Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166751) Bad Pritt válasza mephi666 (#166750) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Hát, sanszosnak érzem, hogy nem Hilary Swank lesz a megözvegyült apa, szóval... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166752) mephi666 válasza Bad Pritt (#166751) üzenetére


mephi666
nagyúr

ebben a mai világban ki tudja? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166753) perempe válasza radi8tor (#166745) üzenetére


perempe
addikt

Én a Metalstorm-ot várom. Igazán eredeti, hogy a karaoke bárból mutatják kb. 2 másodpercre az üldözést, a kivitelezése nem tetszett.

The Banger Sisters (2002)
Azért adtam meg szokottól eltérő linket, mert az egy szem véleménnyel egyetértek, Hawn miatt működik e film.

Hardcore (1979)
Ez valószínűleg egy ismert film lehet a '70-es évekből. Nekem a 8mm ugrott be, pedig fordítva kéne...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#166754) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

PADDINGTON IN PERU | Official Trailer | STUDIOCANAL

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166755) k-adi válasza radi8tor (#166745) üzenetére


k-adi
nagyúr

yes yes and yes!
ep3 jöjjön csak mielőbb :))

[ Szerkesztve ]

(#166756) k-adi válasza perempe (#166753) üzenetére


k-adi
nagyúr

tényleg lesz Metalstorm reboot? azt hittem csak a Fall Guy-hoz csináltak pár extra jelenetet Momoa-val

(#166757) erahurka válasza k-adi (#166756) üzenetére


erahurka
félisten

Nem hinném, túl nagyot bukott A kaszkadőr. Pedig elég menők a Metalstorm jelenetek. Amúgy nem is tudtam hogy volt már Metalstorm film :Y

(#166758) vond


vond
MODERÁTOR

The Instigators — Official Trailer
Ez jó kis mókának tűnik. Remélem, nem lőtték le az összes poént. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#166759) negyven2


negyven2
veterán

Watchmen - Chapters 1 & 2 Teaser

Part 1: 2024
Part 2: 2025

[ Szerkesztve ]

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#166760) k-adi válasza negyven2 (#166759) üzenetére


k-adi
nagyúr

jólvan, akkor erre visszatérünk jövőre....

(#166761) Vitee


Vitee
aktív tag

Le a kalappal a Pixar elott az Inside out 2 animacioja es voice actingja miatt! :R
Az elso resz erosebb volt, de ez is nagyon jo resz lett.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#166762) gbors


gbors
nagyúr

7 donne e un mistero / 7 women and a murder / 7 nő és egy rejtély (2021)
A derék olaszok valószínűleg úgy gondolták, hogy ha felfrissítik a 8 nőt, beletolnak egy kis Tőrbe ejtve vibe-ot, és ezt jellegzetesen olasz klisékkel megpakolva adják elő, akkor abból valami óriási dolog lesz - és nyilván mindenki rettentően meglepődik, ha rögtön az elején lelövöm a dolgot annyival, hogy nem lett :DDD Sokkal inkább valami furcsa öszvért sikerült szülni - a fő sztorivonal és az ügy megoldása kompetens, jó krimire utal, a kibontás bakugrásokkal halad előre (néha érdekes, néha röhejes), a donnák jellemzően nagyon olaszok, de nem ritkán túltolják, és ugyanez igaz a rendezésre is (a Nagy zabálás-referencia szörnyen kínos volt). Persze háborúzó olasz nőket nézni alapszinten mindig szórakoztató, de ha már ez van a központban, akkor jóval több zsigeriség és (verbális) agresszió elfért volna - a finom vagy mérsékelten durva szurkálódások sokszor ülnek, de nincs az egésznek valami jól megfogható eszkalációs íve, egyszer csak a nők közül kettő összeharap, oszt' annyi.
Az az egész katyvasz 100 percben borzalmas, 120 percben pedig nézhetetlen lett volna - viszont a 80 perces hosszával még pont elfér az agyatlan guilty pleasure dobozban. 5/10. Bónusz pont nem jár érte, de erényeként fel tudom még róni, hogy eszembe juttatta, hogy érdemes lenne újranézni a 8 nőt, meg Francois Ozont elővenni úgy általában :)

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#166763) erahurka válasza negyven2 (#166759) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek moziban lesznek vajon?

(#166764) erahurka válasza Vitee (#166761) üzenetére


erahurka
félisten

Le a kalappal hogy gyengébbet tudtak csinálni mint régen? :DDD

(#166765) Elemental válasza erahurka (#166764) üzenetére


Elemental
addikt

Az elsőt nagyon szeretem. Lányommal sokszor megnéztük, meg amúgy is sok rajzfilmet néztünk, de már kinőtt a mesékből, egyedül meg nem ülök le rajzfilmezni. Viszont erre lehet elviszem mozizni.

