Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Visitors válasza ruszi_tomi (#850) üzenetére


Visitors
csendes tag

A kis hubsan jo valasztas, de a 15e az keves ra. Vagy a 2mp-est veszed h legyen is valami a kepen 17e-ert, vagy a simat kamera nelkul 10e-ert. A 0.3mp-es volt nekem de a kamera kep az vmi szornyu de komolyan :) az mondjuk 13e lenne de sztem nem eri meg. Amit most rendeltem az egy jjrc h6c olcso is 2mp kamera, lassan itt kellene mar legyen h konkretan le is irjam hogy repul a hubsanhoz kepest. Kb ugyan az a cucc csak a kulseje mas kicsit. Jah es tartalek akksit is rendelj mert anelkul kinlodas.

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#852) KaiotEch válasza Visitors (#851) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez majdhogynem ugyan az, legalábbis kinézetre :)

(#853) Turbobacsi válasza ruszi_tomi (#850) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

jjrc H5C, az új verzió, headless móddal..

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#854) laccy88 válasza ruszi_tomi (#850) üzenetére


laccy88
senior tag

Hát jöhetne az a jóidő.. mert ebben a szélben szinte biztos bukás az ilyen kis gépekkel repülni. Volt, hogy úgy belekapott a syma x5c-be (ide bármelyik hasonló gépet írhatnám), hogy a rotorokat leállítva önálló életre kelt :) az f550 is küzd vele rendesen :U

(#855) Visitors válasza laccy88 (#854) üzenetére


Visitors
csendes tag

nem ismetelnem magam ha nem sajnalnam, de a kis hubsanom banja a szeles idot :(( ha hamarabb megfogadok egy ilyen tanacsot meg mindig koztunk lenne :)) szoval jah, kis gep kis szellő :D

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#856) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

Sziasztok,a fiamnak szeretnék venni egy Syma x5c-t,ha esetleg van valakinek új,nem kereskedői horror áron?! :C

(#857) Visitors válasza ezüsthátú (#856) üzenetére


Visitors
csendes tag

a banggood.com on van nem horror aron, max ha nincs szerencsed a vamon meg radobnak egy kicsit de meg igy is joval olcsobb. mondjuk varni kell ra egy kicsit de valamit valamiert :)

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#858) Adam'ss


Adam'ss
újonc

ÜDV!

PLS HELP! JJRC H8C drónról lenne szó, kamerája valamirét nem működik, kipróbáltam egy Syma X5C kamerájával, azzal se akar működni, feltételezem nem a kamerákkal van a baj...ez esetben mi lehet a hiba?

(#859) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

(#860) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Erről valakinek véleménye? Esetleg itt van a "gyártó" ?
GoPro Kamera Tartó Quadcopter Drone Gimbal

Lumia 950XL

(#861) Minstrel válasza ZsoltG60 (#860) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez egy ingyenes 3D terv, szerintem thingverse-n is fent van, kinyomtatja Neked, veszel motorokat meg vezérlőt, finomhangolod és kész is. De van komplett is, nekem pár nap múlva jön meg egy ilyen [link] ez kb. a legolcsóbb, ennél csak drágábbak vannak és jobbak. :)

(#862) Drónérjöttem válasza mm89 (#849) üzenetére


Drónérjöttem
újonc

Köszönöm a tippet! Ebben a hónapban megrendelem őket. :))

(#863) Gsx-rr válasza Drónérjöttem (#845) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szia!

Eladtam! Várom az Syma X8-at! :)

(#864) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, erről vélemény? Mennyire tartósak a csájniz cuccok?
NONAME

Oneplus 8T 8/256

(#865) Minstrel válasza ruszi_tomi (#864) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szinte minden cucc csájníz ebben a témában, ezek az olcsóbb kategóriában vannak, de attól még lehet jó. Viszont ha van rá több pénzed akkor lehet érdemesebb lenne pl. banggood-ról venni olyan cuccokat amiknél sok a pozitív értékelés. Amúgy ehhez a szetthez még kell egy vezérlő is, + táv, akku, töltő.

(#866) Visitors


Visitors
csendes tag

No, hosszu varakozas utan megerkezett a kicsike :D :DD Most annyira nem tudtam kiprobalni de egy rovid szobaban roptetesre azert futotta. Kb ugyanugy repul mint a Hubsan. Azert meglatszik az arkulombseg az anyaghasznalaton. A hubsan kontrollere vhogy nekem jobban kezreall.

