Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114301) pohár válasza k-adi (#114299) üzenetére


pohár
félisten

Ballers :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#114302) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Rampage-t látta valaki 3D-ben? Megéri 3D-ben nézni? Pop-up-ok, WOW Fakor, ilyesmik?

A RPO-os csalódásom után már nem vállalok be egy Hollywoodi filmet sem ellenőrizetlenül 3D-ben.

(A Rampage-hoz sem sok kedvem lenne, mert már előre tudom mekkora butaság, de a látványért (meg mert most nem nagyon van más) azért még megérheti.)

(#114303) cyberkind válasza SunMount3r (#114302) üzenetére


cyberkind
félisten

Minek erőlteted a 3D-t, ennyire szeretnél egy jót így filmezni vagy mi?

Paranormal Cocktivity

(#114304) SunMount3r válasza cyberkind (#114303) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem erőltetem, csak azokat nézem már, amiket tényleg érdemes, ezért is tettem föl ezt a kérdést. Amúgy láttam már pár nagyon jól megcsinált 3D-s filmet, amiket tényleg érdemes volt 3D-ben nézni és sok van amit még egyáltalán nem, ezért mindig ott a remény, hogy esetleg jön egy, ami megint megugorja a lécet. Kicsi az esélye (manapság pláne), de sose lehet tudni.

(#114305) Vertigo18 válasza SunMount3r (#114304) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is csatlakoznék hozzád! Kisfiammal a mai napig próbálkozunk, keressük a 3D-s filmekből azokat, amik IGAZI élményt nyújtanak... Sajnos tényleg elvétve van csak, így én is szívesen fogadok bármilyen film-címet, ami igazi élményfaktorral bír 3D terén.

A "Fake/True" listát már rengetegszer átböngésztem, onnan mazsolázgatok, de valódi, felhasználói rewiev érdekelne inkább.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#114306) gbors válasza Vertigo18 (#114305) üzenetére


gbors
nagyúr

A Shrek-spinoff Csizmás kandúr egész jó volt 3D terén. Ill. a Madagaszkár pingvinjeiről is ez rémlik. Nagyon mást hirtelen nem tudok mondani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#114307) Vertigo18 válasza gbors (#114306) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, rákukkantok...

Viszont nem muszáj leszűkíteni mesékre... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#114308) SunMount3r válasza Vertigo18 (#114307) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is pont olyanokat tudok ami a "családi" kategóriába esnek: Sammy's Adventures 1 (a második részről még nem tudok nyilatkozni) és az Amazing Ocean 3D és a kicsit nagyobbaknak még a Tiny Giants 3D is (természetfilmek, de van jó magyar szinkronjuk is).

(#114309) gbors válasza Vertigo18 (#114307) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ha nem szűkítem le mesékre, akkor... nagyon mást hirtelen nem tudok mondani :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#114310) Pearce


Pearce
aktív tag

A Warner DC Elseword-ös The Joker filmjébe csatlakozott Alec Baldwin, mint Thomas Wayne. A cast most úgy áll, hogy Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz vagyis Domino a Deadpool 2-ből, Marc Maron a Netflix-es Glow-ból és Frances Conroy az American Horror Story-ból.

Plusz múltheti hír, hogy Hans Zimmer szerzi a Wonder Woman 1984 zenéjét. Fuck yeah!

A The Predator elvileg R besorolású lett, ezzel szemben a Tom Hardy-s Venomnál meg eléggé úgy néz ki, hogy a Sony ezt nem meri bevállalni, még maga a rendező sem tudja, hogy milyen besorolású lesz a film, agyrém: [link]

[ Szerkesztve ]

(#114311) #48613632


#48613632
törölt tag

The NuN - altered universe poster :DDD

(#114312) OPiiPO válasza #48613632 (#114311) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D :DD :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#114314) Mik76


Mik76
senior tag

Danny Boyle oszinten elmondta miert szallt ki a 25 bond filmbol. Wtf??
Ez motva?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#114315) eeXaa válasza Mik76 (#114314) üzenetére


eeXaa
addikt

..szerencsére vannak még nagy rendezők akik röhögve továbbállhatnak ilyrn esetben, és nem kell a futószalagon készülő filmipart szolgálniuk...

(#114316) tuki2200 válasza eeXaa (#114315) üzenetére


tuki2200
senior tag

Attol nagy rendezo valaki, hogy a nezoknek, rajongoknak hatat forditva, a studioval szembeni maximalis erdek ervenyesites vagy jo kompromisszumra torekedes helyett egyszeruen elsetal, mi meg egyuk a sz*rt amit kapunk...

[ Szerkesztve ]

(#114317) eeXaa válasza tuki2200 (#114316) üzenetére


eeXaa
addikt

..ehh van... én speciel szivesebben nézek egyedi kompromisszum mentes filmeket...

