Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) n.andras74 válasza marciart11 (#1600) üzenetére


n.andras74
aktív tag

persze játszottam picivel...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#1602) kazmerr válasza San398 (#1597) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Sajnos mindenhol elég kevés tapasztalat van róla :(

Ha még nem láttad akkor...
Ezt nézd meg:
https://www.youtube.com/watch?v=q1zt_3pIm0U

plusz ezeket az alapról:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLVZhhqqnkOnDHYyrzqe_1MfC7hNSHGtSp

FPV-re annyira nemmondják jónak a wifi hatótávolsága miatt, de tanulni, megnézni hogy tetszik-e szerintem nem lehet rossz, annak tudatában persze hogy ennyi pénzért mit lehet kapni.

(#1603) jozsi252 válasza n.andras74 (#1598) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak akkor vegyél ha Skycontrollerel együtt veszed. Amúgy a hatótávval komolyabb gondok lesznek. Ergo nagyon kicsi a hatótáv Skycontroller nélkül.

iPhone 13 Pro Max

(#1604) n.andras74 válasza jozsi252 (#1603) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Igen tapogatok mi hogy legyen...a képminőség nagyon tetszik és hogy nincs vele annyi gond...távval együtt még kell gyűjtenem kis pénzmagot...sajnos külön nem látom sehol, hogy esetleg később vegyem meg hozzá.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#1605) laccy88 válasza laccy88 (#1564) üzenetére


laccy88
senior tag

úgy néz ki, kicsit benéztem ezt a balanszolás dolgot: az F550 kit-ben lévő propellerek zártak, a benne lévő menetes persely nem átmenő furatos. Ezeket akkor nem lehet balanszolni? :U

[ Szerkesztve ]

(#1606) jozsi252 válasza laccy88 (#1605) üzenetére


jozsi252
veterán

De lehet természetesen. Du-Bro megoldását használják a legtöbben, de igazából egy olyan szár kell aminek a vége menetes, rátekered és kész is van.

Itt egy kép a Du-Bro megoldásáról

iPhone 13 Pro Max

(#1607) kazmerr válasza jozsi252 (#1606) üzenetére


kazmerr
aktív tag

ezzel a megoldással a központi részt hogyan egyensúlyozod ki?
(Nem kötekedés, csupán a kíváncsiság vezérel...) :)

(#1608) stifi82


stifi82
aktív tag

Május 12.-én rendeltem propikat ma 26.-án megkaptam gyors volt még nem vártam remélem jók lesznek.
http://www.banggood.com/Gemfan-9047-Carbon-Nylon-CWCCW-Propeller-For-RC-Multirotor-p-961063.html

(#1609) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! egy ismerősöm megirigyelte tőlem az új hobbimat, szeretnénk neki rendelni egy X5SW-t vagy egy X8W-t. Az X8W-t preferálnám, de sajnos alig találni belőle (még). Ebay-en semmi, Banggood-on vagy Aliexpress-en van pár, de még semmi értékelés nincs róluk..
A symatoystore.com-ról érdemes rendelni? Mennyire megbízható? Van köze a gyártóhoz?

Esetleg az X8-ra felrakható az X8W kamerája?

(#1610) kazmerr válasza laccy88 (#1609) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Jelenleg még csak tippelgetik hogy ugyanaz a kamera lesz az X8W-ben, mint az X5SW-ben. Ha ez igaz, akkor
nem lesz benne sd kártya hely. Csak az a kép van amit a mobilra átlő. Az pedig kívánni valót hagy maga után. Youtubeon keress rá.

Ha kicsit visszaolvasol, akkor lesz egy táblázat, nagyságrendileg honnan milyen áron lehet rendelni (asszem X5C-re van de az arányok stimmelnek).

A symatoystore a gyártó, de máshol lehet olcsóbban is vásárolni, plusz tőlük kb 3-4 hétre mire ide ér, és esélyes hogy fenn akad a vámon, és akkor már nem annyira olcsó...

(#1611) laccy88 válasza kazmerr (#1610) üzenetére


laccy88
senior tag

Most nem tudok videót nézni...akkor mégiscsak marad az x5sw. Viszont nem tudtam, hogy nincs kártyahely. De telefonnal tudok rögzíteni? Korábban néztem 1-2 youtube videót, gondolom azért az x5c-nél rosszabb minősége nincs.

(#1612) kazmerr válasza laccy88 (#1611) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Csak telefonon lehet rögzíteni. Rosszabb mert a wifi vétel is beleszól a minőségbe. Plusz van késleltetése képkocka kiesés, így szerintem csak a kamera kép alapján nem lehet vele repülni...