(#166766) Vitee válasza erahurka (#166764) üzenetére


Vitee
aktív tag

Az animacio minosege sokkal jobb lett, de eleve erre irtam, hogy le a kalappal!
A tortenet az ami nem ut akkorat mint elsonek, mivel akkor abszolut ujdonsagkent hatott amirol szol az egesz.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#166767) paatrick válasza Vitee (#166766) üzenetére


paatrick
őstag

Leszbikus lett már a kiscsaj? :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#166768) Vitee válasza paatrick (#166767) üzenetére


Vitee
aktív tag

Meg nem, gondolom az a 3. reszben lesz ;]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#166769) erahurka válasza Vitee (#166768) üzenetére


erahurka
félisten

A harmadik részben már férfi lesz, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#166770) Pitterix válasza gbors (#166762) üzenetére


Pitterix
őstag

Mineknéztemmegkategória. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#166771) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Abigail

Minden hibája ellenére meglepően szórakoztató.
Egész jó karakterek, dialógusok, színészi játék áll össze egy frissnek ható, a zsúfolt műfaj középszeréből szerintem kiemelkedő alkotásban, ami talán egy picit jobb a Renfieldnél is.
Véresen könnyed darab.

#értékelés

"Szerintem."

(#166772) perempe válasza Miklós315 (#166771) üzenetére


perempe
addikt

Nem volt rossz, volt pár jó fordulat, de általában nagy ívben kerülöm ezt a műfajt.
Lehetett tudni, hogy olyan mint a Hegylakó: csak 1 maradhat vagy annyi se.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#166773) erahurka válasza Miklós315 (#166771) üzenetére


erahurka
félisten

Nagyon túl volt gondolva, közben a zúzás része meg ingerszegény lett. De a végére legalább sikerült kihozni a hetero fehér férfit gonosznak hogy a lányok kinyírhassák.

[ Szerkesztve ]

(#166774) gbors válasza Pitterix (#166770) üzenetére


gbors
nagyúr

Eszembe sem jutott, hogy bárki más megnézte, nem is kerestem rá :DDD Én szeretem az olasz mentalitást, úgyhogy időpocsékolás nem volt, de kb. ez a legtöbb, amit el tudok mondani róla.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#166775) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ha eljön Joe Black / Meet Joe Black (1998)

Pontosan azt látjuk nézőként, ami történik, semmi csavar?!
Azok a szemek... :B

Masterpiece

(#166776) Vikthor válasza Grave_444 (#166775) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az nagyon jó hangulatú film, egyik kedvenc darabom a gyűjteményemből.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#166777) fant0mi válasza mephi666 (#165451) üzenetére


fant0mi
addikt

Valóban, egynek teljesen jó volt a Sleeping Dogs. :K

(#166778) Rigormortiis válasza Grave_444 (#166775) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Már én is kinéztem Max-on, hogy újra kéne nézni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#166779) S e t h


S e t h
nagyúr

Azt hiszem apák napjára többet nem is kívánhatnék, mint a családdal Agymanózni, miközben az éppen tinédzserkorba lépő kislányom a vállamra hajtja a fejét.

Köszi Pixar!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166780) devil-k válasza S e t h (#166779) üzenetére


devil-k
nagyúr

❤️

- mozi bolondéria -

(#166781) S e t h válasza devil-k (#166780) üzenetére


S e t h
nagyúr

Valóban, ez az. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#166782) Peterhappy válasza S e t h (#166779) üzenetére


Peterhappy
őstag

👏❤️

(#166783) erahurka válasza Grave_444 (#166775) üzenetére


erahurka
félisten

Hát nem tudom, felénél járok de elég bárgyú dramedy. Sátán azt se tudja hogy kell enni, tényleg nem tudott ennyit ellesni annyi év alatt? Brad Pitt egy imbecill, összeesküvés a cégért és persze az elmaradhatatlan romantikus szál. Van még másfél óra de nem látom benne a zsenialitást.

[ Szerkesztve ]

(#166784) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Igaz Történet:

Kedvelem James Francot és Jonah Hillt is, mindketten bőven megmutatták már, hogy akár Oszkár-szinten is képesek színészkedni, ha éppen nem a Seth Rogan Baráti Körrel hülyülnek, amit egyáltalán nem bánok. Az Itt a vége és az Interjú az all-time kedvenc vígjátékaim között vannak, de színészként is lehet rájuk nézni (127 óra, Pénzcsináló).

