Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) atike válasza oriic (#21499) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, ezeket a dolgokat ő is leírta... :)

Annyi a lényeg, hogy ezeket a filmeket (bármennyire is nem kellene) nem képregényfilmnek kellene tekinteni, hanem popcorn movie-nak és akkor mindjárt más a leányzó fekvése.

Csakhogy vagyunk azért páran (igen, jegybevételt tekintve elenyésző, majdhogynem lényegtelen kisebbség), akik ezeken a képregényeken nőttünk fel, és itt jön az, hogy a cikkírónak mennyi "apróságban" igaza van... Hogy mennyire "megerőszakolják" az eredeti karaktert, az eredeti jellemet....

De ha ezt úgy nézem, hogy ez egy tök jó látványfilm, mit érdekel engem, hogy mi és hogyan volt anno kitalálva és leírva akkor nagyon, de nagyon szórakoztató és lebilincselő élményben lesz részem a moziban.

(#21502) oriic válasza hoffman_ (#21500) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De pont ez az hogy hiába jelenti ki, elfelejti. MI értelme van egy látványfilmnek a hibáit felhozni, amikor tudja mindenki hogy így is úgy is vannak belőlük a filmben. Én moziba szórakozni meg kikapcsolódni járok, nem azért hogy egy filmben a hibákat nézzem.

Live-Die-Respawn

(#21503) Integra válasza oriic (#21495) üzenetére


Integra
titán

nálam is ez a két jelenet verte ki a biztosítékot és röhögtem a filmet. miért az apja megy a kocsihoz vissza és miért fogadja el kent azonnal a parancsot tőle, hogy vigye a többieket menedékbe? és aztán nem menti meg, de egy iskolabuszt meg megment tele olyanokkal akik csúfolják és kiközösítik.... ja, persze. elhiszem :)
és akkor kiírtja a végén a saját faját.. és tényleg fél órán át széjjel ütik egymást, majd egy sima nyaktörés.. wtf?! na meg a többi ökörség, de mindegy, nem sorolom.
nekem nem véletlenül nem áll össze ez a film...

a batman trilógia ezerszer jobb minden tekintetben, pedig aztán ott is ugye a befejezés... de ott visszafog térni wayne. csak megint elmegy 7-8 év? nagypapi lesz lassan... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21504) Integra válasza oriic (#21502) üzenetére


Integra
titán

ez alapján kb csak látványfilmek lesznek és ezt fogjátok várni, így legalább nincsen csalódás :) na, de komolyra fordítva nem lehet mindent erre fogni. az viszont valóban tény, hogy 90%, aki bemegy a moziba, életében nem nézett vagy olvasott superman-t. és az ő fejükkel gondolkodva egy pöpec film. nekem sajnos keserű a szám íze :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21505) Pitterix válasza oriic (#21495) üzenetére


Pitterix
őstag

Én meg azt hittem csak nekem van bajom a sok ártatlan áldozattal. :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#21506) Integra válasza Pitterix (#21505) üzenetére


Integra
titán

ez azért is lett paródia, mert egy embert nem láttál meghalni a zúzás alatt. fishburne meg a másik két lúzer is ott kolbászol a romok között, mindent túlélnek. csak az agyadban van a tudat, hogy a fél város összedőlt, hány százezren halhattak meg.. de nem, mert pont mindegyiket szabira küldték, nyár van. és a másik baj, hogy sehol nem folyik vér. vér nélkül bármilyen film, amiben erőszak van, hiteltelen. ez a legnagyobb baja mindegyiknek, batmant és ironmant is beleértve. meg a többit.
tessék a district-9-ról példát venni, így kell ezt csinálni. nagyon remélem, hogy az elysium ugyanezt a stílust viszi tovább és nem nyírta ki a forgalmazó a vért és a brutalitást belőle, illetve, hogy ebbe nem ment bele blomkamp.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21507) Pitterix válasza Integra (#21506) üzenetére


Pitterix
őstag

Talán az elején, mikor beindítják a város felett a "hajót", akkor pár ember felrepült, aztán lecsattant.
De azon kívül tényleg mindenki szabin volt......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#21509) baluka26 válasza gyuromoj (#21508) üzenetére


baluka26
veterán

Ezek a Star Wars spinoffok kellenek. Remélem a Boba Fett-es tele lesz mindenféle fejvadászos szotrival. Mennyivel jobb ez a része SW-nek, mint a jediség.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21511) zolynet


zolynet
addikt

Changeling 10/10
Újranézve, még mindig nagyon üt a film, hibátlan! :K
A kor melyben játszódik már az magával ránt, illetve az igaz történet alapján típusú filmek mindig is bónusz pontosak nálam.