(#114318) tuki2200 válasza eeXaa (#114317) üzenetére


tuki2200
senior tag

Azokat muvesz filmeknek hivjak es nemhiszem, h barki is szereti :D :D

(#114319) eeXaa válasza tuki2200 (#114318) üzenetére


eeXaa
addikt

...sajnos ebben igazad van... az emberek többsége a futószallagon ömlesztett mocskot imádja...

(#114320) #48613632 válasza Mik76 (#114314) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem meg, James Bondnál a karakter lényege, hogy sosem hal meg. Kb mint Miki egér. Tök igaza van JB-nek, hogy nem vállalta el, szerintem is nevetséges ötlet.
A hidegháborús részhez nem tudok hozzászólni. Nem tudjuk, pontosan miről van szó.

(#114321) gbors válasza tuki2200 (#114316) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, reszben ettol is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#114322) Mik76 válasza eeXaa (#114315) üzenetére


Mik76
senior tag

Itt most veled ertek egyet. Danny Boyle amugy abszolut nem a muvesz filmes mezonyhoz tartozik, hanem a barki szamara emesztheto kivetelesen egyedi es igenyes filmek egyik alkotoja. Egy pillanatig nem fordul meg a fejemben a gondolat hogy ebben az esetben o lett volna a hulye.

pitepeti71 +1

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#114323) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Valaki latta a Slenderman filmet mar?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#114324) eeXaa válasza Mik76 (#114322) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem van egy amolyan presztízs dolog is ebben...

(#114325) Viszlát válasza #48613632 (#114320) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudjuk, pontosan miről van szó.

Ez ugyanúgy igaz az egész cikk tartalmára, így a megölős-feltámasztós dologra is. Az egyetlen hivatalos forrással rendelkező információ az a tweet ahol bejelentik Boyle távozását, semmi másról nem találni semmiféle konkrétumot. Újabb klasszikus esete a modern "újságírás" nem létező hitelességének, a port.hu lefordít egy bulvárcikket, de már az a cikk is egy másik bulvártól lett átvéve, ahol a ténylegesen valós információ létező, megjelölt forrásán kívül minden más hablaty. A klasszikus meg nem nevezett források szerint, a producerekhez közel álló források szerint, néhány bennfentes szerint szófordulatokkal igyekeznek alátámasztani a kamu tényeket, és ahogy a mellékelt ábra mutatja, működik.

Förtelmes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#114326) mmdms


mmdms
addikt

Helóka!

Az avangers infinity war legeleje, az valamelyik másik marvel film végétől kezdődik? Ha igen melyiktől?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#114327) vond válasza mmdms (#114326) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Thor: Ragnarök

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#114328) #75376384 válasza mmdms (#114326) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ebből a kérdésből kiindulva, ne lepődj meg, ha az iw nagy részét nem fogod érteni. :D

(#114329) oriic válasza #75376384 (#114328) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kb pont ezt akartam mondani :D

Live-Die-Respawn

(#114330) mmdms válasza vond (#114327) üzenetére


mmdms
addikt

Pedig azt is láttam, meg kell újra nézzem...köszi a választ!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#114331) oriic válasza mmdms (#114330) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amugy ha valami nem kerek kerdezz nyugodtan, segitunk. :)

Live-Die-Respawn

(#114332) mmdms válasza oriic (#114331) üzenetére


mmdms
addikt

Nem emléxem olyanra a ragnarökből, hogy egy hajón harcolnának tánosszal. Bár az a Thor rész nekem nem igazán tetszett, szerintem egyre gagyibbak a marvel filmek, de ez az avangers marhajó lett.
Amúgy marha kíváncsi vagyok hogy hozzák vissza a szuperhősöket ezután, és hogy Fury kinek küldött üzit a végén.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#114333) Bad Pritt válasza mmdms (#114332) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ragnarok after credits, aztán kezdődik is az Avengers. Gyakorlatilag össze lehet vágni a kettőt értelmesen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#114334) oriic válasza mmdms (#114332) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ragnarok stablistas jelenete azon a hajon jatszodik.. Ott erkezik meg Thanos a hajojaval. A harcot magat nem mutatjak, de csak par perc telik el, es onnan indul Avengers. Fury a vegen Captain Marvelnek jelzett. A csajrol lesz egy film az Avengers 4 elott jovo tavasszal, a 4. reszben pedig szerepelni is fog.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#114335) mmdms válasza oriic (#114334) üzenetére


mmdms
addikt

Ahhaa, szóval ő lesz Furynak a titkosabbnál is titkosabb fegyvere. :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#114336) atike válasza DrDobos (#114323) üzenetére


atike
nagyúr

Ez alapján nem az igazi...

(Cinematrix Slenderman kritika)

(#114337) DrDobos válasza atike (#114336) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezt néztem én is, de a haverok nem hisznek az indexnek a temaban :C ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#114338) #48613632 válasza Viszlát (#114325) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, igazad van, de szerintem, ebből a hírből semmi hivatalosabb nincs. Elolvastam pár találatot a "why boyle leave james bond" keresőszavakra, de semmi ennél bővebb tartalom.
A Doctor Who-s párhuzamot emlegetik még, de ez eléggé ironikusnak tűnik, + nem ismerem a karaktert, nekem kimaradt az a sori. Tudja magát regenerálni a halálból?

