Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ZsoltG60 válasza rollaz (#900) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Milyen kijelzőt fogsz használni? Táblagépet érdemes átalakítani az fpv-hez? vagyis konkrétan milyen bemenet kell a táblagépen, hogy rá lehessen csatlakozni? :F

Lumia 950XL

(#902) drnet válasza Minstrel (#899) üzenetére


drnet
aktív tag

???
20Cx15A=300CA
25Cx15A=375CA

És most mi van? Ez mit jelent?

(#903) jozsi252 válasza drnet (#902) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha az akku kapacitás 2.2Ah és 20C-s akkor 2.2x20=44A

Szóval az adott akksit 44A-el lehet terhelni folyamatosan. Illetve van egy második C érték, ami általában jóval nagyobb mint az első érték. Ez amolyan burst érték, tehát x másodpercig lehet akár 30C-vel is terhelni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#904) drnet válasza jozsi252 (#903) üzenetére


drnet
aktív tag

Értem, tehát nem az Ampert, hanem az Ah-t kell megszorozni a C-vel.
Így márt értem, hogy mind a kettő akku 15A-rel terhelhető.
Akkor meg is rendeltem a 750 mAh-st. Remélem nem nagyobb, és belefér a gyári 600 mAh-s helyére.

(#905) rollaz válasza ZsoltG60 (#901) üzenetére


rollaz
tag

Egy 8 inches LCD-t fogok a távra tenni, a gépen lesz egy 5.8-as adó a földön pedig egy 5.8-as vevő. Szemüveggel csak később akarok próbálkozni.

Elvileg megoldható táblagépre közvetíteni is. A kérdés az, hogy mekkora kereted van megvalósítani mindezt.

[link]

Van egy ennél olcsóbb UHF alternatíva is, a [DragonLink].

Azonban még mindig sokkalta olcsóbb és - egy kis kézügyességet feltételezve - egyszerűbb egy [ilyen] vagy egy hasonló felszerelése a gépre és egy LCD-n nézni a látnivalót.

(#906) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
A Walkera ILook+ fpv kamerájával kapcsolatban van valakinek bármilyen tapasztalata, véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#907) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Kaptam egy olyan feladatot, hogy állítsak össze egy kisebb listát a magyar kereskedelmi forgalomban kapható jó ár/érték arányú, és megfelelő tudású drónokról.
A fő cél légi felvételek készítése lenne, beépített kamerára nem igazán van szükségünk, valószinű egy GoProt fog hordozni, esetleg ha egy DSLR-t elbír, az nem hátrány (max 2kg) - ennek megfelelően a stabilitás nem lenne hátrány.
Nem nagyon vagyok benne a témában, olyan dolgok megoldhatók-e mint pl.:
- Előre beprogramozott útvonalon haladna végig, GPS koordináták alapján.
- Akár nagyobb távolságból (persze nyílt téren) nyomon követhető az általa látott kép (mondjuk ehhez kell pont belső kamera - de ez nem is létfontosságú)

Ár nem feltétlen fontos, de többféle megoldás is érdekelne, a kategóriák ajláról/tetejéről is.

Köszönöm előre is a segítséget!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#908) GeryGreyhoun válasza LógaGéza (#907) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

DSLR elbírása az egy nagyon más kategória, mint a gopro. Ezt fontos az elején eldönteni.

FPV (élőkép) mindenképp külön kamerát igényel, mert a GoPro és társai nem egészen valósidejűek, irányításkor zavaró lehet a fél-egy másodperces lag.

Programozott útvonal végigrepülése megoldható, én is épp egy olyan gépet építek, ami ezt tudja. Én azt mondom, hogy GoPro-val, gimballal (stabilizátor) és FPV-vel olyan brutó 250-300 000 Ft-ból már igen jó gépet lehet összeállítani, kamera nélkül úgy 100-120 az alja, a felső határ pedig a csillagos ég :)

tomanovicsgergely.hu

(#909) LógaGéza válasza GeryGreyhoun (#908) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az az igazság, hogy még a főnök se tudta eldönteni, hogy neki pontosan milyen kell. Gondolom ha elbír egy DSLR-t, akkor egy GoPro se lesz neki probléma :)

Viszont el kellene indulnom valamerre, konkrét magyar webshopokat tudnál ajánlani, ahol szétnézhetnék? Sajnos országunk termékeire kell hagyatkoznom, mivel magyar számlás árak kellenek (elszámolható kell, hogy legyen)...

