Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) #56474624 válasza Sinesol (#68646) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem óriási tévedést azt hinni, hogy a CD előtt nem voltak meg a magas hangok. Kompakt kazettáról valóban nem, de lemezről már, az nem annyira a lemezen múlt. Illetve olyan értelemben igen, ha letarolták a barázdákat (hangszedőtől, tű állapotától, nyomóerőtől, a lemez anyagminőségétől, tárolástól stb. is függ).

Elméletem és olvasmányaim alapján (...)
Az emberek pedig ehhez hozzászoktak, ugyanis nyilvánvalóan nem nehéz hozzászokni a fülnek kíméletesebb, csapott magasokhoz.

Hát ez az. Hallgatni kell ezeket. Óriási tévedés azt hinni, hogy az "LP-hang" az kellemes, mert magasvágott (persze ilyen hangszedő is van, de hogy az lenne a jellemző :F ). Ahogy jobb erősítőm, hangdobozom lett, nagyon sokat küszködtem (riaa korrektor csere, hangszedők próbálgatása), hogy LP-ről hallgatható, kellemes hangot tudjak kicsikarni relatíve olcsón *. Egy jó ideig abba is hagytam (jelenleg is inaktív, szerelőre vár). Az alsó kategóriás digitális forrás (akár Xonar DG, akár a Prodigy HD2, vagy a Proton CD-lejátszóm) sokkal hallgathatóbb, jobb, kellemesebb volt. Még csak nem is a Hivox DAC-omhoz mértem, ami egy másik dimenzió azokhoz képest hallgathatóság terén (is).

* egy valamire való hangkar önmagában csak 80-100k lett volna használtan

[ Szerkesztve ]

(#68652) #56474624 válasza Sinesol (#68646) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy, ha érdekel néhány mérés, pl. itt és itt találhatsz. Látható, hogy pl. az Ortofonok nagyon is átvitték a magasakat, még a viszonylag olcsó hangszedőik is. :)

(#68653) p76 válasza Bodz (#68649) üzenetére


p76
senior tag

Sennheiser HD6XX-hez van ajánlott elektroncsöves fejhallgató erősítő?
DAC is lehet benne, de ha van DAC akkor jó lenne mellé line input is mert a digitális inputon kivül szeretnék analógot is rádugni.
Max 200 ezerig. vagy 300

(#68654) PuMbA válasza #56474624 (#68651) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, jó minőségű LP digitalizáción is hallható, hogy vannak magasok rendesen :K

[ Szerkesztve ]

(#68655) gianni85 válasza p76 (#68653) üzenetére


gianni85
veterán

Ha már ekkora összeget adtál meg, akkor gondolom nem a beugró kategóriában keresel...
OTL erősítőből pl. Feliks Echo, vagy Schiit Valhalla 2 könnyen elérhető EU-ban. Ezek inkább magas impedanciás dinamikus fejesekhez valóak, bár a Schiit úgy reklámozza a Valhallát, hogy mindennel működik.
Hibridből most felkapott a Schiit Lyr 3, amibe lehet rakni DAC kártyát is, bár azzal már kicsit 200 fölé ugrik.

(#68656) Bodz válasza p76 (#68653) üzenetére


Bodz
Topikgazda

CTH - SDAC kombót én bevállalnám. Vagy magában az erősítőt. Nem hallottam egyiket se, meg hibrid, szóval nem konkrét ajánlás. Itt pl 650-hez nagyon ajánlják, nem tudom mennyire igaz.
MPeter87! Talán ez neked is érdekes lehet.

Egyébként mit szeretnél? Mondanám a Valhalla 2-t, szerintem jól kijönnének, de az nem túlzottan csöves hangú csöves.

[ Szerkesztve ]

(#68657) nuke7 válasza Bodz (#68650) üzenetére


nuke7
veterán

köszönöm :R

a hiface jobb mint a AK4118-AK4490-XMOS ..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#68658) Bodz válasza nuke7 (#68657) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondolom erről van szó. Szerintem mindkét spdif bemenet rajta, szóval nem lehet összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#68659) nuke7 válasza Bodz (#68658) üzenetére


nuke7
veterán

:(( most hogy mondod valóban úgy néz ki... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#68660) Ear001 válasza Sinesol (#68646) üzenetére


Ear001
addikt

Az ugye megvan, hogy az analóg hanglemez 40 kHz-ig képes átvinni a magas hangokat, amit nem csak a kvadró rendszerekben, de a normál lemezknél is kihasználtak?

