Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113801) ígyvanferi válasza radi8tor (#113800) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Meg azt a sok száz méternyi karácsonyfaizzót felaggatni.

(#113802) #48613632 válasza radi8tor (#113800) üzenetére


#48613632
törölt tag

:))
Jóvanna .. csak próbálom kicsit árnyalni a képet

(#113803) vond


vond
MODERÁTOR

Az igen! ;] :DDD
(Kate McKinnon Animal Cannibals-t rappelt Jimmy Fallonnál.)

Már fent van Youtube-on is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#113804) Bad Pritt válasza vond (#113803) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Zseniális.
a '90s rap song by Animal Cannibals, "Yozsefváros." :DDD

És amúgy tökre úgy néz ki, hogy érti is, mit rappel. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#113805) oriic válasza vond (#113803) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zsenialis. :D

Live-Die-Respawn

(#113806) Viszlát válasza hoffman_ (#113770) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor te sem jössz a Mamma Mia-ra? :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#113807) FollowTheORI válasza #75376384 (#113796) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem abszolút saját személyes szubjektív értékelésem alapján az előző jobban bejött. :)

Rogue Nation

Ez a mostani sokkal sablonosabb elemekből állt... de hát kinek mi.
Igaz a megvalósításuk, a kivitelezés meg pazar... tökélyre van fejlesztve már ebben.

A másodikból a zene jó... abban van a chimera... vagy nem tudom melyik, amikor tudod a csaj beadja magának az mérget vagy mit akkor szól... az annyira megérintett...
Mondjuk amúgyis Hans Zimmer fan vagyok, szóval elfogult vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113808) Peterhappy válasza vond (#113803) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sokkot kaptam :D Elképesztő.

(#113809) koncsik válasza vond (#113803) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Made my day :C :DDD :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#113810) KaitouP válasza vond (#113803) üzenetére


KaitouP
veterán

Maximális respect a színésznőnek, ez zseniális! :DD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#113811) atike


atike
nagyúr

forrás

Első SW IX forgatási kép...

(a kép csak linkelve jön be? :U )

[ Szerkesztve ]

(#113812) k-adi válasza oriic (#113758) üzenetére


k-adi
nagyúr

A "jaj" ide már nem elég :D

ez a poszter leolvasztja az agyat...ha ez volt a céljuk akkor elérték

(#113813) Ispy válasza vond (#113803) üzenetére


Ispy
veterán

Nem rossz, de utána egy órán át belgát hallgattam miattad, ha már feldobta a jútub. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#113814) hoffman_ válasza Viszlát (#113806) üzenetére


hoffman_
nagyúr

és ha azt mondom, hogy már láttam? ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#113815) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani pár, akár "régebbi" filmet a következők stílusában/hangulatában/minőségében (értem ez a alatt rendező, fényképész, dramaturg igényes munkáját)
Pl: Hell or high water, SICARIO, No country for old men ...
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#113816) spiky03 válasza vond (#113803) üzenetére


spiky03
veterán

En is lattam reggel.
Nagyon kiraly szerintem! :C
Enek oromere a meloban meg is hallgattuk az elso albumukat :D
Mi is hallgattunk !ma Belgat is :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113817) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annihilation (2018)
Úgy érzem ez jó eséllyel felkerülhet az örök kedvencek listámra. :B

Emlékeim szerint közel 20 éve nem láttam igazi sci-fi témájú pszichedelikus horrorfilmet. Sőt, ilyet talán először, ami mindkét előbbi kategóriában (sci és psy) külön is megállhatja valamelyest a helyét (már annak is nyújt valamit, aki csak az egyikkel tud azonosulni), miközben még a harmadikban is "őszinte" (nem olcsón rémisztget, nem üresen morbidkodik, mint a legtöbb "úgymond horrorfilm", hanem a témából természetes úton következik egy átérezhető szintű rémület ***).
A képi kivitelezés is gyönyörű, bár a látványorgia a végére van tartogatva (végre egy film, aminél tényleg azt éreztem, hogy megéri az árát a HDR OLED) és a hangzásvilág is briliáns a vége felé (gondolom nem csak nekem ismerős ez a moraj 1ó35p körül).
Ez a film megadta azt, amire az utóbbi években hiába vártam olyasmi címektől, mint pl. az Alien (Prometheus és Covenant), de akár néhány hasonló stílusú videojáték (volt pár, amikről azt éreztem,hogy ide tartottak, de eltévedtek, "felhígultak"). Kár, hogy nem volt belőle több, mert picit azért szűkre lett húzva.

