Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) vicze válasza -Skylake- (#85700) üzenetére


vicze
félisten

Mondjuk 400db szám az elég szép összeg lenne mivel ha nem albumot veszel darabja lehet akár 5$(flac), az 8év streaming alsó hangon, és akkor csak 400-ról beszélünk.
Mikor GMusic-ban már sokadik 1000-es listát csinálom, akkor az a megfizethetetlen kategória.

(#85702) laleeee


laleeee
őstag

MQA-t hogy lehet kicsikarni a tidal-ból ?

[ Szerkesztve ]

(#85703) -NoVa- válasza vicze (#85699) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pár hete nyomtam 1 hónapos free trialt, és ami MQA-t hallottam rajta, azok pont olyan anyagok, amik jól tömöríthetőek, és hiánytalanul visszaállíthatóak OGG-ból is. Legalábbis több Hifi anyagot hallottam Tidal alatt jobban szólni, de Masterből egybe sem futottam bele, amit Spotify HD alatt másnak hallottam volna. Szóval részemről sem éri meg a dupla felárát.

(#85704) -Skylake- válasza vicze (#85701) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én nem állítottam azt, hogy árban jobban jön ki. Azt írta azért nem jó a letöltött zene Neki , mert nagy a szórás minőségben. Erre hoztam ellenérvként, hogy Tidal Store-ban meg tudod venni a FLAC-et amit a Tidal streamel. Ha nem streamelsz és nem is vásárolsz 3k/album áron zenét akkor az egyetlen lehetőség ami maradt, hogy illegális forrásból töltöd le. Annál nyilván mindkét megoldás drágább...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85705) vicze válasza -Skylake- (#85704) üzenetére


vicze
félisten

Nem mindet tudod, nagy a FLAC aránya, de már most egy csomó amit hallgatok csak sima MP3 és nincs FLAC egyáltalán. Amúgy a legolcsóbb a használt fizikai adathordozó, de már sok minden már csak digitálisan elérhető.

(#85706) zack válasza -Skylake- (#85700) üzenetére


zack
nagyúr

Dehogy tudsz. Vannak albumok, amiket megvehetsz, de nagyon kevés. Az áruk meg horror. Számokat sem tudsz mazsolázni, csak komplett albumokat. 2-3k között. Hülyének is megéri. :DDD

(#85704)

Te valamit nagyon félreértettél, vagy felületesen olvastad. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#85707) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ha nem voltam elájulva a Soundmagic E10C-től akkor milyen fülhallgatót javasolnátok?Ezt a fülest egy évig hordtam de sajnos elhagytam...

(#85708) kemcso válasza fecaga21 (#85707) üzenetére


kemcso
Ármester

Mi volt a baj vele?

(#85709) fecaga21 válasza kemcso (#85708) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Nem volt baj vele, szépen szólt, bár kicsit lehetett volna több mély benne. Azt is csak mértékben, mivel nem rap, meg drum n bass jellegű zenéket hallgatok, hanem inkább rock és metál zenét, na meg sokat sorozatozok a telefonomon.Szóval gond nem volt vele, de azt hittem egy kicsit azért prémium kategória.

(#85710) s4tch válasza fecaga21 (#85709) üzenetére


s4tch
veterán

Az nem 20e alatt kezdődik. Milyen forrásról hallgattad? Mennyit szánsz az utódra?

[ Szerkesztve ]

(#85711) fecaga21 válasza s4tch (#85710) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Egy A3 2016-osról, utódra max 18-at akarnék, nyilván jobb minőség drágább.

(#85712) Jannn válasza fecaga21 (#85711) üzenetére


Jannn
senior tag

Ha jó a használt is, akkor ajánlom az AKG n20-at (szerintem már nem árulják) . Telefonról is könnyen hajtható, és minden frekvencián szépen tisztán szól, mindezt úgy hogy ha a zenében durva basszus van, az nem nyomja el a többi hangot sem a zenében. :K

(#85713) fecaga21 válasza Jannn (#85712) üzenetére


fecaga21
aktív tag

hát az nem nagyon fér már bele a keretbe, új ára 40 volt ahogy látom.

(#85714) -NoVa- válasza zack (#85691) üzenetére


-NoVa-
őstag

Futottam egy utolsó kört is a Tidal HIFI Master vs Spotify Premium Very High között. 24bit 192KHz vezetékes forrás, planar füles, és Roland reference hangfalak vegyesen. A legapróbb részletekig, hangzásra, mindenben pontosan ugyanazt a hangot hallottam mindkét szolgáltatásból, semmiben nem volt eltérés.
Cserébe a Tidal app lassabb, kevésbé reszponzív, drágább, és sávszél/akkuigényesebb. És drágább, mert placebo.