Ha kamerázni szeretnél, akkor inkább X8C mert az X5C csak nagyon csücskösen bír el bármit. Az X8C sem tökéletes erre a célra, de jobban lehet rá használni. Szerintem rendelés előtt nézz körbe neten jobban.

(#1613) GyuszEEE


GyuszEEE
csendes tag

Sziasztok!
Saját építésű kopterem eladására adtam a fejem. Ha esetleg valakit érdekel, nyugodtan lehet érdeklődni. Egy hibája van, nincs rendesen balanszolva, emiatt kicsit remeg a kamera (sj4000) képe, de ez könnyen orvosolható. Vezérlő gyanánt egy KK 5.5 blackboard teljesít, így gps-t nem támogat, de vezérlőcsere után minden lehetséges, vagy akár kiváló fpv gép is lehet belőle. Kamera és távirányító nélkül adnám. Átvehető és kipróbálható Szegeden
Tömeg: 1100g
Átmérő, váz: 50cm
Átmérő propellerrel: 70cm
Akkumulátor: 11,1V 5000mAh
Repülési idő: 10-17 perc
Motorok: Emax 1200kv

[ Szerkesztve ]

(#1614) tomama


tomama
aktív tag

Ez a x5sw engem is érdekelne, a newfrog-ról rendelt már valaki?Most 60dollárért lehet venni [link]
valaki írta,hogy nem lehed sd kártyára rögzíteni,de itt a képeken úgy látom hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1615) LógaGéza válasza tomama (#1614) üzenetére


LógaGéza
addikt

X5SWnek nem ilyen a kamerája, abból hátúl áll ki egy kis antenna: [link]
Ráadásul nem is tud Headless módot...

Szerk.: Na meg az egyik képen X5SC van...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1616) laccy88 válasza LógaGéza (#1615) üzenetére


laccy88
senior tag

"Headfree"-nek van nevezve Elvileg. Az nem ua. mint a headless?

(#1617) laccy88 válasza laccy88 (#1609) üzenetére


laccy88
senior tag

X5SW, X8W helyett esetleg WLtoys V686? Erről bárkinek vélemény? FPV-s, monitorral...a minőséget nem firtatnám, de kezdőnek, kipróbálni szerintem megfelel. Csak az érdekelne, mennyire megbízható, mennyire igaz, amiket írnak róla.
Headless Mode,One Key to Return stb.

(#1618) kazmerr válasza laccy88 (#1617) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Szerintem ha nincs reakció, akkor itt nézz körbe:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2325987
úgy látom vannak típushibái...

(#1619) laccy88 válasza kazmerr (#1618) üzenetére


laccy88
senior tag

hát várható volt, hogy a headless mode és go home mód csak szemfényvesztés.De az fpv miatt még mindig jó választásnak gondolom.

(#1620) stifi82


stifi82
aktív tag

WLtoys V393 akarok olyan kamerát ami androidos telefonnal működik létezik ilyen? Ajánljatok valamit hol keresem merre induljak el vele. Létezik ebből több 100méteres hatótáv? vagy sokat akarok?

[ Szerkesztve ]

(#1621) Minstrel válasza stifi82 (#1620) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem sokat, lehetetlent. Főleg 2.4GHz irányítás mellé akarnál 2.4GHz wifit ami nem működne együtt.

(#1622) _GeTTeR_


_GeTTeR_
csendes tag

Sziasztok!

Ma végre megjött a WLtoys v323mam :C

Rádugtam az aksit a töltőre, viszont már két órája tölti és se a töltő,se az aksi nem melegszik, normális ez?
Világítani világít a power és a töltés led is, am egy 7,4v 1600 mAH LiPo aksiról van szó.

Ha vlki tud saccolni, egy ekkora aksinak mennyi idő kell kb a full töltéshez?

Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

" Divide et Impera ! "

(#1623) akela91 válasza _GeTTeR_ (#1622) üzenetére


akela91
addikt

Az én 500ma -es akksim töltés közben 0 hőt termel, és 75 percig töltöm. De ennek olyan gagyi a kábele, hogy mindegy milyen USB-re dugom, akkor is ilyen 3-400mAh / órával tölti. (2A-es fejjel is próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#1624) stifi82 válasza Minstrel (#1621) üzenetére


stifi82
aktív tag

Akkor valami megoldás?

(#1625) Minstrel válasza stifi82 (#1624) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem olcsó, de valami ilyesmi szett kéne Neked [link]

(#1626) stifi82 válasza Minstrel (#1625) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ez valami kukker?
Ehhez kell még valami monitor is bele vagy ez hogy működik nagyon nem vágom még ezeket.