Olyan érzés kerülget ezzel kapcsolatban, hogy most ért el oda a technológia, amiben igazán ki tudták volna magukat "tombolni" a Stanley Kubrick félék. (Valahogy így próbálnám elképzelni a Space Odyssey végét is, ha ilyen szinten lett volna 50 éve az animációs technika, mint itt a CGI, ami a fraktálörvényt szülte - képben és hangban egyaránt).

SPOILER - Azt még nem döntöttem el teljesen, hogy jó ötlet-e már a legelején elárulni a férfiról, hogy "ő igazából nincs is ott" (pl. mikor egy percen át mutogatják a kezét az üvegpoháron át -- miközben igazából a szavaival is elmondja), illetve a nőről is kiderül ez már a vallatása közben (gyakorlatilag egyenesen bevallja a székben ülve azzal, ahogy beszél, aztán megismétlik a poharas dolgot is). Olyan szempontból szerintem jó ötlet a férfinél, hogy hamarabb kezdünk "félni", a nőnél viszont fura, hogy ez a vallatóknak látszólag nem esik le (és utána úgyis mutatják még a pár szemeit is nemsokkal később). Az mondjuk egyértelműen pozitív számomra, hogy a végén mutatják a szemüket is, fulladásig vagyok már azzal, hogy igazából nem fejezik be a story-t, hanem ráhagyják a képzeletre (mindenki ilyen marha művészi, hogy lemásolja azt a trükköt, pedig csak örülnek, hogy akkor nem kell konzisztensnek lenni, rá lehet fogni hogy >azt< akarták...).

*** itt a spoiler alatt térek oda vissza, hogy egyszerre hozza a rémületet a természetes elmúlásból (testi öregedés, rákos betegség, öreg kori elbutulás, stb), belefordítva a teljes testi eltorzulásba (ilyeneket mondjuk sokan csinálnak akár jobban is, de itt sem rossz), de ez még hatásosan fel van fűzve aköré, hogy közben sohasem lehetnek biztosak a szereplők abban, hogy hol lehet a valóság és esetleges hallucináció határa, mert tudják, közvetlenül az elmeállapotukra is kihat. Ebben az egyik legjobb az elveszett nő hangját használó "szörny", hisz még az is elképzelhető, hogy most talál vissza az elveszett nő, de a másik három eltorzult állatnak látja és megölik. (Na meg persze a végén a "harc".)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#113818) tuki2200 válasza janos666 (#113817) üzenetére


tuki2200
senior tag

A befejezes azert olyan amilyen, mert egy trilogia 1. resze :)

(#113819) Viszlát válasza hoffman_ (#113814) üzenetére


Viszlát
addikt

Áruló!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#113820) janos666 válasza tuki2200 (#113818) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az jó, jöhet.

Jut még eszembe: mitől lett most ennyire felkapott ez a körbefont luk, mint szimbolikus kapu a tudatalattiba, vagy hasonló értelmekbe?
Mondjuk itt logikusan adta magát, hogy miért van ott luk a toronyban, de a legutóbbi Star Wars film alatt gondolkoztam ezen a potenciális szimbolikán, hogy míg Luke besétált egy barlangba, most egy nagy körbefont fekete lukba kell bemásznia gettótündérnek.
(Nem mellesleg kb. a fekete luk körüli néhány perc annak az SW filmnek az egyetlen érdekes pár perce. Az is, ami nem konkrétan bent történik, de már mutogatják a lukat kívülről. Ott van némi látszata, hogy csinál valami SW-t tekintve újat a film, de aztán vissza kihátrál és megy tovább a copy-paste.)
Csak a kút jut róla eszembe, főleg hogy valami nő körülötte (kútvíz, élet... de ha beleesel belefulladhatsz...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#113821) sixpak válasza janos666 (#113817) üzenetére


sixpak
nagyúr

Amit én sem gondoltam volna, hogy már 3x megnéztem, de még mindig bejön, nagyjából azt érzem, amit te.
Van egy olyan hangulata, amivel kevés film dicsekedhet, nagyon a hatása alá kerültem anno, pedig nincs benne poros földút, ördögszekér, szélkerék, öreg Dodge, country music... :D

Ez pedig, a leghatásosabb (és hajmeresztőbb) "zene", amit mostanában hallottam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#113822) Mik76 válasza Ispy (#113776) üzenetére


Mik76
senior tag

Na, megneztem a Quite Place c. filmet. Megertem hogy ilyen megoszto. Jo hangulat, szep fenykepezes, klassz alap otlet, vs buta megoldasok, jump scare hegyek, irto buta szereplok, totalis kovetkezetlenseg, nagyon szabadon ertelmezett muveszi megkozelitese hogy mi az ami mar olyan hangos hogy elkapnak es mi az amit meg se hallanak.