Gyengébbek kedvéért a volume normalization a két szolgáltatás között az egyetlen valódi különbség, a Spotify alapértelmezetten bekapcsolva tartja, és aki nem kapcsolja ki reflexszerűen, az szarabbnak fogja hallani.

[ Szerkesztve ]

(#85715) darvinya válasza -NoVa- (#85714) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom mit hallgatsz, de próbáld ki bandcamp-ot.
Hátha ott is fent van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85716) Jannn válasza fecaga21 (#85713) üzenetére


Jannn
senior tag

Én nemrég vettem 10e Ft körül, de 10-12 ezernél nem drágább jelenleg.

(#85717) Jannn válasza -NoVa- (#85714) üzenetére


Jannn
senior tag

Ugyanezt a tesztet végeztem el a napokban tidal hifi vs Apple Music közt. Hangminosegre full ugyanaz, viszont az AM sokkal hangosabb (normalizalas természetesen mindenhol kikapcsolva) Ez fontos lehet nehezen hajtható füleseknél pl. Ha lejar a tidal 4 hónapom akkor az Apple music lesz a befuto, az összes szolgaltatot kiprobaltam, Spotify elofizeto voltam 2 évig. Egy valamiben nincs párja az AM - nek, az pedig a dalszöveg megjelenése. Igaz spotifyban is van, de ez a hülye genius lyrics, ahol minden 3. sor után a sztorizas megy a dalról.. És ami szintén plusz h vannak videó klippek is, nem csak zenék. Ár pedig ugyanúgy 1500 / hó

[ Szerkesztve ]

(#85718) balint0


balint0
csendes tag

Sziasztok!
Vezetékes in ear fülest keresek 150K környékén. Jelenleg egy Shure se215 öt használok, immár 5 éve. Nagyon megvagyok vele elégedve, belekóstoltatott a minőségi zenehallgatás rejtelmeibe és felkeltette az kíváncsiságom, hogy milyen lehet egy felső kategóriás fülhallgató. Elsőször használt Shure se846 osra gondoltam, de nehéz elcsípni ilyen áron. MIlyen alternatívát tudnátok javasolni ? Ha cserélhető kébelel rendelkezik nem óckodom használt iem vásárlásától sem. :)

ds

(#85719) monti0222w válasza balint0 (#85718) üzenetére


monti0222w
addikt

Shure-t szerintem ne, milyen meghajtásra gondoltál, armaturás dinamikus vagy hybrid?
Mivel nagyjából ismerem, tudom a topic lakók ízlését, vonzását e téren, lehetséges nem fogsz egységes választ kapni!
Szűkítened kellene a kört. :K

(#85720) balint0 válasza monti0222w (#85719) üzenetére


balint0
csendes tag

Nekem mindegy milyen technológiai megoldást tartalmaz, a hangkaraktere lenne fontos.
Kerülném a szárazabb analítikus hangzást, inkább valami melegebb, mélygazdag hangképpel rendelkező érdekelne.

ds

(#85721) monti0222w válasza balint0 (#85720) üzenetére


monti0222w
addikt

Amit hallottam azokat tudnám ajánlani, AF 180, AKG 3003.
Amit nem hallottam, de viszont nálam nagyon képben van, ISN H40 hybrid meghajtású füles, Headfin jókat olvasok róla és a tesztekben is nagyon dicsérik, olcsóbban is megkapod a megjelölt árnál. :K

(#85722) balint0 válasza monti0222w (#85721) üzenetére


balint0
csendes tag

És ezek miért érik meg jobban mint mondjuk a shure?

ds

(#85723) fericske válasza balint0 (#85718) üzenetére


fericske
addikt

Mire dugod rá a fülest?

(#85724) balint0 válasza fericske (#85723) üzenetére


balint0
csendes tag

Van egy dragonfly red em

ds

(#85725) fericske válasza balint0 (#85724) üzenetére


fericske
addikt

Azért kérdezem, mert a 846-hoz az pics@füst...
Amúgy ha a 215 tetszett akkor a 846 is tetszene, csak egy komolyabb forráseszközről. Abban a fülesben több van és nem könnyen hajtható.
Per pillanat csak egy olyan prémium hangminőségű jut eszembe ami a kívánalmadnak megfelel és elég könnyen hajtható, hogy a Reddel is szépen zenéljen, a Periodic Audio Carbon.