Chuck Norris egyszer pofánrugott egyy lovat azóta van a zsiráf

(#867) Minstrel


Minstrel
senior tag

Kicsi, olcsó, "2.0 megapixeles" kamerás quadcopter. Gondolom a kamera ilyen syma x5 szintű. Mondjuk a 750grammos súly kicsit komolynak tűnik, lehet az csak 75.

+

Micro hexacopter

[ Szerkesztve ]

(#868) Cathfaern válasza Minstrel (#867) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kamerásat bedobhatnék egy 50%-os akcióba, és már rendelném is :D

Hexákkal amúgy van valakinek tapasztalata? Mennyivel repülnek máshogy, mint a quadok?

(#869) ruszi_tomi válasza Minstrel (#867) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Az első gépen nagyon gondolkodom, sajna nem sok infó van róla..........

Oneplus 8T 8/256

(#870) Minstrel válasza ruszi_tomi (#869) üzenetére


Minstrel
senior tag

(#871) Attila04


Attila04
tag

Sziasztok!

Ultimate kérdés, nem tudom, hogy volt e már szó róla.
Tudtok megoldást arra, hogy DJI Phantom 1-re hogyan lehet olyan kamerát szerelni, ami élőképet ad Android tabletre?
Előre is köszi a segítséget!

(#872) ruszi_tomi válasza Minstrel (#870) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Köszi, végül maradtam a Syma-nál.

Oneplus 8T 8/256

(#873) Minstrel válasza Attila04 (#871) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az szerintem nem fog menni, mert az irányítás 2.4GHz és a wifi is amin fogadná a tablet a videót, ezek pedig ütnék egymást. A Vision+-nak ezért van 5.8GHz-es irányítása és ott mehet az erős wifi. Inkább 5.8-as videó adót és vevőt kell venned, plusz egy kis LCD-t a távirányítóra.

(#874) sn0405


sn0405
újonc

Mit jó kezdő vásároltam egy kamerás Syma x5c dront. Jól repíthető. A kamera dolgozot egy darabig. A kártyáról néhány felvételt letöröltem. Nosza vissza a gépbe. Ismét felvételek készültek. Később nem sikerült felvételt készíteni!!!! A kézikönyvében nem találtam magyarázatot mi történhetet. A kamera piros ledje felvillan, majd a zöld is egy pillanatra, de semmi más, ezt repülés közben is megteszi kb percenként. Természetesen a vezérlőt is probáltam, a hang jelzések jónak tünnek, fénykép egy csippanás, video kettő csippanás. A mikro sd kártya olvasható, nem telt meg, és persze a készülékbe van. Tanácstalan vagyok, segítséget kérek.

[ Szerkesztve ]

(#875) Turbobacsi válasza sn0405 (#874) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

kamera csatlakozását nézd meg (mozgasd át, húzd ki-be)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#876) sn0405 válasza Turbobacsi (#875) üzenetére


sn0405
újonc

Köszönöm a segítséget de ezt is megtettem. Eredmény nem változot.

(#877) TTomax válasza sn0405 (#874) üzenetére


TTomax
nagyúr

A kártyával lesz a gond.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#878) Upo válasza TTomax (#877) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem is, ezekhez olyan kártyákat csomagolnak hogy örülhetsz, ha az első felvételt rá tudod venni. Gondolom a lehető legolcsóbb, ami még a vásárlás időpontjában a működés látszatát kelti. Próbálj másikat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#879) drnet


drnet
aktív tag

Akinek van Syma x5c-je vagy ilyen kategóriása, az milyen magasra szokta reptetni? Én ha 5-6 m fölé viszem, akkor már a zabszem a seggemben, és alig tudom irányítani. Pláne, hogy nem is látom merre az eleje. Olyan magasságban a kis szellő is nagyon bezavar. (megjegyzem még csak 3x reptettem, és remélem a rutinnal ez javulni fog)

(#880) sn0405 válasza drnet (#879) üzenetére


sn0405
újonc

Én is kezdő vagyok, A zöld lámpák oldalára állok és így gyakorlok, ez azt jelenti hogy mindig mögötte vagyok. Nem forgatom feleslegesen. Talán majd egyszer. Pontosan vezetem az akadályok mellett. Próbáltam már 12 - 15 méteren is. A légáramlatokra érzékeny de jól korrigálható. Azt azért nem kell ügyeskedni, volt már fa mászás miatta.

(#881) Attila04 válasza Minstrel (#873) üzenetére


Attila04
tag

Erre én is gondoltam, de más channelen nem hiszem, hogy gondot okozna az azonos frekvencián üzemelés. Olyan kamerát keresek, amihez van Androidos application, így a képernyő problémája meg lenne oldva.