Aki szeretni akarja a filmet a hatranyokat igyekszik nem tudomasul venni, aki meg total kiakad az meg az elso csoportrol nem akar tudomast venni. :)
Ertem en hogy szep meg hangulatos de az olyan dolgok mint a csavo homokot hord hatizsakkal korbe a varosig stb.... Aki ezt beveszi az meg eleteben nem hordott odebb par taliga homokot vagy sodert vagy barmit. Aztan azt meg megprobalni hangtalannak beadni ahogy egy 80-90 kilos ferfi teli robol rohan ruhaban, mig a csori mosomegve kettot cincogott de mar kilapitottak. Futhatna a fold felett is a ruha surrogasa mar boven eleg kellene hogy legyen. Amugy le a kalappal Emily Blunt elott hogy hangtalanul megszul egy gyereket aki szepen csendben jon a vilagra. Jellemzo. Tenyleg elkepesztoen kovetkezetlen a film, lehetne sorolni sokaig a problemakat, de mondjuk tegyuk hozza hogy a mufaj horror, az meg altalaban nem szokott nagy szellemi magassagokban elhelyezkedni.

Egynek jo volt. 6/10

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113823) eeXaa válasza Mik76 (#113822) üzenetére


eeXaa
addikt

Az Annihilation ra is 6.5/10 adtál... akkor szerinted ez a két film egy szinten lenne? :F

(#113824) Mik76 válasza eeXaa (#113823) üzenetére


Mik76
senior tag

Ugyan mar hogy mondhatsz ilyet? Lathatod a 6.5-bol hogy mennyivel jobban bejott az Annihilation.... ;]

Amugy mas mufaj, mas elvarasok. Egy horror eseteben konnyebb felfele pontozni, egy sci-finak kemenyebben kell megkuzdenie az elismeresert. Legalabbis ha megprobal a tudomanyos teren maradni akkor mindenkeppen. Az "urszemet" az kb hasonlo kategoria mint a horror.
Szvsz.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113825) eeXaa válasza Mik76 (#113824) üzenetére


eeXaa
addikt

Gondoltam hogy arra a fél pontra fogsz hivatkozni... :D ...de tényleg.... ez a pontrendszer egyfajta minőségi jelzés lenne valahol.... ha én e szerint értékelném a két filmet akkor a Q.P nem kaphatna többet 2 nél... míg Garland mesterműve 10 es plusz 5 csillaggal....

(#113826) Mik76 válasza eeXaa (#113825) üzenetére


Mik76
senior tag

En sok hasonlosagot velek felfedezni a kettoben igazsag szerint. Jo otlet, jo kivitelezes, banalis megoldasok.
Izlesek es pofonok. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113827) madgie válasza eeXaa (#113823) üzenetére


madgie
titán

Tök jó példa, az Annihilationben én csak a gagyihegyet láttam, amit sokan itt a Quiet Place-ben :))

(#113828) #48613632


#48613632
törölt tag

Russo testvérek "magyarázata" Hulk viselkedésére, illetve az események visszafordíthatóságára. Tényleg nem szeretnék mindenbe belekötni, de nekem ez nagyon meh ... (természetesen spoileres némileg)
Puliwood cikk ITT

szerk:
Egyébként, Hulk kérdése eléggé nyilvánvaló számomra.
Gyakorlatilag két olyan elementális erőről van szó, ami legyőzhetetlen, megállíthatatlan. A filmbeli összecsapás, ha a karakterek jelleméhez hűek akarunk maradni, az olyan lenne, mintha a megállíthatatlan ágyúgolyó találkozik, a ledönthetetlen fallal.
Miután az IW teljes egészében Thanos körül forog, így végülis adja magát, hogy nem csaphat össze (rendesen) Hulkkal, mivel ott Hulknak győznie kellene. Ezen a szinten nincs értelme az erejük összehasonlításának, helyette az a lényeg, hogy Hulk a pozitív karakter, tehát az egész cécó végén, ő kell, hogy megmaradjon.
Ezt meg nyilván nem lőhették el, az IW nyitó képsoraiban, így Hulkot, egy huszárvágással sztenderre rakták, és ... és majd lesz valami. Én is húzom a szám, de az is tény, hogy sokkal jobb nekem sem jut az eszembe. :/