Na de az igaz történeten alapuló Igaz történetről: nem nagy eresztés, de szerencsére nincs túlhúzva, kifejezetten rövidnek hat. Franco karakterét azzal gyanúsítják, hogy megölte a családját, Hill pedig erről az egészről könyvet ír, ezért pedig találkozgatnak, leveleznek. Dióhéjban ennyi. A végén tárgyalás, majd egy kis utózönge.

Nem volt különösebb bajom vele nézés közben, igazából érdekes is volt, fenntartja a figyelmet, csak roppant középszerű az egész. És ennek oka maga a történet. Ebben szerintem ennyi volt, egynek pont elmegy, én is csak Francoék miatt néztem meg, de olyan nagy megfejtést nem kell tőle várni. Egy jó 6ost tennék rá.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#166785) erahurka válasza erahurka (#166783) üzenetére


erahurka
félisten

Végére se lett jobb... Egy bulldogot nézek 3 órán át az se nyáladzik annyit mint ez a film.

[ Szerkesztve ]

(#166786) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Furiosa: A Mad Max Saga 8.5/10

Ma néztem meg. Nem vártam hogy több vagy jobb lesz mint a Fury Road, amire 10 pontot adtam annak idején. De még csak azt sem vártam, hogy megközelítse azt. Ez nem is sikerült, de nem azért, mert önismétlő lenne, ahogy azt több helyről is hallottam/olvastam.
Mégis mitől lenne önismétlő? A setting miatt? Vagy mert olyan karakterek is megjelennek a filmben, akiket a Fury Roadban ismertünk meg? Mert a járműves harc hasonló ahhoz, amit ott láttunk? Ezen logika mentén akkor minden, ugyanazon zsáneren belül készülő film is megkaphatná ugyanezt a kritikát, nem igaz? Végül is minden, a vietnámi háborút feldolgozó film ugyanolyan, nem? Tényleg nem...

Ami tetszett: megmaradt az elmebeteg Mad Max-hangulat, a látvány ismét pazar lett,
Furiosa sztorija alaposan ki lett dolgozva, a nagyszemű kislány itt is szép meg jó, de még az általam nem igazán kedvelt Chris Hemsworth is nagyon jó volt.
Ami nem: a zene nem ütött akkorát mint az első résznél, néhány karakter idétlenül, a jelenethez nem illően viselkedett illetve beszélt. Közülük magasan kiemelkedik a Rictus Erectust alakító Nathan Jones nevű pankrátor, aki azon túl hogy eléggé el van hízva, néha Rictusként szólal meg, néha meg Nathan Jonesként...

És hogy miért nem sikerült megugrani a Fury Road által felrakott lécet: elsősorban a műfaji kötöttségek miatt. A Fury Road egy nagyon intenzív road movie, ami csak egy-egy pillanatra lassít le; gyakorlatilag egy hatalmas autós üldözés az egész film. A Furiosa viszont nem az. Ez egy eredettörténet, vannak lassabb részei, és vannak gyorsabb szakaszai, nehezebben kapja el úgy az embert mint a látványos, non-stop akció.

Összességében véve ez egy nagyon tisztességes film szerintem, ha tudja az ember, hogy mire ül be. Ez nem a Fury Road folytatása, nem is akar az lenni.

[ Szerkesztve ]

(#166787) Ryder62


Ryder62
őstag

Bad Boys 4

Tegnap volt szerencsém megnézni a filmet. Hát nem akkora nagy szám mint ahogy sokan (filmkritikusok) állítják.

Túltolták a kreténkedést, egyszerűen mintha a 12 éveseket célozták volna meg a gyenge, röhejes de viccesnek nem mondható jelenetekkel. Béna egysorosok, idétlen, eltúlzott jelenetek jellemzik a filmet. Ugyan a második felére kicsit megkomolyodik de addigra késő.
Vártam mikor indul be végre a film de ez nem igazán akart eljönni. Ezen az sem segített, hogy kb az első fél óra idétlen ökörködés, ( A CSALÁÁD), és egyéb baromkodás és persze Lawrence pucér segge. Nem, sajnos nem Jennifer hanem Martin.
A sztori meg olyan mint egy gyufa szál. Gyenge de cserébe égő. Komolyan, ezt tudták kiizzadni? A kapitányt minek kellett visszahozni ide?

