Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#618) mm89 válasza Gsx-rr (#612) üzenetére


mm89
őstag

Én a távot szedtem csak szét, az eredetileg kb 4cm-es antennát megtoldottam (eszközök hiányában egy "csoki" felhasználásával) egy koax kábellel. Természetesen lecsupaszítva. Nem teszteltem így a max hatótávot, de ahol eredetileg már rossz volt az irányítás, ott most jó. Annál messzebbre meg nem nagyon mennék, mert már így se láttam rendesen :D (kb 100-120m lehetett).
Egyébként nálam úgy jelentkezett ez a hatótáv probléma, hogy elkezdett emelkedni magától a gép. Erre reagálva elkezdtem levenni a gázt, de csak ment feljebb. Ha meg levettem teljesen akkor nyilván zuhanni kezdett. Így a hatókör széle felé érve csak egy lehetőség van, megpróbálni minél alacsonyabbról lezuhanni..
Messzire tehát nem érdemes menni. Magasra sem, mert 80-100m magasan már lehetnek olyan szelek, amiket ez a kis gép nem tud leküzdeni és könnyen elveszíthetjük. Én a minap estefelé repültem vele (kutyát futtattam), majd felemeltem kb 50m -re (már amennyire ezt meg lehet állapítani, főleg sötétben), aztán úgy megindult, hogy nem tudtam visszahozni, csak a gázzal játszottam, hogy legalább ne jusson messzire. Az lett a vége, hogy a házunk tetejére zuhant, majd lecsúszott a szomszédba. Szerencsére nincs kutyájuk :D
Természetesen semmi baja nem lett, pedig betonra esett.

Más:
Gondoltam teszek egy próbát, bár az eredmény borítékolható volt előre is.
SJ4000 vs Syma x5c1
A kamerát beleraktam a keretbe, rá az övcsipesz, és egy tépőzára pánttal a copter aljára rögzítettem. Ágyam felett tudott lebegni full gázon kb 20cm magasságban :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.