(#68661) #56474624 válasza PuMbA (#68654) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az még hagyján, hogy amit a közelmúltban digitalizáltak LP-ről, ott is megvannak a magasak, de így volt ez már 1970-ben is (nagyon esélyes, hogy már előtte is, azt nem néztem):

1970. januári Audio magazin
64. oldala (a pdf-ben 66.)

A technológia mind a hangszedőknél, mind a hangfalaknál már a 60-as, 70-es években lehetővé tette a teljes emberi hallástartomány átvitelét. Az már más kérdés, hogy egy-egy gyártó/tervező mikor milyen filozófia mentén alkotta meg a termékeit, mi volt a célja. :R

[ Szerkesztve ]

(#68662) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

Üdv!

Dac-témában eléggé kezdőként kérnék tanácsot. Mindig is volt belső hangkártyám, szóval azért nem alaplapis botfülűként állok neki. Egy Asus Xonar D1-et nyúztam az elmúlt 8 évben, de meg kell válnom tőle. Elsőre a Soar volt az új kiszemelt, vagy egy Xonar AE, de lehet most kéne külsőre váltanom.

Olvastam már jó sok kommentet, meg tesztet, de engem az érdekelne, hogy mi van akkor, ha például a gaming is ugyanolyan fontos szempont, mint a zene/film?
Melyik tud 5.1/7.1-et, van-e drivere, amiben lehet EQ-t meg egyéb funkciókat állítgatni, stb?

Eléggé homály ez nekem, azért is gondoltam egy Xonar U7 MKII-re, az Asus termékeket már úgyis ismerem, tudom mire számítsak. Igen, az összes negatív dologgal együtt, szar a driver mindnél, régi vagy új...

Köszi!

(#68663) Bodz válasza Marmonkanna (#68662) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen 5.1-re gondolsz? Rendesre, tehát pl. 5.1-es szettet dugnál rá, vagy valami szoftveres csodára, ami térhangzást próbál imitálni (kevés sikerrel)?

[ Szerkesztve ]

(#68664) Sinesol válasza Ear001 (#68660) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván volt jobb minőség is, de mainstream jelleggel valószínűleg nem ez volt a jellemző, épp úgy ahogy ma sem szempont a legjobb minőség az esetek 90%-aban, a lenyeg hogy kereskedelembe hozzák az anyagokat minel hamarabb, minel költseghatekonyabban.

[ Szerkesztve ]

(#68665) Marmonkanna válasza Bodz (#68663) üzenetére


Marmonkanna
tag

Arra gondoltam, hogy pl az u7 mkii-nél egyértelműen ott van, hogy 7.1, meg régebbi xonaroknál is ott a lehetőség, hogy váltogassam, még ha csak teszt szintjén is, hogy fejhallgatóval melyik hogy szól.
De jó pár random megnézett dac-nál csak 2.0-t láttam vagy nem volt egyértelmű. Szóval nem tudom, hogy ez a játékok hangzását hogyan befolyásolná.

(#68666) #56474624 válasza Sinesol (#68664) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem is a mainstream zenehallgatók sírták vissza a hanglemezeket, az "analógos" hangot. ;)

(#68667) PuMbA válasza Marmonkanna (#68662) üzenetére


PuMbA
titán

"amiben lehet EQ-t meg egyéb funkciókat állítgatni, "

Inkább neked tetsző hangzású cuccot vegyél mert a driveres EQ-k minősége kétséges :)

(#68668) IO.sys


IO.sys
őstag

Eladó FB-n a Pécs adok veszek csoportban egy Focusrite Scarlett 2i2 1st gen. 28.000

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#68669) Tim82 válasza Tim82 (#68523) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bodz

A Musiland 01 US MK2-t hogyan lehetne USB-koax transzportnak használni? Nem jövök rá, melyik kimenetét lehetne erre (én nem látok dedikált koax kimenetet) és Google barátom sem igazán segítőkész.