Árakkal nem akarok nagyon elszállni, kell egy alap, egy maximum, és közte egy ideális - úgyis az utóbbi lesz választva, amennyire ismerem a vezetőséget :)

Egyáltalán merre kellene elindulnom? Gondolom a quadcopterek már kicsit ilyen alkalmazáshoz...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#910) kk831228 válasza LógaGéza (#909) üzenetére


kk831228
addikt

DSLR cipelése nagyon megdobbja az árat, szerintem az már millió körül fog mozogni... :U Egy DSLR kb 500g csak a váz, objektív gondolom nem ártana még rá... :B egy gopro meg 80-90 g... :B Nem mindegy...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#911) Gsx-rr válasza kk831228 (#910) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kb én is ezt akartam mondani ,főleg ,hogy a kérdező nem akar nagyon elszállni árban!
Ilyen igényekkel sajnos máshogy nem megy!
Mondjuk azt nem értem ,minek egy ilyen komoly technika annak aki ,még szinte drónt se látott.
Könnyen kevés lesz az 1m-os keret ,mert sokáig nem fog egy darabban maradni.
Nem így kellene kezdeni

[ Szerkesztve ]

(#912) drnet


drnet
aktív tag

Uh ma mi történt velem:
Ma egy focipályán reptettem a Syma x5c-met. Amikor kimentem a dróthálón kívülre, megszakadt a jel (szerintem leárnyékolta, mert máskor messzebbről is tudtam irányítani), és lezuhant kb 20 m magasról, de nem esett le. Kb 10 m magasan fennakadt egy fán :W . Esély sem volt felmászni, meg lepiszkálni sem, ezért kértem a szomszédos suliból egy focilabdát, és azzal próbáltam lerúgni :D . Egyszer el is találtam, de csak megmozdult, nem esett le. Fél óra - órát próbálkoztam, de végül a laszti is fenn maradt. Az egész küzdelmemnek egy hazafelé tartó kolléganőm a szemtanúja volt. Rég égtem ennyit. Végül feladtam, és hazajöttem.
1 óra múlva hívott a drága kollegina, hogy hazafelé menet látott egy emelőkosaras villanyszerelő autót, és szépen mosolyogva rávette őket, hogy vegyék le a drónt + a lasztit is. Nagyon jó kedvem lett, amikor elmesélte. Tartozom neki egy nagyon naggyal emiatt. :R
Soha többet nem reptetem fák felett. :N

(#913) Cathfaern válasza drnet (#912) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

drótháló = Faraday kalitka :) Szóval az elég rendesen árnyékolja a jelet.

De a lényeg, hogy meglett a drón, rendes volt a kolléganőd :R

[ Szerkesztve ]

(#914) kk831228 válasza Cathfaern (#913) üzenetére


kk831228
addikt

baz+ ennyire bezavar egy drótháló, egyre veszélyesebbnek gondolom ezeket a drónokat... :F

Na most a komolyabbaknál is előferdülnek ilyen dolgok?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#915) Cathfaern válasza kk831228 (#914) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez nem azon múlik, hogy gagyi a drón vagy sem. Ez egyszerű fizika.

(#916) kk831228 válasza Cathfaern (#915) üzenetére


kk831228
addikt

persze azt értem... :R :R

dji - nél meg vezérlő problémák flyaway stb... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#917) rollaz válasza kk831228 (#916) üzenetére


rollaz
tag

Normális kezeléssel és pár apró szabály betartásával minimalizálható, már-már kizárható a "flyaway" esélye.

[ Szerkesztve ]

(#918) jozsi252 válasza Cathfaern (#915) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért ez nem teljesen így van. Egy Syma X5C-t azért ne hasonlítsunk össze egy Phantommal pl. Ha ott megszakad a jel az adó vevő között, akkor a gép szépen átvált Go Home funkcióra. Igaz hogy a Phantomba levő Naza-M vezérlő belépőszintű vezérlőnek számít, de azért ott ha megszakad a jel akkor hazajön, nem pedig lezuhan ott ahol van.

FlyAway dologhoz meg csak annyit szólnék hozzá, hogy minimalizálni lehet az esélyét neki.

