Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) -NoVa- válasza korpicschess (#85397) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amazonon is ugyanazok a kínai cégek árulják, max helyi raktárból postázva. Majd jön, aztán kiderül.

(#85402) korpicschess válasza laleeee (#85400) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem igazán tudom miről beszélsz, hiszen a tip nyílásának átmérője nagyobb is, mint a cső, valamint szélesebb, mint a gyári Shure világosszűrke tipek. :F (SE530, Alis 846 házba építve, de mindegyik csöve ugyanakkora)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85403) laleeee válasza korpicschess (#85402) üzenetére


laleeee
őstag

Bocs ,nem tudtam hogy a shure-nak ilyen vékony csöve van, azt hittem hogy olyan mint a legtöbb iem-nek,4-5mm.
Amúgy vagy két hete én is rendeltem egyet unalmamban, mert "csak" 1600 Ft volt postával :) de nemrég észrevettem hogy ez nekem nem lesz jó ( qkz vk4 és blon bl03 )
[link]

(#85404) lapalapa válasza -NoVa- (#85396) üzenetére


lapalapa
senior tag

Lengyelektől olcsóbban: https://www.ebay.com/itm/SpinFit-CP500-M-Patented-Ear-Tips-two-pairs-4-pcs-in-a-blister/113793128894?hash=item1a7e9959be:g:kp0AAOSwP4hdBlhi
Viszont nagyon kíváncsi leszek, hogy Neked mi lesz a véleményed a CP145-ről.
Csináltam vállat a P1-re az 500 alá, így most stabilan áll rajta, a teflon szalag csodákra képes.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85405) lapalapa válasza -NoVa- (#85396) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nézegetem a BL03 tartozékokat fotón és eléggé CP500 vagy annak valami másolatát adják hozzá, innen nagyon hasonlít! Nem?
:F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85406) Eversmann válasza lapalapa (#85404) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Hááát, nem is tudom. 49PLN-be kerül, és a szállítás (UPS) meg 50PLN :Y

Life is better with a Titan

(#85407) lapalapa válasza Eversmann (#85406) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ja, ha összeadom, akkor kb 8000HUF, én nem ennyiér vettem amazonról sajnos.
Döntés kérdése.
Egyszer élünk, stb...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85408) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Milyen fülest tudnátok ajánlani a következő kritériumok alapján:
- Mobil telefonról hajtanám, főként YT videók, de zenehallgatás is.
- Ne gubancolódjon egyáltalán (BT fülest nem akarok, túl nagy és nehéz még mind. kiesnek a fülemből, felesleges macera a töltögetéssel, stb.).
- A fülemből minden kiesik, tehát valami kisméretű, szivacsos megoldás lenne jobb. Nem sportoláshoz kell, tehát ez annyira nem lényeg.
- Minél olcsóbb legyen. Évi 2-3 darabot hagyok el, teszek tönkre.
- Volt már Vsonic VSD2S fülesem. Az elég jól illeszkedett, de megőrjített a gubancolódós kábelével. Ez lett a végzete is.

[ Szerkesztve ]

(#85409) korpicschess válasza lapalapa (#85407) üzenetére


korpicschess
veterán

Csak azt nem értjük, hogy hogy jön ki a matek, hogy ez olcsóbb, mint 4*1600 Ft (de 4 párra elég kevés embernek volna szüksége).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#85410) laleeee válasza -NoVa- (#85380) üzenetére


laleeee
őstag

Erről a Tin T2 Plus-ról küldj már egy linket,én nem találok róla semmit

(#85411) kemcso válasza hibavissza (#85408) üzenetére


kemcso
Ármester

Az olcsó fülesek általában nem fektetnek energiát arra, hogy a kábel is jó legyen, így én ezt erős ellentétnek érzem, sztem ilyen nincs, de majd az olcsó-füles-guruk megcáfolnak :)

(#85412) lapalapa válasza korpicschess (#85409) üzenetére


lapalapa
senior tag

Csak két pár (4db).
Két pár meg azért nem árt.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85413) hibavissza válasza kemcso (#85411) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor a legolcsóbb nem gubancolódós is jó lenne. :) Olyan amire lehet kis méretű szivacsot kapni.