Ez szempont volna, mielőtt megrendelném, ha már megjött a havi zsebpénz a munkáltatómtól. :) Előre is köszönöm az inpuT. :R

Közben arra is rájöttem, hogy én ezzel Windows alatt már szívtam nem is keveset. Még szerencse, hogy Linuxhoz kell majd.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68670) MPeter87 válasza Bodz (#68649) üzenetére


MPeter87
őstag

Áá, szeretem a magasakat, csak kissé bántó a jelenlegi felállással a cinek hangja, ezen szeretnék kicsit finomítani. Legutolsó update szerint lehet a hétvégére megjön a P20, utána beszámolok majd, na meg a héten igyekszem összeszedni a gondolataimat, csak épp költözöm/tem.

(#68671) HUNNIA1920 válasza Tim82 (#68669) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Azt sehogy, mivel csak USB és optikai bemenet van rajta, illetve RCA kimenet és fejhallgató csatlakozó.

Úgy tudom, hogy van a 01 US-nek olyan verziója, ami használható transzport is, de az nem a 01 US Mk2.

01 USD

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#68672) nuke7


nuke7
veterán

meglátjuk mit tud a 02 dragon... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#68673) Tim82 válasza HUNNIA1920 (#68671) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az viszont nem megy Linux alatt.

A kimeneteket azert kérdezem, mert a Musiland 04 MX-en is valamilyen kombó optikai/koax csatlakozóról olvastam valahol, hátha a 01 US MK2-nél is van valami ilyesmi megoldás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68674) Bodz válasza Tim82 (#68669) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sehogy. Múltkor csak azt kérdezted, hogy usb-spdif transzportnak lehet-e használni... Optika van. Ha koax kell, akkor sajnos a 01 nem megoldás.

(#68665) Marmonkanna: Szóval akkor fejes és virtuális 7.1. Tán ilyet tud az U7, csak minek... Rendes térhangzás nem lesz, értelme nulla. Normális sztereó fejes, normális sztereó dac, aztán máris jók lesznek a játékok is mindenféle "varázslat" nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#68675) Bukk900 válasza Tim82 (#68673) üzenetére


Bukk900
őstag

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#68676) Bodz válasza Tim82 (#68669) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Topping D10? EU, gyorsan megkapod, Linux nem gond, vagy ennyit nem szánsz rá?

(#68677) nuke7 válasza nuke7 (#68672) üzenetére


nuke7
veterán

valaki tudja, hogy hogy lehet működésre bírni win 10 64bit alatt ezt az usb transportot..?! :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#68678) Bodz válasza nuke7 (#68677) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha jól emlékszem, akkor a 2.4.2.2 driver lesz a tuti.

(#68679) nuke7 válasza Bodz (#68678) üzenetére


nuke7
veterán

majdnem... 4.3.12.0 úgy látszik működik... :DDD (végigpróbáltam 5-6-ot )

van egy rövidebb USB 3 noname kábelem hozzá meg egy hosszabb USB 2.0 Klotz - sokat vesztek ha nem USB 3.0-ról használom..? :F ( a klotz-al tudom párosítani az spdif coax-ot egy furutech 60cm-es kábellel ami eléggé bejött eddig...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#68680) Bodz válasza nuke7 (#68679) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annyi van, hogy az újabb driverek egy egyszerűsített control panelt kaptak kevesebb beállítással. Ha jól emlékszem. :) Rég nem találkoztam élőben Musiland cuccal.

Szerintem semmit. Kamu az USB 3 rajta amúgy is.

Vettem egy Liquid Sparkot. Úgy döntöttem, hogy nem érdekel tovább az Atom. :D

[ Szerkesztve ]

(#68681) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Sanskrit 10-nél ha optikai bemenetet fogom használni akkor az áramot melyik usb-be kell dugni? IN 1/Power vagy Aux Power vagy tök mindegy?

(#68682) Bodz
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#68682) Bodz válasza ManUnited (#68681) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Felsőbe (aux power).