eeXaa
Pontozásról kezdek lassan én is leszokni, mivel egy olyan átlagot ad, ami sok különböző filmnél is lehet azonos eredményű.
Ha néhány szempontot veszel alapul, pl rendezés/történetvezetés, színészi játék, zene .. stb tök különböző eredményekből is kijöhet ugyanaz, vagy hasonló átlag.
Szóval, ha pontozunk, akkor lehet azt úgy kellene, hogy kategóriákra bontani, vagy nem is kellene pontozni.
De végső esetben, meg is próbálhatunk együtt élni, ezzel problémával.

[ Szerkesztve ]

(#113829) Mik76 válasza #48613632 (#113828) üzenetére


Mik76
senior tag

En ugy vagyok ezzel a pontozassal hogy mindig a film utani hangulatomat tukrozi. Es nem azt hogy vidam vagyok vagy szomoru, hanem inkabb hogy elegedett vagy frusztralt. Az elobbihez es az utobbihoz is elvezethetnek tokeletesen mas erossegek vagy gyengesegek. Pl az hogy nalam mindket emlitett film 6 pont koruli az nagyjabol tukrozi is a hangulatomat. Osszessegeben jol elvoltam veluk, de sok butasag lerombolta ugy hatig oket a tizbol.
Mondjuk nalam elenyeszo kiveteltol eltekintve egy film nem mehet a 9-10 kozelebe jo sztori nelkul. Ez mindennek az alapja es ennek csak a fele az alap otlet. Pl konyvek tekinteteben Stephen King tud olyanokat hogy iszonyu jo sztorit ir meg mindenfele varatlan de nem hiteltelen tortenesekkel, aztan a vegere csinal valami olyan bena befejezest hogy az embernek sirni tamad kedve hogy: MIERT????? :Y

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113830) #48613632 válasza Mik76 (#113829) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az alsó/felső ponthatárok meg megint egy jó kérdés, hiszen ha komolyak akarunk maradni, nem is adunk pontokat a perifériákon. Tehát, szerintem, az 1-2 és a 9-10 pontok komolytalanok, vagy teljesen érzelmi alapúak.
De az is igaz, hogy ha magadban elkönyveled, hogy 1-2 és 9-10 filmek nem léteznek, akkor ésszerű ezeket a lépcsőfokokat kivenni a mércéből, és a fennmaradó 3-8 területet kell felosztani 10 részre. Ez pedig erősen relativizálja a pontozást.
***
King nálam úgy a 2000 évek körül teljesen kiesett. Igazából nem is tudom, hogy vannak e új művei. A Setét Torony is régi írása, hiába most lett megfilmesítve. Szeretem, illetve szerettem, a kalsszikusokat meg olvastam is, kb 15-20 kötetet tőle.
Clive Barker esetleg, hogy a témánál maradjunk? Nagyon beteg, de tényleg csak könyvben ajánlanám. A filmek nem adják vissza azt, amit Barker papírra vetett, még akkora mértélben sem, mint SK esetében. Talán, a Hellraiser sorozat az, ami kellőképp beteg, és a maga idejében cult movie lett belőle. No meg, a Hellraisereket nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#113831) emiki6 válasza Mik76 (#113829) üzenetére


emiki6
veterán

Viszont a film utáni hangulatod meg nagyban befolyásolja a film előtti hangulatod, ez sajnos megkerülhetetlen.
Igen, hát a 10-es az a "tökéletes film", amiben minden el lett találva.

