) Tulku válasza -NoVa- (#85589) üzenetére


Tulku
veterán

Az ergonómikus tervezés és illeszkedés nem az erősségük...

(#85592) -NoVa- válasza Tulku (#85590) üzenetére


-NoVa-
őstag

Úgy általában a tervezés mostanában, tippre elszívták a legtöbb dícsért olcsó/közepes gyártótól a hozzáértőket a ThieAudiohoz. Nem titkolt taktikájuk.

(#85593) laleeee válasza Compaqt (#85591) üzenetére


laleeee
őstag

Pont ma vettem egyet, szerintem az iPad- ednél jobb DAC van benne, igaz hogy ez lightning-jack

(#85594) laleeee


laleeee
őstag

Azt szeretném még kérdezni hogy a kis Xduoo Link dongle dac-ommal meg tudnék e hajtani Szerintetek rendesen 1 Thieaudio Legacy 3-at, ami egy érzékeny iem. Fogalmam sincs hogy mit jelent az hogy érzékeny egy iem, milyen paraméterek számítanak, de 1 külföldi fórumon azt olvastam.hogy az Thieaudio Legacy 3-at nem lehet meghajtani olcsó ampokkal "without hissing", valamifajta sziszegés vagy sistergés nélkül. Persze erről sem tudok ló**** se :F Segítenétek ?

[ Szerkesztve ]

(#85595) -NoVa- válasza laleeee (#85594) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fordítva gondolod. Minden meghajta, szinte minden túlhajtja. Ha bármekkora alapzaja van a DAC-odnak, azt fogod rajta hallani. Nagyon.

Amúgy meg ez sem a legegyszerűbb IEM, nem csak a ~9 Ohmos impedancia miatt. A vetőcsöve nem teljesen kerek, viszonylag nehéz rá olyan eartipet találni, amivel nem lesz túl visszafogott a magasa, és egyelőre a terét is szűkösnek mondják.
Szóval ez sem egy hihetetlen ár-érték bajnok, amitől csodát kell várni, csak egy nem túl olcsó, valamiben jót mutató próbálkozás. Én unatkozom karanténban, kiváncsi is vagyok, és azt is tudom/elfogadom, hogy akár 3+ hónapig fog utazni, mire megjön (a februárban rendelt UrbanFun még mindig Schenzenben van), meg szeretek relatív olcsó újabb bigyókkal játszani, de az én vagyok. Szóval óvatosan random netes hypeokkal.

(#85596) laleeee válasza -NoVa- (#85595) üzenetére


laleeee
őstag

Meg ezt néztem még [link] ,ezt ismered ?,ez 50 ohmos :Y
Az mit jelent meghajthatóság szempontjából ?
Amúgy én is rákattantam ezekre a fülesekre egy pár hete , nem gondoltam hogy pár ezresért ilyen jók tudnak lenni ,ráérek marhára :K . A tesóm rendelt nekem egy ilyet: Revonext QT2s ,de ez is vagy száz év mire ideér .

[ Szerkesztve ]

(#85597) jano8


jano8
újonc

Üdv mindenkinek!

10 éve vásárolt sansa clip+ mellé keresek fülest.Rádió hallgatás és meditácios zenéhez lenne.25-30 k a max de csak ha érdemes eddig elmenni.Alapbólól enyhe v állásba használom az eq-t egy gyári galaxy s3 fülessel.Szóval elsősorban arra lennék kíváncsi hogy mekkora az az ellenállás, valamint érzékenységű füles amit kihajt rendesen a sansa clip+(késöbb váltok sansa clip sportra hosszabb üzemidő miatt).Magyarországi vásárlás jöhet csak szóba...amiket néztem összefoglalóba SM E10,E11,E50,E80,1More Dual Driver EO323,1More Triple Driver E1001 ....ahogy néztem ezek elérhetőek itthon....Egy kis segítség kellene ha rossz az irány.

(#85598) kemcso válasza jano8 (#85597) üzenetére


kemcso
Ármester

Az 1More fülesek sztem itthon horror áron vannak mérve, az összefoglalóban is írva van, hogy a 1More Triple Driver E1001 kb 50$-ért éri meg (kb 16e Ft), ehhez képest 27-40-62e-ért adják...

Ha zenét nem hallgatsz (és a jövőben sincs tervben) akkor az E10-E11-nél én nem mennék feljebb.

(#85599) jano8 válasza kemcso (#85598) üzenetére


jano8
újonc

Azért előfordul hogy átkattan az agyam és nekiállok 70-80-90 évek zenéit Bruce Springsteen,Freddie Mercury,Stevie Wonder,Bee Gees,Dávid Bowie,Michael Jackson,Phil Collins,Elton John,Kool and the gang,Tina Turner,szóval előfordul zenehallgatás is....valamint a meditációs zenék is elég muzukálisak ami hallgatok de így nem annyira élvezhető...

(#85600) kemcso válasza jano8 (#85599) üzenetére


kemcso
Ármester

Egy E10-E11 is bőven meghaladja jó eséllyel az S3 gyári fülesét (kb már az a kategória, amit érdemes hallgatni és nem lövi túl a Sansa-t), de ha a keretet szeretnéd kihasználni akkor az E80 (és lehet idővel a Sansa-ról feljebb lépni és elindulni a lejtőn a 64Audio U18T+ AK SP2000 irányába ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.