(#68683) nuke7 válasza Bodz (#68680) üzenetére


nuke7
veterán

király, mert a klotz-ot használom és elvileg az USB 2 full savszél is elég kellene legyen neki... külső táppal érdemes szórakozni / probálkozni..? :U

Musiland control center amúgy mire jó..? nálam most ilyen van:
(ennél egyszerűbbet amúgy nem nagyon tudok elképzelni...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#68684) Tim82 válasza Bodz (#68674) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, kifelejtettem, hogy koax kimenet lenne jobb, illetve pontosanban mindkettő megléte kellene, arra az esetre, ha van más forrás (pl. CD lejátszó digitális kimenettel, ahol viszont csak egyféle opció van, vagy pl. Raspberry Pi-alapú hálózatui lejátszó, szintén digitális kimenettel), amit még a DAC-ra kötnék.

Amúgy a gyűjtőnevet, amivel meg szoktuk nevezni, használtam rá. Nem gondoltam, hogy az újabb Musikról lespórolják a koax csatlakozót. :B

Köszi, utánajárok a D10-nek, bár az már túl van a kereten.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68685) nuke7


nuke7
veterán

amúgy az asio kicsit tényleg fifikás, hogy mit szeret és mit nem... lehet átállok wasapi push-ra...

Viszont most a buffer magasabbra állítása megoldotta az elvétve jelentkező sercenéseket... :K

Most próbára van nálam a 02 US Dragon, de jól sejtem, hogy 30ig nem nagyon van ennél jobb vétel..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#68686) Bl@tty válasza nuke7 (#68683) üzenetére


Bl@tty
tag

A 2.4.2.2-es driver control centere ilyen:

Nyilván látszik, hogy mivel tud kevesebbet az új... :DDD

Külső táp állítólag tudja javítani a hangját, de én anélkül is meg voltam elégedve vele. (Még megvan, de már SMSL Sanskrit 10th + sAp 12 megy helyette/mellette)

(#68687) IO.sys


IO.sys
őstag

Van 10% kuponom az extremeaudio.hu-n. Kábelben gondolkodom vagy tápban, ha van itt. PC-10th-P20-770 Pro 250/PC hangfal közé kéne. Mire költenétek a helyemben?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#68688) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Takstar HD2000 fejhallgatóm van és egy HP 450 G2-es laptopom. Kicsit keveslem az alaplapi hangkártya minőségét, ezért valami könnyen hordozható DAC megoldásra gondoltam, igazán budget áron.
Az ajánlott listában láttam a Creative soundblaster Play!-t, illetve azt is, hogy egy K-mic KM720-as nevezetű számomra noname kütyü ugyanezt tudja, csak más van ráírva. A kérdésem az volna, hogy egy ilyen olcsó DAC-cal valóban érezhető előrelépés tapasztalható az egyszerűbb alaplapi hangkártyához képest, vagy elhanyagolható? Illetve, hogy jót linkeltem-e, erre gondolt-e az ajánló. :DDD

:R
Dani

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#68689) nuke7 válasza Bl@tty (#68686) üzenetére


nuke7
veterán

jó, hát nekem SMSL Sanskrit 10th nem játszik, mert nincs coax spdif output... (az xda dac-ommal elégedett vagyok, szerintem jól kiszolgálja a rotel RA-06-ot meg a monitor audio silvereket :) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#68690) nuke7 válasza Bl@tty (#68686) üzenetére


nuke7
veterán

hát ha jól látom csak a dsp hiányzik az újabból, szóval az annyira talán nem gond.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#68691) p76


p76
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel van egy ilyen könyv:

Jason Stoddard: Schiit Happened: The Story of the World's Most Improbable Start-Up

Ugye a téma is érdekes, meg jól is tud írni a szerző, aki a Schiit Audio egyik alapítója.

