Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) mm89 válasza Minstrel (#550) üzenetére


mm89
őstag

Hozná ő, de a labdák állapotából kiindulva, nem sok jövőt jósolnék a copternek :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#552) settenkex


settenkex
tag

Ezt láttátok már?
AIR2015 drón show

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#553) EczkE válasza settenkex (#552) üzenetére


EczkE
addikt

Erdekesnek tunik, kivancsi vagyok mit hozna ki belole. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#554) laccy88


laccy88
senior tag

mitől függ, hogy egy adott repülésvezérlőhöz hány csatornás távirányító, vevő szükséges? pl Naza V2?

(#555) Minstrel válasza laccy88 (#554) üzenetére


Minstrel
senior tag

Attól, hogy hány bemenete van, mindegyikhez kell 4 biztosan, ezek után még 1-2 amikkel a módokat lehet kapcsolni, stabil, gps, hazarepülés stb.

(#556) huliganboy


huliganboy
addikt

Srácok nagyon köszönöm!

(#557) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
két adóról kérnék véleményt, ha van:
-Futaba 7C
-Futaba 8J

Valamint, ha lehetséges, valaki leírná nagy vonalakban mi a különbség az FHSS és a FASST jelátvitel között? :U
Köszönöm!

(#558) trialboj válasza settenkex (#552) üzenetére


trialboj
őstag

Ez azért érdekes mert ugye alap szabály hogy emberek fölé, és ha lehet közelébe sem repülünk. Na most ha ezek bezsúfolnak több 10.000 embert egymás mellé ,és abból a 10-20 egyszerre mozgó gépből 2-3 megzavarodik, akkor rövid távon első és utolsó előadás lesz.

És persze lehet mondani hogy ezeket profik rakták össze, de ki tudja mi zavarhatja meg az egyik gépet? Lehet valaki pont erre utazik majd és szándékosan megpróbálja zavarni az adást hogy galibát okozzon.

Ez csak azért jutott most eszembe, mert van egy Turnigy 9x távom, és az utolsó repüléseinél rendkívül érdekes módon többször is jelet vesztett tőlem pár méterre. 1x gáz jelet ekkor zuhant pár m-t, 2x irányjelet, és 1x ruddert. Tudom hogy én nem mérnöki precizitással raktam össze, de ettől függetlenül semmi nem változott vagy történt a géppel ami indokolná ezt a hirtelen szarakodást.
Szerencsére még nem volt baj belőle, holnap lesz időm kimenni távolabb a várostól hogy próbálgassam mikor jön elő, de ez bárkivel megtörténhet.

Persze ettől eltekintve érdekes show-nak mutatkozik, és ha valahol követhető tuti megnézem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#559) rollaz


rollaz
tag

Bár gondolkoztam azon, hogy a kezdő példány után építsek magamnak egy vasat, de nézegetem a Cheerson CX-20-as típusát és meglehetősen tetszik. A tesztek alapján meglehetősen jó ár-érték arányú gép. Van esetleg valakinek tapasztalata a típussal vagy magával a gyártóval kapcsolatban?

(#560) Minstrel válasza trialboj (#558) üzenetére


Minstrel
senior tag

Biztos lesz körben háló, minden fedett helyen lévő drónos bemutatón szokott lenni.

(#561) settenkex válasza Minstrel (#560) üzenetére


settenkex
tag

Tuti lesznek ezen is hasonló biztonsági óvintézkedések...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#562) gerii


gerii
addikt

Cheerson CX-10 -e van valakinek? 2 hete rendeltem, de még nem jött meg sajnos. Az érdekelne, hogy lapátokat honnan érdemes venni? Ebay-en láttam 40db-os készletet 1500Ft-ért, ami elég jó ár a Banggood-os 340Ft/4db-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#563) Turbobacsi válasza gerii (#562) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

miért kell 40db lapát? én még a gyárit nyomom (igaz van körben ketrec)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#564) Upo válasza gerii (#562) üzenetére