Egyébiránt szerintem nem érdemes ilyen messzire elmenned árban, mert a 215 nem egy hűha hangminőségű füles, és túlárazott ezen képessége alapján.
Még neves gyártók fülesei is lezenélik féláron is, nem csak ilyen kínai csoda fülesek.
Nem bántásképp mondom, csak tájékoztatlak.
Írd le részletesebben, hogy miért tetszik a 215 mint fülhallgató.

(#85726) balint0 válasza fericske (#85725) üzenetére


balint0
csendes tag

Azért tetszett egész egyszerűen mert hangminőségben meglépte minden addigi fülesem. A legdinamikusabb amit halottam. Egészen mélyre megy miközben csilingelnek a magasak. Mineközbe a középtartomány is nagy hansúlyt kap. Összességében elég érdekes a hangképe számomra az eddigi füleseim fényébe. Volt Soundmagic e10, Beyerdynamic Byron, Sennheiser Momentum fülesem. Ezekhez tudok viszonyítani. A soundmagic sokáig megvolt nagyon szerettem, de a shuret erős előrelépésnek éreztem. A meghajtás nem probléma késöbb vehetek hozzá egy jobb dac ot, addigis elboldugolnék a dragonflyal.

ds

(#85727) fericske válasza balint0 (#85726) üzenetére


fericske
addikt

Értem. Ha a 846-ot ki fogod tudni szolgálni, akkor az is tetszene neked. Hasonlít a 215-re csak kifinomultabb jóval.
Egyébként a Redhez egy Akg n40 is jó lenne még ami tetszene neked és szintén magasabb szinten zenél a 215-nél.

(#85728) -NoVa- válasza fericske (#85725) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sógor most épp Westone UM Pro 30-at vett, mert azt vette észre, hogy a Grado GR10-et a lényegesen gyengébb hangzása ellenére többször veszi elő, mint a P1-et, mert kényelmes. A Westone-t kb pont a fülébe tervezték, a P1 nyomta kicsit. Szerintem csak túl vastag és nehéz kábelt vett hozzá, de majd eldönti.

A lényeg, hogy ez most neki hiperkényelmes, lelkes a mélyére, bár a P1 közepe és magasa szerinte is jobb. Meg az ára. Aztán megmutattam neki a Blon frekvenciagörbéjét, hasonló basszus, kevésbé visszavágott közép és magastartománnyal, töredék áron. Ok, 1DD vs 3 armatúra egész más dimenziókban tud különbözni, de azért perceken belül nyomott egy próbarendelést :)

(#85729) balint0 válasza fericske (#85727) üzenetére


balint0
csendes tag

Nem akarok kompromiszumot kötni csak dac gyengesége miatt, azt tudom majd cserélni, fülest meg jódarabig nem akarok. Milyen dac ot ajánlanál hozzá? Te próbáltad már a 846ost? Miért övezi ennyire nagy ellenszenv? Mi az amire azt mondod jobb mint a 215 ös a kategóriájába? Sok itt a kérdés. :)

ds

(#85730) fericske válasza balint0 (#85729) üzenetére


fericske
addikt

Próbáltam a 846-ost Questyle Qp1r és A&K 320 dapokkal.
Az ellenszenv abból adódik, hogy ő is túlárazott és nem is könnyű kiszolgálni.
Nem tudok hozzá ajánlani forráseszközt.
Nekem személy szerint sem a 846 sem a 215 nem jön be hangzásra.
A 215-nél én nagyon sok fülest jobbnak tartok, pl. a Soundmagic e10-et is. Objektíven is nem csak szubjektíven.
Ugyanez igaz a Byron (Soundmagic es18 az OEM-je) és Momentum fülesekre is a 215 mellett. Túlárazottak. A Byron példánál láthatod is.
De ugye ez szubjektív sport.

Az E10-hez képest miben tartod jobbnak a 215-öt?
Nekem furcsa amit írsz, hogy csilingelő magasok, meg hangsúlyos közepek.
Nekem a 215 egy mélysúlyos, lassú, részlettelen mélyekkel, visszafogott közép és magasokkal.

(#85731) darvinya válasza fericske (#85730) üzenetére


darvinya
titán

Illeszték hibád volt.
Nálam járt 215 nagyon kényes volt erre.
De mondható összes iem-re.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85732) fericske válasza darvinya (#85731) üzenetére


fericske
addikt

Lehetséges, bár saját illesztéke volt használatban. Szigetelés hiba biztos nem volt, a mélyek mennyiségének tekintetében.
Amúgy képben vagyok illeszték témában. Mindig megtartom őket. Van egy kissebb szatyornyi.