(#68692) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Volt itt szó a tiszta áramról, ami alatt azt értem eszközök terén, hogy finomítani kell illetve ajánlott az áram (lehet tök hülyén fejezem ki magam), a hang minőségnek érdekében.
Nah már most erre ajánlott a tápszűrő meg a lineáris táp. A fali aljazatokkal érdemes kókányolni (láttam a Kácsán mindenféle drága Furutech aljzatot, mindenféle technológiával), vagy a tápszűrő elé még berakni valami finomságot, hogy még finomabb legyen az az áram? Vagy egy jó tápszűrő elintéz mindent amit kell, aztán a többit meg majd elintézi a lineáris táp meg ami még maradt a rendszerben?
Van erre valami metódus meg rendszer, hogy receptszerűen a legjobbat kapja a lánc?

Hogy van ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#68693) bkercso válasza Exodius (#68692) üzenetére


bkercso
nagyúr

A lineáris táp annyit jelent csupán, h nem kapcsolóüzemű. Sajnos sok zaj forrása lehet ettől még ez a fajta tápegység is! Egy jó szűrő ebből a szempontból kockázatmentesebb.

A stabilizált lineáris tápok szűrik a bejövő zajt, így max nagyfrekis szűrőnek van értelme a nagyfesz oldalon, amit kis méretben lehet kapni és hosszabbítókba is beépítik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#68694) Ixion77 válasza Exodius (#68692) üzenetére


Ixion77
őstag

Ebben a hobbiban pont annyira van bármire tuti recept mint a szakácsmesterségben :)

Egyesek szerint a tápszűrő megöli a hangot, és a dinamikát.
Mások szerint csak a nem elég jó tápszűrők teszik.
Megint mások szerint nem teheti tönkre, mivel a pillanatszerű energiákat az erősítő nem a hálózatról veszi, hanem a kondijaiból.
Egyesek szerint rengeteget számít az aljzat és a hálókábel.
Mások szerint semmit sem számít egyik sem.
Stb.
Olyan mint az élet. Első reánézésre is bonyolult, és aztán minnél alaposabban nézed, annál bonyolultabbá válik :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#68695) Exodius válasza Ixion77 (#68694) üzenetére


Exodius
őstag

Hát kíváncsi vagyok hogyan vélekednek erről a többiek. De akkor nem lettem nagyon kisegítve. Vagyis csak annyival, hogy minden is lehetséges, meg semmise. :)

Úgy tűnik, hogy a hozzászólásod alapján a "finom áram" inkább misztikus, mint tudományos dolog. :)

(#68696) bkercso válasza Exodius (#68695) üzenetére


bkercso
nagyúr

Találsz infót a hálózati zajról (230V) és a diódazajról, illetve arról, milyen zajokat produkálnak a lineáris stabilizátorok, ha nagyfrekvenciás zajjal találkoznak (hangfrekvenciás zajt csinálhatnak!). Sok cikk elérhető a neten.
Ezek a lineáris tápok legfőbb hátrányai.
A diódazaj ellen pl. nem csak LRC-szűrést alkalmaztam, hanem üvegszubsztrátos, ultragyors diódákat is a HeadFlow tápjában. (Az egyenirányító diódák zaja a középhangfrekvenciától rádiófrekiig terjedhet, nagyon válltozatos módon.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#68697) Ixion77 válasza bkercso (#68696) üzenetére


Ixion77
őstag

"Az egyenirányító diódák zaja a középhangfrekvenciától rádiófrekiig terjedhet, nagyon válltozatos módon."

Ehhez tegyük hozzá, mert lehet hogy nem mindenki tudja: az egyenirányító diódák a készülékben, azaz a hálózati zajszűrő után vannak. Tehát hiába van a kütyü egy PS Audio P12-ről táplálva, saját maga is "összezajozhatja" a tápot.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#68698) bkercso válasza Ixion77 (#68697) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K
Bár a többi készülék - olcsó=zajos - diódái meg előtte. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#68699) p76 válasza Exodius (#68695) üzenetére


p76
senior tag

Írtam a Hifi általánosságban topikba, én már mindent elhiszek, a legnagyobb digitális hitetlen voltam, de megtértem :)
Először a lejátszó programok most meg az usb kábelek különböznek.

(#68700) Exodius válasza p76 (#68699) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor hova tértél meg? És miben hiszel? Hogyan kapcsolódik ez a tiszta áram-témámhoz? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.