Upo
addikt

Én rendeltem egy ilyent, 2 hét alatt megjött. Ugyanekkor máshol rendelt CX-10A még sehol. (kislányomnak jobb hogy van benne headless mód) Én ahogy olvastam, inkább tartalék motorokra van szükség mint lapátokra, az a plusz 8 a csomagban jó darabig elég lesz, motorokat meg lassan rendelek még ha találok jó áron, ezt sokallom kicsit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#565) gerii válasza Turbobacsi (#563) üzenetére


gerii
addikt

Nem tudom mennyire fognak fogyni és így olcsóbb mint a Banggood-os. Én a 4 különálló keretet rendeltem mellé amire sokan írják, hogy törik mint a ropi. A nagy keretre viszont azt írják, hogy lomha lesz tőle a gép. Majd kiderül, csak már türelmetlen vagyok :D

Upo: Azt a csomagot néztem én is, lehet az lesz első rendelésre.

Itt van egy nagy topicja egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#566) Upo válasza gerii (#565) üzenetére


Upo
addikt

Betanulni jó lesz a lomha keret is, élvezkedni meg úgyis keret nélkül kell nem? ;)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#567) Turbobacsi válasza gerii (#565) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

profi módban (3 csippantás) megy mint a golyó :) cserébe visszapattan a falról :))

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#568) atthany válasza Upo (#564) üzenetére


atthany
aktív tag

én egy eachine H7-t rendeltem két hete banggoodtól, 2 napra rá shipping-en volt, azóta semmi hír...
tracking number-t nem adtak még (untracked), ez azt jelenti, hogy nem is tudom követni sehol?

(#569) Minstrel válasza atthany (#568) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem tudod, de amúgy 45 nap a határidő és szerintem megjön egy héten belül.

(#570) atthany válasza Minstrel (#569) üzenetére


atthany
aktív tag

Priority direct mail-lel rendeltem febr. 12-én, eredetileg 7-10 business day-t mond...

(#571) trialboj válasza atthany (#570) üzenetére


trialboj
őstag

Én is most próbáltam ki ezt a postázási módot. Annyira azért nem kell kétségbe esni, mivel náluk most egyébként is ünnep van lehet bezavar kicsit. Én két hetes szállítási idővel már megelégednék, neked is ali telt el egy hét légy türelemmel.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#572) laccy88


laccy88
senior tag

gondoltam megosztom tapasztalatom:
vettem a syma x5c-1-hez 3 ágú rotorokat, de nem lett jobb vele(bár különösebb bajom nincs a sajátjával) sőt, instabilabbnak érzem vele, nehezebb tartani a magasságot, illetve olyan, mintha "beremegne" vele a gép. Nem tudom, ez mennyire függhet a minőségétől(600Ft volt)....marad a sajátja :)
egy kis érdekesség: gyári kamerája belülről:

[ Szerkesztve ]

(#573) gerii válasza Turbobacsi (#567) üzenetére


gerii
addikt

Ezért nem a headless verziót rendeltem :))
Akksi, motor hogy bírja?

(#574) Turbobacsi válasza gerii (#573) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

minden rendben, vagy 20x volt már töltve+használva, még a szabadba is kivittük, az a frankó hogy igaz hogy 2-3p-ig birja, cserébe 10p alatt feltölt... egyre ügyesebbek vagyunk vele (a syma x5c már úton van!)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#575) gerii válasza Turbobacsi (#574) üzenetére


gerii
addikt

A 20 repülés még nem sok akkor, volt aki 5-600-at írt ki a gyári akksival, amit már nehéz elhinni, de úgy 100-at bírnia kéne szerintem.