A film előtt megnéztem a 2. részt, a film után az 1. rész. Mondanom sem kell fényévekkel jobbak.
A két film úgy poénos és vicces helyenként, hogy közben komoly, hiszen az adott helyzetből csinálnak komikumot.
Míg az újabbak direkt tolják a kreténséget, hogy vicces, hülye jeleneteket generáljanak.
Csak hogy ezeket egy adott kor fölött már nem lehet élvezni. (max bepiálva)

(#166788) mephi666 válasza Ryder62 (#166787) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi a 2. részt 20 éve 1 hónap alatt vagy 10szer megnéztük :) az 1. rész persze megint alapmű... főleg ahogy megtalálták a gyengémet a 911-essel

az egészben az a legnagyobb vicc, hogy Martin Lawrance 30, Will Smith pedig 26 éves volt a legelső rész idején... boys... még kb oké... 2003-ban már neccesebb volt (38-34), de még oké... aztán 17 évet vártak a 3. résszel és még mindig boys-nak csúfolják őket :C 2024 van, jövőre 30(!!!) éves az első rész... ők meg még mindig "rossz fiúk", nem pedig "kivénhedt nagypapák" :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166789) pohár válasza Ryder62 (#166787) üzenetére


pohár
félisten

a vintage Porsche-s csávót felismerted, aki elé kiugrottak az autóúton? :D kis cameo a főnöktől

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#166790) Ryder62 válasza pohár (#166789) üzenetére


Ryder62
őstag

Igen, de azt is elszúrták. Ez így nagyon random.
Ha teszem azt egy üldözéses, vagy lövöldözéses jelenet alatt robbant volna valami az autóján és megszólal, hogy "ez már azért túlzás" akkor egy jó nevettem volna.
De itt még a kipufogó sem robbant egyet, semmi. :N

(#166791) erahurka válasza pohár (#166789) üzenetére


erahurka
félisten

Film legnagyobb poénja és senki nem nevezett rajtam kívül a teremben... Bezzeg Lawrence pucér seggén...

(#166792) eeXaa válasza Fitzgerald (#166786) üzenetére


eeXaa
addikt

Jobban hasonlít a régi madmax filmekhez. Ezért sokkal jobb a furyrodnál. Az egy céltalan hulladék volt.

(#166793) mephi666


mephi666
nagyúr

The Bricklayer

beekeeper/méhész után most "kőműves", Aaron Eckhart-tal... :) nekünk kéne ilyen filmeket csinálni... van is pár ötletem:

az aranykalászos gazda - főszerepben: Szabó Simon
a targoncás - fsz.: Thuróczy Szabolcs
a cipész - fsz.: Anger Zsolt
a borász
a karosszérialakatos
a fodrász
a műszempillás
stb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166794) erahurka válasza mephi666 (#166793) üzenetére


erahurka
félisten

Amúgy azt kajak nem értem miért nem készülnek ilyen trash akciófilmek itthon. Tényleg nincs három harcművészünk aki tud parancsra csúnyán nézni vagy mosolyogni?

(#166795) mephi666 válasza erahurka (#166794) üzenetére


mephi666
nagyúr

...még harcművésznek se kell lenni, mert akiket írtam, szerintem nekik jól áll a gengszter szerep, akciófilmben meg lőfegyverrel el lehet intézni mindent :K hozzáraknám az előző listához akkor még Olasz Renátót, Nagy Zsoltot, Szalay Bencét, Vilmányi Benettet...

szerintem kihagytam sok színészt, aki már bizonyított olyan karakterben, akit én el tudok képzelni akciófilmen :K nem értem én sem, miért nem lát senki fantáziát a műfajban... kb egyedül Árpa Attila rakott le értelmesen az Argo1-2-vel, ezen kívül egészestés filmből nem sok van (csak a Viszkis-t tudnám még ebbe a kalapba rakni, más eszembe se jut az elmúlt 20-30 évből)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166796) Bad Pritt válasza mephi666 (#166795) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nem a színész a lényeg, hanem az apparátus mögöttük, nem véletlen lobbiznak már lassan egy évtizede a kaszkadőrök a külön Oscar-kategóriáért, itthon nincs igazán képesség egy épkézláb akciófilmet összerakni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#166797) erahurka válasza mephi666 (#166795) üzenetére


erahurka
félisten

Ja, de amivel tényleg lehetne villantani kis pénzből az egy jó bunyós film lenne szerintem. És a jó alatt a koreográfiát értem nem a színészeket vagy a történetet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166798) Met válasza mephi666 (#166793) üzenetére


Met
nagyúr

a gázszerelő ? :U ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#166799) mephi666 válasza Met (#166798) üzenetére


mephi666
nagyúr

...abból remélem pár éven belül börtönfinálés önéletrajzi dráma lesz :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#166800) j0k3r! válasza erahurka (#166794) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Mindenki Dzson Wikk akar lenni (legalábbis a stúdiók ebben reménykednek szerintem)

some men just wanna watch the world burn...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.