- csak alacsony K értéknél repítsünk
- ellenőrizzük néha az érzékelők értékeit
- hosszabb út után kalibráljuk be újra az iránytűt
- ne használjunk az irányítással megegyező frekvenciájú kamerát

Ha kezdésnek ezeket betartjuk, akkor nagyon kicsi az esélye a FlyAway-nek.

Ha pedig biztosra szeretnénk menni, akkor pedig a 3DR termékeit használjuk :)

iPhone 13 Pro Max

(#919) kk831228 válasza jozsi252 (#918) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja múltkor rábukkantam a 3dr oldalra... :R :R Azoknak komolyabb a vezérlőjük?? :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#920) LógaGéza válasza jozsi252 (#918) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na, pont ezekre vagyok kíváncsi :) Építés kiesett, nem opció egyáltalán. DJI termékeiről hallottam már régebben, de a 3DR teljesen új, és első ránézére jobban is tetszik a Solo mint a Phantom - csak ugyebár a + GoPro...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#921) jozsi252 válasza kk831228 (#919) üzenetére


jozsi252
veterán

Komolyabb a vezérlője igen, nem is kicsivel. Viszont a beállítása egy kezdő - laikus számára bonyolultnak tűnhet, és hosszadalmas dolognak, ami az is.
Naza vezérlőnél pedig csak rádugom a gépre a Phantomot, elindítom az Assistant programot, és ott nagyon egyszerűen be tudom állítani hogy Go Home-nál milyen magasra menjen fel, mit csináljon jelvesztésnél, érzékelők kalibrálása, gain értékek stb..

3DR-nél viszont PID értékek beállítása nem olyan egyszerű, vagyis inkább hosszadalmas kiismerni, beállítani a gépet. Vagy mondjuk úgy hogy az egyén repülési tudásához/szokásához hozzáállítani a gépet.

LógaGéza

A Solo egy elég nagy tudású gép, ezáltal az ára is az sajnos. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyit szán erre a célra. Bár véleményem szerint a DJI termékei azért is örvendenek ilyen nagy népszerűségnek mivel amolyan hazaviszed - kicsomagolod - akksi feltölt - repülsz RTF termékeket gyártanak. Nem kell az összerakással "szenvedni", órákon keresztül állítgatni a dolgokat, forrasztgatni, szabályzókat behangolni, stb..

FlyAway meg ahogy említettem ki lehet valamilyen szinten küszöbölni. Kell a gépbe venni egy BTU egységet, így BT-n látod a telefonon vagy tableten az érzékelőket hogy mit mutatnak. Felszállás előtt így nagyon egyszerű ellenőrizni hogy valamelyik érték nem-e tér el nagyon a normális értéktől.

iPhone 13 Pro Max

(#922) LógaGéza válasza jozsi252 (#921) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor ha jól veszem ki a szavaidből valamilyen szinten a Phantom is bővíthető.
Viszont ahogy nézem a Solo vezérlőjéhez lehet hozzá kapcsolni egy külső eszközt (kvázi WiFi hubként funkcionál), és akkor videókeverőhöz hozzá tudom kötni, és élő képként be tudnám keverni - ez azért egy hatalmas UP. Na meg az Open Source miatt gondolom a támogatottsága is nagyobb lesz egyszer.
Árban pedig ugyanannyi mint a Phantom3 - kamera nélkül... Kérdés, hogy nálunk kapható lesz-e...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#923) BeryBp válasza Turbobacsi (#853) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Milyen dront ajánlotok - jjrc H5C, az új verzió, headless móddal.."

Márciusban vettem egy Syma X5C-1-et, ami sajnos két hete fennakadt egy 20 méteres fán. Később már a fán sem láttam (elsőre is pörgettem 10 percet, mire megláttam hol akadt fenn). Kezdésnek szuper kis gép. Párszor leesett az elején, kutya is elkapta, mindent bírt és szuperül manőverezhető (nyilván a saját szintjén).