(#576) Upo válasza gerii (#575) üzenetére


Upo
addikt

40-50 reptetést írnak amikor a motorok elkezdenek hullani. A headless mód ki-be kapcsolható, normál módban olyan mint a régi változat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#577) mati12


mati12
senior tag

Szeretném lecserélni a Dji Phantom Vision 2 gyári kameráját egy Sjcam 5000 wifi kamerára,viszont egyenlőre nem tudom,hogy milyen módon oldjam meg a felfogatását. Azzal tisztában vagyok,hogy a cserével bukom a kamera vezérelhetőségét a mobiltelefonról de remélem cserébe meg kapok egy rázkódás és rángatás mentes egységet. Nem szeretnék túl nagy összeget fordítani a dologra,ezért a Zenmuse és a hasonló árfekvésben lévő társai kivannak lőve. Nézegettem már különböző gimbalokat de sajnos annyira nem vagyok jártas ezekben a dolgokban,hogy dönteni sem tudok. Ha esetleg valakinek van tapasztalata vagy csak véleménye a linkelt gimbalokról az ossza meg velem. Esetleg más típusú de jól bevált rendszerek is segíthetnék a döntésemet.
Köszönöm.
[link]
[link]
[link]

(#578) Minstrel válasza mati12 (#577) üzenetére


Minstrel
senior tag

Tarot felfogatásába lehet nem passzol az SJ, de az SJ4000-el láttam még, az 5000-es már lehet jó. Én ezt rendeltem most [link] persze még el se indult, mert buli van kínában, az ára is ugyanannyi és szerintem könnyebb azoknál amiket Te linkeltél.

(#579) jozsi252 válasza mati12 (#577) üzenetére


jozsi252
veterán

Én most Phantom 1.1.1-re akarok Gimbal + Camerát. Gimbal már meg van hogy mit fogok venni.

ebay - - - a hirdető rcmodelles hirdetése

Nagyon korrekt áron van, és jó minőségű anyagokból készül. 2 hét múlva lesz neki MO-n újra raktáron, amit elvileg Pesten át is lehet venni, szóval én azt ki is várom.

Kamerával kapcsolatban viszont segítséget szeretnék kérni. SJ4000 vagy SJ5000 Wifis kamerát akarok venni. A kérdésem az lenne hogy a kamera mennyire zavarja be a Phantom GPS vevőjét? Mobius-nál sok olyan videó van, hogy amikor közel van rakva a GPS-hez, akkor a műholdak száma lecsökken 0-ra. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#580) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! nézegetem az sj4000 wifi kamerát.ez a wifis megoldás egész jó fpv alternatívának tűnik. A gyakorlatban bezavarhatja ez a drón és az adó közti kapcsolatot? Illetve itt a videón látható a késés. Mennyire lehet problémás, esetleg egy drónt így irányítani?

(#581) GeryGreyhoun válasza laccy88 (#580) üzenetére


GeryGreyhoun
tag

Irányításra semmiképp nem használnám az SJ4000 WiFi-t, nekem 1 másodperces lag túl sok. Ráadásul a WiFi hatótávja kb 10, jó esetben 20 méter, ami nem sok.

Érdemes rendes FPV-transzmittert venni, van az SJ4000-hez olyan kábel, amin kiküldi rá a videójelet. De a legjobb egy igazi FPV-re szánt kamera, pl a Fatshark TVL-600, ilyenem van nekem is, teljesen realtime messziről is. Itt egy összehasonlító tesztvideó GoPro-val, Mobius-szal és SJ4000-rel: https://www.youtube.com/watch?v=p03xsDZwq1Y

tomanovicsgergely.hu

(#582) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete kezdtem el nézegetni ezeket a drónokat, először még csak a nagyon kicsiket (pl. Cheerson CX-10). Aztán láttam, hogy vannak az egy fokkal nagyobbak, amiken már (elég rossz minőségű, de) kamera is van. (pl. JJRC H8C)
Pár napja találtam erre a topikra, végéig olvastam. :)
Ez lenne az első drónom, most még csak próbálgatni szeretném, persze jók lennének a minél jobb légi felvételek, de az majd később...
Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e értelme megvenni a kicsit, és utána a nagy, vagy gyűjtsek inkább még a nagyra és nem kell a kicsi. :)
Szóval van-e értelme a Cheersonnak egy nagyobb mellett.

(#583) Gsx-rr válasza menyhartlevi (#582) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha teheted akkor vedd meg a kicsit is!
Jó móka a szobában és sokat tudsz tanulni vele.