Life is too short to stay stock!

(#21512) Tibiajax válasza Integra (#21506) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jól van, ne bántsd már....
jó mozi volt ez

(#21513) baluka26 válasza Integra (#21506) üzenetére


baluka26
veterán

District 9 olyan véres? Régen láttam ezek szerint, pedig leírhatatlanul szerettem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21514) Integra válasza Tibiajax (#21512) üzenetére


Integra
titán

valóban jó volt, a transzformerszeket oda-vissza veri bármikor, 3x ennyi hibával is :))

balu:
az volt, de nem céltalanul és csak ott, ahol valóban kellett. de ott meg úgy, ahogy annak lennie kell. és ez nagyon ritka. nem is láttam ezt így megcsinálva sehol máshol.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21515) hoffman_ válasza Integra (#21506) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sose értem mit adott az a film, amit annyian imádnak, valamit nagyon nem értek, szerintem egy trágya volt, de legalábbis köze nincs az övező hype-hoz. (d9)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21516) LOTR válasza Integra (#21514) üzenetére


LOTR
addikt

több vér -> magasabb korhatár -> kisebb potenciális nézőközönség -> kevesebb pénz
válság van, és ezt a luxust, főleg ilyenkor nem engedhetik meg maguknak a készítők, pláne nagy költségvetésű filmeknél, bár ezzel gondolom tisztában vagy te is, szerintem nagyjából ez a még "büntetlenül" vállalható kompromisszum kategória (mármint, hogy nem fröcsög a vér, sőt nem is nagyon van, mert nem is arra helyezik a hangsúlyt)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#21517) madgie válasza hoffman_ (#21515) üzenetére


madgie
titán

D9 és hype? Hol, mikor?

(#21518) Integra válasza LOTR (#21516) üzenetére


Integra
titán

persze, félig-meddig álnaív vagyok ilyenkor :)
viszont ördögi kör ez, mert a filmstúdiók egyre nagyobb bevételt akarnak szerezni, ezért egyre nagyobb büdzsé kell, amihez egyre nagyobb nézettség kell, ami miatt egyre több néző kell, vagyis a gyerek is, ezért egyre kevesebb vér lesz a filmekben. meg jönnek a degenerált fasz családvédők, meg etikai meg morális szervezetek, meg a többi becsavarodott agyhalott baromarcú fagolyó, akik mindenhonnan ekéznek mindent, mert túl sok a szabadidejük...

hoffmann:
sosem volt a d-9 hájpolva, ellenben nagyot szólt, mert igenis mérföldkőnek számít/számított a műfajban és mai napig nem készült semmi hozzá hasonló. és a nagy pozitív fogadtatás akár tűnhet utólag hájpnak. nem mindenkinek vette be a gyomra a filmet, de nem látok itt gondot, pont ezért jó, mert nem akart annak a széles körnek megfelelni, aminek egy acélembernek muszáj megfelelni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21519) Tibiajax válasza Integra (#21514) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, de abban volt egy megan fox xd
ebben meg csak egy kis pinokkio orrú picsa

(#21520) hoffman_


hoffman_
nagyúr

madgie & Integra

ja, asszem elrontottam, rosszul használtam a hype szót, my bad. nem a felvezetés volt cifra, hanem egyes visszajelzéseket nem értek. az, hogy mérföldkő, az talán okés, azért nem tisztem ítélni, mert nem láttam elég ilyen jellegű filmet szerintem. valamilyen formában egyedi volt, ez nem kérdés, és tetszett is, nem volt bajom vele, de közel sem volt annyira nagy alkotás szerintem, mint néhány visszajelzés tükrözi.

no de nem vagyunk égyformák :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21521) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok mondani jó, ijesztgetős horror filmet az elmúlt 1-2 évre visszamenőleg? Több is érdekelne.