A kell / nem kell pontozás időnként újra előkerül. Vannak érvek mellette is, ellene is, de a vége mindig az, hogy valaki pontoz, valaki nem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#113832) eeXaa


eeXaa
addikt

...olyan kiváncsi lennék, vajon hogyan pontoztatok volna mondjuk egy 2001 S.O.-t amikor kijött pl.... de előre látom a az itteni kommenteket róla... "unalmas, semmiről sem szól, bealudtam rajta" stb stb...oszt jóindulattal kaphatna egy 4/10 ből :D

(#113833) Mik76 válasza emiki6 (#113831) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, hát a 10-es az a "tökéletes film"

Majdnem. A tizes az az a tokeletes film nekem. :K

Pitepeti71
Szerintem nem felesleges a ket veglet. Pont azert mert ami tizes az valoszinuleg megmozgatott benned valamit amit keves film tud, es kepes kivaltani azt az extra erzelmi toltetet. Talan a katarzis szo illik ide leginkabb de mondjuk egy tizes vigjateknal nem feltetlenul jo szo. :)
Az 1 meg a 2 is oke ugyanabbol a szempontbol. Erzelmileg fel tud **szni hogy ekkora szart valaki kepes penzelni megcsinalni es forgalmazni, csak mert az embereknek mindig van elpocsekolni valo ket orajuk na meg penzuk.

A Hellraiser remek novella, mindenkeppen ajanlott!

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113834) Ispy válasza Mik76 (#113829) üzenetére


Ispy
veterán

Én azért nem pontozok, mert egyszerűen képtelen lennék egyenletes minőségben adni a pontokat, mert persze a végleteket még talán eltalálja az ember, de a 4-7 közötti rész az teljesen hektikus lenne, és nehéz magadban folyamatosan nyilvántartani, hogy akkor a 5-ös, az a blablabal, a 6-ös meg a blablabla stb.

Persze így is pontoz az ember, mert van a szar, az egynek elment, az elment, a jó meg a fasza, de ebbe az ötbe sokkal könnyebb beleerőszakolni egy-egy filmet, ha már értékelni kell mindenáron. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#113835) Mik76 válasza Ispy (#113834) üzenetére


Mik76
senior tag

Eddig meg sosem szembesitettek korabbi pontozasaimmal, de ha eeXaa tovabb erolteti a dolgot, akkor majd megirom hogy parancsra tettem. Vagy ittam....

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113836) lezso6 válasza #48613632 (#113830) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

10: mestermű
9: kifejezetten ütős film
8: kötelező film (popcorn mozi már nem lehet itt)
7: jó film, van benne valami plusz
6: jó film, de semmi extra
5: középszar, max egyszer nézős
4: már zavaró, kikapcsolnám vagy átlagon aluli
3: trash film / nagyon szar (tipikusan Roland Emmerich)
2: nagyon súlyos hibákkal teli film (pl Black Panther)
1: kultúrális bűncselekmény (pl Kis Vuk)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#113837) eeXaa válasza lezso6 (#113836) üzenetére


eeXaa
addikt

...erről van szó... :R

(#113838) fateless válasza lezso6 (#113836) üzenetére


fateless
veterán

Ez tetszik.

Pitepety71 #113828
Hulk
Jó kérdés Hulk és Thanos csatája. Szerintem Hulknak csak akkor van esélye, ha Thanos kesztyű nélkül küzd. Mert persze Hulk minél dühösebb, annál erősebb, de őt is ki lehet ütni, ahogy erre már láttunk pár példát. Hulk most csak parázsló tűz, az biztos. Viszont ha lesz Hulk-Banner kombó, úgy már több esélye van. De a képregények alapján önmagában nem győzhet a "Dühöngő bika"

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#113839) atike válasza lezso6 (#113836) üzenetére


atike
nagyúr

Példák nélkül jobb lett volna ez a lista... :U

A 8-asban miért zárja ki egymást az, hogy popcorn, meg az hogy kötelező....?

(#113840) Mik76 válasza lezso6 (#113836) üzenetére


Mik76
senior tag

1: kultúrális bűncselekmény (pl Kis Vuk)

Ezen jot rohogtem, de telitalalat! Eleg kicsi a magyar vfx szakma de meg senkivel nem talalkoztam aki megemlitette volna hogy dolgozott benne. Mindenki lapit, bar gondolom a stab listan igy is rajta vannak. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#113841) #48613632 válasza Mik76 (#113833) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, pont erre mondtam, hogy 10-es film vagy nem létezik, vagy érzelmi alapú a döntés. De ezt teljesen elfogadom, hogy van ilyen.
Viszont, ha érzelmi alapon pontozol, jó eséllyel, az idő múlásával, ez a vélemény kissé átalakul benned.