(#85414) -NoVa- válasza lapalapa (#85405) üzenetére


-NoVa-
őstag

Innen is hasonlít. 5.5mm-es nyílás, magasság, szélesség stimmel, tolómérővel. Kellőképpen lazán billegni képes fej stimmel, Complyhoz képest is érzékelhetően erősebben leadott mélytartomány P1-el stimmel.
Végül ebből kivételesen az M-es lett jó a fülembe, csak még az S-essel illusztráltam, amikor jó volt a fény délelőtt:


Ami szokás szerint felmerül ilyenkor, hogy:
- Miért nem ilyet adtak a P1-hez eleve.
- Miért ilyet adtak a Blonhoz, aminek pedig sokkal jobb a hangja a piros FiiO szilikonokkal
- Miért nem próbáltam ki előbb ezeket a P1-el, tetszik, kösz a tippet :)

(#85415) -NoVa- válasza laleeee (#85410) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem csoda. Majd a hivatalos publikus bejelentés után keress.

(#85416) f4lcon válasza -NoVa- (#85414) üzenetére


f4lcon
őstag

ez a mélytartomány egy basshead számára is értelmezhető mennyiségű mély vagy csak a korábbi állapothoz képest? (tehát abszolútban is van változás, vagy csak relatívban?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85417) lapalapa válasza -NoVa- (#85414) üzenetére


lapalapa
senior tag

Örülök, megúsztad a cp500-at elég olcsón. :DD
A fotódon tök úgy néz ki mint az enyém, szerintem ez cp500.
Szerintem illesztékekkel nem igazán foglalkoznak behatóan ezen a szinten, meg mindenkinek más ami bejön, nehéz ügy.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85418) lapalapa válasza f4lcon (#85416) üzenetére


lapalapa
senior tag

Akkor én is válaszolnék, ha szabad, nekem most úgy működik mint egy drága fejes, csak akkor van basszus, ha az indokoltnak tűnik, az indokolt mértékben.
Az a jó ebben a konfigban, hogy számomra teljesen természetesen, hihetően szól, ha a felvétel ezt megengedi.
Basshead-eknél meg gondolom az a lényeg, hogy dögösen dübörögve szóljon kb bármin, kicsit vagy nagyon eltúlozva a bass-t? Hát nem ilyen.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85419) lapalapa válasza f4lcon (#85416) üzenetére


lapalapa
senior tag

ES100-al, nincs kiemelve semmi, Hans Zimmer Karib tenger, nincs mélyhiányom, sőtt....
Elég jól kezeli a nagy hangtömeget is.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85420) -NoVa- válasza f4lcon (#85416) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb 1.5 - 2dB plusz érzésre az én fülemben 60-120Hz között a complyhoz képest, nem kevés. Pont annyi, amennyit hiányoltam a BTR5-re dugva arról a részről, szóval hardware interface volt a bajom.
Vagy B opció (mint Basshead), az ES100 kb elbír 7dB emelést 100Hz alatt, zenefüggően a fun-tól a fárasztóan sokig terjed nálam. Úgy kb úgy szól, mint a BL-03 BTR5-ről EQ nélkül. [link] 2 perc utáni résznek pont igazán jól áll.

Aztán innen jön a relativitás. A BL03 még nem basshead, csak kicsit mélyemelt natural hangolás.

(#85421) laleeee válasza -NoVa- (#85420) üzenetére


laleeee
őstag

A P1 Basshead ?

(#85422) monti0222w válasza laleeee (#85421) üzenetére


monti0222w
addikt

Közel sem, :D

(#85423) Pocee


Pocee
senior tag

mondanátok egy pár jó minőségű bassheadet mondjuk 40ezerig bezárólag?

Mr.Brightside

(#85424) onkelz válasza Pocee (#85423) üzenetére


onkelz
aktív tag

Hogy a 40ezer menni fog e nem tudom, de pont ma böngészgettem

http://www.basshead.club/top-10/top-10-basshead-earphones/

(#85425) laleeee válasza monti0222w (#85422) üzenetére


laleeee
őstag

De néha azért felüti a fejét a Pán Csibész ?