:R

(#21522) madgie válasza hoffman_ (#21520) üzenetére


madgie
titán

Szerintem sem mérföldkő, viszont tisztes iparosmunka, háromszor láttam, mindháromszor fenemód élveztem. Mondjuk nem is tudom, milyen filmre tudnám azt mondani mostanság, hogy mérföldkő... hiába, nem vagyok már pulya :))

(#21523) Integra válasza hoffman_ (#21520) üzenetére


Integra
titán

senki sem csinált ilyet és senki sem vette ennyire komolyra a történetet, és ültette ezt így át a valóságba. dokumentarista alapelemek, emberi gonoszság, nyers realitás, csóróság, multi cég, zsoldosok, a sci-fi része, a cgi, az egészet úgy összegyúrta a blomkamp, hogy öröm volt nézni. és igen, szándékosan ráfekdüt a kendőzetlen nyersességre és brutalitásra, mert egyszerűen életképtelen lett volna a film. johannesburg nem amerika meg a többi város, ami minden sci-fi filmben szerepel, az alap szituáció magában szerintem már a múlt fényében zseniális és emiatt teljesen másképpen tud építkezni az egész film. ez nem egy függetlenség napja, meg a többi blockbuster. ezek után a színészek is újak voltak, nem kerestek agyonfizetett amerikait, aki hazavágta volna az egész filmet. és még sorolhatnám miért az egyik legjobb sci-fi számomra messze az utóbbi 10 évben egészen biztosan és nem is nagyon rúg számomra semmi a labdába mellette.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21524) BITBOYS válasza madgie (#21522) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mérföldkő=Avcsi? :D

D9 pedig egy remekmű

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21525) madgie válasza BITBOYS (#21524) üzenetére


madgie
titán

Avatar vagy Aviator? :DDD

(#21526) oxox válasza madgie (#21525) üzenetére


oxox
addikt

Alien versus CSI miami helyszinelok :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#21527) BITBOYS válasza madgie (#21525) üzenetére


BITBOYS
addikt

Aviator is lehetne, de Avatarra gondoltam :D Természetesen az első szintén remek film :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21528) rt06 válasza BITBOYS (#21527) üzenetére


rt06
veterán

igazabol az sem, az egyetlen, amiben ujat nyujtott, amit mashol meg nem lathattunk, az a koltsegvetese es a bevetele

akkor mar inkabb a d9 (megha az meg a contact miatt nem az igazi)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21529) brownus válasza rt06 (#21528) üzenetére


brownus
veterán

volt az avatar előtt olyan 3d/cgi film amitől hátast dobtunk volna? nem emlékszem ilyenre.

a T2 jutott eszembe, ami lehengerlő volt, a 90es évek elején, a t-1000es:) úristen, csak lestem, hogy ilyen nincs:) ha jól emlékszem ez volt az első nagy cgi film lucas ILM cégétől.

(#21530) madgie válasza brownus (#21529) üzenetére


madgie
titán

Az Avatartól sem dobtam hátast, pedig láttam 3D-ben moziban is. Mondjuk arra kitűnő volt, hogy a friss plazmán otthon megtaláljam a piros pixelhibát :DDD

(#21531) lorcsi válasza brownus (#21529) üzenetére


lorcsi
veterán

mátrix, nem iylen volt ?

(#21532) baluka26 válasza madgie (#21522) üzenetére


baluka26
veterán

Incepció nekem komplexségében és önmagában is mérföldkőszerűség volt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21533) BITBOYS válasza rt06 (#21528) üzenetére


BITBOYS
addikt

madgie kollégát próbálom húzni az avatarral, semmi több. :)
d9 és avatar is szívügyem, szóval nem igazán tudok vitatkozni a témában.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21534) rt06 válasza brownus (#21529) üzenetére


rt06
veterán

bar nem 3d, de en a sunshine-tol a mai napig, akarmikor megnezem, majd magam ala elvezek, olyan kurvajol nez ki
avatar meg egyszer jo volt, szep (nagyon), meg minden, de ennyi, egyszer (es nem az elso 3d, vagy cgi film, mint mondottam, csak "picit" nagyobb koltsegvetessel keszult, mint a tobbiek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21535) dokee78


dokee78
félisten

Movie 43 7/10
Elég beteg vígjáték,de nálam az IMDB pontokkal ellentétben 7-et ért.