(#584) Minstrel válasza menyhartlevi (#582) üzenetére


Minstrel
senior tag

A nagyot könnyebb irányítani, mert CX-10-nek a szutyok mini távirányítója sokaknak csak bosszúságot okoz. :)
Szerintem vedd a nagyot és gyakorolj vele pl. magas fű felett és ne húzd le hirtelen a gázt mikor pánikolsz, mert sok helikopter és quadcopter így leli halálát kezdő kezekben. :D

(#585) mm89 válasza menyhartlevi (#582) üzenetére


mm89
őstag

Szia, én először cx10 et vettem. Nagyon jól lehet tanulni rajta, mert úgyis szobában használod, ott meg nincs nagy hely és jól megtanulod a gyors, pici korrigálásokat. Nameg ha kint esik, bent még játszhatsz :)
Azóta van még egy syma x5c1 is. Ugye ez még mindig játék kategória, de ez sokkal könnyebben irányítható. Persze messzebbre is megy, nameg magasabbra, ott ugye a szél is nagyobb, így könnyen messzire zuhanhat a cucc.
Jó lenne valami komolyabb gépet építeni, de nem biztos, hogy szívesen rászánnék annyi pénzt..
A Syma iszonyat jól bírja a gyűrődést. A méretéhez képest nagyon könnyű, így nem tud akkorát esni, hogy baja legyen.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#586) jozsi252 válasza menyhartlevi (#582) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Szerintem a Cheerson CX-10-et felejtsed is el. Az maximum beltérre jó, máshova nem. Inkább vegyél egy általad is említett JJRC H8C-t, vagy Syma X5C-t. Ezek a legnépszerűbb drónok az olcsóbb kategóriában. Ez alá ne add semmiképpen sem.
Rendheltsz Banggood-ról Tmart-ról, megbízható mind a 2 oldal. Vagy vehetsz itthonról is, itthon ha jól emlékszem akkor a Modellezz.hu árul ilyen Syma gépet, illetve az Alamodell. Itthon olyan 30k környéke ez a gép, kint fél áron van. Ha rá is jön az áfa, akkor 20 környékén meg is áll a gép, szóval érdemes kintről rendelni, mert sokkal olcsóbb.
Illetve ha már kintről rendelsz, akkor érdemes hozzá egy 5-ös pack 5-600mAh akksit rendelni. Itthon horror áron vannak ezek az akksik, kint viszont jó áron van.
Illetve veszel hozzá egy IMAX B6 AC töltőt, és akkor "ennyi" is lenne az induló készlet.

iPhone 13 Pro Max

(#587) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Huh hát köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R
Még megfontolom a döntést, de jó dolgokat írtatok mindannyian, köszi! :))

Igen, én is láttam hogy nem mindenkinek tetszik a CX-10 irányítása, nem tűnik túl egyszerűnek... És az tényleg inkább beltérre van.

Egyébként külföldről terveztem a rendelést, bár a szállítási idő nem annyira tetszik, de ez van... :) A plusz akksikat én is néztem, az tényleg hasznos ezek mellé.

jozsi252: Mit tud az a töltő, hogy ilyen drága? :D

[ Szerkesztve ]

(#588) jozsi252 válasza menyhartlevi (#587) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a töltő itthon drága csak.. Rendeld kintről a HobbyKing-ről, vagy Banggood-ról, vagy ahonnan a gépet fogod rendelni. Az egy balanszeres töltő, minimum ilyet érdemes venni a LiPo akksik töltéséhez. Neked a balanszer része nem fog még kelleni, mert ebbe a Syma-ba is csak sima 1 cellás akksik kellenek, azon meg nincs mit balanszolni.
De később jól jöhet a balancer.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#589) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Szeretnék vásárolni egy kis gépet.Kérhetek egy kis segítséget?Nagyon jó kamera legyen benne....,És ha lehet kommunikáljon wifin keresztül(mobillal/tablet-tal),Headless mód,Auto return.De ne legyen drága( :D )Előre is köszönöm. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#590) szasza0802 válasza laci laci (#589) üzenetére


szasza0802
tag

Na vagy az igényekből vagy az árból engedsz.