(#882) rollaz válasza Attila04 (#881) üzenetére


rollaz
tag

Márpedig alaposan meg tudja zavarni, flyaway sem kizárt, sőt ez az egyik legrosszabb, ami történhet. Pontosan emiatt van a Phantom FC40 5.8-as távirányítóval ellátva. A kamera így nyugodtan tud adni 2.4-en.

[ Szerkesztve ]

(#883) drnet


drnet
aktív tag

Ha az árat nem figyelem melyik a jobb választás?
750 mAh 20C akku vagy 600 mAh 25C?

[ Szerkesztve ]

(#884) ittakary válasza drnet (#879) üzenetére


ittakary
nagyúr

Haha :D Pedig az mekkora batár quad :)

Gondold el, amikor a kis Hubsanomat reptettem, mit érezhettem :)

Itt van néhány videóm:

[link] és [link] :D

Gyakorlás a titka, semmi más :K

[ Szerkesztve ]

(#885) Attila04 válasza rollaz (#882) üzenetére


Attila04
tag

Köszi, akkro azt hiszem, erre még nincs jó megoldás. :)

(#886) drnet válasza ittakary (#884) üzenetére


drnet
aktív tag

Nagyon tetszik a két videó. Az oszlopok alatti átbújás.... szuper.
Nem semmi magasságba felvitted, majd én is próbálkozom vele.
Lehet ma ki is megyek a város szélére. Tegnap a kertemben próbálkoztam, de egyszer át kellett mászatnom a lányomat a szomszédba érte.

(#887) sn0405


sn0405
újonc

sziasztok be igazolódót a kártya hibája most már tényleg működik a dronom Kingston raktam bele

(#888) drnet válasza drnet (#883) üzenetére


drnet
aktív tag

Erre van vélemény?

(#889) Minstrel válasza drnet (#888) üzenetére


Minstrel
senior tag

A 750-es súlya nincs írva, de gondolom csak pár gramm a különbség, cserébe kicsit tovább repülhetsz és több időbe telik feltölteni.

(#890) Turbobacsi válasza drnet (#879) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én felküldtem rendesen, amit csak bírt (szélcsend volt nagyjából) [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#891) laccy88 válasza drnet (#879) üzenetére


laccy88
senior tag

[link]
Ilyen magasra is felmegy... de nem ajánlott :)

(#892) Attila04 válasza rollaz (#882) üzenetére


Attila04
tag

Időközben találtam megoldást, valóban kell az 5,8 GHz-es adó.
Ha valakit érdekel itt a link.

(#893) atthany válasza laccy88 (#891) üzenetére


atthany
aktív tag

honnan tudod, hogy 147 méter magasan volt :F

(#894) Gsx-rr válasza atthany (#893) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem nem a magasság volt 147 méter, hanem a távolság ahol leesett.

(#895) atthany válasza Gsx-rr (#894) üzenetére


atthany
aktív tag

jaja, köszi, most már értem...

(#896) laccy88 válasza atthany (#893) üzenetére


laccy88
senior tag

igen, a távolság :)

(#897) Upo válasza Attila04 (#892) üzenetére


Upo
addikt

Ha van egy kis barkács hajlam akkor van 5.8-as adó és vevő. Antenna, audio, video, tápkábelt, antennát be lehet forrasztani, szinte semmi nem kell pluszban hozzá, alacsonyan lehet tartani a tömeget.

Tényleg, ezeket a beépített microsd-s kamerácskákat nem lehet video kimenetesre alakítani? Inkább nézném az fpv-t ezekkel mint sd-re rögzítsek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#898) drnet válasza Minstrel (#889) üzenetére


drnet
aktív tag

Ez akkor lenne ennyire egyértelmű, ha mind a kettő "C" értéke azonos lenne, de mivel pont a kisebb kapacitású "C" értéke a nagyobb, ezért tettem fel a kérdést.

(#899) Minstrel válasza drnet (#898) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mindegyik 15A terhelést bír, az ampert meg kell szorozni a C értékkel.

(#900) rollaz válasza Attila04 (#892) üzenetére


rollaz
tag

Javaslom a HobbyKinget, ha spórolni akarsz. Holland raktárból jön a cucc, ha van egy kis szerencséd. Én onnan vettem gimbalt, kábeleket, csatlakozókat és zsugorcsöveket is. 4 nap alatt itt volt a doboznyi jóság. Pont most vagyok benne a Phantomom fpv képessé tételében, annyi nehezítéssel, hogy Sony akciókamera lesz feltéve. Hatalmas szopóroller, de a cél már előttem, megéri. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.