(#21536) BITBOYS válasza rt06 (#21534) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sunshine valóban elképesztő, főleg, hogy nem mai darab. Mikor a Merkúrhoz érnek, na az a rész beleégett az agyamba..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21537) Huma válasza baluka26 (#21532) üzenetére


Huma
addikt

Mi volt benne a komplex? Szerintem még az Avatar is komplexebb volt nála.
Na jó, nem, de tényleg messze áll a komplextől az a film. :)
Mérföldkőnek meg egyáltalán nem nevezném. Sorolok párat ami tényleg mérföldkő volt: Star Wars, Avatar Alien, Ponyvaregény, stb.

(#21515) hoffman_:
Pedig tényleg jó film a D9. Nem egy sorozatgyártott fos mint a legtöbb mai film.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21538) lorcsi válasza Huma (#21537) üzenetére


lorcsi
veterán

az avatarban mi volt a komplex?

(#21539) Vasinger! válasza Vasinger! (#21521) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Senki nem tud mondani 1-2 jó horror-thrillert az utóbbi 1-2 évre visszamenőleg? :F

(#21540) Huma válasza lorcsi (#21538) üzenetére


Huma
addikt

Semmi. Az csak poén volt.

(#21539) Vasinger!:
Insidious. Bár az már három éves és tuti, hogy láttad. Nézz körül francia honban. Ők tűrhető thrillereket szoktak kreálni és nem túl ismertek mivel általában nem játsszák moziban nálunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21541) Vasinger! válasza Huma (#21540) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont beletrafáltál, azt láttam utoljára, ami értékelhető volt...Na pont olyasmit keresek, de nem nagyon találok.

(#21542) leslieke válasza Vasinger! (#21541) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg ezek?

Mama
A texasi láncfűrészes: Az örökség

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21543) Vasinger! válasza leslieke (#21542) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen! Megkukkantom őket!

(#21544) Integra válasza rt06 (#21534) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó film, nekem is egyik kedvencem a dark-os, noir sci-fi filmek között :)
a végét sajnálom, nem tudok zöldágra vergődni a félőrült miatt, valahogy összecsapták az egészet a robbanó egységnél. amikor a pajzs pár kiálló részét javítják, az brutál, gyönyörű..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21545) Huma válasza Integra (#21544) üzenetére


Huma
addikt

Az tényleg nagyon szép jelenet. De azért nem szívesen lettem volna az ipse helyében.

(#21541) Vasinger!:
A Mama nézhető, de szerintem meg sem közelíti az Insidioust. Nem jut eszembe olyan film ami új és van olyan jó mint az Insidious.
Nekem a Silent Hill első része is tetszett, de az már nem éppen új.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21546) LOTR válasza Vasinger! (#21539) üzenetére


LOTR
addikt

le the right one in / let me in
silent hill revelation
cabin in the woods
possession
apparition

igazán jónak csak az első (két) filmet mondanám, a többi meg azért 1x simán nézhető

One Ring to rule them all

(#21547) Huma válasza LOTR (#21546) üzenetére


Huma
addikt

A Cabin in the Woods inkább szatíra akar lenni. Mindazonáltal jó film.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21548) spammer válasza LOTR (#21546) üzenetére


spammer
veterán

A Cabin nem kifejezetten horrorfilm, pláne nem parás. Csak azért mondom, hogy nehogy csalódást érje :) A Let Me In egész jó, meg az eredeti is, de azok sem a kifejezetten horror kategória szerintem.

Valami 80-as évekbeli old school horrort kell nézni :K :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21549) LOTR válasza spammer (#21548) üzenetére


LOTR
addikt

kb 1-2 éves horror-thriller-t írt, szerintem ezek nagyjából megfelelnek ennek az elvárásnak

One Ring to rule them all

(#21550) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen mindenkinek, ilyenekre gondoltam, ezek közül csak a Cabin in the Woods-ot láttam, nagy csalódás volt. Se horror, se semmi. Nagyon sejtettem, hogy miről fog ez az egész szólni és, hogy mi lesz a vége.

Egyelőre el fogok tudni csipegetni ezekből! :R

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.