Pótlásképpen rendeltem egy JJRC H5C-t, mivel tetszett a headless mode és a "gyere haza" gomb. Persze nem az a verzió érkezett (emiatt kompenzált is a kínai eladó Angliából, csessze meg!), hanem egy korábbi, ami ezeket még nem tudja. Látszólag ugyanaz, mint az X5C (arról koppintották), de nem tudom, hogy csak ez volt ilyen selejtes, de nekem 3 nap alatt úgy elkopott az egyik motor műanyag fogaskereke, hogy megszűnt az erőátvitel. Innentől használhatatlan. Persze szerzek másik fogaskereket (itthon 3-5-szőr annyi, mint Kínából, ahonnan viszont 4-5 hét a szállítás), de innentől az a modell nálam a hulladék kategória. Nem ajánlom a JJRC H5C-t senkinek! Mellesleg manőverezhetőségre is elmaradt a Syma X5C-1-től, ami egy remek kezdő quadrocopter. Van belőle upgrade is, amin már szintén kapcsolható a headless mód. Sőt, Syma X5SW elméletileg mobilra is átdobja a kamera képét (iOS, Andriod), bár 10 ezerrel drágább is a gyártó boltjában.

Ha valakinek más tapasztalata van, cáfoljon meg, elképzelhető, hogy csak rossz szériából egy darab!

(#924) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
Probléma a következő adott egy Syma X5C quadcopter ma érkezett meg viszont az a gondom hogy nem lehet vele felszállni hiába nyomom fel fullra a távirányitón a gombot nem száll fel pedig a motorok is pörögnek.
És húz egy irányba eléggé .
Mit kellene csinálnom vele ?
Ötletek ?

(#925) Minstrel válasza madarasz92 (#924) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nézd meg a propellerek jól állnak-e. Mondjuk ennél nem tudom mi a helyes, de általában ez a jó irány [link] De ha megfigyeled akkor kiderül, hogy melyik forog rossz irányba.

(#926) madarasz92 válasza Minstrel (#925) üzenetére


madarasz92
őstag

Basszuskulcs tényleg nem jól álltak leszedtem a proppellereket mert az egyik tengely mintha szorult volna és szerintem nem jól raktam vissza mert most egyenes.. :R

(#927) jozsi252 válasza LógaGéza (#922) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen így van bővíthető. Már ha a plusz dolgokat/kiegészítőket értjük amiket hozzá lehet csatlakoztatni.

Ilyen pl. a Zenmuse GCU egység, vagy a BTU, iOSD Mini. De ha 1-nél többet akarsz csatlakoztatni, akkor kell hozzá Can Hub egység, ami Naza-M V2 PMU egységgel van összeköttetésbe.

Sokan úgy csinálják hogy FPV-re külön kamera van, mert annak nagyon kicsi a válaszideje, már ha jót veszel :) illetve éjszaka szebb a képe Ilyen pl a Pixim kamera. Ha meg van iOSD Mini egységed, akkor pedig látod a telemetriát a videószemüvegen, esetleg a távra erősített monitoron.
Videofelvételre meg ugye ott a GoPro pl. vagy más akciókamera.

Ezek a Syma JJRC gépek, illetve hasonló árkategóriájú quadok csupán arra vannak hogy az irányokat megtanulja az ember, illetve a le felszállásokat. Sajnos másra nem lehet őket használni, főképp videózásra nem. Szóval nem kell csodálkozni hogyha műanyag fogaskerekek egy idő után megadják magukat. De említhetném a szénkefés motorokat is, ami már jó elavult technológia.

Aki ilyet tervez, inkább várjon a vásárlással és úgy rakasson össze egy olyan gépet amibe pl. már Brushless ( kefe nélküli ) motor van. Igen előjön az hogy árba kb. tripla annyiba jön ki. De annak pedig nincs értelme hogy x felszállás után megadják magukat a motorok, vagy lezuhan, vagy még sorolhatnám az olcsóbb gépek hibajelenségeit.

iPhone 13 Pro Max

(#928) mezeibt


mezeibt
újonc

Hello nekem olyan kérdésem lenne hogy van egy adott Quadrocopter Syma X5C aminek az akuja 3.7 V 500 mAH ha én teszek bele egy 3.7 V-os akut 1600 mAH-el az kinyírja a gépet ?

Mert láttam már 1050 mAH-es aksival menni .

Minden esetre a válasz jól jönne mihamarabb :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#929) TTomax válasza mezeibt (#928) üzenetére


TTomax
nagyúr

Miért nyirná ki? Ha mindekettö 3.7V akkor nem látom akadályát.Nyugodtan belerakhatod.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#930) jozsi252 válasza TTomax (#929) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja csak éppen amit ő linkelt az nem LiPo hanem Li-Ion. Nehogy belerakjad mezeibt mert az akksi nagyon gyorsan szét fog menni. Nem fogja bírni a nagy terhelést. Ha LiPo való bele, akkor LiPo akksit is kell belerakni!!!