(#85426) pkaresz válasza hibavissza (#85413) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Szerintem LIDL-be nézegess ha lesz megint, s tárazz be belőle.
Ez igaz a fejesre is, meglepő mennyire nem vacakok. :)
SzVSz.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#85427) Pocee válasza onkelz (#85424) üzenetére


Pocee
senior tag

a tisztánlátás kedvéért, mert nem értek hozzá, basshead az ami kiemelt mélyekkel dolgozik?

Mr.Brightside

(#85428) hibavissza válasza pkaresz (#85426) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, megnézem.

(#85429) -Skylake- válasza Pocee (#85427) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nézőpont kérdése. Szerintem az , amiben vannak mélyek :D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85430) -NoVa- válasza Pocee (#85427) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az magában kevés, kell még az is, hogy ne zavarjon meg közben a többi frekvencia nagyon a bummogásban :)
Pl ilyesmi:

(#85431) lapalapa válasza -Skylake- (#85429) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hooooó, akkor a P1 basshead! :C

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85432) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kábelkontent, lett 2 pin balanced végre:
NiceHCK C16-3 rézdraút. Kellemesen puha, akcióban 22$-t megért. Hangra jobb lett vele a BL-03, de ez inkább a lényegesen nagyobb erősítő teljesítmény, mint a kábel.

(#85433) laleeee


laleeee
őstag

Külföldi tesztekben olvasom, hogy a basszusra azt írják hogy 'gyors' vagy 'lassú'.
Elmagyarázná nekem valaki ,hogy mit jelent az hogy egy Basszus gyors vagy lassú ? A punchy bass-t ( páncsibész :) ) meg a boomy bass-t talán még értem is

[ Szerkesztve ]

(#85434) lapalapa válasza laleeee (#85433) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ha váratlanul rá b-nak a nagydobra akkor megijedsz vagy nem. Ha élőben teszik, akkor valószínű megijednél, tehát melyik a jobb, hihetőbb?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85435) laleeee válasza lapalapa (#85434) üzenetére


laleeee
őstag

Fülhallgató tesztekben írják , hogy ennek a fülhallgatónak a basszusa túl lassú vagy túl gyors 🤔 Az azt jelenti hogy gyors a keze a dobosnak ? :)

(#85436) lapalapa válasza laleeee (#85435) üzenetére


lapalapa
senior tag

Na, nagyon jól látod, pontosan ezt jelenti!
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85437) laleeee


laleeee
őstag

És nagyon sok helyen szerepel a 'Soundstage' is mint a fülhallgatók főbb jellemzője. Az mit jelenthet magyarul ? (Tudom,hangszínpad,de mégis)

(#85438) lapalapa válasza laleeee (#85437) üzenetére


lapalapa
senior tag

A térjellemzőit próbálják leírni a kapott hangnak. (szélesség, mélység)
De úgy is el lehet képzelni, hogy ülsz, előtted a zenekar és ha behunyod a szemed mennyire tudsz rámutatni a zenészekre, esetleg azt is hallod hogy melyik zenél hátrébbról, ki van elől stb...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85439) laleeee válasza lapalapa (#85438) üzenetére


laleeee
őstag

Valami ilyesmi lehet,köszi :R

(#85440) -NoVa- válasza laleeee (#85433) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legegyszerűbb négyszögjellel elmagyarázni. Adott egy valamekkora amplitúdójú négyszöges fix alacsony frekvencia, ahol a membránnak annyi dolga lenne, hogy lekövesse a fekete vonallal rajzolt jelszintet. Mivel teleportálni, instant helyet változtatni nem tud, és némi légellenállást is illik leküzdenie, ezért valamekkora sebességgel leköveti a mágneses erőt. Ha gyorsan és pontosan teszi, akkor éles, feszes, analóg reszelős durva pattogó mélye lesz, ami itt az elvárt. Ha lassabb, akkor inkább a kék vonalnak megfelelő lekerekített szinuszos zúgássá romlik a jel. Ha még lassabb, akkor esetleg el sem jut a jelszint tetejéig, mire fordulhat vissza, és teljesen elmosódik az egész.