(#1627) Minstrel válasza stifi82 (#1626) üzenetére


Minstrel
senior tag

Van benne kijelző, ehhez már csak akksi kell és működik, az adó a kopterre kell, a vevő meg mondjuk a kukker tetejére. Persze lehet venni simán kijelzőt is, azt rácsavarozhatod a távirányítóra. [5" kijelző ázsiai csajokkal]

(#1628) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szerintetek ez reális ár ezért?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1629) Minstrel válasza LógaGéza (#1628) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem az, a dji arf szettek 140 körül vannak ebay-en, de ott nincs akku, töltő és táv sem.

(#1630) _GeTTeR_ válasza akela91 (#1623) üzenetére


_GeTTeR_
csendes tag

Köszönöm szépen, teljesen hűvösen feltöltött, meg is ejtettem vele a motorok bejáratását.
A kamerateszt pedig felvette az Európa Liga döntő végét is :D
A teljes töltés kb 3 és fél óra volt az 1600as aksinak.

[ Szerkesztve ]

" Divide et Impera ! "

(#1631) vegyszer válasza LógaGéza (#1628) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha nem is irreális, de olcsónak nem olcsó.

Nem néztem utána, de a naza, a GPS magában egy kisebb vagyon. A táv se olcsó... Számold ki, hátha olcsóbb így.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1632) Gsx-rr válasza vegyszer (#1631) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az elvileg benne van a szettben.
De alkudni is biztos lehet.
Ha mondjuk 170-180.000.- bol kijon akkor biztos nem vennem meg hasznaltan meg 140.000.- ert se

(#1633) vegyszer válasza Gsx-rr (#1632) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egyben nem is lenne erre ennyi fedezetem, főleg most. De ha lenne, és nem lenne sokkal jobb árban, mint kintről rendelve, akkor inkább jöjjön az új. Mert az is élmény, hogy én rakom össze.

És ha már egyszer szerelés:
Nagyon bejött a CyPhy LVL 1 oldala.

El is játszottam ezzel kapcsolatban a kép kapcsán kicsit fejben.

Mert ugye eme cucc egyik titka az alábbi képen ott is van: a Φ, Ψ szögek megléte. Mármint, hogy a hat rotor nem síkban van. És ugyanez a szögár minden azonos irányba forgó rotor esetén azonos, az ellenkező irányba forgó meg pont szembe tér ki. Így lesz ugye stabil.

És nagyon tetszett a kép, amit látni, lehet, hogy az első kísérletekhez egy-egy ékkel döntötték be a rotorokat. Vajon A vezérlés mennyire más, mint normál esetben? Vagy a vezérlőt az pont nem érdekli?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1634) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Akinek van XYMA X5C-1 gépe az meg tudná mondni, hogy lehetséges úgy oldalazni, hogya gép ne döljön meg?

Köszi

(#1635) akela91 válasza huliganboy (#1634) üzenetére


akela91
addikt

bal elülső felső gombbal tudod állítani, a gyors/lassú manőverezést, azt nyomd be, és óvatosan oldalazz. Dőlés nélkül nem fog menni.

(#1636) marciart11 válasza huliganboy (#1634) üzenetére


marciart11
aktív tag

Működés elvből kifolyólag mindegyik multikopter megdől. :))

(#1637) mm89 válasza huliganboy (#1634) üzenetére


mm89
őstag

Igen, ha fújja a szél a gépet :D

Annyit segítek, hogy erre semelyik quadcopter nem képes. Ha a kamera képe miatt érdekel akkor erre való a gimbal.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1638) huliganboy


huliganboy
addikt

Egy próbát megért :)
Köszönöm mindenkinek! :C

szerk:
Igen a kamera miatt érdekel.....akkor MOD következik! :R

[ Szerkesztve ]

(#1639) Cathfaern válasza marciart11 (#1636) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából pont pár hsz-el korábban vegyszer linkelt egy olyat amelyik dőlés nélkül tud oldalazni :) De tény, hogy ez az egyetlen ami ilyenről hallottam.

(#1640) marciart11 válasza Cathfaern (#1639) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ferde proppal. :)

(#1641) vegyszer válasza Cathfaern (#1639) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondjuk az én linkemen hexacopter van, de az alapelv, hogy döntött rotor tengellyel más lesz az erők eredő mátrixa, az négy rotor esetén is működik.

A fő kérdés számomra az, hogy ehhez vajon kell más típusú vezérlő a gépbe???

Vélhetőleg sokkal gyorsabb függőleges tényleg körüli forgást tud így, hisz az azonos irányba forgató nyomatékot képző motorok ugye nem egy irányba néznek. Hanem mondjuk a két tényleg 120° szöget zár be egymással.

Itt az egyik előny valóban a bedőlés mentes repülés (bár szerintem itt azért kell egy komoly vissza csatolási pont, hogy a vízszintes tartás fontosabb a sebességnél, és egyéb repülési paraméternél), de pl egy bukfencet a videók alapján azért szintén lomhábban csinál. Több magasságot is veszít közben.