Azért olyan tanácsot ne adjunk már valakinek hogy LiPo akksi helyére nyugodtan belerakhatja a Li-Ion akksit :U

1600mAh akksi egy Syma X5C-be nagyon sok. Ekkora súlytól a szénkefés motorok túl fognak melegedni, és ki fognak purcanni.

700mAh akksinál nagyobbat ne rakjál bele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#931) TTomax válasza jozsi252 (#930) üzenetére


TTomax
nagyúr

Attól,hogy LI-ION-t rak be Pro helyére biztosan nem fog akku szétmenni,az hogy ez mennyi többletterheléssel jár már más tészta vagy bírja a motor vagy nem azt meg szerintem itt kb senki nem tudja.Csak a súly lehet a gond, az akku tipusa nem,illetve csak akkor ha a súly rovására megy...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#932) jozsi252 válasza TTomax (#931) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a kis 16340 akksi soha az életbe nem fog tudni 1600mAh-t! Jó hogyha a felét tudja a ráírt kapacitásnak.

"biztosan nem fog akku szétmenni" de szétfog menni. Mégpedig nem fogja bírni azt a magas Áramerősségű kisütést amit a Li-Po akksi elbír. Syma-hoz ami van 600mAh-s Li-Po az 25C-s, ami 15A-nek felel meg. Na most a kis 16340-es akksit 10A-el elkezdeném meríteni, nem szívesen képzelném el hogy mi történik vele.

Itt nem a motornak kell bírnia a tempót, hanem az akksinak. Bocs hogy ezt írom, de látszik hogy nem modelleztél soha. Így emiatt nem kellene másokat false információval ellátni.

De majd csak jön olyan aki szintén elmondja a véleményét erről a dologról.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#933) vASalo


vASalo
tag

Sziasztok,

En is egy Syma X5C-vel kapcsolatban szeretnek kerdezni. Par honapja van meg, kb 12 orat repultem vele. A problemam pedig, hogy a kis gep erotlen lett. Mivel tobb akkum is van, ezert ezt eloszor kizartam. Kicsereltem a motorokat, de tovabbra is erotlen. Mar a merulest jelzo led villogas elott egy perccel is alig lebeg max teljesitmenyen.

Letezik, hogy 5 kb hasonlo koru akkumlator kb egyszerre ment tonkre vagy a vezerlommel van valami gond?

Elnezest az ekezetek hianyaert.

(#934) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok!
van itt olyan aki dront epitett mar maganak? :)

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#935) fuze válasza lockdown90 (#934) üzenetére


fuze
őstag

Én erősen gondolkodom rajta. Ez alapján nem is bonyolult a dolog, pedig nem értek az elektronikához :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#936) lockdown90 válasza fuze (#935) üzenetére


lockdown90
senior tag

igen én is láttam többek között ezt a videót is..
ahogy számoltam mindennel együtt olyan 70-75 ezer ftból összelehet rakni egy elég jó drónt 250-es méretben :)
persze FPV nélkül.. az plusz

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#937) Turbobacsi válasza jozsi252 (#932) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez így igaz! közvetlenül repülés után az akksit kivéve teljesen meleg még (ilyet eddig csak töltéskor tapasztaltam általában)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#938) vASalo válasza vASalo (#933) üzenetére


vASalo
tag

Ha esetleg valaki hasonloan jarna, a tapcsatlakozo volt a hibas.

(#939) drnet


drnet
aktív tag

Lehet-e az Syma X5C-re valami jobb minőségű kamerát rakni, ami súlyban megfelel a jelenleginek? Vagy nem sokkal nehezebb. Ha igen, milyet ajánlotok? Videóról is jó lenne link. A jelenlegi 8 gramm.

(#940) laccy88


laccy88
senior tag

hamarosan megérkezik a gimbal(ebay, olcsó kínai :D) az f550-re, próbaképp megy rá a syma x5c-1 kamerája :DDD később persze akarok valami használhatót. Viszont szeretnék fpv-zni, illetve élvezhető(1080p) felvételeket is készíteni. Ez megoldható egy kamerával? Pl egy sj4000 mennyire késve küldené a képet fpv-n? 1 másodperc már zavaró lehet..