És itt jön a humán faktor, nem biztos, hogy a gyorsabb jobb. Zenefüggő, és egyéni igény/megszokásfüggő. Gyors basszusnak pl ott van saját készletből a CCA C16, amit nem ajánlok senkinek, relatív drága, igazán extrém EQ igénye van, a kábele és az eartipjei is szarok. Viszont ES100-on kikompenzálva a hibáit oldalanként 2-2 armatúra erős, és eszetlenül gyors mélyre képes, amire akad pár ideális scenario.
Mick Gordon pl előszeretettel használ régi orosz elektronikus szintetizátorokat, ahol erősen tüskés brutális impulzusokkal indítva csinál nagyon agresszív dobokat: [link]
Az egyetlen formátum, aminél a C16 ki tud magaslani valamiben a többi fülesem közül, de ezt az egyet annyira jól tudja, hogy nem bánom, hogy 1-2 havonta akár csak néhány percre veszem elő a fiókból.
Ugyanebből pl az EA3 nagy DD-je elmosott erőtlen puffogást tud csak csinálni az extranagy lassabb DD-vel, de a lassú, szinuszos felfutású, nagy légtömeget megmozgató hangra ez a sokkal jobb felépítés. Klasszikus rap, húros hangszerek, orgona, sok dolog van, ami pont ezen szól szebben. A klasszikus boombox/autós mélynyomók szemmel látható sebességgel lengő hatalmas membránjai, és a hozzá tartozó brummogó dobalapos zenék ilyenen autentikusak.
Minden igazán jobb füles valamire specializáltan szokott jó lenni, olyan nincs, ami általánosan mindenre tökéletes.

(#85441) darvinya válasza -NoVa- (#85440) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, hogy bele vau.

Szinusz hullám az etalon, ami egy sima sípoló hang, pl: A hang 440Hz -es szinusz hullám.
Zenei hangnak felfutása, kitartása és lecsengése.
Lassú/lomha hangkeltőnél a hangok kitartása sűrű, kicsi hullámokból áll.
Feszes/gyors hangkeltőnél a hangok kitartása ritkás, nagy hullámokból áll.
Fura, de ez van, emiatt hullik szét hamar lassú/lomha hangkeltő és ül rá más hangokra is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85442) laleeee válasza -NoVa- (#85440) üzenetére


laleeee
őstag

Mick Gordon sound designer :Y Klassz foglalkozás :)

(#85443) -NoVa- válasza darvinya (#85441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyugodtan, csak próbáltam a lehető legkevesebb komponensből elmagyarázni, a pontosságból áldozva az egyszerűségért. Több hullám már csak bonyolítja:)

(#85444) laleeee


laleeee
őstag

[link]
Hagy osszak meg veletek egy diszkószámot,ami szerintem nagyon alkalmas fülhallgatók tesztelésére. Red Axes nevű izraeli DJ Duo, nagyon szép tiszta hangképeik vannak, jó kis aiff tömörítetlen hangfájl..

[ Szerkesztve ]

(#85445) darvinya válasza -NoVa- (#85443) üzenetére


darvinya
titán

Semmivel nincs több hullám, 3 a min.
Négyszögjel, fűrészfog, stb.-ről nem is írtam. :D

Abba igazad van, hogy nincs mindenre jó hangkeltő.
Ezt már egyénnek kell tudnia, kitapasztalnia, hogy milyen hangkeltő jön ben, ami zeneihez illik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85446) lapalapa válasza darvinya (#85445) üzenetére


lapalapa
senior tag

Valakinek pjam-pjam, valakinek pam-pam. :)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#85447) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ha már pont Mick Gordon, itt le tudod szűrni "gyors" vagy "lassú" a hangkeltőd :D
[link]

Life is better with a Titan

(#85448) Pocee válasza -NoVa- (#85430) üzenetére


Pocee
senior tag

ez a görbe nem tetszik nekem,lehet esetleg olyan fülhallgatót venni emberi áron ami tolja a mélyt rendesen és vannak magasai és közepe is?

Mr.Brightside

(#85449) f4lcon válasza Pocee (#85448) üzenetére


f4lcon
őstag

amit keresel, azt a hibrid kialakítással legegyszerűbb megvalósítani.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85450) fericske válasza Pocee (#85448) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem ezzel a fülessel bepróbálkozhatsz, amint elérhető lesz. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.