kicsit idevághat még
Én pl tegnap este néztem a Harley Davidson és Marlboro Man-t :) Nagyon jó feelingje van annak a filmnek, de kissé vontatottnak tűnt mai szemmel nézve, és hát az akciók is mára B kategóriássá züllöttek. Szeretem Mickey Rourke-t, illetve a karaktereit. Általában elég badass karikat hoz a filmjeiben, és ez úgy az egész lényéből amúgy is sugárzik, szinte játszania sem kell, Ő maga a karakter.
Pl Ivan Vanko, a Vasember 2-ből, vagy egy kevésbé ismert szerepe, a Spun c filmből.
Ezt a filmet egyébként ajánlom megtekintésre. Az biztos, hogy megosztó lesz. Én is jó régen láttam, 15 éve biztos van, szóval kiváncsi leszek, mit ad majd vissza :)

fateless
Ha Thanos legyőzi Hulkot, az a közönség szemében, nagyobb szentségtörés lett volna, mint ez a kis bizonytalanság.
Arra akartam kilyukadni, hogy Hulkot szándékosan tartják távol az eseményektől, és így egy teljesen "tiszta" karakter fog szembekerülni Thanossal, a végső küzdelemben. Az meg páratlan baromság lenne, hogy Hulk végig rejtve marad.

szerk
Mik76
Ja igen, a másik véglet, meg ugye az alja. Az 1-2 filmek. De igazából én azokat meg sem nézem, tehát részemről meg el sem jutok addig, hogy bármi komolyat mondjak róla.

[ Szerkesztve ]

(#113842) eeXaa válasza atike (#113839) üzenetére


eeXaa
addikt

...értsd pl. a jumajira, vasemberre meg a sztarwarszra eleve azzal ülsz be...

[ Szerkesztve ]

(#113843) Ispy válasza #48613632 (#113841) üzenetére


Ispy
veterán

Alapvetően nem vagyok szinkron párti, de vannak filmek, amiket a dumák adnak el, ez ilyen, vagy például a 48 óra filmek (erdeti szinkronnal), vagy a Ford Fairlane. Régen a Marlboro Man szinte összes mondata aranyköpés volt a haveri körben. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#113844) lezso6 válasza atike (#113839) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy film attól kötelező, hogy van valami fontos mondanivalója vagy komolyabb tartalma. A popcorn moziban egyik sincs. Pl képregény adaptációk.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#113845) fateless válasza #48613632 (#113841) üzenetére


fateless
veterán

Igen, szerintem is szándékosan hagyták ki az eseményekből, bár a megoldás elég gyenge lett

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#113846) Tibiajax válasza lezso6 (#113836) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D a feketepákó tényleg ennyira szr film?
jó.. én -talán- a 8as és 9eset felcserélném

(#113847) emiki6 válasza #48613632 (#113841) üzenetére


emiki6
veterán

"Az 1-2 filmek. De igazából én azokat meg sem nézem, tehát részemről meg el sem jutok addig, hogy bármi komolyat mondjak róla."

Hát ez az! Az alja filmek vagy el sem jutnak hozzám vagy kinyomom a francba. Bár az angry birds filmet végignéztem, de hogy az 1-2-3 ból melyik kategóriába esik nem tudom, elvégre csak a történet és a karakterek voltak szarok, az animáció, zene, ilyenek nem voltak kifejezetten rosszak. Mint filmélmény viszont kb kettest ér és én nem dobálózok a kettessel, mint egyesek, szóval ennek súlya is van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#113848) #48613632 válasza Ispy (#113843) üzenetére


#48613632
törölt tag

""Jobb inkább a tűzben égni, mint ázni a húgyban."
"It's better to be dead and cool, than alive and uncool.""

A Ford Fairlane mondjuk nálam nem volt annyira bejövős. Okés, jó volt a duma, viszont nem bírom a Nagy Ferót. Nem emberileg, hanem a szinkronhangját. Énekhangja érdekes módon nem zavar.

emiki6
:K
Angry Birdset én sem néztem végig. Igazából már az elején kivettem. Unalmas, semmitmondó karakterek.. Bár a játékot toltam sokat mobilon, még az első verziót, ami megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#113849) atike válasza lezso6 (#113844) üzenetére


atike
nagyúr

Képregény adaptációk kapcsán elfogadom, de szerintem nem csak azok a popcorn mozik... Mondjuk tény, hogy ha az ember rákeres és listákat nézeget, akkor 90%-ban képregényfilmek vannak... pld

Mondjuk ahogy időben visszafelé haladunk egyre kevesebb a képregényfilm... :)

[ Szerkesztve ]

(#113850) lezso6 válasza atike (#113849) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, a képregényfilmek a popcorn legjobbjai között vannak. De attól még popcorn.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.