(#941) mm89 válasza drnet (#939) üzenetére


mm89
őstag

Max mobius. Én Sj4000 - t próbáltam, de meg se moccant.

laccy88
Sj4000 wifije nem jó fpv re. Az a lagg már túl sok.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#942) laccy88 válasza mm89 (#941) üzenetére


laccy88
senior tag

nem wifi-n keresztül gondoltam.
nem ismerem még a készüléket, feltételezem van video kimenete.Ezt egy fpv szettel párosítani?

[ Szerkesztve ]

(#943) jozsi252 válasza laccy88 (#940) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Mivel F550-ről van szó, így a teherbírással nincsen gond. Én azt tudnám ajánlani hogy FPV-re vegyél egy külön kamerát, mondjuk egy Pixim-et. Felvételre pedig egy Mobius-t, vagy SJ4000, már ami az olcsóbb kategóriákat érinti. SJ5000-nek már egész jó a white balance, igaz kintről rendelve nem olyan sokkal drágább mint az SJ4000.

iPhone 13 Pro Max

(#944) rollaz válasza laccy88 (#942) üzenetére


rollaz
tag

Tökéletesen kivitelezhető, ha a kamerának van megfelelő portja.
Az SJ4000-nél nem tudom mi a megoldás, de Sony kamerán megoldható, hogy a multi portra tesz az ember egy composite kábelt, amelynek csatlakozóit levágva rá lehet kötni az FPV adóra és van videó jel gond nélkül.
A GoPro kamerák esetén pedig eleve gyártanak ilyen kábelt, némelyik gimbalhoz (pl.: Tarot T-2D) adja a gyártó, a dolgod csak annyi, hogy bedugd a kamerába valamint az adóba és mehet a móka.

(#945) Minstrel válasza laccy88 (#942) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van ebay-en sj4000 fpv cable, simán rákötöd videóadóra és átmegy a videójel, de amúgy szerintem nem gimbalon lévő kamerával kellene kezdeni fpv-zni, én is vettem egy olcsó cctv kamerát, az lesz az fpv-hez.

(#946) Gsx-rr válasza laccy88 (#940) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na csak belefogtál? ha jól emlékeszem Syma-val JJRC-vel kezdted

Leírod a tapasztalataidat ,meg a folyamatot?

(#947) laccy88 válasza Minstrel (#945) üzenetére


laccy88
senior tag

Lehetőség szerint egy kamerával szeretném megoldani... elsődleges szempont a videófelvétel készítés, és csak azután az fpv. Miért mondod, hogy gimbal nélkül kezdjek fpv-zni? Lehet azt fixálni is :)

Gsx-rr : Igen, x5c-1-el kezdtem. Meg is van még, szoktam azzal is mókázni :) de kevésnek vélte ezért ruháztam be egy F550re :) nagyon tetszik, főleg a gps pozíciótartás, go home stb. Illetve most szeretnék rá kamerát, mert a syma kameráját rábarkácsoltam, de nem igazán tolerálja sz F550 rezgéseit. :)

[ Szerkesztve ]

(#948) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Akkor ahogy olvasom az infókat, csak vennék először saját részre egy kisebb gépet - pusztán gyakorolni. Ahogy nézem, építve a legalapabb is olyan 40-50ezer lenne, az XC5 meg megkapható eBayen 15e körül, gondolom megtanulni az alapokat az is elég lenne (csak ne egy 500ezres géppel menjek először a falnak :) ).
Jól értelmezem a dolgokat?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#949) rollaz válasza LógaGéza (#948) üzenetére


rollaz
tag

Jól értelmezed.
Először mindenképpen egy olcsó géppel kezd, azzal fizesd meg a tanulópénzt, hiszen úgyis le fog esni legalább egyszer.

(#950) trialboj


trialboj
őstag

Kicsit off.

Nem tudja valaki mi lett a Banggoodos Priority Direct Mail szállítási lehetőséggel? Annyit kavartam, amíg a 250-es gép legfontosabb alkatrészét kihagytam a megrendelésből. Ma érkezett meg az utolsó csomag, és már kezdtem volna reklamálni, mikor láttam hogy meg sem rendeltem az vezérlőt :))))

Priority Direct Mail-el 9 nap alatt itt lenne, de valamiért már nem szerepel a listázásban a lehetőség.

Itt még szerepel
[link]

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.