[ Szerkesztve ]

(#85733) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Technikai kérdés. Feltűnt hallgatás közben a P1-emben egy hiba. A bal oldalán 7.9KHz és 8.1KHz között van egy kis elhalkulás, úgy 5dB-t esik a másik oldalhoz képest csak ebben a tartományban, mindenhol máshol tökéletesen azonos. Kábel, DAC, minden egyéb kizárva, azonos forrásról azonos kábellel az oldalakat felcserélve is marad a bal fele. Ugyanúgy a PowerDAC-ról hajtva a bal oldal extrém basszusnál és hangerőnél torzít, a jobb nem, szóval némi hibára gyanakszom, de mi okozhat ennyire szűk spektrumban esést? Színpadképben tűnt fel, hogy a cintányérok egy része kicsit jobbra húz a P1-el, mással meg nem.
Ezt most egyszerűen kezelem, mostanában nem használok mást :)

(#85734) balint0 válasza fericske (#85730) üzenetére


balint0
csendes tag

Emlékeim szerint az e10 be jobban megvolt eq va a mély valahol 60hz környékén erősebbnek éreztem sokkal. A shure pedig mélyebre megy sokkal feszesebb basszussal. Olyan sub ot hallok ki belőle amit elotte nem mutatott meg a soundmagic. Összeségében precízebbnek érzem. Részletekre is ugyanez igaz. Shure-al sok olyan részletet véltem felfedezni jól ismert számoknál, ami az e10 be nem volt meg. De lehet már rég hallottam. Majd ha lesz lehetőségem letesztelem.

ds

(#85735) monti0222w válasza balint0 (#85722) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem többet adnak zeneileg mindhárom tartományban mint a 846, mind a hármat hallottam igaz pont a 846-t a legrégebben.
Túl sok a bass a közép nem érvényesül igazán, ezek maradtak meg bennem. :K

(#85736) Hestia válasza balint0 (#85734) üzenetére


Hestia
csendes tag

XBA-N3 + MUC-M12NB1
:K

(#85737) vicze válasza Hestia (#85736) üzenetére


vicze
félisten

És a MUC-M12NB1-et mire dugja rá? (Sony only jack)

(#85738) darvinya válasza fericske (#85732) üzenetére


darvinya
titán

Az lehet, de végig kell próbálni, mert hiába a szigetelés, mikor járat deformálódik és ezáltal lefogja magasakat.
Nálam 5mm-nél kicsivel nagyobb furatú illesztékkel lett magasai.
Gyári illeszték úgy összezárodott, mikor bedugtam a fülembe, hogy totál tompán és erőtlenűl szólt.
Sőt összes 3mm-esnél is így jártam, sajnos.

#85733 -NoVa-

Vagy zsírosodott a vevőcső rács, vagy maga driver megadta magát.
Emiatt azt már mással próbálná helyettesíteni, de az nem arra van hangolva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#85739) -NoVa- válasza darvinya (#85738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rács tiszta, egyéb állapotok is konstansak, csak annyira szűk spektrumban teszi ezt, hogy most néztem meg jobban. Kb mint a pixelhiba, mostantól tudom, hogy van, és jobban felfigyelek rá. Kétféle kimenetele lehet, vagy megjön a Legacy3, felülmúlja az elvárásaim, és a P1-et, vagy előbb-utóbb valakiét megveszem egy jó bal oldalért. Esetleg felveszem a kontaktot a Linsoullal, majd kiderül.

Nagyon esetleg lassan az Urbanfun is ideér, tegnap indult Belgiumból erre. Február eleje óta jön Kínából:)

[ Szerkesztve ]

(#85740) fericske válasza darvinya (#85738) üzenetére


fericske
addikt

Könnyen lehet, ha birtokoltam volna más véleményem alakult ki volna róla.
Sokszor kellett variálnom illesztékekkel, mert az eredeti mellékelt nem volt az igazi.

(#85734) balint0
Hmm...Hát legfeljebb majd eladod a 846-ot, ha nem váltja be a hozzá fúzött reményeket.
Van még néhány fülhallgató ami szóba jöhetne, csak jó lenne ha ki lehetne próbálni őket, főleg a kényelem és használhatóság miatt.
Az Akg n5005 is bejönne neked (ez nekem is tetszett volna), csak egyszerűen nem marad meg a fülemben. A Fidue Sirius ugyanúgy. Fognom kellett, hogy meg tudjam hallgatni, egyébként kifordult a fülemből. Trinity Audio Icarus 3 nyomja fülcimpámat pár perc után.
Ez a része eléggé sarkalatos pontja a füleseknek.
A 215 kényelme teljesen jó, 846 teljesen jó, Akg n40 teljesen jó, Periodic fülesek jók szintén nálam.
Szóval érted....
Pesten szokott lenni fülhallgatós találkozó, de hogy mikor lehet tartani megint?.....