(#591) laci laci válasza szasza0802 (#590) üzenetére


laci laci
addikt

minusz "wifin keresztül(mobillal/tablet-tal)..."

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#592) Gsx-rr válasza laci laci (#589) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Amibe beépített kamera van attól nem lehet csodát várni!
Tehát abban lesz minden csak nagyon jó kamera az biztos nem!
Egy jó kamera alapban 30 körül van ,ha ahhoz akarsz egy olyan gépet ami el is bírja és jó is akkor még egy százast rakj hozzá!
És akkor még se gimball se pótakksi se semmi!

Tehát döntsd el ,olcsót akarsz vagy jót és drágát ,vagy még drágábbat!
Más alternatíva nincs!

(#593) laci laci válasza Gsx-rr (#592) üzenetére


laci laci
addikt

Neked is köszönöm. Sajna akkor egy alternatíva, lesz vagy még Több pénzt kell gyűjteni. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#594) szasza0802


szasza0802
tag

A guimbal vezérlőjéhez és motorjaihoz külön akksi kell?

(#595) Minstrel válasza szasza0802 (#594) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem kell, a vezérlő ad áramot a motoroknak.

[ Szerkesztve ]

(#596) szasza0802 válasza Minstrel (#595) üzenetére


szasza0802
tag

Na baszki akkor tényleg kell egy nagyobb akksi még. Egyébként megoldható közvetlen akksiról a betáp vagy nem lehet össze csatlakoztatni?

(#597) Renegat71


Renegat71
újonc

Sziasztok!
Ismét gondom van. JJRC H8C. Legutóbb mikor írtam a kamera volt döglött a frissen rendelt gépen, kínlódtam egy csomót, végül írtam annak akitől rendeltem és ő gond nélkül cserélte postafordultával. Végre megérkezett, tök jól működik, most azonban a töltő mondta be az unalmast. Töltés közben fél óra után egy halk vinnyogás után a piros lámpa zöldre váltott, mintha kész lenne a töltés. Azóta ha aksi nélkül bedugom nem világít, az aksi rákötésekor azonnal zölden világít, tölteni meg semmit nem tölt. Írtam ugyan újra szerencsétlen embernek akitől jött, h most meg ez történt, de nem tudom, h ezt is cseréli e. Nem tudjátok véletlenül, hogy csak ilyen töltővel lehet tölteni egyébként az akkut? DC 7.4v 450mA ezek a paraméterei. És egyáltalán hol lehet ilyet kapni önmagában? Esetleg nincs lehetőség, hogy USB-ről töltse az aksit valahogy az ember?

(#598) Minstrel válasza szasza0802 (#596) üzenetére


Minstrel
senior tag

Megoldható egy elosztóval pl. de ugye nem a Syma x5c-re akarsz gimbalt?

(#599) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni.
Intézményünk vezetője fejébe vette ,hogy kell egy drón az iskolának látvány pékségnek. Nem tudom le beszéli róla...
Tudnátok ajánlani konkrét modellt ami nem gagyi és meg fellel a célnak?

Ár: elvileg 120k de 50k-70k szerintem jobb lenne .
Csarnokban repülne első sorban de van kinti terület is ahol elképzelhető az alkalmazása.
Könnyű kezelhetőség .
Kamera .Jó lenne valahogyan meg oldani élő képesre de ha csak vesz akkor ez van.
Diákok is fogják használni úgy ,hogy valami strapabíró szerkezet kéne(védő keret stb. annyira nem értek hozzá) .
Méret mimnél nagyobb de ne mennyen a minőség rovására.(Azért túl nagy sem kell.)

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#600) Gsx-rr válasza XenHai (#599) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Normális Drón itt kezdődik:

[link]
Ezt be lehet szerezni olcsóbban is kb 90.000.-

És ehhez egy kamera és gimball!

Szerintem 130.000.- körül lehet kihozni egy normális gépet kamerával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.