Én azt látom előnyének még, hogy a hat döntött tengely miatt a mikro korrigációk sokkal jobban tetszik a dolgukat, ergo stabilabbnak hat...

Mondtam mindezt némi videó, kép ismeretében.

De az valóban megfordult a fejemben, hogy ha a copter építészet mellé teszem le az ikszet, akkor lesz egy olyan fázis, mikor a rotorokat megdöntöm. Mert csak. ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1642) drnet


drnet
aktív tag

http://novumtv.hu/adasaink/2015-05-09
18:24-től

(#1643) huliganboy


huliganboy
addikt

Szerintetek mennyi összeget kellene ráfordítani egy gépre amit különböző rendezvényeken is akár tudnák használni megfelelő minőségben?
Az árat ésszerű keretek között gondoltam, az elképzelésem max 100-120 ezer magyar forint.
Kb a CX-20 ami tudja azt amit szeretnék, viszont kamera terén nem vágom mi a legjobb ár/értékű terméke....

Olvastam már itt, hogy ekkora összegnél már építeni érdemes... Van hozzá eszközöm talán huzalmam is ha valaki adna ötletet!
Köszi

(#1644) Gsx-rr válasza huliganboy (#1643) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vezetesi tapasztalatod van?
Mert azert eleg nagy a felelosseg ha rendezvenyeket akarsz videozni.
en ilyen gepet emberek fele nem nagyon mernek engedni!
Szerintem a Cx 20 az nagyon beleposzint ,de en nem lennek olyan nyugodt vele!

(#1645) jozsi252 válasza huliganboy (#1643) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha csak ennyit szánsz rá, akkor felejtős. Egy CX-20-al emberek között nem repkednék, nem hogy egy rendezvényen, ahol 50-100 vagy még több ember lehet.

Egy ilyen célra a minimum egy Vision+ de még az sem nyújt elég nagy biztonságot. Minimum olyan gépet vennék amibe DJI A2 vezérlő van, vagy építésnél pedig egy Pixhawk vezérlővel ellátott gépet engednék emberek közelébe.

iPhone 13 Pro Max

(#1646) Cathfaern válasza jozsi252 (#1645) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+ célszerű a hexacopter, mivel akkor ha 1 motor elszáll repülés közben, akkor sem esik le kb. irányíthatatlanul.

(#1647) mirdal


mirdal
csendes tag

Sziasztok!

Átolvastam a közel 2K hozzászólást már és tutira tudom, hogy mit szeretnék venni.

Magamnak egy X5C-t.

A fiamnak meg egy Hubsan X4107C-t.

Annyit mondjatok meg nekem, hogy a Syma elbírja-e az SJ4000-et: Mert ahogy olvastam, nem. De az X8C már elbírná?

És még egy dolog: a BG-on kuponnal majd' 70 dodó ez a kamera, az aliexpress-en meg 43 dolcsi.

http://www.aliexpress.com/item/Mini-Camcorders-1080P-Full-HD-DVR-SJ4000-Car-Recorder-Diving-Bicycle-Waterproof-Action-Camera-1-5/32330035018.html

Amúgy is gondolkodtam már egy sisakkamerában, most akkor meg is veszem, ha másra nem is jó egyelőre bicajozásra.

A másik, hogy tölthető akkut én ezt vettem:

http://kal-bau.addel.hu/36304-eneloop-aa/546212-panasonic-eneloop-2000-mah-aa-4-db-akku

Nagyon jó árban vannak itt cuccok és marha gyorsak is.

Köszi, hogy olvashatlak Benneteket! :R

Üdv,
mirdal

(#1648) huliganboy válasza Gsx-rr (#1644) üzenetére


huliganboy
addikt

Értem!
X5c vel már repültem nem keveset, pár motorszettet már elhasználtam, de lenne igény több rendezvényen videókat készíteni, amit később bevágnának a "földön" készült videók közé.....
Amit itt említettek az 1000 dollár feletti tételek bőven, annyit nem tudok most rászánni......

(#1649) Gsx-rr válasza huliganboy (#1648) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tenyleg ne vedd kotekedesnek ,de ugy mint irtak egy 1000 dollaros Phantom 3-al is felelotlen dolog.
Ezeket az Rtf koptereket nem erre talaltak ki!
Es a rendezveny szervezoi se nagyon gondolkoznak!

[ Szerkesztve ]

(#1650) mm89 válasza mirdal (#1647) üzenetére


mm89
őstag

Szia, x5c nem bírja el az sj4000-t.
Kamera vásárlás ügyben keresd fel a topikját, de azt azért nem árt tudod, hogy a 70 dollár alattiak silány hamisítványok.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.