[ Szerkesztve ]

(#85741) laleeee


laleeee
őstag

Elindítottam ugyanazt a szãmot a Deezer, a Spotify és a Tidal premium változatain ,talán a Tidal jobban szól egy hangyányit a másik 2nél ,de nincs lényeges különbség

(#85742) Tulku válasza -NoVa- (#85739) üzenetére


Tulku
veterán

Majd egyszer hozd el, kimérjük...ott előjön minden különbség rendesen..

(#85743) pkaresz válasza balint0 (#85726) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K
Én is szeretem!

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#85744) kemcso válasza balint0 (#85726) üzenetére


kemcso
Ármester

Én nem vennék 846-ot, nekem iszonyatosan ráült a lassú, terjengős mélye a többi tartományra. Bizonyos zenékkel jól szólt (jazz, akusztikus), de amint egy basszus-orientáltabb számmal próbáltam téptem ki a fülemből. Hozzáteszem, a 215-öt se tartom jó fülesnek, hangzása alapján olyan 10e Ft, vagy az alatt van, egy VSD1 is jobb. A keretedből kifoghatsz egy Westone W60-at használtan, az megeszi reggelire, vagy ha több basszus kell, akkor egy UM PRO 50-et. De ott van az AKG N40 is, vagy a K3003.
Mindezekhez normális forrás is dukál, azt mondják az okosok, hogy legalább annyit költs forrásra, mint fülesre és ez a hordozható világban hatványozottan igaz.

[ Szerkesztve ]

(#85745) -NoVa- válasza Tulku (#85742) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsit még üllepedik a post-karantén, még a végén összedobálok egy kupac fülest játszani. Egyelőre a szemetes utcára kirakását szoktam El Camino-ként emlegetni. Külön bosszantó, hogy képesek voltak az alis Spinfiteket pickpack pontra kiszállíttatni futárral a belvárosba. Telefonos support jó fej, átkértem legalább egy XVI. kerületi benzinkútra, házhoz nem szállíthatnak csomagpontosat. 1* megy majd a kínainak érte, majd hisztizik.

A kevésbé ócsó izémről meg csupa biztatót hallok, csak érjen már ide:
"The fh7 has a bigger soundstage and much better treble extension. Both have great bass. Where the L3 beats the fiios are in tonality and timbre. Fh7 has a strange off sounding tone that stops it from being world class. The L3 timbre tonality and cohesive qualities are far better... Which is amazing considering the cost."

(#85746) fericske válasza -NoVa- (#85745) üzenetére


fericske
addikt

Mi fh7?
Ja ok, fiio.
Az egy jó hangú füles szerintem.
Akkor mi L3?

[ Szerkesztve ]

(#85747) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

Ha egy füles vezetéke érintkezési hibás lett van esélyem, hogy legariztassam, vagy inkább vegyek egy újat?
A hangerőszabályzójából kivezető resznél lehet a gond szerintem, mert azon a részen a vezetéket egy bizonyos szögbe fordítva szól csak a füles baloldala.

[ Szerkesztve ]

(#85748) f4lcon válasza lowzor (#85747) üzenetére


f4lcon
őstag

elszakadt az a hírem
gyártó függő, hogy ki tartja ezt garanciális esetnek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#85749) -NoVa- válasza fericske (#85746) üzenetére


-NoVa-
őstag

Thieaudio Legacy 3

Némi agyelszívás eredménye, azaz fogta a kereskedő, alapított márkát, és azoknak a gyártóknak a fejlesztőmérnökeit megkereste, akiktől a legnagyobb eladásaikat sikerült produkálni, aztán átcsábította. Egyelőre ezért is nagyon lelkesek akik már megkapták, a Voyager 14-et végképp dícsérik. Ha sikerült nem elkefélni a magasait, mint eddig az összes olcsó armatúrás cuccnak, akkor nyertem. A FiiO járt a legközelebb a jóhoz, de még nagyon nincs ott. Érlelgettem egy ideig, amíg több független visszajelzés is jött rá, aztán áprilisban nyomtam egy checkoutot rá. Most valahol itt a reptéren valami konténerben várja, hogy a posta átvegye, legalábbis közvetlen HK-BUD vonalat ír a tracking 13.-a óta. Külön vicces, hogy a februárban rendelt YBF-ISS014 is most ért az országba, úgyhogy horpadtra koptatom a frissítés gombot a trackingeken mostanában.

(#85750) darvinya


darvinya
titán

Meglepően jól szól lejátszójuk, kíváncsi lennék termékeikre. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.