Akkor már inkább: ;]

[ Szerkesztve ]

(#114339) Fitzgerald válasza Mik76 (#114314) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Sam Mendes is belebukott, és remélem Nolan sem rendez soha Bondot. Az angolszász foskultúra legalja az egész sorozat már régóta. Buta, unalmas, product placement-el televert gyökérség habbal.

(#114340) Füleske


Füleske
addikt

Hereditary (Örökség) : nevetséges jumpscare ökörség. A színészek legalább jók, de a történet úgy hülyeség ahogy van. Ha a vicces jelleget nem nézem (pl. fakopáncs anyuka :) ) akkor kb. értékelhetetlen. A színészek meg a humor miatt megérdemel egy 3/10 - et.

(#114341) Fitzgerald válasza Füleske (#114340) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja...volt benne 0 darab jump scare nagyjából. Ami a legközelebb állt egy jump scare-hez az az, amikor felül a srác az ágyban a végén, és ott lapul anyuka a falon. De még az sem volt az.

(#114342) #48613632 válasza Fitzgerald (#114341) üzenetére


#48613632
törölt tag

8 minor, és 0 major jumpscares

A minor jumpscareket sokszor nem is jegyzik annak, de a korrektség jegyében azért tüntessük fel.
Amúgy adom. A Hereditary nem jumpscarekkel operál.

szerk:
A lap alján fel van sorolva, időmátrixban, a történéssel. Látható, hogy inkább váratlan események vannak benne, amik nem igazán jumpscarek.

[ Szerkesztve ]

(#114343) Fitzgerald válasza #48613632 (#114342) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, leginkább egyfajta elborult, apokaliptikus hangulattal operál a film (morajló alapzaj, és a már alapból nem túl szép kislány szuggesztív arckifejezései). Illetve nem várt brutalitással.

(#114344) bbmt válasza Fitzgerald (#114343) üzenetére


bbmt
senior tag

" a már alapból nem túl szép kislány szuggesztív arckifejezései " de szépen fogalmaztál :D
konkrétan tapsoltam amikor leesett a kiscsaj feje, az anyát az első alkalommal amikor eltátotta a száját elütöttem volna egy teherautóval, azt a bamba fiút meg puha papírral vertem volna agyon...
Mindez azt mutatja, hogy tényleg jó színészek, mert igen erős érzelmeket tudtak belőlem kihozni.
Azon kevés filmek egyike, ahol nem sajnáltam a szereplőket és nem éreztem együtt velük.

A kanál a gyengék villája

(#114345) #48613632


#48613632
törölt tag

Super Trooper 2 - Baromi Őrjárat 2
Egy térben, és időben jól elhelyezett szellentés, valóban képes mosolyt csalni az arcokra. Sosem gondoltam volna, de tényleg :)
Ez egy komplett idióta film, a poénok másodpercenként törnek fel, mint egy gejzír, és masszív röhögést váltottak ki belőlem :D Élőszereplős South Park. Stílusában nagyon ott van, és kb 5 perc kell, hogy ráébredj, tetszik e, vagy sem?
Annyit mindenképp megér, hogy megpróbáld.
De megértem azt is, ha kiveszed.
Amúgy R besorolású, sok helyen morbid, betegesen perverz humorral. Sírok :DDD Nálam egy 7/10-est megér.

szerk: Jah, szinkronnal láttam, és biztos, hogy sok poént "átültettek magyarra" A napokban bevállalom eredeti nyelven is.

szerk2: Most nézem, az első rész 17 évvel ezelőtti, 2001-es. Nem emlékszem rá, lehet, nem is láttam. De megyek, és kikölcsönzöm.

[ Szerkesztve ]

(#114346) Fitzgerald válasza bbmt (#114344) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"nem sajnáltam a szereplőket és nem éreztem együtt velük"

Én sem igazán. Az anya a legrosszabb fajta anya, a srác meg a legrosszabb fajta gyerek (családi összetartás helyett egymást okolták a kislány halála miatt ugye). A kislány meg olyan kis szerencsétlen szegény, tényleg szinte várja az ember hogy megszabaduljon a szenvedéseitől.
Az apa volt az egyetlen karakter, aki nem illett ebbe a családba.

(#114347) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

December 7-től újra mozikban a Schindler listája. (Hazai vetítésről még nincs hivatalos infó)

[link]

Live-Die-Respawn

(#114348) Vikthor válasza #48613632 (#114345) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"I wanna liderkola" 😂 a legjobb rész...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#114350) vond válasza brownus (#114349) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Váóóó! :C Remélem, elhozzák Szombathelyre is. :) Mindjárt rá is kérdezek.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.